Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) Amilo02 válasza Szotyi222 (#37950) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Írtam a nyomtatóval kapcsolatban üzenetet.

(#37952) P4lom5


P4lom5
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítség kellene. Vettem ajándékba egy ipadet a férjem lányának és szeretném úgy átadni, hogy felrakom rá a kedvenc zenéit és pár fotót.
Megoldható valahogy a fájlátvitel androidról az ipadre anélkül, hogy az app store-ból bármilyen alkalmazást le kellene töltenem?

Vagy ha mindenképp le kell szednem valami appot az cuccra, akkor ugye regisztrálnom kell egy apple id-t hozzá, hogy használhassam az app store-t. Mivel még sosem használtam semmilyen apple terméket, nem szeretnék hülyeséget csinálni.
Ha a saját email címemmel regisztrálok apple id-t, akkor ezt gond nélkül leválaszthatom az ipadről később és összekapcsolható lesz utána másik, frissen regisztrált apple id-vel is?

Tehát ugyanúgy működik, mint androidnál, hogy egyszerűen csak kilépek a társított google fiókból és belépek egy másikba? Bocsánat, ha ez nagyon hülye kérdés. 😀

(#37953) Alex91 válasza P4lom5 (#37952) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem ezt felejtsd el, jobban jartok…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37954) P4lom5 válasza Alex91 (#37953) üzenetére


P4lom5
csendes tag

Felejtsem el, mert nem megoldható, vagy felejtsem el, mert baromságnak tartod? :D

(#37955) Noxy válasza Amilo02 (#37949) üzenetére


Noxy
veterán

Nem kell hozzá app.
Ki kell jelöni a nyomtatásnál, a működő air print nyomatót. Nyomtatás.

Szotyi222
Nekem még meg van 2014-bol a Samsung Mobile Print app de igazából soha nem használtam. Ja, és már tényleg kivették az AppStotebol. Hiába bökök rá a megvásárolt app-n belül, nem csatlakozik a AS-hoz.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#37956) Alex91 válasza P4lom5 (#37954) üzenetére


Alex91
félisten

Add neki oda bontatlanul. Itt az Apple ID elegge beég, szoval az ovevel regisztraljatok be.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37957) P4lom5 válasza Alex91 (#37956) üzenetére


P4lom5
csendes tag

Már felbontottuk, hogy speciális, rajzoláshoz alkalmas fóliát tegyünk rá még az átadás előtt. :) Ezért gondoltam, hogy akkor már raknék rá ezt-azt, aminek biztosan örülne.
De akkor erről lemondok, köszi. :DD

(#37958) bostone válasza P4lom5 (#37957) üzenetére


bostone
addikt

A mai számítástechnikai eszközök jobbára feltételeznek egy tulajdonost, rendszergazdát.
Apple nem tűr meg vendéget sem!

Zenére, ha fiatalkorú ajánlott valamelyik streaming szolgáltatás, kedvezményes áron.

(#37959) smc válasza P4lom5 (#37957) üzenetére


smc
addikt

Inkább majd vedd meg neki a procreatet ha már lesz saját Apple id-ja.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#37960) krokk válasza smc (#37959) üzenetére


krokk
senior tag

Vagy elsőre elég az Adobe Fresco is szerintem, aztán utána majd a Procreatet. Nekem nagyon kellemes meglepetés volt a Fresco az ingyenességével.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#37961) consono válasza krokk (#37960) üzenetére


consono
nagyúr

Köszi a tippet, kipróbáljuk mi is a gyerekekkel!

"In God we trust. All others must bring data"

(#37962) krokk válasza consono (#37961) üzenetére


krokk
senior tag

Igazán nincs mit.
Ha gyerekekkel, akkor van egy jó funkciója amit szerintem értékelni fognak: felveszi a teljes rajzolást és videóként megnézhető, lementhető. Azt hiszem importban kell, most így ipad nélkül nem ugrik be :D
Szóval bármikor az adott képet/projektet lementheted videóként és az összes módosítást mutatja rajta. Nagyon látványos tud lenni. És nem az aktuális fél órát menti pl, hanem minden egyes módosítást a kép kreálása óta, akkor is ha egy képet rajzolghatsz heti 1-2x.
Meg nagyon jó oktató anyagok is vannak ingyenesen az appban. Szóval jó szórakozást hozzá :)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#37963) kurion


kurion
senior tag

Ha valakit érdekel a CAD tervezés, ajánlom mindenkinek a Shapr3D-t, ingyenes verzióban csak 2 projectet lehet használni, és 1-2 funkció nem érhető el, de attól még nagyon profi és sok oktató videójuk is van fent youtube-on.
Toll kell hozzá, mert azt teljesen máshogy kezeli a toll és a kéz érintéseket.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#37964) SharpSA válasza kurion (#37963) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, nagyon jó app, ezzel terveztem és csináltam meg egy fürdőszoba bútort. :)


És ilyen lett mire elkészült:

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#37965) consono válasza krokk (#37962) üzenetére


consono
nagyúr

Hehe, ezt a lányom az Ibis Paint X-ben is szokta használni a telefonján (meg persze már fel kellett tenni ezt a progit is az iPad-re) :)

kurion: ezt meg én nézem meg :)

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#37966) CharlieDrop válasza SharpSA (#37964) üzenetére


CharlieDrop
veterán

kicsit off,
de a bútorlapokat ez alapján vágattad le? Vagy SK csináltad azt is?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#37967) lugosi válasza SharpSA (#37964) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez nagyon ász, nagyon tetszik! Pont azon gondolkoztam, hogy az előszobába kéne egy méretre gyártott szekrény, de hirtelen nem tudtam, hogy kezdjek neki kitalálni. Hát így, ezzel az appal, köszi hogy megmutattátok.

(#37968) SharpSA válasza CharlieDrop (#37966) üzenetére


SharpSA
veterán

Normál 18mm-es lapokkal terveztem. Aztán a végén kiírtam mindegyik méretét és levágattam. Otthon meg lamellával és ragasztóval fogattam össze az egészet.
Az app nem kimondottan bútor tervezésre való, de erre is használható.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#37969) consono válasza krokk (#37962) üzenetére


consono
nagyúr

Rájöttem mi a nem tetszett a Fresco-ban, volt is már telepítve korábban: elég agresszíven tolja, hogy vedd meg az előfizetést. A Procreate legalább csak egyszeri vásárlás (jó, persze lehet brushokat venni külön)...

"In God we trust. All others must bring data"

(#37970) krokk válasza consono (#37969) üzenetére


krokk
senior tag

nekem nem nyomtam, vagy alacsonyabb az ingerküszöböm :D amíg rajzolás közben nem dobálja, akkor engem nem zavar ha indításkor egyszer eltolja hogy fizessek :D

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#37971) jksx


jksx
senior tag

Sziasztok!
Ipad-ra váltanék androidos tabletről. Leginkább zenehallgatásra, könyvolvasásra használnám és ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy rengeteg olyan zeném van, amit a régi bakelit lemezeimről digitalizáltam be, meg vannak a Google zeneáruházból vásárolt albumjaim. Ezeket lejátssza az Ipad gond nélkül? A könyvek esetében is sok MEK OSZK-ról letöltött anyagom van, amiből a Calibre progival csináltam könyvet (borítókép, fülszöveg, egyéni megjelenés stb.), tehát ezeknek nincs DRM tartalma. A Google play áruházból vannak vásárolt könyveim is, ezek nem tudom, hogy milyen védelemmel vannak (biztosan) ellátva. Kérdésem, hogy ezek a könyvek megnyithatók-e pl.az FBreader programmal?

Bocsánat a kezdő kérdések miatt, de a neten kutakodva nem kaptam egyértelmű válaszokat.
És Nektek hátha van már tapasztalatotok ezen a téren.

Köszönöm

(#37972) HardRic válasza jksx (#37971) üzenetére


HardRic
addikt

Zenében nem tudok segíteni, biztos vannak jó lejátszók, én csakk Apple musicot használok.

Ebook olvasóból random .epub-okhoz én a KyBook 3-at haszhálom, nekem nagyon bejött, iszonyatosan testreszabható. Sajnos nem nagyon frissítik, de működik. Amúgy van Google Play Books app is, ha ott vetted a könyveidet, és a webes felületen külső forrásból szerzett epubokat is fel tudsz tölteni rá, és azokat bármilyen eszközök eléred.

(#37973) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok!
Édesapám iPad 4th gen. tabletjét cserélnénk. 2013-as, tökletesen megy, gyári aksi is pöpec de kifogytunk a kiskapukból. Nem frissíthető már, és nem tudom megoldani neki a használatát a mai tartalmakkal. Már az utóbbi 1-1,5 év is csak az állandó izzadásról meg alternatív megoldásokról szólt. Akkor ez 140-150k volt, most is ez a keret, egy méretben ekkora iPad-re, valami minőségi időtálló bőrtokkal, ami nagyon jól megvédi.
Azért kérek tanácsot mert 6-7gen.-óta nem nagyon ismerem az iPad-eket, nem tudom mit kell elkerülni. :R

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#37974) bostone válasza atomanti19 (#37973) üzenetére


bostone
addikt

Venni kell egy iPad9-et. Hivatalos forrásból is megáll 135000-nél.
Bika proci, nagyobb tárhely. 5 évet ez is elgurul Apple főverzió támogatással.

(#37975) moleculez válasza HardRic (#37972) üzenetére


moleculez
veterán

Én zenére filmre VLC-t használok. :B

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37976) consono válasza jksx (#37971) üzenetére


consono
nagyúr

Epub és pfd filokat a beépített Apple féle Könyvek alkalmazás is szépen viszi, de van FBreader az App Store-ban, ha azt szoktad meg.

"In God we trust. All others must bring data"

(#37977) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok! Ipad Air3 képét és hangját ki lehet valahogy juttatni led tv-re? Az asszony Vodafone tv-t szeretne nézni nagyban.

Rappi

(#37978) szabonagyur válasza SeatZola (#37977) üzenetére


szabonagyur
félisten

Használj valami ChromeCast vagy hasonlót ha a TV nem tudja az Airplay-t és az kirakja a Vodafone Tv-t.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37979) Luser2000


Luser2000
addikt

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Apple Pencil 2-t "használtan".
Létezik ezekből "hamisítvány"? Hogy tudom majd felismerni, hogy eredeti Apple termék?

Köszi, Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#37980) smc válasza Luser2000 (#37979) üzenetére


smc
addikt

Legegyszerűbb ha viszel magaddal egy ipadet ami kezeli, csatlakoztatod és megnézed van e nyomásérzékelés, erre a gyári jegyzetek app ceruzája is elég. Ne keverd össze a dőlés érzékeléssel. Amúgy van ezeknek SN-je is, kicsavarod a hegyet és belekukkantasz a ceruzába, körben fel van rá írva.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#37981) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Üdv.
Új iPad mini-hez hol találok értelmes tokokat?
Billentyűzetes kellene, de olyan, ami strapabíró is!
Köszönöm!

(#37982) Luser2000 válasza smc (#37980) üzenetére


Luser2000
addikt

SMC! Köszönöm a válaszodat!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#37983) gabyka válasza B.Ricsike (#37981) üzenetére


gabyka
aktív tag

Billetyűzetest kb sehol

(#37984) Drenadar válasza B.Ricsike (#37981) üzenetére


Drenadar
veterán

[link] google ezeket adta ki :D

de sztem nagyon nagyon kicsi lenne az a billentyűzet, én inkább egy rendes BT-es billel szemezgetek, csak nem tudom tényleg kell e nekem az 40-50 ezerért...

(#37985) B.Ricsike válasza Drenadar (#37984) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Nem akarok rajta sokat gépelni, Isten ments! De van olyan helyzet, amikor szükséges és fontos. Köszönöm szépen!

(#37986) hvb


hvb
tag

Üdv,
Van egy ipad ami a Settings General résznél kiirja hogy MDM lock van rajta, de a VPN & Device managenent menüben nem latszik semmi, icloud-ba be tudtam jelentkezni.
Szerintetek merjem resetelni vagy kukázom?
Szóval hogy lehet ios15 nél megnezni, hogy tényleg mdm lockolt e esetleg, hogy milyen beállításokkal? :R

zs.

(#37987) szabonagyur válasza hvb (#37986) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Ha úgy működik mint nekem a cégesen akkor reset után kéri majd a szervezeti bejelentkezést. Nekem a teló így érkezett (i13), hogy alapból rajta voltak ezek a felügyeleti cuccok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37988) sebgutkopf válasza hvb (#37986) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Vállalati gép esetében lehet DEP zárás is, ami azt jelenti, ha reseteled, akkor a gépet nem tudod aktiválni (icloud se számít) csak, ha a cég valamely biztonsági szerveréről (ami szinkronizál az apple-el) egy frissen generált tocken kódot beírsz.
Ha az ilyen zárról az eladó nem tájékoztatott, akkor adódik a kérdés, hogyan jutottál hozzá ehhez az eszközhöz? :U

(#37989) hvb válasza sebgutkopf (#37988) üzenetére


hvb
tag

Köszi! Sérült a cucc, úgyhogy lehet selejtezett is akár...
Utana lehet járni a cégnek valahogy?

zs.

(#37990) lugosi válasza hvb (#37989) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kérdés, hogy miért akarod resetelni. Ha a saját icloudoddal működik akkor az működik, nem?

(#37991) moleculez válasza hvb (#37989) üzenetére


moleculez
veterán

Az sokat segítene ha a körülmények, beszerzés hátterét megosztanád. Használtan vetted, és nem szóltak erről, vagy szóltak de bevállaltad? Jogos tulajtól vetted, vagy berántotta a munkahelyéről? És itt most nem abba az irányba akarok menni hogy "akko' minek vetted meg?!" hanem ha tudjuk ki kivel van akkor tudunk okosabbat mondani.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37992) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!
Lehet hogy már kérdeztem. Ha volt akkor elnézést az ismétlésért.
iPad Airen a PDF hogyan lehet szerkeszteni de nem pencillel.
nyomtatott betűt szeretnék és utána aláírni.
Formanyomtatványokat szeretnék kitölteni.

Üdv

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#37993) R a y válasza ricogsm (#37992) üzenetére


R a y
senior tag

A gyári nézegetővel megnyitod a PDF et akkor a felső sarokba ott lesz egy ceruza ikon arra rányomsz, majd megjelenik egy lebegő menő ahol a + jel alatti menüben tudsz szöveget hozzáadni. Nem túl okos én ezért használom a PDF expertet.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#37994) sebgutkopf válasza hvb (#37989) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha van róla az eladónak számlája, selejtezési jegyzőkönyv és a veszélyes hulladék kezelése is tisztázott, akkor nyilván.
Bizonylat hiányában nem lehet kiderítei, ez a funkció pont a lopás és az abból adódó céges adatok jogtalan hozzáférését hivatott gátolni. Aki leglálisan jut hozzá tudja honnan van és melyik cég tudja intézni a törlést és felszabadítást. Egyéb beszerzési forrás esetén pedig teljesül a funkció célja, max poháralátétnek jó az eszköz.
A cégek a sérült gépek selejtezését is komolyan veszik, nem szokták elosztogatni, azokat megsemmisítik, illetve olyan szolgáltatókat bíznak be, akik a veszélyes elektronikai hulladékot megefelelően fel tudják dolgozni, előkészítik újrahasznosításra. Adattárolók kimondottan (hdd és minden beépített tárolós eszköz) ledarálás stb.. irányba mennek az adatvédelem miatt.

(#37995) alexhorvath


alexhorvath
csendes tag

Sziasztok, használtan folyamatban van egy iPad Pro 11” (2021) 3. Generációs iPad vásárlásom. Utána érdeklődtem széria szám alapján, az Almariumba és azt mondtak, hogy kivontak a forgalomból azért nincsen ra garancia… mert áprilisig meg az összes 11 pronak, ami 3. Generációs garisnak kene legyen.. ti talalkoztatok már ilyennel? természetesen olcsóbb de az eladó nem tudja miért van kivonva..Érdemes megvenni így? koszonom előre 😅

[ Szerkesztve ]

AlexUniversity

(#37996) ricogsm válasza R a y (#37993) üzenetére


ricogsm
őstag

Köszi, nem találtam ezt a + ikont, csak a ceruza lehetőség volt adott. :(
Megnézem még egyszer, mérgemben kitoltottem pennel :U

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#37997) DGery válasza alexhorvath (#37995) üzenetére


DGery
aktív tag

Garanciát nem lehet csak úgy visszavonni. Ha 2021-es és rendes bolti vásárlás akkor pedig a jogszabály szerinti 3 évnek kell rajta lennie. Persze, ha szürke import, vagy nem magyar üzletben vásárolt, akkor is az apple 1 évnek elnie kell...
De serial alapján Te magad pedig az apple garit le tudod kérdezni.

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#37998) _ak_ válasza alexhorvath (#37995) üzenetére


_ak_
addikt

Almáriumnál nem kérdeztél rá, hogy mi az, hogy ki van vonva? Soha nem hallottam még ilyet. Ha nem lopott vagy nem volt már egyszer nem hivatalos helyen javítva (és most csak tippelek, hogy mitől bukhatjak el egy termék a garanciát), akkor mi más lehet még az ok?

Let's begin, de gozaimasu!

(#37999) lugosi válasza alexhorvath (#37995) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak egy dolog jut eszembe erről a “ki van vonva a forgalomból” dologra, de az csak tipp, spekuláció: nem lehet, hogy ez egy gariban leadott hibás darab, ami helyett adtak egy újat? Csak nem tudom hogy akkor hogy került vissza a forgalomba, ha így lenne.

(#38000) alexhorvath


alexhorvath
csendes tag

Nem adtak választ, hogy miért van kivonva a forgalomból…Almariumos azt mondta, hogy szokott ilyen lenni és ennyi, de nincs garancia rá. Az eladó Németországban egy GSM-ből vette.

serial:
NWH4V230FC

[ Szerkesztve ]

AlexUniversity

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.