Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) lorcsi válasza fateless (#40995) üzenetére


lorcsi
veterán

remélem lesz még választék, mert most ez -6k lett és nem vagyok benne biztos hogy a szilikon hátlapos verzió

(#41002) consono válasza moleculez (#40999) üzenetére


consono
nagyúr

De papíron, ami szintén tapad kicsit, könnyebb írni, mint üvegen, nem? Én kimondottan nem szerettem a pencilt az üvegen (mondjuk lenyúlta a lányom, őt nem zavarja)

"In God we trust. All others must bring data"

(#41003) Alex91 válasza lorcsi (#41001) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ez jo, minosegi. Tudom, nem olcso, de ez legalabb nem szilikon, es nem is merev hatlapu tok.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41004) lorcsi válasza Alex91 (#41003) üzenetére


lorcsi
veterán

mi a gond a szilikon hátlappal?

nekem bejött, mert nem ilyan merev, mint a műanyagok..asszem abból 2 elég hamar eltört

(#41005) Roland0224 válasza moleculez (#40999) üzenetére


Roland0224
senior tag

Köszi szépen a választ akkor üveg lesz
+Ahogy olvasgattam ha olyan a fólia jobban koptatja a hegyet is de gondolom az inkább a matt fólia
ittakary neked is köszi
:R:R

(#41006) smc


smc
addikt

Pixelmator Photo már kiadta a frissítést, ez is csak M2-vel támogatja a pencil hovert.
Így jártunk azt hiszem. :U

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#41007) dbocskai


dbocskai
tag

Nem volt még Ipadem, főleg autóban filmezésre, otthon böngészésre, videótelefonálásra, gyerekeknek játszani keresek tabletet. Mennyire kényelmetlen a filmezés tekintve, hogy nem 16:9 a kijelző aránya? Lehet érdemesebb erre egy olcsóbb Androidos tabletet keresni? Nincsenek nagy igények, de nem akarnám 2 év múlva lecserélni, mert mára böngésző is akadozik rajta.

Nem találtam róla eddig discussiont, ha Apple csak szerintem éri meg jobban Egy refurb Air 4-et venni, mint egy sima Ipad 10-et? Árban ugyanott vannak, az airnek jobb a kijelzője. Mi szólna a sima Ipad mellett?

[ Szerkesztve ]

(#41008) Kikike válasza dbocskai (#41007) üzenetére


Kikike
tag

Majd jönnek hozzáértőbbek nálam, de én ugyanerre a célra iPad 9-et vettem kb fél éve, de ha ma kellene venni akkor is ezt vennék. Még ki lehet fogni 140.000alatt.
A képarány miatt sosem panaszkodtak, van fekete csík, semmilyen szinten nem zavaró szerintem.

szerk: Közben annyira megtetszett a rendszer, illetve munkában is tudom használni, hogy magamnak is vettem ipad-et… teljesen jól beleillik a már kialakított google ökoszisztémába is.

[ Szerkesztve ]

(#41009) Alex91 válasza lorcsi (#41004) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, hogy mi a gond a szilikonnal. Nalam koszolodtak, elszinezodtek a szilikon tokok. Ez, amit ajanlottam, teljesen jo.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41010) Roland0224 válasza Kikike (#41008) üzenetére


Roland0224
senior tag

+1
Szerintem a káva nem zavaró ágyban filmezéskor mikor nem tudom kitámasztani még jó is, hogy ott van könnyebb fogni
Képarány nem zavaró szerintem több appban (pl netflix még bele is lehet nagyítani kicsit)

(#41011) dbocskai válasza Kikike (#41008) üzenetére


dbocskai
tag

140 alatt? Árukeresőn 170 alatt se láttam.

Amúgy néztem, az Ipad 9-et de annyira szörnyen néz ki az a design, visszarepít a 2010-es évekbe...

(#41012) Kaba válasza dbocskai (#41011) üzenetére


Kaba
veterán

A Spar online shopban is van 135K-s áron.

[ Szerkesztve ]

(#41013) consono válasza dbocskai (#41011) üzenetére


consono
nagyúr

Reggel még a Telekomnál is 135 volt.

"In God we trust. All others must bring data"

(#41014) Kikike válasza dbocskai (#41011) üzenetére


Kikike
tag

Ok, hát a design tényleg 2010. Nem írtad hány évesek a gyerekek, 10éves korig tesztelve: nem zavarja őket. :)

Szerk: Ja, én is Telekomnál néztem, de látom már ők is emeltek. Hát ha valaki mégis 9es iPadet venne jobb ha siet…

[ Szerkesztve ]

(#41015) milkabrams


milkabrams
őstag

Mi a helyzet a iPad OS 16.1 megjelenésével?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#41016) CharlieDrop válasza smc (#41006) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Vajon mikor lesz népharag ebből?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41017) Rage47 válasza milkabrams (#41015) üzenetére


Rage47
veterán

gondolom 19 óra után tölthető

(#41018) smc válasza CharlieDrop (#41016) üzenetére


smc
addikt

Szerintem nem lesz mert az emberek azt se tudják miről van szó. :) :(((

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#41019) dbocskai válasza Kikike (#41014) üzenetére


dbocskai
tag

Nyilván gyereket nem érdekli, nem is elsősorban nekik lesz, engem meg idegel a múlt évtizedes design. :D De itt az alsóbb kategóriában tényleg megfordul, hogy jobban megérheti egy androidos, ahol a filmek is teljes képernyőn vannak kocsiban. Nem tudom igazából.

(#41020) CsiguszMaxim válasza CharlieDrop (#40986) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Alzasbol nem rendeltél végül? Én most rányomtam egyre és ki is fizettem. Kicsit mérges vagyok mert múlt het elején írtam a cégünk IT-s emberének hogy 369 ért rendeljen az air5 cellular 256osbol és persze cseszett rá. Szóval most reménykedem, hogy nem dobják vissza.

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#41021) M3aN válasza CsiguszMaxim (#41020) üzenetére


M3aN
senior tag

Előző héten rendeltem Alzásat, azóta semmi hír felőle. Nagyon kiváncsi leszek.
notebook.hu szintén zenész, itt próbálkozott valaki?

(#41022) Kikike válasza dbocskai (#41019) üzenetére


Kikike
tag

Ja, így más... Magamnak én is iPad Pro-t választottam.
Viszont iPad 10 szerintem brutál drága... (Mármint ár-értékben) Én csak egy felpimpelt 9-est látok benne :U

(#41023) Micsurin válasza Kikike (#41022) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A14, kamera, külső + képernyő ennyi... nem is tudom növeltek 4GB-re ramot egyáltalán?

edit.:
16.1-et ennyire nem várnám mint egyesek, 12 minire feltettem a 16-ot és valami egészen katasztrofális lett az akkuidő. :W 15.7-el hoztam el azzal teljesen jó volt imádni való kis telo... :O

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#41024) Kaba válasza Micsurin (#41023) üzenetére


Kaba
veterán

4 GB Ram, de van ahol 8 GB-t adnak meg, így biztosan van bövülés.

[ Szerkesztve ]

(#41025) SharpSA válasza Micsurin (#41023) üzenetére


SharpSA
veterán

Már tölteheted, telepítheted. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#41026) dbocskai válasza Kikike (#41022) üzenetére


dbocskai
tag

Én meg egy lebutított Air 4-et. Pont innen indultam, hogy ha kicsit többet áldozok akkor Air 4 vagy Ipad 10?

(#41027) Kikike válasza dbocskai (#41026) üzenetére


Kikike
tag

Hát sajnos az apple nagyon jó ebben, hogy mindig van ajánlat annak aki egy “kicsit többet áldozik” így lett nekem a pro… :U
Én az USB-C miatt inkább a 10 felé húznék, de nem biztos, nem ismerem jól egyik típust sem. Remélem valaki hozzáértőbb tud többet segíteni.

(#41028) sityupityu válasza Micsurin (#41023) üzenetére


sityupityu
veterán

Teljesen jó a 16 a IOS-en is. Kb két napig rossz az akkuidő, utána teljesen beáll a megszokottra. Mindenkinek rossz az elején, amíg beáll a rendszer.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#41029) smc


smc
addikt

Ami nálam van egy hetes béta alatt:
A blured háttérkép el van csúszva sokszor mappáknál.
PIP-ben az srcub bar tök hülyeséget mutat
Sok ikonnak a menükben elcsúszik az elmosott kijelölt háttere

Mással nem találkoztam eddig.

Egyébként tényleg kellenek ezek a hardveres megkötések az apple-nek, mert a most négy éves pro-m enélkül még mindig teljesen elég lenne mindenre.
Ezért kellenek ilyen dolgok, hogy bizonyos új appok csak m1-m2 exlusive kell hogy legyenek. És persze megértem ha kell nekik a ram, mert a 4 ami ebben van az röhelyes manapság, pedig a proci a mai napig szörnyen erős egy tabletbe. Na meg hiába ugyanaz a ceruza és valamilyen szinten működne is a hover, le kell tiltani, mert nem venné senki az újat. Lásd Stage manager, ami így kb egy teaser-nek jó, mert még a 12.9-es ipaden sincs értelme, viszont külső kijelzőn alapnak kellene lennie de ez is proci limitált.

Szóval piszok jó vétel volt 4 éve az ipad pro, de ahol lehet gáncsolják már, hogy vegyük meg az újat. És nem is nagyon lehet panaszkodni érte, mert még a plusz funkciók nélkül is gyönyörűen működik, hogy rohadjon meg.. :DDD És 4 évet úgy tette le az asztalra hogy szavam nem lehet. A 2020-as már kissé átverés szagú, mert ugyanazokba a limitekbe fut bele, hiába másfél évvel újabb és még az M1-es tavalyi sem kapott meg mindent, ami kvázi pofánbaszás.

Így elkönyvelve én jártam a legjobban. :U

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#41030) NomAd_82 válasza M3aN (#41021) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Én Euronics-ből rendeltem Pro 11" gépet.
Bejelentés után az árukeresőben már csak ezt dobta fel 384 ér, máshol 100k-val többért volt.
Visszaigazolták, tegnap írták, hogy készítik, kíváncsi leszek leszállítják-e ezen az áron.

(#41031) dbocskai válasza Kikike (#41027) üzenetére


dbocskai
tag

Air 4 is C-s volt már.

(#41032) kezo0


kezo0
addikt

Érdekes, hogy ezt most csak úgy kinálja fel, mintha opcionális lenne a dolog… Vagy mindig így szokott megjelenni egy frissítés? Nem emlékszem. És nem arról volt szó, hogy az iPadekre már egyből a 16.1 fog kijönni?

szerk.: ha rányomsz, ott már a 16.1-et kínálja fel. :K

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#41033) SharpSA


SharpSA
veterán

Egész jó ez a porondmester így élőben, de kombinálva a több terület nézet beállítással és kikapcsolt dokkal és legutóbbi appokkal. :)
Így azért már használhatóbb több ablakban futó appokkal a kütyü.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#41034) szabonagyur válasza kezo0 (#41032) üzenetére


szabonagyur
félisten

iOS15 is már így jelent meg alul.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41035) jok90


jok90
csendes tag

Sziasztok,
Egy technikai kérdésem lenne. 2021-es Ipad Pro-val működik egy 5TB-os külső HDD? (átalakító kábellel persze, csak az áramfelvétel miatt kérdezem) látja ezt a méretet?

Köszi, Levente

(#41036) milkabrams válasza jok90 (#41035) üzenetére


milkabrams
őstag

Ha 3,5" akkor nem megy táp nélkül pc-vel sem.
A méretet szerintem látja.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#41037) charg válasza NomAd_82 (#41030) üzenetére


charg
tag

128 GB + cellular volt ennyi?

(#41038) CharlieDrop válasza CsiguszMaxim (#41020) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem, végül egyelőre elnapoltam kicsit, inkább a zuhanyzó lesz felújítva. Igazából az Air2 elkarcolgat még és pont azért nem rendeltem volna, mert a 100K különbség sosem jön vissza...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41039) Startech


Startech
csendes tag

sziasztok, egyik ügyfelem ipad 2021 wifit vásárolt. problémája hogy miután megvolt minden frissités op rendszerben elkezdte telepiteni az alkalmazásokat, a messenger nem települ, letölti de feher hattérnél pörög neki , de vegülis ennyibe is marad. tudnátok tippet adni mi lehet a gondja, azon kívül hogy nagy fun nak érzi magát, aztán mégsem ? :-)

(#41040) NomAd_82 válasza charg (#41037) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Igen, már csak ez a verzió volt.

(#41041) Rage47 válasza Startech (#41039) üzenetére


Rage47
veterán

biztos a messengerrel van gond, próbáld másik eszközön, weben, stb. szokásos troubleshoot

(#41042) atees


atees
őstag

Sziasztok! Air1ről mèg olcsó iPad 9thra vàltva(vasàrnap Telekomos rendelès 135èrt) ez a sima iPad is nagyon jó vàlasztàs tartalom fogyasztàsra. Hol tudnèk üveg fóliàt rendelni rà, ami itthoni forràs?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#41043) ittakary válasza atees (#41042) üzenetére


ittakary
nagyúr

[MobilPro] - nagyon jó minőségű üvegfóliáik vannak és NAGYON jó áron!

(#41044) atees válasza ittakary (#41043) üzenetére


atees
őstag

Tènyleg jó àr, pont nincs az ipadhez😀

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#41045) ittakary válasza atees (#41044) üzenetére


ittakary
nagyúr

meg kell kérdezni őket, mikor lesz készleten -> ez jó lesz rá

iPad 7 - 8 - 9 ugyanaz a méret

(#41046) jok90 válasza milkabrams (#41036) üzenetére


jok90
csendes tag

Köszi! nem 3,5" méret, csak 2,5". Az működik pc-vel is. Akkor ez szerinted jó hozzá?

Köszi, Levente

(#41047) Micsurin válasza atees (#41042) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Speedshop Uniq Optix, felhelyező kerettel jön eleve nagyon egyszerű feltenni és meglepően jó szerintem sok Spigent is ver a minősége.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#41048) laca891 válasza Kaba (#41012) üzenetére


laca891
aktív tag

Mi a link?

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#41049) CsiguszMaxim válasza NomAd_82 (#41030) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Végül én is juronics mellett döntöttem. Alzában teljesen bizonytalan, hogy lesz e még 360-ért Air 5 256GB+Cellular. Így aztán felhívtam a euronicsot, hogy nekik valóban van-e 399-ért. Azt mondták utsó darab központi raktáron. Megrendeltem, most várom mi lesz. Igaz rózsaszín, de 100-kért nézhetnek melegnek :D

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#41050) Pano válasza CsiguszMaxim (#41049) üzenetére


Pano
addikt

Egy jó tok ápol és eltakar. :)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.