Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1051) snowflake válasza parandroid (#1050) üzenetére


snowflake
tag

Az SP2-es Win XP fel kell menjen minden SATA HDD-re.

Ez így ebben a formában nem igaz.

Chipset problémával még nem találkoztam telepítésnél.

Valószínüleg olyan telepítőd van amibe már beledrótozták a legnépszerűbb sata drivereket.
Nekem spec. egy sok-sok éves SP2-es telepítőm van a fiók mélyén, ami pl. garantáltan nem ismeri a 7400-as sata vezérlőjét.
Igaz, ez engem nem zavar, mert pingvint használok, de ismerősnek kellet már rátolnom xp-t a frissen vásárol notijára.

(#1052) xcbiker válasza snowflake (#1051) üzenetére


xcbiker
addikt

Szerintem ő arra gondolt, ha a native mód le van tiltva bisoban akkor arról felmegy a win.
SP1-nél meg még akkor sem. - ez feltételezés.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1053) lúzer válasza parandroid (#1050) üzenetére


lúzer
veterán

Hát nekem a sima telepítő lemez nem ment fel.
Egyébként az eladó is mondta, hogy nem tudok feltenni oprendszert (alapból csak vistát), mert mondtam neki hogy az xphome-t lesikálom.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1054) lúzer válasza parandroid (#1050) üzenetére


lúzer
veterán

Ja, egyébként új gépnél valóban nincs gond, mert abban nem az IC××M (mobil) chipset van, én is most raktam össze egy tökúj sata2-s gépet.

A notim viszont sata2-s, és ICH7M lapkakészletes

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1055) Nekem-8


Nekem-8
tag

Csak 1 kérdés. Mennyivel másabb a Core Duo és a Core 2 Duo? pl: mi a külömbség ha egy gép Core Duo T2350 1,86 GHz procival van szerelve a másik meg T5600 1,83 GHz Core 2 Duo -val? (mivel a GHz közel azonos...)
Mégis technikában mennyivel jobb / nem jobb a Core 2 Duo? Gondolkodom laptopon és ez az 1 kérdés még hátravan, hogy megér-e plussz 10-15 E-t....

[Szerkesztve]

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#1056) lúzer válasza Nekem-8 (#1055) üzenetére


lúzer
veterán

Jobb a core2 állítólag úgy 10-20% alkalmazástól függően

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1057) Sherman válasza Nekem-8 (#1055) üzenetére


Sherman
tag

Részletes összehasonlítás: [link]
Alkalmazástól függően 5 - 20% előnye van a c2d-nak.

(#1058) lúzer válasza Sherman (#1057) üzenetére


lúzer
veterán

Na ezt megnézem, én ezt találtam, részlet:
[kép]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1059) lúzer válasza lúzer (#1058) üzenetére


lúzer
veterán

Egyébként én a régebbi mellett döntöttem, jobb lett volna az új, dehát valahol meg kellett húzni a pénzügyi határt.
Mellékesen nem bántam meg, mert a valós felhasználásban ennyi nem vészes.
X1600 van benne, jó játékra is.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1060) FentonKamaz


FentonKamaz
csendes tag

Sziasztok! Vasarlas elott allok, ket HP noti kozott vacillalok: egy nx7400-as uj, Celeron M 1.73-as procival, 144e korul, vagy ASIS nx7400 Core Duo 1.73-as procival (T2250). Utobbi esetben kicsereltetnem a billentyuzetet magyarra, es ugyanottvagyok 144e korul. Tehat HP gari kontra Core Duo ?

(#1061) westlake


westlake
félisten

intel wlan driver 11.1.1.16 [link]
minden intel tipusu wlan kartyahoz jo, minden operacios rendszerre... (egyebkent erre a verziora a windows update is tudott frissiteni, viszont eddig nem volt telepitos valtozata.. intel oldalan is a 11.1.1.11 a legutolso letoltheto verzio)

Play nice!

(#1062) bebar


bebar
aktív tag

HP 510/530-hoz létezik erősebb akksi?

(#1063) snowflake válasza westlake (#1061) üzenetére


snowflake
tag

...minden operacios rendszerre.

Ezt a kijelentést egy picit túlzónak érzem...


[Szerkesztve]

(#1064) hozeND


hozeND
csendes tag

nx 7400-nél lehetséges-e a vga memóriát 128 mb-nál nagyobbra állítani?

"csak úgy ne érjen, a halál, hogy túléljem"

(#1065) sirdond


sirdond
őstag

HPQ nx9420
HPQ nc8430

ezekről tudnátok mondani véleményeket?
meg az ATi Radeon X1600 256MB vs ATi FireGL V5200 256MB ról is pls :D
előre is thx

(#1066) westlake válasza snowflake (#1063) üzenetére


westlake
félisten

jogos.. minden windows-hoz.. bar ez sem igaz.. valszeg 3.11-el nem menne :U ;) szerintem akik kicsit is konyitanak hozza, azok rajottek, hogy ez windows-os (mondjuk a exe kiterjesztesbol)

Play nice!

(#1067) westlake válasza hozeND (#1064) üzenetére


westlake
félisten

integralt a memoria es nem modosithato..

Play nice!

(#1068) lúzer válasza sirdond (#1065) üzenetére


lúzer
veterán

Nekem 9420 van, én elégedett vagyok vele
Igaz a kijelzője csak 1440×900 de hát a pénz... bár így is akkora kb. pixelben mint egy normál 1280×1024

-------
3d mark 2006
ATI Mobility FireGl V5200 900 Punkte
ATI Mobility Radeon X1600 1800 Punkte

döntsd el

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1069) hozeND válasza westlake (#1067) üzenetére


hozeND
csendes tag

köszi szépen

"csak úgy ne érjen, a halál, hogy túléljem"

(#1070) westlake


westlake
félisten

elkezdtem komolyabban tarsalogni errol a hp tuning dolgrol a setfsb irojaval.. mar osszegyujtottem neki 10 tipust, amit a bios file-okkal egyetemben elkuldok neki.. megemlitem neki, hogy ha megoldhato is a mhz emelese, a gepek sajnos ujraindulnak par masodpercen belul.. legyenszivesw mindenki jelezni, akinek sikerult mhz-et emelni es azt is, ha ujraindult.. (termeszetesen, ha valaki mar jelezte, hogy neki ment xy gepen a tuning, akkor utana mar ne irjak le 5-en, hogy nekik is ;) )

Play nice!

(#1071) westlake válasza lúzer (#1068) üzenetére


westlake
félisten

szerintem az a 900 pont eleg keves.. ha lesz alkalmam lemerem en is.. a tesztkornyezet mennyire volt hasonlo?

Play nice!

(#1072) Darth_Revan válasza westlake (#1070) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Mesélnél erről a tuningról picit bővebben pls? (magyarul hogy kell csinálni?:DDD) Mobile Sempron 3500+ mennyire tuningolható? (nx6325)

más: Radeon xpress 1150 VGA mennyire tuningolható? Milyen progival lehet ezt legkönnyebben/legbiztonságosabban megvalósítani? (Ami fel is ismeri a VGA-t,mert találkotam már olyannal ami fel se ismerte)

(#1073) sirdond válasza lúzer (#1068) üzenetére


sirdond
őstag

oks thx. amúgy amire én gondoltam abban Core2-Duo T5600 (1.83GHz/2MB/667) és 1024MB DDR van. ez van neked is?

(#1074) sompetike


sompetike
aktív tag

igen felismeri.én is sp2-vel telepitettem s még is ki kellett kapcsolnom

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#1075) lúzer válasza sirdond (#1073) üzenetére


lúzer
veterán

Nem, az enyém T2300-as.

Mindenképp 17'' kellett, mert CAD a melóm, de hát a pénz is számított sajna.
Igaz viszonylag olcsó volt.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1076) lúzer válasza westlake (#1071) üzenetére


lúzer
veterán

itt olvastam: [link]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1077) lúzer válasza westlake (#1071) üzenetére


lúzer
veterán

Mellesleg ezt írja:
Die ATI Mobility FireGL V5200 basiert auf die ATI Mobility Radeon X1600 für Notebooks...

És a tranzisztorszám, órajel ugyanaz.
Lehet hogy a chip is???

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1078) sirdond válasza lúzer (#1077) üzenetére


sirdond
őstag

és ez mit is jelent? mert nagyon nem vágom a németet :F

(#1079) lúzer válasza sirdond (#1078) üzenetére


lúzer
veterán

Én se, de nem az hogy az egyik a másik alapja, arra épül?
és notik részére

[Szerkesztve]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1080) sirdond válasza lúzer (#1079) üzenetére


sirdond
őstag

de, igen, rájötten én is, mert megnéztem az angol részen :)
amúgy azt írják hogy a firegl inkább cadre van, de kihozható ugyanaz a teljesítmény mint a x1600nál :)

(#1081) westlake válasza lúzer (#1077) üzenetére


westlake
félisten

pont azert mondtam, mert az ic ugyanaz (akkor is, ha nem is tunik ugyanolyannak).. ez kb. olyan lehet, mint a geforce vs. quadro.. megvannak a tok ugyanolyan kartyak, de a megis tudnak egy-ket ic atrakasaval mas teljesitmenyt kicsikarni..

Play nice!

(#1082) westlake válasza Darth_Revan (#1072) üzenetére


westlake
félisten

pont arrol beszelek, hogy egyelore nem igazan lehetseges a tuning.. a vga-t szerintem siman lehet huzni powerstrip-el, vagy atitool-al..

Play nice!

(#1083) Darth_Revan válasza westlake (#1082) üzenetére


Darth_Revan
veterán

ATiTool nem ismerte fel az x1150 VGA-t. PowerStrip-et meg épp msot települ :)

(#1084) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#1083) üzenetére


Darth_Revan
veterán

hmm,PowerStrip felismerte,viszont csak a Motor órajelet engedi állítani,a mamória órajelet nem. (fel se ismerte,azt írja,hogy n/a) Ezt a shared memory miatt nem lehetséges,vagy pedig csak a program nem ismerte fel ?

(#1085) lúzer válasza Darth_Revan (#1084) üzenetére


lúzer
veterán

Valszeg a megosztott memória miatt - logikus lenne.

Mellesleg van értelme húzni egy ilyen vga-t?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1086) westlake válasza lúzer (#1085) üzenetére


westlake
félisten

nezopont kerdese.. egy 8800ultrat minek meg huzni? :U ;)

Play nice!

(#1087) lúzer válasza westlake (#1086) üzenetére


lúzer
veterán

Hát azt se!

De mondj egy olyan játékot, ami attól lesz játszható x1150 alatt, hogy húznak rajta.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1088) outsiders válasza lúzer (#1087) üzenetére


outsiders
aktív tag

Ez már olyan mintha egy 800as daewoo matizra légterelőt tennénk a jobb tapadásért...

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1089) mumtaz


mumtaz
senior tag

Sziasztok!

Elöljáróban annyit, hogy eddig csak asztali PC-vel foglakoztam, így notebook téren elég kezdő vagyok. Vettem egy HP OmniBook 4150B (F1658W) notit és arra gondoltam, hogy felturbózom, ameddig lehet. Itt elsősorban arra gondolok, hogy pakolok bele nagyobb vinyót, több RAMot és nagyobb procit. A vinyó és a RAM nem kérdéses, ellenben a proci.

Az a kérdés, hogy mi a max., amit bele lehet pakolni PIII-asból. Eleve nem tudtam azonosítani, hogy milyen tokozású. Az ok, hogy MMC, de nemtom, melyik melyik.

Ez az MMC1? És az a két sín szerű a foglalat csatija?
[kép]

Ez pedig az MMC2? Mert nekem ilyen van benne. PII 366 MHz.
[kép]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#1090) lúzer válasza mumtaz (#1089) üzenetére


lúzer
veterán

Biztos rohadt olcsón vetted, de ha ennyit cserélsz benne, inkább vettél volna újat úgy 120-130 körül.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1091) 용 Bob


용 Bob
senior tag

hali mindenki!

Van egy pavlivion dv6000-es notim.A gondom az lenne vele,hogy a telepet nem akarja tölteni,pedig rá van dugva a hálózati töltő.Ez miért lehet?
Még annyi hogy ki is irja a telep ikonhoz,hogy (0% áll rendelkezésre(csatlakozva,nem töltődik))

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#1092) lúzer válasza 용 Bob (#1091) üzenetére


lúzer
veterán

Másik aksival ki tudod próbálni?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1093) 용 Bob válasza lúzer (#1092) üzenetére


용 Bob
senior tag

Sajnos nem.Maga a noti is 4 hónapos és alig volt használva.Ezért nem értem....

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#1094) outsiders


outsiders
aktív tag

Sziasztok!
Ma jött meg a 6715b-m , vista le, xp fel. Majdnem minden mükszik kivétel a wlan...
nemigazán tom miért nem megy pedig drivereket szedtem le a hp honlaprol.
A masik hianyosság, hogy a legujabb catalyst nem ismeri be a kártyát...
régebbivel menne talán?
Ez a gyári már márciusi verzio szal nem vmi friss...
köszi a válaszokat :R :R :R :R

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1095) mumtaz válasza lúzer (#1090) üzenetére


mumtaz
senior tag

A vinyó cserébe megy, ahogyan a RAMok is. Mind egy ismerősnek, akinek nem kell, mert csak vezérlésekhez és routernek használja.

Csak a proci a kérdés, azt vennem kell.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#1096) westlake válasza 용 Bob (#1093) üzenetére


westlake
félisten

valami hozzaerto emberrel meresd be az ac adaptert.. lehet, hogy megadta magat.. mondjuk az is lehet, hogy a battery, vagy a lap idevonatkozo resze mondta be az unalmast..

Play nice!

(#1097) westlake válasza outsiders (#1094) üzenetére


westlake
félisten

a wlan nem mukodese miben nyilvanul meg? (remelem nem azt a banalis hibat koveted, hogy a megfelelo, vezetek_nelkuli_halozatok gombot nem nyomod meg a notebookon ;) )
a catalyst pedig azert nem megy fel, mert a notikon (a legtobbon) integralt vga van, tobbek kozott ezen is.. az a neve, hogy mobility redeon.. pont a notebook gyartok keresere az ati a sima catalystbol kiszedte az osszes mobility ''kodjat'', igy a driver feltelepitese megkezdese utan egybol visit, hogy nincs megfelelo hardver.. ket lehetoseged van: vagy a hp oldalarol leszedett drivert telepited fel, vagy pedig leszeded ezt [link] es ennek segitsegevel modositod a sima catalystot

[Szerkesztve]

Play nice!

(#1098) Ck.


Ck.
addikt

Miert van az, hogy scrollozasnal magas frekis hang hallatszik? Nemtom ertitek-e, hogy mirol van szo, mindenesetre elegge zavaro, es nemtom mi lehet a gond, es foleg azt nem, hogy mi ra a megoldas.

(#1099) Sherman válasza Ck. (#1098) üzenetére


Sherman
tag

Én is hallom néha, de csak ha aksiról használom. Talán a töltések mozgását hallani :)

(#1100) Ck. válasza Sherman (#1099) üzenetére


Ck.
addikt

Nalam akksival (halozat nelkul) es kivett akksival egyarant van ez a magas frekis ''sipolas''. Normalis ez? Altalaban gorgeteskor, scrollozas soran hallani.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.