Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) sumi4623


sumi4623
tag

Sziasztok!
Akkor senkinek se kell ipad 2021 9th generation? Mert akkor nem veszem at. Esetleg ha valakinek kellene irjon privatba

(#37452) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Srácok nekem csak lenne még két kérdésem.
Ipad 9 2021 es.

Ugyanúgy van egér és bill támogatottság?
Továbbá valaki megnézné nekem az apple store ban, hogy RTL Most app van? vagy a böngészőből működik?
A neten ahogy néztem elvileg van app.

Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#37453) Alex91 válasza Lalikiraly (#37452) üzenetére


Alex91
félisten

Igen.
Van app.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37454) Lalikiraly válasza Alex91 (#37453) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#37455) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
ipad prohoz keresnek olyan programot amivel alaprajzokat és kis terveket lehet össze dobni egyszerűen.
tudtok ajánlani valamit? Előre is köszi.

(#37456) szabonagyur válasza Lalikiraly (#37454) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak tipp, de apple storet meg tudod nezni eszkoz nelkul is :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37457) HardRic válasza Mattb (#37455) üzenetére


HardRic
addikt

Én csak a Conceptset ismerem, de ha ráguglizol biztos találsz még egy csomó ilyet.

(#37458) Lalikiraly válasza szabonagyur (#37456) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Igen köszi, csak nem mindíg akar bejönni nekem a keresés alapján, nem a store ba keres, hanem az oldalon. Furi.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#37459) SharpSA válasza Mattb (#37455) üzenetére


SharpSA
veterán

Shapr3D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#37460) swaggie5


swaggie5
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy van esetleg mód arra, hogy iPaden videót úgy játsszon le, mint iPhoneon? Arra gondolok, hogy telefonon a “media lejátszóban” kezdi el lejátszani, könnyen lehet vele navigálni, (15mp skip/rev), míg a tableten olyan, mintha asztali gépen nézné at ember egyszerűen lehetetlen normálisan navigálni egy hosszú videóban és sokszor nem is nyitja meg nagyban. Biztosan értitek, mire gondolok. Sajnos a Google semmit nem hozott ki ezzel kapcsolatban.

(#37461) HardRic válasza swaggie5 (#37460) üzenetére


HardRic
addikt

Jó helyre jöttél, mert pont van erre a problémára Safari kiegészítőm. Fizetős, de én megéri, én imádom:
[Vidimote]
A címsávhoz ad egy kis popupot ahol minden videót tudsz tekerni, fullscreenbe rakni (ahol a standard ios ui van, nem a videó sajátja), valamint kis képre kitenni.

(#37462) HardRic válasza HardRic (#37461) üzenetére


HardRic
addikt

Pont most irta ki a fejleszto twitterre, hogy ma 20%-kal olcsobb!
[link]

(#37463) _Balee_ válasza HardRic (#37462) üzenetére


_Balee_
aktív tag

[Vélemény erről a fóliáról?] Érdemes ilyen drága fóliát venni? Vagy elég az 'occsó fólia is?

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#37464) szaszyka válasza _Balee_ (#37463) üzenetére


szaszyka
senior tag

Emag appon vettem a tokgalaxis boltból 5-ért kijelzővédő üveget, "üvegfóliát". Teljesen jól felfeküdt, semmi gond nincs vele. Tök felesleges ezeket a tizenezres üvegeket /fóliákat megvenni, szinte semmivel sem tudnak többet.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#37465) swaggie5 válasza HardRic (#37461) üzenetére


swaggie5
csendes tag

Köszi, akkor ezek szerint a gyári lejátszót nem lehet előcsalni? Mert mintha első indításnál a Safari megkérdezte volna, hogy mobil nézetben szeretném vagy asztali nézetben, de utána nem találtam rá vonatkozó beállítást.
Illetve az érdekelne még, hogy az iPad első bekapcsolásánál új eszközként állítottam be, mert nem akartam mindent áthozni az iPhoneról, viszont ami programokat letöltöttem utána, van amelyiknél már elfelejtettem a jelszavam és hiába van a jelszó és app szinkronizáció bekapcsolva sajnos nem hozta át az adatokat, így meg pl. appon belüli vásárlásokat sem látja. Amennyiben az iPhoneról átköltöztettem volna akkor átvitt volna mindent vagy csak ugyan úgy felteszi a programokat?

(#37466) milkabrams válasza _Balee_ (#37463) üzenetére


milkabrams
őstag

A minőségi paperlike cuccok ilyen árban vannak, viszont rontják a vizuális élményt. Ha nem használsz cerkát, akkor vegyél sima üvegfóliát. Ha fontos a képernyőre írás/rajzolás, vehetsz puhább hegyeket is.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#37467) HardRic válasza swaggie5 (#37465) üzenetére


HardRic
addikt

iPadeken a mobilnézetes oldalak elég hülyén néznek ki, az asztaliban meg az oldal saját videó UI-át adja be. De ezzel a kiegészítővel simán kirakod fullscreenre és ott már az iOS-es UI van. Jobb is így, mert sokszor pl. videóminőséget csak az egyedi UI-on lehet állítani, jó ha az is megmarad.

(#37468) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok!
ipad8-hoz ritkán mikor melóra használom használok hozzá magic mouse-t. Azt vettem észre hogy ha safariban akarok görgetni akkor nem tudok csak kézzel scrollozni. Van valami trükk vagy beállítás hogy a magic mouse-al tudja scrollozni?
Illetve sehol nem működik a scroll a beállításokban sem…
Köszi!

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#37469) Alex91 válasza tuzpenge (#37468) üzenetére


Alex91
félisten

Elemes vagy akkus az a mouse? Mert elemessel nem fog menni…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37470) tuzpenge válasza Alex91 (#37469) üzenetére


tuzpenge
őstag

Hát ez marha jó….
Amúgy 1st gen tehát elemes, de közben megtaláltam az apple oldalán is, de a miértre nincs válasz. Jó nagy genyók az apple-nél….
De még csak az oldalsó scroll bart sem lehet állandóra tenni az ios15-ben, mert a general menü alatt már nincs olyan hogy scroll abr always…

ˣ

(#37471) tuzpenge válasza tuzpenge (#37470) üzenetére


tuzpenge
őstag

Van esetleg erre megoldás? Külső progi vagy valami? Hirdetik hogy milyen nagyszerű meg munkaeszköz stb, közbe meg a saját kiegészítőjük a legalapvetőbb dolgot nem tudja….ez a giga gáz és átbaszás kategória.
Ilyenkor nagyon meg tudom érteni az apple savazókat….

ˣ

(#37472) lugosi válasza Alex91 (#37469) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ne vicceljetek már, ezen lehidalok.

(#37473) HardRic válasza lugosi (#37472) üzenetére


HardRic
addikt

Nem vicc. Végtelen Reddit poston keresztül olvastam ezt, nagyon sokan beleszaladtak. Apple szerint egy senki vagy ha elemeset használsz. Az nem hoz nekik pénzt, vedd meg az újat. Imádom, hogy a sima, nem Apple egerekkel már van görgetés, de olyan ocsmány szarul néz ki, hogy én is megvettem a magic mouse 2-t. A stratégia sajnos működik.

(#37474) lugosi válasza HardRic (#37473) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én egy bluetooth-os MS egérrel használom az ipad-et, tök jól megy a görgő is.

(#37475) Alex91 válasza lugosi (#37474) üzenetére


Alex91
félisten

Hanyas BT-t tud az az eger?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37476) lugosi válasza Alex91 (#37475) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Fejből nem tudtam, megkerestem, a cím alapján 4.0 [link]

(#37477) Alex91 válasza lugosi (#37476) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinu, hogy ez a kulcs, a Magic Mouse 1 BT 2.1-es, ha minden igaz…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37478) tuzpenge válasza Alex91 (#37477) üzenetére


tuzpenge
őstag

Szerintem nem mert emlékeim szerint eddig tudta a görgetést (ios 14-en)….csak ios 15 óta nem. Szóval ez apple szivatás csak, hogy rohadnának meg!

ˣ

(#37479) Alex91 válasza tuzpenge (#37478) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudta. Eloszor nem is kezelte a regebbi egeret, aztan meg a gorgetes nem kapta meg.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37480) tuzpenge válasza Alex91 (#37479) üzenetére


tuzpenge
őstag

Lehet akkor hogy rosszul emlékszem….ezen nemveszünk össze ;)
A kérdés az hogy akkor ez csak egy más típusú bt egérrel oldható meg? Hanyas verziójú bt kell hozzá? Vajon jók a pár ezer ft-os bt 3-as egerek ehhez?

ˣ

(#37481) Alex91 válasza tuzpenge (#37480) üzenetére


Alex91
félisten

Ott a BT 4 korul lehet a vizvalaszto…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37482) tuzpenge válasza Alex91 (#37481) üzenetére


tuzpenge
őstag

Honnan lehetne ezt biztosra megtudni? Nemnagyon találtam a választ erre.

ˣ

(#37483) Alex91 válasza tuzpenge (#37482) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ez biztos jo hozza.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37484) Birki


Birki
tag

Sziasztok!

Egy iPad Air 4-et (2020) szeretnék venni, hozzá pedig egy klaviatúrát. Megvenném én a hozzá való Magic Keyboard-ot, de kíváncsi lennék mennyivel ez tud többet, mint a jóval olcsóbb Smart Keyboard Folio?
Van valakinek ez irányú tapasztalata?

Üdv
Zoli

Szerintem...

(#37485) hvb


hvb
tag

Üdv, az a kérdésem lenne a hozzáértőktől, hogy ipad5 A1822 lcd működik e ipad 6 A1893-ban?
:R

zs.

(#37486) HardRic válasza lugosi (#37474) üzenetére


HardRic
addikt

Nem a tipus a lenyeg. Ami nem Magic Mouse vagy Trackpad az iPaden iszonyatosan darabosan gorget, még furabb accelerationnel.

(#37487) moleculez válasza Birki (#37484) üzenetére


moleculez
veterán

Folion nincs nincs touch pad. Plusz ugy a csinos magneses rogzites.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37488) smc válasza moleculez (#37487) üzenetére


smc
addikt

Mindkettő mágneses, csak a folio 2 szögben tudja tartani a MK szabadon állítható és felemeli pár centit a képet, plusz van egy usb c töltőcsatija így szabad marad az ipaden lévő. Ja és a SKF billentyűi azok a fura egyben letakart gombocskák amik nem adják vissza egy laptop bill érzését igazán. A touchpad igaz. :)
Amúgy ez hibátlanul látszik egy 5 perces összehasonlító videóból is a youtube-on.
Cserébe a MK rohadt drága. Érdemes megnézni a Logi megoldásait is.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#37489) lugosi válasza HardRic (#37486) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát ez nem tűnt fel, igaz csak hagyományos (nem Apple, illetve magic 😀) egerekkel használom az ipadet. Működik, görget, de biztos van jobb is.

(#37490) Whynot? válasza smc (#37488) üzenetére


Whynot?
aktív tag

Még pár fontos különbség (nekem van mindkettő)

Az MK-t elég nehéz. Nem tudod az iPad mögé visszahajtani, emiatt rém kényelmetlen, ha pencillel akarsz írni rá. A billentyűk jobbak mint a folión, de valami bug folytán néha nem ír a billentyűzet, miközben a touchpad működik rendesen, de egy iPad restart megoldja. (ezt több tulajdonostól is olvastam már)

Mivel nem lehet az MK-t visszahajtani íráskor, ezért vettem egy foliót. Ezt meg nem lehet abban a lapos, de mégis ferde, fektetett helyzetben döntve használni, mint a régit, mert a hajtása nem ugyanolyan mint az előző verziónak. Illetve a ceruzát is folyton "lelöki", mert kicsit laposabb, szűkebbre záródik mint a MK. A folio egyébként könnyű, kb mint az elődje és szintén minőségi.

(#37491) Birki válasza Whynot? (#37490) üzenetére


Birki
tag

Köszönöm a többieknek is, de ilyen gyakorlati tapasztalatra volt szükségem. Gondolom a MK-t használni munkára kényelmesebb.?

Nekem nincsen szükségem a touchpad-ra, mert egeret használnék. Ami még fontos lehet, a klaviatúra háttérvilágítása. Az a folioban is van ugye?

Szerintem...

(#37492) moleculez válasza smc (#37488) üzenetére


moleculez
veterán

Hosszaban kifejtve így így igaz :R

Én valszeg Logit veszek, hamarosan. Az én felhasznalasomhoz jobban illik. Gyorsabban tudom lecsatolni, majd vissza, jobban is véd. MK-ból kiveszem rakjam át másik tokba... mert biztos h elejteném amúgy.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37493) Birki válasza moleculez (#37492) üzenetére


Birki
tag

Megkérdezhetem melyik Logitech klaviatúrát választottad?

Szerintem...

(#37494) moleculez válasza Birki (#37493) üzenetére


moleculez
veterán

Logitech Combo Touch

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37495) access_denied


access_denied
senior tag

Üdvözlet!
Szeretnék megválni egy 2020-as 11 colos, 256GB-os új állapotú Ipadtól. Akkumulátorát leszámítva új, gyári állapotú, tok, üvegfólia volt rajta a 0. perctől, karcmentes. Mi lehet a reális ára, amennyiért nem hónapokig kell árulni?

Remélem nem sért szabályzatot a kérdés, de tényleg fogalmam sincs, hogy mennyire árazzam be a tabletet.

Privátban is jöteh üzenet, előre is köszönöm a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#37496) moleculez válasza access_denied (#37495) üzenetére


moleculez
veterán

Pro vagy Air?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37497) Dr.NX válasza access_denied (#37495) üzenetére


Dr.NX
addikt

Tablet beárazós topik:
https://prohardver.hu/tema/tablet_tartozek_bearazas/friss.html

Elfogadom a sütiket.

(#37498) access_denied válasza Dr.NX (#37497) üzenetére


access_denied
senior tag

Jajj, elnézést... pedig nem ma kezdtem (Pro, igen ez kimaradt). Viszont ott valamiért nincs hozzászólási lehetőségem.

[ Szerkesztve ]

(#37499) HardRic válasza access_denied (#37498) üzenetére


HardRic
addikt

Utolsó postban írják, hogy az ármesterek szüneten vannak. Ekkora hülyeséget. Random ember nem írhatja be, hogy szerinte mennyi, csak a dedikált mesterek? Ehh.. szokásos PH diktatúra.

(#37500) access_denied válasza HardRic (#37499) üzenetére


access_denied
senior tag

Bezárni ideiglenesen egy topikot mert csak autentikus ember válaszolhat, hát... meglehetősen komolytalan... (a kérdésem még kérdés maradt)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.