Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36401) lugosi válasza moleculez (#36400) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, jó, akkor nyitva hagyom mint opciót.

(#36402) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Ez a tok tökéletes egy megkímélendő Ipad Pro 12,9 (M1)-hez? :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#36403) bnss


bnss
veterán

Sziasztok!

Első iPadem vásárlása előtt állok. Az eMag ajánlata tűnik most a legjobbnak, úgy látom, hogy idehaza hivatalos Apple viszonteladó. Nagy értékű eszközt még nem vettem tőlük, van valakinek gyakorlati tapasztalata pl. garanciális, szervizes ügyben az eMag-gal kapcsolatban? Ha megosztaná, azt megköszönném.

Szóval a nekem legjobban tetsző ajánlat: mikor a Mobilarénán megjelent a cikk az új, 2021-es iPad Miniről, azonnal elkapott a must have érzés, már majdnem vakon megrendeltem a megjelenés előtt. Figyelemmel kísértem a megjelenés óta a készüléket, és aztán sajnos beütött ez a jelly scroll bug. A YT videókon (normál sebesség mellett) nagyon zavaró számomra, személyesen megnézve a készüléket már kevésbé tűnt annak. Viszont ott a tüske, hogy 300k HUF értékben (Cellular és 256GB tárhely) egy nem tökéletes eszközt vegyek meg?! Letettem róla. Aztán az Air 4-nél kötöttem ki, az Apple Pencil támogatás itt is adott, kézbe véve is meggyőző, még az 50k HUF felárat is kifizetném, hosszútávra tervezek, emiatt számolok a 256GB tárhellyel is. Viszont tegnap este böngészés közben az eMag oldalán kötöttem ki, ahol a 2021-es iPad Pro 11 jött szembe, Cellular modell és 128GB tárhellyel. Jelenleg 360k HUF, és itt kezdtem el vakarni a fejem. Ilyen teljesítményre jelenleg nincs szükségem, bőven elég lenne az Air 4, viszont a kijelző, az 5G modem mind a hosszútávú használat felé mutat, a 128GB tárhely már úgy gondolom elegendő lenne. Alszom még párat, megnézem még egyszer a Pro modellt, mint lehetséges befutó, és hamarosan remélhetőleg boldog tulaj leszek. :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#36404) szabonagyur válasza bnss (#36403) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak akkor hivatalos eladó ha maga az eMag az eladó, erre figyelj mert van sok más eladó is a piactéren.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36405) Stinsonina válasza Carasc0 (#36402) üzenetére


Stinsonina
csendes tag

Szia! Szerintem ez nem lesz jó a 2021-esre, mivel pár milliméterrel vastagabb a gép a 2020-asnál. Inkább várnék, amíg kijön a 2021-es verzió :)

(#36406) Amilo02 válasza Carasc0 (#36402) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Szia! Én [ezt] vettem a 12.9" M1 padomra. Most tettem rá, nagyon jól néz ki, minőségi cuccnak mutatja magát.....

(#36407) smc


smc
addikt

[link] Sketchup for ipad (beta)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#36408) HardRic válasza Amilo02 (#36406) üzenetére


HardRic
addikt

Én egy hasonló, ilyen tokot rendeltem. Annyiban tud többet, hogy az előlapot mágnesesen le lehet csatolni. Múlt hét óta használom, nagyon szeretem, hogy nem fityeg rajta a nehéz előlap amikor kézben van, és mégis védve van. Nem úgy mint egy sima mágneses rácuppanós toknál amilyenben már megsérült korábban.

(#36409) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Újra akarom telepíteni a iPad-et amit eddig Windows/iTunes komboval végeztem ,most viszont szeretném iMac asztali rendszeren....
Itt is iTunes kell ,vagy vlmi mással is tudom?

Köszöntem előre is ,

(#36410) Amilo02 válasza HardRic (#36408) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Nem rossz, egy kis súlycsökkentés jól jön az biztos, és ha kell, ott a “fedő” rá. Bár az a lógatós megoldás a képeken, nem hinném, hogy ki merném próbálni. Milyen és hogyan lett sérülés a padon?

(#36411) tboldi válasza TechN7ne (#36409) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mac-en már nincs iTunes, a Finder része lett az iEszközök kezelése, de teljesen ugyanaz a metódus.

(#36412) HardRic válasza Amilo02 (#36410) üzenetére


HardRic
addikt

Sima mágneses “tokban” volt, egyszerűen feldőlt és koppant a sarka még az első hetekben. Semmi jelentős, csak egy pici horpadás az egyik sarkán de engem zavar rendesen. Azóta nem használom azt a fajtát, csak olyat ami a szélét is védi rendesen.

Amúgy simán kibírja a lógatást, bár nem sok értelme van :D

(#36413) TechN7ne válasza tboldi (#36411) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

iTunes -nál a shift billentyűt nyomva tartottam aztán mikor rá nyomtam a frissítésre vagy a visszaállitásra akkor be tudtam tallózni az előre letöltött rendszert.

ITT most nem ,hanem ő töltené le manuálisan...
Hogyan tudom tisztán telepíteni az előre letöltött rendszert mac-en frissítés nélkül?

(#36414) Mattb válasza Maxxy10 (#36342) üzenetére


Mattb
senior tag

https://drive.google.com/file/d/19mlZS-j1w4hjUsims2QmgbEkxgqPq2Cj/view?usp=drivesdk

Itt látható a kijelző hogy mit csinál pencil alatt. Nem nyomom rá, de talán látszik is. A videó nem adja át úgy, élőben jobban látszik.
masnak is ilyen ez? Szervizben kezdenek vele valamit?

(#36415) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Rendben ,

Akkor a DFU mode-ot hogyan hozom elő iPad 8-nál?

(#36416) tboldi válasza TechN7ne (#36413) üzenetére


tboldi
nagyúr

Shift helyett Mac-en az alt/option nyomvatartásával az "iPad visszaállítása..." feliratú gombot kell választanod.

De frissítés nélkül már nem fog menni, a 14.2-t már régóta nem írja alá az Apple, csak és kizárólag a 15.0.1-et fogod tudni feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#36417) TechN7ne válasza tboldi (#36416) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Alap ,hogy csak friss és aláírt rendszert lehet...
Köszönöm :R

(#36418) tboldi
Megtaláltam idővel azt is ,gépre dugva 10mp-ig nyomva tartani a home és a bekapcsoló gombot ,aztán felengedni a bekapcsoló gombot míg fel nem jön az üzenet a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#36418) tboldi válasza TechN7ne (#36417) üzenetére


tboldi
nagyúr

A DFU-ról fogalmam sincs, igazából nincs iPadem, és nem is tudom, miért rontom itt a levegőt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36419) Maxxy10 válasza Mattb (#36414) üzenetére


Maxxy10
addikt

Ha csak azon a részén csinálja akkor valószínűleg valami belülről nyomja a kijelzot. Nekem volt hasonló problémám de nekem már white spot lett belőle. Szó nélkül cserélte az Apple.

(#36420) Amilo02 válasza HardRic (#36412) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Jó tudni, hogy ennyire “sérülékeny” a gépezet. Nekem az Iphone 12Pro Max horpadt be egy kicsit miután kb. 15 cm. Magasról leesett (csak törölgetni vettem ki a tokból, persze hogy rögtön le is esett).

(#36421) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Alap használatra ahol csak a Facebook valamit a Safari és Google lesz használva melyik iPadot érdemes megvenni használtan?
ipad 8;vagy valamelyik air vagy valamelyik Mini? Mini és air-ben nem vagyok képben.
köszi addig is.

(#36422) Tom1939


Tom1939
őstag

Lenne egy pár kérdésem ha már rendelt valaki az apple.hu-ról (én eddig HA-n vettem az ipadokat, de a hosszabb gariidővel már jobban megéri szerintem a nagy testvértől almától):

1. gravíroztatni akarom akkor az csak tőlük megy (apple.hu)?

2. hogy megy a fizetés szállítás? Specifikusan azért kérdezem mert lenne egy iphone mini+ ipad mini + 2nd gen pencil. Természetesen mindegyik más határidővel. Én kifejezetten nem szeretnék 3-szor átvenni, 3-szor bankkártya keretre figyelni stb. Megy ez egyben (hagyjatok békén ha mind megvan küldjétek és vonjatok alapon)?

3. van olyan hely ahol ez gördülékenyebben megy mint apple.hu-ról (istyle nem annak tűnt, ideális eset a bemegyek a konkrét boltba, megrendelem ha minden megvan befáradok és fizetek)?

(#36423) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Először frissült 15.01-re amitől elég bugos lett a rendszer.
Most újratelepítettem tísztán és sokkal gördülékenyebb az egész. :K

(#36424) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ha az ipad-be tett sim kártyára sms érkezik, akkor azt megkapom a táblagépen? Illetve válaszolni tudok rá? nem iMessage, hagyományos sms.

(#36425) Mattb válasza Maxxy10 (#36419) üzenetére


Mattb
senior tag

És az én esetemben vajon elküldenék vagy ezt már komolyan vennék?

(#36426) Maxxy10 válasza Mattb (#36425) üzenetére


Maxxy10
addikt

Mi az hogy elküldenek? Bemész ez és ez a panaszod pont. Ha azt mondja ez normális akkor mutassa meg egy másik készüléken ahogy ugyan ezt produkálja.

(#36427) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Ha be van állítva a régió is normálisan mindenhol ,akkor az időjárás widget milyen Cupertino-ról zagyvál? :D

(#36428) Alex91 válasza TechN7ne (#36427) üzenetére


Alex91
félisten

Nem kehet, hogy az van alapban beallitva nekie?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36429) TechN7ne válasza Alex91 (#36428) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

:N

(#36430) HardRic válasza TechN7ne (#36429) üzenetére


HardRic
addikt

Hosszan nyomj a widgetre, edit widget, és ott tudsz lokációt állítani. Ha jól emlékszem alapból nincs joga a helyzetmeghatározáshoz, hanem ott tudod megadni neki.

(#36431) szabonagyur válasza TechN7ne (#36427) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt már én is kérdeztem korábban :D
Rányomsz a widgetre hosszan és időjárás adatok szerkesztése, majd helyadat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36432) TechN7ne válasza szabonagyur (#36431) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ohh de királyok vagytok ,köszönöm skacok :)

(#36433) moleculez válasza TechN7ne (#36427) üzenetére


moleculez
veterán

Há mé, azt ne mondd hogy nem ott laksz? :DDD ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36434) bnss válasza szabonagyur (#36404) üzenetére


bnss
veterán

Köszi a tippet! Arra figyeltem, hogy a forgalmazó az eMag legyen.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#36435) SidCorky


SidCorky
senior tag

Valakinek van tippje, hogy mi lehet az a 40-50 GB rendszeradat? Szerdán érkezett meg az új Pro, új eszközként aktiváltam, nem tettem fel rá a korábbi mentésemet, hanem egyesével pakoltam vissza az alkalmazásokat, ha jól emlékszem, 20 GB alatt volt a foglalt terület, mire mindennel végeztem, erre tegnap láttam, hogy a tárhelynek több, mint a felét elveszi valami, és mivel az appokban még alig van tárolva valami, ötletem sincs, mi lehet az, egyszer csak ott lett. :D Másnál volt ilyen? Mi lehet a gond?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#36436) C4mp3r válasza SidCorky (#36435) üzenetére


C4mp3r
addikt

icloud photos be van kapcsolva? en amikor megvettem a 12-t es bekapcsoltam az icloud photos-t meg az optimize iphone storage-t akkor becachelte az osszes kepet, hiaba inditottam ujra csak egy restore segitett.

(#36437) SidCorky válasza C4mp3r (#36436) üzenetére


SidCorky
senior tag

Be van kapcsolva, meg az optimalizálás is, pont így nem kéne az iPaden lennie, nem? Most kikapcsoltam meg vissza, legalább annyit elértem, hogy már Fotóknak írja a tárhelynél és nem rendszeradatnak. Hagyom így, hátha megoldja magától, ha nem akkor utánajárok, amikor kell a hely.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#36438) moleculez válasza SidCorky (#36437) üzenetére


moleculez
veterán

"Hagyom így, hátha megoldja magától, ha nem akkor utánajárok, amikor kell a hely." - Ha jól tudom, pont így működik, ha kell hely törli az eszközről a teljes fotót, és csak indexkepeket hagy.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36439) fery02


fery02
addikt

Valaki vett mostanában YouTube premium-ot?
Én most próbalnám az egészet először Tunnelbear progival és hiába állítom be benne Argentínát vagy Indiát, mindig azt írja a YouTube (mindig kisöpörve és frissen indítva), hogy első ingyen hónap után havi 2390Ft lenne.

Rájöttek volna a kiskapura?

[ Szerkesztve ]

(#36440) Maxxy10 válasza fery02 (#36439) üzenetére


Maxxy10
addikt

Próbáld böngészőből esetleg privát módban

(#36441) HardRic válasza fery02 (#36439) üzenetére


HardRic
addikt

Felmentem megnézni egy másik google accountommal, ugyanúgy ARS-ben írja az árat. Próbáld meg privát böngészőből, lehet be van cache-elve valami.

(#36442) bostone válasza HardRic (#36441) üzenetére


bostone
addikt

Régi előfizetéssel is meg lehet ezt játszani?

(#36443) HardRic válasza bostone (#36442) üzenetére


HardRic
addikt

Én pár hónapja Indiait cseréltem Argentinre, úgy hogy lemondtam, majd előfizettem, szóval ja.

(#36444) Sgr_A válasza HardRic (#36443) üzenetére


Sgr_A
addikt

Mennyi most az argentín?

(#36445) bostone válasza Sgr_A (#36444) üzenetére


bostone
addikt

Copa América
Argentína-Brazília
1-0

(#36446) M3aN


M3aN
senior tag

Tudtok erre megoldást? Hetek óta ez a hibaüzenet jön telefonról és tabletről nekem is és páromnak is.

(#36447) Lali-213 válasza M3aN (#36446) üzenetére


Lali-213
senior tag

Nekem is volt ezzel gondom pár hete. A megoldás az volt, hogy emailben kaptam egy linket, amiben meg tudtam nyitni a bővítős oldalt a telefonomon.

(#36448) honeypot válasza M3aN (#36446) üzenetére


honeypot
tag

Már írtam itt valakinek, hogy egy ismerősömnek ugyanez a hiba jött elő. Az egyetlen megoldás amit találtam rá az az volt, hogy Windows storeból letöltött iCloud kliensek keresztül fizettünk elő.

(#36449) M3aN válasza honeypot (#36448) üzenetére


M3aN
senior tag

Szuper, működött, köszönöm!

(#36450) lugosi válasza SidCorky (#36435) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A fotók cache-e lesz az, nálam ugyanez volt.
1-2 nap és a tárhelyfoglaltság átkerül a fotók alá.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.