Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) bbmt válasza CrAzY88 (#28998) üzenetére


bbmt
senior tag

Ha az aláírásodban levő iPad Pro-d van, akkor vegyél egy egyszerű USB C Hub-ot és megy a pendrive és a külső merevlemez is.Meg az összes USB-s csatlakozású cucc ( mikrofon, billentyűzet, egér stb...)

A kanál a gyengék villája

(#29002) CrAzY88 válasza bbmt (#29001) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Én erre gondoltam: [link]
Szóval telefon töltése, egér, minden kezelése működne tulajdonképpen?
Elolvastam a leírását, csak kellett hozzá aludnom egyet :W :DDD

Szóval Azt hiszem ExFat32-ben van a külső vinyó, elvileg Minden gond nélkül felismeri az iPad OS?

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#29003) tl-x válasza mr.tamasbiro (#28980) üzenetére


tl-x
őstag

Szia. Bocs csak most láttam. Ezt rendeltem: [link]

[ Szerkesztve ]

(#29004) CharlieDrop válasza tl-x (#29000) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ez engem is érdekelne :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29005) tl-x válasza CharlieDrop (#29004) üzenetére


tl-x
őstag

Én magamtól ezeket találtam de még nem próbáltam: DraftCode és Textastic Code Editor

[ Szerkesztve ]

(#29006) smc


smc
addikt

Affinity Photo akciós ha netán valakinek kellene.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#29007) tl-x válasza smc (#29006) üzenetére


tl-x
őstag

És az Affinity Designer is akciós. :DD

(#29008) No.01


No.01
őstag

Kicsitmegkesve, de olvasom am a valaszokat. Mindenkinek koszonom! :R

Megprobalom majd v.hogy ravenni a paromat, h vegye kezbe es probalja meg eldonteni, h ha valoban a kivaltas lenne a cel akkor eleg-e a kisebbik modell.

Errol mi a velemenyetek? (marmint aki hasznalja v.milyen billentyuzettel)

(#29009) tl-x válasza No.01 (#29008) üzenetére


tl-x
őstag

Én pont a billentyűzet témán pörgök. Nem tudom eldönteni milyen legyen. Ilyen állványon és billentyűn egérrel gondolkozom: [link] vagy Logitech billentyűs tokon. De a logitechből is van két fajta egyik levehető billentyűzetes touch pados másik pedig fix de lehet az zavarna a rajzolásban. :DD

(#29010) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Sziasztok.
A lányom kérdezi,hogy kapott egy ipadet és a messenger mindkettőn meghülyül,ha be van kapcsolva az ipad és a telefon is.Ha nincs mindkettő akkor jó.Ha telefonon ír messengert akkor mindig elfeketedik aztán visszajön,de újra kell kezdeni a szöveget.Ipaden ugyanígy.És nem csak egyszer hanem másodpercenként,percenként.

(#29011) CrAzY88 válasza mr.tamasbiro (#29010) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Nekem egy hónapja csinálta kb ugyan ezt.
Törölje le minden hozzá tartozó alkalmazás adattal együtt, aztán telepítse újra. Nekem be vált. ( Főképernyőről való törlés )

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#29012) mr.tamasbiro válasza CrAzY88 (#29011) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Tehát törölje le és telepítse újra a messengert,Facebookot is ?

(#29013) CrAzY88 válasza mr.tamasbiro (#29012) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Igen, veszteni biztos hogy nem veszt vele. Egy próbát megér.

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#29014) MauroN válasza CrAzY88 (#29002) üzenetére


MauroN
tag

Felismeri az exFAT-ot, én pont a hétvégén formáztam le arra a pendriveom, és látja.

(#29015) szabolcs.sz válasza tl-x (#29007) üzenetére


szabolcs.sz
tag

ti honnan értesültök ezekről az app store deal-ekről ? nekem valami puruttya app van, ami csak ingyeneseket listáz, de azok nagy része még úgy se kell. egy ilyen affinity kettősért boldogan adtam ki egy decemberi akció során a félárat, akkor is ide linkelte be valaki.

(#29016) CrAzY88 válasza MauroN (#29014) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Köszönöm a válaszokat mindenkitől :R
Sajnos NTFS-ben volt, meg is szívtam vele :o

Anno pár éve amikor formáztam, nem gondoltam volna hogy belátható időn belül lesz almás gépem, így aztán gondoltam hogy jóvanazúgy,úgyismindegy’. Hát nem volt :W :DDD
Alapból semmit sem látott belőle az iPad, így aztán még a puszta formázás is ki volt lőve, persze ha nem lettek volna rajta fontos adatok...

Végül rokon ablakos gépén megoldottam, de ott is kellett túli-tolizni a hellyel, mégegyszer sose nem akarom megcsinálni ezt a tortúrát.
Viszont fel akartam tolni nővéreknek néhány száz képet iCloud-ra (az övére, Safarin keresztül), na az nem csak úgy megy iPad-ről. (Nem akartam Windows-on keresztül semmilyen formában sem próbálkozni, mert legutóbb pár hónapja kb 150 képenként kidobott valami ürüggyel amikor magamnak töltöttem fel, hogy majd jön az iPad. Mindig vissza kellett keresni hogy áll a dolog, cirka 4000 képnél nem volt túl szórakoztató).

Azt gondoltam hogy picit kifinomultabb a dolog iPad OS-en. Pl.: drag&drog. Kijelöltem 700 képet, és semmi további opció nem volt, pl hogy feltöltés. Végül AirDrop lett, és aztán onnan feltöltés iCloud-ba. De utána meg még azóta sem sikerült a fotókba egyben belistázni egy adott albumba a telefonján.
Vagy csak tényleg ennyire fogyatékos vagyok ehhez (is). :))

Bocs hogy hosszú lett, csak muszáj volt kiírni magamból. :O

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#29017) smc válasza szabolcs.sz (#29015) üzenetére


smc
addikt

[link] ezt szoktam figyelni

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#29018) szabolcs.sz válasza smc (#29017) üzenetére


szabolcs.sz
tag

köszönöm!

(#29019) VD válasza szabolcs.sz (#29015) üzenetére


VD
őstag

Alkalmazást nem találtam még, de weben itt érdemes figyelni [link]

(#29020) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Egész jók ezek az oldalak.

Köszi VD és smc. A stardew valley-t be is zsákoltam, hogy utána soha többé el se indítsam :D

(#29021) smc válasza jófejsrác (#29020) üzenetére


smc
addikt

Az nagyon jó, én egérrel toltam melóban az ipaden:D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#29022) jófejsrác válasza smc (#29021) üzenetére


jófejsrác
senior tag

és magyar, kellemes meglepetés :K

(#29023) kkdesign válasza tl-x (#29000) üzenetére


kkdesign
senior tag

Szia, most ingyenes a Draftcode, bár ez phpra irányul, én leszedtem megnéztem az alap változatot, htmlben elég jó, de ahogy egyre profibbeszkoz lesz az ipad, egyre tobb ilyesmi alkalmazas jelenik meg majd 😊 legjobb a vs code lenne szerintem.

(#29024) tl-x válasza kkdesign (#29023) üzenetére


tl-x
őstag

Majdnem megvettem pár napja, végül a Textastic-ot vettem. Ezt meg behúzom most ingyen. Köszönöm. :R Már csak a billentyűzetet kellene eldöntenem, hogy tokos legyen vagy külső. Rajzolás miatt szerintem kényelmetlen lehet a billentyűzetes tok.

[ Szerkesztve ]

(#29025) tl-x


tl-x
őstag

Külső egér [link] és billentyűzet [link]
Hátrány hordozni kell megammal külön.

Billentyűs tok:
[link] Hátrány: 10.2-es iPad-en árának majdnem a fele. Előny: levehető a billentyűzet így nem zavarna ha rajzolni próbálok.

[link] Hártrány: összecsukva lehet kényelmetlen rajta rajzolni. Kell mellé egy egér.

iPaden lévő védő üvegget nem fogja felnyomni a tok?

Várom a véleményeteket. :R

(#29026) kkdesign válasza tl-x (#29025) üzenetére


kkdesign
senior tag

A Combo touch-ra szavazok, ha megteheted az lenne a nyerő.
Én most nem tehetem meg, de amint igen, szerintem egy olyanra nevezek be :) szerintem a magic keyboard utáni best buy, ha az árakat nem nézzük

(#29027) kalanchoe válasza kkdesign (#29026) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Egyetértek, szerintem is a legjobb iPad billentyűzet. :K

[ Szerkesztve ]

(#29028) Alex91 válasza kkdesign (#29026) üzenetére


Alex91
félisten

Csak nincs magyar kiosztas...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29029) Süvi válasza tl-x (#29025) üzenetére


Süvi
őstag

Foglalkozik egy fórumtárs jó minőségű Billentyűzetmatrickákkal. Én már vásároltam tőle.
Érdemes lenne neki írni, hogy tud-e a Logitech Combo Touchra, mert akkor ha vennél egy németet rögtön lehetne magyarítani is :)

(#29030) r3dsnake válasza Süvi (#29029) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ezekkel nem is a felirat a gond, hanem a béna enter meg a hosszú Í hiánya. Az tökmindegy mi van rászitázva a billentyűzetre.

[ Szerkesztve ]

(#29031) tl-x válasza kkdesign (#29026) üzenetére


tl-x
őstag

Köszönöm a válaszokat. :R Teljesen megfelel nekem az angol kiosztás. Főleg web programozásara (html, php) használnám.

(#29032) BennyRay


BennyRay
tag

Teljesen kezdőként hadd kérdezzem meg, ha beszerzek iPadhez egy német külső billentyűzetet (mert úgy látom, azon van helye az í-nek), milyen problémákba fogok belefutni?

(#29033) tl-x válasza BennyRay (#29032) üzenetére


tl-x
őstag

Nekem iPad Minihez volt angol azon mai napig nem találom a nullát. Ha pl jelszóban szerepel akkor át kell váltani virtuálisra. Lehet a németnél nem lesz ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#29034) Süvi válasza r3dsnake (#29030) üzenetére


Süvi
őstag

A német nyelvűn pont van mindennek helye (entert meg kell szokni)

[ Szerkesztve ]

(#29035) BennyRay válasza tl-x (#29033) üzenetére


BennyRay
tag

Nincs vele semmi trükk? Egyszerűen magyar billentyűzetet állítok be a beállításokban és kész?

(#29036) tl-x válasza BennyRay (#29035) üzenetére


tl-x
őstag

Alapból magyar a virtuális akkor nem kell állítani semmit, csak meg kell találni az eltérő felfestés miatt a megfelelő billentyűket. Gondolom németnél nincs akkor eltérés de én akkor is inkább angolt vennék. :DD Ott lehet érdemes átálltani angolra.

[ Szerkesztve ]

(#29037) BennyRay válasza tl-x (#29036) üzenetére


BennyRay
tag

Köszönöm!

Nyilván németet csak akkor vennék, ha matricázni akarok, mert huszonéve nem akartam umlautos a-t leírni :DDD A matricázás meg üti a Combo Touch háttérvilágítását :)

Amikor az iPad-et vettem, nem gondoltam, hogy problémát fog jelenteni, valami értelmesen hordozható magyar kiosztású billentyűzet beszerzése. Most azt látom, hogy ártól függetlenül sincs olyan, ami valóban tetszene. Ezért most nekiállok német oldalakon keresgélni, hátha ott szembejön valami matricázásra érdemes.

(#29038) Süvi válasza BennyRay (#29037) üzenetére


Süvi
őstag

Világítós billentyűzeteket is tud magyarítani, a kollégámnak teljesen jól meg lett csinálva.
(A referencia oldalt néztem még Surface bill. is van, pedig annak is speckó a felülete)

(#29039) BennyRay válasza Süvi (#29038) üzenetére


BennyRay
tag

Húha, köszönöm, ez igen jól hangzik, így hirtelen megint képbe került a Combo Touch!

(#29040) jófejsrác válasza tl-x (#29025) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Nekem az összecsukható levehető tetszene, de csak nem jön be bumszli keret az iPad körül. Én a gyárival szemezek, csak az írás minősége tuti jobb a logitechen. Na meg a 11"pro-hoz nem látok ilyen combo touch megoldást.

(#29041) tl-x válasza jófejsrác (#29040) üzenetére


tl-x
őstag

Nekem is tetszik a gyári csak az nem nagyon védi a készüléket. Apple storeban 1-3 nap szállítást írnak a logitechre. Lehetséges ez?

(#29042) kalanchoe válasza Süvi (#29034) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Ez az enter probléma pontosan mit takar?

Most eléggé elgondolkodtatott a téma, mert a Brydge/Logitech megoldásokkal szemeztem eddig, de ha nem valami jól használható, akkor lehet maradok a gyárinál. Viszont attól meg azért félek, mert lehet, hogy a hosszas írás nem tűnik kényelmesnek rajta. :F

[ Szerkesztve ]

(#29043) lkristóf


lkristóf
senior tag

Apple.com-ról mennyi idő lehet a szállítás? Csak mert iStyle-tól rendeltem iPad Pro 11-est 3 hete, de még semmi hír róla.

(#29044) tradeelek11


tradeelek11
aktív tag

A tok témához Ipad Pro 11 2018.
Tegnap jött meg:
https://istyle.hu/switcheasy-coverbuddy-ipad-pro-11-2018-tok.html?color=468
az Ipad 3 oldalát védi (az alsót nem) van rajtea intelligens csatlakozó hozzáférés is.
Tökéletesen kompatibilis az új Magic Keyboard-el.
[kép]
[kép]

(#29045) Süvi válasza kalanchoe (#29042) üzenetére


Süvi
őstag

Kicsit fura az Enter

Tradeelek11: Szép tok és billentyű (szerintem a legjobb kombó), Gratulálok!

[ Szerkesztve ]

(#29046) tl-x válasza Süvi (#29045) üzenetére


tl-x
őstag

Mert ez return :DD . Régi Commodore 64 jut eszembe :))

(#29047) tl-x


tl-x
őstag

Lehet inkább ez lesz és mellé egy logi bt egér.

(#29048) tradeelek11 válasza Süvi (#29045) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Köszönöm!

Mivel én elsősorban "laptop" üzemmódban
használtam már akkor amikor az os nem támogatta.
De ez a szoftver már akkor: https://apps.apple.com/us/app/jump-desktop-remote-desktop/id364876095#?platform=ipad
ezt az egeret: https://www.citrix.com/products/citrix-mouse/support.html
illetve én egy matricázott német nyelvű Logitech key-to-go-t:
https://www.logitech.com/hu-hu/product/keys-to-go?crid=1762
használtam (a billentyű valószínűleg olcsón eladó lesz :) )

Én soha nem voltam a csak a "gyári" kiegészítő a jó tipusú ember,
de erre tényleg azt mondom hogy nekem ez kellet. (illetve még a Magic Trackpad ilyen asztali gépekhez)

(#29049) tl-x válasza kkdesign (#29023) üzenetére


tl-x
őstag

Értem már miért volt ingyenes. Rögtön meg is vettem benne a 7-es php-t a composer miatt. De valamit elbénázok mert nem fut le. Még a phpmyadminba se tudok belépni mert nem tudom mi a jelszó (root, admin stb. nem jó). Biztos jó lesz ez iPaden csak kéne egy kis iránymutatás. :R

[ Szerkesztve ]

(#29050) tl-x


tl-x
őstag

Valaki használ Logitech slim folio vagy combo touch tokot? Vettem a pencilre szilikon védőt [kép] és jó lenne tudni, hogy ezzel együtt bele fog-e férni.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.