Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36951) Xeon7 válasza Noxy (#36950) üzenetére


Xeon7
aktív tag

:R

(#36952) nederlanden


nederlanden
senior tag

Sziasztok, megint itt próbálom meg, hátha :)
Az lenne a kérdésem, hogy van e olyan alkalmazás vagy más lehetőség, amivel távvezérelhetném az ipad pro-mon az apple music-ot?(mondjuk az i11 telefonommal?)…ugyanis a hallgató pozició 3méterre van az ipad-tól, ami onnan nem “kivehető”. Köszi előre.

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#36953) xhege


xhege
addikt

A fotók alkalmazásban ha létrehozok egy megosztott albumot, arra ki lehet valahogy választani kulcs fotót album borítónak?

(#36954) xhege


xhege
addikt

Sziasztok!

Az előző kérdésem inkább az IOS topikba szántam, viszont ez most itt a helyén van.

Nem annyira követtem az új iPadokat. A sima iPad 9 esetén van valami, ami galibát okoz, vagy teljesen rendben van? Sajnos a 8 esetén elmértem a felhasználási szokásaimat és az iCloud ellenére szűkössé vált a 32 GB. Szükségem lenne nagyobb tárhelyre, és itt már az alap is 64Gb, de elgondolkodtam azon, hogy a 256 Gb engem biztosan kiszolgálna 5-6 évig.

(#36955) TakiUZ


TakiUZ
tag

11 iPad Pro 128 wi-fi 279 990 Ft most emagon, ha valaki ilyet venne.

(#36956) ittakary válasza xhege (#36954) üzenetére


ittakary
nagyúr

teljesen rendben van
32GB tényleg nem valami izmos, mivel közel 10GB alapból lejön iOS miatt
64GB azért már elég jó - arra jó pár játék és film elfér (hacsak nem streameled) szerintem ennek elégnek kell lennie, de persze egy 256GB nyilván jobb - ezt tényleg csak te tudod eldönteni mennyire kell neked a hely

(#36957) xhege válasza ittakary (#36956) üzenetére


xhege
addikt

Örömmel hallom. Játszani egyáltalán nem játszom, de sok app van fenn főleg fotószerkesztő cuccok, illetve egyéb munkához szükséges appok. Jelenleg 31 Gb foglalt :U .

(#36958) ittakary válasza xhege (#36957) üzenetére


ittakary
nagyúr

Gondold át, hogy még mit szeretnél rá - de ha tényleg sok évre tervezel vele akkor az a plusz pár tízezer forint nem oszt nem szoroz szerintem TYŰHA ezt ki is húztam, marha sok a felára a 256osnak... 60ezer forint???? Mi a fütyi...

Ennek ellenére, amit javaslok hogy beszélj ismerősi körben fiatalokkal, akik felsőoktatásban tanulnak és vetesd meg velük oktatási kezdezménnyel, nézd:

64GB - 126k
256GB - 186k

De a 190ezres ár, az már szerintem sok ezért az iPadért. Ha már közel 200ezerről van szó én inkább iPad Pro-t vennék. Pl nézd:

Ausztriai Apple Store - hivatalos Refurbished iPad Pro 11 64GB Wifi 210ezer - csak hát ugye ezért ki kell autókázni, nem tudom hogy mennyire lehetetlen ez neked.

De ez meg már majdnem kétszer annyi pénz, mint amennyibe kerül a sima iPad 9 64GB Wifi. Annyival meg nem tud többet - bár az is kérdés hogy mennyire "komoly" munkaeszköz neked, mennyire fontos a kijelzőfrissítés (Pro Motion 120Hz egy ÁLOM!!!) illetve úgy összességében azért a Pro az Pro, de meg is kérik az árát

[ Szerkesztve ]

(#36959) smc válasza xhege (#36957) üzenetére


smc
addikt

És tennél rá többet? Mit? Ezért nem tudjuk megmondani mekkora kell. Valakinek a 32 is sok, nekem 256 van, de sok kép, rajz, video van rajta.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#36960) ittakary válasza smc (#36959) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nekem az iPad csak tartalomfogyasztásra van, így nekem a 64GB kétharmada full üres
Telefonomon viszont van 8000 kép és 4K videó, ott a 256GB csak fele üres.

(#36961) moleculez válasza ittakary (#36960) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem szarrá van használva az iPad, és 64 GB elég, az én felhasznalasommal. Nincsenek filmek lokálban (utazás előtt lementek 1-2), sem sok játék. Ellenben rengeteg jegyzet, doksi és pdf, de az nem tárhelyigényes.

Más: Files appban lehet konfigurálni azt hogy az icloudból melyik mappákat tartsa offline is?

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36962) Parson válasza smc (#36959) üzenetére


Parson
addikt

Nekem is pl az iPad 8 32 GB 1 éve van még, és tökéletesen elég (nekem)... de azért örülök hogy az iPad 9-ben már 64 GB van... jó lesz az az ösöknek, ök amugyis ketten fogják használni - gondolom. :))

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36963) smc


smc
addikt

Nekem 150 foglalt a 256-ból, de abból 70 csak a procreate, 16 az affinity designer, szelektálni kellene.. :),

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#36964) xhege válasza ittakary (#36958) üzenetére


xhege
addikt

Köszönöm szépen az infókat,átgondolom.

smc: Nem vártam, hogy bárki megmondja nekem mekkora tárhely kell. :) Annyi volt a kérdésem, hogy van-e esetleg valami hibája a 9-es szériának.

Parson: Én is így indultam neki, hogy elég lesz, de sajna nekem szűkössé vált. Nálam valószínűleg ez megy felfelé a családban, nekem meg lesz egy 9-es.

(#36965) consono válasza xhege (#36964) üzenetére


consono
nagyúr

Én is egy éve használom a 32GB-s verziót, én elférek rajta. Mondjuk segít a gép, mert szépen letörli azokat az alkalmazásokat, amiket egy ideje már nem használok :) Persze ha kellenek, akkor van egy kis idő várakozás, amíg újra felrakja....

"In God we trust. All others must bring data"

(#36966) sagesz93


sagesz93
addikt

Sziasztok,

szerintetek jó vétel az új Ipad pro 11" WIFI 128 gb M1 procis modell br. 280-ért? Otthon felhasználásra lenne használva, az aktuálisan legjobb játékokat azért kijátszanám rajta, az talán megterheli kicsit.. azon kívül youtube, sorozat, néha home office, email, böngésző stb.
Vagy bőven elég erre az Ipad 9 vagy Air 4? Előny lehet 1-2 év múlva az M1 proci, ha használtan el akarom adni? Nem tudom mennyit veszíthet az árából.

[ Szerkesztve ]

(#36967) ittakary válasza sagesz93 (#36966) üzenetére


ittakary
nagyúr

aktuálisan az árukereső legolcsóbb ennyiért

emag hivatalos apple partner - azaz 3 év garancia jár hozzá ha magánszemélyként veszed és nem cégre

ez a hardver minim 5-6 évre elegendő, ha rá tudsz szánni ennyi pénzt, akkor hajrá, aprós használt áron kapod most meg a vadiújat :)

de a fentebb általam említett iPad 9 is pontosan ugyanezt tudja - évekre elegendő CPU, legfrissebb modell, újonnan oktatási kedvezménnyel 126k

ProMotion 120Hz
2/4 hangszóró
CPU, RAM
64/128GB

ezek a különbségek

(#36968) sagesz93 válasza ittakary (#36967) üzenetére


sagesz93
addikt

az érdekel, hogy egy 2-300 ezres gép mekkora értéket veszít 2-3 év alatt, mert ahogy látom a 120-130 ezres alap ipadet nem valami sokat. Kérdés a nagyobb gépeknél ez a dolog hogy áll. Céges gép lenne tehát 1év gari bármelyik is. (de így csak kb. nettó 220-ba kerülne nekem a pro, lehet 2-3 év után el tudom adni 180-200 körül?)

[ Szerkesztve ]

(#36969) ittakary válasza sagesz93 (#36968) üzenetére


ittakary
nagyúr

alig van fluktuáció az iPad piacon mivel az utóbbi években alig cserélnek az emberek - azaz alig van belőlük aprón - emiatt az iphoneoknál jobban tartja az árát

vegyük pl az iPad Pro 11 2018-at
annak idején 310ezer volt

jelenleg is 200 hoz közel el lehet adni HA NAGYON vigyáztál rá

3 év alatt 100k bukó EGY VICC :D most hogy ezt így megnéztem, ha ezt tudom, egyből megvettem volna - 30ezer/évet simán megért volna

Jelenlegi M1eset szerintem még ÉVEKIG 200k felett tudod majd adni ha vigyázol rá

(#36970) sagesz93 válasza ittakary (#36969) üzenetére


sagesz93
addikt

köszönöm, én is ezt érzem, csak nem tudom a régebbi drágább gépek árait annyira, de ez megerősített, hogy nagy bukta nem lenne vele, így érdemes a pénzt beletenni(persze vigyázni kell a gépre, hogy könnyen eladható maradjon :)) )
gondolom egy billentyűzetes tokkal meg egész értelmesen használható netbook féleségnek.
:R

(#36971) ittakary válasza sagesz93 (#36970) üzenetére


ittakary
nagyúr

Velemenyem szerint egy teljes csod ez az egesz billentyuzetes tortenet, hasznalhatatlan az ios arra amire most gondolsz

azt tudja amire kitalaltak - tartalomfogyasztas, minden masban eleg benacska

(#36972) SharpSA válasza ittakary (#36971) üzenetére


SharpSA
veterán

Teljesen jól használható billentyűzettel az iPad, én 99,9%-ban a saját billentyűzetével használom és még ha néha kicsit másként is, de akár laptopot is tud helyettesíteni. Még kábeles nettel is lehet vele routert üzembehelyezni. Szóval én nem értek egyet veled, hogy csőd, meg használhatatlan.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#36973) lugosi válasza sagesz93 (#36966) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“az aktuálisan legjobb játékokat azért kijátszanám rajta, az talán megterheli kicsit”

Nem sikerült még olyan játékkal játszani rajta ami megterhelte volna. Szerintem állati jó vétel a 11 pro, másfél hónapja vettem de ma is azt venném.

(#36974) milkabrams


milkabrams
őstag

Akad valami zenelejátszó, ami tud streamelni mega felhőből és boldogul a FLAC és hasonló formátumokkal?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#36975) fgergo3 válasza SharpSA (#36972) üzenetére


fgergo3
csendes tag

Én is nagyon imádom. Sokkal többet használom az iPad-et és sokkal kevesebbet a MacBookot mióta megvettem a billentyűzetet. A MacBook szinte csak munkára van használva azóta és szinte minden másra ott az iPad a billentyűzettel. Számomra nagyon bevált.

[ Szerkesztve ]

(#36976) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Létezik 9.generációs IPad-hoz olyan utángyártott pencil ami jól működik vele?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#36977) R a y válasza beci (#36976) üzenetére


R a y
senior tag

Szia!
Én ezt használom március óta, először egy iPad 8-cal, egy hete meg már egy M1-es iPad próval. Nagyon jó ceruza, és ahogy tudom, több fórumtárs is vett már. Bővem megéri az árát. Nem kell párosítani, csak bekapcsolod és működik. Dőlésszöget is érzékeli. A nyomásérzékenységet azt viszont nem, meg a ceruzán a koppintási parancsokat sem. Ezen kívül nagyon jó, ha csak írni vagy bohóckodni kell, de megkockáztatom, alapszíntű rajzoláshoz is ok!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#36978) SeatZola válasza ittakary (#36971) üzenetére


SeatZola
őstag

Én napi szinten használom munkára is a 12,9 Pro-t gyári Magic Keyboard-al. Teljesen jól lehet használni. Nekem semmivel nem kompromisszumosabb mint a MacBook Air volt. Sőt a kijelző sokkal jobb és a touch funkció is nagyon sokszor jön jól.

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#36979) nederlanden válasza sagesz93 (#36966) üzenetére


nederlanden
senior tag

Szia. Én csak apple music streamelésre, és film nézésre vettem meg a 12.9 ipad pro 2021-et, az ipad air 2 után. Természetesen kipróbáltam sok más területen is, azt mondhatom nagyon nagy feljebblépés minden téren. Már csak a kép és hangminőségért megérte, …kis túlzással nézhetetlen-hallgathatatlan az air2-n, ami az új po-n nagyon nagy élmény, na meg persze brutálisan harap letöltések/játékok terén is :) (akkumlátor állapotát nem találom, és távvezérelhetőséget szeretnék még valamilyen formában, mikor a hifi rendszerbe van “építve”)

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#36980) HoppMaster válasza SharpSA (#36972) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Erről a routeres dologról írnál bővebben? Milyen kiegészítőkkel és hogyan?

(#36981) R a y válasza HoppMaster (#36980) üzenetére


R a y
senior tag

nyilván olyan usb-c-s kiegészítővel, amiben van lan port.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#36982) SharpSA válasza HoppMaster (#36980) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem egy normál USB to LAN átalakítóm van, még anno egy Windows-os laptophoz használtam. Van USB A to USB-C fordítóm, ezek segítségével vezetékes hálózatra is tudok csatlakozni, de ahogy R a y is írta, vannak olyan USB-C hubok, amelyek működnek iPad-del is és van rajtuk LAN port.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#36983) csemberlen


csemberlen
őstag

Sziasztok!
Mivel tud többet, egy Ipad air 2020-as mint egy Ipad 2021. Air 2-es gépemet most cserélném le.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#36984) R a y válasza SharpSA (#36982) üzenetére


R a y
senior tag

2 éve én is a macbook prohoz olyan kiegészítőt kerestem amin jó lett volna, ha a van ethernet port, de végül olyat találtam amin csak hdmi volt. Utólag már bánom, mert sokszor jól jött volna az ethernet, de szempont volt, hogy ne legyen noname. USÁból rendtelm a hootoo usbc hubot.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#36985) R a y válasza csemberlen (#36983) üzenetére


R a y
senior tag

Legszembetűnőbb az a kijelző. Sima iPadnek nem laminált a kijelzője, az új Airé viszont igen. Szerintem marha gáz már ez a nem laminált kijelzős felfogás az apple részéről. Pár éve volt egy iPad 5 gen cellulárom, a kijelző és az üveg közötti rész beporosodott. Nem tudom, most ez mennyire jellemző már.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#36986) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok! Nemrèg volt kèrdèsem ipadokkal kapcsolatban. Vagyis a kislányomnak vennék karácsonyra. Leginkább a rajzolás érdekli ( jelenleg 7.-es és ezen a vonalom fog elméletben tovább tanulni), de ez mellett nyilván pár játékot is tesz majd rá. Találtam 3 ipadot. Egy ipad air 3-at, egy ipad 7-et és 8-at. Árban az első pencillel együtt 150k a másik csak az ipad 8 az 100k az ipad 7 pedig 80k. Szerintetek melyik éri meg jobban? Illetve használatra melyil a jobb? Melyik éri meg jobban? illetve kicsit aggaszt, hogy az ipad 8 csak 32gb. Elég az? Köszi a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#36987) HoppMaster válasza R a y (#36981) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Azt gondoltam, de akkor simán összekötöm őket és tudok configolni ezek szerint. Párszor jól jött volna, ha tovább gondolom :)

(#36988) HoppMaster válasza SharpSA (#36982) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Igen csak abból melyik márkát érdemes venni, mert van elég sok. Mármint az USB-C hub-ból.

(#36989) xhege válasza amdboy (#36986) üzenetére


xhege
addikt

Én rajzoláshoz az Airt venném a laminált kijelző miatt mindenképpen. Illetve az is plusz, hogy ahhoz már van pencil is.

(#36990) Parson válasza xhege (#36989) üzenetére


Parson
addikt

Speciel én az iPad 8-hoz is használok apple pencilt…

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36991) moleculez válasza amdboy (#36986) üzenetére


moleculez
veterán

Szia! Nálunk 2 db iPad 7 van szolgálatban a gyerekek keze alatt, Apple Pencillel. A lóerő különbség nem látszik a 9-hez képest napi használatban. Második éve hibátlanok.
Én azt vallom, hogy ha nem figyelsz a tárhelyre akkor akármennyi kevés. 32GB-n el lehet azért lenni, ha elsődlegesen nem játszani van az eszköz.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36992) xhege válasza Parson (#36990) üzenetére


xhege
addikt

Természetesen lehet használni vele, viszont ha valaki komolyabban rajzolgat, akkor a nem laminált kijelző miatti légrés zavaró lehet. Ebből a szempontból jobb az Air.

[ Szerkesztve ]

(#36993) Parson válasza xhege (#36992) üzenetére


Parson
addikt

Olyan felhasználónak, aki nem találkozott még a laminált verzióval fel se fog tűnni. Én se látok problémát ezen a téren, és nem is stresszelem magam ezen fölöslegesen. Egy 7-ikes gyerkőcnek se lesz gond ez, nem kell belemagyarázni fölöslegesen. Persze, van az a szint, ahol kijöhet már a különbség, de nem nála. Jó hogy nem kapásból a high-end pro készüléket kell a kezébe nyomni. Persze aki megteheti, az más kérdés…
én a 8-ast javaslom, vagy a 7-est… lehetőleg minél ujabb HW, hogy minél tovább támogatott legyen. A 32 GB nem lesz gond, megtanulja beosztani a gyerkőc, aztan ha profi lesz belőle, akkor úgyis megéri majd nagyobbra váltani. Addig fölösleges.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36994) krokk válasza beci (#36976) üzenetére


krokk
senior tag

én amikor nézegettem, hogy 9est vennék akkor "utángyártottakból" a Logitech Crayon-t terveztem benni. Másokkal nem nagyon próbálkoztam volna. Ez olcsóbb mint a gyári de nagyon hasonló dolgokat tud. Persze ha a nyomásérzékenyég nem fontos, akkor lehet más is szóba jöhet de nekem az fontos.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#36995) consono válasza krokk (#36994) üzenetére


consono
nagyúr

A Crayon sem nyomásérzékeny, ugyan azt tudja "csak", mint a korábban linkelt kínai...

"In God we trust. All others must bring data"

(#36996) tuzpenge válasza consono (#36995) üzenetére


tuzpenge
őstag

:K

ˣ

(#36997) xhege válasza Parson (#36993) üzenetére


xhege
addikt

A high-end protól messze van egy használt Air 3. Rajzolásnál bizony van különbség a laminált és nem laminált kijelző között. A nem laminált esetén érezhető, hogy a toll hegye és a húzott vonal között van egy kis távolság. Zavaró tud lenni. Azon ismerőseim akik rajzolnak is nem csak jegyzetelnek (arra jó teljesen a nem laminált is), csak laminálttal dolgoznak. Nincs ebben semmi belemagyarázás. Rajzra jobb az Air, aztán a kérdező eldönti, hogy kifizet-e ennyi pénzt érte vagy sem. Amire én használom, arra pl teljesen mindegy, ezért is van sima 8-asom.

[ Szerkesztve ]

(#36998) smc válasza xhege (#36997) üzenetére


smc
addikt

Valóban jobb, de akkor már a promotion is hozzátesz és a több ram, és a 12.9-es kijelző méret.
Abban igazad van hogy nekik kell kitalálni mit akarnak. 10 év alatti gyereknek én sem vennék az alap ipadnél drágábbat. De még azt se szívesen.. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#36999) Parson válasza xhege (#36997) üzenetére


Parson
addikt

Én értem, hogy mit mondasz, és alapból totál igazad van, de egy 7-ikes gyerköcnek ez olyan, mint ágyúval verébre löni - totál fölösleges. Mint irtam, ha valóban beválik az eszköz, és a lányka késöbb még mindig ebben látja a jövöjét, még mindig lehet upgradelni lamináltra, de 4-5 évig (pl egyetemi felvételig) böven jó egy 8-as vagy akár 7-es is, mert fontosabb a támogatottsága a készüléknek - persze az ipad air 3 kb egyidös a 7-essel, de drágább is nála - jelen esetben fölöslegesen. Persze ha van fölösleges lóvé a jobb cuccra, akkor megint egyéni döntés.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37000) moleculez válasza Parson (#36999) üzenetére


moleculez
veterán

Én is így látom. Azért az Air 3 sok mindenre elég. Az meg gondolom arrébb van, hogy a ProMotion legyen a bottleneck.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.