Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Sefter válasza -secret- (#9999) üzenetére


Sefter
veterán

Köszi.
Ezt telekomnál meg tudják csinálni vagy csak apple szervizben?

Psn ID: sefter_hun

(#10002) -secret- válasza Sefter (#10001) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Biztos meg tudják ott is passz. Szervizben biztos.. egy hete érdeklődtem náluk.

(#10004) vadászcsiga válasza #05304832 (#10003) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Igen

(#10006) vadászcsiga válasza #05304832 (#10005) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Végre jó ujra használni. OTA frissítettem

(#10007) Rendeske


Rendeske
tag

Sziasztok!

Barátnőm most kapott egy ipad1-et és tokot szeretne rá venni.
Melyik fajtát ajánlanátok?

(#10008) istvan170


istvan170
aktív tag

Air2 9.2 érezhetően kellemesebb lett a folyamatosság.

(#10009) vadászcsiga válasza Rendeske (#10007) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Valami univerzálisat. Régi modell, nem nagyon van már hozzá tok, gyári nem is volt.

(#10010) CharlieDrop válasza istvan170 (#10008) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem eddig is folyamatos volt Air2-n, de most brutálgyors :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#10011) -secret- válasza CharlieDrop (#10010) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

+1

(#10012) Sefter válasza -secret- (#10002) üzenetére


Sefter
veterán

Köszi, megoldódott. (előző tulaj törölte)

EZT érdemes lenne berakni a topik összefoglalóba, jól jöhet a használt cuccot vevő kezdőknek..

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#10013) agabe válasza CharlieDrop (#10010) üzenetére


agabe
addikt

9.2 -es bétákat használtam, mert 9.1 nekem sem tetszett, de 9.2 sem hibátlan, ott is van kisebb akadás itt-ott, de használható.
Azt hittem beta4 után még javítanak rajta, de be kell érnünk azzal a verzióval mert az lett a végleges.

(#10014) CharlieDrop válasza agabe (#10013) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem tudom, nekem nem szaggat semmi sem, 9.1-en sem akadt, se az 5S, se az Air2

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#10015) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

Epp tabletvasarlas elott allok, de nemi dilemmaban vagyok:
Ipad mini4 vagy Huawei M2
7 eve macbook prom van, regen volt iphone-om is, tehat nem vagyok alma-ellenes, de kb 3 eve atalltam andoridos telefonra. Nem tetszik, h az ios ennyire zart, nincs kartyabovitesi lehetoseg, regebben nem tudott usb-s eszkozoket kezelni, stb.
Hiaba mondjak, h az ios mennyire stabil, az android megis sokkal tobb szabadsagot ad.
Az igaz, h a sima wifis ipad-ekben nincs wifi?
Velemenyek?

(#10016) CharlieDrop válasza pixelmester. (#10015) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem igaz, a WiFi-s iPadekben van WiFi!

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#10017) blakey válasza pixelmester. (#10015) üzenetére


blakey
titán

Wifis tabletben mitől ne lenne WIFI, pont ez a lényege. :)
Tabletből nem vennék mást egyelőre, csak iOS-t min. 32GB-osat, mindenre elég, nekem. Telefonból meg pont fordítva.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10018) #99546112 válasza CharlieDrop (#10014) üzenetére


#99546112
törölt tag

Milliószor le lett írva hogy Air !!1!!.... :O

(#10019) pixelmester. válasza CharlieDrop (#10016) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Haha, elirtam. Gps-re gondoltam...

(#10020) CharlieDrop válasza #99546112 (#10018) üzenetére


CharlieDrop
veterán

#10008-on indult!

Köszi, hogy figyelsz ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#10021) univerzita válasza pixelmester. (#10019) üzenetére


univerzita
addikt

A Cellural - ban van GPS.

(#10022) pixelmester. válasza univerzita (#10021) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Azt tudom, csak megdobbento szamomra, h a sima wifis verziobol kepesek voltak kiszedni....

(#10023) univerzita válasza pixelmester. (#10022) üzenetére


univerzita
addikt

Ha van Macbook -kod akkor biztos hogy iPad -det vennék.

(#10024) blakey válasza univerzita (#10023) üzenetére


blakey
titán

Nem sok közük van egymáshoz. Én nem emiatt vettem iPadet.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10025) pixelmester. válasza univerzita (#10023) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

és miért?

(#10026) univerzita válasza pixelmester. (#10025) üzenetére


univerzita
addikt

Mert a két rendszer sokkal közelebb van egymáshoz, könnyeb synchronizálni. A másik a Huawei - re milyen gyakran lesznek frissítések.A mini4 - még simán 4-5 évig jó lesz.

(#10027) pixelmester. válasza univerzita (#10026) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

hát a könnyen "szinkronizálásról" nekem az a véleményem, hogy a közösségi felhőből (torrent) lejön egy film, és rámásolom a microSD kártyára, vagy egy pendrive-ra, és az androidos teló/tablet már játsza is le. ugyanígy lehet archiválni a készülékkel készült fotókat, stb.
sőt, elég jó átjárhatóság van osx és android között már így 2015-ben.
az viszont tény, hogy az IOS stabilabb rendszer, és frissítések tekintetében is jobb. csak ne lenne ennyire zárt, bár tudom, már léteznek Lightning-os pendrive-ok.
és a microSD hiányát továbbra sem értem, itt nem a nagyobb tárhely a lényeg, hanem a "ki/be-rakhatóság" :)
és az is elég gáz, hogy a mini4-ben nincs gps... ez számomra felfoghatatlan...

(#10028) Rage47 válasza pixelmester. (#10027) üzenetére


Rage47
veterán

nekem androidon meg WP-n csak szívás volt az SD kártyával. vagy nem ismerte fel, vagy lassú volt stb.
ez rontja a felnasználói élményet, még akkor is, ha a user a hülye, és az apple nem akarja bevállalni gondolom

(#10029) univerzita válasza pixelmester. (#10027) üzenetére


univerzita
addikt

Macbook -al letöltheted a torrentet majd iPad -en streemelheted vagy wifin felmásolod.

(#10030) pixelmester. válasza univerzita (#10029) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

közben rájöttem, hogy én is középkori módszerrel csinálom, hisz egy android-os eszköz is tud torrentezni :)
ez a fajta stream-elés, hogy működik? (e téren nincsenek sajnos még ismereteim)
de ezzel is az a baj, hogy a film megnézéséhez kell egy számítógép, tehát így az ipad csak lakáson belül mobilis. de egy android-os eszközön magaddal tudsz vinni több filmet is egy utazásra...

(#10031) univerzita válasza pixelmester. (#10030) üzenetére


univerzita
addikt

Igen a stream -élés csak a számítógép és a iPad-re lehetséges egy wifin. Ha elég a helyi a iPaden akkor felmásolod.

(#10032) blakey válasza pixelmester. (#10030) üzenetére


blakey
titán

Amiatt, mert OSX-et használsz nem "kell" iOS-t venned, de ha azt veszel akkor sem kell ennyit másolgatnod, felesleges. Gépre telepítesz egy DLNA szervert, pl. Plex és azon belül megosztod amit szeretnél, tabletre letöltőd a Plex alkalmazást és máris tudod "sztrímelni", akár távolból is úgy, hogy otthon megy a gép, te meg pl. vonaton ülsz. :) De ha elég neked az SMB is akkor simán, pl. nPlayer-rel betallózod a "megosztott" könyvtárakat és nézed amit szeretnél, de ha egyéb fájlokat is szeretnél akkor pl. FileExplorer-rel megoldható.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10033) Ragnar95 válasza blakey (#10032) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem kell, viszont az Apple rendszerek igazi erejét az adja, hogy tökéletes a szinkronizáció köztük. Az iCloudnak és Continuitynek hála tényleg mindent megtalálsz az összes eszközödön, amit szeretnél és mindezt automatikusan, nem kell semmit sem kézzel másolgatni.
Jegyzetek, naptár, emlékeztetők, fotók, stb. Persze külön-külön a legtöbbre lenne 3rd party megoldás, de azok általában körülményesebbek és csak 1-1 specifikus dologra jók.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10034) pixelmester. válasza blakey (#10032) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

hujuj, mi az az SMB?
sajnos nekem ezek a megosztós/stream-elős dolgok eddig eléggé kiestek, mindig mindent kézzel másolgattam...

(#10035) univerzita válasza pixelmester. (#10034) üzenetére


univerzita
addikt

Vagy lehet hogy Samba protokoll név alatt ismerős.

(#10036) pixelmester. válasza pixelmester. (#10034) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

most ezzel próbálkozom.

(#10037) blakey válasza Ragnar95 (#10033) üzenetére


blakey
titán

A "kell" volt a lényeg, semmi más. 18 éve "macezek", de még androiddal is megoldom a szinkronizációt, semmit nem kell külön csinálnom, telefonon nem tudnék iOS-el meglenni, tableten meg pont fordítva, így szép az élet. :)

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10038) pixelmester. válasza blakey (#10032) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

ez a Plex ez pontosan mire jó? mert látom, hogy fizetős, szóval inkább megkérdezném, mint kipróbálnám :)
lehet további pénzekért filmeket nézni a netről?
meg látom, van benne camera upload funkció is, és egyéb szinkronizálás. ez miben tud többet, mint pl a DropBox?

(#10039) blakey válasza pixelmester. (#10038) üzenetére


blakey
titán

Ajaj, kevés lenne a hely ide leírni, egy DLNA szerver illetve kliens melynek segítségével a saját cuccaidat meg tudod osztani, lejátszani. Olvasgass a neten, nézz videókat, gépen próbáld ki, van szerver is és kliens is (Plex Home Theatre). Tableten, telefonon, tv-n, lenátszón is ua.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10040) Ragnar95 válasza blakey (#10037) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kelleni valóban nem kell, csak sok előnye van az iOS-OSX kombónak.
Persze, ezt írtam is,h megoldható a szinkronizáció nagy része máshogy is, csak épp körülményesebb, illetve nem feltétlen teljes értékű. De mondjuk a Continuity funkciók 90%-a nem is megoldható más platformmal.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10041) pixelmester. válasza blakey (#10039) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

hát biztos tök jó ez a program, de én túl bonyolultnak, és számomra feleslegesnek érzem.
egy filmet rárakni egy sd kártyára nem sok idő, nem nagy fáradság. és mivel így egy önálló és független lejátszónk van, bárhol bármikor meg lehet nézni a tartalmakat, nem fog szaggatni, nem fogyaszt adatforgalmat, stb.
majd ha tíz tablet lesz egy háztartásban, meg öt okosTV, akkor már lehet van értelme egy ilyen médiaszervernek...
de szólj, ha rosszul látom!

(#10042) blakey válasza pixelmester. (#10041) üzenetére


blakey
titán

Akkor szólok, rosszul látod, egyszerű az egész, a lényege, hogy csak az elején és egyszer kell beállítani, utána semmit nem kell vele foglakozni. De te tudod.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10043) pixelmester. válasza blakey (#10042) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

de miben lesz a hasznomra ez az app?
az, hogy éjjel-nappal kell, hogy menjen itthon egy számítógép, hogy a szomszéd szobából meg tudjak nézni egy filmet?
nem értem...
légyszi mondj egy példát, hogy miben jobb ez az app, mint ha mondjuk a tablet-ra rá vannak másolva a zenék meg pár film?

[ Szerkesztve ]

(#10044) Ragnar95 válasza pixelmester. (#10041) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kevés dolgot utálok jobban, mint fájlokat másolgatni eszközök között, a médiatartalmaim nagy részét már adatbázis-alapú programokban tárolom, hogy ne is kelljen fájlok között turkálnom, ha nem szükséges.
Az SD-kártyánál sokkal inkább másolom wifin az adatokat az iPadre, számomra sokkal kényelmesebb megoldás ez.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10045) blakey válasza pixelmester. (#10043) üzenetére


blakey
titán

Nem csak gépen futhat szerver, NAS--on is, semmit nem másolok sehova, van a célra egy gépem és onnan nézem. Sokkal kényelmesebb.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10046) Ragnar95 válasza pixelmester. (#10043) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Alapból azt nem értem, miért akarna bárki is otthon iPaden filmet nézni, ha rendelkezésre áll egy normális méretű monitor is, amin nézheti :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10047) CharlieDrop válasza Ragnar95 (#10044) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hagyd, nem éri meg.
Nem egyformák az igényeink, de tényleg.

;)

(#10046) Ragnar95:

spec nekem nincs monitorom, csak TV-m :) Notijaim vannak...

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#10048) pixelmester. válasza blakey (#10045) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

:Y na, látom lehet bitrátát állítani stream-elés közben, és a feliratokat is felismeri :C
viszont nem lehet fényerőt állítani app-on belül videó lejátszás közben, VLC-ben pl lehet, az OS fényerejétől függetlenül...
A "szinkronizálás", ami csak a fizetős verzióban működik, itt is annyit jelent, hogy áthúzza a telefon/tablet saját memóriájába az adott fájlt?

(#10049) Ragnar95 válasza CharlieDrop (#10047) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A notebooknak is van monitora, ami jobb esetben nem 10"-os és nem 4:3 képarányú :DDD
Nem a monitoron volt itt a hangsúly amúgy, hanem azon,h elég kevés háztartásban nincs 10"-nál nagyobb kijelző, főleg azon háztartásokban, ahol van iPad.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10050) CharlieDrop válasza Ragnar95 (#10049) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jójó, de 14"-on sem túl nagy élvezet filmezni, így beszerváltam egy apple TV-t, így simán használom monitornak, csak nem akartam trollkodni :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.