Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) Alex91 válasza bostone (#36849) üzenetére


Alex91
félisten

Ha kapni fog idei iPad-et… Nagy akciora nem igazan szamitok :DD .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36852) lugosi válasza Gzolo (#36846) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A sima magyar gyári az elsődleges. Lehet hogy meg kéne próbálni mellőle az angol kiosztású másodlagost eltávolítani?

(#36853) bostone válasza Alex91 (#36851) üzenetére


bostone
addikt

Vagy vesz egy használt 6-ost, ami egy hónap után azt mondja, hogy szia Sanyi és elszáll.
Csak egy pillantást vetettem az apróra, ahol 65K a legolcsóbb. Arányaiban nem éri meg.

(#36854) mazsiii92 válasza amdboy (#36847) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

6ost nem vennék, nekem is az van, ezt már maximum anyámnak fogom odaadni, nem rossz, napi szinten használom, Netflixre meg böngészésre, de mindig bennem van az ideg, hogy ha látok valamit Facebookon, amire rákeresek Safariban, akkor vajon a facebook újratölt-e a kevés ram miatt, vagy szerencsém lesz és tudom ott folytatni ahol abbahagytam. Ma már min. 3GB RAM kell a budget iPadbe is, szvsz, 6osban pedig csak 2GB van.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#36855) amdboy


amdboy
senior tag

Újat mèg átgondolom de ahogy látom horror áron vannak. Mèg agyalok a 7-8-9-en. Kicsit utána olvasok mèg. Köszi a válaszokat :R

(#36856) szabonagyur válasza amdboy (#36855) üzenetére


szabonagyur
félisten

iPad gyereknek hobbi rajzolásra drága lesz szerintem, bárhogy is nézzük.

Ahogy írtak vagy veszel újat amit esélyesének hamar el tudsz adni, bár lehet arányaiban nagyobb bukoval.

Vagy veszel egy használtat amire gari már nincs de rizikosabb. Én magamnak utóbbit választottam, egyelőre nincs gond vele 2 éve van nálam az amúgy 6 éves készülék.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36857) Alex91 válasza bostone (#36853) üzenetére


Alex91
félisten

En csak azt mondtam, hogy ideit,ha van is ra penze, nem biztos, hogy kapni fog karacsony elott...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36858) KubanitoS válasza Alex91 (#36857) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én két napja rendeltem, dec8-15 kiszállítást írnak. Majd beszámolok. :D

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#36859) nederlanden


nederlanden
senior tag

Köszönöm mindenkinek, meg is vettem az 5generációs pro 12.9, és már szívok is:)), egyébként szerintem hatalmas előrelépés minden téren az ipad air 2 után.
Szóval azzal szívok, hogy letöltöttem pár albumot az apple music-on, és valamiért már másodjára eltünnek, kitörlődnek a korábban letöltöttek. Mit csinálok rosszul? Sajnos nagyon nem vágom ezeket. Köszi a segítséget.

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#36860) bostone válasza amdboy (#36855) üzenetére


bostone
addikt

Droidos táblák olcsóbbak, azokon is működnek a rajzoló programok, toll sem kell hozzá. Ha megunja a lányka, azt könnyebb eladni.

(#36861) krx21


krx21
nagyúr

Sziasztok.
Azt meg tudja mondani valaki (Ipad PRO 19), hogy a safari mikor megnyit egy másik lapot egy linkről, majd azt bezárom, akkor miért nem arra a lapra tér vissza, ahonnan azt megnyitottam... :F
Mindig a következőre megy... :W

(#36862) smc válasza krx21 (#36861) üzenetére


smc
addikt

18-ban és 20-ban volt pro. De lényegtelen, nálam is ilyen sajnos, ez így működik. Esetleg egy jelentést küldj az applenek.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#36863) Gzolo válasza amdboy (#36847) üzenetére


Gzolo
senior tag

1. Gen sima iPadek (6-9) + pro 2017 + Air3, 2. Gen air 4 es pro 2018/20/21

Ha újat veszel, lehet el lehet kapni iPad 8-at kifutóként akciózva, arra érdemes rámenni.

[ Szerkesztve ]

(#36864) krx21 válasza smc (#36862) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor 20-as szerintem...
Ha ilyen, akkor ez elég sz*r... Az lenne a logikus, hogy mindig oda tér vissza, ahonnan megnyílt...

(#36865) consono válasza bostone (#36860) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, azért rajzolásra ég és föld a különbség a rendes tollal, rendes palm resistance-el rendelkező tablet, meg a toll nélküli között...

"In God we trust. All others must bring data"

(#36866) bostone válasza consono (#36865) üzenetére


bostone
addikt

Ha a rajzolást komolyan gondolja, akkor abba be kell fektetni.
Az iPad rengeteg előnnyel rendelkezik ezen a téren, ha a maximumot akarja kihozni, akkor gyári hozzávalókkal.

Ha csak rajzolgat, akkor egy olcsó tábla, egy akármilyen tollal is rendben van.

Más:
Csinált valaki pc-t az ipadből? Konkrétan monitorra kötve, billentyűzet, egér, stb...
Ezen gondolkodom, hogy érdemes-e.
Olcsó, de jó minőségű hub-ot használ valaki? Ethernet, HDMI, usb portok, vagy jack egy eszközben.

(#36867) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem volt szép látvány élőben, de úgy nézki, hogy nem történt súlyos sérülés. :)
[link]

(#36868) szabonagyur válasza Pyttawrx (#36867) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rossz a topik mester :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36869) Pyttawrx válasza szabonagyur (#36868) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hű jah igen nem ide akartam, köszi. :D

(#36870) lugosi válasza bostone (#36866) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én most álltam neki, külső billentyűzet és egér eddig is volt, most vettem egy hubot, abból eddig az usb bemeneteket próbáltam, azok működnek, majd a héten próbálom ki a monitor-kimenetet (vga), illetve a hdmi-t ha lesz rá időm. Egyelőre csak úgy használom az ipad-et, hogy a saját kijelzője, monitor nélkül, illetve egér és billentyűzet, elég jól lehet vele dolgozni így is.

(#36871) amdboy


amdboy
senior tag

Köszi a válaszokat. Elméletben komolyan gondolja most 7. Osutályos és gondolkodik rajta, hogy valami ilyen irányba fog tovább tanulni. Viszont még gyerek, lehet az is, hogy hamar ráun. Egyébként rajztáblája van amit pc-re lehet kötni. Igaz az 30k volt ez meg azért ahogy nézem az árakat 150+ lesz minimum. És ez azért nem kicsi kiadás karácsony ide vagy oda.

(#36872) bostone válasza amdboy (#36871) üzenetére


bostone
addikt

Igaz az iPad “csak” egy táblagép, viszont egy teljes értékű digitális eszköz, professzionális alkalmazásokkal. Tehát egy könyv formába bújtatott számítógép más felhasználási, ha tetszik bővebb felhasználási lehetőségekkel.

Nézzetek meg néhány videót, rengeteg kering a neten, milyen alkalmazással mit lehet alkotni.

Azért írtam, hogy bizonyos célokra fölösleges egy ilyen befektetés. Talán egy sokkal olcsóbb akármilyen tábla is megfelel a célra. Azért valóban pazarlás kiadni nagyobb összeget, hogy két hónap múlva a fiókban végezze.

@lugosi:
Nálam az eredeti tervben szerepelt, hogy asztali gépként fog üzemelni. Elvileg erőből nincs hiány, de még keresem a megfelelő összetevőket a főzethez.

(#36873) david5745


david5745
tag

Sziasztok. Nem vagyok valami jártas apple fronton szóval lehet bugyuta kérdések lesznek de kíváncsi lennék pár dologra.
Lehet e vele valahogy torrentezni?
Szabadon tudok fájlokat másolni külső ssd és a gép között pl filmeket ?
Tudok e képernyő tükrözést csinálni tvre például ha elinditok egy lejátszást azt ki tudom dobni egy okos tvre egyszerűen ?
Elsőre ennyi jut eszembe ami miatt bizonytalan vagyok benne :R

(#36874) lugosi válasza amdboy (#36871) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hangsúlyozom, nem vagyok mérvadó, mert nem tudok rajzolni, de pár gondolat, hátha hasznos. Én nem sajnálnám a helyetekben a lehetőségekhez képest legjobb ipad megvételét, évekig kitart egy aktuális modell, nem kell cserélni olyan sűrűn. A tanulásba (ilyennek tekintem a jelen esetben a rajzolást a leírtak miatt) nem sajnálnék invesztálni. Én is vettem pencilt az ipad-hez, a legjobb kiegészítőnek tartom - és töltöttem le pár rajzoló progit, úgy hogy nem értek hozzá, nagyon jókat elszórakozok magam is a rajzolással (nem értek hozzá alatt azt is értem, hogy nincs hozzá tehetségem, mondjuk úgy hogy semennyi).
Nekem nagy élmény, hogy úgy tudok rajzolgatni vele, hogy “büntetlenül” tudok törölni, visszalépni, ami a papír alapú rajzolásnál nem lehetséges. Örülhettek, hogy ilyen kreatív és értékes hobbija, időtöltése van a gyereknek, szerintem lehetőségekhez mérten érdemes a legjobbal támogatni. Ha a rajzolás háttérbe szorul, akkor is lehet az ipad-et általános célokra használni.

(#36875) szabonagyur válasza david5745 (#36873) üzenetére


szabonagyur
félisten

TV téma: airplay támogatást tud a TV akkor nagyon egyszerű, ha nem akkor Chromecast segítségével is egy kattintás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36876) lugosi válasza david5745 (#36873) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia! Tudsz másolni teljesen szabadon a gép belső tárhelyére, a torrentezést nem tudom (szerintem nem lehet), de ehhez annyira nem értek, hogy az 6-8 éve nem csinálom a pc-n se.

(#36877) amdboy válasza lugosi (#36874) üzenetére


amdboy
senior tag

Köszönöm :R

(#36878) david5745


david5745
tag

A tv és fájljmásolás része akkor sima ügy a torrent pedig nem igazán létfontosságú de nem lennék ellene. Köszönöm a gyors válaszokat. Esetleg van bármi másban hátránya egy Androidhoz képest ?

(#36879) bostone válasza david5745 (#36878) üzenetére


bostone
addikt

99%, hogy nem fogod torrentre bírni a gépet.
Építs vagy vegyél egy NAS-t.

(#36880) Semin válasza bostone (#36879) üzenetére


Semin
senior tag

Vagy egy mai router megoldja: Torrentezik neked, és akár 4K-t is tudnak már streamelni gond nélkül. A NAS elég overkill csak erre. Persze ha más funkcióját is kihasználnád hajrá!

[ Szerkesztve ]

(#36881) sebgutkopf válasza amdboy (#36855) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha komolyan a rajzolás a cél és nem a barátnők előtt ipad-el villogás, akkor egy szép minőségi szénceruza készlet (az se filléres tétel) és a hozzá való papírtömb az igazi eszköz. Egy elektromos ceruza se tud olyan részletesen és finoman árnyékolni mint ahogy szerves molekulákat papírra felvitele megvalósítható. Ja és nincs input lag :DD

Persze ha a tic-tok a cél, akkor ipad. ;)

(#36882) sebgutkopf válasza david5745 (#36873) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Azért 4k hdr /UHD tartalmat ne akarj üzemszerűen airplay-el a képernyőre küldeni, az vagy nem lesz olyan szép, vagy akadozni fog, meg ugye a hangból se várd a sok pont 1 átvitelét, nem házimozi kiváltására van. Vannak korlátai, viszont jobban működik mint az androidos screen mirroring megoldások.

Torrentet engedd el ipad-en.

(#36883) Parson válasza lugosi (#36874) üzenetére


Parson
addikt

Az hagyján, de aztán finoman terelhetö a kiváncsiság CAD irányokba is! Jó konstruktörökre mindig nagy szükség van, kell az utánpótlás az új generációkban is! Jelszó: nem lehet elég korán kezdeni. :D

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36884) david5745


david5745
tag

A NAS és különböző hálózati megoldások kamionban nem igazán jöhetnek szóba. A régi galaxy note 8 am tökéletes lesz erre a célra onnan külső ssd és már ipaden is van :DDD

Ha valamit film, zene, ebook stb ssd-ről ipadre varázsollom onnan kezdve gond nélkül tudom dobálni iphonera airdrop-on keresztül ?

(#36885) consono válasza david5745 (#36884) üzenetére


consono
nagyúr

Hát... Ilyen felhasználásra én inkább androidot választanék, nem iPadet...

"In God we trust. All others must bring data"

(#36886) david5745 válasza consono (#36885) üzenetére


david5745
tag

Instabil nem tarja az árát és két év után csereszavatos sajnos saját véleményem szerint lehet hosszabb távra megéri a kompromisszum kicsit kezdem unni a samsung okoságait.

(#36887) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Üdv!
Ipad pro M1:
Vettem egy Delock USB 3.1 C apa - USB 3.1 A anya adaptert (OTG).
SanDisk Extreme PRO 128GB USB 3.1 Gen 2 pendrive-ot ha rádugom, lefagy a filekezelő.
Találkozott valaki hasonlóval?

[ Szerkesztve ]

(#36888) consono válasza david5745 (#36886) üzenetére


consono
nagyúr

Ebben amit írsz teljesen egyet is értek. Sajnos azonban a file kezelés nincs azon a szinten az iPadOS-ben, mint bármelyik androidos tableten. Megoldható persze minden, csak macerás, meg meg kell találni a megfelelő programokat.

"In God we trust. All others must bring data"

(#36889) CharlieDrop válasza consono (#36888) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Szerintem ez a jó fájlkezelési szint amit az iOS valósít meg. Nincs szükség arra, hogy feleslegesen átjárható legyen minden.
De ez inkább szakmai oldal mintsem user

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#36890) consono válasza CharlieDrop (#36889) üzenetére


consono
nagyúr

Security szempontból igen, felhasználóiból nem :) De hát ez van, ezt kell szeretni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#36891) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Adott egy iPad A 1893 modell.(2018) Töltés közben videót nézva kifagyott. Megállt a kép, nem lehetet még lelockolni sem. Home-gomb + képernyő kikapcsoló gombot folyamatosan tartva újraindítottam. Újraindult sikeres bekapcsolás, majd videó nézés közben meg ugyan ez. A reakcióm ugyan az volt, csak ezúttal nem juttok csak az apple logóig. Elsötétült és azóta semmire nem reagál. Töltés közben 0.7W fogyasztást mértem több kábellel és töltővel is kipróbálva. Ötlet valakinek, hogy mi lehet a gond? Javítható? Hogyan?

(#36892) Semin válasza DrojDtroll (#36891) üzenetére


Semin
senior tag

Hát itt a távgyógyítás kevés lehet. Akku töltöttsége hogy állt amikor kikapcsolt? (50% felett?)
Ki kéne mérni hol lehet a gond.
(itt az első faktor a melegedés, ezért kerülendő a terhelés töltés alatt)

Két lehetőség is eszembe jut a "tünetek alapján", de egyiknek sem örülnél. Ha nincsenek elektronikai ismereteid és vagy szerszámod a szétszedéshez akkor szerviz.

(#36893) fery02 válasza bostone (#36866) üzenetére


fery02
addikt

Én ha iPad-ból Pc-t szeretnék csinálni, akkor valami Ugreen hub-ot próbálnék ki.

Ha ilyen Ugreen-ekből létezne olyan olcsóbban, amin csak Type C csati van (töltéshez) és 3,5mm jack (amiről érdeklődtem már korábban), már rendelném is, de ilyen összetettebbekre nincs szükségem.

Az a baj nem olvasni nagyon tapasztalatokat olyanokról, amiket én szeretnék, mert Ugreen-t például látatlanban vennék, de más márkánál meg olvastam olyat véleménynek, hogy csak 1A-t enged át töltéskor.

[ Szerkesztve ]

(#36894) Amilo02 válasza fery02 (#36893) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Én most egy [ilyet] rendeltem, remélem jó lesz. Nincs kábele, nem "lóg" az iPad mellett.

Korábban vettem egy Delock OTG-t csak pendrive miatt, de érdekes dolgokat produkál az iPad ha a Magic Keybord is használatban van: Nem olvassa be a pendrive-ot. Van, hogy lefagy tőle a pad stb.
Remélem az Anker cucc megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#36895) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!
hogyan lehet az automatikus név kitöltés adatait megvaltoztatni (Safari böngésző alatt) ?
Google se volt segítségemre.
tulajdonos nevet is átírtam helyesen de egyszerűen beleégett :DDD a hibás név….. :))

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#36896) kuntics válasza ricogsm (#36895) üzenetére


kuntics
aktív tag

Beállítások - safari - automatikus kitöltés?

Meg talán egy újraindítás…

(#36897) DrojDtroll válasza Semin (#36892) üzenetére


DrojDtroll
addikt

70% körül volt az aksi.

Bevittem egy szemvízbe. Azt mondták típus hiba, CPU csere, touchid oda, 38 pénz :(

(#36898) ricogsm válasza kuntics (#36896) üzenetére


ricogsm
őstag

Nem nem sajnos :(

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#36899) kuntics válasza ricogsm (#36898) üzenetére


kuntics
aktív tag

Akkor a kontaktok között keresd meg magad és ott írd át a nevet,nálam az működik,most próbáltam.

(#36900) ricogsm válasza kuntics (#36899) üzenetére


ricogsm
őstag

És tényleg ! Köszönöm ! :R

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.