Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#106) Blaise


Blaise
veterán

üdv !

Van valakinek tapasztalata ezekkel a gépekkel ?

HPQ nx8220
HPQ nc6320

Renew gépként egész jó áron lehet őket megkapni...Egy stabil, jól terhelhető notira lenne szükségem amit nem szeretnék 3 éven belül lecserélni. Ötletek ?

Az első gépben sima Pentium-M 770 (2.13GHz/2MB/5339 proci van, ez mennyire fog időtállónak bizonyulni a következő években ? :U

(#107) DeusHun válasza Blaise (#106) üzenetére


DeusHun
őstag

Cs!

sztem nézz vissza kb 100-150 postot. Azt hiszem ott van szó 8220-as tapasztalatról (én is faggatóztam ilyen ügyekben :) ). Megéri, egy csomó típustulajdonságot leírtak itt a srácok.

Rainforest Alliance Certified signature

(#108) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A hirdetést és az ahhoz kapcsolódó hozzászólásokat töröltem. Ennek nem itt a helye, apróra vele.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#109) sulep


sulep
senior tag

Megnéztem, a gyári memória Hynix HYMP564S64BP6-Y5 típusú (512MB). Szerintetek ha veszek egy másik Hynix 1GB-osat akkor azzal tuti menni fog nem? Vagy van esély hogy azzal is ütközni fog és nem indul el?

(#110) s_akos82 válasza sulep (#109) üzenetére


s_akos82
tag

Ebben a műfajban sajnos semmire nincs garancia..., akkor mehetsz csak biztosra, ha két teljesen egyforma (egyszerre vásárolt) modult próbálsz együtt működtetni, vagy talán még akkor sem, erősen gépfüggő is hogy mennyire viseli jól a különböző memó kombinációkat.

Próbáltad már csak az új modult egymagában?

[Szerkesztve]

(#111) sulep válasza s_akos82 (#110) üzenetére


sulep
senior tag

Nem próbáltam mert nemakartam szétszedni annyira a gépet. (Bill alatt van a gyári memória) És nekem kellene mind a 1.5GB. Nem pedig csak 1GB.

(#112) screwdriver válasza sulep (#111) üzenetére


screwdriver
tag

Én ilyen típusút kaptam: Kingston Value Ram KVR667D2S5/1G.

Nálam sem dualban megy. 256 van gyárilag bill.alatt, mellé ment az 1Gb.
1.73 celeronos a gép.

Első indulásnál bejött 3 opció (ablak, keret vagy mi, win boot elött), hogy ram upgrade történt...asszem ilyesmi volt.
Bementem a biosba, ram tesztet nyomtam.

Biosból ki, aztán asszem win boot, minden ok azóta.
Írtam dvd-t, super pi, 3dmark, Wolfenstein :D ezekkel eddig ment simán.

(#113) parandroid válasza sulep (#111) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Vegyél még egy ugyanilyen 1GB-ost, és add el az 512-est. :D
De előbb tényleg nézd meg, hogy egyedül megy-e a modul (valószínűleg igen).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#114) parandroid válasza screwdriver (#112) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Dualban csak két azonos méretű és sebességű modul tud menni. Együtt működhet két különböző méretű modul is, de természetesen a lassabbik modul sebességén csak.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#115) screwdriver válasza parandroid (#114) üzenetére


screwdriver
tag

Én is csak egy modult vettem, mert nem akartam a keyboard alól kibányászni a gyárit....még 3 napban voltam :)

Meg gondolom celeronnak nem kell annyira a két egyforma modul...

[Szerkesztve]

(#116) s_akos82 válasza sulep (#111) üzenetére


s_akos82
tag

Mondjuk egy próbát azért megérne a dolog, nem annyira bonyolult, csak egy 8-as torx csavarhúzó kell hozzá, amivel kihajtod a bill.-t rögzítő két csavart + az Fx billentyűk közötti kis reteszeket kell oldani (lefelé elhúzni), és már ki is lehet emelni a helyéről könnyedén. Vsz. csak a két modul nem bírja egymást, ez sajna nem ritka jelenség. Máshogy nem igazán lehet tesztelni.

(#117) sulep válasza parandroid (#114) üzenetére


sulep
senior tag

De ha mindkettő 667-es akkor tök mindegy nem?

(#118) sulep válasza sulep (#117) üzenetére


sulep
senior tag

Megkérdeztem egy ismit akinek szintén ugyan ez a gépe a gyári memó is pont ugyan ez Ő Kingstonet rakatott bele és tökéletesen megy. Szóval még próbálkozok kicsit hátha azzal majd megy.

(#119) parandroid válasza screwdriver (#115) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ööö, na várjunk csak. Az, hogy a poci dual core, annak semmi köze ahhoz, hogy a memóriák dualban mennek-e...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#120) parandroid válasza sulep (#117) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Akár két azonos modullal is előfordulhat inkompatiilitás, nincs semmi garancia. De minél több tulajdonságuk egyezik, annál kevésbé valószínű. Ha mindkét modul 667-es, akkor akár 667MHz-en is hajthatod a rendszert, bár gondolom az FSB úgyis fixen 533MHz, tehát a gyorsabb modulok is ennyin fognak menni, úgyhogy mindegy, nem?

Tettem már be notebookba 333-as DDR RAM mellé 400-ast, és 400-as DDR2 RAM mellé 533-ast, egyikkel sem volt gond eddig, de én nem vagyok reprezentatív minta, és valóban előfordul néha ilyesmi.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#121) screwdriver válasza parandroid (#119) üzenetére


screwdriver
tag

Na itt kicsit megszerkesztettem a dolgokat :)

Szóval akkor lámát kérdezek, előre is bocs, de asztali gépben csak p4 nw 800am volt meg van egy 945 dualos procim...celeronnal nem igen volt dolgom.

Tehát ha 2 egyforma modulom lenne, celeronnal is megy dualban? illetve profitál a celeron ebből? M430 1.73 Ghz 533-as.

(#122) parandroid válasza screwdriver (#121) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az, hogy a 2 memóriamodul megy-e dual módban, az független a processzortól, chipset függő. A mai chipsetek mindegyike támogatja már ezt a módot. Elvileg gyorsabb a memóriakezelés dualban, mintha egyszerűen két modul csak úgy lenne egymás mellett, de hétköznapi használat közben nemigen lehet észrevenni a különbséget.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#123) screwdriver válasza parandroid (#122) üzenetére


screwdriver
tag

Köszönöm a felvilágosítást.

(#124) Macilaci457


Macilaci457
őstag

A minap a 6220-asomon wifi kapcsolat közben a kék wifi-led pillanatokra elaludt, ezt csinálta egy percig kb. A kapcsolat nem szakadt meg net volt.
Találkozott valaki ezzel?
Kontakt hiba?

(#125) sulep válasza parandroid (#120) üzenetére


sulep
senior tag

A gépben Core 2 Duo T5500 proci van ami ha jól tudom 667FSB-s. Ezért ragaszkodnék ahhoz a memóriához.

(#126) yash


yash
senior tag

HP-s NHC fanok figyelem! Csinált már valaki a gépéhez saját ACPI DSDT-ket? Sikerült? Addig eljutottam, hogy előállitottam a .dsi és .dat fájlt, aztán itt el is akadtam. HA valaki csinált már ilyet, az légyszi vegye fel velem a kapcsolatot!

AMúgy marha érdekes, hogy az NHC-ba előre bedrótozott ACPI-m csak félig müködik. A ventillátor sebességét nem tudja irányitani, illetve kiirja, hogy ACPI error, és elkezdi fullon pörgetni... szal nem jó hozzá a gyári ACPI. Ezért gyártanom kell magamnak sajna.

Másik érdekes dolog, hogy a gyárilag TC4400-nak ismeri fel a gépem. Jó, mondom biztos rossz az NHC felismerő algoritmusa. (NC4400-am van, a TC4400 pedig tablet verzió).
Aztán előállitottam az iasl.exe-vel a két fájlt, és meglepődtem: az is TC4400 végü fájlokat állit elö... vmi szar van a palacsintában. Az a tippem, hogy a két különbözö tipusu gép ugyanazt az ACPI-t kapja hardverileg. Na mindegy, valamit csinálnom kell.

Egyébként, vicces volt az ACPI bug. Elinditotta a ventillátort maxon annak ellenére, hogy a proci nem volt terhelve :) 38 fokosra lehütötte :) Csak ez igy nem olyan jó, kicsit (nagyon) hangos volt :)

(#127) kissgy04


kissgy04
tag

szisztok

Azt szeretném kérdezni, ha vettem egy hp notit korábban előtelepített windowssal és recovery partíciót leszedtem :W , van rá lehetőség hogy a windowst újra megszerezzem vmilyen módon, ha a windows összedőlt?

Nem a windows lenne a gond, tudnám telepíteni khm ''nem teljesen tisztán'' :DD ,de ha már a Hp notit windows-sal vettem, akkor szeretném legálisan használni.

Üdv
Gy.

(#128) BluEyes válasza sulep (#125) üzenetére


BluEyes
őstag

Kedves Sulep és Mindenki!

A több memóriamodul használatából adódó problémák jelentős részéért a nem megfelelő időzítések a felelősek. Auto módban - és a HP notik igy működnek - a bios megvizsgálja az (fizikailag) első slotban csücsülő modul SPD csippjébe írt időzítési értékeket, és aztán ehhez állítja a többi modul értékeit is. Értelemszerűen, ha nem egyformák a modulok, és egy jobb időzítésekkel bíró modul kerül az első slotba, akkor az ő értékeivel fog indulni a rendszer, és így a gyengébb (magasabb) értékekkel működő másik modul hibázni fog.
Megoldás: egyforma időzítésű (tehát nem feltétlenül azonos gyártmányú) modulokat célszerű vásárolni. Ha már megtörtént a bajság, és a gép nem megyen, először is külön-külön meg kell nézni, hogy szólóban mennek-e a modulok - tehát a memóriák hibáját zárjuk ki -, majd meg kell próbálni a két modult felcserélni, hogy a vélhetően gyengébb időzítésű modul értékeit állítsa be a rendszer induláskor, amivel a másik, jobb modul is kényelmesen működni fog.
Teccik-e érteni, miért kéne kivenni az eredeti modult?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#129) sulep


sulep
senior tag

Most rendeltem egy PQI-t kiváncsi leszek hogy azzal megy-e. Remélem mert már tele ahócipőm hogy nekem mindenért 10x kell futnom.

(#130) csabors válasza kissgy04 (#127) üzenetére


csabors
tag

Szia!
Feltételezem, hogy van Win matrica a notin. Szerezz egy olyan telepítőlemezt ( olyat amit a telepítés után aktiválni kell, ''kampuszos'' vagy ''mennyiségi liszenszes'' nem jó, prof vagy home attól függ hogy milyen oprendszerrel vásároltad) és az eredetiségét igazoló szériaszámmal ami rajtavan a matricán telepítsd újra a windowst, majd aktiváld a szokásos módon!
A helyreállító partíció miatt ne bánkódj, legalább több hely lett a hdd-n. A meghajtóprogikat a HP oldalán megtalálod!!

Üdv:

Nikon

(#131) kissgy04 válasza csabors (#130) üzenetére


kissgy04
tag

Szia

Köszi érdemi válaszodat. A meghajtóprogikat nem bánom és a partíciót sem. Bár a működő windowsról egy progival anno csináltam backupot, de gond volt vele, mindegy.

Amit írtál nem esett le nekem :C , hogy olyan wint szerezzek amit telepítés után kell aktiválni, nem is értettem miért nem fogadja el a legális kulcsomat teleptés közben. Ok béna vok :W .

Már csak a bökkenő, hogy honnan szerezzek ilyen telepítés után aktíválható wint xp prot.

Köszi
üdv
Gy

(#132) Breaker10


Breaker10
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Kb egy fél éve vásároltam egy nx7400-as szerkentyűt. A géppel alapvetően elégedett vagyok, csak egy gond van vele, de az elég idegesítő! Hihetetlen lessan tudok vele dvd-t írni, a legnagyobb sebesség, amit ki tudott magából préselni, az a 0,8x-es (nem 8, hanem 0,8 !!!!!), aztán így egy dvd megírása olyan másfél óra, ami alapvetően nem lenne olyan nagy probléma, ha közben lehetne használni a gépet, de nem igazán lehet! Az egy dolog, hogy belassul, de se zenét hallgatni, se filmet nézni nem lehet, mert periódikusan (kb. 3 másodpercenként) betorzít a hangba. Na szóval az érdekelne, hogy más tapasztalt e ilyet, esetleg ez típushiba e, vagy mehetek szervízbe (és még körbe se röhögnek a bajommal)?!
A gép fő paraméterei:T5500 Core 2 duo proci, 512MB ram, 120 GB HDD

(#133) BluEyes válasza Breaker10 (#132) üzenetére


BluEyes
őstag

Hüha :F Cd-t normálisan ír-olvas? Eszközkezelő - IDE vezérlők - elsődleges - jobb egér Tulajdonságok - nézd meg, hogy nem PIO módban van-e az eszköz. Ha igen, nyomd át DMA-ra.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#134) Oszka válasza Magnat (#2) üzenetére


Oszka
csendes tag

Zsír új vagyok itt.
Lenne egy ostoba kérdésem: hp compacq nx 6110-en, milyen gyártmányú az
LCD panel. Kicsit eltört. Van olcsón olyan ami fujitsusiemens-be való.
Kompatibilis?

(#135) DeusHun válasza Oszka (#134) üzenetére


DeusHun
őstag

''Persze, hogy lehet különbség. Még az azonos típuskódú nx6310 (EY503ES)-t is kétféle matt panellal szerelik. (LG-Phillips vagy Chi Mei Optoelectronics). ...'' Írta: Omni

Ezek alapján sztem nx szériánál az isten se tudja, hogy melyikben milyien kerül. Max everest tudná megmondani neked, hogy milyen volt benne.

[Szerkesztve]

Rainforest Alliance Certified signature

(#136) parandroid válasza kissgy04 (#131) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Minden Win XP telepítés után aktiválható. Kivéve az OEM Windowst, amit egyáltalán nem kell aktiválni. :)

Ha OEM kulcsot adsz meg a telepítésnél, nincs szükség aktiválásra.

Az OEM kulcsodat valószínűleg azért nem fogadta el, mert az csak pontosan ugyanolyan verzióval használható (Home vagy Pro nem mindegy) amilyennel vetted a notit, és a Win nyelve is számít, azaz magyar Win kulcsát nem fogadja el egy angol telepítő.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#137) Oszka válasza parandroid (#136) üzenetére


Oszka
csendes tag

Megprószálom, amit szerezni tudok az Chi Mei Optoelectronics-gyártmány.
Amúgy köszi!!!

(#138) kissgy04 válasza parandroid (#136) üzenetére


kissgy04
tag

Köszi, valószínűleg win nyelv probléma is volt. Azóta szereztem Oem-et, megfelelő nyelvvel és elfogadja a kulcsomat :DD .

Nem tudom kit érdekel, de lehet kérni a Hp-től opcionálisan telepítő cd-t is az előtelepített win-hez,mellé (bár igen ott van a gépen egy külön partíción a win, amit anno nem tudtam megnyitni). Nagyon normálisak voltak a hp-nél, elkérték a gép serial, és product számát, leellenőrizve hogy tényleg jogosult vagyok e rá, és milyen típusra és postán megküldik részemre. Várom a postást :)) .

Gy

(#139) Labrador válasza kissgy04 (#138) üzenetére


Labrador
tag

védőgázas zaciban fog megérkezni, és persze eredeti hp cd lesz. a seriallal nem csak jogosultságot, hanem a pontos lemezt küldik el, ami tényleg kell.

(#140) Labrador


Labrador
tag

Ezek a szériaszámok alapján azt is megmondják, hogy ki tulajdonában van. Feltéve, hogy a kereskedő bejelentette, hogy kinek adta el, akkor a TE pontos nevedet, címedet, miegymást tudják rólad.

(#141) parandroid válasza Labrador (#140) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A garancia élesítésekor le kellett jelentenie a kereskedőnek a vevő adatait is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#142) sulep


sulep
senior tag

Hál isten a PQI rammal működik a gépem. Így most 1,5GB rammal szuper.

(#143) AGevara


AGevara
csendes tag

Szervusztok!

Felajánlottak nekem egy HP Pavilion dv9310ca notebookot 300e Ft-ért.
A következő alkatrészeket tartalmazza:

Processor: AMD Turion™ 64 X2 Dual-Core Mobile Technology TL-50
Memory: 1024MB DDR2
Hard disk drive: 120GB (5400RPM)
Optical drive: Super Multi 8x DVD±R/RW with Double Layer support
Video card: NVIDIA GeForce Go 6150 (UMA)
Card reader: 5-in-1 integrated (SD, MMC, Memory Stick™, Memory Stick Pro™ or xD-Picture cards
Connectivity: Integrated 10/100BASE-T Ethernet LAN
Screen size: 17.0'' WXGA+ High-Definition BrightView widescreen
Operating system: Windows® Vista™ Home Premium


A ''beszállító'' Kanadából hozza újonan, kinti garanciával. Legjobb tudomásom szerint ez a széria amerikai piacra készült, tehát szervíz és alkatrészprobléma fennáll a későbbiekben. (Az Oktogonon lévő HP-ben úgy nyilatkozott egy eladó, hogy a cég nem is szándékozik ezt Európába hozni). Nos ez mind nem zavarna, ha tudnám, hogy egy olyan gépet vásárlok, ami nem esik szét, és tudok vele vágni képet, valamint hangot.
A paripa ára eredetileg 1000 kanadai dollár, melyet manapság 160 Ft körül váltanak, tehát van haszna az importőrnek.

Nektek van-e tapasztalatotok Pavilionnal kapcsolatban, illetve milyennek találjátok a 300e Ft-s árat érte a fentiek alapján?

Ha lebeszélnétek róla, mit ajánlanátok ilyen értékben, amivel kényelmesen és biztonságosan tudok vágni? (mindenképp notebookról volna szó).

Előre is köszönöm a reakciókat!
AGe

[link]

(#144) parandroid válasza AGevara (#143) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mocskosul drágának. Dupla áron ad el egy olyan gépet, amire a garancia csak az ő jóindulatán múlik. Ennyiért itthon is kapsz hasonló felszereltségű renew HP-t, és arra legalább a hazai forgalmazó vállal egy évet.

Egyébként renew programban vannak időnként Pavilionok is behozva az országba, néhány forgalmazó foglalkozik velük. HP nem hajlandó őket itthon szervizelni, tehát a garancia mindig az eladón áll vagy bukik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#145) AGevara válasza parandroid (#144) üzenetére


AGevara
csendes tag

Köszönöm!
Valóban.

(#146) DeusHun válasza parandroid (#144) üzenetére


DeusHun
őstag

Kintről behozott (nem boltban renew megvett) pavilonokra egyáltalán nincs support itthon?

Rainforest Alliance Certified signature

(#147) parandroid válasza DeusHun (#146) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Elvileg van, én nem bíznék benne. A HP Magyarország világgaranciához való hozzáállása legalábbis tenyérbemászó. Magyarországi kiskeres számla és garanciajegy együttes megléte hiányában nemigen nyúlnak hozzá semmihez... :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#148) tibibi


tibibi
őstag

megkérdezem itt is valaki telepitett már pl.xp-t omnibook notira amin semmilyen optikai meghajtó nincs? hogyan lehetne?

(#149) parandroid válasza tibibi (#148) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha tud bootolni külső USB-s optikai meghajtóról, akkor úgy. Ha nem, akkor fel kell másolni a merevlemezére a WinXP telepítőt, floppiról bebootolni, és elindítani azt. Ha éehet, akkor XP-s indítólemez legyen, mert DOS-osról, vagy régebbi Win verzió indítólemezéről nem indul. Csak azért tudom, mert az öreg Portége notimban sincs ODD és ő sem tud USB-ről bootolni. :)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#150) tibibi válasza parandroid (#149) üzenetére


tibibi
őstag

köszi ,de ezen még floppy sincs. :B külsö usb meg nem hajlandó bootolni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.