Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1501) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Vettem egy új aksi a notebookomhoz. A problémám vele, hogy nem töltödik fel teljesen (85-90%).
A bővebb história a következő: 1. töltés 50%, 2. 60%, 3. 66% 4. 76%. Utána egy teljes lemerítés után elérte a 99%-ot. De sajnos a további töltések megint 90%, 86% stb.

Mit lehet vele tenni?

(#1502) marsu válasza LALA_kiraly (#1499) üzenetére


marsu
addikt

Találtál alatta helyet a memóriának?

:D ;)

Press any key to continue ...

(#1503) mjordanke


mjordanke
csendes tag

HP 6710-ről mi a véleményetek, tapasztalatotok?
http://www.notebook.hu/notebook/compaq/6710b/6710b_gb890ea

(#1504) Messzilátó


Messzilátó
csendes tag

Hali!

6710b friss tulajaként kérdem azokat, akik már rendelkeznek ilyen géppel. A ventillátor mindig megy. Soha sem áll le, akár tápról, akár aksiról megy a masina. Használattól függően hol magasabb, hol alacsonyabb fordulatszámon pörög. Normális ez? A biosban csak azt állíthatom, hogy a tápról való használatnál állandóan menjen-e a venti. Ötletek?

(#1505) xcbiker válasza Messzilátó (#1504) üzenetére


xcbiker
addikt

bios update?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1506) BluEyes válasza Messzilátó (#1504) üzenetére


BluEyes
őstag

#1406

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1507) Messzilátó


Messzilátó
csendes tag

1. Bios update ok. (f.08 volt, most f.0b)
2. A szériaszám nincs a megadott listán. (CNU730.......)
És mégis megy a venti. Ilyenkor mi van? Hétfőn hívhatom az ügyfélszolgálatot?

(#1508) mjordanke


mjordanke
csendes tag

Az mér gáz h folyamatosan megy a venti?

(#1509) Messzilátó


Messzilátó
csendes tag

Igazából csak azért zavar, mert az előző gépem csak akkor kapcsolta be a ventit, ha a cpu eléggé felmelegedett. Lehet, hogy csak szokás kérdése?
Viszont lenne egy másik bajom. Vistás notival szeretnék csatlakozni egy olyan wlan routerre, amiben van mac-szűrés, wpa-tkip, és tiltva van az ssid küldés. A gond az, hogy ha a vistában megadom a router adatait, akkor csatlakozik, működik. Viszont a következő indításkor már nem tud automatikusan csatlakozni. Megint meg kell adnom mindent. Ez miért van? Mit nem veszek észre?

(#1510) BluEyes válasza Messzilátó (#1509) üzenetére


BluEyes
őstag

Vistán nem tudom, de XP-n ez olyankor van, amikor a listában, ahol fel vannak sorolva azok a címek, ahova eddig megpróbáltál kapcsolódni (keress egy Automatikus csatlakozás az alábbi sorrendben vagy hasonló ablakocskát a kapcsolat beállításainál), itt ha nem első helyen van a rejtett SSID-s kapcsolat, akkor kézzel kell mindig beírogatni nekem is. Szedd ki onnan a felesleges címeket.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1511) RedWing


RedWing
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám!
A gépem HP nx6125 (Sempron).
Szóval most vettünk albiba WiFi Router-t ami működik is szépen, csakhogy a gépemen az istenért nem tudom bekapcsolni a wifi-t!
Megnéztem mindent, ellenőriztem mindent, működik is, everest is láttya, de mindig azt írja ki, h. nincs bekapcsolv a wifi. a kapcsoló gomb viszont nem működik... :O
Esetleg van valami ötletetek?
Előre is bagyon köszönöm a segítséget!!! :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#1512) BluEyes válasza RedWing (#1511) üzenetére


BluEyes
őstag

Próbáld meg, hogy nyisd meg a Hálózati kapcsolatokat, jobb katt a wifi kapcsolat ikonjára, válaszd a Letiltást, majd ugyanígy az Engedélyezést. Ennyitől lehet hogy feléled (nekem fel szokott). Ekkor működnie kell már a ki-be gombnak is.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1513) RedWing válasza BluEyes (#1512) üzenetére


RedWing
aktív tag

Köszönöm szépen!!! :R
Sajna ma még itthon vagyok, de akkor holnap este megpróbálom! Remélem sikerül! :D

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#1514) Darth_Revan válasza Messzilátó (#1504) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Milyen programokat tettél fel? nekem akkor ment folymatosan a ventillátor mikor feltettem a Notebook Hardware Control nevű programot. Igaz nx6325 notim van,de akkor is hasonlítanak 1máshoz :)

(#1515) bagyulajuve válasza marsu (#1495) üzenetére


bagyulajuve
addikt

köszi neked is :R

Resistencia eterna

(#1516) marsu válasza bagyulajuve (#1515) üzenetére


marsu
addikt

Érdemes elmenteni a kedvencek közé ... Hátha később még szükség lesz rá.

:)

Press any key to continue ...

(#1517) Krissz22 válasza Coyot (#1451) üzenetére


Krissz22
aktív tag

mod. látom ez már régebbi hsz. még megkell szoknom az új forumot.

(#1518) LALA_kiraly válasza marsu (#1502) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Ja bocsi.
Az volt a baj, hogy a belső 667es volt, én meg 1 gb-s 533asat sehogy nem tudtam belerakni, hogy menjen is. Szinte darabokra szedtem, h megtaláljam. Mígnem jöttél és sikerült. Megcseréltem, és így mennek szépen. Annó a fusi 1650esemen volt a bill alatt, csak mindkettő. Ott úgy le volt tekerve a csavar, h ki kellett hajlítanunk a védőlapkát. Ott is öregedtem pár évet.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#1519) marsu válasza LALA_kiraly (#1518) üzenetére


marsu
addikt

Én lehetőség szerint egyforma modulokkal róbálkoznék ... De ha neked így is sikerült, akkor jó.

;)

Press any key to continue ...

(#1520) cirmero


cirmero
csendes tag

Sziasztok!
Erről tudnátok véleményt írni? HP Compaq 8510w Mobile Workstation
Az ára 400e indul. Jó ez, vagy esetleg van jobb ebben a kategóriában?
Köszönöm!

(#1521) AYEL


AYEL
tag

Sziasztok!

Egy előtelepített nx9110-em van. Megérett egy újratelepítésre, de gondjaim vannak vele. Néhány éve már kaptam itt tanácsot egy hasonló gép esetében, hogy a biosban mit állítsak át, hogy az újratelepítés engedélyezve legyen. (sajnos azt a hozzászólást nem találom)

Mintha a HDD-nél kelett volna valamit....??? :F
Aki tud, kérem segítsen!

Kösz

Smith & Wesson M&P45 - Black - Thumb Safety

(#1522) cirmero válasza AYEL (#1521) üzenetére


cirmero
csendes tag

Szia!
Szerintem a sata lemezre gondolsz, az szokott problémás lenni xp telepítés alatt. Biosban a Sata native módot kell kikapcsolni, ha kész a telepítés utána meg bekapcsolni. Legalább is én ezt szoktam :)

(#1523) sompetike


sompetike
aktív tag

segitsetek már lécci.szeretnék egy tvtunert a notihoz.milyet ajánlotok?a noti az pavilion9207us.usb,vagy pcmcia legyen.thx.

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#1524) xcbiker válasza cirmero (#1522) üzenetére


xcbiker
addikt

az még nem sata-s.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1525) cirmero válasza xcbiker (#1524) üzenetére


cirmero
csendes tag

Jaaa, azt nem tudtam... :))

(#1526) LALA_kiraly válasza marsu (#1519) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Ja. Ha első alapján viszi a másodikat. Mivel belölre tettem az 533asat, az alsó 667eset is azon hajtja. Így megy szépen, míg a fordítva sehogy se ment.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#1527) kew


kew
senior tag

hali!

nah ma rendeltem én is egy hp gépezetet, remélem sok örömet fog okozni :K
innen egy 6715b-t, elég izmos ketyerének tűnik :) ráadásul kamatmentes részletre adják, így eléggé baráti :)
Annyi a hátránya, hogy nincs raktáron, mert elkapkodták, várni kell 2-3 hetet :(

Egyébként minden ok ezzel a típussal, ugye? Eddig nem nagyon olvastam róla negatívumokat.

(#1528) _Hunter_ válasza cirmero (#1520) üzenetére


_Hunter_
őstag

Szia!
Én a múlt héten upgradeltem egy 6120-ról 8510p-re.
Szerintem nagyon jó laptop. A választásnál igaz korlátozott voltam, mivel mindenképen HP notit kellett választani, de úgy gondolom, hogy a 8510 széria ebben a szegmensben nagyon jó.
Gondolom a 8510w-nek is hasonló jó tulajdonságai vannak mint a 8510p-nek. Pár tesztet lehet róluk olvasni, de ha kérdésed van nyugodtan.

Jah és nettó 370e volt az ár.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1529) marsu válasza AYEL (#1521) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Valószínűleg a boot sorrendet kell beállítanod. Ha eddig a HDD volt az első, akkor célszerű megváltoztarni, és a CD ROM-ot beállítani "first boot device"-nak. Ha CD-ről bootol, akkor már elindul a telepítő. Ha a HDD az első akkor a Windows indul a telepítő helyett.

;)

Press any key to continue ...

(#1530) marsu válasza _Hunter_ (#1528) üzenetére


marsu
addikt

Gratu az új notihoz ....

Ennyi pénzért már megkapod a csúcstechnikát és a minőséget.

:K

Press any key to continue ...

(#1531) sompetike válasza marsu (#1530) üzenetére


sompetike
aktív tag

sztem itthon nagyon drága ez de mindjárt utána nézzek a kinti árnak mennyi...

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#1532) sompetike válasza sompetike (#1531) üzenetére


sompetike
aktív tag

hát nem sokkal olcsobb kint sem 400eft-ért van brutto.
annyira akkor nem is volt drága.

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#1533) _Hunter_ válasza marsu (#1530) üzenetére


_Hunter_
őstag

Thx.
Ami tény, hogy nagyon el lett találva. Igaz egy beépített webcam még dukált volna szerintem, de nem is tudom, hogy egyeltalán van e olyan HP noti amiben van.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1534) polip


polip
addikt

beírom, hátha:

teljesen új HP dokkoló (Advanced Docking Station 2005/2006) eladó. Megrendelték de mégsem kellett: ár 40.000!!

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1535) rhonin válasza _Hunter_ (#1533) üzenetére


rhonin
senior tag

igen van ha jóltudom akkor majdnem az összes hp pavilionban van webcamera (1,3mpixeles ;) ). :)

(#1536) _Hunter_ válasza polip (#1534) üzenetére


_Hunter_
őstag

Nem leszólásból modom, de Hpshopnál 33.990 bruttó az Advanced dokkoló.
Amúgy jó kis cucc, igaz én sima dokkolót használok a laptophoz.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1537) polip válasza _Hunter_ (#1536) üzenetére


polip
addikt

hűű ezt nem láttam :)

átárazva nálam is! :D természetesen

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1538) sompetike válasza _Hunter_ (#1533) üzenetére


sompetike
aktív tag

ja.ja az enyémbe is van.kellett egy kis idö mig müküdésre birtam az msn-el...csak az az idiota kék led ne világitana mellette ha muxik a webcam

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#1539) marsu válasza RedWing (#1511) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

A megoldást a BIOS beállításoknál találod:

BIOS -> Advanced -> Device Options -> Embedded W-LAN Device Tatio -> Enable

;)

Press any key to continue ...

(#1540) yash


yash
senior tag

nekem a dokkolóm egy USB hub meghosszabbitott USB kábele és a tápkábel :) ez itthonra még annyival jobb is, mint a docking station, hogy tizede árban, és viszont könnyebb lerántani a gépet róla, mint egy docking stationről (hiába, nem olyan eccerű rájátszani azért)

(#1541) BPFeri


BPFeri
senior tag

Sziasztok ! :R

Segítséget kérnék.. egy NOTI -val (N610c) kapcsolatban.
Vmi gomb (kombináció) hatására (amit sikerült megnyomnom) összeugrott a képernyő ugy kb a 3/4-re és nem tudom visszaállítani !!!
Teljesen olvasható , szép éles a kép csak jóval kisebb mint a teljes kijelző !
Hogyan tudnám visszacsalni eredeti (teljes) képenyőre ?

Üdv, F.

....

(#1542) BPFeri válasza BPFeri (#1541) üzenetére


BPFeri
senior tag

Bocsi már nem aktuális.. :R :R :R

VGA driver fríssítés megoldotta problémám !

Köszi & üdv,

F.

....

(#1543) Patentcsávó


Patentcsávó
tag

Sziasztok!

Én is tulaja lettem egy HP notinak, HP6710b!

Nem sokat tudtam tesztelni, eddig bevált és tetszik is, fürge kis gép és az aksija is jó hosszú ideig bírja!

Ami nem tetszik, hogy van rajta előtelepített op. rendszer(VISTA) és az feltesz minden kacatot és nem tudom én eldönteni, hogy mit szeretnék feltelepíteni!
Ja meg nem adnak hozzá semmi cd/dvd-t amin lenne op. rendszer és driverek!!!
Bár utóbbiakat le tudom tölteni a hp oldaláról, de szerintem ennyi pénzért simán beleférne!

Amúgy királyság az egész.

Üdv,
Patent

Majd én tudom...

(#1544) Onton válasza Patentcsávó (#1543) üzenetére


Onton
csendes tag

Ha annyira szeretnéd,hogy az oprendszer amit mellékelt a HP,akkor kiírhatod DVD(kre) a HP Backup programjával windows alatt ki tudod írni. (de elvileg ezt időközönként fel is kellene ajánlja a program)
Nekem a Windows XP-t (beintegrálva a driverekkel) 2 DVD-re írta ki.

(#1545) Onton válasza polip (#1534) üzenetére


Onton
csendes tag

nagyon noob kérdés,de ez mire is jó?:)
Csak annyit tudok,hogy lesz több USB,meg egyébb csatlakoztatási lehetőség,de bővebben mire is jó 1 dokkoló?

Létezik olyan dokkoló ami tartalmaz viszonylag újabb VGA kártyát? (aminek köszönhetően fel lehet javítani a grafikus teljesítményét a notebooknak) Neten rákerestem,de csak olyat találtam ami 1-4Mb-osat tartalmaz..

(#1546) Patentcsávó


Patentcsávó
tag

Memóriát szerettem volna bővíteni, le is vettem a hátsó deklit, de csak egy üres slot-ot láttam ami természetesen a második ram helye, de hol találom a jelenlegit amit ki szeretnék venni(1 db 1 GB-os)?
Az létezik, hogy a wireless modul alatt rejtőzik amit szintén ki kell bontani a házból és ekkor tudom kivenni a jelenlegit?
Vagy a hdd alatt lehet?

Köszi a segítséget!
Patent

Majd én tudom...

(#1547) xcbiker válasza Patentcsávó (#1546) üzenetére


xcbiker
addikt

a billentyűzet alatt van.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1548) Patentcsávó válasza xcbiker (#1547) üzenetére


Patentcsávó
tag

Én azt házilag ki tudom cserélni?

Majd én tudom...

(#1549) _Hunter_ válasza Onton (#1545) üzenetére


_Hunter_
őstag

Dokkoló válogatja, hogy pontosan miket is tud.
Elvileg a sima dokkolón 4 USB, PS2 csati, vga csati, hálózat, meg azt hiszem van még valami. Majd meglesem a cégnél.
Advanced kicsivel többet tud. 6 USB no meg lehet bele szerelni DVD írót (vagy más optikai drive-t). Igaz hasonlóan slim verziót fogad, mint a notik általában.

Előbb. volt egy hsz. hogy nehéz rájátszani. Nah ezt még nem tapasztaltam.

Ami az előnye egy ilyennek. Pl. ha cégnél használod a notit és mondjuk egy nagyobb monitoron vagy akár két montitoron szeretnéd a munkádat elvégezni, vagy másik billentyúzeten, egérrel akkor csak egy kattintás és már megy is. Még a notit sem kell kinyitni, hozzá és nem kell a kábelekkel szórakozni.
Még egy előnye talán az, hogy megemeli a noti hátát, így könnyebben jut levegőzhöz az alsó venti.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1550) polip válasza Onton (#1545) üzenetére


polip
addikt

nos hát erre jó: [link]

amúgy mindenre...nekem otthon egy 19"-os wide monitorom van, BT-om, s-video-n a tv-re a kép, audio a hifibe, a telefonom USB csatija, a fényképezőm USB csatija, a dokkolóba még egy vinyó, külső dvd író, nyomtató, egér, billentyű és nem jut több eszembe még mi van beledugva...

ha ezt minden este be kellene dugdalni a notiba, illetve mindig, amikor arrébbviszem, bizti rohamot kapnék

hát erre való...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.