Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Rage47 válasza #05304832 (#17986) üzenetére


Rage47
veterán

Felfelé kell most is legyinteni, csak kicsit hosszabban.

(#18002) sebgutkopf válasza Alex91 (#17963) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Pontosan. Én is arra számítottam, hogy a készüléken lévő fájlokat tudom a készüléken az appok között mozgatni, hát pont ez nem tudja. :(
Kíváncsiságból viszont futtattam ios 11-el is antutu-t. A ipad pro ezzel kb 9 ezer ponttal többet hozott mint ios 10.3.3-al.

Más:
a frissítés óta a tárhely az ipad-en elég érdekesen néz ki. Azt újra, hogy a 128Gb-ból 31 foglalt, ami nagy részét az egyéb teszi ki, ami lejjebb görgetve a rendszer szerepel 28 Gb-al. Ez mi a fene? Ne szórakozzunk már, hogy az ios 11 28Gb-ot kérne, amikor a telepítő pakk 1,8 gb volt. Ha így lenne, akkor egy kisebb tárhelyes iPad tárhelyét a rendszer egyedül megeszi?
Az appok és egyéb adatok eddig kb azt a 3 gigát teszik ki, ami a rendszeren felül van.

Tapasztalt bárki ilyet vagy hasonlót? Le lehet ezt csökkenteni?

(#18003) sebgutkopf válasza Dr. Venkman (#18000) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ne izgulj, nem úszod meg a fizetést. :)
Lehet pár nap eltelik az első számláig, de beterhelik.

(#18004) sebgutkopf válasza Dr. Venkman (#17970) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nálam működik gmail-appal küldve ios11-en. Valami egyedi hiba/beállítás lesz a gond.

(#18005) leslieke válasza Dr. Venkman (#18000) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem mindig azonnal levonta, még az első alkalommal is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18006) Jano_023 válasza sebgutkopf (#18002) üzenetére


Jano_023
őstag

Nekem itthon van egy ipad mini 4 és egy ipad air 2. A mini rendszernek azt írja 1.71GB az air 3.54GB ír. Az a 28 kicsit soknak tűnik.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#18007) sebgutkopf válasza Jano_023 (#18006) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ugye, hogy nem csak én vagyok paranoiás? :)

Persze IOS tehát semmit sem tudok vele kezdeni, azt se árulja el, hogy a rendszer szerinte milyen szolgáltatásból áll.

(#18008) kezo0 válasza kezo0 (#17988) üzenetére


kezo0
addikt

Miután a hajnali forced restart után jól összekutyulódott a Camera Rollban levő fotók időrendje, ezért arra gondoltam, esetleg megpróbálhatnék egy visszaállítást az utolsó iTunes biztonsági mentésből, amit két napja készítettem, az iOS 11-re váltás előtt.
De mivel ilyet még sosem csináltam (sosem volt rá szükség...), ezért nem tudom azt sem, hogy igazából mit tartalmaz egy ilyen biztonsági mentés. Benne van az összes fotó, ami a mentés pillanatában az iPaden volt? Nem okozok esetleg még több kárt, konkrétan adatvesztést a mostani állapothoz képest, amikor is csak a képek sorrendje van összekeveredve, de legalább megvan az összes fotó? És mi a helyzet a rendszerrel? A biztonsági mentésből vissza fog állni a korábbi 10.3.3-ra (ezt nem szeretném), vagy az marad a 11?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#18009) Warter válasza sebgutkopf (#18007) üzenetére


Warter
őstag

Nalam a 9.7 Pro-n 5.71GB-ot ir ki a Systemre.

(#18010) bigsee válasza sebgutkopf (#18002) üzenetére


bigsee
addikt

"Kíváncsiságból viszont futtattam ios 11-el is antutu-t. A ipad pro ezzel kb 9 ezer ponttal többet hozott mint ios 10.3.3-al."

Kb. ennyit is ér! Ugyanaz a HW... :D

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#18011) HIJ


HIJ
őstag

Másnak is röcög az Fb görgetése iOS11 -el? Nagyon zavaró, de minden más meg jónak tűnik... Air2 egyébként

(#18012) kezo0 válasza HIJ (#18011) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam is röcög, ha elég sok órányit görgetek vissza a timeline-on. De ez szerintem nem az iOS 11 miatt van, hanem a fb app utolsó frissítésével érkezett, ami már egy nappal az iOS 11 előtt jött...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#18013) HIJ válasza kezo0 (#18012) üzenetére


HIJ
őstag

Ó, értem. Akkor remélem javítják... köszi!

(#18014) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Ti mit csinálnátok a helyembe? Egy Ipad Mini Retina 2 - 16 GB-t lecserélnétek egy másik modellre? Meddig fogja kb kapni a frissítéseket? 45.000 Ft-ért ti eladnátok vagy inkább használnátok a végsőkig?

Üdv : Gergő

(#18015) blakey válasza zeus_2k14 (#18014) üzenetére


blakey
titán

10-es rendszerrel jól elvan, nyilván lehet nagyobbra, jobbra cserélni, de te tudod, hogy milyenek a felhasználási szokásaid, én valószínűleg lecserélem egy nagyobbra, mármint méretben, a 32GB nekem elég most is, szerencsére 16GB-os már nincs.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18016) galaxys80 válasza zeus_2k14 (#18014) üzenetére


galaxys80
veterán

Én 45-ért nem adnàm el.

(#18017) zeus_2k14 válasza galaxys80 (#18016) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Keveslem az árat érte én is.

(#18018) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Amúgy egy valami zavar, hogy csak 16 GB . Filmet akarok rajta nézni és erre ez a tárhely kevés. Hogy tudom megoldani? Mondjuk SD kártyát vagy pendrive-ot vagy akár külső HDD-t rácsatlakoztatni? Valami megoldás létezik?

(#18019) Jaded válasza zeus_2k14 (#18014) üzenetére


Jaded
senior tag

Én 32-es makulátlant tudtam eladni 55-ért Smart coverrel együtt májusban.

Renault Megane IV Limited

(#18020) r3dsnake válasza Jaded (#18019) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Annyiért vettem 2 éve cellular-ost, fél év garival.

(#18021) galaxys80 válasza Jaded (#18019) üzenetére


galaxys80
veterán

Én ennyiért adtam el 1 hét alatt a 16-os wifist, apróbb karcokkal.
Mikor elvitték telefonált egy másik vevő is, hogy vinné.

(#18022) Noxy válasza zeus_2k14 (#18018) üzenetére


Noxy
veterán

Van. Leg1xübb a ha NAS-ról nézed, vagy PC-n a helyi hálózaton berakod a megosztásba és a VLC simán lejátsza. Ha meg offline akarod nézni, akkor csinálsz neki helyet, meg nem HD filmet kell fel pakolni.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#18023) zeus_2k14 válasza Noxy (#18022) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

ez mind oké, de ez a NAS hogy müködik? Nem mindig vagyok otthon, tehát pl ha a házamtól 300 km-erre vagyok akkor hogy tudom nézni?

(#18024) r3dsnake válasza zeus_2k14 (#18023) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Plex

(#18025) Noxy válasza zeus_2k14 (#18023) üzenetére


Noxy
veterán

Ez így már nem iPad téma, hanem hálózatos.
Olvas utánna pld itt a PH-n valamelyik NAS, vagy hálózatos topikban, hogy mi ez, és hogy is működik.
Ha az alapokat sem érted akkor itt erről nehéz lenne beszélgetni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#18026) Noxy válasza r3dsnake (#18024) üzenetére


Noxy
veterán

Nem csak ezzel lehet. Pld van egy app-m (FTPManagerPro) amivel nagyon egyszerűen el lehet érni a tartalmakat.
A filmre bökve meg rákérdez, hogy mivel szeretném lejátszani. Default player, VLC, ACE player, stb..
Amúgy meg nem ezt használom, hanem a KODI-t. Ezt viszont csak JB-s eszközre lehet csak felrakni.
Bármilyen videó, vagy hang formátumot lejátszik.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#18027) univerzita válasza zeus_2k14 (#18018) üzenetére


univerzita
addikt

A 16GB-ton is sok film elfér ha nem HD-be van. Vagy megoldás egy külső wifis pendrive vagy HDD. Már nagy választékban vannak.

(#18028) kezo0 válasza kezo0 (#18008) üzenetére


kezo0
addikt

Erre valaki? Senki sem csinált még visszaállítást biztonsági mentésből?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#18029) arkades válasza zeus_2k14 (#18018) üzenetére


arkades
aktív tag

[link]
Ilyet esetleg meglehet próbálni. Én ugyan még nem használtam, de hátha itt valakinek volt már dolga ilyen kütyüvel.

Каждый дрочит как он хочет.

(#18030) Ragnar95 válasza arkades (#18029) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egyrészt ez nem eredeti, tehát valószínűleg egyáltalán nem fog működni, mivel eredetiből csak USB-s verzió van Lightning csatival, másrészt JB nélkül az eredetivel is csak képeket tudsz importálni a Fotók appba, nem tudsz filmeket lejátszani vele.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18031) arkades válasza Ragnar95 (#18030) üzenetére


arkades
aktív tag

Ezt nem tudtam. Tokot kerestem a jófogáson amikor ezt találtam. Gondoltam is rá, hogy veszek ilyet, de akkor inkább leteszek róla.

Каждый дрочит как он хочет.

(#18032) Sn00k


Sn00k
veterán

Only wifis keszuleken lehet valahogy whats upolni? Storeba kerstem progi van is 1-2 de az egyiket nagyon nem ajanljak a masik fizetos, ami nem gond de mivel nincs ertekelese nem tudom mennyire lehet nyero Messenger for whats up pro neven van fent. Ismeri valaki?

3njoy the Lif3

(#18033) Süvi válasza zeus_2k14 (#18018) üzenetére


Süvi
őstag

Ha kicsi a tárhely filmekre a következő eszközöket javaslom

[ Szerkesztve ]

(#18034) galaxys80


galaxys80
veterán

Most nézem, hogy a tárhelynél 5.46 gb –ot ír a rendszernek. Nem sok ez egy kicsit?

(#18035) Jaded válasza galaxys80 (#18021) üzenetére


Jaded
senior tag

Akkor én adtam el olcsón vagy a vevő tudott jól alkudni😃

Renault Megane IV Limited

(#18036) sebgutkopf válasza Warter (#18009) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ios 11-el? Korábban nekem is ilyesmi rémlik, most meg ez....

(#18037) sebgutkopf válasza galaxys80 (#18034) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az én 28 GB önhöz képest a tiéd igen jutányos. :DDD

(#18038) leslieke válasza zeus_2k14 (#18014) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Használnám, amíg lehet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18039) silentkiller válasza blakey (#17995) üzenetére


silentkiller
senior tag

Jó ötlet... volt. Mivel már 11 volt az iPad-en és ott készítettem backup-ot, a downgrade után már nem lehetett iTunes backup-ból visszaállítani a fájlokat (mert azok már 11-esben lettek mentve). így nyertem egy full 11-es reinstallt, meg elment vele 1,5 órám :(((

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#18040) blakey válasza silentkiller (#18039) üzenetére


blakey
titán

Le kell töltened az iPadednek megfelelő 10.3.3-as rendszert és amikor recoverybe teszed majd megjelenik iTunes-ban az ablak, hogy Restore akkor alt (mac-ken) nyomvatartása mellett kell ráklikkelni a restore-ra és akkor kell kiválasztani az ipsw fájlt, utána ne legyen semmilyen backup, főleg ha 10-est szeretnél de csak 11-es mentésed van.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18041) silentkiller válasza blakey (#18040) üzenetére


silentkiller
senior tag

Persze, így csináltam csak után szerettem volna visszatenni a mentésemet iTunesból csak az már 11-és én készült, így nem tudtam visszatenni a 10-esre.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#18042) blakey válasza silentkiller (#18041) üzenetére


blakey
titán

De, 11-es mentést nem teszünk 10-esre, ilyenkor a rendszert is frissíti. Én nem tettem vissza semmit, új tabletként állítottam be és 20 perc alatt minden app-ot feltettem amit valójában használok, előtte a 32GB-ból 5-6 GB volt szabad, most olyan 20. :)

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18043) Noxy válasza silentkiller (#18041) üzenetére


Noxy
veterán

Arany szabály, hogy minden fő ver.. váltáskor backup a régi iOs-ről az iTunes-ban.
Ha meg csak iCloud mentést használ valaki, akkor meg backup után ÁT KELL NEVEZNI az iPhone-t. Így már nem tudja felül írni, hanem új mentést csinál az iOs 11-ről. Ennyi lenne csak az előkészület az új iOs előtt.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#18044) bigsee


bigsee
addikt

Megkérdezem itt is, hátha kapok választ: érdemes gyári visszaállítást csinálni főverzió váltáskor IOS-en (iPad, iPhone)? Nincs semmi bajom a 11-el, csak ha jót tesz neki, miért ne...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#18045) Süvi válasza bigsee (#18044) üzenetére


Süvi
őstag

(#18046) Ragnar95 válasza bigsee (#18044) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha nincs problémád, fölösleges.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18047) kezo0 válasza kezo0 (#18008) üzenetére


kezo0
addikt

És akkor az én kérdéseimre még mindig senki, semmit?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#18048) Noxy válasza kezo0 (#18047) üzenetére


Noxy
veterán

Nyugodtan visszarakhatod az iOs 11-re a két nappal ezelőtti mentést.
Mindent visszarak ami akkor volt az iPhone-n, hisz ez a bizt.. mentésnek a lényege.
Magyarul, nem veszik el semmi sem.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#18049) kezo0 válasza Noxy (#18048) üzenetére


kezo0
addikt

OK, köszi. És akkor abból sem lesz gond, hogy az a mentés még 10.3.3 alatt készült, mielőtt még felkerült az iPadre az iOS 11? A 11 alá simán visszarakja a korábbi rendszer beállításait és file-jait?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#18050) Noxy válasza kezo0 (#18049) üzenetére


Noxy
veterán

Igen. A régi mentés felmegy az iOs 11-re.
Csak fordítva nem. iOs 11 mentés vissza iOs 10.3.3-ra.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.