Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1801) polip válasza sulep (#1800) üzenetére


polip
addikt

nem mondod h ez volt a baj :D

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1802) parandroid válasza Darth_Revan (#1799) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

158 darab aktív HP notebook hirdetés van az aprók között. Ha mindenki csak egy linket tesz be a sajátjára, azzal már sikerült használhatatlanná tenni ezt a topikot. Nem is beszélve az utóbbi 1-2 évben feltett, azóta már lejárt sokszáz hirdetésről. Úgyhogy szúrhatsz be akármilyen mérges arcocskát a hozzászólásba, a szabály a szakmai topikok védelmében született, és be is fogjuk tartatni.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1803) guest666


guest666
aktív tag

Sziasztok !
kontakt hibás lett, illetve félig szakadt a noti töltő kábele, nx6310 még garanciális. Javítják ezt gariba HP-nál , vagy felejtsem el ?

(#1804) The DJ


The DJ
addikt

Adott egy HP NX7400. Az a gond vele, hogy váltogatja a hálózati és az aksis üzemmódot :F Azaz mikor be van dugva és megy hálózatról egyszercsak megjelenik az óra mellett a kis aksi ikon és kiírja a HP progija, hogy "AC Adapter power output is not enough for this computer" Olyankor hallom az inverter ciripelését is. Ha mozdítok a notin eltűnik az akksi ikon és megint megy minden rendben. Kb addig míg meg nem mozdítom újra :W A poén az hogy van hogy napokig nem csinálja. Fejre is állhatok vele, akkorse csinálja ezt. Máskor meg egyfolytában. Azt hittem hogy a töltő csatija van megszakadva valahol, de néha hiába mozgatom arra se reagál, viszont ha sík felületre (pl. asztal) teszem akkor meg megjavul. Ez arra enged következtetni, hogy talán ott lehet az érintkezéssel valami baj? Már kezd kiidegelni. Jaa újabban néha mikor sokszor elkövette ezt a hálózatról megyek nem hálózatról megyek mókát akkor fogja magát és csonttá fagy. Vagy épp kikapcsol egy hirtelen pillanatban. Mi lehet ez? :(

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1805) xcbiker válasza The DJ (#1804) üzenetére


xcbiker
addikt

Vagy az laplapi csati kontaktos vagy az AC adaptered gyengélkedik.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1806) zedii válasza indianka (#1767) üzenetére


zedii
aktív tag

üdv, nem tudom mi lett a fejlemény, mert még csak itt tartottam az olvasással, de gyors megjegyzem ,h én is az Ipontól vettem notit, és mégcsak azt sem kellett mondanom, h mikmak' kibontották bekapcsolták megnézették, aztán ezek után ,h elvittem 10 percel később észrevettem közelebbről ,h mégis baj van mert el volt törve a felhajtócsatolónál a burkolat.. visszavittem másnap mehettem egy újjért. szóval én korrektséget tapasztaltam, bátran vidd vissza 3 napon belül meg pláne!

(#1807) tothm


tothm
őstag

Sziasztok!HP 530 GN797AA erről a gépről mi a véleményetek?

(#1808) #25954560


#25954560
törölt tag

sziasztok,

8440 v 8510 kb azonos felszereltseggel? igazibol nem tudok felhozni ervet a 8440 mellett, de megiscsak egy izmos darab, hatha valamit nagyon tud. a 8440-ben egy oskovulet ;] firegl V5200 van videokartyanak, a masikban hd2600.

koszonom,
&rew

(#1809) #25954560 válasza #25954560 (#1808) üzenetére


#25954560
törölt tag

8510p lett. cool masina.

(#1810) woodpaul


woodpaul
őstag

Sziasztok!

Jó régen nem írtam már ide, de szerencsére a tavaly novemberben vásárolt HP nx6310 laptop erre nem adott okot, jól szuperál.

Kérdésem is a garancia közeli lejárásával kapcsolatos. Még sosem szedtem szét a gépet, nem pattintottam ki a billentyűzetet stb. Márpedig egy év használat után nem ártana megtisztogatni, ugyanakkor az ördög sohasem alszik, és szeretném ezt még garisan megtenni.

Lennétek olyan kedvesek és leírnátok, hogyan lehet biztonságosan szétszedni?
Előre is köszönöm!

Androidő

(#1811) BluEyes válasza woodpaul (#1810) üzenetére


BluEyes
őstag

Ezt az oldalt nyilván ismered: Link
A bal oldalon keresd meg a Kézikönyveket, ott pedig a pdf-ek között válaszd ki a Memóriamodulokat. Abban szépen, szakszerűen le vagyon írva, hogy hogyan juthatol bé a hasába neki.
Ámbár ha jól megy, nem melegszik stb, akkor minek zargatni?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1812) woodpaul válasza BluEyes (#1811) üzenetére


woodpaul
őstag

Gyors válaszodat köszönöm! Hát, lehet, inkább nem nyúlok hozzá...

Visszaélek a segítőkészségeddel, ha megkérdem, van-e említésre méltó fejlemény az nx6310-et illetően (Neked is ez van még)? Kiderült-e már, tud-e esetleg c2d procit fogadni? Köszi... :)

Androidő

(#1813) BluEyes válasza woodpaul (#1812) üzenetére


BluEyes
őstag

Igen, még azok vannak, mindkettő kifogástalanul teszi a dolgát, szerintem maradnak is még jó darabig.
Még a Core Solo-k sem mennek bennük sajna, mármint a 940gml csippes verzióban. Mondjuk engem ez a legkevésbé sem zavar, eddig még mindenre elég volt a cerka teljesítménye.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1814) hozeND válasza xcbiker (#1805) üzenetére


hozeND
csendes tag

Nos visszacsatolásként írom, hogy minden probléma nélkül az nx7400-ben cserélhető a kijelző wsxga-ra.

"csak úgy ne érjen, a halál, hogy túléljem"

(#1815) xcbiker válasza hozeND (#1814) üzenetére


xcbiker
addikt

selytettem :)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1816) canniball válasza xcbiker (#1815) üzenetére


canniball
nagyúr

Jájj! Bár nem tökéletesen, de a FF tud helyesírás-ellenőrzést. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1817) xcbiker válasza canniball (#1816) üzenetére


xcbiker
addikt

bazzz! bocs! -tényleg!!!!!!!! :B

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1818) |AP|


|AP|
veterán

HP 8510p -vel van valakinek tapasztalata?

(#1819) wapee


wapee
tag

Hi!

Van egy unknown device-om telepítés után. Belinkelem a device manager képeket hátha valakinek beugrik, vagy küldhetne képet az ő gépéről A gép nx6325, winxp prof_en sp2.

Köszi

Device Manager:
[link]
[link]
[link]
[link]

Unknown device:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1820) wapee válasza wapee (#1819) üzenetére


wapee
tag

Valami sata controller lehet, de hogy milyen?

(#1821) #25954560 válasza wapee (#1819) üzenetére


#25954560
törölt tag

kerdezd meg everest-et, az ad reszletesebb info-t a 'fizikai eszkozok' v a 'windows eszkozok' ful alatt. az azonositoja v a neve tudhat segiteni

(#1822) marcias


marcias
őstag

Sziasztok!
Új notebookot vennék, és kedvezőnek tartom a HP Compaq 6720s T5470-es C2D-s változatát, most 175k-ért. Egy 10-essel többért van a Lenovo N200 T7100-as C2D-s változata ami másban egészen hasonló, apró eltérések vannak, de kérdés, hogy ez a +200MHz megéri-e a plusz pénzt? Esetleg vannak-e a két márka között olyan különbségek melyek eldönthetik a dolgot?

Steam: marcias88

(#1823) xcbiker válasza marcias (#1822) üzenetére


xcbiker
addikt

én a kaszni, zsanér miatt inkább 6710-et nézegetnék.

Én rühellem azt a HP 5xx típusú kijelző felfogatást.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1824) marcias válasza xcbiker (#1823) üzenetére


marcias
őstag

És ha ezt nem nézzük? :) Amúgy most nézem és tényleg elég érdekes a rögzítése, de vajon ez tényleg rossz, vagy csak egyénfüggően nem jön be vkinek?

Steam: marcias88

(#1825) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Sziasztok!

Egy hp nc2400-as vásárlását fontolgatom és érdekelne hogy a core duo ulv 2500-as az hogy teljesít cpu teszteken,ha vki tudna linkelni akármilyen tesztet azt nagyon megköszönném,mert én sehol nem találtam.Esetleges dícsérő vagy lebeszélő javaslatokat is váro ka notival kapcsolatban.

Válaszokat előre is nagyon köszi!

(#1826) BluEyes válasza Lotusomega (#1825) üzenetére


BluEyes
őstag

Keress egy akármilyen Core Duo-ról tesztet, amelyiknek az fsb-je és az L2-je akkora, mint a te procidé. A tiéd arányosan annyival gyengébb, amennyivel kisebb az órajele. Csodák nincsenek.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1827) tzimash válasza woodpaul (#1812) üzenetére


tzimash
őstag

nem bonyolult pedig szétszedni és kicserélni. nem tudsz elrontani semmit sem, csak figyelj oda mikor leveszed a billentyűzetet, hogy ne rántsd ki a szalagkábeljét az alaplapi csatiból. és visszarakáskor a bill. füleire figyelj alul, hogy jó helyen legyenek.

(#1828) wapee válasza #25954560 (#1821) üzenetére


wapee
tag

helló,

everestet eddig nem sikerült letölteni.
Egyébként ez az
ACPI\IFX0102\4(and)24963685(and)0
és miért nem megy nekem az and jel? altgr-c ugye, az összes többi megy csak ez nem.
Kész vagyok.

(#1829) Neptunfű válasza Lotusomega (#1825) üzenetére


Neptunfű
tag

Szia!

[3DMark05]

[PCMark05]

Szerintem jó kis gép, ha nem kell nagy számítási teljesítmény és fontos a hosszú üzemidő és a kicsi súly! :)
A HDD nem túl nagy és lassabb a többinél.

Már én is elképzeltem hogy veszek egy ilyet egy kis tetszetős bőrtokkal, nade az ára....
Én még várok vele... jövőre úgyis jönnek az Asus eee-k (talán a második generációja lesz a nyerő, persze ha befut :U )

[ Szerkesztve ]

as long as you don't choose everything remains possible

(#1830) wapee válasza wapee (#1828) üzenetére


wapee
tag

Na ez hiányzott:
Infineon Trusted Platform Module (TPM) Driver

(#1831) bocX


bocX
tag

Vajon a HP logót le lehet kapni a noti fedeléről csak ugy? vagy ragasztott.. etc? :U

[ Szerkesztve ]

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#1832) tzimash válasza bocX (#1831) üzenetére


tzimash
őstag

azt nemtom, mert mi ugy kapjuk meg, hogy eleve rajta van. (szerintem nem ragasztva van) de ami belül a kijelző alatt van középen az biztos hogy ragasztott. miért akarod leszedni?

(#1833) xcbiker válasza tzimash (#1832) üzenetére


xcbiker
addikt

Biztos egy Honda logot szertne oda tenni :D

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1834) parandroid válasza bocX (#1831) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ragasztott, elvileg le lehet szedni. Az más kérdés, hogy milyen ocsmányan fog kinézni a helye. Persze ha egy új burkolatot/matricát akarsz a fedélre ragasztani, akkor ez a szempont irreleváns.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1835) tzimash válasza xcbiker (#1833) üzenetére


tzimash
őstag

vagy a hondájára szeretne tenni egy hp logót :)

(#1836) kew válasza wapee (#1828) üzenetére


kew
senior tag

ha ati kari van benne, akkor catalystba kapcsold ki a hotkey-eket. ott be van lőve valaminek a &. nekem legalább is azér nem írta :)

(#1837) xcbiker válasza tzimash (#1835) üzenetére


xcbiker
addikt

Ez is egy alternatíva :D

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1838) wapee válasza kew (#1836) üzenetére


wapee
tag

Köszi, próbáltam, de valahogy nálam mindig kivétel van. Próbáltam átrakni másik billentyűzet kombinációra. de ígyse jön elő az (and) nem megy. :(

(#1839) wapee válasza wapee (#1838) üzenetére


wapee
tag

már fogalmazni se tudok, szóval nem megy.

(#1840) Lotusomega válasza Neptunfű (#1829) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Köszi szépen!
Hát igen a hddje nem egy sebességbajnok ,de ahogy olvastam jókat írtak róla,és hát az 1,3 kg az egyegészháromtizedkilógramm :D ,sztem nem mindegy hogy egy féldisznót hurcolsz a hónod alatt vagy egy kis "jegyzetfüzetecskét".Ami szóba jött még a vaio hasonló szériája de az rögtön felejtős mert annyiból inkább kocsit veszek :DDD

(#1841) yash válasza Lotusomega (#1840) üzenetére


yash
senior tag

gondold meg... nézz meg egy nc4400-at is. nem egy napra veszed, lehet kevés lesz a nc 2400-as ULV proci, és tapipad sincs. én gépem 1,8 kg, nincs ODD, de egyátalán nem zavaró, egy külső iroval irogatok néha, sok irásra a belső ugysem való, DVD-t beolvasni meg ráérek otthon is. másrészt a proci dual core, tehát minden alkalmazás csak 1 Ghz körülinek fogja érezni, ezt csak multitaszknál fogod érezni, alapból lassú lesz a gép kicsit, ha meg akarnád izzasztani. nc4400 is eldöcög XP-vel 4 órát teljes feltöltésről, de ezen legalább megy a Vista is :) dondold meg... ha néha kicsit már kapacitás kellene, sokkal jobb választás az nc4400.. én is gondolkodtam... de végül 4400 mellett döntöttem... nézd meg azt is, mielőtt döntesz! ezek nem olcsó gépek.

ja, és az 1,8 kg-jával tegnapelőtt simán sprinteltem vele angolt tanitani :) ezt már lazán nem érzi az ember súlynak. nem vagyok nagy darab pedig!!

[ Szerkesztve ]

(#1842) yash válasza yash (#1841) üzenetére


yash
senior tag

újonnan, baráti áron, 3 év garival itt megkapod:

http://www.notebook.hu/notebook/compaq/nc4000_szeria/nc4400_ra304aw

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1843) yba


yba
csendes tag

Sziasztok!
Segitsegre lenne szuksegem. Vasaroltam egy ilyen laptop-ot:
HP dv9000t T7200 2GHZ 2GB HD DVD-ROM 7200RPM 200GB HD
783MB VIDEO ULTRA BRIGHT WEBCAM DVD±RW DL BLUETOOTH
Tokeletesen mukodik, csupan annyi a problemam, hogy nem inditja el a HD DVD-ket.
Lehet hogy alapbol nincs minden codec a gepen ahoz, hogy lejatszhassa a lemezeimet? Lenne valamilyen otletetek, hogy mit kellene csinalnom?
Jelenleg, ideglenesen Budan lakom a II keruletben. Szivesen vennem valakinek a segitseget, mert nem szeretnek feleslegesen toltogetni a gepre, ha az nem szukseges.
Az infot beolvassa a gep, de mar az elinditashoz szukseges menu nem jelenik meg.
Elore is koszonom a segitseget.
Szep napot mindenkinek, Tibi
yba_us@yahoo.com :R

(#1844) xedos válasza yba (#1843) üzenetére


xedos
addikt

Lehet én értek félre valamit...
DE! Normál DVD olvasóval nem fogod lejátszani a HD DVD-ket...

(#1845) xcbiker válasza xedos (#1844) üzenetére


xcbiker
addikt

hát igen, a hp-s adatbázis szerint csak sima combo és dvd íróval szerelték ezt a modelt.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1846) bocX válasza parandroid (#1834) üzenetére


bocX
tag

hát a cél ez lenne...új "burkolat", találtam egy nagyon jó kis képet, ami passzolna rá, csak a képet nem akarom kivágni középen...de az is lehet igy hagyom inkább. mert -ha már szóba került - ez mégsem olyan felület mint kocsin, csak lekapom a logót azt jolvan.

bár volt olyan 5letem, hogy meghagyom, asszem van egy mars szondás kép, amin ps-al meg lehet csinálni, mintha a logót tartaná, mint a sörreklámba amikor a poharat fogja...és akkor logó marad, és kép is lehet...

[ Szerkesztve ]

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#1847) wwhy válasza xcbiker (#1845) üzenetére


wwhy
veterán

Szeretném személyes véleményedet kérni - ha ismered - a HP 6715B (GB835)-ről (minőség, öszeszerelés, és főleg a kijelző, mert sehol sem sikerül egy WSXGA-t élőben megnézni :( Mennyire eredményez bolhabetűt ez a felbontás a 15'4-en :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1848) kew válasza wwhy (#1847) üzenetére


kew
senior tag

csináltam egy shotot :)
először furcsa, de egy-két hét alatt teljesen hozzá szoktam, mostmár az aztali tft tűnik baromi nagynak :)
ja hogy ez igy nem adja vissza... :B

[ Szerkesztve ]

(#1849) xcbiker válasza wwhy (#1847) üzenetére


xcbiker
addikt

A b széria jó.
Én nc6400-at használok 1440x900, ami 14,1-es kijelzős és kezdetben fura volt, de most már egyáltalán nem rossz.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1850) Macilaci457 válasza xcbiker (#1849) üzenetére


Macilaci457
őstag

Szintén 1400x (1050) -et használok, jobb a nagyobb felület, viszont ha fáradt vagyok, sokat ültem már monitor előtt, fel kell nagyítsam a böngészőt, mert fárasztó olvasni.
Viszont így is sokkal kevésbé pixeles.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.