Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36751) consono válasza Dejdő (#36749) üzenetére


consono
nagyúr

Logitech K380 vagy MX Keys Mini... A nemzetközi angol kiosztással minden ékezetes betűd meglesz, csak épp nincs fent a billentyűzeten :/ Én még győzkődöm magam. Ismerősöm mindkettőt próbálta és az MX Keys Mini-nél maradt, a háttérvilágítás meg a minőségérzet okán. Ja, ő ezt használja PC-hez meg Mac-hez is, 3 eszközzel lehet párosítani mindkettőt, gombnyomásra vált köztük.

"In God we trust. All others must bring data"

(#36752) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
Van a családban egy iPad 3rd gen (2012). Sajnos egyre kevesebb dologra használható, egyre kevesebb program megy fel rá, néhány videó lejátszása el sem indul a böngészőből. Gondolom, mind abból ered, hogy nagyon régi már rajta az oprendszer. Lehet/érdemes ezzel valamit kezdeni? Pl. jailbreak?

Látom, másnak is volt hasonló kérdése (#36716fatikajoker ), nekem az is elég lenne, ha böngészés menne rendesen a videókkal, ha az megoldható.

Elnézést, hogy ilyen tudatlanul kérdezek, nekem soha nem volt almás eszközöm.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#36753) szabonagyur válasza Seraph 16 (#36752) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem az OS a kevés, hanem a hardver.

És ez almás eszköztől független dolog, 10 éves eszköz, eljárt felette az idő, főleg netezésre alkalmatlan.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36754) ittakary


ittakary
nagyúr

Semmit nem lehet vele kezdeni - ennyit tud a 10 éves hardver

Sajnos ez iPad csere nélkül nem nagyon lesz gyorsabb :(

Nem az eszköz hibás, hanem az iPad 3 a valaha volt leglassabb, legrosszabb iPad amit csak kiadott az Apple. Tudom, mert nekem is volt.
Sajnos nagyon gyenge CPUval adták ki, szinte ugyanazzal, mint az iPad 2-t, viszont 4x akkora felbontással (minden irányban 2x annyi pixel - ez volt az első retina kijelzős iOS termék)
Mindössze 1GB RAM van benne :( Már akkor lassú és laggolós volt, amikor iOS 4-5 ment rajta.

Annyira rossz eszköznek számított már a kijövetelekor, hogy kevesebb mint fél évre rá, már ki is adták az iPad 4-et (2012 marcius iPad 3, október iPad 4), ami miatt sokat szidták is akkor az Apple-t, hogy mi a fütyi ez a fél éves eszköz ciklus....

(#36755) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Az ipadeket melyik országba viszik javításra vagy cserére a ha le van adva hivatalos szervízbe?

(#36756) fatikajoker


fatikajoker
csendes tag

Hello!
Az igaz hogy alapből minden ipad független?
Vettem egyet a t-moblitől, érdekelne más simmel is megy? :R

MSI B360 Gaming Plus / i5 9600KF 3.7 ghz / 4x4 gb HyperxFury DDR4 / Radeon 5700XT 8gb Anniversary 50 /Adata xpg 512 Nvme M.2 /Samsung EVO 860 250 / 2x1 tb WD Black / Aerocool Shard Rgb/EVGA SuperNova 750w GQ Gold+ / Arctic freezer 13 cpu

(#36757) Seraph 16 válasza szabonagyur (#36753) üzenetére


Seraph 16
őstag

#36753szabonagyur, #36754ittakary
Köszönöm a válaszotokat!
Értem, ezek szerint sw oldalról ezt nem lehet megtámogatni. Gondoltam, hogy 10 éves tablettől nem lehet sokat várni, de sajnálom, mert netes videók nézésére nagyon sokáig kiváló megoldás volt. Illetve még most is az, ha lejátsza a videót :)

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#36758) Parson válasza Seraph 16 (#36757) üzenetére


Parson
addikt

Sajnos itt jön be a downgrade hiányának problémája - ami sajnos az idöröl idöre magasabb és magasabb online oldali fejlödés miatti kivánalmak ellenére tisztán offline használatra még mindig használhatóvá tenné az eszközt. De ez ugye jelenleg nem adott.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36759) szabonagyur válasza Parson (#36758) üzenetére


szabonagyur
félisten

És hova downgradelsz egy 10 éves eszközt? Sehova nem tudnád, egyszerűen ezek az oldalak leölik.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36760) Rellind válasza fatikajoker (#36756) üzenetére


Rellind
senior tag

iPad Air4 (Telekom) Digi Sim kártyával ment.

(#36761) OCTAMD válasza mr.tamasbiro (#36755) üzenetére


OCTAMD
őstag

Nincs szétszedés javítás ,cserélik

Amúgy Prágába viszik a telókat

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#36762) Kaba válasza fatikajoker (#36756) üzenetére


Kaba
veterán

A Telekomnál minden Apple termék független,így bármely más Sim kártyával is menni fog.(A Telenornál pl.nem függetlenek az Apple termékek).

[ Szerkesztve ]

(#36763) OCTAMD válasza Kaba (#36762) üzenetére


OCTAMD
őstag

Ezt pl rosszul tudod ,telenor is ad független Applet

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#36764) Kaba válasza OCTAMD (#36763) üzenetére


Kaba
veterán

Olyat amiben nicsen Sim :) .Az összes Iphone függő náluk.

[ Szerkesztve ]

(#36765) OCTAMD válasza Kaba (#36764) üzenetére


OCTAMD
őstag

Miről beszélsz???

Kérlek nézz utána

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#36766) Pyttawrx válasza Kaba (#36764) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem is lehet az összes , mikor már az xr-től vagy honnan felfele az iphone-ok képesek kettős sim-re (e-sim).

[ Szerkesztve ]

(#36767) R a y válasza Kaba (#36764) üzenetére


R a y
senior tag

Tesómnam a telenoros iPhone 13 pro max telója is független…

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#36768) SidCorky válasza Kaba (#36764) üzenetére


SidCorky
senior tag

Követtem a 13-as széria megjelenése után a kapcsolódó topikokat, nem rémlik olyan, aki azt mondta volna, hogy függő a telója, legtöbbünk függetlenként kapta, előfizetésesként is. Remélhetőleg így marad az újabb készleteknél is.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#36769) Parson válasza szabonagyur (#36759) üzenetére


Parson
addikt

Milyen online oldalak vannak tisztán offline modban?? Kérlek ne kezdjünk el az irott szöveg értelmezésén vitát nyitni. :(((

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36770) szabonagyur válasza Pyttawrx (#36766) üzenetére


szabonagyur
félisten

Telenoros XR nem független, itt van előttem.

13-as széria az amitől kezdve többen is írták, hogy azok már függetlenek Telenornál is, szóval mindenkinek igaza van a témában.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36771) Pyttawrx válasza szabonagyur (#36770) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszi, h megnézted. Igazából azt nem értem, hogy egy lényegébe 2 sim-es eszközt hogy korlátozhatnak.

(#36772) szabonagyur válasza Pyttawrx (#36771) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én sem értem, de sajnos megtették, SE2020-at is néztem gyorsban, az is korlátozott.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36773) krokk válasza Pyttawrx (#36771) üzenetére


krokk
senior tag

mert eSim a 2. kártya. nem rendes fizikai 2 sim.
és állítólag ha 2 féle szolgáltató kártyája van benne, akkor lehetnek is ebből kisebb problémák, néha szétkapcsol a hálózatról és hasonlók. Jobban szereti ha egy szolgáltató 2 kártyája van benne.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#36774) Pyttawrx válasza krokk (#36773) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De onnantól, hogy egy telefont a gyártó úgy ad el, hogy használtahod több szolgáltatóval, szerintem nincs joga ezt kokrlátozni egyik szolgáltatónak sem. Pl: van egy céges 20-as és egy magán telekom-os sim-ed, ugye a telekomnál esim pl. Akkor nem tehetem bele, hanem vegyek 2 telefont? De nem offolo, mert ez nem az a topik, sorry.
ezzel nem értek egyet: Jobban szereti ha egy szolgáltató 2 kártyája van benne.

(#36775) szabonagyur válasza krokk (#36773) üzenetére


szabonagyur
félisten

Képes erre a szétkapcsolásra 2 ugyanolyan szolgáltatói SIM-el is :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36776) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Egy kis help kéne, lehet hügye vagyok.
Nem tudom eldönteni, hogy ipad os 15 fícsör, vagy az újabb verziói a programoknak a ludasok, vagy esetleg csak beállítás kérdése.
Messenger, viber stb... esetén tapasztalom, hogy amikor a magickeyboard-on van a tablet és a hardveres billentyűkkel gépelek, akkor enterre nem küldi el az üzeneteket, hanem sort vált (korábban erre a shift + enter szolgált). Ezzel csak az a bajom, hogy ahol az appok küldés gomba van a kijelzőn, azt meg szépen kitakarja a diktálás, vagy a bill beállítások ikonja. Tehát nagyon fasza, hogy meg tudom írni az üzit de nem tudom elküldeni, max ha felnyotom a szoftveres billt. Ez nagyon gáz!
Mi erre a megoldás, van valahol erre beállítás? :O

(#36777) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

A pirossal karikázottra gondolok. Így egy szót se tudok elküldeni. Áthelyezni persze nem lehet. Enterre meg nem küldi el, sort emel. :W


(#36778) Parson válasza sebgutkopf (#36777) üzenetére


Parson
addikt

Csendben jegyzem meg, hogy remélem tudod, hogy ez a fajta szövegelfedés nullát, azaz nullát ér.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36779) Pyttawrx válasza Parson (#36778) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amúgy igen mindent látni. :)

(#36780) mr.tamasbiro válasza OCTAMD (#36761) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Köszönöm

(#36781) bnss válasza bnss (#36403) üzenetére


bnss
veterán

Sziasztok!

Csatlakoztam a mai nappal a "klubhoz". Folyamatban van az ismerkedés. Az új iPad Mini volt elsőre a kiszemelt, de ez változott. Egy pencil fog még érkezni, és így teljes mértékben ki tudom váltani a sok papír cipelést az egyeztetésekre.

[link]

Van valami, amire érdemes friss (beüzemelés utáni állapotban) iPad esetében figyelni?

Köszönöm!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#36782) CharlieDrop válasza Parson (#36778) üzenetére


CharlieDrop
veterán

made my day :DD :DDD :D :C

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#36783) moleculez válasza bnss (#36781) üzenetére


moleculez
veterán

Shemmi csak használd egészséggel.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36784) sebgutkopf válasza Pyttawrx (#36779) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nagy titok nincsen benne sehol, max a rally fanokat érdekelheti mit gondolunk Loeb visszatéréséről.
Viszont magára a problémára valaki valami megoldást tud esetleg?

(#36785) SidCorky válasza sebgutkopf (#36784) üzenetére


SidCorky
senior tag

Át lehet azt helyezni, csak jól kell megfogni pont a két gomb között. De ha "kikattintasz" a szövegmezőből, akkor eltűnik.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#36786) krokk válasza Pyttawrx (#36774) üzenetére


krokk
senior tag

elvileg technikai probléma, nem a szolgáltató tehet róla, nem ő korlátozza :F
ha jól értettem (de nem néztem utána mélyebben) szimplán annyi, hogy a SIM +eSIM kombó egy készülékben nem erre lett kitalálva.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#36787) Pyttawrx válasza sebgutkopf (#36784) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Adatvédelem! Ott a képe és neve mindenkinek :) De csak halkan szóltunk na. :D

[ Szerkesztve ]

(#36788) Pyttawrx válasza krokk (#36786) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pill :D Most nem arról van szó, hogy technikailag megy-e vagy nem, hogy függőként adja el, holott ez ebben a formában független így. :)

(#36789) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Wallett másnak sincs az ikonok között? 15.1

Beállításokban látom mondjuk.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36790) ittakary válasza szabonagyur (#36789) üzenetére


ittakary
nagyúr

miért ne lenne? :D

(#36791) ittakary válasza ittakary (#36790) üzenetére


ittakary
nagyúr

ja ez iPad topik

iPaden nincs Wallett app, csak internetes Apple Pay

(#36792) szabonagyur válasza ittakary (#36791) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen látom közben, hogy ki lett véve talán 13 vagy 14-es verzió körül.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36793) sebgutkopf válasza SidCorky (#36785) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Kényszermegoldásnak jó, amíg nem javítják kénytelen leszek így eljárni. Köszi! :R

Az azért elég gáz, hogy plusz 2 mozdulatokat kell tennem a legevidensebb működéshez képest, pedig a hw billentyűzetnek pont az a lényege, hogy használata közben nem kell tapiznom a kijelzőt csak vakon gépelek és küldöm az üziket villámgyorsan.
Ez aztán az apple innováció :F

(#36794) kisz94


kisz94
kezdő

Sziasztok!

milyen third party bluetooth-s bille+egeret ajanlotok m1 ipad prohoz ? Rapoo és tarsai jol mukodhetnek vele ? Vagy inkabb type c hub? Azokbol melyekkel mukodik jol ? Verbatim, ugreen?

(#36795) Parson válasza sebgutkopf (#36793) üzenetére


Parson
addikt

Nyugi, ez inkább bug, mint feature... Logitech Combo Touch-csal iPad OS 14.8.1 alatt ilyen nincs. :DDD

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36796) totron válasza sebgutkopf (#36793) üzenetére


totron
addikt

Egy igazi rajongó az ilyenre vak!

(#36797) totron válasza Seraph 16 (#36752) üzenetére


totron
addikt

iPad2-esem van, nem használom sokat. Régebbi rendszer kevesebb alkalmazás-engedéllyel vagy modernebb, picivel több engedéllyel (több megy fel rá, de nem sokkal), de valamivel több akksit is eszik. Reciproka egymásnak a 2 állapot, mindkettő zsákutca viszont. Legjobban teszed, ha beleunsz, és tejelsz, veszel újat, ez az üzletpolitika, ezt kell követni, te szolgálod a gyártót, a brandet, eszköz vagy. Az oly sokat emlegetett - és túl is gondolt - "1 kézben a hardver és szoftver" tényét erre is fel lehet használni, lásd.

(#36798) Parson válasza totron (#36797) üzenetére


Parson
addikt

Szerintem ne álljunk meg itt, az az alma, amiböl nincs kiharapva egy rész, nem is jó az égvilágon semmire... :DDD

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36799) lugosi válasza kisz94 (#36794) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A Microsoftnak vannak kompakt Bluetooth billentyűzetei, én azokat is megnézném a helyedben.

(#36800) consono válasza lugosi (#36799) üzenetére


consono
nagyúr

Csak azoknál az í meg a 0 nem lesz jó helyen... Szerintem egyik Windowsos billentyűnél sem...

"In God we trust. All others must bring data"

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.