Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1901) soccerfan


soccerfan
csendes tag

Sziasztok,
Segítségeteket szeretném kérni a következő problémában. HP nx6325 -ös notim van. Próbálom rávarázsolni a képet a tv -re s-video -n keresztül. (Kiterjesztett asztal, klón, stb... - teljesen mind1, csak menne már :s) Alapban a Catalyst CC került fel a gépre. Ezzel próbálkoztam.
Kábel be a notiba, illetve a TV-re. (Próbáltam scart csatlakozóval, és anélkül is, egyből RCA video bemenetre csatlakoztatni. (Mindkettő van a tv-n)

A Control Center -ben nem ismeri fel a TV-t (3 különbözővel próbálkozatm már)
Bekapcsolom a kijelző kezelő almenüben a tv felismerés segítését (vagy valami hasonló a neve)
Erre megjelenik a kijelzők között a TV ikonja. :U Mondom, szuper. Bekapcsolom a kiterjesztett asztal opciót az eszközre. A TV -n a kép változatlan, azaz semmi. :(

Erre feltelepítettem a legújabb hozzávaló drivert + ccc -t + .NET framework 2.0 -t is (mert kellett neki) --> A helyzet változatlan

- Az asztali pc képe, ugyanezzel a kábellel csatlakoztatva megjelenik a TV-n
- Az LCD monitoromat a noti analóg VGA kimenetére csatlakoztatva simán műxik a dolog.

Mit rontok el? :O

A tűzbiztonság nem tréfa fiam!

(#1902) parandroid válasza tuzpenge (#1899) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az állandó üzemi hőmérséklet (24/7) néhány hónap után nekem kinyírta egy akkumat, gyakorlatilag ez az egyetlen összetevő, ami nem bírja a tartós meleget. az összes többi alkatrész elvileg kell, hogy bírja, bár célszerű megemelni a gépet a sarkainál, hogy alul is szellőzzön, ez sokat segíthet még rajta. Akkut vedd ki, ha így használod, hogy ne melegítsd fölöslegesen.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1903) parandroid válasza soccerfan (#1901) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A videótükör, vagy mi a szösz nevű opció be van kapcsolva? Engem az szokott megtréfálni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1904) soccerfan válasza parandroid (#1903) üzenetére


soccerfan
csendes tag

Az micsoda? És hol keressem? :)
A CCC -ben ?

Közben utánanéztem... De ezzel már csak akkor játszhatok, ha egyáltalán kép van a TV-n.
Ezzel lehet beállítani teljes képernyőre a videolejátszást, miközben a másik monitoron akármi mást csinálhatsz. Nem?

[ Szerkesztve ]

A tűzbiztonság nem tréfa fiam!

(#1905) parandroid válasza soccerfan (#1904) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

De igen, most olvasom vissza, hogy nem a videókkal van a gondod, hanem egyáltalán nincs kép. Szorri, félreértettem. :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1906) Adrián29 válasza parandroid (#1902) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Én személy szerint mindig igy használom a notimat,hogy meg van emelve,hogy normálisan szellőzzön.
Nagyon ritkán vagy úgy,hogy normálisan lerakom,és nem tud rendesen szellőzni,és bizony érezhetően melegszik..

Üdv:mindenkinek!

(#1907) k.krisz03


k.krisz03
tag

Hali!
Vettem egy HP Compaq 6720s gépet, és mondott az eladó valami olyat, hogy van itt a gépen valami recovery, vagy hasonló, ami 2 DVD-re ki fog nekem írni valamit (ugye az op.rendszert és a drivereket?). Ezt hol tudom elérni? Illetve ha ezt kiírom, akkor arra rákerül minden driver, és ha én más rendszert rakok a gépre, aztán visszatérnék a Vista-ra, akkor mindet felrak, ahogy kell?
Előre is köszi a segítséget!
Krisz

Szerk: Tényleg, ez a gép működik akku nélkül csak adapterről?

[ Szerkesztve ]

(#1908) BluEyes válasza k.krisz03 (#1907) üzenetére


BluEyes
őstag

Tényleg, ez a gép működik akku nélkül csak adapterről?

Add meg a címed, máris indulok, hogy kivegyem a gépedből az aksit, majd bekapcsoljam, hogy vajon megy-e úgy. Aztán majd beírom ide, jó? ;]

A többi kérdésedre igen a válasz, gyári állapotba hozza a gépet, programokkal, driverekkel, mindenestől. És természetesen használhatsz közben más OS-t is, a recovery kvázi meg is formázza a hdd-t a helyreállításkor.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1909) parandroid válasza BluEyes (#1908) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ne fáradj, megmondom innét: működik. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1910) GyepmesterBé válasza k.krisz03 (#1907) üzenetére


GyepmesterBé
csendes tag

Start\All Programs\HP Backup & Recovery\HP Backup & Recovery Manager - Create a set of recovery disks. Csak EGYSZER lehet elkövetni, tehát célszerű nem 20ft-os dvdvel próbálkozni. ;)

(#1911) k.krisz03


k.krisz03
tag

Hali!
Köszi mindhármótoknak a segítséget. Sikerült kiírni 2 DVD-re. Ha ezeket átírom másik lemezre, akkor onnan is fog működni? Nem azért mert olcsó DVD-re írtam, hanem hogy egyszerűen két példányban legyen meg, ne legyen gond, ha az egyikkel esetleg valami történne.
Az akku nélküli működtetést meg majd kipróbálom. Remélem tényleg működik, és semminek sem lesz semmi baja. :U
Krisz

(#1912) yash válasza GyepmesterBé (#1910) üzenetére


yash
senior tag

Ez igy nem igaz :) Én is letöltöttem netröl azt a progit, amivel HP kiüti ezt a "csak egyszer csak most és soha többet" védelmet :) Kis exe fájl, lefuttatod, és HP recovery azt hiszi, még soha nem volt a gépről másolat... én igy csináltam anno a második biztonsági másolatcsomagot :) Értelme nem volt :) egyszer használtam csak. Azóta inkább saját rendszer meg drivereket pakolok. Nem olyan gyors, de a "próbaidős" Vistám alá pont jó :)

(#1913) lackoka válasza k.krisz03 (#1907) üzenetére


lackoka
tag

Nagy valószínűséggel az íród DL így nem kell 20 forintos egyrétegű lemezekkel pöcsölnöd.
üdv lackoka

(#1914) Aljas


Aljas
csendes tag

Táráááá!!! :C

NX6110 / NX6120 / NC6110 / NC6120 tulajoknak van megoldás a minipci wlan kártya lock kiszedésére (68DTD) !!!

Ma reggel csináltam meg a patchelést, és azóta egy 3eHuF-os GigaByte kártyával megy a wifi. :)

Előnyök:
- bármilyen kártát elfogad,
- roppant egyszerű a módosítás,

Hátrányok:
- a laptop BIOSába kell belenyúlni, és ehhez a típushoz tudtom szerint nincs mód a helyreállításhoz, szóval csak óvatosan... :U,
- floppyról kell megcsinálni, vagy CD-t generálni (ez utóbbi macerás lehet - valaki leírta hogy egyszerű, de nekem szerencsére van USB-s floppym)

Itt van a megoldás leírása, csekély angol tudással nem okozhat gondot... esetleg ha kell tapasztalat/segítség, akkor szóljatok:

[link] (érdekes módon egy egy HP.COM-os technikai fórum, és nem lett kimoderálva - szerencsére...)

(bit7 "WHITELIST DEFEATED FOR NX6110, NX6120, NC6110, NC6120" kezdetű hozzászólásában van a lényeg)

[ Szerkesztve ]

Hess rémes árny. Szörnykép, riogató! Hess!

(#1915) k.krisz03


k.krisz03
tag

Hali!
XP SP2-t telepítettem az új 6720s-emre, és épp a SATA drivert telepíteném [ezen hsz alapján], de valami nem stimmel. Vituális floppyn már megvannak azok a bizonyos fájlok, és a következő lépéssel lenne gondom. Vagyis, az Eszközkezelőben az IDE ATA/ATAPI vezérlőkön belül nem találok IntelxxvalamixxxSATAxxx vezérlőt. Csak Elsődleges IDE csatorna, Másodlagos IDE csatorna, és Szabványos kétcsatornás PCI IDE-vezérlő van.
Jó ez így, ezek közül kell valamelyik, vagy mi van?
Krisz

(#1916) BluEyes válasza k.krisz03 (#1915) üzenetére


BluEyes
őstag

Itt vagyok :)
Hát ez jó kérdés, amit írtam, az a 945-ös csippszetre, ICH7-re igaz. A tiéddel még nem volt dolgom, így nem tudom megmondani a következő lépést. Létezik - bár nem HP-s - wines telepítője a sata drivernek, az valszeg felszalad gond nélkül. Ha jól rémlik, az Acer oldalán akadtam bele, de nyilván máshonnan is letölthető.
Azt ugye tudod, hogy semmit nem nyersz a sata driverrel?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1917) k.krisz03 válasza BluEyes (#1916) üzenetére


k.krisz03
tag

Hmm, pedig reménykedtem, hogy működni fog itt is.

Hogy érted, hogy nem nyerek semmit sem? Szóval hagyjam kikapcsolva a natív módot (kipróbáltam, hogy így visszakapcsolom, de kékhalállal indul a Win)?

(#1918) Omni


Omni
aktív tag

üdv mindenkinek!

Az nx6310 támogatja-e 2GB-os memória modulokat?

(#1919) k.krisz03 válasza k.krisz03 (#1917) üzenetére


k.krisz03
tag

Lenne még egy probléma: most a LAN-nal. Felraktam ezt a drivert (Intel 82562GT 10/100 Ethernet Controller Drivers for Microsoft Windows XP), de csak azt az üzenetet kapom, hogy nincs hálózat vagy korlátozott. Amíg Vista volt fent, ilyen gond nem volt. Talán valami más is kellene a LAN-hoz? (WLAN majd később, előbb a vezetékes működjön.)

(#1920) BluEyes válasza k.krisz03 (#1917) üzenetére


BluEyes
őstag

k.krisz03: Igen, úgy értem. Ez a sata-pata csak a vezérlő működési módjáról szól, a hdd sebességét nem befolyásolja. Több tesztprogrammal is leellenőriztem, tök egyformák. (Mondjuk itt megint igaz, hogy 5400rpm, gma945 chipset stb, a te géped lehet hogy profitálna a dologból, bár nem hiszem).

Omni: hivatalosan nem (940gml-ről beszélek, ha 945-ös csipped van a lapon, akkor támogatja), de valamelyik diag-progi (Sandra szerű, ha eszembe jut, beírom a nevét) azt írta, hogy 4 megáig kezeli a ramot a gépem. De gyanús, hogy a progi téved. Mindenesetre ha van rá lehetőséged, kipróbálhatnád.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1921) k.krisz03 válasza BluEyes (#1920) üzenetére


k.krisz03
tag

Értem. Köszi! Akkor így marad...

A LAN-os bajomra nem tudsz valami megoldást? Mit kellene még felrakni a vezetékes hálóhoz, hogy működjön? Az eszközkezelőben egyéb eszközöknél találtam egy "Hálózati vezérő"-t. Lehet ennek a hiánya miatt nincs háló, de milyen driver kellene még hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#1922) BluEyes válasza k.krisz03 (#1921) üzenetére


BluEyes
őstag

Az egyéb eszközös a wifi lesz valószínűleg, ha még nem tettél fel neki drivert. Az eszközkezelőben ha a hálózati kártyáknál ott a lan kártya, nincs kérdő- vagy felkiáltójel rajta, akkor először a gépen kívül néznék körül. Mindenek előtt újraindítanám a modemet, routert, hátha csak ennyi a neted baja. Tcp-ip beállításainál minden rendben?

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1923) k.krisz03 válasza BluEyes (#1922) üzenetére


k.krisz03
tag

A hálókártyáknál ott van a kártya, és nincs is rajta semmi felkiáltójel.
Nem hinném, hogy gépen kívül lenne gond. Azon a switch-en amin a laptop van, van még egy gép, egy PC, amiről most is írok. Ezzel itt nincs is gond. Sőt, a laptopon sem volt gond, amíg Vista volt rajta, szóval én valami driver hiányosságra gondolnék. TCP/IP automatikus, ahogy annak lennie is kell.

(#1924) BluEyes válasza k.krisz03 (#1923) üzenetére


BluEyes
őstag

Próbáld meg, hogy csak a laptop legyen a hálón, pc-t húzd ki. Jobb katt a kapcsolat ikonján a tálcán - Javítás.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1925) k.krisz03 válasza BluEyes (#1924) üzenetére


k.krisz03
tag

Egy picit másként próbáltam: A switch-be jövő kábelt (a netet szétosztó routertől jön, tehát közvetlen arra kapcsolódtam), dugtam a laptopba, próbáltam a javítást is, és nem jó így sem.

(#1926) mjordanke2


mjordanke2
csendes tag

HP 6720S-el mik a tapasztalataitok? Főleg fotófeldolgozásra használnám. Megfelel rá?

Matt kijelzővel lehet kérni az ilyen laptopot? Jó minőségű a HP matt kijelzője? (Dell-é tetszik, HP-ét nemláttam még, mindenhol a GlareType csillogós van a boltokban)

(#1927) Sherman válasza k.krisz03 (#1925) üzenetére


Sherman
tag

Bios resetet is megpróbálnék. Haveromnak a Bluetooth nem ment addig, amíg nem reseteltük le a biost egy win reinstall után. Vannak rejtélyes dolgok.

(#1928) yash válasza Sherman (#1927) üzenetére


yash
senior tag

mert a BIOS resetben defaultként be van kapcsolva a BT :) elég lett volna "rákapcsoln iaz áramot" a megfelelő menüpontban.

(#1929) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

MOst kaptam egy HP 530-ast és feltelepítettem de a hálózati vezérlő drivert sehogy se akarja feltenni. Pontosan melyikkel próbálkozzak? Ez a Hp- oldalűán levő Modem-es driver? Vagy melyik kell ide?
Az utolsó kérdőjel meg gondolom itt is a Quick Launch Button- miatt van.

Légyszi ísegítsetek.

(#1930) n00n válasza k.krisz03 (#1919) üzenetére


n00n
őstag

Nekem ezt a nincs hálózat vagy korlátozott szöveget régebben mindig nyomta. Az a baj, h azt várja h automatán kapjon IP-t. Vagy állíts be neki kézzel vagy osztass ki neki DHCP-vel és máris jó lesz. :K

(#1931) lackoka


lackoka
tag

A hp6720-hoz annyit fűznék hozzá, hogy itt régebben valaki felírta az xp driverek telepítési sorrendjét. Ezt követve nekem semmi bajom nem volt a driverekkel minden felment simán és patentül megy a vas. Gondom csak és kizárólag az xp wlan kezelőjével adódott és amíg fel nem tettem a hp saját kezelőjét addig nem is jutottam semmire azzal viszont kifogástalan minden.
üdv lackoka

(#1932) lackoka


lackoka
tag

nincsenek meg valakinek a vistas hp háttérképek?

(#1933) vottokar válasza lackoka (#1931) üzenetére


vottokar
senior tag

Egyik barátom vesz egy HP6720S GR777ES modellt. Van olyan programja, ami valószinűleg nem fog menni a gyári installált Vistán. Mivel én mint barát és HP notitulajdonos, segíteni fogok neki a Win XP installnál, körülnézek előzetesen driver ügyben.
Egy évvel ezelőtt, nagy install lázban égett ez a fórum. NX7400 tulajok (köztük én is) törpölte ki, és osztotta meg egymással a helyes driverek fajtáját és telepítési sorrendjét. Gyorsan körülnéztem ismét itt, de most nem találtam hasonló driverlistát és sorrendet leírva. Az akkor megállapított sorrend valószinűleg megfelel a 6720S-hez is, de a driverekkel meg vagyok lőve. Nagyon megköszönném, ha valaki ehhez a típushoz megadná a szükséges drivereket, hogy le tudjam tölteni a hp honlapról.
Ha esetlegesen már szerepelt ez itt, és elkerülte a figyelmemet elnézést kérek, és a hozzászólás sorszámát. :)

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#1934) k.krisz03 válasza vottokar (#1933) üzenetére


k.krisz03
tag

Hali!
Ugyanilyen laptopom van, és mint már írtam fentebb, XP-n nem akar működni a hálókártya. De ezen kívül még a hangkártya driver sem akar települni, mert hiányol valamit.
Tehát én nagyon örülnék egy driver sorrendnek, csak végre lekerüljön a gépről a Vista...
Üdv
Krisz
Ui: n00n: A hálókártyás hibám nem tudom miért van, de az tuti, hogy automatikusan kellene kapnom az IP-t a routertől/switchtől (DHCP osztja), de mégsem kapok (másik gép kap róla)...

(#1935) BluEyes válasza k.krisz03 (#1934) üzenetére


BluEyes
őstag

Újraindítás (modem, router) megvolt?

A telepítés sorrendje nem kritikus. Célszerű a chipset driverrel kezdeni. A hanghoz előbb az UAA busdrivert kell felrakni, ekkor jelenik meg az eszközkezelőben a hangeszköz, meg ha van a modem. Ekkor lehet a hangdrivert felrakni. A többi drivert meg ahogy jön, egymás után. Érdemes mindegyik után újraindítani a gépet, hogy ne legyen semmi összeveszés. Ennyi.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1936) k_chris


k_chris
csendes tag

kérdés: ennyire megszigorították a HP garanciavállalást? Nekem anno volt egy használt PDAm (vmi alap Jornada 2003 körül de fémházas), mondta a tulaj hogy van rá SerialNumber alapján még gari. Picit használtas volt, tehát jó áropn vettem. Aztán kijött hibája. Bevittem szervizbe, bármilyen papír nélkül. 2 hét múlva ott volt a kezemben egy ugyanolyan tipusú Jornada vadi új! Ez most az én szerencsém volt hogy volt nekik raktáron egy ilyen jornada és mivel kifutó volt odaadták mert úgysem tudták volna eladni, de egyáltalán akkor még hogyhogy nem kértek papírt?? :F :F

Hol van az a webhely amúgy ahol serial number alapján lehet ellenőrizni a garit? Nemigen találom :(.

Amúgy én is HP tulaj lettem immár subnoti, nem PDA, nc4200, eddig nagyon bejön... Vista remekül ketyeg, NHCvel 800MHz, és ha nem terhelem (egy sima Divx se terheli :) ) nem kapcsol be a venti. RAMot feltuningoltam 2GBra, vinyó 80GB, szóval ami egyetlen negatívum az a videokártya hogy az nem Aero-s meg állítólag a teljesítménye sem az igazi... (ettől függetlenül a M$os 720p-s wmv-ket 30-40%os terheléssel viszi).

Használtan, 120e Ft, szerintem jó vétel volt...egyik céges notim Albacomp volt (Clevo más felirattal) egyet eldöntöttem: soha többet NONAME noti!!!!! :((

(#1937) k.krisz03 válasza BluEyes (#1935) üzenetére


k.krisz03
tag

Igen, újraindítottam azokat, és az sem segített.

Minden gépnél chipset driverrel kezdek, itt is úgy tettem, majd video (hogy valahogy kinézzen), aztán LAN. Mondom, hogy a gépen lesz a gond, mert aztán nem szenvedtem tovább vele, visszaraktam a gyári rendszert, és egyből működött minden.
Ez az UAA csak a hanghoz kell, vagy másra is hatással van? Honnan tudom leszedni, mert [itt] nem találom?!

Szerk: Megtaláltam, honnan kell leszedni...

[ Szerkesztve ]

(#1938) BluEyes válasza k.krisz03 (#1937) üzenetére


BluEyes
őstag

Felesleges post volt, töröltem.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1939) k.krisz03 válasza k.krisz03 (#1937) üzenetére


k.krisz03
tag

Furcsa kérdés következik:
Van ugye a C: meghajtón egy "SwSetup" nevezetű mappa tele driverrel, amit a Vista, ill a helyreállító lemez helyez el ott. Megnéztem pl a chipset driver readme-jét, és azt írja, hogy a következő oprendszereknek kell telepítve lenniük: Win 2000, 2003, XP, Vista.
Mi lenne, ha ezt a driverköteget kimenteném, és az XP-nél használnám fel? Van itt még egy "AppInstl" mappa, ez valami telepítőt tartalmaz, talán fel tudná tenni egyben az egészet?!
Mit szóltok hozzá, működne?

(#1940) stepforward


stepforward
csendes tag

sziasztok!

március óta vagyok boldog tulajdonosa egy nx7400-nak. eddig semmi gond nem volt vele és lehet, h most sincs, pontosan ennek szeretnék utánajárni a segítségeteket és tapasztalatotokat kérve.
ugyanis pár napja megírtam 2 dvd-t, az teljesen simán ment, majd 3 cd-t, amik közül egyik sem jó. nero-val írtam, nem hiszem, hogy a programmal van a gond, mert utána másikkal is próbáltam írni és azzal sem sikerült. miután befejzte az írást a nero, nem ír ki semmiféle hibát, kiadja a cd-t, újra berakom és tök üresként érzékeli. a programhoz értek, nem állítottam el semmit, évek óta irogatok lemezeket. tehát ami tény:
- olvasni simán olvas a gép bármilyen cdt/dvdt
- 2 napja még simán megírt 2 dvdt
- utána jöttek a cd-k, amiket hiba nélkül végigírt a nero, de rajtuk mégsincs semmi
- szemmel látható a cd-ken a sáv, ameddig elvileg zene van írva, mégsem olvasható, üresként ismeri fel a gép is, a hi-fi is
- a 3 db cd-t egy 10-es csomagból vettem el, ezért reménykedem, h esetleg a cd-kkel van vmi gáz

eddig ennyit tudok. abban szeretném kérni a segítségeteket, h előfordult-e már hasonló veletek, valamint tudtok-e olyan programot, amivel tutira ki lehet zárni a cd/dvd meghajtó hibáját, illetve van-e valakinek egyéb tippje a dologgal kapcsolatban.
nagyon nem lenne jó a vizsgaidőszak, szakdogák, diplomázás előtt hónapokra szervízbe adni a gépet. :S

ui.: az eszembe jutott, h más márkájú cd-vel is kipróbálom, így kizárható, h a 3 cd volt a rossz, de épp betegségemmel küzdök itthon, úgyhogy nem jutok cd-hez egy ideig.

előre is köszi!

(#1941) k.krisz03 válasza k.krisz03 (#1939) üzenetére


k.krisz03
tag

Asszem meg lesz oldva a LAN-os gond 6720s-re.
[Itt egy fórum ezzel kapcsolatban], és [itt egy BIOS frissítés].
Jól látom, annyiból áll a BIOS frissítése, hogy elindítom ezt az exe-t, és követem az utasításokat? Csinált már ilyet valaki laptopon? Én csak PC-n, bár azt is csak néztem, más csinálta helyettem...

Szerk: Még itt Vistán csináljam a BIOS frissítést, vagy előbb rakjam fel az XP-t, és utána?

[ Szerkesztve ]

(#1942) k.krisz03 válasza k.krisz03 (#1941) üzenetére


k.krisz03
tag

Megint előbb kérdezek, minthogy utánanéznék. :U
XP telepítése után kell frissíteni a BIOS-t.

Este neki is esek a telepítésnek, remélem minden jól fog sikerülni...

(#1943) BluEyes válasza k.krisz03 (#1941) üzenetére


BluEyes
őstag

Így van, elindítod az exe-t, aztán az szépen frissíti a biost. Azt írja, hogy a progi windows/vista-based, tehát vista alól tuti megy. Csináljad.

Mondjuk óvatosan, mer a leírásában a 6520s meg a 6820s szerepel, a 6720s még véletlenül sem. Ettől persze még lehet jó a tiédre is. Mostani biosod milyen?

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1944) k.krisz03 válasza BluEyes (#1943) üzenetére


k.krisz03
tag

ROM Date: 07/05/2007
ROM BIOS Version: F.01
A BIOS "ablakának" jobb felső sarkában pedig ez áll: 1.2D

Szerintem jó lesz a 6720s-hez is, mivel azon a fórumon (linkeltem az előbb) mindenkinek ilyen notival van gondja. Pontosabban azzal van gondjuk, hogy ezen a laptopon nem megy XP alatt a hálókártya. Ezért is ajánlják a bios frissítést. Ezután már megy mindenkinek a háló.

(#1945) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

HP 530-asba 2 memóriamodult lehet tenni igaz? A hátulján leszedtem a fedelet és ott bennvolt egy, de hova lehet tenni a másikat?

légyszi segítsetek mert szeretnék bele még tenni memóriát.

(#1946) k.krisz03 válasza sulep (#1945) üzenetére


k.krisz03
tag

Amikor vettem a gépemet, épp egy HP-t szedtek szét memória-bővítés ürügyén. Ott a billentyűzet alatt volt az egyik modul, a másik meg hátul.

(#1947) sulep


sulep
senior tag

Ezekből valahogyan meglehet állapítani, hogy a gpben levő memóriamodul márkája milyen?

Memória eszköz tulajdonságai:
Fizikai formátum SODIMM
Típus DDR2
Altípus Synchronous
Méret 512 MB
Sebesség 667 MHz
Teljes szélesség 64 bit
Adat szélesség 64 bit
Eszköz elhelyezése DIMM #1
Gyártó 4000000000000000
Sorozatszám 3A331F00
Modell név V916764B24QBFW-F5

Memória modul tulajdonságai:
Modul neve ProMos/Mosel Vitelic V916764B24QBFW-F5
Sorozatszám 3A331F00h (2044730)
Gyártás ideje 24. hét / 2007
Modul mérete 512 MB (2 ranks, 4 banks)
Modul típusa SO-DIMM
Memória típusa DDR2 SDRAM
Memória sebessége DDR2-667 (333 MHz)
Modul szélessége 64 bit
Modul feszültsége SSTL 1.8
Hibafelismerési módszer Nincs
Frissítési gyakoriság Csökkentett (7.8 us), Self-Refresh

ezeket találtam róla.

(#1948) sulep


sulep
senior tag

Senkinek semmi tippje nincsen?

(#1949) soccerfan válasza sulep (#1948) üzenetére


soccerfan
csendes tag

Szerintem ebben a típusban csak 1 memóriamodul van. Nincs benne több foglalat. :(
[link] --> Memóriamodulok doksi...

[ Szerkesztve ]

A tűzbiztonság nem tréfa fiam!

(#1950) sulep válasza soccerfan (#1949) üzenetére


sulep
senior tag

De van megtaláltam, ugyan ott ahol a másiké csak őpicivel eltolva. :)) Ki is próbáltam már tesóm HP-jében lévő 1 GB-ossal és műkszik.

A másik kérdésem viszont az lenne:

HP nx 7400-asba mekkora a legnagyobb beletehető memóriamodul? 1024 vagy 2048?

Mert egy leírásban ezt láttam:

"Memória DDR2, SDRAM 667 MHz, 256, 512 vagy 1024 MB; 2 SODIMM memóriahely; Maximum 4096 MB-ig bővíthető"

De nemértem ha max 1024-es tehető bele, akkor hogy bővíthető 4096-ig 2 memóriahellyel?

Mert tesóm gépében most 1,5 GB-van az enyémben meg 512MB. Vennék tesóméba egy 2GB-os modult és én megkapnám az 1GB-osat. Ezért érdekelne ez a dolgo ennyire. Mert hát az Ő notija Core 2 duo (T5500) az enyém meg csak Celeron M 420 (1.6GHz) így nekem elég lenne a 1,5GB neki meg lenne 2,5GB.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.