Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) zolikaDB válasza NomAd_82 (#16000) üzenetére


zolikaDB
veterán

Fuss egy kört a cserével. A lóf.sz az istyle seggébe.

(#16003) ittakary válasza zolikaDB (#16001) üzenetére


ittakary
nagyúr

istyleban vette?

(#16004) zolikaDB válasza ittakary (#16003) üzenetére


zolikaDB
veterán

link: :K

[ Szerkesztve ]

(#16005) hszilard666 válasza NomAd_82 (#16000) üzenetére


hszilard666
veterán

Hey!
Dobtam Pü-t megtennéd hogy válaszolsz? Köfi. :B

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#16006) viera


viera
őstag

Korábban említettem,hogy eladom ismerősnek az iPad Pro 9.7-et.Az oka annyi,hogy Cellular-ost szeretnék helyette.De szerintem megvárom az újakat,hogy milyen lesz.A kérdésem az lenne,hogy ha csinálok mentést iCloud-ba akkor mindent visszaállít az új iPad-ben?Beállításokat és a játék mentéseket is vissza teszi úgy ahogy az előzőn volt?

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#16007) r3dsnake válasza viera (#16006) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Igen.

(#16008) viera válasza r3dsnake (#16007) üzenetére


viera
őstag

Köszi,ennek örülök.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#16009) Süvi


Süvi
őstag

Meg is volt a "csendes frissítés".

I7 új színben és frissített (air2 helyett) 9,7-es Ipad.

[ Szerkesztve ]

(#16010) Alex91 válasza Süvi (#16009) üzenetére


Alex91
félisten

Az iPad, ami OLCSOBB lett :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16011) Süvi válasza Alex91 (#16010) üzenetére


Süvi
őstag

Igen, bár az elmúlt hetekben az Air2 129.990 volt akcióban hivatalos helyeken.

(#16012) Alex91 válasza Süvi (#16011) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, remelem bekuszik 100k korul, bar lehet, hogy 120 GB-osra kellene utazni :).

Az uj egyebkent egy kicsit vastagabb lett.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16013) hszilard666 válasza Süvi (#16009) üzenetére


hszilard666
veterán

Picsafüst volt ez a release... Én meg már az OSX es ipad pro val álmodtam :O

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#16014) Süvi válasza hszilard666 (#16013) üzenetére


Süvi
őstag

Ez az álommal még sokáig lehet :)

Viszont én is vártam az új Pro-kat?
Lesz még egyébként Ipad launch event, vagy legközelebb csak ősszel lesz esemény új Iphone-nal?

Választ is kaptam, valószínű április

[ Szerkesztve ]

(#16015) hszilard666 válasza Süvi (#16014) üzenetére


hszilard666
veterán

Ha jól tévedek lesz majd valami event áprilisban. Mondjuk a piros 7plus ra nagyon rákivántam, nem tudom mennyire passzolna a pörköltfoltos metallica-s pólómhoz :D

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#16016) Süvi válasza Alex91 (#16012) üzenetére


Süvi
őstag

Érdekes, hogy az új Ipad vastagabb (+23%) és nehezebb is lett (+7,3%).
Vagyis visszajött az Air1 ház.

eredeti iPad Air:
méret: vastagsága 7,5 mm, magassága 240 mm, szélessége 169,5 mm
súly: 469 gramm

iPad Air 2
méret: vastagsága 6,1 mm, magassága 240 mm, szélessége 169,5 mm
súly: 437 gramm

Ipad
méret: vastagsága 7,5 mm, magassága 240 mm, szélessége 169,5 mm
súly: 469 gramm

Lehet, hogy visszatér az Ipad Air1 üzemideje?

Örülnék, ha hasonló tendencia lenne a Pro esetében is, hátha észhez térnek és vége ennek a vékonyítási láznak.
Pro 9,7
méret: vastagsága 6,1 mm, magassága 240 mm, szélessége 169,5 mm
súly: 444 gramm

[ Szerkesztve ]

(#16017) koxkids válasza Süvi (#16009) üzenetére


koxkids
őstag

Hát ennél többre számítottam...
Úgy érzem sokáig marad még az Air2 nálam :U

(#16018) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy ipad-hez milyen külső kontrollerrel lehetne játszani?

Ezt rendeltem ebay-ről, rá volt írva, hogy ios támogatás, de használni nem tudtam. Összepárosítani összetudtam, de egy játék sem ismerte fel. Úgy is próbáltam, h cydiaból leszedtem a Controllers For All-st, de azzal sem sikerült müködésre bírni. Valakinek saját tapasztalat?

(#16019) ittakary


ittakary
nagyúr

új iPad modellekkel együtt remélem a mostani Pro-k ára, esetleg az Air2 használt ára zuhan egy kellemeset :)

(#16020) Ragnar95 válasza ittakary (#16019) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pro-k ára nem hiszem h változna, mivel azok nem frissültek, így nem tartom valószínűnek, hogy a minimálisan erősödő új iPad miatt esne akár csak a 9.7"-es Pro ára is, a 12.9"-es árait meg végképp nem fogja szerintem ez a frissítés érinteni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16021) blakey válasza Sakab (#16018) üzenetére


blakey
félisten

Ezzel biztos, bár ATV4-en játszom de az iPaden is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16022) Sakab válasza blakey (#16021) üzenetére


Sakab
senior tag

Ennek pont a 3adát szánnám rá max :F ebay-es alis alternatíva esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#16023) blakey válasza Sakab (#16022) üzenetére


blakey
félisten

Elhiszem, de nem nagyon lesz, olyat kell venni ami MFI-s, a többit maximum látja de használni nem fogod tudni, a Nimbusszal meg tökéletes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16024) vadászcsiga válasza Süvi (#16016) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Apple-nél tapintható a fantáziátlansag.

(#16025) Alex91 válasza vadászcsiga (#16024) üzenetére


Alex91
félisten

Ez az uzletrol szol mar... A Pro meg majd nyomja a technikat, csak annak meg az aratol kapsz fraszt!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16026) Süvi válasza vadászcsiga (#16024) üzenetére


Süvi
őstag

Szerintem az Ipad a Pro készülékekkel (Pencil támogatás) funkcióban elérte a csúcsot, többet nem nagyon lehet belőle kihozni.
A 2 in 1 készülékek jelentenének többletet, de ahogyan kitárgyaltuk, olyan nem lesz (talán sose). :(

Alex91: aprón szerintem nagyon jó áron vannak most Pro-k, április után pedig még talán ettől is jobbak lesznek...

[ Szerkesztve ]

(#16027) ittakary válasza Ragnar95 (#16020) üzenetére


ittakary
nagyúr

fognak

(#16028) silmatauki válasza hszilard666 (#16013) üzenetére


silmatauki
őstag

"Picsafüst volt ez a release... Én meg már az OSX es ipad pro val álmodtam :O"

Ilyen sajna nem lesz a köv. 2-3-4 évben. A MacOS egyszerűen nem touch optimalizált – ahhoz egy TELJES logika-újraírás kéne (lásd a Win 7 → 8 váltást). Persze nekem az is jó lenne, ha sima MacOS futna, amit pl. Apple Pencillel (a tradicionális egér stb. mellett) lehetne vezérelni (pontosan), de tuti, hogy ilyet nem hoz ki az Apple.

(#16029) hszilard666 válasza silmatauki (#16028) üzenetére


hszilard666
veterán

Akkor viszont elképzelni sem tudom hogy mit fognak frissíteni az ipad pro-n :B

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#16030) #35723520 válasza hszilard666 (#16029) üzenetére


#35723520
törölt tag

Lehet, hogy kiadják piros színben, mint az iPone-t... :DDD

(#16031) hszilard666 válasza #35723520 (#16030) üzenetére


hszilard666
veterán

Revolutionary product :DDD

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#16032) szupermacs


szupermacs
veterán

Sziasztok. iPhone SE topicban írtam egy kommentet, ide irányítottak:

,,Talán nem ide tartozik a téma és kicsit off, de érdekelne, hogy iPadekből milyet érdemes venni? 9,7-10" lenne nekem ideális, de a mostani iPad Pro 225K kezdőárral van az Apple honlapján. Régebbi modellekből milyen felszereltségűek vannak (32 vagy 64 GB)? Illetve mennyire éri meg régebbit venni és ha megéri, akkor mennyire legyen régi? 1-2 éves még használható modell érdekelne."

(#16033) access_denied


access_denied
senior tag

Van lehetőség más eszköz csatlakoztatása nélkül felvenni videó formátumban az ipad kijelzőjén történteket?

(#16034) Süvi válasza szupermacs (#16032) üzenetére


Süvi
őstag

Használt is szóba jöhet?
Mire lenne használva?
Valóban kell a Pro speciális tudása?

[ Szerkesztve ]

(#16035) agabe válasza szupermacs (#16032) üzenetére


agabe
addikt

Pro-t venni hat nem is igazan erdemes 9,7-es meretben.
Valamivel gyorsabban toltodnek be nagyobb appok, de nincs olyan amit nem futtatna jol egy air2-esen vagy a most bejelnetett uj ipad.
Leginkabb hasznaltan eri meg sztem most venni egyet ami tarhelyben igenyeidnek megfelelo, es 1-2 eves air2-ok vannak boven 100ezer alatt. (igaz istyle most akciozza a 32GB-ost 130ezer Ft-ert ami jo ar egy uj garis keszulekert, vagy nemsokara elerheto 133ezerert az uj ipad ami kb pariban van az air2-vel, de ha szamit az ar akkor marad a hasznalt)
Air2-ben van 16, 32, 64, 128GB-os.
Tartalomfogyasztasra eleg a 16-os is, ezen nem lesz annyi kep mint telefonokban, mert nincs mindig nalad, es ha lenne akkor sem azzal lonel kepet / videot, meg mas sem szokott sok helyet elfoglalni mivel mindenfele tartalom (zene pl.) elerheto online es miutan leginkabb otthon wifi-s kornyezetben vannak ezek hasnalva nem olyan nagy problema ha nincs letarolva minden, de ha sok nagyobb jatekot is egyszerre szeretnel telepitve tartani a gepen es hasznalni, akkor mar 32 vagy 64GB javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#16036) szupermacs válasza agabe (#16035) üzenetére


szupermacs
veterán

Köszönöm szépen. Mindenképp újat szeretnék venni. Használtakban nem bízom, mert tudom, hogy én mennyire használom a műszaki eszközeim, így nem szívesen vennék agyonhajtott cuccokat.
16 giga nagyon kevés lenne, 32 amin gondolkoztam. iPhone-ból 64 gigás van, ott is alig 20 gigám maradt a videók és fotók miatt. iPaden szívesen tárolnám a fotóimat és a fényképeimet, mert azon szívesebben nézném vissza. 3G-s pad nem kellene, mert tényleg csak wifin menne otthonról, vagy telefonról internetet megosztva minden tartalom.
Leginkább a videók és fotók nézegetéséhez, filmezéshez, játékhoz kellene. Twitchen és Youtube-on néznék videókat, utazáshoz jó lenne olvasáshoz, játékokból pedig nagyobb kijelzőigényeseket tolnék rajta. Elvagyok a telón is, de kockuláshoz a 4" néha kicsi.

(#16037) agabe válasza szupermacs (#16036) üzenetére


agabe
addikt

Akkor air2 , vagy uj ipad, es 32 gigat javasolnek (16-os mar nem is nagyon van, vagy draga es nem hivatalos helyrol)
Hivatalos helyen (istyle) az emlitett 130ezer most, vagy 133ezer amikor lesz az uj ipad-bol.
Ha kell a 64giga, akkor air2, mert asszem uj ipad-bol csak 32 es 128-as lesz, bar a 128-as is olcsobb lesz mint most az air2 eseteben (170ezer 185ezer helyett)
64gigas air2 most egy helyen (gold szinben) 130ezer alatt van (nem hivatalos bolt), de gari ugyis 1 evig ervenyes ra...viszont ha kell a masodik evi szavatossag, vagy szeretnel biztositast ra, akkor marad istyle meg hasonlok, es 32 vagy 128GB.

Azt nem tudom megmondani erdemes-e varni az uj ipad-re, mert alig lesz erosebb, de air1-es haza es kijelzoje lesz beleapplikalva ami nem rossz, de air2-es kepe pl. jobb, igaz ha nem egymas mellett nezed oket vagy nem felvaltva hasznalod az sem eszreveheto igazan.

[ Szerkesztve ]

(#16038) szupermacs válasza agabe (#16037) üzenetére


szupermacs
veterán

Air 2-t hol lehet kapni? Apple honlapja nem túl egyértelmű nekem a most megjelenő paddal kapcsolatban. 64 giga tökéletes lenne.
Nagyon kifutó ez a kategória?

(#16039) access_denied válasza agabe (#16037) üzenetére


access_denied
senior tag

Erről az "új ipadről" hol lehet bővebben olvasni?

Azért a 9.7 Pro kamerája nem gyenge, 4K vagy 720@240fps felvételek, panoráma fotó készítése, stb. (ha valakinek számít).

[ Szerkesztve ]

(#16040) szupermacs válasza access_denied (#16039) üzenetére


szupermacs
veterán

(#16042) agabe válasza szupermacs (#16038) üzenetére


agabe
addikt

[link]

(#16041) local1:
air 2 ne lenne sikerszeria ? 2es fel eve jelent meg, es azota is hibatlanul hasznalhato.
Uj ipad sem lesz jobb, sot kijelzoben gyengebb, a pro verzio meg tularazott.

[ Szerkesztve ]

(#16043) szupermacs válasza agabe (#16042) üzenetére


szupermacs
veterán

Köszönöm! :R

(#16044) Scale válasza agabe (#16042) üzenetére


Scale
őstag

Ennyiért megfelelő helyen már majdnem 128gigásat kap az ember :K

(#16045) NGA


NGA
addikt

Ipad Air-t érdemes lefrissíteni 10.x-re? Most 9.3.3 van JB-vel, de sokszor kiakad a safari, és újratölti az oldalakat.

(#16046) agabe válasza Scale (#16044) üzenetére


agabe
addikt

mennyiert ? 130ezerert ?
gsm boltokban 143ezer korul van mar 128-as ahogy a 130ezer alatti 64-es is gsm bolti ar...azoknal ennyiert is kapni remelhetoleg nen csak hirdetik hanem tehyleg, de ezek nem a jellemzo arak meg ott sem, es ha nem gold, vagy silver kell akkor mar persze dragabb.

[ Szerkesztve ]

(#16047) Ragnar95 válasza access_denied (#16033) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

JB nélkül nincs. A fejlesztők implementálhatják ezt a funkcionalitást az appjukban, van rá API, de ezt kevesen lépik meg és appokon kívül nincs rá megoldás.
macOS-en QuickTime-al megoldható a dolog, ha kábellel csatlakoztatod géphez az iPadet, winen nem tudom, van-e rá lehetőség.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16048) Scale válasza agabe (#16046) üzenetére


Scale
őstag

Hát a 128-asról van szó és én a gsm boltokra gondoltam a megfelelő helyet ;)

(#16049) jamy79 válasza NGA (#16045) üzenetére


jamy79
tag

Én nem frissítenék. Ugyanazon hardverrel az Air-em sokkal pörgősebb 9 alatt, mint a mini 3-am a 10 alatt. Én megbántam, hogy a mini 3-at lefrissítettem. A safari újratöltések szerintem az 1GB ram miatt vannak.

[ Szerkesztve ]

(#16050) access_denied válasza szupermacs (#16040) üzenetére


access_denied
senior tag

Köszönöm, elkerülte a figyelmem.

#16047 Ragnar95

Igen, a QuickTime-os megoldást olvastam, jobb híján akkor ezt alkalmazom.

Illetve belefutottam ebbe a videóba, nem tudom, hogy mennyire lehet ilyen szoftver(ek)ben megbízni?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.