Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) kezo0 válasza Madwe (#26999) üzenetére


kezo0
addikt

A következő évtized nem holnap, hanem 2021. jan. 1-jén kezdődik! ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#27002) koma106 válasza gaben0211 (#27000) üzenetére


koma106
senior tag

Keresgélj a hirdetésekben, hardveraprón és máshol is. 20-ért találtam én is használt apple pencil-t. A többi meg sem közelíti...

-

(#27003) Süvi válasza Madwe (#26999) üzenetére


Süvi
őstag

Az hogy mikor kezdődik a következő évtized komoly viták forrása lehet :)

(#27004) koma106 válasza Thewent12 (#26997) üzenetére


koma106
senior tag

Kocsiba nem lenne jobb egy cellular iPad mini? Érdekelne mivel és hova rögzíted.

-

(#27005) smc válasza Kohautech (#26998) üzenetére


smc
addikt

Talán tavasszal.18 hónap az átlagos idő eddig a bejelentések között.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#27006) Peterzon94 válasza Kohautech (#26998) üzenetére


Peterzon94
tag

Tavaszra saccolja mindenki, de szerintem őszig elhúzzák.

(#27007) Kohautech válasza Peterzon94 (#27006) üzenetére


Kohautech
junior tag

Akkor szerinted 2020. Szeptember tájékán lehet számítani az új iPad pro bejelentésére ?

(#27008) ruarua válasza gaben0211 (#27000) üzenetére


ruarua
tag

Logitech crayon, ha nem rajzolni akarsz vele. (Hiányzik belőle a nyomásérzékenység - vastag/vékony vonal)
Még simább is a kapcsolódás, nem kell az iPad seggébe dugni a tollat...

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#27009) Peterzon94 válasza Kohautech (#27007) üzenetére


Peterzon94
tag

Csak azért gondolom ezt, mert a 2017es Pro A10X chipet kapott, majd a 2018as A12X-et. Ha most ősszel nem jött egy Pro A13X-el, miért nyárra készítenék el ezt a chipet, ha rá 3 hónapra úgyis jön az A14 széria, ami már 5nmen fog készülni. Azzal nagyobb durranást elérhetnek, plusz drágábban is adhatják.. :DDD

(#27010) Kohautech válasza Peterzon94 (#27009) üzenetére


Kohautech
junior tag

Igen,logikus lenne ha 2020. Szeptember tájékán jelenne meg az új iPad pro a14x chippel .

(#27011) univerzita válasza Kohautech (#27010) üzenetére


univerzita
addikt

Úgy olvastam 2020 első félévben jön. 3 kamera.

(#27012) Kohautech válasza univerzita (#27011) üzenetére


Kohautech
junior tag

A kamera nem izgat iPad -ba, felőlem ki is vehetnêk belőle .

peterzon94: a 2020as iPad pro tol mit lehet várni szerinted? Szerintem most mêg marad a 2018 design, a14x chip, erősebb GPU , és mêg? Mert kijelző szinten nem tudom hova tud fejlődni még. Ha lesz is 120hz nél nagyobb kêpfrissites,az biztos nem mostanában lesz . A színek már most is elképesztő tartománnyal rendelkeznek. Talán kicsit hangosabb meg jobb minőségű lesz a 4 hangszóró , meg kevésbé tükröződő a kijelzo .ezeken kívül nem tudom mit tud fejlődni így 2 év alatt. Az igazi frissítés egy durva oled kijelzo lenne, ideje lenne már ... de nem hiszem most lépnèk meg ezt..

[ Szerkesztve ]

(#27013) Alex91 válasza Kohautech (#27012) üzenetére


Alex91
félisten

Inkabb az OS-t reszelgetnek, mar az a gyenge pont...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#27014) univerzita válasza Kohautech (#27012) üzenetére


univerzita
addikt

Ming-Chi Kuo úgy vélekedik( sokszor már aszt hiszem hogy jobban tudgya mint Tim Cook) hogy a első negyedévben a 11 iPad Pro kis újítással majd a harmadik negyedévben 12,9 már Mini -LED háttér világítással.

(#27015) Kohautech válasza univerzita (#27014) üzenetére


Kohautech
junior tag

Értem ,hát abból nem tudom mi felhasználók mit látunk,hogy milyen LED-es világítás van az adott eszközben . Szerintem jelenleg egy komolyan beállított oled kijelzővel tud fejlődni az iPad pro szêriái. De van olyan érzésem most 2020-ban még nem kerül be az oled,majd 2 év múlva .

(#27016) univerzita válasza Kohautech (#27015) üzenetére


univerzita
addikt

Aszt nem tudom hogy mit fogunk majd látni, de ezzel a technológiával vékonyabb és könnyeb lehet a kijelző.

(#27017) #95561216 válasza Kohautech (#27012) üzenetére


#95561216
törölt tag

Engem izgat a kamera, ha ennek is kidudorodik majd a hazbol, akkor van par otletem, hogy hova dugjak ;] De tenyleg, akkor mar inkabb ne is legyen hatso kamera.

(#27018) Thewent12 válasza koma106 (#27004) üzenetére


Thewent12
aktív tag

A mini vonal nekem tul kicsi. Ez a 9.7-es meret bejott. Masodik kocsiba lesz tervezve ez a dolog ami viszont csak 2 het mulva jon meg, szoval addig nem tudok nyilatkozni melyik lesz a legidealissabb megoldas. Ebayrol rendeltem egy tapadokorongos tartot, valamint egy magneses megoldason gondolkoztam meg, a szellozoracsokra. Pluszban van meg egy tarto MM-bol, 3000 volt szoval sokat nem bukok rajta ha nem jon be.

(#27019) Madwe válasza Kohautech (#27015) üzenetére


Madwe
nagyúr

A microled az gyk oledes kontrasztot es feketeket tud, de meglepne ha jovore jonne ilyen, tekintve h meretezesi problemak vannak vele, s talan olyan 100 inch jelenleg a legkisebb panel amit le tudnak gyartani, meg a normal teve meret se megy, nemhogy tablet, plane sorozatgyartasban ;)

(#27020) smc válasza Madwe (#27019) üzenetére


smc
addikt

Mini ledrol volt szó. Az más, sima lcd ledekkel mögötte.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#27021) NGA válasza Thewent12 (#27018) üzenetére


NGA
addikt

A szellőzőrácsoknak sokszor egy telefon is nehéz, valamint rezegni fog az egész, nem stabil. Kamionba lesz egyébként, hogy ekkora kell?

(#27022) gaben0211


gaben0211
tag

egy jotanacs mindenkinek. ha vesztek ipad air 3at vagy ipad prot. ne otthon bontsatok ki a dobozt hanem egybol a helyszinen es nezzetek meg hogy a kijelző nem foltos e. nincs e rajta fehér folt a bekapcsolo gomb felett valahol. 2 folt is volt rajta a masodik masnap jott elo a kijelzon.en igy jartam es vihettem is vissza. utanna olvastam forumokon leginkabb kulfoldieket talaltam es volt akinel 1 honap mulva jott elo. a pontos okat nemtudjak de a laminalt kijelzore tippelnek mivel csak az ilyen keszulekeken jott elo.nagy szerencsém volt hogy kicserélték egy másikra mert elvileg az alma cuccokat nemszoktak kicserelni hanem szervizbe kuldik. es nincs ra garancia hogy olyan allapotban kapod vissza hogy jo lett. de az sem biztos hogy idovel nemfog kijonni az enyemen is a feher folt. szoval jol gondoljatok at eztaz ipad air es pro vasarlast mert lehet hogy pont ti is kifogtok egy ilyet mint en. es nem ezer forintba kerul h ne mergelodjon rajta az ember. koszi az infot a pencil kapcsan azoknak akik irtak. rajzolni szeretnek vele es akkor gondolom muszaj lesz beszereznem 1 apple pencilt mas alternativak helyett

(#27023) Kohautech válasza gaben0211 (#27022) üzenetére


Kohautech
junior tag

Még jó hogy a telekomnak nincs Apple szervize, és instant cserélnek mindent . Meg nem is tudom.. utoljára 10 éve mentem be / kerestem utcai boltot hogy vásároljak bármit , a webshop nagy hatalom. + 14napos, 30 napos,jogi elállás . Ugye ez személyes bolti vásárlásnál nincs meg.

(#27024) gaben0211 válasza Kohautech (#27023) üzenetére


gaben0211
tag

telenoros a keszulek. elofizetesre hoztam ki mert egyben nemszeretnék kifizetni ennyi pénzt semmire. és az egyik apple szervizben mondták hogy nemszokták az apple termékeket cserélni ezert irtam hogy szerencsém volt a csere kapcsán

(#27025) kulerr válasza gaben0211 (#27022) üzenetére


kulerr
őstag

Sziasztok. Ez foltos téma miért ekkora probléma? A garancia erre nem terjed ki, tehát ha garancia időn belül következik be és jelzitek nem lehet érvényesíteni a garanciát?

[ Szerkesztve ]

(#27026) mouzrr válasza gaben0211 (#27022) üzenetére


mouzrr
őstag

Nem csak a laminált kijelzoknel van, nekem is ilyen a 2018as ipadnal.

(#27027) Kohautech válasza kulerr (#27025) üzenetére


Kohautech
junior tag

Dehogynem , ugyan úgy garanciás probléma ,mint bármi más ,ami eltér a tökéletes működésétől . Csak valahol szervizelnek, valahol instant cserélik.

(#27028) gaben0211 válasza kulerr (#27025) üzenetére


gaben0211
tag

szia. személy szerint azért tartom problémának mert hogy ha már veszek valamit ami nem 2 forintba kerül akkor elvárnám hogy egy olyan készüléket kapjak ami miatt nemkell a használat helyett a szervizeket járnom. persze biztos vannak akiket nemérdekel mert csikkzsebből kirántják egy másikra a pénzt, de ha ilyen drágán adnak valamit az ember elvárja hogy probléma mentes legyen. de ez a nagyra magasztalt alma cég sem mentes a hibáktól ahhoz képest amilyen árakat elkérnek bármilyen eszközükért. nekem ez az elso ios cuccom és pont azért választottam ezt mert tesztek alapján jónak tünt plusz hosszutávra vettem nem pár honapra és tesztek alapján aztmondták hogy ez egy jó vétel és megéri de igy hogy elsokent belefutottam egy rossz készulékbe nemigazán hiszek a hosszutávban. csak remélni tudom hogy amire kicserélték problémamentes lesz .

(#27029) gaben0211 válasza mouzrr (#27026) üzenetére


gaben0211
tag

akkor szerintem ez volt az első és talán utolsó ipad vételem.

(#27030) mouzrr válasza gaben0211 (#27029) üzenetére


mouzrr
őstag

En sem örültem a dolognak, néhány hét használat után vettem csak észre, illetve azt is hogy van egy halott pixel a kijelző közepén kb. Nem igazán zavartak a használatban így nem is vittem szervizbe.

(#27031) koháry


koháry
tag

iPad Pro vásárlásán gondolkodom (12.9"). Kérdésem az lenne, hogy érdemes plusz pénzt költeni a cellular verzióra? Vegyek kisebb tárhellyel rendelkező cellular iPad-et vagy nagyobb tárhellyel wifi-s változatot? :DDD

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#27032) Alex91 válasza koháry (#27031) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem vegyel mindkettobol... :W

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#27033) Madwe válasza koháry (#27031) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha akarsz külön fizetni egy simes netért havidíjakat, mert kihasználod akkor kell, nyilván, de szvsz a mobilodról azon ritka esetben elég megosztani a netet...?

[ Szerkesztve ]

(#27034) Serpiko válasza koháry (#27031) üzenetére


Serpiko
addikt

Wi-fi nagyobb tárhelyel az jobban megéri.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#27035) kulerr válasza Kohautech (#27027) üzenetére


kulerr
őstag

Okes, akkor jóL Gondoltam, koszonom. :R

(#27028) gaben0211 Persze magam is úgy gondolom, hogy prémium terméknél jogosan van elvárása mindenkinek, de azért az megnyugtató, és nem szabad elfelejteni, hogy a garanciális háttér is a prémium kategóriához igazodik. Ettől persze bosszantó ha előfordul bármi hiba.....

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#27036) btudos válasza koháry (#27031) üzenetére


btudos
veterán

Két kérdés van:

Szükséged van-e az önálló GPS képességre - ez a WiFi only modellekben nincs meg - illetve mennyire kritikus az, hogy önálló adatkapcsolata legyen az iPadnek?

Ha egyik sem lényeges pont, akkor nyugodtan vedd a WiFi-s verziót.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#27037) SharpSA


SharpSA
veterán

Gondolkozom iPad Mini 5 (2019) vásárlásán. Milyen billentyűzetet érdemes hozzá venni, amely lehetőleg minél kisebb és tokkal együtt van?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#27038) ricogsm válasza SharpSA (#27037) üzenetére


ricogsm
őstag

PS/2 :DD

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#27039) koma106 válasza SharpSA (#27037) üzenetére


koma106
senior tag

Nincs nagy kínálat, nekem nem is tetszik egyik sem, de a Logitech, a Zagg és a Snug termékeit nézném meg, ha ilyet szeretnék.

-

(#27040) SharpSA válasza koma106 (#27039) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm, kb ezekre számítottam. Nem létszükséglet lesz, inkább olyan jó lenne kategória. Még azon agyalok, hogy Mini 5 legyen-e, de leginkább ezen gondolkozom a mérete és tudása, na meg az ára miatt is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#27041) koma106 válasza SharpSA (#27040) üzenetére


koma106
senior tag

Nekem a méret nagyon bejött, de pont a kompakt méret miatt szeretem csupaszon használni (egy case logic sleeve-ben cipelem magammal). Sokat jegyzetelek vele Apple Pencil 1-el. Van itthon iPad Air 1th is - évek óta, nagyon kényelmes használni a kanapén, de abból nem lett számomra hordozható mindenes...

-

(#27042) SharpSA válasza koma106 (#27041) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, pont a méret az, ami miatt tetszik és hogy annak ellenére bivaly erős más hasonló méretű táblákhoz képest.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#27043) Jano_023 válasza SharpSA (#27042) üzenetére


Jano_023
őstag

Nekem régen mini 4em volt. Most egy 10.5 pro van. A kicsinel nem volt érdekes a billentyűzet mert olyan könnyű volt gépelni vele mint egy okos telefonnal. Ha nem írsz novellákat rajta akkor nem hiszem hogy kell.
Ez csak saját véleményem, de a méretet az alapján döntsd el hogy mire és hol akarod használni. A mini is már akkora hogy zsebben nem hordható így táskában hordtam. Én főleg média fogyasztás olvasásra használom így a nagyobb jobb lett végül. Ezt azért írtam hogy jól gondold át mire és hol fogod használni.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#27044) SharpSA válasza Jano_023 (#27043) üzenetére


SharpSA
veterán

Tudom, nekem volt egy 10,5 pro billentyűzettel és tollal. Nem kell akkora, mert van más, amit billentyűzettel tudok használni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#27045) qqzs


qqzs
őstag

Ipad pro. Nincs fent a chromecast app. Google photosbol az osszes lakasban levo chromecastra lehet castolni. Ios photo appbol egyedul airplayyel tudok castolni. Netflixbol meg csak a teveben levo chromecastra enged meg az erositoben levo fire stickre. Kell valamit engedelyezni valahol hogy mindenhonnan tudjak airplayelni?

Eladó: GTS450

(#27046) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!
azt szeretném kérdezni, hogy most új ipad os en bejott az xbox es ps controller csatlakoztathatóság, de az olyan controllereket is kezeli ugyanolyan módon amik nem ez a 2 fajta hanem egy olcsóbb bluetoothos gamepad? Úgyértem ha van rajt minden olyan gomb mint a fentieken, azt mind lekezelné?

(#27047) Jaded válasza kkdesign (#27046) üzenetére


Jaded
senior tag

Úgy rémlik a hivatalos leírásban is csak ez a 2 kontroller szerepel.

Renault Megane IV Limited

(#27048) NGA


NGA
addikt

Ipadhoz milyen pici pendrivet érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#27049) kkdesign válasza NGA (#27048) üzenetére


kkdesign
senior tag

Melyik iPadhez? mert nem mindegy a csatlakozója. USB-C vs Lightning :)

#27047Jaded : Igen, meg amit még láttam az egy SteelSeries controller, de Aliexpressen egy csomót reklámoznak ipadhez, és annyit nem játszok ipaden hogy kicsengessek közel egy 20ast egy kontrollerért (ha már vennék akkor pc receiverest vennékaz meg közel ennyi :D ), mikor pchez van zsinóros xbox360 kontrollerem :D

[ Szerkesztve ]

(#27050) Alex91 válasza kkdesign (#27049) üzenetére


Alex91
félisten

Karacsiny elott nyomtak a ps4, xbox controllereket 12-13k huf-ert...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.