Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) moleculez válasza Drenadar (#36700) üzenetére


moleculez
veterán

Sztem mert a rendszer nyelv nem angol, azert nincs ott a scribble kapcsolo.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36702) HardRic válasza Drenadar (#36700) üzenetére


HardRic
addikt

Valószínűleg régió vagy nyelvi beállítás függvényében jelenik meg az opció. Esetleg akkor ha van angol keyboard beállítva — mivel magyarul nem működik.

szerk.: rákeresve azt írják, hogy a billentyűzet legyen angol.

[ Szerkesztve ]

(#36703) smc válasza Drenadar (#36700) üzenetére


smc
addikt

Mert kell hozzá angol billentyűzetet is hozzáadni. Vagy csak akkor megy ha angol nyelvre van állítva a rendszer? Nem tudom de innentől megoldod. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#36704) Drenadar


Drenadar
veterán

Köszi mindjárt akkor nyomkodom majd 😅

(#36705) Semin válasza HardRic (#36690) üzenetére


Semin
senior tag

Itt vedd számításba, hogy nem minden cég enged elállni 14 napon belül higiéniai termék (és a fülhallgató az) esetèn. Egyeztess velük mielőtt visszaküldöd, nehogy kellemetlen meglepetés érjen.

(#36706) Parson válasza Drenadar (#36694) üzenetére


Parson
addikt

Túl van lihegve?? Hasonlitsd össze az iPad vagy a régebbi mini-k minöségével - egyértelmü visszalépés, és látványosan. Nem a probléma van túllihegve, hanem sokan hagyják, és szönyeg alá akarják söpörni a témát... nem mindegy!

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36707) HardRic válasza Semin (#36705) üzenetére


HardRic
addikt

Online rendelés esetében törvényileg kötelező visszavenni 14 napig indoklás nélkül ha jól emlékszem, de iStyle-nál direkt fel vant tüntetve ez, még akkor is ha az üzletben veszed. Viszont minél többet használom, egyre jobban tetszik :))

(#36708) lugosi válasza Drenadar (#36694) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én amikor vásárlás előtt nézegettem az iPad-eket, akkor ami elképzelésem volt az az volt, hogy ne 64 gigás legyen, és legyen benne 5G. Így a miniből 320e lett volna ami kijön, emellett volt az iPad pro 11 cellular 128 ami 385. A kettő közötti árkülönbség alapján is drága a Mini, őszintén én a 320e-s modellt érzem valahol 200 alatt reálisnak, a 64 WiFi-t meg olyan 120 körül. Tehát amit tud és amilyen minőségben az olyan relatív féláron elmenne.
A jellyt első nap kiszúrtam amikor megjelent a készülék, azért mentem hogy megvegyem, tettem is vissza a bemutató példányt és vettem inkább egy pro 11-et.

Jó lesz majd ez a mini vonal, szerintem a következő generációt megnézem újból, könnyet lehet hogy azt már M1-gyel adják ki 1-2 év múlva, lehet hogy akkor arra cserélem a mostani 11 pro-t. Vagy legfeljebb akkor veszek egy leértékelt mostani minit mikor kifutó lesz, a pro mellé telefon helyett netezős cuccnak. A pro-ból meg csinálok egy moduláris asztali hordozható munkaállomást, a dokkoló és egyebek most vannak úton, kíváncsi vagyok rá milyen lesz hosszabb távon monitorra kötve.

[ Szerkesztve ]

(#36709) Dr.NX válasza HardRic (#36707) üzenetére


Dr.NX
addikt

Igen, fel van tüntetve az oldalukon is.
A fogyasztó az elállás/felmondás jogát nem gyakorolhatja a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Kormányrendelet 29.§-a értelmében az alábbi esetekben:
e) olyan zárt csomagolású termék tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza (pl. fülhallgató, fejhallgató, vérnyomásmérő, vércukormérő lázmérő, okosmérleg, alvásfigyelő);

Elfogadom a sütiket.

(#36710) HardRic válasza Dr.NX (#36709) üzenetére


HardRic
addikt

Köszi az infot, ez nem volt meg.

(#36711) Parson válasza HardRic (#36696) üzenetére


Parson
addikt

Azért a 75ezret nem csak a hangzásért adod.... hanem a komplett termékbirtoklásért (minden járulékos minöségi megoldásával) és élvezhetöségéért. Tegyük fel, hogy lehet ugyanezt a hangzást megkapod két szokol rádió fülre helyezésével is... máris érezni, mire (is) vonatkozik az árkülönbözet...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36712) nederlanden


nederlanden
senior tag

Sziasztok. Streamelni szeretnék veszteségmentesen apple music-ról egy viszonylag komoly hangrendszerben felsőkategóriás külső dac-al. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyik apple eszköz streamelne a legmagasagsabb szinten? Egy ipad air 2-t váltana, ès tényleg a legjobbat szeretném. Köszönöm.

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#36713) alpihun


alpihun
senior tag

Helo!

Ha használt iPad vásárlásra vetemedem, mire kell ügyelni, mit kell leteszteni? Még nem volt apple eszközöm soha, buta vagyok a témában. Konkrétan 2020 as iPad Air-ről lenne szó.

Szerk: whoopsie, azt hittem végigolvastam az összefoglalót, de pont a legalján van egy link kb erről. Elolvasom azt, de szívesen várom a kiegészítéseket, elég régi azért a cikk. Pl. kell számla a gariztatáshoz?

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#36714) krokk válasza Drenadar (#36700) üzenetére


krokk
senior tag

Nu megnéztem, valamiért nem volt angol bill feltėve. Szerintem lekaptam mert a magyart használom. Feltettem, azóta tudok írni mindenhol. Pedig a magyar az aktív.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#36715) tuzpenge válasza alpihun (#36713) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ha hivatalos helyen vették (és magánszemélyként) akkor a 2. évben kell a számla.

ˣ

(#36716) fatikajoker


fatikajoker
csendes tag

Sziasztok!

Van egy negyedik generációs iPadem és lejártak az alkalmazásaim rá, mivel csak 10.3 as rendszerig támogat.
Van rá szerintetek lehetőség hogy Jailbrakelve újabb rendszer tegyek rá, hogy az alkalmazásaim ismét fussanak rajta? :R

üdv

MSI B360 Gaming Plus / i5 9600KF 3.7 ghz / 4x4 gb HyperxFury DDR4 / Radeon 5700XT 8gb Anniversary 50 /Adata xpg 512 Nvme M.2 /Samsung EVO 860 250 / 2x1 tb WD Black / Aerocool Shard Rgb/EVGA SuperNova 750w GQ Gold+ / Arctic freezer 13 cpu

(#36717) honeypot válasza fatikajoker (#36716) üzenetére


honeypot
tag

Teljesen kizártnak tartom. A 4.gen ipad még 32 bites volt, az ios 11+ pedig már csak 64 bites hardvert támogat.

(#36718) fatikajoker válasza honeypot (#36717) üzenetére


fatikajoker
csendes tag

Köszönöm a választ. Van tipped arra, hogy miért nem ajálja fel bizonyos alkalmazásoknál a legutóbbi verziót ami kompatibilis a Pademre? :R

MSI B360 Gaming Plus / i5 9600KF 3.7 ghz / 4x4 gb HyperxFury DDR4 / Radeon 5700XT 8gb Anniversary 50 /Adata xpg 512 Nvme M.2 /Samsung EVO 860 250 / 2x1 tb WD Black / Aerocool Shard Rgb/EVGA SuperNova 750w GQ Gold+ / Arctic freezer 13 cpu

(#36719) mr.tamasbiro válasza KZP (#24736) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Szia.
Végül is mi lett az iPaddal?
Ez csere vagy javítás?
Most látom én is az enyémen.

(#36720) honeypot válasza fatikajoker (#36718) üzenetére


honeypot
tag

Fogalmam sincs. Viszont van itthon egy ipad mini 3 ami már szintén nem támogatott. Nem tudtam rá letölteni egy alkalmazást. De letöltöttem ezt az appet egy ipad 8-on. Ezután az appstoreban a letöltött alkalmazások közül letölthető volt már az ipad mini 3-ra is, oda viszont egy régebbi, még kompatibilis verziót töltött le.

(#36721) CharlieDrop válasza nederlanden (#36712) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Szerintem ezzel az Air2 is boldogul :R :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#36722) Rellind


Rellind
senior tag

Hetekkel ezelőtt volt erről szó. Végül is vett valaki ilyen billentyűzetet? [link] az ára változatlan azóta is…

(#36723) kadargergo


kadargergo
újonc

Sziasztok!
Nem tudjátok, hogy az iPad 9. generáció (2021) 64Gb-os WIFI-s modellje miért nincs most készleten kb sehol?
Istyle oldalán is csak előrendelni lehet

(#36724) Alex91 válasza kadargergo (#36723) üzenetére


Alex91
félisten

Hogy mindenki a dragabbat vegye :DD !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36725) szabonagyur válasza alpihun (#36713) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amire figyelj mindenképpen, hogy icloudból legyen kilépve az eszköz, ha az nincs akkor egy drága tégla csak.

Akksi állapotot érdemes lehet megnézni még. Alap funckiók menjenek, ha touch ID van az, ha faceID akkor az.

Ha SIM képes akkor kiírja az eszköz is, hogy független vagy sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36726) nikilauda válasza kadargergo (#36723) üzenetére


nikilauda
senior tag

A 17. kerületben a Tescoban lévő Media Marktban vásároltam csütörtökön egy ismerősömnek egy 64 gigásat. Nem volt rendelve, csak bementem és megvettem. Hívd fel őket, lehet szerencséd lesz.

(#36727) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Van tapasztalata valakinek ugyanezzel az Audio adapter kábellel?

Egy Air 4-eshez használnám és ugye fő célom lenne vele, hogy töltőt is és vezetékes fülest is csatlakoztathassak egyszerre a tablethez.

Weboldal szerint kompatibilis Air 4-gyel, de remélem ezt mind a hatékony töltés és az elfogadható audio hangminőségre is egyaránt érti.

Az se baj, ha más ugyanilyen célú eszközt ismertek és tudtok véleményt írni róla, külföldi beszerzés sem baj.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#36728) sompetike válasza kadargergo (#36723) üzenetére


sompetike
aktív tag

Pólus Média Markt, Aréna Média Markt, ott még csütörtökön volt…

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#36729) skt


skt
tag

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy iPadet. Csak böngészésre, és tartalomfogyasztásra.
A cél annyi lenne, hogy ne a 12-minit használjam ha itthon vagyok, tehát tényleg semmi extra.
Nagyon max 70-80 körül szánnék rá, innen apróról, mit ajánlanátok? :R

(#36730) Alex91 válasza skt (#36729) üzenetére


Alex91
félisten

Ipad 6,7,8, ipad air 3, ioad pro 10,5 (2017) ami ebbe beleferhet, meg erdemes venni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36731) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Van ötlet,hogy a mail hogy ment a háttérben több mint 2 órát?

(#36732) Laci4 válasza Laci4 (#36678) üzenetére


Laci4
senior tag

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt! :R

'asszem a 15-el még várok, a másikat meg feldobom.

(#36733) M3aN válasza mr.tamasbiro (#36731) üzenetére


M3aN
senior tag

Nem léptél be új fiókkal vagy nem kellett valamit veszettül szinkronizálnia, letöltenie?

(#36734) HardRic válasza mr.tamasbiro (#36731) üzenetére


HardRic
addikt

Nálam is majdnem 2 óra. Fura.

(#36735) M3aN válasza mr.tamasbiro (#36731) üzenetére


M3aN
senior tag

Megnéztem közben magamnál is, mind telefonon, mind pedig tabon 1p a háttérben az utolsó 10 napos statisztika szerint, pedig 4db fiók van a Mail app-hoz adva.

(#36736) Amilo02 válasza lugosi (#36506) üzenetére


Amilo02
aktív tag

#36502
Szia! Meg tudtad nézi a sebességet?

(#36737) mr.tamasbiro válasza M3aN (#36733) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Ipad csere volt de eddig sosem volt ilyen ha cseréltem ipadet.

(#36738) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Üdv!

iPad pro M1-ről próbálnék 20GB méretű videót áttenni a Synology NAS-omra valahogy, de ez meghaladja a képességeinket.

1.) USB-C pendrive fájlkezelővel nem tudja befejezni. Nulla multitasking, abbahagyja. Egyszer újra is indult a pad… Több pendrive-val is próbáltam.

2.) DS File, ez a Synology saját fájlkezelője. Egy rakás szar, a feltöltés attól is megáll, ha máshová mersz nézni.

Youtube-ra feltöltöttem végül 1-2 óra alatt, de ott botrányos a minőség, 4k-t nem is ajánl föl és a szokásos problémák.

Az jutott eszembe, hogy veszek egy Thunderbolt 4 dokkolót vagy valami hálózati kártyát, de nem tudom, melyik iPadOS kompatibilis?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#36739) M3aN válasza Kapanyél (#36738) üzenetére


M3aN
senior tag

Synology NAS-om van nekem is és a Photos Mobile alkalmazás tőkéletesen működik iPhone-on (11 és SE2) és iPad-en (8 és 9. gen) is a családban. Ugyan 20Gb körül egy videót még nem másoltam de 7-8Gb simán ment, folyamatos szinkronban van az eszközökkel.

Esetleg Synology Drive app? Ez gyakorlatilag cloud tárhely jelleggel működik a NAS-en, mint az iCloud vagy Google Drive.

[ Szerkesztve ]

(#36740) Kapanyél válasza M3aN (#36739) üzenetére


Kapanyél
őstag

Egyelőre ha a Fájlokban csatlakozok a NAS-hoz, arra ki tudja exportálni úgy a video editor, hogy nem hal bele.
De jó volna egy biztosabb, kábeles megoldás is.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#36741) moleculez válasza Kapanyél (#36740) üzenetére


moleculez
veterán

Akármennyire is elégedett i-eszkoz felhasználó vagyok, ez az eset is azt mutatja, hogy ez is inkább csak nevében pro. Jelenlegi formájában az iPadOS alá fölösleges az M1. Én azt gondolom (és remélem), hogy valamelyik későbbi OS update majd radikális változásokat hoz e-teren, és annak rakták le az alapját.

Azért 20GB nem nagy ügy, nemhogy a ProRes korában, de 4K 60fps HDR videóból sem sok ez.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36742) Kapanyél válasza moleculez (#36741) üzenetére


Kapanyél
őstag

Én pont annyira rühellem, mint amennyire jó arra a pár dologra, amire használom. Gyűlöletes ez a sandbox dolog a teljes átjárhatatlanságával, a videolejátszók bénaságától falnak megyek, hogy nincs asztali mód és automatikus szövegtördelés egyik böngészőben sem, a 120Hz-es kijelző csak néha skálázódik, videonézés alatt pont beszívat (120fps, megvan? :DDD ), hálózati és úgy általában is a fájlkezelése pedig szinte ellehetetlenít.

Cserébe szépen rángatja a CAD-es rajzokat és óriási .PDF-eket, gyorsan kódolja át a gopro-s klipeket (erre azért jó az M1!), és jó youtube videókat nézni rajta meg outlook-ozni, Teams-ezni.

Amint lesz normális OLED droid tab, kidobom ezt (és én hülye, veszek egy M1 Max Pro-t… :)) )

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#36743) R19


R19
senior tag

Sziasztok!

Az iPad Air 2-t érdemes frissíteni iPad OS 15-re vagy jobb ha marad a 14.8.1-en?

Előre is köszi a válaszokat. :R

(#36744) CharlieDrop válasza R19 (#36743) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nekem nincs bajom vele, szépen muzsikál vele.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#36745) sebgutkopf válasza Kapanyél (#36738) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Wifi nem játszik?
FE File Explorer Pro-val simán mozgatok mág ettől nagyobb fájlokat is pc - ipad pro, vagy épp az ipad-ről vezérelve a pc - droid media lejátszó között.
Az alkalmazás kezeli az smb, ftp, windows, macOS, linux megosztási protokollokat. Vannak nas módok is, ezeket sosem próbáltam.
A háttérben is szépen mozgatja a nagy fájlokat, közben lehet akár olvasni vagy youtube-ozni is a tableten (ipad pro 11 2020), de akár ki is lehet kapcsolni a kijelzőt, amikor készen van szól.

(#36746) sebgutkopf válasza CharlieDrop (#36744) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Tableten nekem se. A multitasking osztott képernyős módjait sokkal könnyebben és jobban lehet kezelni ipados 15-el. Számomra ez az egyetlen hasznos újdonsága az új ipadOS-nek.

(#36747) lkristóf válasza sebgutkopf (#36745) üzenetére


lkristóf
senior tag

Vagy az ES File Explorer is jó lehet, mert volt, hogy nekem megszakadt a másikkal.

(#36748) sebgutkopf válasza lkristóf (#36747) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ja szóval vannak megoldások, amikkel a rendszer korlátai némileg kijjebb tolhatók.

(#36749) Dejdő


Dejdő
csendes tag

Sziasztok! Most vettünk egy air 4-t 10,9”. A segítségeteket kérném billentyűzettel kapcsolatban. A gyári árát első körben indokolatlannak tartottam, így alternatívát keresnék elfogadhatóbb áron mondjuk 30.000-ig.
Néztem hogy lehet kapni sima wireless keyboard-okat amik elvileg jók a géphez illetve hogy vannak olyan tokok amik egybe vannak a billentyűzettel. Ez utóbbi lenne a jobb nekünk, van valakinek bevált márka vagy tok vagy bármi?

Köszi a segítséget előre is :R

(#36750) krokk


krokk
senior tag

Hát én eléggé végignéztem a különböző kiegészítőket mielőtt a minit megvettem.
Ha jól tudom a Logitecheket ajánlják de az ha tokkal egyben van még mindig 30+ illetve a Zagg-ot is láttam ajánlani.
De hátha valaki még tud mondani majd valami jót 30e-ig bezárólag.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.