Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1401) xcbiker válasza Patentcsávó (#1398) üzenetére


xcbiker
addikt

privát ment...

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1402) Patentcsávó válasza csabors (#1395) üzenetére


Patentcsávó
tag

Szia,

egy kicsit engem is aggaszt az az 1 év gari persze lehet bővíteni 2 és 3évre plusz pénzért természetesen ami úgye ismét csak költség sajna. :(
Amit kinéztem másikat, arra 3év gar van alapból csak az 14,1colos(bár lehet, hogy ez is tökéletes lenne) és nem adnak hozzá op.rendszert, na meg még nem SANTAROSA-s platform! Amúgy DELL D620 lenne és persze drágábban úgy 310.000 környékén.

Úgyhogy most már teljesen tanácstalan vagyok hogy melyiket...

Majd én tudom...

(#1403) yash válasza Alpi (#1396) üzenetére


yash
senior tag

Pedig intel GMA950-től kezdve a FEAR is megy a HP notikon :D Tudom, mert ezzel nyomtam tegnap is :D Annyira nem kell leszólni ám a mai integrált vezérlőket, pl SWAT4 full grafikán megy! 1-2 évnél idősebb játékok totál fullban mennek, a maiak meg kicsit butitva, de eldöcögnek. Bár a Black&White 2 pl megint kivétel, az nemrégi gyerek, és fullon megy. Szóval, ha nem lövöldözössel, hanem nyugodt hangvételü játékkal szokott játszani, még a keményebb kategóriát is érdemes próbálgatni! Zuma meg ilyenek, hát röhögve :D Arra figyelj, hogy b*sszál bele k*rva sok RAM-ot, mert az integrált vid.vezérlők egyből abból kajálnak 128 RAM-ot általában (bár ez dinamikus). Nekem 2G van benne, erre mondom azt, hogy nem kell bele több, de 1 kevés lett volna az biztos!

Ha pedig azért aggódsz, hogy lemerül, kicsi gépet kell venni, kicsi kijelzővel. Ha már rájöttél, hogy P-t kell venned, és van rá kicis kereted, akkor én ilyet vennék a helyedben valamelyiket: HP NC-2400, HP-NC-4400.

Most hihetetlenül jó áron van egy két renew gép, én az enyémet még tavaly a nem akciós áron (525e) vettem, most meg 190-ért renew. Idegeskedtem is sokat miatta :)

http://www.notebookstore.hu/notebook/hpq/nc4400/arlista.htm

HPQ nc4400 (RL880):
• 12.1''XGA (1024x768pixel) VWA TFT LCD • intel GMA950 maximum 224MB video
• Core2-Duo T7200 (2.0GHz/4MB/667) • 2048MB DDR-2 • 80GB HDD • külsõ-megh.opció
• Wi-Fi (802.11a/b/g) • Bluetooth • fémház (Mg-Al) • Microsoft Windows XP Profess.

akciós bruttó ár: 269.880,--

Ez olyan szinten megéri, hogy az valami csúcs! Látnod kéne élőben a gépet. Bár abban totál biztos vagyok, hogy nem adnád a barátnődnek :D Neki elég lenne Zumához eg 4200-as is szerintem...

(#1404) polip válasza xcbiker (#1400) üzenetére


polip
addikt

tegnap vitte el a futár! nem sürgős, de 7főn felhívlak!

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1405) Alpi válasza yash (#1403) üzenetére


Alpi
tag

Köszi a tanácsokat! :R

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#1406) tomika


tomika
aktív tag

Végre, sikerült megtudni valamit erről a folyamatosan működő venti-problémáról!
3 típusnál jöhet elő a probléma:
6510b
6710b
6710s
A megoldás:
meg kell nézni megvétel előtt a szériaszámot, ha a CNU714XXXX to CNU723XXXX intervallumba esik, akkor vásárlás után mehetsz is alaplapcserére (vagy egészen egyszerűen nem veszed meg!)
Úgyhogy vigyázzatok, és akkor nem lesz gond! :))
ThanX Ricky D :R

A DuraFinish nevű dologról, meg a kijelzőborításról nem tud senki semmit?



[Szerkesztve]

(#1407) kisho


kisho
senior tag

Sziasztok!

Van nálam egy pavilion ze4801ea, ami újratelepítésre került (xp), de persze a driverlemezt elhagyták. Az ehhez a típushoz tartozó HP driverlapon viszont nem volt OSD szoftver. Találtam egy másik típushoz valót, de az meg nem volt 100%-os: a baloldali hangerőszabályzó nyomkodását nem ''érzékelte''. Tudna valaki linket adni egy ehhez a géphez való OSD szoftverre?

(#1408) Davserer


Davserer
csendes tag

Hy!
Az lenne a gondom, hogy a 6715s notebookomon nincs a hangerosseg allitasara lehetoseg billentyuzetrol. Van valamilyen program, amivel beallithatnam hogy pl. az fn+1 lenyomasara valtozzon a hangero??? Egyebent korrekt notebook, csak ajanlani tudom. Es meg azt szeretnem ,hogy hol lehet beallitani azt,hogy a gpu mennyi memoiat foglaljon le maganak?

(#1409) Messzilátó válasza tomika (#1406) üzenetére


Messzilátó
csendes tag

Hi Mindenkinek!

Friss tagként érdeklődve olvastam az eddigi hozzászólásokat. Én is pályázok egy 6710b notira, de csak október táján. Remélhető, hogy addigra kimennek a hibás alaplapú gépek? Nem lehet valahol utánajárni, hogy milyet hoznak be az országba?

A DuraFinish-ről a HP oldalain ezt találtam:
Tartósság
A HP DuraFinish magnézium-ötvözetű házak, valamint a HP DuraKeys és HP 3D DriveGuard megoldások gondoskodnak róla, hogy noteszgépe a hosszú utakon is megbízható maradjon.

Ezt kerested? Ha nem, bocsi.

(#1410) tomika válasza Messzilátó (#1409) üzenetére


tomika
aktív tag

Erre gondoltam, kösz a segítséget! :R
nem tudom, hogy mennyi hibás noti van még a piacon, talán senki sem tudja.
vásárlás előtt ellenőrizd majd a szériaszámot, akkor elméletileg nem lehet baj.

[Szerkesztve]

(#1411) lordjancso


lordjancso
senior tag

Hali!
Kinéztem magamnak ezt a notit: [link] HP 6715b-GB833EA
Valaki tud róla valamit mondani? Jó a Sempron64-es proci? A VGA ugye elég középszerű de legalább lehet cserélni. Kíváncsi vagyok a véleményekre! Megéri egyáltalán? Vagy ár/teljesítmény arányban tudtok jobbat?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#1412) Darth_Revan válasza lordjancso (#1411) üzenetére


Darth_Revan
veterán

''A VGA ugye elég középszerű de legalább lehet cserélni.''
Azt meg hogy? :F

(#1413) xcbiker válasza lordjancso (#1411) üzenetére


xcbiker
addikt

A vga-ja nem cserélhető ennek a modellnek.
A hp-nak kevés modellje van aminél lehet cserélni.
A 17''-osok többségénél lehet.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1414) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Tudja valaki,hogy az nx6325 milyen processzorokat képes kezelni? Vagy csak a Mobile Sempront képes? Abból is max mekkorát ?

u.i.: Van már lehetőség a CPU tuningolására?

(#1415) xcbiker válasza Darth_Revan (#1414) üzenetére


xcbiker
addikt

AMD Turion 64 ML-60 (2.00-GHz)
AMD Turion 64 ML-56 (1.80-GHz)
AMD Turion 64 ML-52 (1.60-GHz)
AMD Turion 64 ML-50 (1.60-GHz)

Mobile AMD Sempron 3500+ (1.80-GHz)
Mobile AMD Sempron 3400+ (1.80-GHz)
Mobile AMD Sempron 3200+ (1.60-GHz)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1416) Darth_Revan válasza xcbiker (#1415) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Több oldalon is úgy árulnak nx6325-öt,hogy AMD Turion 64 X2 2x2000Mhz van bennük...lehetséges lenne,hogy kezeljen 2 magos processzort az nx6325?
Jah és még annyit,hogy Magyrországon,hol lehet notebook CPU-t beszerezni ?

[Szerkesztve]

(#1417) xcbiker válasza Darth_Revan (#1416) üzenetére


xcbiker
addikt

Bocs, itt a kiegészítés:

AMD Mobile Turion 64 TL-50 X2 - 1.60GHz
AMD Mobile Turion 64 TL-52 X2 - 1.60GHz
AMD Mobile Turion 64 TL-56 X2 - 1.80GHz
AMD Mobile Turion 64 TL-60 X2 - 2.00GHz

Természetesen mindegyik S1-es fogalalatú.

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1418) Darth_Revan válasza xcbiker (#1417) üzenetére


Darth_Revan
veterán

AMD Turion 64 X2 Dual-Core Mobile TL-64 2.3GHz,ez is S1 foglalatu ezt már nem bírja kezelni,max csak 2.0Ghz-eset ?

(#1419) xcbiker válasza Darth_Revan (#1418) üzenetére


xcbiker
addikt

szerintem lekezeli azt is.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1420) Darth_Revan válasza xcbiker (#1419) üzenetére


Darth_Revan
veterán

ok,már csak 2 kérdésem lenne és nem is zavarlak tovább:))
1) MO-on hol lehet eek közül beszerezni bármelyiket?
2)van-e értelme kicserélni a Sempron 3500+t egy 2 magos Turion 64-re? vagyis érhető-e el vele jelentős sebesség növekedés,vagy a többi alkatrész miatt,csak minimális sebesség növekedés lenne,ami miatt gyakorlatilag felesleges bajlódni vele?

(#1421) xcbiker válasza Darth_Revan (#1420) üzenetére


xcbiker
addikt

Gyakorlatban én ezt nem teszteltem, de itt egy link:[L] http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html[/L]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1422) Darth_Revan válasza xcbiker (#1421) üzenetére


Darth_Revan
veterán

hát,legtöbb adatokat sikerült úgy összeállítani,hogy a Sempron 3500+t több X2-sel se tudtam összehasonlítani...de pl a Turion 64 X2 TL-56-ot és a Sempron 3500+t SuperPI 2M* alapján össze tudtam..az eredmény érdekes,mind2 CPU 1800Mhz-en megy,de a Turion 64 2 magos,a Sempron meg 1 magos,viszont a Turion 114,a Sempron 113 pontot ér el...érdekes,hogy 1 és 2 magos CPU között csak 1 pont különbség van...van ez az 1 teszt eredmény alapján felesleges még ítélkezni ?

(#1423) BluEyes válasza Darth_Revan (#1422) üzenetére


BluEyes
őstag

Ez így normális. A két mag előnye ilyen szimpla egy szálas alkalmazásokban nem jön (jöhet) ki, hisz csak az egyik magot használja a progi, az meg esetenként akár gyengébb is lehet, mint az egymagos Semproné.
A tesztben nem pont, hanem másodperc szerepel, a kisebb a jobb érték, hamarabb végzett a számolással az a proci.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1424) lordjancso válasza xcbiker (#1413) üzenetére


lordjancso
senior tag

És akkor honnan lehet tudni, hogy egy laptopnál lehet-e cserélni a VGA-t?

És ennél lehet cserélni? [link] ACER AS5710G-101G16Mi

[Szerkesztve]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#1425) polip válasza lordjancso (#1424) üzenetére


polip
addikt

dehogy lehet...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1426) marsu válasza polip (#1425) üzenetére


marsu
addikt

... dehogy lehet tudni, vagy dehogy lehet cserélni?

:DDD

Vagy lehet cserélni, de az egész laptoppal együtt ....

:D

Press any key to continue ...

(#1427) asysoft válasza polip (#1399) üzenetére


asysoft
aktív tag

Tehát ha jól értem, miután letelt a garancia, bemegyek a hónom alatt a működő géppel a megfelelő helyre, s bővíthetem a garanciát? (Eddig úgy tudtam-Notebook store oldalán ez van- hogy vásárlástól számított 3 hónapig lehet csak bővíteni a garanciát.) 1 évről 3 évre való bővítés mennyibe kerülne?:) Ugye akkor is megy, ha magam bővítettem a memóriát?

(#1428) KS99


KS99
csendes tag

Tud valaki nekem mondani egy olyan HP notebookot, aminek ára 150 alatt van, és matt kijelzős??
SOS kellene...
(eddig csaK egyet találtam: Toshiba Satellite L30-113)
A fórumon kaptam tippet, hogy a hp-ék között talán van...

(#1429) sghc_toma válasza KS99 (#1428) üzenetére


sghc_toma
senior tag

pl itt a második: [link] (bár 15''-on az 1024x768 pöppet kevés sztem..)

vagy itt:[link] az első.. bár ez nem marad 150 alatt (159e)....

in asm we trust

(#1430) KS99 válasza sghc_toma (#1429) üzenetére


KS99
csendes tag

köszi a tippeket.
Azon gondolkodom, vajon az első miért ilyen olcsó. Nem gyanús?

Ami a felbontást illeti. Hátha meg lehet nézni melőtt megvenném. Ilyen árba talán még belefér, ha nem nagyon kínos. (bár modnjuk ezt lehetetlen lesz 1-2 év múlva eladni, vagy csak 5000-ért :O

(#1431) sghc_toma válasza KS99 (#1430) üzenetére


sghc_toma
senior tag

nem gyanús, azért ilyen óccsó, mer' renew.. itt:[link] le van írva, mit is jelent ez.. amúgy meg lehet nézni, mielőtt megveszed..


[Szerkesztve]

in asm we trust

(#1432) KS99 válasza sghc_toma (#1431) üzenetére


KS99
csendes tag

szerinted megéri ilyet venni?

(#1433) sghc_toma válasza KS99 (#1432) üzenetére


sghc_toma
senior tag

nekem egy renew nc8430-am van, szerintem megéri... ha nem zavar a valószínűleg nem magyar billentyűzet, meg hogy az 1 éves garit nem tudod bővíteni (ebben nem vagyok teljesen biztos..), akkor megéri..

in asm we trust

(#1434) KS99 válasza sghc_toma (#1433) üzenetére


KS99
csendes tag

a billentyűzetet nem lehet magyarra cseréltetni? (ha lehet kb. mennyiért?)

(#1435) BluEyes válasza KS99 (#1432) üzenetére


BluEyes
őstag

Matt kijelzőt akarsz, az meg nemigen van már, tehát ebből a szempontból nem sok választásod van. Nem rossz kis gép amúgy, pár kollégának van itt ilyen. Arra készülj, hogy valszeg a klaviatúra nem magyar (kb. 9k-ért kapható).
Polip fórumtárs tollából egy teszt: [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1436) polip válasza BluEyes (#1435) üzenetére


polip
addikt

:D :R

épp eladó az enyém...dokkolóval, táskával, vadi újonnan :D

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1437) kew


kew
senior tag

sziasztok!

garancia kiterjeszthetősége hogyan működik?:) edigitalnál kinéztem egy hp gépet, de 1 év garral adják, és náluk nem is lehet hozzá venni többet.
Kérdés, akkor hol lehet? Mondjuk nemis vásárláskor akarok, hanem mondjuk rá pár hónapra, ha újra lesz pénzem :))
thx :)

(#1438) BluEyes válasza polip (#1436) üzenetére


BluEyes
őstag

Pűűű

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1439) Dzsimpi


Dzsimpi
csendes tag

valakinek van eladó laptopja? :R :R

Dzsimpi

(#1440) tuzpenge válasza polip (#1399) üzenetére


tuzpenge
őstag

Hali!

A gari hosszabitás részletei engem is érdekelnének! Hol lehet és meddig stb.
Egy hozzáértő és ezzel foglalkozó válaszára kíváncsi lennék én is, és ahogy olvasom a többiek is.Ha megosztod ezt velünk akkor megköszönjük. (Enyém pl.: nx6310 és 2006.11.26.-án lett vásárolva 1 év garral)
Meddig lehet ezt hosszabítani, hol, miként, és mennyibe kerül?
Köszi!

ˣ

(#1441) Kagabor82


Kagabor82
csendes tag

Sziasztok,

két napja vettem egy HP omnibook 6000-es használt notebook-ot. PIII / 900 MHz, 256 MB RAM, 20 GB winchester, stb. Sulix oprendszert tettek rá az üzletben, lévén az ingyenes. Eddig 3 különböző XP telepítőt tettem be, de miután bebootolt róla, és kiírta, hogy ''számítógép hardverkiépítésének vizsgálata'', megáll (fekete képernyő). Egy helyen találtam ilyen esetet a google-val: http://forums1.itrc.hp.com/service/forums/bizsupport/questionanswer.do?threadId=817571&admit=-682735245+1190148465997+28353475
De én nem akarok telepített 98-at rámásolni, és azt használni.

Mit tanácsoltok, hogy tehetnék rá XP-t?

Köszönettel: kagabor

(#1442) Peter M válasza sghc_toma (#1433) üzenetére


Peter M
tag

Gari kibovites roviden:

Bovitheted az ujonnan vett es a RENEW gepet is (tapasztalat nekem is renew van)

A HP rendszereben:
A garancia lejarta elott garancia hosszabitast vehetsz max 3 ev tehat +2evet veszel. En az nc8430 + 45000 lett gari kibovitve. Elvileg szolgaltatast veszel igy itt is nagy a szoras az amcsi oldalon a kiegeszitoknel le van irva melyik mit takar (masnapi kiszallas cseregep bla bla bla...)

A garancia lejarta utan az amcsi oldalon van valami garancia utani csomag de sztem ez mo-n nem hasznalhato v ha hasznalhato nem veheted meg no mind 1 osszesen ha mindegyikbol bevasarolsz osszehozhatsz egy 6 evig garis laptopot. =)

megj.: Mo-n ha kiskerektol veszed a gar kibovitest alt eloszor beprobalkoznak azzal h elhajtanak mivel renew v utana bekinalnak a 72 000 es csomaggal (ami elvileg amiba ua ezert az arert az Acer szeru hulye garancia is benne van azaz foldhoz ba***od es beviszed gariba ;) no mind1 en vegul a hpn keresztul vmi net kft tol vettem ok uzemeltetik a hp mo-s oldalat.

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#1443) polip válasza Peter M (#1442) üzenetére


polip
addikt

nem tom milyen rémhíreket nyomtok itt...

ez pl az egyik HP disztributor árlistájából való:

HPQ Garancia 3év köv. mnapi helyszíni NB N4/6/8xxC HPQ U4419E 51884 15 000 Ft

ez a nagyker nettója...ez kisker bruttón is bőven 30 alatt van....szal

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1444) varzo válasza Peter M (#1442) üzenetére


varzo
tag

Nekem azt mondták a notebookstore-ban, hogy Mo.-ról nem lehet bővíteni a renew gépeket. Külföldön igen.
Neked renew van és bővítetted Mo.-n?

(#1445) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Adott az Acernek ez a notebookja: Acer F-1005-WTMI NoteBook Ferrari ([link])
Meglepően,ebben is ATI Radeon X1150,viszont azt írják,hogy 256/512 MB. Hogy lehetséges az,hogy 512mb-os,miközben a HP nx6325ösben meg 128mb ? Ez tényleg ennyi,vagy pedig csak ügyesen kihasználják,hogy a Windows Vista csalóka módon 512mb-ot ír ki? (nekem is annyit írt a Vista Business alatt a DirectX10)

(#1446) kew válasza polip (#1443) üzenetére


kew
senior tag

deee és ha én most veszek egy gépet és pl jövő februárba bemegyek egy másik helyre, hogy adjanak hozzá +2évet, szépen adnak majd?
Pár helyet vagy módot tudtok mondani, hogy hol/hogy lehet ilyen kiterjesztést vásárolni? Kiskereknél nemigen láttam még ilyet.

(#1447) polip válasza kew (#1446) üzenetére


polip
addikt

ahol vetted, oda célszerű menni :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1448) BluEyes válasza polip (#1447) üzenetére


BluEyes
őstag

Madaras tecsóba vettem az enyimet, de oda szerintem hiába is mennék :D
olvass püt

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1449) varzo válasza Peter M (#1442) üzenetére


varzo
tag

Igazad volt, a notebookstore-os mondott hülyeséget, tényleg lehet bővíteni a garit kivétel a Mo-n nem forgalmazott gépeknél.

(#1450) Damage válasza asysoft (#1427) üzenetére


Damage
senior tag

A HP-nál egy éven belül (a garancia lejárta előtt) tudod kibővíteni a garanciát 2 vagy3 évre.

[link]
Valaki tud olcsóbb megoldást?

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.