Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) Whynot? válasza Birki (#37491) üzenetére


Whynot?
aktív tag

A folio nem világít. Nem tudom, hogy neked melyik jobb munkához, ez a munkától is függ. :)
Én meetingeken szeretek pencillel jegyzetelni, vagy az irodában feltenni a lábam az asztalra és a hátra hajtott fedelű iPadet az ölembe venni és úgy írni a TEAMS meeting alatt. Hát erre pont nem jó az MK. Valójában erre nekem a régi folio volt ideális a lefektetett ferde állás miatt. Emiatt vettem meg az új foliot is, de figyelmetlen voltam, és nem vettem észre, hogy nem olyan mint a régi. Szerintem menj el egy boltba, ahol meg tudod nézni mindkettőt és úgy dönts.

(#37502) tboldi válasza Whynot? (#37501) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akárhányszor látom leírva az MK-t, valamiért mindig a Mortal Kombatra asszociálok, pedig a kontextusba rohadtul nem illik bele. :DDD

(#37503) moleculez válasza tboldi (#37502) üzenetére


moleculez
veterán

De a Michael Kors igen :DDD

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37504) HardRic válasza access_denied (#37500) üzenetére


HardRic
addikt

Szivesen valaszolnek de nem vagyok kompetens a temaban. Nezz meglevo hirdeteseket ha vannak jofogason, hardverapron, ebayen, vateran es azokbol talan le lehet szurni.

(#37505) Birki válasza Whynot? (#37501) üzenetére


Birki
tag

Lassan kikristályosodik mire lesz szükségem.
Kellene egy kis hordozható állvány hozzá. Ezt egyszerű kiválasztanom.
Egy laza tok, ami védi a kijelzőt, erre esetleg van ötlete valakinek?
Egy bluetooth-os klaviatúra (háttérvilágítással), ami nem nagyobb az iPad Air szélességénél és használható az iMAC-el is. Na ezt nem lesz egyszerű megtalálni. A Logitech K780 szuper lenne, de nincsen magyar billengyűkiosztással. :(
Mindezt belerakni egy kis táskába az egérrel együtt. Egér megvan, táskát varr a feleségem. :)
Így ha kell elő tudom venni és gyorsan megoldom amit kell a tokot a tablet alá hajtva, szükség szerint egérrel. Ha írni kell és táblázatot kell kezelnem, akkor előveszem az állványt és a klaviatúrát. Ha hazaérek akkor a MAC-en tudom folytatni a táblázatot és csak egy billentyűzetet kell vennem.
Nem egyszerű, de megoldható.
Már egy ideje nézegetem az ajánlásokat a kiegészítőkről, de a klaviatúra megtalálása lesz a legnehezebb. Esetleg van valakinek ötlete erre/ezekre?

Szerintem...

(#37506) hvb válasza hvb (#37485) üzenetére


hvb
tag

Megválaszolom magamnak, hátha valakit érdekel.
Ipad air 1 és ipad 5 kijelző kompatibilis egymással az akksi is, de az ipad 6 kijelzővel nem. Kipróbáltam. :U

zs.

(#37507) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Sziasztok! Tudtok ajánlani fejlesztő játékokat majdnem 6 éves gyereknek? Karira vettünk egy családi iPad minit aztán gondoltam jó lenne ha nem csak YouTube-ot nézne rajta meg netflixet hanem valami fejlesztő, memória, puzzle, rajzoló appon játszana. Ritkán használja általában csak hétvégén 1-2 órát engedjük amíg az öccse alszik. Amiket eddig találtam két perc után reklám dömpinget zúditanak ránk és a legdurvább, hogy nem is megvenni lehet ezeket hanem előfizetni rájuk. Volt ami heti 1.790 Ft kért volna :Y

(#37508) Alex91 válasza EasyLife (#37507) üzenetére


Alex91
félisten

Lego-nak vannak ingyenes app-jai, de lehet, hogy ezekhez mar nagy lesz a gyerkoc. Toca boca nev alatt is van par, de nem tudom, hogy mennyire fizetosek… Busy shapes, de lehet, higy ez is fizetos. Regebben volt, hogy akcioban tolthetoek voltak ingyen fizetos appok is.

De lehet, hogy erdemesebb az Apple Arcade-re előfizetni, vagy Apple One-ra, ha van ra havi keret…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37509) Ralond válasza Alex91 (#37508) üzenetére


Ralond
tag

Sziasztok!

Megéri még iPad Air Gen.4-et venni újonnan?
Gondolok arra, hogy már 2020-ban jött ki és lehetséges hogy jövő év közepén jön az újabb generáció és igazából a jelenlegi árból kb. megvehetném akkor az újabbat is.
(Bár félek attól hogy egy "kis" drágulás lenne várható az új modell árában :( )
Az ideális az Ipad mini Gen.6 hardvere lenne az Air Gen.4 házában :DD

U.i. : Bocsi a válaszra nyomtam az új üzenet helyett :)

[ Szerkesztve ]

(#37510) Alex91 válasza Ralond (#37509) üzenetére


Alex91
félisten

Vasarolni az Apple-nel alapvetoen az uj keszulek kiadasa utan eri meg legtobbszor. Vagy egybol megvenni az ujat, vagy kicsit kivarva esetleg egy akcioban kicsit olcsobban a regit. Ezt felulirhatja, ha kiszornak nagyon jo aron a kifutobol joval kesobb, de ehhez mazli kell, es nem is van ilyen brutal akcio mindig… (De ha van, akkor majd felaron vasarolhat az ember. De nem, mostanaban nem igazan volt ilyen.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37511) koxkids válasza Ralond (#37509) üzenetére


koxkids
őstag

Én is kicsit várok még mi jön ki 2022-ben.
Air2-m már nagyon döglődik de kitartok mèg, milyen lesz az új Pro és az Air - már ha érkeznek. :DDD

(#37512) smc válasza Ralond (#37509) üzenetére


smc
addikt

Nincs nagy különbség prociban a kettő között. Direkt úgy lőtték be a miniben a procit hogy ne legyen gyorsabb mint az air 4. RAM is egyforma.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#37513) greenbelt21


greenbelt21
kezdő

Sziasztok!
Tudtok most valami jó karácsony utáni iPad akcióról?
köszi!

(#37514) Alex91 válasza greenbelt21 (#37513) üzenetére


Alex91
félisten

iPad-rol se tudunk, nem hogy akciorol :D! Mondjuk USA-ban az alapot mar akcioztak… :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37515) greenbelt21 válasza Alex91 (#37514) üzenetére


greenbelt21
kezdő

Ja hogy most egyáltalán kapni se nagyon lehet újat?

(#37516) bostone válasza greenbelt21 (#37515) üzenetére


bostone
addikt

Sőt, egyes vásárlók némi haszonnal továbbadták a cuccot és így is volt rá kereslet.

(#37517) greenbelt21 válasza bostone (#37516) üzenetére


greenbelt21
kezdő

Na akkor nem mostanában érdemes új iPadet keresni ha jól értem :)
köszi azért

(#37518) stickermajom válasza greenbelt21 (#37517) üzenetére


stickermajom
addikt

Kell hozzá egy adag szerencse, de nem esélytelen a dolog. Egy nap alatt lett például nekem is.

(#37519) greenbelt21 válasza stickermajom (#37518) üzenetére


greenbelt21
kezdő

Azt hogy sikerült?

(#37520) DGery válasza greenbelt21 (#37515) üzenetére


DGery
aktív tag

Karácsony előtt nagy volt rá a kereslet, amint felkerült valahová pár óra múlva már nem volt elérhető az alap iPad. Folyamatosan kellett nézni a hivatalos reseller oldalakat, és sikerrel lehetett járni. Főként a telekomnál tűnt fel újra és újra, így nem lepne meg, ha az új évben is ott lenne először. Mivel ilyen nagy volt a kereslet, szerintem akcióra várni felesleges....

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#37521) stickermajom válasza greenbelt21 (#37519) üzenetére


stickermajom
addikt

Ahogy DGery is írja. Telekomot figyeltem folyamatosan és sikerült elkapni egyet.

(#37522) EasyLife válasza Alex91 (#37508) üzenetére


EasyLife
aktív tag

B.Ú.É.K!

Köszi végül ismerős ajánlotta, hogy kapcsoljam repülő üzemmódra amíg játszik, ősöreg trükk de úgy látszik még működik. :C Persze a fizetős attól még nem lesz ingyenes, de az agresszív reklám dömping legalább megszűnt. :D

[ Szerkesztve ]

(#37523) Birki válasza Ralond (#37509) üzenetére


Birki
tag

Hasonló dilemmában voltam én is.
Végül berendeltem egy új iPad Air 4-et, mert:
- Használtan egyszerűen nem volt kínálat
- Szürkeimportos 20 %-al olcsóbb lett volna, de csak 1 év garanciával
- 2-3 hetet tudok várni, de 6-8 hónapot az új megjelenéséig nem

Szerintem...

(#37524) Bogðan válasza Birki (#37505) üzenetére


Bogðan
csendes tag

Nekem most ilyen a felszerelésem a '21-es 12.9" Pro-hoz:
- Ugreen tablet stand
- RK84 fehér színű, brown switch
- Laut Huex folio - bedugós cerkatartóval
- Laut páncélüveg
- v2 Pencil szürke pentips-el
- SteelSeries Rival 310 egér + valami szintén SteelSeries egéralátét
- Marshall Minor III
Tasztatúrára rápattintható kukázott magyar gomb is akár, mondjuk átvilágítani nem fog. Könnyebben lelsz rá mint én izlandit. Bluetooth-ot le szoktam kapcsolni amikor a laptoptáskában utazik a szett, mert ha a tok cerkatartójában van a pencil lemerítik egymást az iPad-del. Egér a billentyűzetbe dugva működik.
Mobil grafikai munkaállomásként használom elsősorban, csomagolástervezés, 3D formatervezés.

[ Szerkesztve ]

(#37525) Birki válasza Bogðan (#37524) üzenetére


Birki
tag

Azért ez elég komoly szett. :)
Nekem nem fog kelleni ilyen komoly klaviatúra, és végül meg is rendeltem a Logi K780-at angol kiosztással.
Nagyon köszönöm, hogy leírtad, jó látni más hogyan épít fel egy mobil munkaállomást. :)
Milyen táskában hordod?

Szerintem...

(#37526) Bogðan válasza Birki (#37525) üzenetére


Bogðan
csendes tag

Wenger Acquisition 16", olyan három éves lehet.
Lehet hogy elférne a minden egy tomtoc Portfolio Case-ben is, de ha röpködök országon belül - időjárás miatt gyakran nem mehetek autóval a végekre - elfér benne gatya-zokni-fogkefe is vígan és diszkréten, váltás inggel meg egyéb személyes holmikkal, és mégsem úgy nézek ki vele mint egy hátizsákos turista.

(#37527) Birki válasza Bogðan (#37526) üzenetére


Birki
tag

Olvasgatva, a külföldi oldalak nagyon ajánlják a Tomtoc Portfolio Case Plus-t. Azt hiszem benevezek egyre. :)

Szerintem...

(#37528) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Agyalok egy iPaden. Eddig csak droidom volt. A kérdésem, hogy itt is működik-e az, hogy rádugom a gépemre, és másolok rá filmet vagy képregényt, meghatározott mappába (ez csak azért fontos, hogy mindig tudjam honnan kell törölni ha valami már nem kell).

A HD Netflix gondolom alap. Az új sima iPadben gondolkodom, 135k és egész korrekt a felbontása, kb. 260 ppi aminél a mostani Nexus 9-em ugyan jobb, de cserébe minden másban már elég ósdi.

:R

(#37529) krokk válasza erahurka (#37528) üzenetére


krokk
senior tag

szerintem formátumtól függően működhet.
pl ha a képregények pdf formátumúak (de gondolom van cbr reader is, de nem kerestem)
őszíntén szólva nem kötöttem még egyszer sem gépre. netről vagy nasról húzok át mindent a készülékre ami kell.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#37530) bostone válasza erahurka (#37528) üzenetére


bostone
addikt

Erre egy sokkal olcsóbb droid tábla is megteszi vagy egy használt, nagyobb tárhellyel megáldott iPad.
Az alap 9-es is csak 64GB és nem bővíthető.

A tárhely kezelés ios-en valamivel bonyolultabb, bár én az utóbbi pár évben sem mobilt, sem tabletet nem dugtam gépre.

A képregények eredeti nyelven vagy magyarul szólalnak meg?

(#37531) stickermajom


stickermajom
addikt

Van friss tapasztalatotok iPad akksi csere + AppleCare+ szolgáltatással kapcsolatban? Gondolom két év alatt nyolcvanpár százalék közelébe csökken majd az állapota. Lehet ilyenkor cseréltetni?

(#37532) Noxy válasza erahurka (#37528) üzenetére


Noxy
veterán

Az iTunes- fájlmegosztással tudsz az aktuális videólejátszóba, pld VLC-be tudsz filmet hozzá adni. Törölni meg a lejátszó az app-ból tudod.
Másik lejátszóval ezt a videót már nem tudod lejátszani. (ehhez is újra hozzá kell adni)
A HD Netflix app ott van az AppStoreba.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#37533) erahurka válasza bostone (#37530) üzenetére


erahurka
félisten

Angolul, magyarul nem igen érhetőek el digitálisan.

Fontos a jó felbontás és a képpontsűrűség, ezért nem jók az olcsó Droidos táblák. Két éve vettem használtan a Nexus 9-et, a kijelző okés, de a vas már koros mögötte sajnos. Persze képregényre még bőven alkalmas. Netflix csak SD, de ezzel még ki is egyeznék, ha nem kellene 10 percenként újraindítani az appot, mert elkezd recsegni a hang és szaggatni a kép...

Lehet valami másik ROM-ot kéne néznem hozzá, csak nem csináltam még ilyet és tartok tőle, hogy téglásítom.

(#37534) erahurka válasza Noxy (#37532) üzenetére


erahurka
félisten

Köszi, ez nem tűnik bonyolultnak. Ilyenkor vajon az SRT feliratot is törli, vagy csak a videót? :F

(#37535) Noxy válasza bostone (#37530) üzenetére


Noxy
veterán

Abszolút nem bonyolult. :N
Ha meg van egy NAS is, faék egyszerű a dolog.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#37536) Noxy válasza erahurka (#37534) üzenetére


Noxy
veterán

A videót biztos hogy törli, az SRT feliratot nem biztos.
Nem szoktam feliratos filmeket iPad-n nézni.
Ha meg ott marad pár db néhány kb-s SRT fájl és zavar, akkor eltávolítod a lejátszó app-t, oszt felrakod újra.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#37537) telefonmágus válasza stickermajom (#37531) üzenetére


telefonmágus
senior tag

iPad akkut nem cserélnek,sőt nem is javítanak iPadet

Watch javítás,akkucsere sincs

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#37538) erahurka válasza Noxy (#37536) üzenetére


erahurka
félisten

Látom azért itt is kellenek érdekes megoldások :D

(#37539) Noxy válasza erahurka (#37538) üzenetére


Noxy
veterán

Mi az érdekes?
Egy ezeréves 16 GB-s Air-m van, de nem gond 2TB-s videógyűjteményben egerészni bárhonnan. +Netflix

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#37540) erahurka válasza Noxy (#37539) üzenetére


erahurka
félisten

Hát ha le akarod törölni a feliratokat is, le kell törölni az appot :U

(#37541) stickermajom válasza telefonmágus (#37537) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor egy az egyben cserélik új készülékre?

(#37542) smc válasza erahurka (#37540) üzenetére


smc
addikt

Van minden lejátszónak egy mappája amit a Files appban meg lehet nézni, a lejátszók a saját mappáikban lévő dolgokat érik el. Ott lehet törölni bármit ami esetleg hátra maradna.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#37543) stickermajom válasza Noxy (#37535) üzenetére


stickermajom
addikt

Sőt, ha van NAS, akkor elég felhúzni rá egy Plex szervert és el lehet felejteni a másolgatást.

(#37544) Noxy válasza erahurka (#37540) üzenetére


Noxy
veterán

Most ez olyan nagy gond? :U
10 db film srt fájlok: [kép]
Majd add össze, hogy mennyi helyet foglalnak.
Ha netán ez sok, akkor még mindig lehet nyelvet is tanulni, és nem lesz rá szűkség.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#37545) bostone válasza stickermajom (#37543) üzenetére


bostone
addikt

Szerintem nem otthon akarja nézni a videókat.

Általában a tabletek több évet kihúznak eredeti akkuval, mint két év, szerintem fölösleges ezért aggódni.

(#37546) stickermajom válasza bostone (#37545) üzenetére


stickermajom
addikt

Remote-ra is Plex a válaszom. :D Karácsonyi rokonlátogatás során is úgy néztük a szokásos sorozatokat esténként. Vagy ha nincs net PlexPass-szal offline is megoldható.

Köszi a választ! Örülnék ha egy 4 évet azért viszonylag épen kibírna az akksija.

(#37547) erahurka válasza Noxy (#37544) üzenetére


erahurka
félisten

Úr isten szakadjunk már le róla! Látom ide se lehet írni anélkül hogy ne lenne valaki aki nem tud olvasni és megőrül mert kérdezek valamit.

Sziasztok.

[ Szerkesztve ]

(#37548) bostone válasza stickermajom (#37546) üzenetére


bostone
addikt

Nem minden nas támogatja a plex-et.
Az enyémre is fel lehetne valahogy varázsolni, de jobban járnék egy cserével, amire most nem akarok költeni.
A korlátos net is visszatartó tényező.

A négy év sima ügy, ha nem meríted le naponta négyszer.
Egyébként egy tagunk beszámolt itt az esetéről “szakszervízzel”: kész horror, ráadásul nem is sikerült.

@Noxy:
Mindent mobilon vagy táblagépen intézek, ezért nem vagyok járatos más utakon.

@erahurka:
Nem akarlak eltéríteni a vásárlástól, sőt szerintem abban mindenki egyetért, hogy az iPad9 magasan a legjobb ajánlat a piacon ár-érték arányban.

(#37549) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok, nem találtam külön topic-ot az automatizációknak, de hátha tud valaki segíteni..

Készítettem egy shortcutot, ha kinyomom reggel az ébresztőt zene elindul és fél percenként az ágy feletti égőt feljebb kapcsolgatja 10-10%-kal.
Szeretném kiegészíteni hogy legyen lehetőségem félbeszakítani (pl. egy choose from menu gombbal) ha viszont arra nem nyomok rá akkor fut tovább az automatizáció.
A choose from menü nem tűnt jónak, mert ott amíg nem nyomok rá valamelyik lehetőségre nem megy tovább az action.

Ez megoldható valahogy?

Előre is köszi!

(#37550) scope2007


scope2007
addikt

Halihó

Beszerzés alatt van egy ipad pro 11 col M1proci és gen2 ceruza.
Tokot és fóliát melyik webshopban érdemes venni? Esetleg Debreceni bolt? Köszi

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.