Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) C4mp3r válasza ittakary (#36599) üzenetére


C4mp3r
addikt

nem beszelem ra semmire, szerintem teljesen tenyszeruen kozoltem a ket gep kozti kulonbseget. szemelyes tapasztalatom, hogy rohadt keves a 32 giga, tableten foleg. neked lehet eleg, mert potato minosegu 700 megas filmet nezel a majdnem 1440p-s kijelzon, de lehet, hogy o mondjuk rajon, hogy masra is szeretne hasznalni es akkor orulni fog, hogy nem kell majd nyomorognia 32 gigan.

(#36602) szabonagyur válasza ittakary (#36599) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor én mit mondja 16GB-s iPaddel? ;] Pár appom van, Netflix, Chrome meg felhő több terra cuccal :P

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36603) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Bocs, hogy hozzászólok, én egy iPad Air2 16GB padot használtam netezésre, youtube és társai, gmail és az alapvető google dolgok. Tökéletesen elegendő volt.

(#36604) R a y válasza mr.tamasbiro (#36597) üzenetére


R a y
senior tag

Arra bőven elég a 32-es is.

#36598 tartalom fogyasztással igen nehezen telik meg a 32gb-os…

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#36605) Alex91 válasza mr.tamasbiro (#36597) üzenetére


Alex91
félisten

Air 3.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36606) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Köszi mindenkinek. Most iPad 6 van 32 gigával és ezen is van még 14 szabad, tehát a 32 is elég lenne az iPad 8-on. De a laminált miatt lesz valószínű az air 3 ha még meglesz.
Koszi mindenkinek.

(#36607) devilzero


devilzero
tag

Sziasztok!
iPad mini 6 az elso tabletom. Azt tapasztalom hogy neha (de nem mindig) egy Safariban valamely weboldalon pl. nem tudok gorgetni illetve bizonyos alkalmazasok lefagynak, kilepnek, nem reagalnak stb. Mas is tapasztal hasonlot?
weboldal pl: telex
alkalmazas pl: keepassium, udemy
Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#36608) Amilo02 válasza devilzero (#36607) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Air2-nél tapasztaltam ilyeneket. Okára nem jöttem rá, talán ram hiány….

(#36609) smc válasza devilzero (#36607) üzenetére


smc
addikt

Szerintem csak kell neki egy restart, a szoftverét meg aktívan heggesztik még szóval minden héten jöhet hozzá új sw.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#36610) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

iPad pro 11 2. generációs tokja (smart folio) jó 3. generációsra vagy nem?

(#36611) HardRic válasza lugosi (#36610) üzenetére


HardRic
addikt

Igen, külsőre megegyezik a 11”-os 2. és 3. gen.

(#36612) lugosi válasza HardRic (#36611) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi.

(#36613) kezo0


kezo0
addikt

Új mini 6-os tulajoktól kérdem: nektek is előfordul, hogy a készülék a jobb alsó sarka környékén (álló helyzetben tartva, ha alul a töltőcsatlakozó) váratlanul érezhetően felforrósodik? Nálam elég gyakori, és nem is kell hozzá különösebben megdolgoztatni a processzort, mert sima weboldal-böngészésnél is megesik, látszólag véletlenszerűen.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#36614) smc válasza kezo0 (#36613) üzenetére


smc
addikt

Nem a fényerőtől függ? 18-as pro melegszik rendesen full fényerőnél.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#36615) kezo0 válasza smc (#36614) üzenetére


kezo0
addikt

Majd figyelem, de nem hinném. Sosincs full fényerőn, most is csak kb. 50%-on van a csúszka, és tök forró a mini.
Most látom, hogy írtak róla mások is: [link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#36616) Gzolo


Gzolo
senior tag

Ha esetleg más is keres hasonlót, most jött meg alirol, 2 hét alatt kínai szállításból, 12k JMF volt. Layout szempontjából a hosszú Í az Esc alatt van(nullat a 9-es mellett lehet Alt-tal írni) minden más egyezik a mi kiosztásunkhoz.

[link]

Air 3:

(#36617) lita66 válasza devilzero (#36607) üzenetére


lita66
tag

Az akadós oldalaknál ha kikapcsolod a tartalomblokkolót (keresősáv, aA legördülőben), akkor műkszik. nekem legalábbis

(#36618) moleculez válasza Gzolo (#36616) üzenetére


moleculez
veterán

Trackpad milyen? Azt írják sok helyen, hogy ezeknek nem az erőssége, és csak a gyári, valamint Logitech cuccok mennek úgy ahogy kell.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36619) Gzolo válasza moleculez (#36618) üzenetére


Gzolo
senior tag

Működik megfelelően, van jobb-bal gomb is alatta. Mutató tempója patent, függőleges görgetés kicsit lassú.
1-2-3 ujjas gesztusok működnek.
Amire figyelni kell, hogy könnyű a szélekről elindítani az egy ujjas gesztusokat, de szerintem megszokás kérdése lesz, még csak pár percet használtam.
Bár ha lehetne választani, egy csomó gesztust kikapcsolnék (főleg az egyujjasokat), szerintem túl sok van a rendszerben :) Van erre esetleg app/megoldás?

Ár érték arányban 12k vs 50k (Combo Touch) azt mondom, hogy bőven kompenzálja a megszokás kérdését.

(#36620) C4mp3r


C4mp3r
addikt

kozben eszrevettem, hogy a gepem elvileg erintett ebben a service programban, mivel 2019/04/14-i gyartmany:

iPad Air (3rd generation) Program for Blank Screen Issue - Apple Support

ebben az esetben ha beviszem mondjuk az istyle-ba, akkor is szervizelik, ha meg nem jelentkezett a hiba? garancia termeszetesen mar nincs ra.

(#36621) OCTAMD válasza C4mp3r (#36620) üzenetére


OCTAMD
őstag

Mikori aktíválás?

Mert már 2021 október van és lehet elmúlt a 2év

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#36622) nitro16


nitro16
senior tag

Vásárolt már valaki az appleking.hu-ról? Konkrétan ez érdekelne, hogy vajon tényleg eredeti-e [link]

(#36623) Lali-213 válasza nitro16 (#36622) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia, egy tokot vettünk onnan XS-re. Bár az utángyártott és nagyon gyenge minőségű volt. Nem tudtam rendesen rátenni a telefonra és egy óra alatt eltörtem. Inkább vettem helyette egy Spigent máshol.

(#36624) HardRic válasza nitro16 (#36622) üzenetére


HardRic
addikt

Még nem, viszont az ESR márkájú cuccokat ajánlom, pl. iKiegészítőkről.

(#36625) mazsiii92 válasza C4mp3r (#36620) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Hasonlóan jártam iPhone 11-el, SN alapján az enyém is érintett a kijelző esetleges meghibásodásában. Beszéltem a hivatalos supporttal, ők azt mondták, hogy itt Mo-n kb catch and dispatchet csinálnak, azaz megnézés nélkül egyből küldik ki külföldre, talán Csehországot? mondtak. Amennyiben nem jelentkezik a hiba, nem nyúlnak hozzá és visszaküldik. Mivel valóban nem jelentkezett a hiba, így inkább nem küldtem el, ez már közel egy éve és azóta is boldogan használom.

Meglepődnék, ha az iPadnél máshogy lenne. Ha nem tapasztalod a hibát, akkor nem vinném be, de egy telefont megér az Apple.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#36626) C4mp3r válasza mazsiii92 (#36625) üzenetére


C4mp3r
addikt

felhivtam az ir apple supportot ugyanezt mondta az ember. meg, hogy a 2 eves idolimit azert van, mert hasznalat megkezdese utan altalaban par honap mulva jelentkezik a hiba, tehat ha eddig nem jelentkezett valoszinuleg mar nem fog.

[ Szerkesztve ]

(#36627) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
ez az esr tok van valakinek? [link]
Érdekelne, hogy működik -e a magic keyboarddal?
Vagy tudtok ajánlani itthon beszerezhető tokot 11” iPad pro-ra ami kompatibilis a magic keyboarddal, hogy ne kelljen le venni?

(#36628) HardRic válasza Mattb (#36627) üzenetére


HardRic
addikt

12.9-eshez van ilyenem. Vastag, nehéz és nincs rajta smart connectornak nyílás. Szóval többszörösen nem megy magic keyboarddal, de még egy mágneses folioval sem.
Egyébként fasza tok csak gyorsan sárgul.

(#36629) Mattb válasza HardRic (#36628) üzenetére


Mattb
senior tag

Akkor teljesen kiesett. Olyat keresek ami megy a magic keyboarddal. Olyanod nincs? :)

(#36630) smc válasza Mattb (#36629) üzenetére


smc
addikt

Pitaka és switcheasy, nekik van olyan amit keresel.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#36631) nitro16 válasza HardRic (#36624) üzenetére


nitro16
senior tag

Köszi az ajánlást.

Első körben gyárit szeretnék ha úgy adódik a helyzet.

Más: Erről a biztonsági réses balhétól mennyire kell tartani M1 iPad prok esetében?

(#36632) Drenadar


Drenadar
veterán

ipad minire milyen kijelzővédőt ajánlanátok?
a nilkin félét megvettem de nagyon zavar hogy kb 2 miliméterrel kisebb körben, fel se tettem.
egyáltalán kell rá védelem? plusz használom a pencilt vele, az mennyire "karcol"? én eddig nem látok rajta semmit, de érdekelne a véleményetek, én még kezdő vagyok apple oldalon

(#36633) bostone válasza Drenadar (#36632) üzenetére


bostone
addikt

Nem tudom a mini milyen bevonatot kapott, nálam a standard iPad kijelzője csúnyán megjárta.
A pro-t nem használtam, amíg nem érkezett meg a fólia.

Más:
Szolnokon az MM-ben szerettem volna kipróbálni a minit. Az Apple asztalán csak az 5-ös volt elérhető, ez azért elég fura számomra. Egy példányt találtam a tabletek között kiállítva, amelyet sajnos lezárt valaki. Ott tartózkodásom alatt eltávolították, miután jeleztem, hogy a kezdőképernyőig sem jutok el.

(#36634) HardRic válasza Drenadar (#36632) üzenetére


HardRic
addikt

En nem hasznalok rajta semmit. Orulok, hogy alapbol van rajta egy eleg jo tukrozodescsokkento bevonat, nem akarom kinyírni semmivel.
A pencil hozza lett kitalalva, sokkal puhabb a muanyag amibol keszul, nem karcol. Eleg sokat hasznalom, de olyan sc-fi eset még nem fordult elo, hogy a pencil hegye ala menjen egy kosz amit vegighuzok a kijelzon. Altalaban ettol szoktak rettegni az emberek :DDD

(#36635) Parson válasza Drenadar (#36632) üzenetére


Parson
addikt

Én Paperlike-ot használok (iPad 8, ősök 9-esére is menni fog valszeg ha készhez kapják karácsonykor), és totál elégedett vagyok vele. De ez izlés kérdése is persze. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36636) kezo0


kezo0
addikt

Valaki tapasztalja ezt az új minisek közül? Engem nagyon zavar, és teljesen kiszámíthatatlanul jelentkezik. #36613

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#36637) krokk válasza kezo0 (#36636) üzenetére


krokk
senior tag

én szombat óta vagyok mini 6tulaj és az egész hétvégét végignyomtam rajta. de nem jelentkezett egyáltalán.
Részemről másik kérdés fóliát aki vett rá mik a tapasztalatok? Érdemes? Paperlike-ban gondolkodom, de még meg se néztem, hogy van-e már ebben a méretben is.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#36638) Drenadar válasza kezo0 (#36613) üzenetére


Drenadar
veterán

Én ezt nem vettem észre, pedig elég sokat használom így erre a minit.

(#36639) Drenadar válasza Parson (#36635) üzenetére


Drenadar
veterán

kell figyelni márkára? én most nagyot csalódtam a nilkinben, amiről azt hittem hogy jónak számít.

(#36640) smc válasza kezo0 (#36636) üzenetére


smc
addikt

Várd meg a frissítést, ma/holnap végre jöhet a 15.1
Ha nem segít akkor gyári visszaállítás, ha az sem akkor szerviz. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#36641) eeXaa


eeXaa
addikt

Hali!
2nd gen ipad mini vásárlásán gondolkozok leginkább a store-ban vásárolt filmjeim hozzáféréséhez "on the go", meg airplay, ill. általános használat web böngészés, YT. 99% wifin.
..ha jól tudom nincs már szoftver frissítés rá, ezért azon tűnődök vajon meddig tudnám az appletv appot ill. a filmjeimet nézni ezen... lenne mondjuk 1-2 éven belül vmi szoftver ban, és nem tudnám használni erre tovább?
ill. a legolcsóbbak amiket látok használtan, úgy vannak feltüntetve, hogy vmelyk szolgáltatóhoz vannak "láncolva". mit jelent ez? rakhatok bele sim-et mobil forgalomra? De gondolom, ha wifi-n használom, ill megosztom az androidos telom netjét, teljesen független ettől és használhatom ugyanúgy mint egy rendes androidos tabletet?
...gondolom prime app, netflix, YT app van rá filmnézésre. ill. vannak olyan modellek amit kerüljek?
...gps navigálásra mennyire jó?
köszi.

[ Szerkesztve ]

(#36642) Parson válasza Drenadar (#36639) üzenetére


Parson
addikt

Most erre mit irjak? Nem a márkától lesz jó egy termék hanem fordítva. Ki kell puhatolnod, melyik szimpatikus neked, és utánaolvasni, h mennyire jó. Én is így csinálom.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36643) ittakary válasza eeXaa (#36641) üzenetére


ittakary
nagyúr

ahogy te is rájöttél, eleve szoftveresen elavultnak számító ipadet vennél, de ahogy nézem kapásból elég nagy elvárásokkal
- jelenleg egész jól használható, de hogy mikor lesz rajta valami OS ban senki nem tudja megmondani - ha meg tudnám, akkor már betippeltem volna az 5 számot, és nem itt irogatnék neked ;]
- olyan kevés szolgáltatófüggő iPadet láttam az elmúlt 10 évben, hogy el se hiszem hogy pont kiszemeltél egy ilyet - egy szóval: NE . Vegyél függetlent és kész. Telekomosat vehetsz, mert azt 5 perc függetleníteni otthonról: [link]
- csak abba tudsz rakni SIMet ami Cellular modell
- igen wifi mindegyikben van - tudsz osztani netet az ipadnek
- őszintén tudod mit kerülj el? pont amit kinéztél: Mini 2 és 3 ma már nagyon elavult, lassúcska, tök gyenge CPUval - Mini 4 alig drágábban kapható: 50-60k körül - bőven megéri a plusz pénzt
- teljesen jó, én erre használom a sajátomat

1 év alatt járt nálam szinte az összes Mini

Mini 2 - lassú hardver és lassú bejutás, mivel nincs rajta TouchID
Mini 3 - ugyanaz a lassú hardver, csak kapott TouchID-t
Mini 4 - kicsit gyorsabb hardver, de iOS 14-15 alatt ez is kicsit lassúcska volt már
Mini 5 - jelen pillanatban ár érték bajnok, feleannyiba kerül használtan mint a Mini 6 újonnan, tök jó gyors, mindent tud, amit a "nagyok" - osztott képernyő, multitasking villámgyors, nagyon megszerettem

[ Szerkesztve ]

(#36644) eeXaa válasza ittakary (#36643) üzenetére


eeXaa
addikt

Köszi a választ!
U.K.ban élek, az itteni használtpiacot néztem.... itt tele van a kínálat mindenféle szolgáltatóssal.. ill, a wifiseknél van olyan is hogy wifi B meg C :F
...ahogy nézem nincs bennük gps, de tulképp nem is olyan fontos..
..nagy a dilemma, hogy mi legyen, mert nagyrészt tényleg szinte csak a store ban vásárolt filmjeim mobil nézésére venném, ill YT. szal a szuper gyorsaság annyira nem lényeg... viszont ha mondjuk jövőre v. azután nem tudnám használni erre, az nagy szivacs lenne... a mini5, ahogy látom nem lenne itt használtan lényegesen olcsóbban, mint egy új normál ipad, de akkor meg inkább az..... viszont az meg vszinű túl nagy lenne nekem....
...vmi régebbi iphonera is gondoltam erre a célra 7-X. a lényeg, hogy meg szeretném ezt úszni max 40e körül...

[ Szerkesztve ]

(#36645) eeXaa válasza eeXaa (#36644) üzenetére


eeXaa
addikt

lehet egy ipad air 2 még jobb lenne...?

(#36646) bostone válasza eeXaa (#36645) üzenetére


bostone
addikt

Itt van, aki napi szinten használ mini2-őt.
Engem biztosan nem tudna rábeszélni senki, de ha olcsón találsz, akkor vedd meg.
Legfeljebb eladod, ha mégsem válna be.

Az iPad9 jó vételnek számít. Forintban 130 körül mozog az ára. Annyit valószínűleg rászánnék és a következő 5 évre le van tudva a tábla project.

(#36647) C4mp3r


C4mp3r
addikt



15.1 toltheto

(#36648) CharlieDrop válasza ittakary (#36643) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem zavar be a középső szellőzőnek? nekem úgy hogy nincs előtte semmi sem bírom, hogy nem jön elég levegő... (és már nem csak e46-nál, de már az e91 és az f20 is gyenge, ha nem száll be a középső szellőző a buliba)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#36649) balzs79


balzs79
csendes tag

Sziasztok! A feliratok.info oldalról szeretnék iPad-en lementeni egy feliratot, de sehogy sem sikerül. Mindig megnyitja magát a szövegfájlt. iOS12.5.5 Valaki tud erre megoldást? :) (Asztali gépen ugrik az srt a letöltések közé, csak emiatt nem szeretném bekapcsolni)

[ Szerkesztve ]

(#36650) szabonagyur válasza balzs79 (#36649) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én ha egyszer rá nyomok ez jön fel:


Ha hosszan nyomok a mentésére meg ez:

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.