Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) mave13 válasza HardRic (#36150) üzenetére


mave13
őstag

Ebben mondjuk a Samsung Tab S6 és a gyári appja verhetetlen volt... bármit felismert, amit a tollal írtam, simán, röhögve.
Mondjuk nekem elég fura a kézírásom, mert félig meddig nyomtatott betűkkel írok, nem folytonos a szöveg.

Icewolf || kósza ||

(#36152) moleculez válasza mave13 (#36151) üzenetére


moleculez
veterán

Ebben az egyben a gyári Notes app nagyon jó, csak elég csöves más téren.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36153) HardRic válasza mave13 (#36151) üzenetére


HardRic
addikt

Tehát úgy írsz, ahogy külföldön sok-sok éve oktatják. Csak itthon és pár balkáni országban divat még ez az összekötött gyöngybetűzés. Ez az oka annak, hogy a magyarok kézírása felnőtt korra olvashatatlanra torzul. Nyugatabbra, ahol nem kötik össze a betűket, sokkal olvashatóbban írnak az emberek.

(#36154) Parson válasza lugosi (#36136) üzenetére


Parson
addikt

No leteszteltem végre az iPad 8-asomon… hát ha az iPad 9-es is ugyanilyen, akkor én megveszem - mind a 4 irányban próbáltam és 0 azaz nulla jelly scrollt tapasztaltam. Ha van is, számomra nem érzékelhetö. Lássuk az iPad 9-et…

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36155) Drenadar válasza Parson (#36154) üzenetére


Drenadar
veterán

Most ha jól látom az ipad9 nem is nagyon kapható... 😔

Én sajnálom hogy sokan emiatt skippelik a minit...

(#36156) koma106 válasza sharp4 (#36148) üzenetére


koma106
senior tag

ESR szerintem jó.

-

(#36157) Tom1939 válasza Drenadar (#36155) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát most láttam egy két videót erről, avagy milyen irányban van a vezérlő (air 4 másik irányban csinálja ugyanezt). Majd ránézek élőben, nagyon tetszene az új mini különben.

(#36158) Pyttawrx válasza koma106 (#36156) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K :K

(#36159) sharp4 válasza koma106 (#36156) üzenetére


sharp4
őstag

Tudnál linkelni mini 4-hez?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#36160) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!

Meglévő PDF file mintát hogyan tudok kiegészíteni gépi írással majd aláírva elküldeni PDF be?
kőszi srácok !

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#36161) mave13 válasza HardRic (#36153) üzenetére


mave13
őstag

Ezt nem tudtam, hogy külföldön így oktatják, engem még általános felsőben is kifejezetten csesztettek emiatt. Aztán gimiben meg egyetemen már nem.
Előnyös, mert egyrészt olvashatók a kézzel írt jegyzeteim, receptjeim (ezért már több gyógyszertáros, és csoporttárs is kifejezte a háláját), másrészt az írásfelismerés sem volt gond semilyen eszköznél, már a Note 2 is simán elboldogult vele.

Hogy on is legyen...
Ami tetszik az Applenél az a diktálás lehetősége. Munkám miatt korábban sokat használtam beszédfelismerő programot (Belux Speechmagic), és ez nagyban megkönnyítette a leletezést.
Próbálkoztam a Google beszédfelismerőjével is, de valahogy sosem barátkoztunk össze igazán, mindig is kissé butának tartottam. Viszont az Apple megoldása meglepően jó... nyilván nem éri utol a direkt erre fejlesztett programot, de üzenetet, vagy emailt diktálni majdnem tökéletes... Le is szoktam mostanában a hosszabb üzenetek pötyögéséréől...

Icewolf || kósza ||

(#36162) proper


proper
őstag

Üdv Mindenkinek

egy kérdésem illetve kérésem lenne ha valaki rendelkezik itt mini 2-vel még
van egy jaték amire kiváncsi lennék, hogy fut rajta?
narcos cartel wars
Ha esetleg valaki ki tudná probálni nekem, hogy jatszható e rajta vagy felejtsem el és mini 4 inkább jobb választás lenne. De ez az 1 jaték miatt nem adnék ki csak minnél kevesebbet.
előre is köszönöm ha lene valaki :R

(#36163) VD válasza proper (#36162) üzenetére


VD
őstag

iPad OS 10 a minimum a játéknak. Mini 2 azt hiszem 12-ig kapott frissítést. Ha igen, menni fog rajta. Ahogy nézem ez nem valami 3d-s lövöldözés, szóval még akár jól is.
Azt azért tegyük hozzá, hogy nem biztos, hogy jó állapotú lesz az a mini 2 és mivel support már nincs rá, így csak ezért megvenni, nem a best buy kategória.

[ Szerkesztve ]

(#36164) HardRic válasza mave13 (#36161) üzenetére


HardRic
addikt

Amerikai filmekben gyakran lehet ilyen gyerekek által írt levelet látni. Lehet, hogy ilyen korban még az összekötött, “cursive” írás még szebb lenne, de később ebből fog kialakulni normálisabb kézírás. Pl. a legtöbb magyar ember “s” betűje, felnőtt korra egy félkörré korcsosul. A különírt betűknél megmarad szépen az “s” alakja. Én olyan 5. osztály környékén váltottam amúgy, amikor rájöttem, hogy már én sem tudom elolvasni amit írok, nemhogy a tanár.

(#36165) proper válasza VD (#36163) üzenetére


proper
őstag

azért lenne best buy mert 25ért már vannak de android fronton 8" kb kuka hardver van

mini 4 amit még néztem de az meg 60körül indul ami meg 1 jaték miatt abszolute nem best buy
haveromnak mini 1 van de azon akadozik meg lassú ezért szeretném inkább megtudni milyen a mini 2vel ha azon se jó akkor marad a mini 4 kb
de ha hosszabb távon gondolkodom akkor azért csak a mini 4 lenne az igazi ha azt nézzük
kicsit várok hátha valaki tud segiteni

(#36166) Parson válasza proper (#36165) üzenetére


Parson
addikt

Egyetlen játék miatt megvenni egy ilyen eszközt nem kifizetödö.
Ha már meglesz, használni fogod másra is. Ha már másra is használod, jobb ha az újabb hardverben gondolkozol. De végeredményben te hozod a döntést, a te dolgod. Én csak egy véleményt osztottam meg.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36167) proper válasza Parson (#36166) üzenetére


proper
őstag

Már inkább húzok a Mini 4 felé vagy esetleg az air 2
de kicsit tartok a nagyobb méretétől mert a 8 olyan pont tökéletes
esetleg ami ezt az ár kategóriát és hardverben fedi az a sima iPadben melyik? 6os esetleg?

(#36168) Parson válasza proper (#36167) üzenetére


Parson
addikt

Javaslom, próbáld meg tagolni a mondataidat és mondatvégi irásjeleket használni, hogy érthetö legyen a kérdés, mert ez most csak egy katyvasz (nem sértés, de tény, hogy érthetetlen).

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36169) ricogsm válasza mave13 (#36161) üzenetére


ricogsm
őstag

Diktálásnál hogyan lehet neki mondani mondjuk ! jel után hogy új sorban kezdje a szöveget ? (Felkiáltójel , pont ezt tudom egyébb parancsok is érdekelnek ) :R

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#36170) Norbi27 válasza ricogsm (#36169) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Azt mondod neki, hogy új sor

(#36171) proper válasza Parson (#36168) üzenetére


proper
őstag

Kicsit bele irtam a közepébe és azért lett kusza meg fejben másképp mutatott :DDD

a lényeg, akkor a kiszemeltek
mini 4
air 2
illetve keresném korban és hardverben mi illik a sorba sima iPad esetén
5 vagy 6?
a mérethez annyit hogy nekem a 8” fekszik a leginkább de hajlok a kompromisszumra ezért is vettem bele az air-t illetve az iPad-et
de közben találtam itt helyben iPad 2018-at nagyon jó áron
ez számozás szerint hova sorolható ?

(#36172) mr.tamasbiro válasza proper (#36171) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Ipad 6 a 2018-as.

(#36173) bostone válasza proper (#36171) üzenetére


bostone
addikt

Az ipad 6 eléggé rendben van.
Csak megjegyzem:
Mobil játékokra is hajlandóak már nagyobb összeget letenni, ha hardveresen kell támogatni az összképet.
Játékon belül a többszörösét is kifizetik.

(#36174) szabonagyur válasza proper (#36171) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mini 4 esetén számolj azzal is ha hajtva volt az akksi lehet kuka (nekem most 79%, használatban kb tud 1-1,5 órát). Mini4 60-ért túl van árazva (mint minden használt cucc most), nem ér annyit, de Mini2 sem 25-.t

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36175) Pompi válasza szabonagyur (#36174) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mennyit ér most kb. egy 16GB Mini 4 ? Patika állapotban, karc és mindenféle sérüléstől mentes. Akksi állapotot meg tudom valahol nézni? Meghirdetném a sajátom.

Feel Good Inc.

(#36176) szabonagyur válasza Pompi (#36175) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hardveraprót megnézed és az alapján be tudod lőni.

A 60-at nem ér úgy értettem, hogy elég öreg ahhoz képest, bár a piaci átlag valahogy ennyi.

3uTools Windows alatt kiírja, OSX alatt is megírják majd a többiek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36177) Parson válasza Parson (#36154) üzenetére


Parson
addikt

No most jövök a MediaMarkt-ból és sikerült lecsekkolni az újakat is. Hát nem szivesen mondom, de az iPad mini bödületesen fos ezzel a jelly scrollal, én meg nem venném így, kegyetlenül zavaró (föleg ilyen árkategóriában). :(((
Viszont jó hír, hogy az iPad 9-en ha van is, akkor is olyan kismértékü, hogy én spec semmit nem érzékeltem belöle, pedig minden irányban próbáltam azt is. Úgyhogy nálam iPad 9 jönni fog, lehet már a hétvégeén, mivel Black Friday alatt sem várható akció a vadiúj iPad-re, mint eddig.

Viszont rendeltem Logitech Combo Touch billentyüzetet hozzá, ami még az iPad 7-tel kompatibilis (ugyanilyenem van iPad 8-on), és felmerül a kérdés hogy az újabb kiadás miben más (iPad fizikai méretei csontra ugyanazok mint elötte, ha jól tudom), azon kivül, hogy a dobozon rajta van hogy iPad 7-tel és 8-cal is kompatibilis (igen, 9-essel kompatibilist nem láttam még). Viszont ezt nem tudtam megkérdezni, mert mindegyik kiszolgáló totál foglalt volt… talán holnap, ha megyek a rendelt cuccért. Bár most mintha láttam volna olyan vásárlót, aki az új iPad 9-hez vásárolta a 7-8-cal kompatibilist… akkor viszont a sima 7-tel kompatibilisnek a 9-eshez is passzolnia kell, nemdebár? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36178) Alex91 válasza Parson (#36177) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, kompatibilis…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36179) kezo0


kezo0
addikt

iPadOS 15.0.1 – nem, nem a jelly scrollingot javítja…

Mellesleg megérkezett az új minihez rendelt gyári smart folio, és sajnos azt kell mondjam, amilyen drága, ahhoz képest kicsit csalódást keltő. :( Amikor a fedőlapot háromszögre hajtogatom, hogy állványként szolgáljon, hiába erős a mágnes, csak olyan vékony felületen érintkezik, hogy nagyon könnyen szétcsúszik, és ezáltal „összeomlik” az állvány. Első alkalommal az utolsó pillanatban kaptam el a polcról lezúgni készülő 260e forintos minit, amikor állványként próbáltam megtámasztani a folioval, mit mondjak, megállt bennem az ütő…
Használtam gyári smart case-t a mini 2-höz és 4-hez is, aztán a mini 5-höz egy ESR tokot + smart covert, és egyiknél sem volt ilyen probléma. Ha állványra hajtogattam a borítót, akkor mindig stabilan megtartotta a tabot. Na, ez most nem ilyen. :(

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#36180) nikilauda válasza ricogsm (#36160) üzenetére


nikilauda
senior tag

Például a PDFelement nevű alkalmazással.
droid táblán a munkalapot is PDF szerkesztővel írták a cégünknél a szervizesek.

(#36181) Luck Dragon

Sziasztok.
Ipad 10.5 Pro szeretnék tokot vásárolni , ha jól emlékszem az Air 3 -nak ugyan az a készülékháza?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#36182) icecave


icecave
nagyúr

Live text nem megy iPadon, iOS 15 alatt? Kapcsoló van rá, de nálam nem működik (air 4, 2020).

(#36183) Gzolo válasza Luck Dragon (#36181) üzenetére


Gzolo
senior tag

Kompatibilisek egymással, annyi különbséggel, hogy a 10.5 pro tokokon négy hangszórónak és vakunak van kivágás/lyuggatása.
Air3-on pro-hoz való ESR tokot használok, olyat tudtak adni.

(#36184) MauroN válasza kezo0 (#36179) üzenetére


MauroN
tag

Nekem nem minim van hanem pro, és csak abból tudok kiindulni, de jó felé hajtod? Mert nem
mindegy hogy be vagy kifelé van be hajtva, plusz azt állítva vagy fektetve döntöd.

(#36185) CharlieDrop válasza MauroN (#36184) üzenetére


CharlieDrop
veterán

mondjuk nekem nem gyári van, de megvan lassan 6 éve, a gyerekek minijéhez esr tok, egyik sem hullott össze magában, pedig a mini tokja is éppenhogy érintkezik...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#36186) Luck Dragon válasza Gzolo (#36183) üzenetére

Köszönöm :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#36187) aram01


aram01
nagyúr

Sziasztok
Van egy air 2 aminek be van törve a kijelzője, bekapcsolas uzan össze-vissza "érzékel". A kérdésem az lenne ha a képen láthato billentyűzetet megvesz hozzá akkor tudnám használni?
Ha rácsatlakoztatom automatikusan kikapcsolja az érintés funkciót?
Köszönöm

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#36188) honeypot válasza aram01 (#36187) üzenetére


honeypot
tag

Bár nem air 2 és nem is ez a billentyűzet, de a párom egy iPad 8-at használ Logitech combo touch billentyűzettel, és nem kapcsol ki az érintés funkció.

(#36189) aram01 válasza honeypot (#36188) üzenetére


aram01
nagyúr

Az baj, nekem az lenne a lényeg

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#36190) HardRic válasza aram01 (#36189) üzenetére


HardRic
addikt

iPaden nem fogod tudni kikapcsolni a táccsot. Kijelzőcsere meg már ilyen régi cuccnál nem éri meg.

(#36191) Parson válasza Alex91 (#36178) üzenetére


Parson
addikt

Hello! Miért irtad úgy, hogy ‚kompatibilis…‘? Jelent vmit a 3 pont? Kompatibilis, de? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36192) Tom1939


Tom1939
őstag

Apropó, 15.01. Akinek gondja volt a hotspottal annak rendbe jött a dolog?

Megnéztem a mini 6-ot élőben, nagyon rámenetem a gyors scrollra és láttam a jelly scrollt, de őszintén engem nem zavart (normál scrollnál nem is láttam).

(#36193) consono válasza Parson (#36191) üzenetére


consono
nagyúr

Nem. Kompatibilis. Pont. :) Mintha már a Logitech oldalán is ott lenne a 9.

"In God we trust. All others must bring data"

(#36194) Parson válasza Tom1939 (#36192) üzenetére


Parson
addikt

Nekem már 14.8 alatt rendbejött.

consono -> :R köszi (csak tutira akartam menni)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36195) smc válasza Tom1939 (#36192) üzenetére


smc
addikt

Nekem nem. :(

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#36196) kezo0 válasza MauroN (#36184) üzenetére


kezo0
addikt

Értem, mire gondolsz.
Fekvő/landscape helyzetben van a mini, mondjuk tévé- ill. filmnézés miatt. A fedelet úgy hajtom, ahogy az összes eddigi minimnél (3 különböző volt már) mindig problémamentesen működött: az a rész kerül kívülre, ami egyébként is a külseje.
Ha fordítva hajtom háromszögre, vagyis úgy, hogy a borító belseje kerül kívülre, akkor kétségtelenül stabilabban áll, csakhogy ekkor ugye az a felület érintkezik a - kisebb-nagyobb mértékben valamennyire mindig poros - asztallappal, polccal stb., amelyik aztán a borító becsukásakor a kijelzővel... Szóval ez a hajtás meg ezért nem szerencsés.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#36197) Tom1939 válasza smc (#36195) üzenetére


Tom1939
őstag

Ok, köszi akkor várok még ezzel (Parson neked is köszi a választ).

(#36198) aram01 válasza HardRic (#36190) üzenetére


aram01
nagyúr

Par dolog kéne róla csak.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#36199) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

A régi iPademen volt osztott billentyűzet lehetőség, de a pron nem találom. Tudnátok esetleg segíteni?

(#36200) kuntics válasza lugosi (#36199) üzenetére


kuntics
aktív tag

Jobb alsó sarokban,a billentyűzet eltávolító gombot nyomd hosszan,akkor előjönnek a lehetőségek

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.