Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) boost válasza robesz26 (#1000) üzenetére


boost
addikt

a sima mini nem túl jól olvasható, ha pl képregényt kell olvasni, a retinás mini nagyon jól. A sima mini az az ipad2-nek a lekicsinített hardvere, a retinás mini pedig az ipad Air lekicsinített hardvere. Az ipad air, tehát a retinás mini sokáig lesz még támogatva, de az ipad 2-t már nem árulják, a sima minit még igen, de szerintem idén annak is befejezik a kereskedését, szóval szoftveresen még egy évet adnék neki, és nem fogják támogatni. Én már nem vennék sima ipad minit, csak retinásat.

(#1002) nofi


nofi
őstag

Ismét szinkronizációval kapcsolatban lenne pár kérdésem, de kezdem azt hinni nekem vannak túl nagy elvásársaim. Telefonon beírtam pár napja egy kontaktot, de iPaden még nyoma sincs. A másik mondjuk gondolom appspecifikus, de hiába jó a Clear és szerencsére van iPhone/iPad app, ha nem ugyanazt látom... Szóval nekem vannak csak nagy elvárásaim, vagy ne is várjam ezt a nagy összehnagot tablet és telefon között?

Xbox GT: nozsolt

(#1003) univerzita válasza nofi (#1002) üzenetére


univerzita
addikt

A elvárásaid teljesen jogosas. Én a hejedben felraknám mindkettöre ( iPad, iPhone ) a 24me Smart Personal Assistant. Szerintem itt müködhet a szinkronizácio.

(#1004) Gadgetfan_ válasza nofi (#1002) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Ha mindkettő eszközön be van kapcsolva a beállításoknál az iCloudban a kontakt megosztás akkor működnie kell. Ezen kívül a két eszköz kontakt appjában sem árt kipipálni a csoportoknál az iCloude fiókot...

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#1005) Mela Kehes válasza nofi (#1002) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Nálam a clear szinkronizál, mondjuk várni kell kb. 10 mp-et mire látja.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#1006) nofi válasza Gadgetfan_ (#1004) üzenetére


nofi
őstag

Be van kapcsolva minden, de most vettem észre, hogy az iPad még nem is tudott backupot létrehozni, mert szerinte nincs elég hely. Azt hiszem itt lehet a probléma :B

Xbox GT: nozsolt

(#1007) focvis


focvis
veterán

Tanácsot kérek egy elméleti kérdésben: lehet wifi vagy bluetooth hotspotot csinálni az iPad mobilnetjével?
Egyáltalán iOS-en létezik ilyen, akár iPhone esetén?
Köszönöm!

(#1008) insight válasza focvis (#1007) üzenetére


insight
aktív tag

Persze, az iOS7 alapból tudja.

[ Szerkesztve ]

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#1009) focvis válasza insight (#1008) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm; iPaden is?

Wifi only-m van, így nem látom az opciót, esetleg App kell hozzá a 4G/LTE verzión?

(#1010) ribery22 válasza focvis (#1009) üzenetére


ribery22
tag

4g/lte gyárilag tudja, nem kell külön program.

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#1011) Magnat


Magnat
veterán

Hi,

ismerősöm akarna venni Ipad-et (még nem döntötte el, h pontosan milyet), akarnék érdeklődni, h gari tekintetében van különbség a boltok között vagy bárhonnan meg lehet venni? Bemutatóterem a legolcsóbb ahogy látom, de sajnos egyáltalán nem vagyok képben az Apple cuccokkal, lehet, h ők bolti garit adnak? Köszi előre is!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1012) franc0 válasza Magnat (#1011) üzenetére


franc0
őstag

iPadnél nincs olyan, hogy bolti gari.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#1013) Magnat válasza franc0 (#1012) üzenetére


Magnat
veterán

Tehát akkor nyugodtan meg lehet venni a legolcsóbb helyen?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1014) focvis válasza Magnat (#1013) üzenetére


focvis
veterán

Igen :K (többször kitárgyaltuk itt) Lopott ne legyen.

@ribery22: köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1015) Magnat válasza focvis (#1014) üzenetére


Magnat
veterán

Mindenképpen bolti lesz, köszi a választ!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1016) Wlac


Wlac
Ármester

Sziasztok!

Az iPad napi két óra böngészéssel (egy-két fórum csekkolása, pár naponta skype, napi 1-2 youtube klipp megnézése) mennyi adatot eszik meg? Mobilnetet kellene választanom, és a korlátlan csomag irreálisan drága, de a 2.5 gigás megfizethető (nem is maga a net a drága, hanem külön kell megvásárolni a netmegosztást, ami a korlátlan csomag esetében havi 100 dollár az alapdíjon felül, míg a 2.5 gigás csomagnál 5 dollár egy hónapban). Mivel iPhone-ról osztanám meg, ezért sajnos meg kell vennem a megosztást. Külön appok letöltésére nem használnám.

“The wha-"

(#1017) Gadgetfan_ válasza Wlac (#1016) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Ezt a netmegosztást nem értem. Mire kell fizetni a felárat (+ egy sim kártya, vagy hogy)? Ha az iPhone-on van net, a személyes hotspottal simán megosztható az iPad-del ingyen is.
Amúgy a 2,5GB kicsit soványnak tűnik napi két órányi netezéshez, pláne, hogy az ember általában mindig alábecsli az interneten töltött idejét. Nincs egy köztes adatcsomag?

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#1018) HardRic


HardRic
addikt

Na már az Air-ről írok, végül ez lett a mini helyett a szebb kijelző miatt. Egyelőre sokkal kényelmetlenebb, és nehezebb, de szerintem megszokom majd.

(#1019) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Valaki szokott (full) HD filmeket nézni iPad-ről ?

Én egy iPad 3-asról szoktam de nem vagyok megelégedve a magas felbontású filmek lejátszásával…

Itt van egy lista a legjobb lejátszók-ról…én személy szerint VLC-t használok mert az van a gépen és az nekem tökéletesen megfelel.

Valószínűleg megbírkózik vele mert azt olvastam, ebből viszont az következik, hogy az eljárás a rossz.
A hiba csak annyi, hogy akadozik a kép.

itt találtam egy leírást de sajnos nekem nincs mac-em a program viszont tényleg csak arra van…és egyébb hasonló programról sincs tudomásom…

Mi lehet a baj ?
Ti hogyan szoktatok filmet nézni rajta ?

(#1020) HardRic


HardRic
addikt

Appsfire megszűnt vagy mi van vele? Milyen appal vagy weboldallal követitek az akciókat? Régebben nagyon szerettem az Appsfire-t, akkor az volt a legjobb.

(#1021) Gadgetfan_ válasza asuspc96 (#1019) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Én egy ASUS routerre kötött külső HDD-kről streamelve nézem a filmeket. Többnyire nPlayert használok és akadásmentesen viszi a 1080p-s filmeket is, csak dts hangokat nem szereti, azokat VLC-n nézem. Amúgy feleslegesnek tartom ekkora kijelzőn a full HD-t, bőven elég a 720p is szerintem,

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#1022) Alex91 válasza asuspc96 (#1019) üzenetére


Alex91
félisten

720p mp4, iTunes osztja egy G4-es Mac Minirol, es a beepitett video lejatszot hasznalom hozza. Akadas mentes meg egy iPad 1-en is!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1023) asuspc96


asuspc96
senior tag

Este kipróbálom, majd írok mire jutottam… :R

(#1024) focvis válasza HardRic (#1020) üzenetére


focvis
veterán

Appsgonefree, AppZapp Pro. Ezeket használom, előbbi napi 6-8 appot ajánl, utóbbi rengeteget.

(#1025) Xero válasza asuspc96 (#1019) üzenetére


Xero
nagyúr

Mivel nincsen a felsorolásban az nPlayer így elég röhejes az a lista.

Részemről nPlayer és Plex.

(#1026) llaszlo válasza HardRic (#1020) üzenetére


llaszlo
veterán

appsgonefree pl

(#1027) HardRic válasza focvis (#1024) üzenetére


HardRic
addikt

AppZapp jó lesz, köszönöm. Ezt valamiért nem találtam keresővel, csak az Appsgonefree-t, de az nagyon szegényes.

(#1028) Wlac válasza Gadgetfan_ (#1017) üzenetére


Wlac
Ármester

Ha rányomok a hotspot létrehozása funkcióra, feljön egy ablak, ami közli, hogy a funkciót csak akkor vehetem igénybe, ha upgrade-elem a csomagom.

“The wha-"

(#1029) weinmaker


weinmaker
őstag

Skacok segítsetek légyszi! Imádom az Ipademet, de lassan ott tartok, hogy felaprítom. Hogy a fenébe tudok bevinni mobillal készült videót, hogy az imovie-val meg tudjam szerkeszteni. Ez az itunes ez agyonbonyolított féreg. Próbáltam az itools-al, de az nem kezeli valami miatt.

Most már kihullik a hajam............. :W :W :W :W :W

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#1030) univerzita válasza weinmaker (#1029) üzenetére


univerzita
addikt

Biztos vagyok benne hogy ennek a problémának ellenére továbra is imádni fogod a ipaded. Nos nemírod hogy a video mijen formátum( ha nem mp4 akor a imovie nemfogja kezelni) és a video már rajtavan sámítogépen?

(#1031) weinmaker válasza univerzita (#1030) üzenetére


weinmaker
őstag

A video mp4, de nem jutok el addig, hogy rá tudjam tenni az ipadre.
Abban igazad van, hogy ettől függetlenül továbbra is imádom, mert bár minden más eszközöm androidos, tabletben el sem tudok mást képzelni mióta megvettem. Ettől függetlenül ezt a részét nagyon utálom, hogy kínszenvedés bármi olyan fájlt rátenni ami máshonnan származik (tudom az én hibám, de agyon van bonyolítva).

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#1032) nofi válasza weinmaker (#1031) üzenetére


nofi
őstag

iPhoneról tennéd rá? AirDrop?

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#1033) weinmaker válasza nofi (#1032) üzenetére


weinmaker
őstag

Nem. Az androidos telefonomról lementettem a pc-re, és onnan próbáltam i-tunes-al, és itools-al is, de egyikkel sem tudtam megcsinálni. Hozzáteszem nem is nagyon értek ehhez az i-tunes-hoz, mert nem nagyon használom (leginkább emiatt, hogy számomra értelmezhetetlen, és semmi sem úgy működik ahogy várnám).

Pedig nem hinném, hogy idióta vagyok (persze lehet), mert használok linuxot, wint, androidot, és érdekes módon egyikkel sincs bajom. Az ipadet leginkább netezésre, és zeneszerkesztésre használom (főleg a zenei rész miatt vettem, mert ilyen progik nincsenek androidra), de ezt a körülményességét nem tudom megszokni.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#1034) univerzita válasza weinmaker (#1031) üzenetére


univerzita
addikt

Most töltö le a imoviet. Aszt alvastam hogy van a programon ikon amit ha megjelölsz akkor lehet rámásolni.

(#1035) nofi válasza weinmaker (#1033) üzenetére


nofi
őstag

Ha iTunesba importálás után, movies fülnél való syncelés nem megy, akkor pl. dropbox feltöltés, és iPaden megnyitáskor iMovie-t választasz. Csak találgatok, de hátha ;)

Xbox GT: nozsolt

(#1036) weinmaker válasza nofi (#1035) üzenetére


weinmaker
őstag

Valószínűleg a formátummal lesz baja, mert odáig eljutottam hogy lássa, de nem tudja importálni. Nem tudom mi lehet a baj, mert mp4 a fájl kiterjesztése. Androidos mobillal készült videó.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#1037) univerzita válasza univerzita (#1034) üzenetére


univerzita
addikt

Nos tévettem. A imovie is úgy írja hogy iTunes- szel kell a videót átmásolni. Mégpedik így: a gépen megnitod a iTunest. Majd kiválastod a device és azon belül a aplikáciok. Majd lesz ojan hogy aplikációk megostása és it lesz a iMovie. A videót amit hozzá seretnél adni athúzod a Documenti iMovie.Majd megnitni. A hibákér a írásba elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#1038) nofi válasza weinmaker (#1036) üzenetére


nofi
őstag

Én eleve nem bírom az iTunes syncelését, viszont a filemegosztós/online tárhelyes importálást még próbáld meg mielőtt feladod. Ha nincs Dropboxod, GoogleDrive is jó lehet szerintem.
Nekem amúgy az iFiles most a nagy kedvencem, még a zipelt állományokkal is tudok dolgozni úgy, hogy végig iPaden vagyok. Amúgy jelen esetben PC-n, böngészőbe beírod a címét és úgy másolsz oda-vissza akárcsak egy pendrive-ra, ha egy hálózatban vagytok. Sajnos fizetős app, de szvsz nagyon megéri.

Xbox GT: nozsolt

(#1039) univerzita válasza weinmaker (#1036) üzenetére


univerzita
addikt

Nos most nézem nálam müködik.

(#1040) univerzita válasza weinmaker (#1029) üzenetére


univerzita
addikt

Ha fent van a iTools akkor azzal is super müködik.

(#1041) weinmaker válasza univerzita (#1040) üzenetére


weinmaker
őstag

Nekem itools-al semmi sem működik (nem tudom miért), i-tunes-al tudtam eddig mindent feltenni csak. Inkább megcsinálom pc-n, mert ez csak szenvedés.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#1042) univerzita válasza weinmaker (#1041) üzenetére


univerzita
addikt

Én mindent iToolsal csinálok. IToosls-son kiválastod bal felén a Apllication. Megnitva kidobja a zösses appot ami rajta van a iPadon. Megnitod a iMovie és ott a Brovse. Megnílik a iMovie könyvtára . Megnyitod a Document és a Importal kiválastod hogy honnan és mit seretnél importálni. Nagyon egyserü.

[ Szerkesztve ]

(#1043) weinmaker válasza univerzita (#1042) üzenetére


weinmaker
őstag

Na most nekünk vagy nem egyforma az itools programunk, vagy nem tudom, de csak addig ok, hogy rákattintok az applications-ra, és megmutatja a progikat, de itt aztán sehova tovább.

Nekem itools 2013 van feltéve, ha ez nem jó, akkor tudnátok adni egy olyan linket, ahonnan épkézláb verziót szedhetek le?

Közben megtaláltam amit mondtál, de nem importálja be. Error while copying hibaüzenet.

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#1044) univerzita válasza weinmaker (#1043) üzenetére


univerzita
addikt

Ha eljutsz addig hogy mutassa a aplikáciokat akkor a bal oldalo a apnál van három ablak ezekkel a lehetöségekkel-Uninstal - Backup-Brovse. És a Brovse- vel válasto ki hogy adott aplikáción belül mit seretnél csinálni( másolni, felrakni vagy kitörülni. Ha ez nemjelenik meg akkor nemmüködik úgy ahogy kell. Nekem is 2013 van fent . Itt a legújab és otvan képen amiröl írtam. http://download.cnet.com/iTools/3000-18546_4-75629761.html

(#1045) Gadgetfan_ válasza Wlac (#1028) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Érdekes, ilyenről még nem is hallottam. Azt hittem, hogy esetleg több sim kártyával akarsz használni egy előfizetést, erre kell a felár...

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#1046) ImpersonatoR

Ipad 4 + legfrisebb ios. Ugye át lehet írni a személyes hotspot nevet valahogy mert én nem találom sehol. Vagy nekem az is jó hogy ha valahogy rejtette lehet tenni lényeg, hogy ne lássa mindenki hogy "XY ipadje" a wifi listában.

(#1047) nofi válasza ImpersonatoR (#1046) üzenetére


nofi
őstag

Settings / General / About és itt megváltoztatod a nevet

Xbox GT: nozsolt

(#1048) boost válasza ImpersonatoR (#1046) üzenetére


boost
addikt

nem a hotspot nevét kell átírni, hanem az ipad/iphone nevét.

(#1049) ImpersonatoR válasza nofi (#1047) üzenetére

Köszönöm így mar megvan. Át is írtam.

(#1050) asuspc96 válasza Xero (#1025) üzenetére


asuspc96
senior tag

azt írja, hogy konvertálás nélkül is zabálja a filmeket...hát majd megnézem, mindenesetre kipróbálom most ezt az mp4-be 720p-konvertálást, aztán lesz ami lesz....egyszer csak rájövök a tuti receptre :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.