Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#601) BluEyes válasza heim (#598) üzenetére


BluEyes
őstag

Volt nemrég másnál is ilyesmi gond. Próbáld fel a korábbi F.06-os biost, lehet hogy az megoldja. Vagy ha még az van fenn, akkor frissíts F.08-ra.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#602) westlake válasza heim (#598) üzenetére


westlake
félisten

6710-nek sajnos nem elismerten szeriahibas az alaplapja.. egy ideig a szervizek is szivtak vele, mivel hiaba csereltek az alaplapokat, ugyanaz volt a hibajelenseg.. azota kiadtak egy uj szerias alaplapot aminek mar nincs ilyen problemaja.. ha 3 napnal oregebb, akkor kenytelen leszel bevinni a gepet a prielle kornelia utca 4 alatt talalhato markaszervizbe..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#603) westlake válasza spety (#599) üzenetére


westlake
félisten

nem mintha magyarazkodni akarnek a markaszerviz nevebe, de mutass mar nekem legyszives egy masik markaszervizt, ahol 3 napra vallaljak a gepek javitasat :U

Play nice!

(#604) westlake válasza xcbiker (#597) üzenetére


westlake
félisten

ha csak szakmailag ajanlottad volna, akkor eleg lett volna tipus megnevezese.. bolhapiacos link nelkul.. nemde? ;)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#605) heim


heim
tag

Köszi mindenkinek a segítséget.
Hétfőn beviszem, és ha egy hét alatt kicserélik nagyon elégedett leszek.
Köszi mégegyszer!

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#606) Darth_Revan válasza yash (#593) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nálam nincs ilyen menüpont (még hasonló se) :(

(#607) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

westlake,neked sikerült esetleg kideríteni valamit? :F

(#608) BluEyes válasza Darth_Revan (#606) üzenetére


BluEyes
őstag

Váááá, ez az Intel vga-k driverében van, én is használom (gma950), pár százalékot hoz a konyhára.



[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#609) westlake válasza Darth_Revan (#607) üzenetére


westlake
félisten

sorry, de pont nem akadt a kezeim koze nx6325 lap.. remelhetoleg hetfon meg tudom majd nezni tuzetesebben a dogot.. szamomra csak az furcsa, hogy tenyleg csak egyfajta alaplap letezik ehhez a notihoz.. mondjuk egy otletem van, de annak hitelesseget meg meg kell vizsgalnom

[Szerkesztve]

Play nice!

(#610) westlake válasza heim (#605) üzenetére


westlake
félisten

hidd el, hogy meg annal is elegedettebb leszel ;) ha hagyjak az ottaniakat nyugodtan dolgozni, akkor mindenki boldog szokott lenni ;) az ugyfelek orulnek a gepuknek, a szervizesek meg orulnek az ugyfelek oromenek ;)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#611) Szauron


Szauron
csendes tag

Mi a véleményetek erről a notebookról: ?

HPQ 6710S GB879EA
15.4'' (1280x800) WXGA 16:9 Intel® Core2 Duo T7100 (2mag,64bit) 1800 MHz CPU 1024MB RAM 120GB HDD 5400RPM SATA 8x DVD+-RW DL Intel Graphics Media Accelerator x3100 Microsoft® Vista Home Basic HU

170 eFt netto -ert megéri ?


Ahogy néztem HP honlapján ez valami butított verzió a 6710- es sorozaton belül...
csak 2 db usb port van rajta, nincs s-video... ezen kívül nem tudom még mit spórolhattak ki belőle...

64738

(#612) westlake válasza Szauron (#611) üzenetére


westlake
félisten

ennyit szerintem meger... kivancsi leszek, hogy ennek megy-e allandoan a ventilatora, vagy sem ;]

Play nice!

(#613) Szauron


Szauron
csendes tag

A HP honlapján azt olvastam, hogy az NX7400-ról ''magnesium alloy frame'', ha jól emlexem, pont itt a forumon irta valaki, hogy sima müanyag burkolata van... akkor most mi az igazság ? :)

64738

(#614) westlake válasza Szauron (#613) üzenetére


westlake
félisten

az osszes nx/nw szerias gep kijelzojenek a felso burkolata magneziumbol van, de belso keret, a gep also es felso burkolata is mar muanyag..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#615) parandroid válasza Darth_Revan (#587) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem vagyok benne 100%-ig biztos, de szerintem az a helyzet, hogy mivel csak 512MB rendszermemóriád van, ezért csak 64-et foglal le belőle. Ha 1GB-od lenne, szerintem akkor foglalna 128MB-ot. Állítani a lefoglalt memória méretét biztosan nem tudod.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#616) Szauron válasza westlake (#614) üzenetére


Szauron
csendes tag

koszonom a gyors valaszt !

64738

(#617) westlake válasza parandroid (#615) üzenetére


westlake
félisten

szerintem meg mas, de hetfon mindenfelekeppen kideritem most mar :P
mod: ha igazam lesz, akkor nagyon sok gepbol lehet majd parc perc alatt gyorsabbat varazsolni (marmint vga tudas teren).. ;)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#618) kspbarebone


kspbarebone
csendes tag

Sziasztok! Hp nx 7400-m van, létezik ehhez valamilyen utility amivel a CPU és egyebek hőmérsékletét lehet mérni? Az MBM nem megy fel, mert nem támogatja, nem ismeri fel a szenzorokat.

ksp.barebone@gmail.com

(#619) vottokar válasza kspbarebone (#618) üzenetére


vottokar
senior tag

Notebook Hardware Control, vagy Everest izlésed szerint. Nekem egyikkel sincs semmi bajom vagy fél éve..

[Szerkesztve]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#620) marsu válasza kspbarebone (#618) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Én az EVEREST Home Edition 2.20-t használom.

[link] Innen letölthető, ingyenes, szabad felhasználású progi.

;)

Press any key to continue ...

(#621) parandroid válasza kspbarebone (#618) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egyéb jó tulajdonságai miatt inkább az NHC-t ajánlom.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#622) Darth_Revan válasza westlake (#617) üzenetére


Darth_Revan
veterán

hajrá :)

(#623) polip


polip
addikt

üdv!

nem tudjátok, hogy a 6710-esek alján van dokkolónyílás? és van belőlük ujjlenyomat olvasós változat?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#624) werman válasza polip (#623) üzenetére


werman
tag

polip : Hi! dokkoló csati van mindegyiken , ujjlenyomat olvasó elméletileg minegyiken van de ez nem biztos.

Nekem 6710b (GB890EA) +1GB RAM, van rajta ujjlenyomat ilvasó és dokk port is.
nekem kb 1,5 honapka van meg és semmi problémám vele, eddig egy szer nem akart elindulni. Alvó állapotból mindig vissza jön (külföldi forumokon erre panaszkodtak).
Ja és nem tom de én nem találtam rá új BIOS verziót,nekem 06-os van fent(gyári).
Én csak ajánlani tudom mindenkinek,

Üdv

(#625) polip válasza werman (#624) üzenetére


polip
addikt

:R :R

és dokkoló is kapható hozzá már?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#626) werman válasza polip (#625) üzenetére


werman
tag

igen, vannak már, 3 féle van. én is tervezem majd a legkisebb beszerzését amin minden port rajta van(DVI,VGA,PS/2,6xUSB,parallel,soros,ethernet,audio) és szerintem elegendö de van még két fajta. a második tipus anyival tud többet hogy van rajta multibay hely és ExpressCard slot. A legdrágább tipusban hálozaton is megosztható merevlemez is van de az nagyon drága szerinem nem nagyon éri meg.

(#627) polip válasza werman (#626) üzenetére


polip
addikt

thx a kimerítő választ, az asztalim tervezem lecserélni notira.. :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#628) BluEyes válasza werman (#624) üzenetére


BluEyes
őstag

Ja és nem tom de én nem találtam rá új BIOS verziót,nekem 06-os van fent(gyári).

A gyártó oldalán nézted? :)
[link]

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#629) Damage


Damage
senior tag

Van valakinek a HP 6715b-ről bővebb tapasztala? Elsősorban az érdekelne, hogy műanyagból van-e a háza, de jöhetnek más infok is. Megér 239 ezret? Milyen a 1680x1050-es kijelzője 15,4'' mellett?
[link]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#630) werman válasza BluEyes (#628) üzenetére


werman
tag

BluEyes :hi! amit adtál linket az XP-s. nekem Vista van fent és arra ezt nem adja ki. Amugy nem hiszem hoggy sok mindenen segítene(ha valakinek hozott tapasztalható javulást akkor javitson ki).


OPERATING SYSTEM(S):
Microsoft Windows XP Home Edition
Microsoft Windows XP Professional
Microsoft Windows XP Professional x64 Edition

ENHANCEMENTS:
Enables LAN power saving in F10 Setup Utility (by default).


Ez nekem alapból meg van. De lehet hogy az én notebookom teljesen más sériás mint az eddig láttotak. Sajna nagy lehet a szórás a tipusokon belül is :(( (hasonlit a macbook-ok eseteire)

Damage : 6715b külsőben teljesen egyezik a 6710b-vel, müanyag mindene,de szerintem jó minöségüek(persze a fém jobb :) ). A 1680x1050-es kijelzővel még nem láttam. Az hogy megéri a felár a nagyobb felbontásáért neked kell eldöntened az igényeid szerint.

[Szerkesztve]

(#631) polip válasza werman (#630) üzenetére


polip
addikt

az új sorozatok közt van egyáltalán nem műanyag burkolatos?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#632) werman válasza polip (#631) üzenetére


werman
tag

Hát nem hiszem hogy van, én nem tudok róla. sajnos :(( De ha lenne is ilyen model lehet hogy csak embertelen áron adnák csak.

(#633) CuKoR


CuKoR
senior tag

nx6125 noti eladó
[link]

Alkudozzunk! :))

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#634) BluEyes válasza werman (#630) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha minden hw pöpecül müködik, valóban nincs miért lecserélni a biost.

Viszont ezzel a Vista-biosszal hadd vitatkozzam cseppet. Nincs olyan, hogy Vistás, mint ahogy Linuxos, Dosos sincs. Mint a neve - Basic Input Output System - is mutatja, annyi a dolga, hogy alapszinten éleszti a rendszert, az eszközöket fizikailag becsatolja és beállít néhány paramétert, majd átadja a vezérlést az operációs rendszernek. Csúnya is lenne, ha az egy gépen több OS-t is használó júzernek minden váltáskor frissítenie kéne az adott OS-hez írt biosra. Szóval max. annyi történhetett, hogy a HP oldalán elfelejtették a Vistás driverek közé is betenni az újabb biost.
Amúgy a dolog végére járhatsz könnyen. Az oldalon, amit linkeltem, felül van egy kereső. Oda írd be a géped kódját (a tiéd 68DDU), ekkor kilistázza a két eddid kiadott biosod összes változatát. Az egyik Freedosos (azaz floppyról, hagyományos módon flesselhető image), aztán van Windowsos kezelőprogis (ez jó nekünk), meg van egy harmadik, azt nem tudom mire jó. Mindenesetre az látszik, hogy attól Vistás a bios, hogy a flesselő program Vista alól is működik.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#635) werman válasza BluEyes (#634) üzenetére


werman
tag

Ja igen, igazad van egy kicst átvitem OS függővé a BIOS-t ami hiba. :W Köszi a felvilágositást! ;)

(#636) polip válasza CuKoR (#633) üzenetére


polip
addikt

elég ezeket az apróhirdetés rovatba betenni....ha én telelinkelném az összes eladó cuccommal sz összes szakmai fórumot, kivágnának kb örökre :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#637) RexpecT


RexpecT
addikt

Valaki tud esetleg erre válaszolni?
:[link]

(#638) BluEyes válasza RexpecT (#637) üzenetére


BluEyes
őstag

1. Igen, külön partíción van. A vírusokkal semmilyen nexusban nincs, mivel rejtett, a win nem látja, nem nyúl hozzá, ergo a számára nem létezik. A számítógépes vírus meg ugye cseppfertőzéssel nem terjed.
2. Ez nem asztali számítógép, tápegységgel itten nem köll foglalkoznod. Túlfesz elleni védelem magánügy, bajt valszeg nem csinál.
3. Gari hosszabbítható, ahogyan helyesen leírtad. Részletekről sajna semmit nem tudok, majd tán a kollégák.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#639) RexpecT válasza BluEyes (#638) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszönöm szépen! :R

(#640) westlake válasza BluEyes (#638) üzenetére


westlake
félisten

ugy hivjak, hogy care pack.. asszem 3 eves + garncit jelent, es neten(?) keresztul lehet kotni.. holnap megkerdezem pontosabban..

Play nice!

(#641) zölcsi


zölcsi
tag

Üdv!

Használ valaki nx7400-en vistát?

egy olyan problémám lenne, hogy olyan alkalmazásokkanál amik komolyabban használják a videokártyáját, pl játékok folyamatosan leállnak majd egy kis idő elteltével ujraindulnak (a leállás azt jelenti hogy elsötétül a kép, majd visszajön)

a remek vista meg értesit, hogy a képernyő illesztő program leállt de én voltam olyan ugyes és ujra indittam

honapokig használtam xp-vel, semmi ilyesmi nem történt, most sajnos muszály vagyok ez a szar használni,

esetleg másnak is jelentkezik ez a hiba? találtatok már rá megoldást? driver frissités volt, de ugyan olyan

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#642) yash válasza zölcsi (#641) üzenetére


yash
senior tag

Igen, pár hónappal ezelőtt létezett ez a probléma nálam is, ugyanaz a kiépités volt, mint nálad (gma950). A HP oldaláról letölthető VGA driverek sajnos ősrégiek. Az új verzió letölthető (Vistához 15.4-es verziószámú) az intel.com-ról. Ez már nem fagy ki játék közben, és nem indul újra a driver. Azóta nekem nincs ilyen problémám.

Segítségképpen a legújabb driverek közvetlen letöltései:

Vista 32-bites verzióhoz: [link]

Vista 64-bites verzióhoz: [link]

(#643) Damage


Damage
senior tag

Hamarosan HP noti tulaj leszek. Ma adtam le a rendelést, szerdán mehetek érte.
Erről a ítpusról van szó:
HP 6715b
[link]
Remélem nem fogok benne csalódni!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#644) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

SIkerült kideríteni valamit Westlake ? :)

(#645) werman válasza Damage (#643) üzenetére


werman
tag

Láttom a 1680 x 1050 pixeles ablak mellet tetted le a voksod. ;) Majd meséld el hogy milyen, jól használható-e. Mostantól te is HP noti klub tag vagy. :D

[Szerkesztve]

(#646) Damage válasza werman (#645) üzenetére


Damage
senior tag

Majd csak szerdától leszek a ''klub'' tagja! :)
Élőben megnéztem a kijelzőjét (kipróbáltam a ''jenkinoti'' jóvoltából) és számomra meggyőző volt! Pár perc alatt vontam le a következtetést, hogy használható és olvasható. Vszínű írok majd róla egy rövid kis cikket, miután kézhez kapom és ''megkínzom''.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#647) polip


polip
addikt

vettem egy nx6325-öt...sempronosat...egy core 2 duo asztalit cseréltem le erre...és szeretem :D

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#648) BluEyes válasza polip (#647) üzenetére


BluEyes
őstag

Nocsak! Üdv a klubban. :)

Sokan kérdezik errefele, hogy a Sempron és a Celeron M hogy áll a másikhoz képest teljesítményben. Tedd meg légyszíves, hogy feldobod a gépedre ezt a progit, és lefuttatsz egy cpu-tesztet. Menü-Tests-Cpu-All- gyorsan leszalad, aztán legalul ad egy átlageredményt. No arra lennék kíváncsi. Letöltés, install, teszt, uninstall kb. 5 perc, ha akad ennyi időd. Erről lenne szó: [link]
Az én cerkám (1,46GHz) 107,9 pontot kapott.
Thx előre is!

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#649) polip válasza BluEyes (#648) üzenetére


polip
addikt

ok, ha lesz kis időm megcsinálom...meg ha kész ithon az enviroment...dokkoló, stb :)

amúgy én egyedül a cool n quiet miatt vettem AMD-t, csak netre kell a cucc meg zenélgetni...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#650) polip válasza polip (#649) üzenetére


polip
addikt

persze kétté :D itthon...a gyorsaság átka :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.