Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1551) polip válasza _Hunter_ (#1549) üzenetére


polip
addikt

és persze nem kell felnyitni, illetve az alja meg van emelve ---> jóval hűvösebb a noti!

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1552) _Hunter_ válasza polip (#1550) üzenetére


_Hunter_
őstag

Advanced vagy HP 3 in 1 NAS dokkolód van otthon?

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1553) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok! Mostanában nagyon szemezgetek egy nc2400-al, ezzel kapcsolatban érdekelnének a tapasztalataitok.

1. Monitorra kötve mennyire bírja az 1680x1050-et, esetleg 1900x1200-at?

2. Vehető hozzá olyan dokkoló, amin van dvi kimenet is?

3. Mennyire strapabíró cucc? Gondolok itt napi 10-12 óra használatra, magában, csatlakoztatott eszközökkel, dokkolóval?

4. A 4200 Rpm-es hdd-t ki lehet cserélni 5400-esre vagy 7200-re? Ezekben még PATA vagy már SATA Hdd van?

5. Core-Duo U2500 ULV (1.2GHz/2MB/533). Ez kb. hány százalékkal marad el teljesítményben egy alapórajeles e6300-tól?

6. Ha renewként veszem, akkor kiterjeszthető rá a garancia 3 évre? A topicból eddig azt szűrtem le, hogy igen... Ez ugyanolyan garancia lesz, mintha újként venném 3 évvel, vagy lesznek megkötései?

(#1554) polip válasza _Hunter_ (#1552) üzenetére


polip
addikt

hát már D630-am van :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1555) marsu válasza Patentcsávó (#1546) üzenetére


marsu
addikt

A másik memória hely a billentyűzet alatt van.
A billentyűzetet két csavar tartja alulról. Ha leveszed a memóriánál a takarást, onnan tudod kicsavarni, utána a négy pöcköt lehúzva tudod kibillenteni az egész klaviatúrát. A négy pöcköt a "esc" és az "F1" az "F4" és az "F5" az "F8" és az "F9" és az "F12" és a "DEL" között találod ...

Press any key to continue ...

(#1556) Patentcsávó válasza marsu (#1555) üzenetére


Patentcsávó
tag

Köszi!
Ha én nekiállok kiszedni a bill. alól akkor ugrik a garancia?

Majd én tudom...

(#1557) marsu válasza Patentcsávó (#1556) üzenetére


marsu
addikt

Nekem nem volt leragasztva az alsó fedél. Nem volt rajta garis cimke. De már nem is garis a szerkezet. Ha neked van, akkor elvileg az a helyes eljárás, ha beviszed egy HP szervizbe és ott rakatod be a memóriát, de persze akkor ott is kell megvenned. Lehet hogy nem úszod meg olcsón ...

Press any key to continue ...

(#1558) polip válasza Patentcsávó (#1556) üzenetére


polip
addikt

én a dellemet rögtön szétszedtem, annál nem ugrik a gar...szvsz hp-nél sem...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1559) marsu válasza marsu (#1557) üzenetére


marsu
addikt

Amikor én vettem a notimat, akkor már majdnem egy éves volt. A gari még pár napig volt érvényes rá, és mivel előtte sosem volt vele gond, én gondolkodás néélkül szétszedtem. Raktam bele egy 120GB-os winyót, 2x512/400 memóriát, kapott egy vadiúj billentyűzetet, és egy vadiúj akksit. Jah, és mivel nem volt benne gyárilag W-Lan, egy HP kompatibilis W-Lan kártya is került bele. Azóta is napiszinten használom, minden gond nélkül.

Press any key to continue ...

(#1560) Putya88


Putya88
csendes tag

Hmmm tegnap vettem magamhoz a 6710s loptopom :) T7300as proci 1 giga ram 120as vinyó Vista Business, most éppazon próbálkozok hogy 64bites vistát rakjak rá és a gyári szemetet eltüntessem a vinyómról.... Amugy el lehet valahogy érni hogy hozzá járó businessből 64est heggeszen fel? vagy ha letöltök egy 64est és beírom a serialom jó lesz?

(#1561) Damage válasza Patentcsávó (#1543) üzenetére


Damage
senior tag

Felhívod a HP magyar supportot és egy héten belül kipostázzák 2 DVD-n az összes driver-t és a jogtiszta Vista-t.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#1562) Darth_Revan válasza Patentcsávó (#1556) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Igen. Csak akkor nem,ha a HP szervíz csinálja. (Gondolom nem véletlenül annyira nehéz kiszedni a csavarokat,meg nem véletlenül vannak festékkel megjelölve)

(#1563) Patentcsávó válasza marsu (#1555) üzenetére


Patentcsávó
tag

Tehát akkor 2 csavar a hátlapon amit jelöl is és +1 csavar a memória rekesz alatt?
A 4 pöcök sima ügy, de kell még valamit feszíteni vagy benyúlni valahova vagy így már simán fel kell, hogy nyiljon a billentyűzet vagy fejre fordítom és magátol kiesik?
Amúgy a kijelző felöl nyílik a "tácspad" felé felfelé?

Köszi a segítséget

Majd én tudom...

(#1564) BluEyes válasza Patentcsávó (#1563) üzenetére


BluEyes
őstag

Legszakszerűbben: link Keresd meg a Memóriamodulokkal foglalkozó pdf-et.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1565) Patentcsávó


Patentcsávó
tag

Köszönöm a hozzászólásokat, szétbővítettem a notit rammal!
A pdf-et is megnéztem, persze már csak a csere után láttam ezt a hozzászólást
Miért kell szétszedi a notit egy mem. csere miatt... :((

Majd én tudom...

(#1566) doc válasza Patentcsávó (#1565) üzenetére


doc
nagyúr

szétszedni? az enyémben a billentyűzet alatt egy Qrva nagy lemez volt (ha jól láttam, a procihűtés része) azt is le kellett szedni, mert alatta volt a ram :F :DDD

(#1567) Patentcsávó válasza doc (#1566) üzenetére


Patentcsávó
tag

Te nyertél!

Más notinál elég levenni a hátulján a deklit...

Majd én tudom...

(#1568) doc válasza Patentcsávó (#1567) üzenetére


doc
nagyúr

három variáció van (alul, a hátlap alatt; billentyűzet alatt; billentyűzet alatti lemez alatt), én kifogtam a legdurvábbat (nx8220, amúgy) :D
de legalább kellemesen langyos mindig a billentyűzet :DD

[ Szerkesztve ]

(#1569) BluEyes válasza Patentcsávó (#1565) üzenetére


BluEyes
őstag

Nézőpont kérdése. A billentyűzet kibillentését nem nevezném teljes szétszedésnek. Ugyanakkor ily módon a két modul optimálisan közel - néhány milliméter - kerül egymáshoz az alaplap két oldalán, ami az alaplap tervezésénél jelentős előny, nem kell össze-vissza tekeregni nyomtatott vezetékezéssel a vezérlő és a két modul között, továbbá a jelutak is lerüvidülnek, illetve kb. egyformák lesznek, ami valszeg jótékony hatással van a megbízható működésre.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1570) marsu válasza Patentcsávó (#1565) üzenetére


marsu
addikt

:D :DDD

Legközelebb már rutinból megy majd ....

Press any key to continue ...

(#1571) Eszleny válasza adalbert1 (#1553) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Itt ([link]) azt írja, hogy külső monitoron 2048 x 1536-at bír 75 Hz-en.

A merevlemez benne 1,8"-es, amiből nem hiszem, hogy létezne 5400rpm-es.

[ Szerkesztve ]

(#1572) adalbert1 válasza Eszleny (#1571) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi! Igazából bármennyire csábító az nc2400, pont ezek miatt vetettem el a 4400-al és 6400-al szemben : lassabb hdd, lassabb proci (persze ezek miatt jelentősen csökken a fogyasztás és nő az aksis teljesítmény)...
Ja ide is bemásolom mit válaszoltak a notebookstoretól a renew program garikiterjesztésével kapcsolatban:

A renew program keretén belül az ASIS gépekre nem vásárolható a
plusz
garancia, a Renew gépekre pedig csak bizonyos modelleknél
lehetséges.
Természetesen vannak olyan gépek, amelyek eleve 3év garanciásak,
ezek a
Renew Program - As New termékek.

Szóval ha az épp nézett modellekre el lehet intézni a garit, akkor már nem fog zavarni hogy renew (igazából a tény ígyse nagyon zavart volna, csak a gari hiánya).

Nc4400-al kapcsolatban lenne kérdésem: csak a hp multibayes dvd írójával megy normálisan, vagy bármelyik usb-s íróval (gondolok itt oprendszer telepítésre, egyebekre)?
Oprendszert lehet rá telepíteni hálózaton keresztül is, vagy erre milyen lehetőségek vannak, ha nem egyből veszek optikai driveot?

Ill. billentyűzet cseréje vagy átszítáztatása mennyibe kerül? Ugyan vakon gépelek, de egy német vagy olasz billentyűzetet számomra látványnak is gáz lenne, angol és magyar ok.
Ill. ha nem magyar lokalizációs gépek, akkor az xp is az adott országhoz tartozó kiadás? Ha igen, akkor azzal a kulccsal lehet telepíteni magyar vagy angol xp-t is?

(#1573) ladybug


ladybug
őstag

Kezdek berágni az én drágaságomra. Van egy problémám, ami most már egyre többször (naponta 1-2X) előjön, és egyszerűen nem találok rá logikus magyarázatot (légyszíves, ne gyertek nekem azzal a nevetséges közhellyel, miszerint a nőknek nincs logikájuk...). A problémám pedig a következő: a monitorom fogja magát és kikapcsol. Hogy lefagy-e a gép, azt nem tudom pontosan, mivel a monitorom képét csak újraindítás után látom ismét. Ez a hiba bármikor megtörténhet. Pár perccel bekapcsolás után, jóval bekapcsolás után, böngészés közben vagy szövegszerkesztés során. Szóval bármikor. Tanácstalan vagyok... :O

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1574) Ivan15


Ivan15
senior tag

Nem tudom bekapcsolni a hibernálást mert azt irja, hogy a folyamatot egy másik program használja.... mit csináljak? Mi használja még? Mit állitsak át? Ha látnám a biost könnyebb lenne de ez egy "Compaq evo n1000" laptop. Egyátalán hogy lépjek be a biosba?

[ Szerkesztve ]

(#1575) Ivan15 válasza Ivan15 (#1574) üzenetére


Ivan15
senior tag

szóval be tudok lépni, de nem hiszem,h csak ennyi opció van gyakorlatilag semmit nem enged átállitani -pl az energiagazdálkodást nem is látom

(#1576) parandroid válasza adalbert1 (#1572) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Bármilyen külső USB-s optikai meghajtóról tud bootolni, csak az áramellátását kell megoldanod (ez esetek többségében ez amúgy is adott). Az USB-s MB II külső keret áramellátását egy, az USB csatlakozó melletti pöckön keresztül adja a gép, így nincs extra kábel.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1577) parandroid válasza Ivan15 (#1575) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig szinte biztos, hogy ennyi beállítás van csak. Notebookok BIOS-át hihetetlen módon lebutítják. Energiagazdálkodás legtöbb esetben csak annyi van a BIOS-ban, hoyg SpeedStep tiltása/engedélyeszése.

Buta kérdés, de hibernálás Windowsban engedélyezve van? 3rd party tweakereket, energiatakarékossági szoftvereket nem használsz?

Én mindenképpen valami szoftveres ütközésre, vagy oprendszeres finomhangolás hibájára gondolok, de nincs ötletem, hogy hol keresd pontosan.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1578) effb válasza adalbert1 (#1572) üzenetére


effb
csendes tag

A billentyűzet cseréjének ára a modelltől is függ.
Ami árat nekem mondtak a Notebookstore-ban a 6325 ill. 7400-as szériákhoz, az kb. 8-9000 Ft brutto lenne cserével együtt. Gondolom más szériák sem kerülhetnek sokkal többe.....
Amire még konkrétan rákérdeztem a boltban és talán másnak is új infó lehet: a Pavilionokhoz nincs magyar billentyűzet.....

(#1579) Ivan15 válasza parandroid (#1577) üzenetére


Ivan15
senior tag

A windowsban nem engedi a hibernálást, mert azt irja, hogy azt egy másik folyamat használja. És fogalmam sincs, hogy melyik. ATI vga van benne (omega cat.6.9), ezért az ATI powerplay -ra gondoltam, hogy az bekavar, de kikapcsoltam és változatlan a helyzet , -mi lehet még?

(#1580) polip válasza effb (#1578) üzenetére


polip
addikt

pavilionokhoz természetes h nincs, ezeket soha nem hozták forgalomban itthin! amiket lehet itt kapni, azok mind külföldi lokalozációjú gépek...legtöbbje még rossz is a tetejében...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1581) kew


kew
senior tag

hétfő óta nyúzom az új 6715b lapit :) Nagyon tetszik, teljesen megvagyok elégedve vele :) Egyedül azt furcsállom, hogy a videokarinak csak 128mb memoriat ír (most azt nem tudom, hogy ez a sajátja, vagy ramból veszi le), elviekben 512-t tud kezelni. Manuálisan nem találtam lehetőséget arra, hogy adjak még neki... HP hotline szerint ezt a gép automatikusan álltja, attól függ, mennyi kell neki.
Viszont pl. Vista dizájnosabb képernyőkímélőinél már szaggat a kép (pl. buborékok, sarki fény). Játékot még nem próbáltam, annyira ugy se játszanék. Van erre ötlete valakinek, hogy lehet-e kézzel még kis memot adni a videora?
Bár így is elvagyok vele, maga a gép felépítése, kinézete teljesen jó :)

thx :)

(#1582) parandroid válasza kew (#1581) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem lehet. A max 512-t is csak akkor kapja meg, ha megfelelő mennyiségű rendszermemória áll rendelkezésre. Ha jól tudom, ez 2, vagy 4GB. Szerk: Hidd el, tudja, mit csinál, jobban jársz egy integrált VGA-s noti esetében a több rendszermemóriával, mint a nagyobb VGA-memóriával, ami amúgy is dög lassú, hiszen a rendszermemóriához való hozzáférése a VGA-nak jóval lassab, mintha dedikált memóriája lenne.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1583) kew válasza parandroid (#1582) üzenetére


kew
senior tag

oks, thx :) amugy 2g memo van benne, azért furcsállottam, hogy nem ad neki még.

(#1584) doc válasza kew (#1581) üzenetére


doc
nagyúr

a több memóriától nem lesz gyorsabb a képernyővédő. sőt...
ahhoz erősebb videokártya kell :)
vagy normálisan megírt oprendszer :D

(#1585) adalbert1 válasza parandroid (#1576) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor még mindig az tünik a legszimpatikusabbnak, lévén nem biztos hogy mindig lesz a közelben plusz konnektor egy esetleges asztali usb-s íróhoz... Habár mostanában ritkán használok optikai driveot, de akkor nagyon jó ha van az is... Meg ahogy nézegettem slim usb-s írót csak freecomot láttam mindenhol, azt is 50k körül, ha meg a notebookstorenál veszem a gépet 30k-ért adnak MB II -es dvd-rwt.

(#1586) adalbert1 válasza effb (#1578) üzenetére


adalbert1
veterán

És ez eredeti gyári billentyűzet? A gari módosul miatta valahogy?

(#1587) Deo32


Deo32
csendes tag

Sziasztok, alig pár napja vagyok egy HP Compaq 6715s elégedett tulajdonosa- ez az első notim, elég hal vagyok eddig csak asztali pc-im voltak, tud valaki segiteni hogy hogy lehet és érdemes RAMot cserélni bőviteni benne? odáig vagyok képbe hogy az alján kinyitom a fedlapot és ott figyel egy 512x.... nem emléxem matricás memoria panel, amugy a gép teszt alapján 1GB-os, szal valahol még el van dugva 512MB ? csak én nem tom hova :) és amugy mennyi RAMot érdemes bele tenni?
Lenne egy másik-prózaibb kérdés is, a billentyűzet angol, nem lehet valahogy magyarra kicserélni? hol lehet venni? mennyiért? (pillanatnyilag kaptam hozzá egy matrica szettet, de ez csak ideiglenes megoldásnak jó).
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#1588) doc válasza Deo32 (#1587) üzenetére


doc
nagyúr

pont most beszéltünk a memóriabővítésről, olvass kicsit vissza
ha csak egy 512-es modult látsz és 1gb van a gépben, akkor a másik jó eséllyel a billentyűzet alatt lesz

(#1589) Deo32 válasza doc (#1588) üzenetére


Deo32
csendes tag

Köszönöm, vaksi voltam tényleg- olvasom :) hazaérek megsasolom a valóságot :)

(#1590) parandroid válasza adalbert1 (#1585) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért arra kérdezz rá, hogy ez csak a drive, vagy a drive + MB II külső keret is? Mert nagyon nem mindegy...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1591) ladybug válasza ladybug (#1573) üzenetére


ladybug
őstag

Valaki tud valamit mondani erre?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1592) adalbert1 válasza parandroid (#1590) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem innen nézve úgy tünik, hogy a külső keret is (márha bölcső alatt azt értik)

(#1593) parandroid válasza adalbert1 (#1592) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

50e + ÁFA helyett 30e + ÁFA. Akkor az lesz az...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1594) BluEyes válasza ladybug (#1591) üzenetére


BluEyes
őstag

Hmm...mondani nem tudok semmit, inkább kérdezek:
Akkuról, iletve kivett akku mellett, csak hálózatról üzemeltetve egyaránt kikapcsol? Energiaellátás opcióit nem piszkáltad meg véletlenül? Másik OS (Linux például) alatt is csinálja?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1595) effb válasza adalbert1 (#1586) üzenetére


effb
csendes tag

Gondolom, hogy eredeti billentyűzetre cserélik a Notebookstoreban, bár ez bennem fel sem merült, hogy esetleg nem.....A gari szerintem nem módosulhat, mivel a boltban csinálják, ahol elvileg szervizelhetik is....
Az ilyen dolgokra a konkrét gép alapján jobb a vétel előtt pontosan részleteiben rákérdezni, hogy utólag ne legyen kopp...

(#1596) ladybug válasza BluEyes (#1594) üzenetére


ladybug
őstag

Kétféle akkuval is ki lett próbálva. Hálozatról is ugyanezt a hibát produkálta, sőt kétféle op.rendszer alatt is jelentkezett a hiba.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1597) Rolly


Rolly
veterán

szeretném lecserélni laptopom egy hp business class notebookra. Ok, hogy a jelenleg bitorolt laptopom nem a napi 14 óra használatra lett tervezve. Milyen notebookot ajánlotok? Teljesítményben nem ártana, ha a mostanival felvenné minden téren a versenyt. 2GB-ramot szeretnék bele. Ja a mostani notebookom egy MSI M673-as 7400-as vidikari, turion x2 52-es procival.

Ár kb 250 lenne bruttóban :$

Részletre hol lehet vásárolni?

(#1598) BluEyes válasza ladybug (#1596) üzenetére


BluEyes
őstag

Ajjaj... innen a távolból nagyon úgy tűnik, hogy szakember kellene ránézzen. Lehet, hogy csak a hűtőrendszer porolódott el, vagy lehet érintkezési hiba, rosszabb esetben egy haldokló alkatrész is okozhatja.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1599) _Hunter_ válasza Rolly (#1597) üzenetére


_Hunter_
őstag

Részletre nagyon sok helyen lehet vásárolni. pl.: notebook.hu vagy laptop.hu de ezenkívül szerintem nagyon sok számítástechnikai üzletben is.
A részlettel csak az a baj, hogy elég horror árra jön ki a végén. Sajnos nem sok helyen van elfogadható kamattal a részletfizetés.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1600) Rolly válasza _Hunter_ (#1599) üzenetére


Rolly
veterán

és milyen laptopot ajánlotok?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.