Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#901) Adrián29 válasza Kerio (#894) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Lehet,hogy XP alatt nem recsegne :)

(#902) polip válasza xcbiker (#899) üzenetére


polip
addikt

thx :R

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#903) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Helló

Van egy kis gondom egy NX6110-essel...a vezetéknélküli kártyával valami baj van benne, windows látja, felismeri, driver minden oké,de hiába nyomkodom a wifit ki-be kapcsoló gombot soha nem világít a wifi lámpa, plusz nem lát semmi hálózatot...találkozott már valaki ilyesmivel?
Eredeti gyári HP wifi kareszes.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#904) BluEyes válasza MUŁĐER (#903) üzenetére


BluEyes
őstag

Próbáld ki:
Vezérlőpult - Hálózati kapcsolatok - itt jobb katt, és tiltsd le a vezetéknélküli kapcsolatot, majd engedélyezd. Ennyitől nekem szokott indulni. (nx6310)

Lehet elég annyi, hogy Start - Csatlakozás - Vezetéknélküli kapcsolat, ez is éleszti a kártyát.

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#905) westlake válasza MUŁĐER (#903) üzenetére


westlake
félisten

esetleg, ha felraktad a hp wireless managert, akkor onnan is lehet ki-be kapcsolgatni a vezetek nelkuli eszkozoket..

Play nice!

(#906) RexpecT


RexpecT
addikt

Ujrakraktam az XP-t.
Ha bekapcsolom a gépet akkor akkor automatikusan lekarja szedni pár cucc illesztőprogramját amit nem használok(ujjlenyomatolvasó,modem).
Muszály ezeket felrakni vagy valahogy le lehet tiltani a keresést?
Keresem azt a progit is ami kiirta hogy hálózatról vagy akksiról megy a a gép.
Gondolom ez lenne az: HP Battery Check

(#907) Almos


Almos
aktív tag

HP nx6325 EY343EA történet:

Húgomnak ezt választottam ki, Németországban szépen meg is vette május végén ~510€ környéki áron. Persze a telepítéssel azért szenvedett egy picit, de valahogy csak összejött neki. Amikor július végén hazajött, akkor már nem működött akksija, így elvittük a szervízbe. Maga a szervíz viszonylag korrekt volt 07.31-én adtuk le, ma 08.08-án hoztam el, cseréltek benne alaplapot, akksit és kijelzőt. Ami furcsa volt nekem, az a kijelző cseréje, mert nem volt semmi látható baja, és érdekes módon azt sem tudták megmondani, hogy miért lett kicserélve, pedig direkt csesztettem őket... Mindegy, helyszínen azért gyorsan megnéztem, hogy nem valami szart tettek-e a helyére :D (Sajnos vannak ilyen laptop márkaszervízek is...)
Azért számomra furcsa, hogy egy picivel idősebb, mint 2 hónapos gépet gyakorlatilag kompletten ki kellett cserélni :F A majd' 2 éves nem HP gépemnek még semmi baja ;) - remélem ez így is marad jó sokáig!

(#908) ficsmix


ficsmix
tag

sziasztok!
Beolvastam jópár írásba, de sajna nemtaláltam rá az én problémámra.
Adva van 1 nx6310 aminek nem ismeri fel a sata hdd-jét az xp. már elég sok trükköt +próbáltam, és több drivert ráeröltettem. vettem hozzá usb-s fdd-t is csak ezért, de semmi.... MI A MEGOLDÁS ERRE???

FICSMIX™

(#909) xcbiker válasza ficsmix (#908) üzenetére


xcbiker
addikt

priv ment.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#910) Greeman


Greeman
csendes tag

Én nem rég vettem a 6325-t. De ugy utálom. Annyira sz.r az akksija. Szörnyü.
De azért pár példa. Ismerösöm 6.22-én cett egy Asus F3J....-t 230k-ért ujonnan, boltban. Mára már kerregett a ventije. PEDIG alig használta, és akkor is csak egy helyen, az asztalán. Akkor másik ismerősnek pedig az Acer-je hallt meg ujonnan. Hozzáértem egy kicsit a meghajtojához, és lefagyott.
Nekem meg most a HP-m akksija. ÉS a szerviz meg két hétig ülne rajta. Megkérdeztem, csere gépet adnak-e. Hát nem..... ÉN ezt munkaeszköznek vettem. Ezen dolgozom. Arról nem tehetek, hogy gyárilag egy nagy rakás .....

(#911) westlake válasza xcbiker (#909) üzenetére


westlake
félisten

publicba miert nem lehet leirni, hogy egyszeruen csak a biosban a sata native modot at kell allitani disabledre? vagy ez valamifele titok? ;)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#912) ficsmix válasza westlake (#911) üzenetére


ficsmix
tag

:)) :)) :)) :))
:R :R :R :R

FICSMIX™

(#913) Greeman válasza Almos (#907) üzenetére


Greeman
csendes tag

Hupsz,,,, Ez valami orvosi műhiba lehetett? :))) Lehet, hogy csak az akksit kellett volna cserélniük? Honnan tudod, hogy az akksija volt rossz. Tápról ment a gép?

(#914) westlake válasza RexpecT (#906) üzenetére


westlake
félisten

elmesz az eszkozkezelobe es a nem kivant hardverek sarga kerdojelere nyomsz egy jobb egergombot, majd disabledre allitod oket.. tobbet nem fognak zaklatni ;) egyebkent miert olyan nehet feltenni a drivereket? azxp sajat enrgiagazdalkodasan belul is meg lehet nezni, eppen mirol megy a gep..

Play nice!

(#915) tozo86


tozo86
tag

sziasztok!
Adott egy 1 napos HP nx 7300as notebook. Feltelepítettem rá XP meg driverek, minden megy csak a hang nem. Próbáltam már több drivert leszedni de egyikkel sem megy.
Tudnátok valami ötletet adni hogy mi lehet? elég sürgős lenne :O

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#916) westlake válasza Almos (#907) üzenetére


westlake
félisten

a szerviben pont elegge leterheltek a szervizesek ahhoz, hogy feleslegesen ne cserelgessenek semmit.. biztos, hogy volt valami baja a kijelzonek (is).. ennel a tipusnal sajnos szeriahibas (nem elismerten) az alaplap tolto aramkore, igy ezert szorul javitasra sok ilyen gep.. a batteryt meg azert szoktak ilyenkor cserelni, mert barmilyen zarlat lehetett a tolto aramkorben, ami a batteryt is hazavaghatja..

Play nice!

(#917) Greeman


Greeman
csendes tag

Amugy mért nem ad a HP alapból a gép mellé driver CD-t?

(#918) westlake válasza Greeman (#910) üzenetére


westlake
félisten

mivel neked is nx6325-osod van, elkepzelheto, hogy valamelyik hardverelem serult.. kifejtened bovebben, hogy mit ertesz az annyira szar az akksija kifejezes alatt?

Play nice!

(#919) westlake válasza tozo86 (#915) üzenetére


westlake
félisten

ha az eszkozkezeloben minden oke, de megsincs hangja a gepnek, akkor elkepzelheto, hogy beteg az integralt ad hd hangkartya.. szerintem szaladj vissza vele a vasarlas helyere es kerd meg oket hogy nezzenek ra.. legrosszabb esetben ugye amugy is nekik kellene cserelni harom napon belul..

Play nice!

(#920) westlake válasza Greeman (#917) üzenetére


westlake
félisten

miert adjon, ha a vinyon van komplett recovery ''reszleg''? abban minden driver, utility benne van... mas kerdes, hogy nem kapsz semmifele recovery reszt, ha nem microsoft oprendszerrel veszed a notit.. egyebkent kb 15 perc alatt ossze lehet valogatni a drivereket a hp.com-rol ;)

Play nice!

(#921) ficsmix válasza westlake (#911) üzenetére


ficsmix
tag

NAGY köszönet Westlake nagyúrnak a helyes trükk-tippért!!! :R

FICSMIX™

(#922) westlake válasza ficsmix (#921) üzenetére


westlake
félisten

kivancsi lennek mit irt xc privatban :U ;) egyebkent a nevem nem Westlake :P

[Szerkesztve]

Play nice!

(#923) tozo86 válasza westlake (#919) üzenetére


tozo86
tag

az a helyzet hogy az eszközkezelőben sem oké minden. :F

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#924) westlake válasza tozo86 (#923) üzenetére


westlake
félisten

tedd fel ezt [link] es ird le, van-e barmi valtozas..
mod: lol mar.. az nx7300-hoz nem tettek ki az ad hd hang drivert.. a microsoftos okossaggal nem is fog mukodni ;) [link]

[Szerkesztve]

Play nice!

(#925) kippa


kippa
csendes tag

Sziasztok!

Van egy nc8430-as gépem amiben kicserélném a HDD-t nagyobbra. Kérdésem az hogy a rázkódásfigyelő a HDD-ben van vagy a laptopban? Vehetek bármilen SATA-s HDD-t?

Köszi, kippa

(#926) westlake válasza kippa (#925) üzenetére


westlake
félisten

hogy milyen figyelo van a miben? ;] nincs azokban semmi ilyesmi.. igen, vehetsz bele barmilyen satas vinyot..

Play nice!

(#927) kippa válasza westlake (#926) üzenetére


kippa
csendes tag

''HP Mobile Data Protection System 3D'' ez van írva a HDD takarólemezére!
kippa

(#928) cucka válasza kippa (#927) üzenetére


cucka
addikt

igen, ez a marketing bullshit, tudtommal annyit takar, hogy a vinyó (illetve annak a tálcája) gyakorlatilag egy gumiágyhoz van rögzítve, nem pedig a vashoz, és ez valamennyire elnyeli a rezgéseket, de egyébként teljesen átlagos vinyó.

(#929) kippa


kippa
csendes tag

Köszönöm!
kippa

(#930) westlake válasza cucka (#928) üzenetére


westlake
félisten

ez nem a lopas elleni ''vedelmet'' takarja?

Play nice!

(#931) cucka válasza westlake (#930) üzenetére


cucka
addikt

nem, csak a marketingosztály kitalált egy ilyen hájtek megnevezést a teljesen triviális gumis rezgéscsillapításnak.

a notebook-ot könnyű eltulajdonítani, tehát lopásvédelemnek a notebook vinyónál nincs sok értelme.

(#932) RexpecT


RexpecT
addikt

Nah megtaláltam a telepmérőt magamtol is.Azért kössz a tippet.
Kis érdekesség:
Uj gép alap driverekkel fasz@,csak van pár felesleges progi meg régi a vidkari illesztőprogramja.Mellesleg néha War3 indítása közben ujraindult a notebook.
Oks gondoltam ujrarakom a rendszert.

Ujraraktam Legujabb driverekkel 7.7 es Ati Igp + Net Framework 3.0 -val.
MInden hasít a War3-as probléma sem jelentkezik.Neten keresni akartam valami cuccot és egy angol and jelet akartam beszúrni (altgr+c).Nyomogatom egy párszor, gép ujraindul.
Ok eseménynapló fellapoz ati driver b@aszakszik.Engedélyezve volt a gyors gomb gondoltam kiakadt a cuccos hogy hirtelen többször egymás utan megnyomtam.
Sajnos rá kellett jönnöm ha egyszer megnyomom az Ati gyorsgombját(Control Center) altgr+c szeret kifagyni a cuccos (40% kb h kifagy).Ezek után fogtam magam és letiltottam a gyorsgombot hogy még véletlen se sikerüljön megint megnyomni.
Valakinek tapasztalata?Esetleg ötlete h miert csinalta?

(#933) RexpecT


RexpecT
addikt

Lol..Ati 7.7-es driver szar.
Nézem Eseménynaplót ati2mtag hibát dob ki : CRT invalid display type.
Rákerestem neten és több valakinek is szar. :U :W :O
Bővebben:
Type: Error
Source: ati2mtag
Category: CRT
Event ID: 45062
Description: CRT invalid display type
Ha valaki használ 7.7 -es drivert az nézze már meg h neki is jelentkezik-e ez a probléma (nx6325).

(#934) westlake válasza cucka (#931) üzenetére


westlake
félisten

en nem lattam semmifele gumiagyat.. masreszrol ezek szerint nem ismered a mobile data protection nevu dolgot, amit a hp (persze emellett mas gyartok is) mar tobb eve hasznal.. a hdd lock password beirodik a bios-ba.. ha te kiveszed a vinyot a gepbol, akkor csak hekkelessel tudod mukodesre birni..

Play nice!

(#935) xcbiker válasza westlake (#911) üzenetére


xcbiker
addikt

mert bios átállitás nélküli megoldást kínáltam és nincs kedven a topicban részletezni.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#936) xcbiker válasza westlake (#916) üzenetére


xcbiker
addikt

:DDD

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#937) Adrián29 válasza westlake (#934) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Szia!
Számomra ez a mobile data protection dolog nem világos.
Ha felvan telepitve,és pl nagyobbra szeretném cserélni a vinyomat akkor nem fog működni a gépem?
Légyszives magyarázd már el ezt nekem.

Üdv!

(#938) Almos válasza Greeman (#913) üzenetére


Almos
aktív tag

Tápról ment a gép, viszont akárhány óráig töltöttem az akksit, mindig 0%-on maradt. És az volt a jobbik eset, amikor egyáltalán felismerte, hogy van benne akksi... Mivel nincs a környezetemben másik HP gép, amivel kipróbálhattam volna, hogy jó-e az akksi, így csak tippelni tudok, hogy vagy az akksi, vagy az alaplap (azon része, ami az akksi töltését vezérli) volt hibás, vagy mindkettő. Ellenben a kijelzőnek nem volt látható hibája. Ettől függetlenül elhiszem, hogy az is rossz volt, sőt tök jó, hogy egyszerre kicserélték, nem kell x hónap után visszavinnem a már láthatóan hibás kijelzős gépet.
Csak nekem furcsa, hogy egy ilyen nagy cégnél nem lehet lekövetni, hogy mit miért cseréltek ki, a szervízesnek nem kell dokumentálnia sehol a talált hibát, megindokolni, hogy miért cseréli ki az alaplapot is, nem csak a tápot... Ilyen alapon akár adhattak volna egy zsír új gépet is, nem? Persze az is lehet, hogy csak találomra cserélgetik az alkatrészeket, és amikor megjavul a gép, akkor jó... :D

(#939) Almos válasza westlake (#916) üzenetére


Almos
aktív tag

Ez ok, ezt értem és elfogadom, csak legtöbb szervízben van munkalap, amin szerepel, hogy bevizsgáltuk az eszközt, milyen hibát találtunk és mit csináltunk vele :)
Egyébként téma túltárgyalva, valójában az átlag júzerek nagy többségét rohadtul nem érdekli, hogy mit miért cserélnek ki, csak ingyen legyen, és menjen a gép. Én abba a kisebbségbe tartozom, aki szeret tudni a dolgok miértjéről és hogyanjáról is ;]

[Szerkesztve]

(#940) Adrián29 válasza Adrián29 (#937) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Közben megoldódott!

Üdv

(#941) cucka válasza westlake (#934) üzenetére


cucka
addikt

A HP Mobile Data Protection System védi a merevlemezt a lökésektl és a vibrációtól, valamint csökkenti az adatok sérülésének kockázatát.
ez ebből a hp-s prospektusből: [link]
itt pedig egy részletes leírás: [link]

utóbbi link alapján valóban nem kéne gumiágy legyen, szóval egyikünknek sincs teljesen igaza :)

(#942) westlake válasza Adrián29 (#937) üzenetére


westlake
félisten

a gepben levo hdd es az alaplap bios kodjat szinkronizalja ossze ez a beallitas.. ez a vinyo egy masik gepben nem fog mukodni.. ettol fuggetlenul te vehetsz egy nagyobb vinyot, majd azon is el kell jatszni a vedelem aktivalasat.. a biosban van egy opcio, amit aktivalva eletbe lep ez a vedelem..

Play nice!

(#943) RexpecT válasza RexpecT (#933) üzenetére


RexpecT
addikt

Valaki?Senki sem használ 7.7-es Ati igp drivert?

(#944) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy az nx6325ösben:
a) cserélhető-e a CPU
b) max mekkora CPU-t képes kezelni?
c) hol kapható ilyen CPU?


más:
Mi lehet a magyarázat arra,hogy egyes játékok indokolatanul akadnak? Például a Desperados 2 demo régi notebookomon nagyjából játszható volt (1,3Ghz celeron proci,752MB RAM,Intel 32MB 852GM VGA),és most mikor az nx6325ösömön próbáltam meglepve tapasztaltam,hogy az 1,8Ghz-es proci,1,5GB RAM és 128MB-os ATi x1150-es melett is szinte ugyanolyan sebességel fut...lehet még lassabban is. Mi lehet erre a magyarázat?

(#945) Darth_Revan válasza RexpecT (#933) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Én mikor ezt a drivert feltettem,nem néztem annyira utánna az eseménynaplóban,de a kijelző minőségén romlást tapasztaltam. Talán pont ezért.
Jah és én War3-at nem próbáltam (helyette próbáltam sok más egyébb jáátékot),de nem indult újra a gépem. Talán csak a Commandos Strike Force indításánál volt gond (kék halál),de nem emlékszem,hogy ez a 7.7-es driver volt,vagy pedig a régi ''alap'' driver.

[Szerkesztve]

(#946) RexpecT válasza Darth_Revan (#945) üzenetére


RexpecT
addikt

Reméljük 7.8 -as driver megoldja a problémát.
A kijelző nekem ugyanolyan sőt talán még szebb is lett mint az alap driverrel.

(#947) Darth_Revan válasza RexpecT (#946) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Mindjárt kipróbálom én is.
Másik dolog:
Neked rendszer indításnál mennyi szabad memória van? Nekem 1408MB-ból (128MB-ot levon a VGA) ~930MB áll rendelkezésre...normális dolog,hogy ~478MB RAM nem áll rendelkezésre? (pár MB-ot állandóan változik,de kb majdnem mindig ennyi) Mi foglalhatja el ezt a sok memóriát?

(#948) westlake válasza Darth_Revan (#947) üzenetére


westlake
félisten

ilyen a windows xp.. becache-eli maganak..

Play nice!

(#949) Darth_Revan válasza westlake (#948) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Vista jobb lenne? :DDD

(#950) westlake válasza Darth_Revan (#949) üzenetére


westlake
félisten

igen, jobb.. kb. 3x annyi memoriat leszivna :D

Play nice!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.