Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) CartoonN válasza Labrador (#50) üzenetére


CartoonN
csendes tag

Köszöntem! :)

Lehet inkább veszek egy 1GB-osat.
Márka nemigazán érdekel RAM-ban, a PC-ben is nem márkás van, és semmi bibi vele.
Zeppelin a neve, és 5 év garos.

(#52) yash


yash
senior tag

Rendeltem ma egy SanDisk 2GB micro SD-t SD-adapterrel. REmélem be fogja olvasni a noti! Próbálta már vki ilyennel?

(#53) P.e.t.ya. válasza yash (#52) üzenetére


P.e.t.ya.
senior tag

Nem lesz gondod :( ...hétvégén én is próbáltam,filmet mentettünk át róla a notimra ;]

(#54) yash válasza P.e.t.ya. (#53) üzenetére


yash
senior tag

ReadyBoost megy vele Vista alatt?

(#55) P.e.t.ya. válasza yash (#54) üzenetére


P.e.t.ya.
senior tag

Ezt nem tudom.XP-t használok...kicsit gyenge az nx7010 egy Vistához szvsz ;]

(#56) nfsu17 válasza Sárpac (#40) üzenetére


nfsu17
veterán

Szia(sztok)!!

A ''Milyen laptop-ot....''-ból küldtek (ide), hogy a HP az jó notimárka.
Kívülről mondjuk az Asus-ok, FuSi-k jobban bejönnek, de most jobban érdekel mi van belül.
És a HP-re mondták, hogy azok nagyon jók. :R

Pont én is az általad említett notit néztem ki, mert tudásban nálam nyerő, árban szintán ok, és ha ez a 2 teljesül, akkor nekem az gyanús. :D :DDD
Szóval ennyi pénzért ez eddig BEST BÁJ :C .

Hamarosan néznem kell vmit, és most ez a nyerő. :DD :R

Köszönöm. :R

(#57) DeusHun válasza nfsu17 (#56) üzenetére


DeusHun
őstag

Hát ahogy nézem elfogyott az az ár/tartalom-kategóriás gép. Én is olyat akartam venni, most nézem és nincs. Várni kell a köv alkalmat :(

Rainforest Alliance Certified signature

(#58) Labrador válasza DeusHun (#57) üzenetére


Labrador
tag

Amik voltak most áprilisban, azok kifutó szériák voltak, és azért voltak iszonyat olcsók. Kicsit bátrabb emberi egyedek még bevállalták a freedosos verziót is, mondván legalitás szempontjából ugy is linux kerül rá:D

Az NX7300 és 7400 fog szerintem pár héten bellül ismét akciózni, amikor ismét megtalálnak a raktárban egy-két core duos ''elavult'' modellt. Ezerszer többet ér egy cerkánál, csak ki kell várni, és addig is lesni-lesni hogy kinél lesz a legolcsóbb. Én hála az égnek belefogtam, és sikerült elérhető áron egy jó gépet vennem, amiben minden benne van, ami szükséges számomra. Remélem jó pár évig nem lesz vele baj...

(#59) Labrador


Labrador
tag

Amit kifelejtettem:
számolj 1 napos munkára a freedososnál a driverek telepítésénél (windows xp)...

(#60) DeusHun válasza Labrador (#58) üzenetére


DeusHun
őstag

Pont azt várom, hogy megtaláljanak pár ''elavult'' core duo-s 7400-ast. Remélem most is 170k alatt lesz az áruk. Akkor megyek és meg is veszek egyet ;)

Rainforest Alliance Certified signature

(#61) Akheron


Akheron
senior tag

Ha jól látom, épp ma jött ki a Notebook Hardware Control új verziója. :)

[link]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#62) yash válasza Akheron (#61) üzenetére


yash
senior tag

Öccsséééém, ezt nem hiszem el! Mekkora jóó!!! Vááá! Végre! Végülis nem sokat kellett rá várni, 7 hónapot!

peterkeT: elkezdheted felpakolni a Vistát :U

mod: fut kék halál nélkül!!! Vááá! És tök szép lett az ikonok grafikája is! B*zd meg Manni, már ideje volt :)

[Szerkesztve]

(#63) Shadowfax válasza Akheron (#61) üzenetére


Shadowfax
addikt

Megelőztél. :O Tegnap este olvastam Manni beírását az ottani fórumra, hogy mára felteszi, s vártam a mai napot, csak eddig nem voltam net közelben.
Sebaj, beteszem az igazi helyére, a downclockos totyikba. :P

(#64) kapcs-ford válasza Akheron (#61) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Nálam (nx5000) kicsit bekavart!! Install után elkezdett sípolni a proci vagy valami annak a környékén! Majd restart után mikor bekapcsolt a venti akkor csak fullon ment! Vissza is raktam az előző verziót!

Aláírás

(#65) Kácsa


Kácsa
aktív tag

Az új NHC nem valami kitűnö tákolmány. Felinstaláltam nx7400-re és nem ismeri fel a Core2 procit,azt irja ki hogy 995 Mhz.Pedig 2 Ghz,a régi változat rendesen felismeri 2 Ghz-nek,vissza is raktam egyből a régi változatot. :(

ZoLee

(#66) parandroid válasza Kácsa (#65) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az enyém meg 800MHz most. Szerintem amit láttál, az aktuális órajel, ami a leszabályozás miatt valóban 1GHz. :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#67) yash válasza Kácsa (#65) üzenetére


yash
senior tag

peterkeT jól mondja: Nézz utána ennek a fogalomnak:INTEL SPEED STEP
Nekem Core Duo van, 2Ghz, és 1 Ghz-nek mutatja... de indits el egy cpu-éhes alkalmazást, és ugy nézzed az órajelet, rájössz miről beszélünk. És rá fogsz jönni, hogy pont, hog yaz aktuális verzió a jobb számodra, Core2 esetén biztosan.

(#68) Gh0sT válasza kapcs-ford (#64) üzenetére


Gh0sT
addikt

Csatlakozom...

Amióta fent van, azóta rendszeresen túlmelegszik a gépem. Próbáltam manuálisan állítani a venti sebességét és a hőmérsékleti határokat, aminek az lett az eredménye, hogy:
- vagy be sem kapcsolt a venti
- vagy teljes fordulaton ment még 45 C-on is.

Megy vissza az előző verzió...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#69) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

A kb 1 hónapja vásárolt HP nx7400-asomban szeretnék memóriabővítést végezni (+1GB). Jelenleg 512 667-es memória van benn. Többtípust is néztem de nemtudom hogy ezek jók-e bele.

Ezeket néztem:

Kingmax 1GB/667MHz DDR-II Kingmax notebook PC2-5300 br. 14.260
PQI 1GB/667MHz DDR-II PQI notebook PC2-5300 br. 11.000
Samsung 1GB/667MHz DDR-II Samsung notebook PC2-5300 br. 12.430

Ezek közül ti melyiket ajánlanátok? Vagy ezek egyáltalán jók a gépembe? Meléyik márka memói a jobbak ezek közül? Sajna 2GB-osat nemigen látni, pedig ha lehetne venni 22-25 körül akkor lehet azt venném.

(#70) s_akos82 válasza sulep (#69) üzenetére


s_akos82
tag

Én a Kingmax-ot ajánlanám, nx6310-emben van ilyen 2x512 DDRII/533-as, semmi gondom nem volt vele eddig. Úgy tudom, hogy a HP-k a Kingstont szeretik még nagyon :) !

(#71) parandroid válasza Gh0sT (#68) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Írj Manninak egy mailt a probléma leírásával. Anno én is leveleztem vele egy suspendből visszatérési (illetve vissza nem térési) problémával, és nagyon hamar csinált egy patchet hozzá. Érdekes módon az is HP-specifikus probléma volt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#72) Labrador válasza sulep (#69) üzenetére


Labrador
tag

szintúgy kingmax vagy pqi-t ajánlom. elötte viszont nézz utána az áraknak, mert megéri 2 napot keresni, és utána sokkal olcsóbban venni!

(#73) Labrador


Labrador
tag

Nekem ez a NHC nem nagyon nyerte el a tetszésemet. Amióta fel telepítettem, sose tudom 2:40 feletti üzemidőt aksiról elérni. Nélküle ment 3:30-at. Gondolom mivel minden szart átállítött, ezért törlés után sem lesz rózsásabb a helyzet.

(#74) cucka válasza sulep (#69) üzenetére


cucka
addikt

az én nx7400-asomban egy ilyen 1 gigás pqi modul van. működik, nem voltak kompatibilitási problémák, ennek fényében nem hiszem, hogy megéri a 30%-os felárat egy ilyen kingmax modul.

(#75) sulep


sulep
senior tag

Ja és találtam 12-ért Kingstone-t is. Akkor Kingstone vagy KingMax? Melyik a jobb?

(#76) s_akos82 válasza sulep (#75) üzenetére


s_akos82
tag

Mindkettő jó választás szvsz., de ha árban nincs sok különbség akkor Kingston.

(#77) vottokar válasza sulep (#69) üzenetére


vottokar
senior tag

Nekem Samsung modul van gyárilag az nx7400-esemben. Én egy Kingmax Venus 512-es modult vettem bele. Semmi gondom nem volt eddíg..

[Szerkesztve]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#78) screwdriver válasza sulep (#75) üzenetére


screwdriver
tag

Én a napokban vettem egy nx7300-ast (akciós 99K-s vétel 256mb rammal :DDD )

Kingstont raktam mellé, KVR667D2S5/1G ez típusa, value ram. Sajna drágább volt mint 12K, de a lényeg, hogy simán megy a gyári Hyundai mellett.

Mondjuk ez csak egy cerkás gép, de nekem nem kell erőmű notiban...

(#79) Kácsa válasza parandroid (#66) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Köszi,de visszaraktam a régit,kiprobálom majd a tanácsodat.

ZoLee

(#80) yash


yash
senior tag

Vettem egy Sandisk 2GB microSD memóriakártyát, bízva benne, hogy a csomagban található adapterrel majd be tudom olvasni a noti sima SD olvasójában. De nem ez történt... fent van a HP honlapjárol a Texas Instruments 2.0.0.6 driver, amivel a régebbi mem.kártyát olvasta is szépen, de az uj microSD adapterbe rakott microSD-t nem olvassa be, illetve felismeri, kiirja, hogy SD-card, driver telepitése sikeresen megtörténik, de a kártya tartalma nem látható, sem a mérete, és formázni sem lehet. Mit kéne tenni, hogy rendesen megegye?

(#81) sulep


sulep
senior tag

Ma rendeltem egy 1GB Kingmax DDR2 667MHz memóriát. Gondolom ha ezt beteszem akkor nem fog Dual Chanelben futni a meglévő Hyundai (vagy valami ilyesmi típusú) DDR2 667MHz 512MB ramommal igaz? Ez nagy teljesítmény csökkenést okoz nekem? (Mármint ahhoz képest hogy ha pl 2db 1GB-os vagy 2db 512-es lenne benn)

(#82) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Felraktam a gépre a Vista Business HUN-t és azt vettem észre, hogy mintha nemműködne a Speedstep és nemáll vissza 1GHz-re a proci. Felkell vagy lehet egyáltalán valamit tennem hogy visszaálljon?

Adjon valaki tippet.

(#83) parandroid válasza sulep (#82) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nézd meg, hogy min áll az energiaséma (nem tudom most, hogy magyarul mi a neve, az angolban power scheme), és állítsd hordozható számítógépre, ha nem azon van.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#84) Labrador válasza sulep (#81) üzenetére


Labrador
tag

olyan nagy teljesítménycsökkenés nem lesz. szerintem gyorsabb + egy giga rammal dual nélkül, mint dualban 2*512...

(#85) Labrador


Labrador
tag

vam valakinek nx7300-as vindows-os verzió?
érdekelne a driver cd másolata...

ma telepítettem egy nx 6110-esen win xp hom helyett egy profot, és csak ugy dobálta fel a cuccot a driver cd-röl. ha valakinek van, akkor szoljon, kérem!
nem a win xp cd érdekel, hanem a másik!!!

(#86) Nantucket


Nantucket
tag

Akik szeretitek az NHC-t miért szeretitek? Kiváncsi vok mert én felraktam és nem érzem úgy, hogy nekem erre szükségem volt, de uninstall előtt még gondoltam rákérdezek, hátha kiderül vmi ami miatt mégis marad :)

Gyűlölöm a HDD-ket

(#87) parandroid válasza Labrador (#85) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A HP honlapján gépekre lebontva gyönyörűen össze van szedve minden driverből és utilból a legfrissebb. A driver CD-n úgyis régebbi verziók lennének csak a meghajtók nagy részéből.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#88) parandroid válasza Nantucket (#86) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Olvasd át ezt a topikot: [link].

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#89) atosz válasza Nantucket (#86) üzenetére


atosz
őstag

Monitorozás:
-CPU
-HDD
-akku

Állítható:
-Speedstep finomságok (mennyi legyen pl a max ha akkuról megy)
-Adott frekiken a feszültség csökkentése
-HDD és ODD beállítás
-grafikus kártya

Egyszerűen használható profilok, stb...

(#90) sghc_toma válasza sulep (#82) üzenetére


sghc_toma
senior tag

hp driver oldalán van egy ''System Default Settings for Microsoft Vista'' nevű cucmók, ha azt felpakolod, lesz egy HP Optimized power plan, azt beállítod, és minden hurrá..

in asm we trust

(#91) Labrador


Labrador
tag

Hát nekem nem jött be az nhc...

(#92) Motaba78 válasza Labrador (#59) üzenetére


Motaba78
őstag

szia

nekem is freedosos gépem van (nx7300), nekem nem kellett szórakoznom 1 napot a win telepitéssel.

Csak letöltöd a sata drivert a hp honlapjárol vagy máshonnan a gép tipusátol függöen majd a sata drivert beleintegrálod az xpdbe kiirod a lemezt és telepitesz ez az egész kb 20 percet vesz igénybe + a telepités.(igy lesz egy notihoz is való xp-d :D
Akinek HP NX 7300sa van annak nem ajánlom a hp honlapján lévő drivereket legalábbis nekem egy két cucc nem ment fel az onnan való driverekkel, de a Hp ügyfélszolgálatán a hölgy nagyon készséges volt emailben elküldte a driverek számát amit alkalmazni kell és a sorrend sem mindegy ö szerintük.
Persze én is ram bövitéssel kezdtem a 256 kevés volt másnap beleugrott egy crusial 1 gb 667 ddr2 ram és tetszik neki.
Nem tudom miért csak vistás driverek voltak voltak a cd-n , nem egészem Vista ready a gép :D
:R

[Szerkesztve]

(#93) screwdriver válasza Motaba78 (#92) üzenetére


screwdriver
tag

Talán te is a 100K alatti nx7300-ast szerezted be ? :)

Engem a Broadcom wireless LAN tréfált meg, a magyar oldalon nem találtam meg a drivert, csak az usa site-on.
Bedobtam én is 1Gb ramot.
Írtam pár dvd-t vele próbából....plextools kiválóra minősítette az eredményt...
Szó mi szó, ennyiért nekem nagyon bejön...csak ne hibásodjon meg.

(#94) Labrador válasza screwdriver (#93) üzenetére


Labrador
tag

én 150k-s notival rendelkezem, de az coreduos, 512 mb ram, és 80 giga vinyó. a megnevezés utáni szám esetleg?

(#95) screwdriver válasza Labrador (#94) üzenetére


screwdriver
tag

bocsesz én Motaba78 kollégának szántam a kérdést.

én csak egy M430 celeronos, 256 mb/ 80 gb hdd freedosost vettem, 99.990 Ft volt vmi akcióban. olvastam ezt a topikot, meg a melóhelyi notim is egy hp nc6120, ezért ruháztam be az nx7300 RU373-ra.

1gb ramot még raktam bele.
a drivereket viszont halászni kellett, ahogy írtad.
nx7300- nx7400 (szinte uaz), és én a wlanhoz a drivert az usa uldalon találtam meg.

eddig jók a tapasztalatok, akksi nem ad hangot, pixel hibát nem találtam, nagyon bejön eddig, persze nem futtatok rajta 3d tervező progit, nem is arra lett véve.

(#96) Labrador válasza screwdriver (#95) üzenetére


Labrador
tag

a meghibásodással se lesz problem, egy évig gari van rá.

(#97) sulep


sulep
senior tag

Képzeljétek megjött a +1GB Kingmax memóriám de nem megy a gép vele. Azt felismeri hogy most 1.5GB van benn de indításkor megjelenik egy ablak és nemlehet továbbmenni onnan. Esetleg milyen más típust ajánlatok ami már jó lehet a bennlevő Hyundai típushoz?

(#100) BluEyes válasza sulep (#97) üzenetére


BluEyes
őstag

Milyen ablak, mit ír?
Vegyed ki a régi modult, nézd meg, hogy önmagában az újjal megy-e.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.