Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) leslieke válasza zolikaDB (#16997) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam működik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17002) zolikaDB válasza leslieke (#17001) üzenetére


zolikaDB
veterán

Toroltem a webhelyadatokat, es jo! :)

(#17003) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

2014-es iPad Air, elérthető legfrisebb IOS-al.
Ha feldugom tölteni akkor a kiadja a töltős hangot, zöldre is vált egy pillanatra az akku ikon és kiírja, hogy lehet, hogy nem támogatott az eszköz, majd nem tölt tovább.
Tavaly februárban vettem hozzá töltőt a Tescoban mert a gyári kábele tönkre ment, máig tökéletesen működött ezzel a töltővel.
Van valami lehetőség, hogy elfogadja ezt a töltőt, újra?

Köszi!

(#17004) Alex91 válasza csipszikutya (#17003) üzenetére


Alex91
félisten

Engedd el... vegyel egy masik kabelt ami MFi-s!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17005) 206 cc válasza csipszikutya (#17003) üzenetére


206 cc
senior tag

Esetleg indítsd újra úgy ,hogy be van dugva töltésre.....olyankor el szokta fogadni...a másik huncutság,hogy nagyon sok esetben tölt az csak visszaveszi 1A alá a felvett áramot így sokáig tart tölteni,de ha elég türelmes vagy illetve van usb-s töltésmérőd láthatod hogy töltődik. Általában azok a kábelek amik nem használhatóak amik már az első töltéspróbakor is vacakoltak. Amik szoftverfrissítés miatt vacakolnak azok azért töltenek csak trükköznek kicsit.
Nekem az iphonjaim és az ipadek is vacakolnak néha pedig minden kábelem MFI minősítésű...Blitzwolf,Orico,Ugreen,Rock,Baseus...sőt ha jól emlekszem talán Belkin is....Ja és van mágnese Moizen is ami néha ugyan ezt csinálja,de olyankor újra csatlakoztatom vagy fordítok a kábelen és akkor jó!!

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#17006) 206 cc


206 cc
senior tag

Óóó....vazze!...amiért meg benéztem azt elfelejtettem megkérdezni! Bocs a dupláért!
Szóval szeretnék venni egy Pro-t igaz még nem döntöttem,hogy 10.5 vagy 12.9" méretű legyen?!...de érdekelne a billentyűzet választási lehetőség hozzá van esetleg infó tapasztalata valakinek?...így a tok resz is megoldódna egyben,mert gondolom minden billentyűzet olyan,hogy case is egyben?!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#17007) Noxy válasza 206 cc (#17005) üzenetére


Noxy
veterán

Türelmes, ráérős lehetsz ha ilyenekre van időd. :))
Ja és mi van ilyenkor ha az iTunes-l, vagy valamelyik más progival akarod használni, pld a PC-n?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17008) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Köszönöm! Valoban tölt, csak lassan!

(#17010) Jano_023 válasza #05304832 (#17009) üzenetére


Jano_023
őstag

Beállítások, általános és ott van az információ

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#17011) 206 cc válasza Noxy (#17007) üzenetére


206 cc
senior tag

Igazából nem használom az itunes-t és pc-re sem dugtam vagy egy- két éve egyetlen eszközt sem!? ....de arra ott a gyári kábel ,ha még is kellene!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#17012) csipszikutya válasza Noxy (#17007) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Ez esetben tudok kölcsön kérni egy gyárit, bár ez sem volt géphez dugva vagy 2 éve. Öcsém használja, tölem örökölte.

(#17013) scream


scream
veterán

Hali!

Nem igazán találtam ajánlott tokot 2017-es iPad-re.

Ki milyet használ?

Olyat keresnék, ami védi hátul is a karcoktól, illetve a kijelzőt is, van smart wake/sleep és hajtogatható (3 vágás van a kijelzővédő részén).

Lényegében olyan smart cover, aminek van hátulja és nem kerül 20ezerbe.

[ Szerkesztve ]

(#17014) tybsen válasza scream (#17013) üzenetére


tybsen
addikt

Ez?

[ Szerkesztve ]

(#17015) D4ni válasza scream (#17013) üzenetére


D4ni
őstag

Nekem ez van, tud mindent.

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#17016) norbi2010 válasza scream (#17013) üzenetére


norbi2010
őstag

Én ilyet használok, tud mindent amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#17019) scream válasza norbi2010 (#17016) üzenetére


scream
veterán

Köszönöm mindenkinek!

Végül egy MoKo-t, mert mindenképpen színezett hátuljút szerettem volna, de sajnos a JETech-et nem szállítják Mo-ra.

:R

(#17020) Parson


Parson
addikt

sziasztok,

egér / normál billentyüzet használható-e iOS-alatt vhogy? Ha igen, milyen, és hogyan? :F
Feleslegesnek erzem egy Macbook Air megvételét, viszont van 1-2 eset amikor ezekre a beviteli eszközökre szükségem lenne. Köszi elöre is! :R

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#17021) nofi válasza Parson (#17020) üzenetére


nofi
őstag

BT billentyűzet igen, egér sajnos nem. Előbbinél van 1-2 kombináció amivel könnyebb a használat, pl. alkalmazásváltás, screenshot, spotlight előhozása.

Xbox GT: nozsolt

(#17022) Parson válasza nofi (#17021) üzenetére


Parson
addikt

Egér egyáltalán nem? :Y Dokumentum és táblázatkezeléshez nekem ez elengedhetetlen lenne. iPad Pro-ban gondolkozom, de csak ha ezek a dolgok müködnek, különben csak félkaru oriás...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#17023) DJosef válasza Parson (#17022) üzenetére


DJosef
őstag

"Alakítsd át a billentyűzeted érintőpaddá. Tartsd nyomva a billentyűzetet két ujjal: világosszürkére fog változni. Most az ujjaddal mozgathatod a kurzort, és kijelölheted a kívánt szavakat, mondatokat, bekezdéseket."

Forget about it

(#17024) norbi2010 válasza scream (#17019) üzenetére


norbi2010
őstag

Néztem én is, amikor még én rendeltem szállítottak ide is, nem tudom miért nem már. :/

(#17025) Parson válasza DJosef (#17023) üzenetére


Parson
addikt

?? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#17026) nofi válasza DJosef (#17023) üzenetére


nofi
őstag

Ez jó akkor ha érintéssel használod, de ha külön billentyűzettel írsz - mint egy laptopnál - baromi kényelmetlen egy döntött iPadet hosszan nyomva tartva navigálni az ujjakkal. :(

Xbox GT: nozsolt

(#17027) Alex91 válasza Parson (#17025) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nem tudsz maskeppen gondolkodni, akkor ne eroltesd...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17028) Parson válasza Alex91 (#17027) üzenetére


Parson
addikt

Kösz az épitö jellegü hsz-t. Sokra megyek vele. :)
Amugy közben végiggondolva, ha ánblokk nincs mouse támogatás iOS alatt, akkor hiába szép szép, de van egy pár pont, ahol használhatatlan - az ujj nem fogja tudni helyettesiteni az egérmutatót... marad a Macbook Air.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#17029) Parson válasza Alex91 (#17027) üzenetére


Parson
addikt

Ha nem tudsz segitö szándékkal gondolkodni / hozzászólni, akkor ne eröltesd...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#17030) DJosef válasza Parson (#17028) üzenetére


DJosef
őstag

Ha fontos az eger akkor jobb valasztas valoban a MacBook.

Forget about it

(#17031) Balli


Balli
őstag

Sziasztok, ipad air2-be raktunk egy voda sim kartyat, de a mobilnet valamiert nem akar 4G-vel futni olyan helyen sem, ahol a telefonomon megy a 4G ami szinten vodas. Tudnatok segiteni mi lehet a baj? Beallitasokat megneztem es a 4G engedelyezve van, legfrissebb szoftver verzio van fent

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#17032) scream válasza Balli (#17031) üzenetére


scream
veterán

Új vagy régi, de vágott SIM került az iPad-be?

(#17033) Alex91 válasza Parson (#17029) üzenetére


Alex91
félisten

Evek ota hasznalok iPad-et... Sok mindent meg lehet oldani vele, van amit mar jobban is szeretek vele csinalni, mint a nagy geppel. De az teny, hogy az ember agyat at kell allitani egy mas logikara. Ki kell talalni, hogy amit meg szeretnek csinalni azt itt hogyan tudom. Es nem azt keresni, hogy igy szoktam, akkor itt is igy akarom...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17034) Balli válasza scream (#17032) üzenetére


Balli
őstag

Passz, de vodanal raktak be a sim-t es a 3G mukodik, szval azzal nincs baj. Modell: mggx2hc/a de 4G-t tudnia kellene mert beallitasokban ki-be lehet kapcsolni a 4G-t. Meg arra gondolok, hogy lehet az iphone telom meg tud kapcsolodni egy gyengebb 4G jelre az Ipad meg nem?

Athens 2004

(#17035) szasanyi


szasanyi
félisten

Helló srácok! Segítene vki hozzáértő eldönteni, hogy az új 2017-es iPad vagy az iPad Air2 (min2ből a 32GB elég lenne) a jobb alternatíva-e? Egyrészt pusztán a készülék technikai szempontból valamint az Air2 magasabba árát is figyelemebe véve.
A feleségem iPad 3-ját tervezem cserélni, de nem tudom a választ a kérdésre így bizonytalan vok a döntést illetően. Köszi előre is!

(#17036) norbi2010 válasza szasanyi (#17035) üzenetére


norbi2010
őstag

A 2017 erősebb, mint az Air 2, de az Air 2 vékonyabb, plusz annak laminált a kijelzője, amit azért észre lehet venni. Én is iPad 3-at cseréltem le 2017-re, én meg vagyok vele elégedve, de nekem egy tűnik, hogy az Air 2 egy fokkal jobb minőségű, viszont azt meg már nem vennék, mivel már három éves. :N

(#17037) Alex91 válasza szasanyi (#17035) üzenetére


Alex91
félisten

Amelyik az olcsobb...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17038) bigsee válasza Alex91 (#17033) üzenetére


bigsee
addikt

Te ebből:

"Alakítsd át a billentyűzeted érintőpaddá. Tartsd nyomva a billentyűzetet két ujjal: világosszürkére fog változni. Most az ujjaddal mozgathatod a kurzort, és kijelölheted a kívánt szavakat, mondatokat, bekezdéseket."

egyből vágtad, hogy miről van szó? Mert Parson fórumtárs - ahogy én sem - szerintem nem... :( Rögtön le kell oltani? :U

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17039) szasanyi válasza norbi2010 (#17036) üzenetére


szasanyi
félisten

Az jó! Gondolom a legfrissebb iOS-t használod (amit már nem is támogatja az iPad3-at) ezért egy rövid tapasztalat érdekelne, ha leszel szíve ezt megosztani. WiFi, netsebesség, böngésző és úgy általában a sebesség milyen az új rendszerrel az iPad3 után?

Alex91: nyilván az iPad 2017 az olcsóbb, de pont ezért lennék kíváncsi: van-e olyan amiben gyengébb az Air2-nél? Számomra jelentéktelen vastagabb, vmi markánsabb különbözőségre gondolok, ami a használatban is megnyilvánul.

(#17040) Ádám16 válasza szasanyi (#17039) üzenetére


Ádám16
addikt

Én is ebben a dilemmában voltam, és az idei iPadet vettem meg. Szerintem nagyon profi kütyü, és tovább is lesz támogatva várhatóan mint Az air2. A más által leírtak ön felül nincs jelentős különbség.
Böngészés, appvaltas durván gyors, elvezet használni. :)

(#17041) norbi2010 válasza szasanyi (#17039) üzenetére


norbi2010
őstag

Igen, a legfrissebbet(iOS 11 beta 2). :) Nagyon gyors, az animációk az esetek ~90%-ban vajsimák(ez nekem sokat számít, nem tudom ti hogy vagytok vele). Böngésző pillanatok alatt betölti az oldalakat, a Split View multitasking sem akad meg soha, nagyon jó élmény használni, főleg a 3 után, az már annyira lassú volt, hogy az elmúlt másfél évben nem is nagyon használtam, a kettő ég és föld. Plusz az is pozitívum, hogy olyan ~200g-mal könnyebb és kisebb is a 2017, ugyanakkora kijelző mellett így sokkal kényelmesebb használni. :)

(#17042) szasanyi


szasanyi
félisten

No, ezek pozitív infók és köszönöm! Még azt lenne jó tudni, hogy kijelzőfóliát és tokot hol / hogyan érdemes keresni? Mert eddig ugye egyértelmű volt a számozás miatt, de most csupán iPad-ra kismillió talált van (olyan is amit persze nem akarok).

(#17043) norbi2010 válasza szasanyi (#17042) üzenetére


norbi2010
őstag

Fentebb linkeltem nekem milyen van, de sajnos már nem szállítják ide. Arra figyelj, hogy iPad 9,7 2017-hez legyen, ne Pro-hoz vagy Air-hez(habár az első air tokjai elvileg kompatibilisek az új iPad-del, de én nem erőltetném). Ha hasonló tokot veszel enyémhez, akkor nem kell fólia szerintem. A 3-amon sem volt 5 éven át, csak egy Apple féle Smart Case, még mindig karcmentes a kijelzője.

(#17044) Alex91 válasza szasanyi (#17039) üzenetére


Alex91
félisten

En Air 2-t vettem, de igy utolag nem tunik jo dontesnek. A vekonyabb meret, kisebb tomeg es a valamivel tan jobb kijelzo szolhat mellette, de az uj kicsit gyorsabb es nagyobb az akkuja. Hamar beesett az uj iPad ara, nekem is egy kicsit ki kellett volna varnom, mert amennyiert vettem az Air 2-ot annyiert, esetleg meg olcsobban is vehettem volna az uj iPad-et. Esetleges eladasnal is nehezebben fogom tudni eladni. Egyebkent nincs vele gond, meg vagyok vele elegedve.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17045) Alex91 válasza bigsee (#17038) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk az elotte levo hozzaszolasahoz ertettem, csak nem oda valaszoltam...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17046) szasanyi


szasanyi
félisten

Rendben srácok, és még1x köszi az infókat! :R Ezek alapján az iPad 2017 lesz, ami a jelenlegi százpárezres áron már viszonylag jó vételnek tűnik. Bízom benne, hogy az 5. éves iPad3-hoz hasonlóan ez is jól és hibátlanul fog szolgálni. :)

(#17047) Jaded válasza szasanyi (#17046) üzenetére


Jaded
senior tag

Nekem kb egy hete van meg, Mini 2-t váltott. Azért cseréltem le, mert a 10.3 sem volt acélos rajta, gondoltam a 11 még úgysem lesz. Én pedig szeretem ha friss mindenem. Nekem a Mini kijelzője picit jobban tetszett, talán jobbak voltak a színei. Ennek viszont nagyon jó a sebessége, nem akad rajta semmi eddig.
Tokkal én is bajban voltam, nem értem gyàri miért nincs hozzá..végül MM-ba találtam rá (hasonló a Smart Coverhez),de nem igazán tetszik, mert nagyon megvastagítja és olyan nehéz mint a Biblia :DDD nem tudom lecserélem-e még, de eddig nem találtam semmilyet sem.

Renault Megane IV Limited

(#17048) DJosef válasza szasanyi (#17046) üzenetére


DJosef
őstag

Tokbol egy ilyen van uton:

http://s.aliexpress.com/BjQrIVZf

Foliabol pedig ilyen:

http://s.aliexpress.com/ri2aMNFR

Ha megerkeztek majd toltok fel kepeket roluk.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#17050) ArrayOfLilly válasza #05304832 (#17049) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

itt az aprón nézz körül.

http://www.arrayoflilly.com

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.