Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) smc válasza szabonagyur (#36650) üzenetére


smc
addikt

Régi iOS ezt nem tudja sajnos.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#36652) koma106 válasza szabonagyur (#36650) üzenetére


koma106
senior tag

Régebbi iOS-en valószínűleg még nem így működik…

-

(#36653) szabonagyur válasza koma106 (#36652) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jogos, iOS 12.5.5 annyi, hogy telefon

Itt is van opcio filepkba menteni

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36654) balzs79 válasza szabonagyur (#36653) üzenetére


balzs79
csendes tag

Köszi. iPad iOS 12.5.5 az évad pakkoknál (zip) tényleg lehet menteni, srt-t nem, ott megnyitja a szövegfajlt.

(#36655) szabonagyur válasza balzs79 (#36654) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy látod én is 1 srt-re mentem rá. Hosszan rányomsz nem jön be semmi?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36656) balzs79 válasza szabonagyur (#36655) üzenetére


balzs79
csendes tag

Nem megy. ZIP-et letölti, az SRT-t megnyitja. Hosszan nyomva a lemez ikont akarja lementeni. A Readdle Documents app böngészőjével végül le tudtam tölteni, de onnan meg átmenteni az iOS Fájlok mappájába körülményes...de legalább így megoldottam.

(#36657) HardRic


HardRic
addikt

Jajj, rohadt Apple, elkapott a marketinggépezet. Az új Airpods 3-ról kurvajók a kritikák. Van nagyon jó bluetooth fülesem és fejhallgatóm is, de mivel ez nem agybadugós, nem kéne egész nap ki/be kapcsolni a transparencyt, vagy kivenni a fülemből amikor beszélnek hozzám. iPadhez különösen jó lenne videónézéshez, munka közbeni zenéhez. Azt hiszem megvan a karácsonyi ajándékom magam számára :D

Bocs a félig offért de megint rá kellett kattannom valamire amim nincs :D

(#36658) M3aN válasza HardRic (#36657) üzenetére


M3aN
senior tag

Tegnap jött meg, nagyon kényelmes, jó a hangzása. Nem volt korábban airpods modellem csak más gyártó tws-e, de ez mindet felülmúlja.

(#36659) HardRic válasza M3aN (#36658) üzenetére


HardRic
addikt

Köszi. Jobban örültem volna ha azt írod hogy vacak :D Sajnos mindenhol azt írják, hogy nagyon jól szól. Nálad nincs zúgás a jobb oldali fülesben. Redditen páran panaszkodtak rá, cseréltették emiatt.

(#36660) smc válasza HardRic (#36659) üzenetére


smc
addikt

Hogy tovább folytassam az offot, nekem az nem szimpi benne, hogy majdnem annyiba kerül mint a pro, pedig elvileg kevesebbet tud. :F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#36661) HardRic válasza smc (#36660) üzenetére


HardRic
addikt

Kialakítása miatt nincs benne sem zajszigetelés, sem zajszűrés. Azon kívül kb. mindent tud. Nekem pont a nyitottsága miatt kellene itthonra. Utazás közben jó az olyan füles ami szigetel, de itthon nem szeretem, ha nem hallom mondjuk, hogy folyik a csap, vagy hozzám szólnak. A transparency mód meg sosem lesz olyan.

(#36662) smc válasza HardRic (#36661) üzenetére


smc
addikt

Nekem meg pont munkahelyre kell, ahol nem szeretnék mást hallani. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#36663) M3aN válasza HardRic (#36659) üzenetére


M3aN
senior tag

Semmi ilyet nem tapasztalok.
A Pro pedig két éves :) Nem szeretek új termék mellett több éve piacon lévőt vásárolni.

(#36664) Semin válasza HardRic (#36657) üzenetére


Semin
senior tag

Engem lehangolt.
2021-ben hogy lehet kiadni fülest anc nélkül!? Lossless szintén nem opció. Hát én csalódtam. Pedig nagyon vártam egy frissítést :(

(#36665) HardRic válasza smc (#36662) üzenetére


HardRic
addikt

Arra nagyon könnyű jót találni, olyanom van is több. Amire nekem kell viszont hiánypótló. Lényegében nem létezik normális minőségű open earbud.

(#36666) burgatshow válasza Semin (#36664) üzenetére


burgatshow
veterán

Ha kell az ANC, akkor arra ott a Pro.

(#36667) HardRic válasza Semin (#36664) üzenetére


HardRic
addikt

Lossless bt-n?? Még az LDAC sem lossless. ANC meg szigetelés nélkül kb. lehetetlen. Arra ott a Pro, teljesen ugyanez, pont az ANC-vel tud többet.

(#36668) Semin válasza HardRic (#36667) üzenetére


Semin
senior tag

Legalább a sony féle megoldás minőségi szintjét vártam volna el. Persze a teljes lossless nem megoldható, de vannak szintek. A frissített pro gondolom ezért nem jött.
És nagy kár, hogy az ár nem tudott maradni 50k közelében.

[ Szerkesztve ]

(#36669) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Sziasztok,egy olyan kérdésem lenne,hogy van olyan pro amiben ax9 chip van,ez miben különbözik a 12-es bionoc chiptől?
A 2019-es proban hány giga ram van valamint a 2020-as sima ipadban air, 3-ban valamint a mini 4 és 5-ben?Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#36670) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok
Új vagyok apple rendszerben, utolsó almás termékem egy iPhone 4S volt, azóta megváltozott kicsit az iOS :)
Hogyan lehetséges az iCloudot úgy beállítani, hogy a galérián kívül semmi más fájlt ne szinkronizáljon a felhőbe?
USB otg-t tud az ipad 9? Neten elég homályos leírások vannak, ha jól értem, nem minden pendrive támogatott? Nekem a munkámhoz nem lenne rossz, ha a megrendelők pendrive-ait tudnám csatlakoztatni, az előző androidos tabletem szó nélkül tudta ezt megfelelő kábellel.

(#36671) Thewent12 válasza HardRic (#36667) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Nekem az árazása egyáltalán nem szimpi. Több, mint másfél éve pont ugyanannyiért vettem a Pro-t, mint amibe most a 3 kerül. Hivatalos viszonteladónál. És ugye többet tud...

(#36672) C4mp3r válasza mr.tamasbiro (#36669) üzenetére


C4mp3r
addikt

a12 ujabb, gyorsabb, tobb mint ketszer annyi pontot hoz geekbench-ben. [link] [link]

nem tudom melyik 2019-es pro-ra gondolsz, 2018 meg 2020-as van, a 18-asban 4 giga van kiveve az 1TB modellt amiben 6. a 2020-asban mindegyikben 6 giga van. az osszes tobbi altalad felsorolt modellben 3 giga ram van a mini 4 et kiveve amiben csak 2

[ Szerkesztve ]

(#36673) mr.tamasbiro válasza C4mp3r (#36672) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Akkor lehet marad a sima 2020-as ipad vagy az air 3.

[ Szerkesztve ]

(#36674) HardRic válasza M3aN (#36658) üzenetére


HardRic
addikt

Jól van. Olyan pozitívak a kritikák meg a felhasználói visszajelzések, hogy nem bírtam ki, rendeltem egyet. Aztán ha jó veszek barátnőmnek is, ha nem jön be, visszaviszem.

(#36675) bostone válasza HardRic (#36674) üzenetére


bostone
addikt

Hol veszik vissza a barátnőket?

(#36676) lugosi válasza bostone (#36675) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A női osztályon.

(#36677) mave13


mave13
őstag

Hát ezt az utóbbi egy oldalt most nekem sem kellett volna elolvasnom...
Én is erősen szemezek ezzel a fülessel... mert pl. szobabringázni tök jó lenne. Meg hosszabb telefonálásokhoz. Edzéshez a Sennheiser HD 4.40 BT nem jó, mert beizzad alatta a fejem. Ez viszont kicsi, csak a fülemben van, és vízálló.
Már csak az a kérdés, bent maradna-e a fülemben, relatíve kényelmesen, mivel az eléggé... egyedi.

Icewolf || kósza ||

(#36678) Laci4


Laci4
senior tag

Sziasztok!

Visszaolvastam, meg próbáltam keresgélni is, de konkrétan nem találtam infót. (vagy csak béna voltam..) :B

Van egy "öreg" Air2-őm 64GB Wi-Fi.
Jelenleg két frissítést ajánl fel;
- 14.8.1 ill.
- 15.1

Jelenleg 14.7.1 van rajta.

Van valakinek ezen készüléken a 15-el tapasztalata?
Merjem felrakni, vagy inkább csak a 14.8?
Vagy leginkább még azt se? :DDD :U

Köszi a válaszokat, illetve bocsi ha valahol már volt, csak vak voltam... ;)

(#36679) koma106 válasza Laci4 (#36678) üzenetére


koma106
senior tag

Ha az enyém lenne és elégedett lennék a mostani működésével, akkor max a 14.8.1-re frissítenék, ha jól tudom az csak egy biztonsági frissítés.

-

(#36680) sebgutkopf válasza mr.tamasbiro (#36669) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A9X az ipad pro 9,7-ben volt (2016 ban jelent meg és a párjában az első generációs 12,9 pro-ban (2015-ös kiadás.
A 9,7 pro-ban 2 gb ram volt, míg a 12,9-ben már akkor is 4 gb volt.

(#36681) ittakary válasza mr.tamasbiro (#36669) üzenetére


ittakary
nagyúr

itt tudod megnézni hogy menniy a különbség közöttük

[link]

(#36682) CharlieDrop válasza ittakary (#36681) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Metalban az Air4 az első? :Y

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#36683) ittakary válasza CharlieDrop (#36682) üzenetére


ittakary
nagyúr

M1esek nincsenek már rajta valamiért

(#36684) CharlieDrop válasza ittakary (#36683) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ja, kicsit érdekes is lenne, ha nem azok lennének az elsők :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#36685) Parson válasza Laci4 (#36678) üzenetére


Parson
addikt

14.8.1-et !... 15.1-gyel ráérsz még, úgyis tele van buggal minden új kiadás... 15-re majd jövöre kell átállni, amikor már kigyomlálták, addig meg had tesztelje az, aki türelmetlen. :DDD

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36686) Werkly


Werkly
őstag

9.3.5 IOS után föltettem a legújabbat de rohadtul merül az Air 2. Ennyire vacak az új software? Fényerő 30%-on használva. De üzemidő drasztikusan kevesebb! Ez normális? Kösz!

(#36687) smc válasza Werkly (#36686) üzenetére


smc
addikt

Várj vele egy két napot, mert lehet még szinkronizál a háttérben.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#36688) Werkly válasza smc (#36687) üzenetére


Werkly
őstag

Downgrade aláíratlan lehetséges valahogyan vagy felejtős?

(#36689) ittakary válasza Werkly (#36688) üzenetére


ittakary
nagyúr

downgrade már egyáltalán nem lehetséges

és sajnos nem lesz sokkal jobb az akkuidő sem, elég szarok üzemidőben mostanában ezek az új frissítések :(

(#36690) HardRic válasza mave13 (#36677) üzenetére


HardRic
addikt

Most hozta meg nemrég a futár az Airpods 3-at. Hát nagyobb a füstje mint a lángja. Elnyomó többséggel pozitív review-kat olvastam és néztem, de ez élőben elég nagy csalódás. Nincs ereje, dinamikája, nincsenek mélyek, a magasak (női vokál félék) meg fülsértően hangosak. Nem is értem azokat akik azt mondták, hogy jobb a mély mint a Pro-ban. :( Akkor a Pro sem lehet valami nagy eresztés.
Még pár napig próbálgatom, 14 napom van visszavinni, de valószínűbb, hogy nem tartom meg.

(#36691) milkabrams válasza HardRic (#36690) üzenetére


milkabrams
őstag

Próbáld meg bejáratás után.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#36692) lugosi válasza HardRic (#36690) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én ugyanígy vagyok az ipad minivel. Folyamatosan nézem róla az ömlengő teszteket, és az jár a fejemben, hogy nem túlzás-e ez egy kicsit. Nézegetem, próbálgatom azt a minit, és igen, úgy vagyok vele, hogy ha ingyen kapnék egyet tesztelni, akkor tetszeGETne, de nem lennék oda érte, ha ingyen adnák, ellennék vele, de ár/értékben egyszerűen nem tudom hova tenni, pláne pl. a jelly scrollinggal, amit tapasztaltam vele.

Olyan lehet ez az airpods is, jó-jó, ha odaadnak egyet hogy próbálgasd, akkor igen, van az az élethelyzet / felhasználási mód, amire elvagy vele, mert ingyen volt, a hét 7 napjából 2x használod 30-30 percig és akkor "oké", de nem adsz ki érte 75e Ft-ot ennyi használhatóságra, mert nem éri meg.

Tehát, ha benne áll a pénzed, többet vársz el tőle valahol reálisan, mintha kapsz egyet ingyen próbálgatni. Sajnos én a teszteket újabban ezen keresztül is nézem, mert azt érzem hogy a tesztek újabban a kibicnek semmi sem drága alapon készülnek. Ritka (de létező) az a teszt, ami kiegyensúlyozott.

(#36693) moleculez válasza HardRic (#36690) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem Pro van, és ugye ott van illeszték + ANC es muzsikától függően elég mélyre le tud menni. De tényleg nem egy mély orientált vmi. Ez az AP3 a kialakításabol adódóan nem adhat értelmezhető mélyeket :N Az AP (de még a Pro sem) az nem a minőségi zenehallgatásról szól. Az inkább kényelmes, mobilis, könnyű történet. De abban jó, az egyik legtöbbet használt kütyüm, minden forintját megérte.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36694) Drenadar válasza lugosi (#36692) üzenetére


Drenadar
veterán

Az hogy kinek mire van pénze... A tesztekben elmondják általában az árát mindenki nagyfiú vagy Nagylány eldönti hogy neki azért az árért az elhangzottak alapján kell e vagy sem. Akinek eleve nem teszik nem fontos hogy kicsi legyen a iPad az nyilván nem ezt veszi.

És mások a fontossági szempontok szerintem túl van lihegve a jelly. De jah én is örülnék ha 360 hzes kijelző lenne benne és akkor mindegy lenne.

más : a mini nem tudja a pencillel hogy billentyűzet helyett amit leírom azt leírja rendesen gépelt betűkkel ? 😢 A beállításoknál hiányzik a menüpont... Vagy máshova tették ?

(#36695) Drenadar válasza moleculez (#36693) üzenetére


Drenadar
veterán

Hát gondolom a fizika törvényeit nem tudják ők se megszegni. Igazi mély és basszushoz kellenek megfelelő méretek....

(#36696) HardRic


HardRic
addikt

Najó, ennek tényleg kell pár napot adni. Az Adaptive EQ 100%, hogy csinál valamit a háttérben. Először azt vettem észre, hogy iPad után iPhone-ra csatlakoztatva ott jelentősen jobban szólt. Oda-vissza váltogatva a különbség kiegyenlítődött. Most egész biztosan több a mély, és nem olyan bántó a magas mint az első 15 percben. Akkor a fejhallgatómmal összehasonlítva semmi hangja nem volt, most meg nem sokkal rosszabb.
Azért még mindig nem 75 ezer forintos hangja van, de jobb.
Az viszont nagyon tetszik — amiért megvettem — hogy normálisan hallom a környezetemet. Itt zúznak mellettem a macskák kaja után, és rájuk tudok szólni, mert hallom :D Összetettebb téma lesz ez, majd megírom, hogy megtartottam-e. :D

(#36697) krokk válasza Drenadar (#36694) üzenetére


krokk
senior tag

tudja, de sajnos nem mindenhol működik a funkció azt tapasztaltam.
Gyári noteban teljesen jó. illetve gyári appokban. de ezt nem maga a billentyűzet tudja, hanem inkább az app ahogy észrevettem eddig. mintha más jegyzetes alkalmazásokban is működne de nem emlékszem pontosan melyikben. Sajna pl ha egy appnál fiók bejelentkezést kér ott még a fiók nevet sem tudod beírni tollal. van rajta még mit csiszolni...

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#36698) moleculez válasza krokk (#36697) üzenetére


moleculez
veterán

Valami nem kerek, mert nekem mindenhol ahol szöveget kell bevinni ott működik. Akár Googlebe is írhatok, űrlapot kitöltök.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36699) smc


smc
addikt

A scribble-ről beszéltek? Mondjuk ki akkor. :DDD
És a pencil beállításaiban lehet bekapcsolni.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#36700) Drenadar válasza smc (#36699) üzenetére


Drenadar
veterán

Hát ha úgy írják.... És igen láttam videókon hogy pl ahogy itt is írják hogy a Google keresőbe is működik....viszont nekem nincs ott olyan funkció...

[kép] nekem ilyen

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.