Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) pusihusi


pusihusi
addikt

Üdv. valami videó konvertálót valaki belinkelne? Vagy hogyan tudok filmeket az Ipad 5-re rakni????MKV, Mp4 stb.

Üdv. Feri!!

(#20002) DJosef válasza pusihusi (#20001) üzenetére


DJosef
őstag

VLC es az alkalmazason belul van WiFi megosztas.

Forget about it

(#20003) Ragnar95 válasza ittakary (#19985) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én maradok az Air2-nél, viszonylag sokat használom az iPadet, de teljesítményre bőven elég ez is, egyedül az Apple Pencil miatt érdekelt volna eddig a Pro sorozat, de mostmár ugye ahhoz sincs szükség Prora. Cserébe nagy valószínűséggel a közeljövőben nem fogom jegyzetelésre használni már az iPadet, tehát csak emiatt az iPad 2018-ra se lenne érdemes váltanom.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20004) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Napokban erősen elkezdtem gondolkodni azon, hogy lecserélem a korábbi (továbbra is makulátlan állapotban lévő) iPad Mini 2 készülékemet.

Az új IPad és iPad Pro (10.5) között vacillálok, de egyre inkább az utóbbi felé hajlik a döntésem.
A legnagyobb kérdés azonban az, hogy honnan lenne érdemes beszereznem? Van valakinek tanácsa ebben ?

Köszönöm!

(#20005) ruarua válasza mattheus (#20004) üzenetére


ruarua
tag

Apple store!

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#20006) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Egybéként érdekes, hogy egy értelmes tesztet sem nagyon találok a neten az iPad 2017 ről például.
Engem is érdekelne, hogy mi kell hozzá amikor megveszem.
PL mennyibe kerül az a redős ráhajlós tok?
Mennyi hely marad a 32GB változaton?
mennyire gyorsak?
És még sok apróság használati dolog? mert akkor repülne a notim és váltanék rá.
pc kompatibilitás?
DJ splitter kábellel működik e még? van egy ingyenes app ilyen téren?

Előre is köszi, ha valaki egy kis összefoglalót írna.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#20007) kkdesign válasza Lalikiraly (#20006) üzenetére


kkdesign
senior tag

én 2 tokot vettem hozzá, de lehet billentyűzetre beruházok még. van egy nem nyomásérzékeny stylusom is hozzá, de ritkán használom. De ez gyorsan és jól érzékel.
a 2 tok közül egyik 4 funkciós hajtogatós tok ez baseus csájníz tok, meg egy szimpla belebújtatós vastag tok utazáshoz pluszba. Itt országon belül elég drágák a tokok, ha eredetit szeretnél az pedig (szerintem) igencsak drága. a kínai baseus- nagyon jó, de anyagfáradás miatt reped azért a széleken. Nekem ez belefér.
Fül/fejhallgató nincs benne, sajátot kell használj. Enyémen 16,4 gb van használatban. social appok vannak rajta, office programok, kb 1 gb zene, 300mb kép, 1-2 kicsi játék + pdf ebookok.
Pc kompatibilitás: hát, a háttérkép packomat tettem rá itunes-on meg a zenéket. Vagy logikátlan módon el vannak rejtve számomra a lehetőségek, vagy szimplán a dokumentumokon belül a képek és zenék mappából olvas dolgokat, kicsit korlátolt de javítson ki aki jobban használja ezt a részét, nekem egyszerűbb a felhőn keresztül átvinnem dolgokat. Kábel kérdésedről fogalmatosságom senem nincsen :)

Remélem kicsit segíthettem :)

(#20008) ittakary válasza Lalikiraly (#20006) üzenetére


ittakary
nagyúr

- redős tok: ebayről 2ezerért már jót kapsz, 3-4-5ért pedig remek, évekig jót
- mennyi hely? ha sokmindent ráraksz akkor kevés, ha keveset akkor sok (rendszer kb 5GBot vesz el, 25-26GB marad amúgy)
- nagyon gyors (nézz utána youtube)
- pc kompatibilis (nézz utána cikkek)

nem szükséges összefoglalót írni neked, minden ott van az interneten, igaz főleg angolul vannak a jobb tesztek

(#20009) Lalikiraly válasza kkdesign (#20007) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hali!

Hajaj, nagyon is jól jönnek ezek az infók! Köszönöm szépen.
Nekem DJ program feltétlen futna rajta, nézem is bőszen a youtube videókat.
Amúgy ilyen, hogy akár otthoni FTP re, NAS ilyesmit hogy kezel?

Köszi nagyon a sok tapasztalatot :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#20010) kkdesign válasza Lalikiraly (#20009) üzenetére


kkdesign
senior tag

árkategóriájában, 2018(117k) 2017 már ennél olcsóbbb kb 100. Mind2 verhetetlen. Bár nekem a 18as hátulja fura, mintha olcsósítottabb (ez aztán a magyar szó :D ) lenne, de élőbe nem láttam még. Tegnap volt szerencsém megnézni a huawei m5öt, a nagyobbat, nekem abból a kisebb tetszett, mondván ha nem lesz új mini, jól megnézem magamnak azt. Nyilván droidban fel lehet gorsítani az animációkat, de annyira lomhának tűnt az ipad mellett hogy ott is hagytam 20 másodperc után. Nyilván abban is több van mint ez amit leírtam, de ipad sztem jobb. Ami fontos még, jó ha előre tudod, én ezt benyeltem rendesen, néhány app ami iphone-ra és droidra is van, ott ugye tablet felskálázott teló kb, na az itt ipad-en nem így megy. kb így menne, de lusták néhol ipad appot gyártani, vagy skálázódót. Pl: Instagram(iszonyúan szégyeljék magukat....),snapchat mondjuk ezt nem használom, amazfit okosóra app, a sima időjárás app sincs rá ami iphone-on van, csak widget (wtf? :U :F ) , eléred átállítással a telós appot de akkor orbitálisan hülyén kinéző módon a tableted közepén lesz 1 vagy 2xes nagyításban az app plusz egy iphone billentyűzet :D .meg az ios 11 kissé képes hülyeségekre, még úgyis ha ügyelsz a friss appokra amik ios 11 ready-k. De ezeknek a hülyeségeknek utána tudsz még itt olvasni, van belőle rendesen :DDD egyelőre ennyi jutott eszembe :D

[ Szerkesztve ]

(#20011) Lalikiraly válasza ittakary (#20008) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Jól van! Köszönöm meglesem őket.
A tok kérdés, így bőven megoldva.
Akkor igazából nekem már csak ami főbb dolog az a HDMI téma a 4:3 vs 16:9 el és az audio splitter használata. Videók vannak, de jobban szeretem hallani a személyes tapasztalatokat.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#20012) Lalikiraly válasza kkdesign (#20010) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nos hát nézzük csak. Mire is használnám :)

Utazáshoz elsősorban, hogy ne egy 15-17 collos notit kelljen vinni.
Online rádiót hallgatni róla. Esetenként, gyárilag ugye vanhozzá HDMI kábel, TV re kötve videózni akármi.
Akartam volna úgymondottan pc ként használni, de egeret még a fejlesztő barátom is azt mondja, hogy nem támogatja. normál netezés cikk és hírolvasás.Utoljára kb az iPad 1 volt a kezemben médiában. Úgyhogy lesz mit behoznom. Meg a legfőbb nekem egykét DJ porgram :)
Akksi tapasztalatok? Sajnos, nem sajnos, de abban az összes ismerős megnyúgtat, hogy sebességben bármikor lekörözi a droidos tabokat. Persze meg is kérik ezért a gubát.
De egyre inkább hangolódok az iPadre :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#20013) Alex91 válasza Lalikiraly (#20012) üzenetére


Alex91
félisten

Most mar a 2018-as iPad-et nezd! Olcsobb lett, es joval,gyorsabb, mint a 2017-es...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#20014) ittakary válasza Ragnar95 (#20003) üzenetére


ittakary
nagyúr

amúgy tök érdekes, ma került hozzám egy Air 2, fogok is vele picit szórakozni, hogy észreveszek-e bármi különbséget a 9.7 Pro-hoz képest

szerintem nem sokat

(#20015) mattheus válasza ruarua (#20005) üzenetére


mattheus
őstag

Köszönöm! Ha lehet ennél egy kicsit olcsóbb, de megbízható alternatíva kellene :)

(#20017) ArrayOfLilly válasza #05304832 (#20016) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Csak így:

Teljes képernyős mód Youtube-Safari bookmarklettel.

http://www.arrayoflilly.com

(#20018) Audison válasza ittakary (#20014) üzenetére


Audison
senior tag

Nekem lassan egy éve van meg az Air2, mindenre elég amire én használom és még a 11.3 is szépen fut rajta. Mostanában nem lesz cserélve. :)

(#20020) ArrayOfLilly válasza #05304832 (#20019) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Nem tudom.

Én úgy értelmezem, hogy nem, de sk baromi régen nem csináltam ilyet.

http://www.arrayoflilly.com

(#20022) ArrayOfLilly válasza #05304832 (#20021) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Holnap kipróbálom. (Vagyis ma... csak később [korábban].)

http://www.arrayoflilly.com

(#20025) sebgutkopf válasza Lalikiraly (#20012) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A lightning to HDMI kábel nem gyári tartozék az + 16 e HUF.
Netezni, youtube-ozni, chatelni, akár videót nézni nagyon jók az ipad-ek, de azt vedd figyelembe, hogy ez nem notebook és végképp nem pc. Olyan, hogy fájlkezelés az az IOS korlátai miatt lényegében nem létezik. Ha egy egy fájl típust csak 1 féle alkalmazással használsz az működik, de általánosan a fájlok tárolása elérhetősége több alkalmazásnak és azok bármilyen struktúra szerinti kezelése, mint egy pc-n arra ne számíts, mert azt nem tudja. Kompromisszumokkal néhány okosabb appal elviselhetővé lehet tenni, lényegében az IOS rendszernek ez a leggyengébb és felhasználói oldalról a legkellemetlenebb pontja.
Ha az elvárások reálisak és tisztában vagy vele mire jó és mire nem, akkor viszont nem okoz csalódást, maga a hw az jó.

(#20026) #95561216 válasza sebgutkopf (#20025) üzenetére


#95561216
törölt tag

Most jól értem, hogy ha megnyitok egy pdf-et, akkor nem tudom megmondani neki, hogy ez egy könyv, amit aldikoval nyiss meg, vagy egy mávos vonatjegy, amit egy sima mezei pdf readerrel? :Y

(#20027) Alex91 válasza #95561216 (#20026) üzenetére


Alex91
félisten

De, csak aztan amit megnyitottal az egyikkel utana mar a masikkal nem tudod...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#20028) CharlieDrop válasza #95561216 (#20026) üzenetére


CharlieDrop
veterán

jól érted

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#20029) gzbotii válasza Newvalera90 (#19959) üzenetére


gzbotii
veterán

Talán valami sufni GSM megveszi alkatrésznek (kijelző, készülékház, aku, stb). Alaplap kuka.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#20030) Ance válasza #05304832 (#20021) üzenetére


Ance
őstag

Nekem sem működik.

(#20031) ArrayOfLilly válasza #05304832 (#20021) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Kipróbáltam, működik, csak miután a bookmarkletre kattintottál, a gombbal ki kell nagyítanod a videót is.

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#20033) ArrayOfLilly válasza #05304832 (#20032) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Igen.

http://www.arrayoflilly.com

(#20035) ArrayOfLilly válasza #05304832 (#20034) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

pü ment

http://www.arrayoflilly.com

(#20036) randras


randras
veterán

Nem nagyon ismerem a játékot (Life is Strange), de letöltöttem most mert ingyenes, és megtetszett, de borzasztóan sokat tölt és akad, ilyennel meg ezen az iPaden még nem találkoztam (iPad 4 Mini, iOS 10.2)

Szerintetek ez ilyen, vagy az iPaddel van baj? Mert veszem észre egyre gyakrabban, hogy nagyon lassú a feloldás, meg framedroppol egyszerű appoknál is. :F

(#20037) ittakary válasza randras (#20036) üzenetére


ittakary
nagyúr

egy backup/restore újratelepítés lehet nem ártana

(#20038) ruarua válasza randras (#20036) üzenetére


ruarua
tag

Jó játék, én anno gépen toltam ki :C
Én Air-en próbáltam, azon folyamatosan kilépett. IPhone 7-en elindult hibátlanul. Kell neki vas sajna.

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#20039) #95561216


#95561216
törölt tag

Tegnap megvettem a 2018-as ipadet. Féltem a 4:3-as képaránytól, de eddig tetszik, csak még szokni kell, elsőre nagyon elveszett voltam a megszokott androidos gombok nélkül :) Van pár csalódás azért, egyes appok butábbak, például kindle-ből hiányzik a store, böngészőből kell nézni, illetve még nem tudtam rájönni, hogy tudok weben megnyitott pdf-et lementeni :)) Ami nagyon zavar, hogy nem tudok szavak közepébe "kattintani", lehet hogy az ujjam ilyen böszme nagy, de vagy az elejére, vagy a végére ugrik a kurzor.

A pencillel élmény írni, az viszont elég komoly csalódás, hogy 33 ezerért adtak gyakorlatilag egy műanyag botot, az aljára valami gumiszerű izé (mi a grip magyarul) illetve egy csiptető(?) a tetejére igazán elférne..

(#20040) Alex91 válasza #95561216 (#20039) üzenetére


Alex91
félisten

Itt nem is fogsz a kozepere bokni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#20041) Süvi válasza #95561216 (#20039) üzenetére


Süvi
őstag

"gumiszerű izé"
Az miért is lenne jó? :)

(#20042) #95561216 válasza Süvi (#20041) üzenetére


#95561216
törölt tag

Jobb a fogása, kevésbé csúszik, és alapból nekem túl vékony. Ráerőszakoltam egy tollét, de így kicsit bénán néz ki.

(#20043) leslieke válasza #95561216 (#20039) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szóközt tartsd hosszabban lenyomva és máris a szó közepébe tudsz navigálni a megjelenő kurzorral.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20044) silentkiller válasza #95561216 (#20039) üzenetére


silentkiller
senior tag

Documents 6 tökéletes erre, tehát minden webes helyről le tudsz menteni fájlokat adott helyre.

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#20045) SharpSA válasza #95561216 (#20039) üzenetére


SharpSA
veterán

Tartsd hosszan át ujjad a szövegen és miután megjelenik a kurzor oda mozgatod, ahova akarod a szavakon belül is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#20046) Süvi válasza #95561216 (#20042) üzenetére


Süvi
őstag

jaj már megijedtem, hogy a hegyére értetted :)

(#20047) Pew válasza #95561216 (#20039) üzenetére


Pew
tag

Szia,
Ha a safariban meg van nyitva a pdf, a keresősáv jobb oldalán az első ikon amit keresel. (Négyzetből felfele egy nyíl) Ez lényegében egyfajta sok az egyben megosztás gomb. Itt tudod ténylegesen megosztani, az adott oldalt elmenteni stb... plusz ha a középső hasábban jobbra görgetsz (az airdrop alatt) megjelennek azok az alkalmazások amikbe tudod küldeni. Pl az iBooks, vagy akármilyen pdf néző, jegyzet alkalmazás. És máris le van mentve a pdf. :)

(#20048) Romvr


Romvr
őstag

Amióta 11.3 van fent veszett mód melegszik és irdatlanul merül az iPad Pro 9,7 -em. Tapasztalt hasonlót más is? Nem örülnék most egy Factory Reset-nek, de így meg sima netezéssel nem tudok 4-5 óránál többet kisajtolni belőle. Ha meg bekapcsolok egy szerkesztő alkalmazást és ceruzával matatok akkor meg kb percenként 1% -ot merül miközben grillezni tudnék rajta. 11.2-vel nem voltak ilyen bajok. Remélem a 12-ben tényleg az ilyen és hasonló dolgokat fogják kigyomlálni.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#20049) Seep válasza Romvr (#20048) üzenetére


Seep
senior tag

Nalam minden rendeben a pro9.7 en IOS 11.3 al. nem melegszik es nem merul jobban mint 11.2 on.

(#20050) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv.
Ipad pro 10,5 laggol ha váltok az oldalak között. Baromi zavaró. Hogy tudták így elcseszni? :W
260ezer huf és akadozik mint egy szar 2éves android..

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.