Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1951) soccerfan válasza sulep (#1950) üzenetére


soccerfan
csendes tag

Szuper :) , de akkor nem értem HPéknál a doksiban miért van ez. No mind1. Lényeg, hogy megvan. :C

A tűzbiztonság nem tréfa fiam!

(#1952) xcbiker válasza sulep (#1950) üzenetére


xcbiker
addikt

belemegy a 2gb-os is.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1953) sulep válasza soccerfan (#1951) üzenetére


sulep
senior tag

A másikra nem tudsz mondani semmit? Mármint hogy nx7400-ba 1 vagy 2GB-os modult is bele lehet tenni?

(#1954) sulep válasza xcbiker (#1952) üzenetére


sulep
senior tag

Köszi

(#1955) k.krisz03 válasza k.krisz03 (#1944) üzenetére


k.krisz03
tag

Sikeresen frissítettem a BIOS-t, viszont most XP-ben gond akadt a chipset driverével. Ennél a műveletnél leáll, nem megy tovább: "Intel ICH8 Family USB2 Enhanced Host Controller - 283A". Ez most miért van? Ugye nem rontottam el a gépet a BIOS frissítéssel?
A BIOS-ban egyébként nincs semmit gond, működnek a funkciói...

(#1956) k.krisz03 válasza k.krisz03 (#1955) üzenetére


k.krisz03
tag

Újraindítottam a chipset driver telepítőjét, és most rendben befejezte. A LAN-t is sikerült telepíteni, most már van XP-ben is hálózat.
Viszont van újabb probléma: VGA. :O Ezt a hibát írja a driver kicsomagolása közben: "The contents of this file cannot be unpacked. The executable you are attempting to run has been corrupted. Please obtrain another copy of the file, verify its integrity, and try again.". Ezzel le is áll a telepítés. Az az érdekes ebben, hogy a ez a driver a régi BIOS-szal még felment. :W
Mitévő legyek? :F

(#1957) k.krisz03 válasza k.krisz03 (#1956) üzenetére


k.krisz03
tag

Megoldottam! :)
Megsérülhetett a fájl az USB-s winyón, azért írhatta ki ezt a hibát. Újra leszedtem, és most már jó. Jöhet a többi driver telepítése is. Remélem több gond nem lesz.
Bocsi, hogy egy ilyen szinte felesleges hozzászólásokat generálok, de volt 1-2 alkalom, amikor be voltam sz*rva, hogy elrontom az 1 hetes gépet. :U :D

Szerk: Jah, fel sikerült rakni a SATA drivert is, de nem jó. Akár be, akár ki van kapcsolva a natív Sata, a gép nem tud elindulni, kékhalál jön a Win logó közben... Ezért el is távolítottam ezt.

[ Szerkesztve ]

(#1958) k.krisz03 válasza k.krisz03 (#1957) üzenetére


k.krisz03
tag

Azt hiszem kész vagyok mindenféle telepítéssel az XP-n. Viszont van egy kis probléma: nem tudom állítani a fényerőt. Úgy tudom, hogy ehhez nem kellene semmiféle driver (legalábbis a régi Dell-emhez nem kellett, akár BIOS-ban, vagy Win telepítés közben is tudtam fényerőt állítani). Most miért nem tudom állítani?

Az Eszközkezelőben egyéb eszközöknél van egy "Ismeretlen eszköz", ez fogalmam sincs, hogy mi, és a modem, ami egyáltalán nem érdekel, hogy nem működik...

(#1959) BluEyes válasza k.krisz03 (#1958) üzenetére


BluEyes
őstag

Az ismeretlen eszköz HP esetében mindig a Quick Launch Button szokott lenni. A fényerőt a kék Fn gomb + Fx (F1-F12, próbáld végig őket) állítja, ha minden igaz. Ha nem megy, akkor próbáld a ctrl + Fx kombinációt. Ha így megy, akkor a biosban keress egy beállítási lehetőséget, amelyik engedi-tiltja a ctrl és Fn felcserélését, és állítsd a másik állapotba, ha az Fn szimpatikusabb lenne.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1960) k.krisz03 válasza BluEyes (#1959) üzenetére


k.krisz03
tag

Akkor azzal az ismeretlennel sem kell foglalkoznom, nincs rá szükségem.

Igen, Fn + F7 és F8 lenne a fényerő, Vista alatt még jó volt, XP-nél nem működik. A többi Fn-es funkció (www, némítás, hangerő, numlock,...) működik, csak a fényerő nem. Ctrl (+ Fn) + Fx sem működik.

[ Szerkesztve ]

(#1961) lackoka válasza k.krisz03 (#1960) üzenetére


lackoka
tag

Hali!
Próbáld meg feltenni az sp35977-es drivert. Nekem egy Hp compaq 6720s gr777es típusú kütyüm van és minden további nélkül sikerült a vista helyett feltenni az xp-t és minden rendesen működik. Ezzel a driverrel a fényerőt az Fn+(f7 vagy f8) billentyűkkel tudod működtetni.

(#1962) k.krisz03 válasza lackoka (#1961) üzenetére


k.krisz03
tag

Akkor mégiscsak szükség van arra az ismeretlen eszközre. Hát ez volt az tényleg, és kell is ahhoz, hogy lehessen állítani a fényerőt. Most már tényleg minden OK. Köszi mindenki segítségét! :R

Nekem is teljesen ugyanolyan laptopom van (ezzel szerencsétlenkedtem). Hogy érted azt, hogy minden további nélkül felment az XP? Teljesértékűen használható is? Mert nekem BIOS-t kellett frissíteni ahhoz, hogy a LAN képes legyen működni. Nem csak nekem, hanem a HP oldalán a fórumon (fentebb linkeltem), is sokaknak volt ilyen gondja.

(#1963) k.krisz03 válasza k.krisz03 (#1962) üzenetére


k.krisz03
tag

Na még egy utolsó, ha még nem mentem volna az idegeitekre. :D
Itt XP-n nem lehet valami olyasmit csinálni, mint Vistaban volt, hogy ha a telepmérőre kattintottam, akkor választhattam teljesítmény, energiatakarékos, és HP optimalizált módok között?
Próbáltam NHC-t (Core2Duo javítással), de nem úgy működik, mint a régi Dell-emen. Abban 1.5-ös proci van, és ha 100% volt beállítva, akkor alapból 600MHz-en ment, és ha kellett, akkor emelte 1.5GHz-ig. Ha meg akksiról ment, akkor 50%-ra volt állítva, ilyenkor 300-600MHz között változott az órajel.
Ezzel ellentétben ezen a HP-n, ha beállítom, hogy 100%, akkor 2GHz-en, ha 50%, akkor 1GHz-en megy állandó jelleggel.
Szóval valami más lehetőség NHC-n kívül? Vagy ez így van jól ezzel a progival ezen a laptopon?

(#1964) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

[Moderálva. Lásd még korábban: [link]. - peterkeT]

[ Módosította: parandroid ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1965) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Valakinek van bármi 5lete, hogy hol nézhetnék utána, hogy az alkatrészeim (nx 6110) mennyit érhetnek?

kösz.

peterkeT,legalább te segíts,ha már így kimoderáltál. Nem linkeltem be apróhirdetést,csak érdeklődtem.... Remélem te nem kerülsz ilyen helyzetbe, mint én,hogy tönkremegy a géped,amire évekig spóroltál....Munkaeszközöm a tanuláshoz, amit sajnos nem tudok pótolni, amíg ezt nem tudom hasznosítani.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1966) s_akos82


s_akos82
tag

Sziasztok!

Most készülök HDD-t cserélni nx6310-es notimban.
Ugye jól tudom hogy nincs méretbeli megkötés, kezeli a 200GB-os HDD-ket is?
Konkrétan egy Toshiba MK2035GSS-ről van szó!

Köszi előre is a segítséget!
Üdv.: Ákos

(#1967) Sherman válasza Neurotoxin (#1965) üzenetére


Sherman
tag

Amikor meghalt a korábbi notim (n610c) az ebay-ről áraztam be az alkatrészeit. Meglepően sok noti részegység beszerezhető.

(#1968) jakewyler


jakewyler
senior tag

Sziasztok,
HP 530 max hány HZ-en mehet?mert nekem vista alatt 60 HZ-en megy, és nem lehet tovább állítani!?
Vagy nem károsítja ez a szemet, hogy 60-on megy?

(#1969) kew válasza jakewyler (#1968) üzenetére


kew
senior tag

nem crt-vel szerelik ezeket, így nem kárositja :)
tft-nél mondhatni tökmind1 mennyin megy.

(#1970) jakewyler válasza kew (#1969) üzenetére


jakewyler
senior tag

Köszi

(#1971) Aljas válasza jakewyler (#1968) üzenetére


Aljas
csendes tag

A CRT-n a katódsugár valóban újra rajzolja a képet másodpercenként 60-szor és a (képcső fluoreszcens rétegege "tehetetlenségétől" függően) 60-szor el is tűnik a kép. Ettől vibrál.
A TFT nem "kapcsolgatja" a pixeleket mindig, csak ha változás van, és ezt a változtatást csinálja meg 60-szor, azaz ha egy képpont végig fehér volt, az folyamatosan fog világítani.

Hess rémes árny. Szörnykép, riogató! Hess!

(#1972) parandroid válasza Neurotoxin (#1965) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Arra céloztam, hogy tegyél fel egy apróhirdetést, megegyezés szerinti árral, meg nézz utána a komponensek árainak (HDD, optikai meghajtó, RAM, proci, de még talán billentyűzet esetében egyszerű, ilyeneket azért árulnak sokat, mondjuk egy kijelző, vagy egy BT / WiFi modul árát már nehezebb belőni, ahogy a burkolati elemekét is). Egyébként nem emlékszem már, mi ment tönkre a gépedben? Alaplap?

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1973) parandroid válasza k.krisz03 (#1963) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az NHC-s kérdésre:

Az előző procid valószínűleg Banias magos volt, ők alap (6-os) szorzón 600 MHz-en működtek (6x100). 300-on biztosan nem, ott valamit rosszul írt ki a szoftver. A Dothan mag esetében a 6-os szorzó már 800 MHz-et jelentett (6x133), ennyire lehetett leszabályozni őket. Az új Core Duo és Core 2 Duo processzorok pedig már csak 1GHz-re leszabályozhatóak (8x133, ha jól emlékszem), ráadásul itt már az undervoltage lehetőségét is hardveresen letiltották a procikban.

Úgyhogy itt nem az NHC-vel van a gond, ő megtesz minden tőle telhetőt, de ebből a hardverből ezt lehet kihozni. :)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1974) k.krisz03 válasza parandroid (#1973) üzenetére


k.krisz03
tag

Értem. Köszi a felvilágosítást!

Esetleg valami olyat csinálni itt XP-ben, mint amit a Vista engedett? Telepmérőre kattintva választhattam 3 beállítás közül: HP optimalizált, energiatakarékos, telejsítménycentrikus. Vagy az tök ugyanaz, mint itt XP-ben az, hogy pl. hordozható/laptop, otthoni, max telep, min energiagazdálkodás? Nem hinném, hogy ugyanaz lenne, mert ez csak a monitor és a winyó kikapcsolási idelyét szabályozza, ill a készenlétet. Esetleg tévedek?

(#1975) jakewyler válasza Aljas (#1971) üzenetére


jakewyler
senior tag

Értem, ezt eddig nem tudtam :)

(#1976) parandroid válasza k.krisz03 (#1974) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy XP mit enged, de az NHC ezt is tudja. Mindenképpen érdemes feltenni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1977) k.krisz03 válasza parandroid (#1976) üzenetére


k.krisz03
tag

Asszem megvan. Ez az ugye: NHC-ben a "CPU Speed" fülön a "CPU Speed Settings" alatti legörülő menük, amiben a következők találhatóak: Max performance, Battery optimized, Max battery, Dynamic switching.
Most mind a kettő dynamic, de akkor az akksisat átállítom battery optimizedre, vagy inkább max batteryre.

Na és ugyanezen a fülön a "Clock Modulation" mező? Ott hagyjam 100%-on az akksis üzemet, vagy vegyem lejjebb? Mondjuk 50%-ra?

(#1978) parandroid válasza k.krisz03 (#1977) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pontosan, én is így használom. Egyébként az NHC tálcaikonjára jobb gombbal kattintva is azonnal választhatsz ezek közül a lehetőségek közül.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1979) k.krisz03 válasza parandroid (#1978) üzenetére


k.krisz03
tag

Tényleg, ez még fel sem tűnt.
Köszi a segítséget!

(#1980) lackoka válasza k.krisz03 (#1979) üzenetére


lackoka
tag

k.krisz03!
van valami okosságod ehhez az NHC-hez?
üdv lackoka

(#1981) Koocka


Koocka
tag

Üdv all!
Adott egy vadi új HP 530 GU330AT noti. bár furcsa, mert 512-es ahogy annak lennie kell, de a 337AT Intel WiFije van benne (szívtam rendesen mire rájöttem, mert a hp oldal alapján Broadcom van benne). A problémám az lenne, hogy google szerint mind2 típusban Conexant CX20468 hang van. (semmi alkatrészekre vonatkozó doksi nincs szóval nem leszólni h miért neten nézem ezeket a dolgokat ;) ) Viszont kb. 10féle drivert próbáltam ki ehhez a márkához és egyik sem működik. Valószínűleg itt is az lehet h nem ez a típus van a notiban. Viszont tényleg sehonnan nem tudok rájönni h milyen lehet, milyen drivert töltsek hozzá, ebben kérném segítségeteket.
Előre is köszi :)

(#1982) Koocka válasza Koocka (#1981) üzenetére


Koocka
tag

Szerk.: MS UAA driver fent van... ezzel együtt nem működik.

(#1983) parandroid válasza Koocka (#1981) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Everest nem mondja meg a hangcsip típusát?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1984) k.krisz03 válasza lackoka (#1980) üzenetére


k.krisz03
tag

Milyen okosságra gondolsz?

(#1985) lackoka válasza k.krisz03 (#1984) üzenetére


lackoka
tag

valami serial esetleg

(#1986) k.krisz03 válasza lackoka (#1985) üzenetére


k.krisz03
tag

Lemaradtam valamiről? NHC2 pre release 3 van nekem, ami ingyenes. Van újabb is?

Szerk: Ja látom. Van pre release 6 is. Az akkor nem ingyenes?

[ Szerkesztve ]

(#1987) lackoka válasza k.krisz03 (#1986) üzenetére


lackoka
tag

kicsit mellényúltam bocs!
más : beletettem a 6720-ba plusz 1 giga ramot mondhatom ég és föld
üdv lackoka

(#1988) xray_


xray_
tag

Sziasztok!

Már többször szóba került az nx6310-ek Core Duos kompatibilitási problémája. Egy érdekes dolog jutott eszembe két iromány olvasása után.
Az egyik egy prohardvers hír:

http://prohardver.hu/hir/gyorsultak_az_intel_legolcsobb_ketmagos_mobil_cpu-i.html

A másik pedig az intel oldalán felfeldezett táblázat amely a mobil cpu-kat hivatott összehasonlítani:

http://www.intel.com/products/processor_number/chart/coreduo.htm

Az alap ötletem az, hogy van ugye 667Mhz-es FSB-vel működő Core Duo-s proci és 533Mhz-es. Köztudott hogy a 940-es chipsetes alaplapokban a memória is 533-on megy. Nekem is 667-es memoria van benne de 533-on megy. Tehát egy 533-as FSB-s procival én kipróbálnám hogy mit szól a noti biosa hozzá. Tehát ezen típusok valamelyikével:
T2450
T2350
T2250
T2050

Ha van valakinek lehetősége nem tudná kipróbálni? :D :)) :DDD

[ Szerkesztve ]

A windows olyan, ahogyan Bill Gates szeretnél látni a számítástechnikát, a Linux meg olyan mint amilyennek te!

(#1989) k.krisz03 válasza lackoka (#1987) üzenetére


k.krisz03
tag

Semmi gond.

Vista-t használsz a gépen? Elhiszem, hogy sokat jelent a +1Gb, mivel nekem kb 70-80%-át elvitte a Vista a memóriából. Többek között ezért is használom most már az XP-t.

(#1990) lackoka válasza k.krisz03 (#1989) üzenetére


lackoka
tag

én is xp-vel használom

(#1991) k.krisz03 válasza lackoka (#1990) üzenetére


k.krisz03
tag

Hmm, nem tudom... Nekem még elég az 1Gb az XP-hez. Asztali gépben is csak annyi van, és tökéletesen megvagyok vele.

El is felejtettem az előbb megkérdezni egy elég idegesítő hibajelenséget:
Miért van az, hogy 2x készenlétbe tudom helyezni a gépet, és vissza is lehet még kapcsolni, viszont a 3. készenlétbe helyezéskor szinte "lefagy" a gép, és nem kapcsol vissza?!

(#1992) Koocka válasza parandroid (#1983) üzenetére


Koocka
tag

Üdv! Megnéztem, everest szerint a csip
Conexant Cx20549 @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller [A-1]
tehát majdnem az a típus. Ehhez is kerestem rengeteg drivert (intel chipset is telepítve) A Microsoft HDA újabb verziója után már talál a win új hardverként egy "Hangeszköz a High Definiton Audio buszon" nevű hardvert, de a driver telepítője így sem talál ilyen eszközt.
Valami ötlet még?

(#1993) lackoka


lackoka
tag

az NHC-nál a professional editionhoz kellene valami gyógyszer

(#1994) Koocka válasza Koocka (#1992) üzenetére


Koocka
tag

Közben a probléma orvosolva... vmi orosz oldalról letöltött driver jobban működik mint az összes inteles és HP-s együtt véve :) Köszi a helpet! :)

(#1995) parandroid válasza Koocka (#1994) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én kínai oldalakról szoktam drivert leszedni. Minden kriksz-krakszokkal van a honlapon, csak a driver neve van latin karakterekkel, de mindig náluk vannak a legújabbak. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1996) lackoka válasza parandroid (#1995) üzenetére


lackoka
tag

egy-két kriksz-krakszos oldal linkjét esetleg megosztanád?
üdv lackoka

(#1997) parandroid válasza lackoka (#1996) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek jórészt official HP oldalak, csak krikszkraksz nyelven vannak. Guglival szoktam rákeresni az eszköz nevére, típusára, vagy a driver HP-s, SP-vel kezdődő számára.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1998) lackoka válasza parandroid (#1997) üzenetére


lackoka
tag

köszi az ötletet
üdv lackoka

(#1999) racsi69


racsi69
csendes tag

Segitséget kérnék
Hp dv6000,a gép elindul,felál a windows,de kép az nincs még a bootolás elött se.
Nagyon ritkán van kép 200-bol egyszer.
Külső monitornál ugyanez a hiba.
Nem reagál gyorsbillentyüre se.
Help

(#2000) soccerfan válasza soccerfan (#1901) üzenetére


soccerfan
csendes tag

Megoldódott a problémám, talán másnak is segítek vele...
A notin 7 pólusú s-video csati van. [link]
A szabvány s-video csati 4 polusú! [link]
Sok gyártó előszeretettel használja a nem szaványos változatot.
A 7 -es annyiban tér el a 4 -estől, hogy a 6. lábán direktben ott van a composite jel.
Nincs szükség trükközésre, csak ezt a lábat (meg persze a föld) kell az RCA -val összekötni.
Én 2 átalakítóval próbálkoztam, mindkettő ezt a megoldást preferálta.
De kép az sehol. Érdekes. :F
Beszereztem egy szabványos 4 polusú s-video - RCA átalakítót. (Házilag elkészíthető)
És lám, ott a kép a TV -n! :))
Vagyis, drága jó HP 7 pólusú s-video -ján a 6. láb nincs is bekötve. :Y
Akkor minek? Nem volt raktáron a szabvány?

[ Szerkesztve ]

A tűzbiztonság nem tréfa fiam!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.