Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) krokk válasza consono (#36995) üzenetére


krokk
senior tag

Akkor bocs, valamiért az marad meg bennem, hogy az. A többi része áll, én ezt néztem ki hozzá a gyári helyett :)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#37002) consono válasza krokk (#37001) üzenetére


consono
nagyúr

Én is sokáig nézegettem, mert bejött a design :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#37003) krokk válasza consono (#37002) üzenetére


krokk
senior tag

Amúgy igen, nagyon eltalálták, színben is, meg a töltés is sokkal jobb mint a 1st genes pencilé. Szerencsére 2nd genes pencilem lett végül. de azért design terén jobban örülnék egy olyannak.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#37004) Hitch


Hitch
aktív tag

Sziasztok!

Az új Ipad mini-hez tudnátok javasolni billentyűzettel rendelkező tokot?
Air4 és Mini2021 között gondolkodom, de a Mini felé hajlok csak nem találtok hozzá minőségi kiegészítőt. Akár sima tokkal és külön billentyűzettel is megoldható a dolog? Ritkán lenne szükségem egér és billentyűzet használatára.

Előre is köszönöm szépen.

(#37005) R a y


R a y
senior tag

Laminált témához még: főleg kinti viszonyoknál rossz a nem laminált kijelző. Tapasztatból mondom.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#37006) xhege


xhege
addikt

Bakker az iPad 9 nem igazán beszerezhető, még az aprón sem igazán van belőle.... Biztos ez sokaknak nem újdonság, de én mostanság kezdtem el keresgélni.

(#37007) krokk válasza Hitch (#37004) üzenetére


krokk
senior tag

Erősítsen meg valaki, de ha jól tudom még nincs hozzá billes tok.

Külön BT bill mehet hozzá. szerintem ha ritkán kell akkor ez lenne számodra a megfelelő.
Kicsit feljebb volt szó különálló billekről, talán előző héten.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#37008) Parson válasza xhege (#37006) üzenetére


Parson
addikt

Én elöre 'megsejtettem' (egyetemi matekon volt mindig hogy: sejtsük meg... :DDD ), hogy Black Friday ide vagy oda, ezen az iPad 9-en nem lesz kedvezmény - úgyhogy karácsonyra már betáraztam belöle jó elöre... :))

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37009) hoffaboy válasza xhege (#37006) üzenetére


hoffaboy
csendes tag

DGery topiktárs ajánlására tudtam csak rendelni én is a múlt héten iJoe.hu-ról, másnapra már nálam is volt a készülék! Mondjuk, ahogy nézem most már náluk sincs készleten.

(#37010) xhege válasza hoffaboy (#37009) üzenetére


xhege
addikt

Sajna nincs. Az aprón lett egy iJoe-s eladó, de Airpods 3 fülessel egyben. Fülesem meg már van...
Parson: Ügyesen csináltad. Én sajna most szembesültem vele, hogy az Ipad 8 32 Gb-ot kinőttem, egyébként nem is nézelődtem volna mostanában. Van egy nagyon jó árú Air 4 is az aprón, de az eladó sajna nem reagál az üzenetekre, holott azt látom, hogy rendszeresen belép az oldalra... :U

(#37011) DGery


DGery
aktív tag

igen, szemfülesnek kell lenni. én naponta 4-5 alkalommal leszek rá a hivatalos reseller oldalakra, hátha valahol megjelenik. Ha látok valahol, küldöm az infókat :)

(iStyle, iCentre, iJoe, Mediamarkt, Euronics, Edigital, Bechtle)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#37012) consono válasza DGery (#37011) üzenetére


consono
nagyúr

apple.hu-ról rendelni? Én tavaly azt csináltam, igaz az edu store -ból.

"In God we trust. All others must bring data"

(#37013) nikilauda


nikilauda
senior tag

Eladtam az Air 4-em, mert nem használtam ki.
Aztán nem bírtam magammal és vettem egy iPad 9-et.
Simán bementem a 17. Kerületben a Tescoban lévő Media Marktba és megvettem. Nem gondoltam, hogy ekkora hiány lesz belőle.
Ezt sem használom sokkal többet, de nem érzek különbséget sebességben. A kijelző, hogy nincs egymás mellett a két iPad, nem feltűnően rosszabb.
Ami mindenképpen pozitív hogy kerekitett az oldala. A keret lehetne kisebb, de az iPad 9 bestbuy ha általános használatra veszi valaki.

(#37014) xhege válasza nikilauda (#37013) üzenetére


xhege
addikt

Ez jól hangzik. Én is elbizonytalanodok időnként, hogy nem-e Air 4-et kellene keresnem, de a 32 gigát leszámítva az iPad 8 is jó nekem. Így tuti a 9-es is simán jó lenne. Piszok fogyasztói társadalom.

(#37015) nikilauda válasza xhege (#37014) üzenetére


nikilauda
senior tag

Azt gondolom, hogy az iPad 9 64 giga, egy átlag felhasználó számára tökéletes.
Nekem még a 32 sem telne meg. iPad 8-ról meg anyagilag sem fog fájni a váltás.

[ Szerkesztve ]

(#37016) xhege válasza nikilauda (#37015) üzenetére


xhege
addikt

:K

(#37017) milkabrams válasza nikilauda (#37015) üzenetére


milkabrams
őstag

Én meg bánkódik, mert a trémobilnál csak 64 gigás air4 volt, így egy csomó mindent felhőben kell tárolnom, meg ugye van egy rakás játék 10 giga környékén és egy rakás cad program...
Ui: kellene valami, ahol Szolid Edge modelleket tudok szerkeszteni és ugyan abban a formátumban elmenteni. Van ilyen?

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#37018) Parson válasza milkabrams (#37017) üzenetére


Parson
addikt

SolidEdge? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37019) DGery válasza consono (#37012) üzenetére


DGery
aktív tag

Karácsony előtt nagyon necces, h megjöjjön. Most dec 22-t ír a rendszer.
A tavalyi évből kiindulva ha figyelmes az ember, még talál előtte :)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#37020) Rellind válasza HardRic (#35424) üzenetére


Rellind
senior tag

Hi.Véletlenül HBO Go-ra nincs hasonló megoldás?

(#37021) xhege


xhege
addikt

Ma érkezett készlet a Telekomhoz. Sikerült is gyorsan lecsapnom egy iPad 9-re. Elvileg holnap ki is szállítják. :)

(#37022) ittakary válasza xhege (#37021) üzenetére


ittakary
nagyúr

:K király

(#37023) milkabrams válasza Parson (#37018) üzenetére


milkabrams
őstag

Bocs ez mindenkinek ment volna.
A topic témájából adódóan egy iPad féle megoldásra gondoltam, mellesleg az egyetlen dolog amiért nem cseréltem le az i5-ös gázturbinahangú, amúgy az Air 4-nél lassabb notim, egy M1-re, hogy csak windowsra van ez a progi.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#37024) smc válasza milkabrams (#37023) üzenetére


smc
addikt

Ipadre csak viewer van, a shapr3d tűnik nekem hasonlónak, de nem értek hozzá. :B

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#37025) Parson válasza milkabrams (#37023) üzenetére


Parson
addikt

Nem tudok olyan SW-röl ami nativ módban mentene SolidEdge file-okat a SolidEdge-en kivül. Viszont tedd fel bátran a kérdést a Gépész 3D tervezőrendszerek topicban, ott a SolidEdge-ben igazán jártas kollégák lehet hogy bövebb infóval tudnak szolgálni. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37026) DGery


DGery
aktív tag

iCentre-ben van raktáron 64GB WiFi only asztroszürke színben :)

https://www.icentre.hu/termek/apple-102-inch-ipad-wi-fi-64gb---space-grey#25-104+2-1+33-303

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#37027) DrojDtroll válasza DrojDtroll (#36897) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Megvolt a javítás, Egy cpu reball-ért kérték 38 ezret. Mennyire reális ez? Mellesleg az eszköz azóta folyamatosan újraindul. Visszavittem, most garanciában intézik.

(#37028) Pyttawrx válasza DrojDtroll (#37027) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha cserélték a cpu-t is, akkor reális, "csak" a reballért sok! Mert előtte azt írtad, hogy cserélik is, most meg csak a reball-t. :D

(#37029) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok! A kiszemelt ipadhoz adnak egy pencilt is. Hogyan tudom ellenőrizni, hogy eredeti e?

(#37030) consono válasza amdboy (#37029) üzenetére


consono
nagyúr

Ha nyomásérzékeny, akkor az, azt csak az eredeti pencil tudja.

"In God we trust. All others must bring data"

(#37031) amdboy válasza consono (#37030) üzenetére


amdboy
senior tag

Köszi. Az első gen is?

(#37032) consono válasza amdboy (#37031) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, az első generációs pencil is nyomásérzékeny volt.

"In God we trust. All others must bring data"

(#37033) hszilard666 válasza DrojDtroll (#37027) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem azt mondom hogy átvertek, de felvet bennem egy kérdést az eset:
Hogy kellhet az ipadben lévő A-s CPU nak reball? Alig melegszik alig fogyaszt. Anno a 2011 es macbookom GPU janak kellett reball mert leolvadt a logicboardról. De az 100 fokon futott konstans és 4 év után térdelt le. De ezzel szemben az ipad ahogy említettem nem melegszik, így ezt nem teljesen értem.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#37034) amdboy válasza hszilard666 (#37033) üzenetére


amdboy
senior tag

Köszönöm

(#37035) Hitch válasza krokk (#37007) üzenetére


Hitch
aktív tag

Köszönöm szépen.
Még agyalok melyik legyen air4 vagy Mini 2021….

(#37036) R a y válasza Hitch (#37035) üzenetére


R a y
senior tag

Bevállalod a jelly scrollos minit, főleg amennyiért adják? :F

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#37037) Semin válasza hszilard666 (#37033) üzenetére


Semin
senior tag

Sajnos a válasz egyszerű, gyárilag volt sz@r.
Aki elektronikai iparban dolgozott/dolgozik tudja, hogy a minőség elég hullámzó tud lenni. Egy “rideg” forrasztás esetén elég egy nagyobb ütés, és pá-pá kontakt. Nem kell felmelegednie a cuccnak. :(

@DrojDtroll:
A művelet maga elég rizikós (az egyéb komponensek szempontjából) gondolom ezért a felár.
Azért letesztelhették volna, a folyamatos restart nem sejtet sok jót. Drukkolunk

[ Szerkesztve ]

(#37038) hszilard666 válasza Semin (#37037) üzenetére


hszilard666
veterán

Ohh, megértem, köszi az infót!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#37039) krokk válasza Hitch (#37035) üzenetére


krokk
senior tag

szerintem a méret és az ár a meghatározó ott kb.
én a minit vettem de azért mert használtan találtam egy jó vételt.
amúgy meglehet, hogy az air4em lenne ha boltból kellett volna venni.
viszont egyáltalán nem bántam meg a minit. sőt :)
ha nem kisebb méretet szeretnél mindenképp és nem érdekelnek az új kamera funkciók akkor vszínűleg inkább az air 4 felé mennék a helyedben.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#37040) pigmeus


pigmeus
tag

Sziasztok,

nem tudom, hogy valaki játszik e az ipaden de vettem hozzá egy xbox kontrollert és van hogy COD Mobile-on egyszerűen beragad és folyamatosan szalad a karakter vagy a kontroller lenne rossz..... Mikor tapicskoltam akkor semmilyen probléma nem merült fel... Van esetleg hasonló tapasztalat? Másik játékkal is próbáltam ott ez nem merült fel még.. de azzal még nem sokat játszottam.

[ Szerkesztve ]

(#37041) Stylerr


Stylerr
addikt

Az Apple oldalán található Logitech Combo Touch (AIR 3-hoz) milyen kiosztással van? Annyi van feltüntetve, hogy a képen szereplő UK billentyűzet csak illusztráció, de hogy milyen a kiosztása az nincs megadva.

Link a termékről: [link]

(#37042) smc válasza pigmeus (#37040) üzenetére


smc
addikt

Én szoktam játszani xbox series x controllerrel, de ilyet még nem tapasztaltam. Mondjuk Coddal pont nem játszom.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#37043) pigmeus válasza smc (#37042) üzenetére


pigmeus
tag

mivel szoktál játszani? megnézném azon is... hátha. Nekem is ez xbox series x controller van.

#37041 Stylerr
Szerintem UK, legalábbis a logitech oldalán csak UKval érthető el.

[ Szerkesztve ]

(#37044) smc válasza pigmeus (#37043) üzenetére


smc
addikt

dead cells, grid auto sport + divinity original sin 2 de azt egérrel :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#37045) pigmeus válasza smc (#37044) üzenetére


pigmeus
tag

igen ezek mindegyike más.. reménykedtem hogy esetleg ilyen COD jellegű.

(#37046) Stylerr válasza pigmeus (#37043) üzenetére


Stylerr
addikt

Logitech oldalán a legördülő menüből ki lehet választani, hogy melyik kiosztással szeretném megvásárolni.
Vélhetően akkor onnan szerzem be.

(#37047) lugosi válasza pigmeus (#37040) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia, én ps5 kontrollerrel játszok néha a cod mibile-lal de semmi hiba nincs vele. Egyszer újra kellett párosítani mert párosítottam a kontrollert az Apple tv-hez is és akkor ahhoz alatt csatlakozni, de amúgy semmi gond, nem volt beragadt gomb vagy ilyesmi.

(#37048) lockdown90


lockdown90
senior tag

Sziasztok!

Van meg valami hely karacsony elott ahonnan ertelmes aron lehet kapni iPad 9th 64GB-t?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#37049) ittakary válasza lockdown90 (#37048) üzenetére


ittakary
nagyúr

:D itt tudsz segítséget kérni: [link]

pár napja is volt iCentre készlet... talpon kell lenni és nézegetni a webshopokat, készletértesítőkkel: Telekom, Alza, iCentre, iStyle stb

[ Szerkesztve ]

(#37050) xhege válasza lockdown90 (#37048) üzenetére


xhege
addikt

Napi szinten érdemes nézegetni a hivatalos eladók oldalait. Én tegnap 134.860 Ft-ért megcsíptem egyet a Telekom oldalán. Ma szállítják állítólag. Fél órával a rendelésemet követően már megint nem volt készleten. :U

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.