Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1301) pacorro


pacorro
aktív tag

Sziasztok!

Van egy majdnem másfél éves HP 6125-ösöm sxga+ kijelzővel. Tegnapelőtt megjelent egy állandó kékes fénnyel világító csík a tft baloldalának szélén. Zavarni annyira nem zavar, mert kicsik a pixelek (1 pixel széles), de szeretném tudni, hogy mégis mi okozhatja, illetve el lehet-e tüntetni valahogyan.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#1302) Sárpac válasza pacorro (#1301) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ezt szerintem az lcd panel vezérlő elektronikájának hibája okozhatja!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1303) csabors


csabors
tag

Sziasztok!

Tápegységre vonatkozik a garancia? Elfüstölt... Éljen a HP... :O

Nikon

(#1304) xcbiker válasza pacorro (#1301) üzenetére


xcbiker
addikt

ha garis akkor vidd márkaszervizbe, ha nem akkor kijelzőcsere.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1305) xcbiker válasza csabors (#1303) üzenetére


xcbiker
addikt

persze arra is jár a gari.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1306) pacorro válasza Sárpac (#1302) üzenetére


pacorro
aktív tag

Mennyi lehet rá az esély, hogy megmarad ilyen szinten? Szokott ilyenkor tovább romlani a helyzet?

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#1307) pacorro válasza xcbiker (#1304) üzenetére


pacorro
aktív tag

Sajnos már nem garis. A kijelzőcsere nem érné meg, mert a csík egyelőre nem zavar, remélem nem lesz rosszabb... Mondjuk túl boldog nem vagyok, mert gondolkodtam garanciabővítésen, de gondoltam, ha egy évet rendben kibír, akkor utána sem lesz baj.

[Szerkesztve]

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#1308) repcor


repcor
csendes tag

Sziasztok...
Csak szeretnék megosztani veletek egy kis információt.
Olvasgattam ezt a fórum topic-ot elég sok ember találkozott ezzel a ''windows XP nem ismeri fel telepítéskor a sata vinyot''

Pár napja vettem a notebookot a stornál 1 NX7300 core 2 duo notebook -ot és persze, énis belefutottam elsőre ebbe a hibába. Kis keresgélés árán rátaláltam a sata nativ port kikapcsolására és onnantól kezdve már ment is a dolog :C de :W ez nem a legjobb megoldás ilyenkor nem használod ki a sata 1 részét.

Ahoz, hogy a windows felismerje a sata drivert rendesen ahoz telepítéskor kell egyből beletenni. Ez rendben is volna, akkor ha lenne 1 floopy meghajtó a notebookba. De nincs :F
Ebben az esetben 2 lehetőségünk van, vagy nem használjuk ki teljesen a SATA -t (sata nativ mode disabled) vagy pedig bele integráljuk az XP cd-nk be a drivert.

(Megj: Nem müködik ha kikapcsoljuk a sata nativ mode-ot feltelepítjük vissza kapcsoljuk dolog > kék halál)

Tehát, ha igazán szeretnénk ezt a dolgot mert nagyon elvetemültek vagyunk akkor 1 választás marad: Saját XP cd készítése. :Y :Y :Y

Nem kell megijedni :) ;] nem olyan nagy ördöngösség.

Először is kell 1 program amivel lemásoljuk az ''eredeti'' windows xp cd-nket.

[link]
Van MAGYAR nyelv is ezért jóval könyebb !!! :P :C

Én itt annyit csináltam, hogy követtem az utasításokat, és a végén csak a drivert adtam hozzá, magába az XP be nem nyúltam bele.

A driver az NX7300 notebookhoz itt lelhető fel: [link]

Amúgy a driver neve: Intel-Matrix-Storage-Manager.
(Megj: Az intel honlapjáról eddig ehez a notebook-hoz 1 drivert sem sikerült leszednem ami jó hozzá... :((( :(( )

Miután a drivert kicsomagoltad találsz 1 DISK1 mappát azon belül driver driver64.
Mikor használod a progit megadod neki a ./driver/iaahci.inf vagy iastor.inf > erre majd rájössz ott kijelölöd az összes drivert és tovább lépsz.
Ha a program végzett az integrálással fel ajánlja neked, hogy ki írja e ezt 1 boot cd-re... ez nekem nem sikerült, ha valakinek esetleg menne írja meg :) :R

Ezzel a dolgoknak az első felével készen is vagyunk!

Kaptunk 1 mappát amibe ottvan az XP cd-énk (i386 setup.exe stb...) Ebből kellene bootolható xp-t csinálni:

A következő programra van szükségünk:
CDIMAGE_GUI [link]
és a boot.img -re [link]

Mind2 őt letöltjük és a CDIMAGE_GUI feltelepítjük/kicsomaguljuk.

2 leírást tudok adni:

- [link] > ez talán a könyebb !!!

- [link] ez pedig magyar > 2. hozzászólás!

Ezek alapján megcsinálod a bootolható windows XP iso cd-t és pl nero-val kiírod! :C

------------------------------------------------------------------------

Kb ennyi lett volna miközben ezt megírtam addig az XP fel is települt tökéletesen. Én amúgy 1 eredeti windows xp professionalt használtam alapként és semmi gondja nem volt telepítéskor sem.

Egyébként találtam 1 másik megoldást a klick-elő királyoknak :( :DDD amivel csak windows alatt kell drivert cserélni, én ezt megj. nem probáltam ki :)

[link] <<<

Megj: Sztem a notebook telepítése is már gyorsabb volt és az első alkalmazások is.

Ha bárkinek kérdése van nyugodtan tegye fel megprobálok rá válaszólni :)

üdv: Repcor


Szifon.com Admin :)

(#1309) Sárpac válasza pacorro (#1307) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A csíkot vagy szállszakadás vagy az elektronika hibája okozza,nem valószínű, hogy tovább romlana.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1310) Sárpac válasza repcor (#1308) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem mindegyik satás notebook hdd támogatja a natív módot!!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1311) repcor válasza Sárpac (#1310) üzenetére


repcor
csendes tag

nagyon szivesen. :(((

Szifon.com Admin :)

(#1312) Sárpac válasza repcor (#1311) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Köszönjük, csak kiegészítettem! ;]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1313) repcor válasza Sárpac (#1312) üzenetére


repcor
csendes tag

Nagyon szivesen :C

Szifon.com Admin :)

(#1314) pacorro válasza Sárpac (#1309) üzenetére


pacorro
aktív tag

Köszi, ez megnyugtató.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#1315) sompetike


sompetike
aktív tag

tud vki segiteni billentyüzet gomb kéne mert a 11honapos kisfiam a drága :DDD felvett pár db a gépröl,mert ilyen patintos a gomb csak a teteje jött le azok amikre a betük vannak irva.hol lehet ilyet venni :F

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#1316) csabors válasza sompetike (#1315) üzenetére


csabors
tag

Szia!

Szerintem sehol... ( esetleg bontó) csak komplett billentyűzetet lehet venni. :U Legalább lesz tartalékod...!! ;)
[link]
Üdv:

Nikon

(#1317) csabors válasza xcbiker (#1305) üzenetére


csabors
tag

Szia!

Kössz! Kicserélték!!!

Nikon

(#1318) csabors válasza pacorro (#1307) üzenetére


csabors
tag

Szia!
Hátha kell, és nem tudod!!! :R
[link]

Üdv:

Nikon

(#1319) csabors


csabors
tag

[link]

A link helyesen!

Nikon

(#1320) balfek


balfek
tag

hali!

segítség kellene:
HP-C 510 (Dothan M 2,1 GHz) vagy HP-C 530 (T2300E ) vagy nx7400-et vegyek?
ár: 131 eFt, 150 eFt, kb 160eFt lenne.

Mennyire melegszenek, aksi idő, hibaarányok, stb?

előre is kösz!

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#1321) xcbiker válasza balfek (#1320) üzenetére


xcbiker
addikt

én inkább nx7400-at vennék.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1322) Sárpac válasza xcbiker (#1321) üzenetére


Sárpac
nagyúr

én is!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1323) pacorro válasza csabors (#1319) üzenetére


pacorro
aktív tag

Köszi a linket!

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#1324) polip


polip
addikt

van valakinek tapasztalata NHC 2.0-val nx6325-ön? másnál is indokolatlanul sokat járatja a ventit és melegszik tőle a gép?

Nálam ez történik, most levetemm, feltettem RM CPU utilityt, itt meg atomstabilan 38-40 fokos a cpu és szinte soha nem indul el a venti...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1325) yash válasza sompetike (#1315) üzenetére


yash
senior tag

De miért nem pattintod egyszerűen vissza őket? Vagy el is hagyta őket a kisfiad? :D :W

Amúgy, ha nem vagy elég becsültes ember, akkor bemész vmelyik Media Marktba vagy Auchanba, aztán lopsz magadnak gombokat ;]

(#1326) yash válasza polip (#1324) üzenetére


yash
senior tag

Advanced Optionsnél kapcsold ki az APM támogatást! Néhány ACPI egyszerűen hibás még a pre-release verzióban, beszéltem a fejlesztő csákóval! NEkem is ugyanez a problémám sajnos... egéybként XP alatt jól szokott működni, de a Vista új aPI-jaira még gyúrnia kell a fejlesztőnek, ezt bevallotta. De hát ez még csak pre-release szoft...

(#1327) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Korábban téma volt a notebook CPU tuningolása...az lenen a kérdésem,hogy azóta lett-e valami fejlemény a dologban?:) (magyarul van-e már rá valami megoldás?)

(#1328) polip válasza yash (#1326) üzenetére


polip
addikt

és ha leoffolom akko okés lesz? mert nekem most jópár napja Rightmark cucc fut rajta, és ez atomstabil...míg az NHC alatt a processzor minden ok nélkül felforrósodott, stb...

most stabilan 38 fok körül van a proc és meg se moccan a venti....

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1329) Darth_Revan válasza polip (#1324) üzenetére


Darth_Revan
veterán

''másnál is indokolatlanul sokat járatja a ventit és melegszik tőle a gép'' nálam is ugyanez volt.

(#1330) polip válasza Darth_Revan (#1329) üzenetére


polip
addikt

kösz, megnyugodtam...má azt hittem valami balf@sz sorozatot fogtam ki és szedhetem szét :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1331) bocX


bocX
tag

sziasztok!

noti nézelődöben vagyok. HP-t szeretnék, elég jókat olvastam róla, bár van egy két nem tetsző dolog, de nem kivitelezhetetlen (ilyen program, meg driver meg egyéb támogatások amik zavarnak, hogy nem olyan egyszerűe a beszerzésük etc, na mind1).
szóval...első kérdésem, mi a különbség a 6os és 7es széria között, ill pl egy 6310 és 6320 vagy 7300 és 7400 széria között?
a felépítménye mindegyiknek ugyanaz, azt látom, max belseje és a hozzá járó cuccok kicsit eltérnek. de mégis van valami ami megkülönbözteti őket?
ti javallatok most HP-ben ezen sorozatszámúak közül? 6310, 6320, 7300, 7400 ezek ha jól vagyok informálva olyan 160-180 körül mozognak beltartalomtól függően...
(zárójelben leirom azért nekem mi számít: 100-120Gb winyo azért legyen, 1Gb mem, meg azér valami jobb proci (2mag legyen pl, de 64bit nem számít). irtózatosan tanácstalan vagyok, illetve hát a bőség zavara, és nem tudok dönteni. leginkább alap felhasználós gép, iroda, net, kevés játék (néha CS 1.6, UG2 szintű játék elfusson), Photoshop-ozni szoktam, meg ne most kelljen majd konfigot cserélni...talán igy ennyi). ha tudtok valamit javallani, akkor azt örömmel venném. köszi! :R :R

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#1332) Darth_Revan válasza polip (#1328) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Adnál létszives 1 pontos linket a Rightmark letöltéséhez, amit te is használsz? mert én letöltöttem a Rightmark-ot,de a CPU-ból semmit nem ismert fel,csak azt,hogy épp mennyi Mhz-en megy...még azt se ismerte fel,hogy Mobile Sempron :((

(#1333) sanzik válasza repcor (#1308) üzenetére


sanzik
senior tag

ez egy jó írás,köszi!
kár,hogy el fog tünni a hozzásólások között :(

én klikkelős 2. módszert próbáltam mert az xp-t fel tudtam ugyan rakni native disable-vel a biosban, csak ez kellett ahoz,hogy vissza is lehessen rakni enable-re...
:R

[Szerkesztve]

(#1334) yimm


yimm
aktív tag

Üdv. Van 1 HP nx 8220-ám. Az lenne a kérdésem hogy hol tudok s-videó kábelt szerezni a notimhoz? Olyan kéne ami s-videóból rca-t csinál. Elöre is köszi

(#1335) Declare válasza Sárpac (#1294) üzenetére


Declare
őstag

Köszi, megnézem. Azért sajnálom, hogy nhc 2 ben nem tudtatok segíteni :(

(#1336) sompetike válasza yash (#1325) üzenetére


sompetike
aktív tag

egy picit meg is rágta.ja ez a media markt nem is rossz 5let :D :))

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#1337) kymco válasza yimm (#1334) üzenetére


kymco
veterán

Ez engem is érdekelne :)

www.refujvaros.hu

(#1338) Sárpac válasza Declare (#1335) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Az acpit nem tudja jól kezelni nálam se megy így azzal nem tudok én sem mit kezdeni!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1339) polip válasza Darth_Revan (#1332) üzenetére


polip
addikt

én ezt szedtem le: [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1340) xcbiker válasza yimm (#1334) üzenetére


xcbiker
addikt

egyszerüen legyártod.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1341) kymco válasza xcbiker (#1340) üzenetére


kymco
veterán

Ez jó :)

www.refujvaros.hu

(#1342) repcor válasza bocX (#1331) üzenetére


repcor
csendes tag

Kedves bocX !

Én 2 hétig kerestem a megfelelő notebook -ot magamnak :) kb 200e tegyél félre rá mert nem tudhatod, hogy lesz e az adott notebook ból amit te szeretnél akció... A kérdés ugye adott miért szeretnél HP-t ?

Meghibásodási mutató:

Fujitsu Siemens 40 %
Dell 4 %
Albacomp 4 %
Acer 4 %
HP 9 %
Medion 1 %
Toshiba 1 %

MSI 1 %
Compaq 11 %
Sony 1 %
IBM 4 % 4 %

Egyébként én ezek után is HP -t vettem :) Nekem a külseje és a márkája és a felszeretlsége is teccik nincs is vele gond... Amúgy ugyan ebben az ár kategóriában az acer minőségben és felszeretségben is többet ad. na mind1...

Én a ...

HPQ nx7300 (GB851)
business class

• 15.4''WXGA (1280x800pixel) Brightview™ TFT
• intel GMA-950 maximum 224MB video
• Core2-Duo T5500 (1.67GHz/2MB/667)
• 1024MB DDR2
• 120GB HDD
• DVD+/-RW DL
• Wi-Fi (802.11a/b/g)
• Bluetooth
• HUN keyboard
• FreeDOS
- Aksi : 1.50 perc tömény játék (NFSU 2/Q3/World of Wacraft pl) 3h ha csak word/exel/wifi/net/stb/winamp... :C

Nekem nem recseg a touchpad melett semmi újlenyomat leolvasó nincs (minek?)
minden rendeben müködik stb...

ÁR: ez akciósan 180e volt (talán van még 1-2 db is) amúgy 210e

Hátrány amit eddig felfedeztem: Nincs S-video kimenet.... (+ monitoré van max kell venni valami átalakítót)

A bolt linkje: [link]

kb ennyi lett volna :) Ha meg vennéd ird ide vagy küldj 1 e-mailt szivesen segitek a driverekben...

Szifon.com Admin :)

(#1343) repcor válasza sanzik (#1333) üzenetére


repcor
csendes tag

Sanzik, igen a klickelős megoldás könyebb :) és akkor ezek szerint müködik is... végülis a google segitett ;] Amúgy sztem érezhetően gyorsabb a masina legalábbis nálam.

Szifon.com Admin :)

(#1344) bocX válasza repcor (#1342) üzenetére


bocX
tag

nos, sok rosszat nem olvastam róla, teccik nekem is.
épp láttam FSC lapot 190e-ért 2 giga ram, nem integrált vid, meg minden pompa, de soha nem vennék...nem teccik, legalábbis laptop-ba soha nem vennék FSC terméket, a laptopjaik kijelzője sem tetszik. Dell - kicsit drága a felszereltséghez képest. Albacomp-ról sok rosszat nem hallottam. Acer maga a márkanév nekem kinai-nak tünik :DDD nem jön be, medion számomra megintcsak noname, MSI-ket nem szeretem annyira, Sony drága, IBM sztem meg nem olyan mint a régi IBM laposok, szal HP. Meg én mindig Intel párti voltam, kitartok Intel mellett (AMD sőt AMD&ATi kombó főleg felejtős). Alapvetően jókat olvastam róla (HP)...amiket te is irtál, driver az kicsit körülményes, de nem megoldhatatlan, meg kicsit az interfészek lehetnének kicsit többek rajta, pl S-video, de alig használom a mostnai a gépemen is, pedig van tunerem, mindenfajta csatim, régen videotszerkesztettem, mára már abbamaradt. HP szumma szummárum bejön, összeségében jókat olvastam róla. Egyébként nx7300-at néztem kezdetektől fogva, de most láttam nx7400et (notebookstore-nál ahogy linkelted).
HPQ nx7400 (RH640)
business class
• 15.4''WXGA (1280x800pixel) Brightview™ TFT
• intel GMA-950 maximum 224MB video
• Core2-Duo T5600 (1.83GHz/2MB/667)
• 1024MB DDR2
• 100GB HDD
• DVD+/-RW DL
• Wi-Fi (802.11a/b/g)
• Bluetooth
• FreeDOS
• asis • 1év garancia
ez most 167e

szóval most ezzel szemezgetek

szerk. és köszi a helpet! :R

[Szerkesztve]

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#1345) Darth_Revan válasza polip (#1339) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Érdekes,én is ezt szedtem le/tettem fel...jó bitonság kedvéért leszedtem és feltettem még1x,mégis még mindig nem ismeri fel a procit...ezeket írja:
CPU model: AMD processor model unknown
CPU core: unknown core
Revision: unknown

Neked is az alap XP van fent amit adnak hozzá ?

(#1346) polip válasza repcor (#1342) üzenetére


polip
addikt

csak egy apróság...

a meghibásodási mutatót én tettem fel a weboldalunkra, az itt közölt adatok onnan származnak [link]

a dolog a szervizünk hivatalos javítási statisztikái alapján készülnek, de ezek az adatok a GARANCIAIDŐN TÚLI!! meghibásodási adatok!

Ezekbe a garanciás javítások nincscsenek benne, mert nem lenne reális (hiszen MSI és Albacomp szervi vagyunk, így azok az adatok kiemelkedőek!)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1347) polip válasza Darth_Revan (#1345) üzenetére


polip
addikt

nem, alapból home van fenn, de feltettem a saját XP pro-m...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1348) polip válasza bocX (#1344) üzenetére


polip
addikt

az ASIS besorolású gépek használtak...ha ez nem zavar...ja meg nincs rá HP garancia sem :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1349) Darth_Revan válasza polip (#1347) üzenetére


Darth_Revan
veterán

hmm,érdekes...
Esetleg van valakinek valami 5lete,hogy neki miért jó és nekem miért nem ?

(#1350) tuzpenge válasza polip (#1339) üzenetére


tuzpenge
őstag

Hogy tudom ezt magyarosítani?
Ha kiválasztom a magyar nyelvet nekem nem csinál semmit. :(

ˣ

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.