Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#501) xcbiker válasza canniball (#500) üzenetére


xcbiker
addikt

Finn gom(b) sincs.
Én alapból kikapcsolom a hibernálást.
Főleg nekem, akkor ne csináljon semmit, ha épp le akarom csukni a fedelet.

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#502) canniball válasza xcbiker (#501) üzenetére


canniball
nagyúr

''Én alapból kikapcsolom a hibernálást.''
Miért? :F Sokkal gyorsabban betölt így a rendszer, mintha ''normál módon'' kéne felállnia. (Mármint a Win.-nek. :DDD )

''Főleg nekem, akkor ne csináljon semmit, ha épp le akarom csukni a fedelet.''
Ezt nem igazán értem. Akkor a fedél lecsukásával kikapcsol (ez eredeteileg így volt beállítva) vagy bekapcsolva marad?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#503) xcbiker válasza canniball (#502) üzenetére


xcbiker
addikt

Én beállítottam, hogy ne csináljon semmit ha lecsukom a fedelet.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#504) canniball válasza xcbiker (#503) üzenetére


canniball
nagyúr

Így már értem. :)

Akkor még a 2. kérdésre várnám valakitől a választ.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#505) xcbiker válasza canniball (#504) üzenetére


xcbiker
addikt

Az beállítható, hogy lecsukásra hibernáljon, de hogy fel is éledjen a felnyitásra, arra nincs ötletem.


[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#506) canniball válasza xcbiker (#505) üzenetére


canniball
nagyúr

''Az beállítható, hogy lecsukásra hibernáljon...''
Azt már be is állítottam. ;)

''...de hogy fel is éledjen a felnyitásra, arra nincs ötletem.''
Akkor várok tovább, hátha valaki másnak van. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#507) yash válasza canniball (#506) üzenetére


yash
senior tag

Az enyém fedél lecsukásra nem hibernál, hanem elalszik (Sleep üzemmód, Windows Vista). Így 5 másodperc alatt lemegy majdnem csuta kikapcsra, viszont 3 mmásodperc alatt visszajön belőle! Én a hibernálást mint ötletet elvetettem, lévén 2 giga ramnál piszok sokáig darálna, mielött elalszik, visszatöltésről nem is beszélve, meg talán vinyonak is jobb, meg ugy komplett a gépnek, ha Hibernálás helyett Altatok. Szerintem minden szempontból jobb és egészségesebb a gépnek. Fedél lecsukásra elalszik, és már hip-hop pakolhatom is a táskába... fedélnyitásra nem lehet bekapcsolást programozni sajnos ez tuti.

xcbiker: neked nincs ilyen kis kék gumisipkád pöcökegérre? komolyan, rendelnék töled 2-3 darabot, ha el tudod postázni vhogy! mennyibe fájna? nektek csak van iylenetek, akár vmi bontott gépröl vagy nemtom. Enyém totál gallyra ment :(


[Szerkesztve]

(#508) #95590400 válasza yash (#507) üzenetére


#95590400
törölt tag

még egy savazat a készenlétre. én nem is szoktam gyakorta lecsukni, csak megnyomom pár mp-re a pöcköt, oszt elalszik a drágám gyorsan, majd csak egy gombnyomás és felébred.

(#509) Gudy


Gudy
tag

Helló!
Van valakinek tapasztalata HP530-as kis lapitopival kapcsolatban?
Köszi!

(#510) amol


amol
addikt

Sziasztok srácok, gyors segítségre lenne szükségem.
Egy nx6110-be szeretnék belepaszírozni egy Gigabyte GN-WIKG mini PCI wlan kártyát, és bizony meg se mukkan, még azt sem érzékeli hogy új hardver van benne. A kártya biztosan jó. Arra gondoltam hogy esetleg a kapcsolóhoz kell valami driver, találtam egy quicklaunch buttons nevezetűt, de nem hozott megoldást.
Ezenkívül ez egy remarketed gép amerikai billentyűzettel, í nélkül. Nem tudjátok mennyibe kerülne bele egy magyar?
Hálás köszönet!

(#511) amol válasza amol (#510) üzenetére


amol
addikt

Érintkezési hiba volt, meg kellett kicsit mozgatni. Most világít a lámpa is, de ezt írja ki:
''104-Unsupported wireless network device detected.
System Halted. Remove device and restart.''

Köszönöm HP :(

Van valakinek teljesen véletlenül egy moddolt BIOS-a?

(#512) marsu válasza amol (#511) üzenetére


marsu
addikt

Sajnos nekem is volt ilyen üzenetem ...

Ki kellett próbálni benne egy pár W-Lan kártyát, de végülis sikerült egy HP6110-ből eredeti HP Support-os kártyát szereznem.

Press any key to continue ...

(#513) amol válasza marsu (#512) üzenetére


amol
addikt

Jó, csak adott volt két dolog: a gép és a kártya. Más márkánál ez nem probléma, HP uraságnál igen. Sajnos.

(#514) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Nálatok (TSST-LS-L532M tulajok) csinált már olyat a DVDíró, hogy az írás 99%-nál dobott egy ''burn process failed'' hibaüzenet?Csak DVD+R lemezeknél csinálja ezt, olyan ,mintha nem akarná írás végén lezárni a korongot. Nem tudom mitévő legyek. Eddig 5 lemezt tett tönkre, ma újraraktam a ringyózt. Írtam 2őt, eddig jó. Érdekes mód az RW lemezeknél nincs ilyen.

Már nagyon idegesít, hogy olyan mintha minden 2.lemezt direkt elrontaná, mert ha megtartom ugyan azt az összeállítást és berakok 1 ugyanolyan márkájú lemezt,akkor meg megírja tökéletesen....

Már semmit nem értek..

Valaki találkoztt már ilyen problémával?Vagy mire utalhat?

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#515) canniball válasza yash (#507) üzenetére


canniball
nagyúr

''...Hibernálás helyett Altatok. Szerintem minden szempontból jobb és egészségesebb a gépnek.''
Rosszul tudom, hogy ''altatás'' alatt a RAM-ok tovább dolgoznak (fesz. alatt vannak)?


''...fedélnyitásra nem lehet bekapcsolást programozni sajnos ez tuti.''
Szomorúan hallom, hogy beigazolódott a balsejtelmem... :(((

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#516) frizso


frizso
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Beléptem a klubba egy Pavilion dv9071ea-s notival!
Nagyon állat a gép, de van egy kis gondom :Y
Ha frissítem a biosát akkor a gép ki akar gyulladni úgy felmelegszik!!!???
Miért lehet ez?
Még a vinyó is felmelegszik :Y
Raktam rá egy régi biost ezzel minden visszaállt az eredetibe :C
Mi lehet a gond
Üsv Zsolt

(#517) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Sziasztok!

HP Compaq nx6325.
Tudomásom szerint, fogadja a 2x Turion CPU-kat.
Nem tudtok ilyet valahol szerezni, ahol lehet venni, cserélni?

Köszi!

(#518) xcbiker válasza Goldmen75 (#517) üzenetére


xcbiker
addikt

igen fogadja.
tudok ilyen cpu-t.
ha érdekel: priv.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#519) BluEyes válasza frizso (#516) üzenetére


BluEyes
őstag

Használd a régit, az az övé oszt kész. Úgy tűnik nekem, hogy a HP notikon eredetileg fenn lévő biosok stabilak, nem köll őket lecserélni, mert nem lesz jobb tőle a cucc.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#520) frizso válasza BluEyes (#519) üzenetére


frizso
senior tag

Más sajna nincs meg az eredeti :O
Nem mentettem mielőtt lecseréltem :W

(#521) parandroid válasza frizso (#520) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A HP support oldaláról egyébként a régi biosok is letölthetők, de válaszoltam a másik topikban (Milyen notebookot vegyek?) is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#522) frizso válasza parandroid (#521) üzenetére


frizso
senior tag

Az a gond, hogy a Hp oldalán sincs fennt az a Bios ami a gépen eredetileg fennt volt!!!
Ott csak 1.6; 1.15; 1.16.... és újab biosok vannak de az enyémen 1.12-es bios volt :O

(#523) parandroid válasza frizso (#522) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A véleményem egyébként az, hogy ne tedd vissza a régi biost, inkább az energiatakarékossági beállításoknál kellene körülnézni - bár nvidia kártyáknál ilyet még én sem próbáltam.

Másrészt pedig ez a gép alapvetően egy DTR gép, a benne lévő alkatrészek ennek megfelelően nem energiatakarékossági szempontok alapján lettek összeválogatva. Összességében lehet, hogy valami külső kiegészítő (aktív vagy passzív) hűtéssel jobban jársz: [link]. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#524) frizso válasza parandroid (#523) üzenetére


frizso
senior tag

Köszi! :R
Már leltem is külső hűtőt hozzá 4k-ért :DD

(#525) h-yle


h-yle
addikt

Hali!
Nekem van egy rohadt idegesítő problémám egy HP pavilon tx1000-el (pontosabban tx1205us ami a tx1000 széria tagja)

Ehhez a kis drágasághoz járt egy kicsi remote control amivel MCE-t (Vista Home Premium van rajta) meg a HP saját front endjét lehetne kezelni. Működött is a cucc rendesen, de miután egy kicst takarítottam a gépen (72 futo process soknak tűnt egy friss gépen...) cseszett müxeni a kis cseles. Semmi HP cuccot nem szedtem le, csak a Norton trial-t meg Vongo (valami filmletöltős fizetős fos) trial-t, meg valami AOL szart. Aztán lekaptam a TotalCare-t is mert indulás után helyből lefagyott... (Ezt sem lehet újra leszedni)

És az óta nem megy a táv... Driver nincs hozzá se neten, se sehol. Szóval nem vágom mivan. Egész nap ezzel szoptam és már halálra idegesít, szóval ha bárki tud linket, vagy van tapasztalat akkor pls help! Köszi

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#526) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Hali!

Tud valaki HP nx7400as notihoz szerelési útmutatót?
Konkrétan processzor cseréről bővítésről kellene valami használható leírás html vagy pdf.
Köszönöm!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#527) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Bocs, téves. Legalábbis remélem...

De ha már itt vagyok:

Sárpac: A HP oldalát már nézted? Csekkold itt: [link] a Manuals szekciót, azon belül pedig keresd a Service manual-t.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#528) h-yle


h-yle
addikt

Ez a rohadt táv kikészít. Amcsi techsupport már küldött volna másikat helyből (pedig szvsz semmi baja), de US adress híján... Asszem holnap nehéz napja lesz a magyar HP telefonos tech supportnak :)

Juteszembe. Van akár egy is az előre telepített HP progik közül, amelyiknek értelme van? (Most hogy így kérdezem, tök jó a fingerprint reader, meg a QucikView (a frontend), szóval ezeken kívül:D)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#529) Sárpac válasza parandroid (#527) üzenetére


Sárpac
nagyúr

pfff mindent néztem, de ezen hogy át szaladt a szemem Isten tudja hányszor!:DDD
:R :R :R

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#530) westlake válasza frizso (#524) üzenetére


westlake
félisten

en a helyedben tuti feltennem a legujabb (f.26) bios-t.. mar csak azert is, amit valtoztatasok listajaba irtak.. az f.25-oshoz ezt irtak: Modifies thermal control method to improve system stability.. az f.26-oshoz pedig ezt: Improves the thermal-protect mechanism for the battery pack. itt a link az f.26-oshoz: [link]

[Szerkesztve]

Play nice!

(#531) westlake válasza h-yle (#528) üzenetére


westlake
félisten

en tuti, hogy feltennek egy szuz windows-t es utana hozzaadnam az osszes szukseges drivert, szoftvert..

Play nice!

(#532) h-yle válasza westlake (#531) üzenetére


h-yle
addikt

Mért van az hogy az ilyen pre conf cuccok sosem müxenek... mert ugye a home gány sokszor nem megy, gondoltam a factory def. majd megy... az sem. Úgy látszik semmit nem lehet megúszni több napos/hetes szopás nélkül...:D

Állítólag valami Vista frissítés belepiszkál a dologba. Utánajárok.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#533) frizso válasza westlake (#530) üzenetére


frizso
senior tag

ÁÁÁ :W
Maradok az 1.15-ös bios-nál!
A 1.26-os bios nagy újítása csak annyi, hogy a ventit kikapcsolja :(((
Ezzel lehet megtakarít néhány wattot és így az akku tovább bírja, de a poci 20 fokkal és a videókari 10-15 fokkal lesz melegebb, a játékról meg ne is beszéljünk. Ekkor minden tűz forró lesz, proci 70-80, videókari 85fok :Y ellenben az 1.15-ös alatt lágy (alig hallható) venti mellet mindez csak: proci 55-60 videó 70-75 fok! :C

Inkább egyen többet a gép, minthogy a melegedés miatt tönkremenjen, mert nem hiszem, hogy hosszútávon ez a túlzott melegedés jót tenne neki!

(#534) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek!
Volna még egy kérdésem 479 mPGA-es foglalatba bele megy-e a 478as mPGA proci?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#535) Sárpac válasza Sárpac (#534) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Valaki a mobil fronton?:D
A képek és a foglalat alapján annyi a különbség, hogy 1-el kevesebb a lábszám!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#536) parandroid válasza Sárpac (#534) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem. A vicc az, hogy mindkét foglalat 478 lábbal operál, csak az elrendezés más. Ha nem hiszed, számolj utána. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#537) Sárpac válasza parandroid (#536) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mutass képet mert azt nem találok normálisat sehol sem!:D
Ez a 478:
[link]
Ez pedig a:[link]
ez van nekem!

Hmm.. amúgy valóban most nézem a 479-es procimon egyel kevesebb a láb mint a foglalaton lévő hely!:DDD
LOOL!

[Szerkesztve]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#538) parandroid válasza Sárpac (#537) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tessék: [link]. A linkelt képedre rá is van írva, hogy PGA479M SOCKET. Egyébként van szócikk a Socket 478-ról is, de ebben is benne van a lényeg.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#539) Sárpac válasza parandroid (#538) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Értem!:)
Szal 478as proci belemegy vagy sem a 479tűnek helyet adó foglalatba?
[link]
Ezen a képen a jobb oldali az én procim tűsorát mutatja!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#540) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Senkinek semmi 5lete a problémámra?

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#541) parandroid válasza Sárpac (#539) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem. Ezzel kezdtem. :D
Fizikailag más a lábak elrendezése.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#542) Sárpac válasza parandroid (#541) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Aham, de akkor annak az 1 árva szerencsétlen tűhelynek mi a szerepe?
Én úgy találtam logikusnak, hogy az intel azért csinálta, hogy az új generációs core alapú procik és a 478as procik is menni tudjanak vele! A régebbi s478ba természetesen nem megy az új mivel más a lábak elrendezése.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#543) parandroid válasza Sárpac (#542) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A notebook prociknak más a tokozása és a lábkiosztása, mint az asztaliaknak. Ez nyilván gazdasági szempont Inteléknél. Ne keress mögötte más logikát.

Utoljára a Northwood alapó mobil P4-ek lábkiosztása volt hagyományos S478, azok mentek asztali lapban is. Utána jött a Pentium M / Celeron M vonal, ami már S479, ezekhez már speckó asztali lap, vagy CT-479 átalakító kellett, és a mostani C(2)D mobil procikkal is folytatják ezt a hagyományt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#544) xcbiker válasza Sárpac (#542) üzenetére


xcbiker
addikt

Hmmm.

Milyen chipkészletű a noti amibe cpu-t szeretnél (tudomkitől) :) ?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#545) Sárpac válasza parandroid (#543) üzenetére


Sárpac
nagyúr

[link]
Ebből én úgy vettem észre, hogy T7400as megy a socket 479es lapokban is.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#546) Sárpac válasza xcbiker (#544) üzenetére


Sárpac
nagyúr

intel 945gm!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#547) xcbiker válasza Sárpac (#546) üzenetére


xcbiker
addikt

bele fog menni.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#548) Sárpac válasza xcbiker (#547) üzenetére


Sárpac
nagyúr

De a proc elvileg s478as tray úgy is?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#549) parandroid válasza Sárpac (#546) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

De az már LGA775, nem? Milyen lap pontosan?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#550) xcbiker válasza Sárpac (#545) üzenetére


xcbiker
addikt

a socket 479-ben, ami i915-ös vagy i855-ös chipsetű, nem fog belemenni.

Az új 800FSB-s Core2 notiproci sem megy bele az i945-ös chipsetű lapba, hiába majdnem ugyanaz a lábkiosztás, csak elforgatva.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.