Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1851) RedWing


RedWing
aktív tag

Sziasztok!
A kövtkezőproblémával fordulnék hozzátok:
Adott egy nx6125 (Sempron) noti, aminek sajnálatosan elszállt a hdd-je.
Már nem garis, szóval vennem kell bele egy újat.
Hallottam olyanokat, h. meg van szabva mekkora kapacitásút lehet belerakni.
Eddig egy 60 Gb-os Seagate 4200.2-es volt benne, ehelyett szeretnék egy
80 GB-os Samsung 5400.8-at. Szerintetek lehet gond vele, vagy működni fog rendesen?
Előre is köszönöm a segítséget!!! :R
Üdv!

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#1852) xcbiker válasza RedWing (#1851) üzenetére


xcbiker
addikt

menni fog benne.
akár egy 120-ast is lekezel.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1853) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Hali holnap veszek hpq 1015 gépet ez már a 2dik. az előző inteles hulladék volt már nagyon elegem volt belöle. Ez AMD-s tuti jobb lesz. majd beszámolok róla.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#1854) RedWing válasza xcbiker (#1852) üzenetére


RedWing
aktív tag

Ó, remek! :C
Köszönöm szépen! :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#1855) xcbiker válasza Jon Mathias (#1853) üzenetére


xcbiker
addikt

1015? az milyen? Valamiről nagyon lemaradtam... :F :F

...közben leesett. Compaq EVO n1015-re gondolsz.

Szerintem annyival nem lesz jobb. Én inkább vennék egy korszerű inteleset, még akár celeronosat, de az amd-vel sincs bajom,... mint egy régit.
(nagy, nehéz, aksi is bizonytalan, sosem tudhatod mikor döglik be és gari nélkül mehetsz az Istenhez panaszra, vagy ráköltöd azt a + pénzt, amiért már egy új garis notid lenne.)

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1856) zedii válasza wwhy (#1847) üzenetére


zedii
aktív tag

nekem két hónap kellett hozzá. baromira nehezen vette a szemem az apró bötüket. most viszont baró jónak tartom. :C

(#1857) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Nincs az az isten hogy mégyszer intelest vegyek!!! "mert hülye azért nem vagyok" nem hogy még cerkásat fújj gyűlölőm.1szer elég volt a cerkából + a 0 teljesítményéből . szívtam vele eleget örülök hogy eladtam! ha meg vennék újjat KITÁRÓLAG AMD vennél pl nx6125. az meg hülyeség hogy jobban melegszenek.tesómnak egy fs7600 gépe van már legalább 2 éve de soha nem volt baja a melegedéssel. A haverom koros gépe 2 óra után olyan forró tojás lehet rajta sütni. Amúgy havertol veszem olcsó és megbízom benne. cserélni kell wincsit + dvd benne azért ennyi az akksi kb még 30-45p bír. de holnap jobban fogom tudni.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#1858) wwhy válasza xcbiker (#1849) üzenetére


wwhy
veterán

Köszi (és másoknak is!). Lehet, h hülye kérdés, de az 1680*1050-es felbontás ugyanakkora/egyforma méretű karaktereket ad 22-es TFT-n és 15,4-es notin is :F mert ha igen, akkor tudom, h mekkor az akkora ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1859) Adrián29 válasza xcbiker (#1855) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Szia!
Lekezeli a nw9440-es a 250 Gb-os merevlemezt?

Válaszodat előre is köszönöm!

Üdv:mindenkinek!

(#1860) xcbiker válasza Jon Mathias (#1857) üzenetére


xcbiker
addikt

A korlátoltság ellen nem tudok tenni, csinálj azt amit akarsz!

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1861) xcbiker válasza Adrián29 (#1859) üzenetére


xcbiker
addikt

persze, lekezeli.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1862) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Sziasztok!

Új vagyok még itt a fórumban, de máris egy kérdéssel kezdeném:

HP nx6310-nél ha bedugok egy fejhallgatót a bemenetbe nem hallgat el a hangszóró, hanem mindkettő szól (fejhallgató+ speaker).
XP alatt csak a speaker szól fejhallgató egyáltalán nem.
Vista alatt meg mindkettő.
Ebből gondolom driver hiba lehet. Sokféle drivert próbáltam. Valakinek vmi tapasztalata?

Előre is köszi!

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#1863) yash válasza J00hnny (#1862) üzenetére


yash
senior tag

Ez nem szoftveres probléma elvileg... biztos, hogy tövig benyomtad a jack dugót? Mert olyankor szokott csinálni ilyet, ha még 1 mm-t kilóg.

(#1864) J00hnny válasza yash (#1863) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Persze benyomtam tövig:))

Vista alatt szól is füles, de a speaker nem némul. XP alatt meg se mukkan csak a speaker.

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#1865) BluEyes válasza J00hnny (#1864) üzenetére


BluEyes
őstag

Ennek semmi köze OS-hez vagy driverhez. A kimeneten egy olyan aljzat van, amiben belül egy bontható érintkező van. Amikor nincs bedugva a füles, ezek az érintkezők zárva vannak, és a hangszóró szól. Viszont ha bedugod a fülest, a dugó szétnyitja az érintkezőket, így leválasztja a hangszórókat.
Tehát egy egyszerű mechanikus problémád van. A kis méretű jack is kétféle lehet, 2,5 és 3,5 mm átmérőjű, a nagy jack 6,3-as. A notidba a 3,5 millis való, ha kisebbet dugsz bele, értelemszerűen nem fogja bontani a hangszórók felé az áramkört, mert nem elég vastag.
Itt vannak képek, rajzok: link
Lehet hibás is az aljzat, akkor forrasztás, garis csere stb. a megoldás.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1866) Adrián29 válasza xcbiker (#1861) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Köszi! :R

(#1867) J00hnny válasza BluEyes (#1865) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Szia!

Bármilyen fejhallgatóval ezt csinálja = A fejhallgató jó
A HP honlapján lévő vistas driverrel = meg se mukkan a fejhallgató (csak a speaker)
Másmilyen driver = Mindkettő szól (fejhallgató+speaker)

Ezért gondoltam driver gond lehet

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#1868) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Nos megvettem! teljesen elégedett vagyok! gyors jó az akksia. nem celeronfos! az előző gépem amúgy nx6110 volt attol ez 1000szer jobb. há igen mégis csak AMD.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#1869) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Helló!

Adott egy nx6310 Noti (C2D T5500)! Minden teljesen ok (kopp kopp)!
Ha szeretném a ventilátorát és a hűtőbordát kitisztítani a pormacskától akkor ahhoz hogy álljak neki? Egyáltalán nekifogjak saját magam, vagy vigyem inkább szervízbe? Nagy meló, bonyolult? Azt látom hogy az alján szinte az összes csavart ki kell hogy szedjem. De utánna könnyen lejön az alja, vagy van valami trükkje?
Ehhez kérnék egy kis segítséget.
ELőre is köszönöm!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#1870) tzimash válasza tuzpenge (#1869) üzenetére


tzimash
őstag

asszem elég csak a bill csavarjait kicsavarni a hátlapon. aztán megfordit, kijelző felnyit, 4 billentyü pöcök lehúz, bill felemel. eddig olyan mint a 6320-as, de gondolom belül is hasonló.
4 csavar fogja a bordát, a ventit most megnem mondom mennyi... 2 v 4. elég ritkán gyártjuk ezt a tipust.
amugy gari ugrik, ha belepiszkálsz nem?

[ Szerkesztve ]

(#1871) tuzpenge válasza tzimash (#1870) üzenetére


tuzpenge
őstag

Most akkor elég a billentyüt kiszedni? Ez tuti? Akkor nem is olyan nagy meló. Az elsőszámú memóriamodul cseréjéhez is ezt kell csinálni, és ott a gari sem ugrik még(ha jól tudom). A gari ugrik, ha észreveszik. De honnan vennék észre?

ˣ

(#1872) ANT válasza wwhy (#1858) üzenetére


ANT
őstag

Szerintem nagyon nagy eltérés lesz! Ugyanakkora felbontásnál a nagyobb kijelzőn fizikailag nagyobb méretűek a pixelek, azaz ott nagyobb méretűek a karakterek. (Pl. 4:3 viszonylatban egy 17" és 19" kijelző 1280x1024-ben ég és föld!)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1873) tzimash válasza tuzpenge (#1871) üzenetére


tzimash
őstag

99% :) azért nem 100, mert csak nc6320-ast raktam össze eddig, 6310-est még nem, meg már nem is fogok, mert nem gyártjuk már, de a 2 gép nagyon hasonló. meg amiket eddig megismertem melóban, mindnél elég lenne csak a billt eltávolitani, hogy megtakaritsd a ventit.

(#1874) suhanc78


suhanc78
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Olyan kérdésem lenne hogy valaki szedett már szét hp nx 9020 tipusu laptopot?
Procit szeretnék cserélni csak nem jön szét középen.

(#1875) xcbiker válasza tuzpenge (#1871) üzenetére


xcbiker
addikt

elég a billentyűzetet kiszedni.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1876) Trodat


Trodat
csendes tag

Sziasztok

Nekem egy nx5000 em van, és olyan problémám akadt hogy miután újra telepítetem az xp-t állandóan bontja a vezeték nélküli kapcsolatot, egy darabig megy utána szakad, majd megint kapcsolódik .
Ahogy észre vettem inkább akkor szakad meg ha elkezdek böngészni!

Jó lenne valami hasznos ötlet.

Előre is köszönöm!

(#1877) xcbiker válasza Trodat (#1876) üzenetére


xcbiker
addikt

driver csere?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1878) Trodat válasza xcbiker (#1877) üzenetére


Trodat
csendes tag

A netröl szedtem le de csak egyfajtát találok!

(#1879) wwhy válasza ANT (#1872) üzenetére


wwhy
veterán

Hát ez az jó lenne tudni egy pixelméretet :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1880) tuzpenge válasza tzimash (#1873) üzenetére


tuzpenge
őstag

Köszönöm a válaszokat. Lehet nekiállok magam. (Még gyüjtök egy kis bátorságot.)

xcbiker: Neked is köszi!

ˣ

(#1881) soccerfan válasza wwhy (#1879) üzenetére


soccerfan
csendes tag

1680x1050
22" pixelméret: 0.282 mm
15,4" pixelméret: 0.197 mm

Én is nézegettem hasonlót, aztán végül nx6325 lett... (1400x1050) Nekem nem volt nehéz alkalmazkodni ehhez. Talán az volt furcsa egy kicsit, hogy a weblapok többsége elfér a kijelző bal felén :)

Példának: az nc8430 -as notit is szerelik ilyen (WSXGA) kijelzővel [link]
Ebben a cikkben talán ezt a felbontást fényképezték le: [link]

[ Szerkesztve ]

A tűzbiztonság nem tréfa fiam!

(#1882) wwhy válasza soccerfan (#1881) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönom! :R épp a kijelzőről készült kép életlen, de kb. látszik, amit szeretnék :)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1883) steve10


steve10
csendes tag

Sziasztok!

HP Pavilion dv2000: Core Duo T2400 1.83 GHz, 1 GB DDR2 RAM, 80 GB HDD, SD/MMC Card reader, 8X DVD író, Intel GMA-950 128 DDR VGA Ezzel a géppel kapcsolatban van valakinek konkrét tapasztalata? Zaj, akku, képernyő, stb...

Előre is köszi a válaszokat!
Steve10

Jeruzsálembe mentem! Jézus

(#1884) sompetike válasza steve10 (#1883) üzenetére


sompetike
aktív tag

nekem dv9207 van 17"kijelzövel.6cellás akksi.1,73mhz intel centrino duo 1,gb ram+ geforce go 7600 256mbyte vga kari 120gb vinyo +dual layer dvd iro.memoria kártya olvasoja és hdmi csatlakozo is van rajt-
szal az akksi csak net wifivel 2ora 50perc.nagyon csendes,a kijelzö pixelhiba mentes.szép.s olyan szépen van lefestve a külseje zongoralakk fekete,vékony hajszál mintával....

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#1885) Trodat válasza xcbiker (#1877) üzenetére


Trodat
csendes tag

Köszi a tipp-et!
Driver csere bejött!

(#1886) karantÉN


karantÉN
aktív tag

ÜDv minden kedves Hp tuljanak és Ph-s kollegának :))

noti vásár elött állok és lenne 1-2 kérdésem a Hp compaq 6720s el kapcsolatban !
Nemismerem ezekben a vga kártyát pl ebben ez van : 128 MB Intel GMA X3100
ezeken gondolom már simán lehet DVD filmeket nézni nem úgy mint a gépemben lévő 4 mb oson ?
Én itt néztem a specifikációkat : [link]
Van az egyéb port nál olyan hogy Express Card slot / VGA ezek szerint lehet bele másik vga-t rakni ?
egyenlőre ennyit szerettem volna megtudni !
üdv és várom a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

6543210

(#1887) Forest_roby


Forest_roby
őstag

HI!

Van egy Compaq presario F500 -as notim. ( kozelebem tudok mondani )
Vista volt rajta alapbol, de leszedtem es telepitettem ra egy xp sp2 -t.
alaplap, vga, wireless driver szepen fel is ment, de a hangkartyaval nem tudok mit kezdeni... :(

Everest szerint a hangkartyam:
nVIDIA nForce 430 (MCP51) - High Definition Audio Controller

probalkoztam a hp oldalon levo hasonlo notik drivereivel, de nem volt jo...
pl.: [link]
ez nagyon igeretes volt, innen tettem fel a wifi-t is + az alaplapi drivert is, bar az az nvidia oldalarol is felment....

No, lenyeg az, hogy nem talalok mukodo audio drivert....

Kezdek kifogyni a lehetosegekbol. Remelem tudtok segiteni!

Elore is koszi

Forest

[ Szerkesztve ]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#1888) Cloud_s


Cloud_s
aktív tag

Most én vagyok vaksi, vagy az nx/nc szériához tényleg eltűntek a driverek? :F [link]

(#1889) soccerfan válasza Cloud_s (#1888) üzenetére


soccerfan
csendes tag

Hmm... Sztem is volt innen hivatkozás ezekhez a szériákhoz :((
Én biztos, ami biztos alapon anno elmentettem a notim drivereihez vezető linket, és az még él.
Innen kicsit visszafelé keresgéltem... [link]
Hogy a főoldalról miként lehet ide eljutni most nincs kedvem kitalálni :U
Lényeg, hogy megvan még ;)

A tűzbiztonság nem tréfa fiam!

(#1890) Cloud_s válasza soccerfan (#1889) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Köszi! Biztos csak karbantartanak...

(#1891) karantÉN


karantÉN
aktív tag

valaki esetleg #1886?

6543210

(#1892) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Helló!
Na ma rávettem magam hogy szétszedjem és kitisztítsam a ventilátort és a bordát (nx6310).
Valóban úgy kellet csinálni ahogy azt tzimash és xcbiker is mondta.
Szóval billentyű ki és már látható is volt a venti. Azt két csavar fogta. Kicsavartam és kész is volt. Viszont nagy megdöbbenésemre egyáltalán nem volt eltömödve, a borda se a venti se. Havernak az msi-je ugyan olyan idős mint az enyém de az övé nem látszott a szösztől! Elképesztő. Valószínűleg a kialakitás miatt van ekkora különbség, vagy nemtom.
Mindenesetre szét se kellett volna szednem, de hát a kiváncsiság az hajtott! Meg így legalább megnyugodtam.

Amúgy mennyi időközönként kellene ezt a típust tisztítani?

Üdv!

ˣ

(#1893) sompetike


sompetike
aktív tag

hello.kéne egy kis help

feltettem a notira crysis prg-ot,s nem jo a kép,már utána jártam,hogy frissiteni kéne a vga kártya driver-jét.igen ám de a hp oldalán nincs frissebb a forceware98nál amit az nvdia kiadott s jo a game-hez az 169 sorszámu.sztetek rátehetem a geforce go7600 gyári hp driver helyett azt amit a nvidia kiadott?thx

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#1894) suhanc78


suhanc78
csendes tag

Sziasztok.
Van 1 hp nx 9020 laptopom,felépitésre nem értek hozzá mert mindig is asztali gépem volt.
Szeretnék benne vinyot cserélni,tudnekem valaki segiteni hogy mi alapján válasszak?
Természetesen nagyobbat mint a meglévö 30Gb de van sata ata pata meg a fene tudja még mien,sajna nem tom mi a különbség.

(#1895) parandroid válasza suhanc78 (#1894) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Gyakorlatilag bármilyen 2,5"-es PATA (IDE) meghajtó jó bele. A szerelésben segíthet ez a link: [link].

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1896) parandroid válasza karantÉN (#1886) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez pillanatnyilag a piacon lévő egyik legerősebb integrált VGA. JÁtékra korlátozottan alkalmas, ennél sokkal gyengébb integrált notebook VGA-val is játszottam már NFS U2-t és CS Source-ot.

Másik VGA notebookba házilag nem szerelhető. Többnyire szervizben sem. Elméletileg némelyik gépben lehetséges a csere, de a VGA ára vetekszik egy új gépével, emellett elvileg csak notebook-összeszerelők vásárolhatnak ilyesmit.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1897) parandroid válasza sompetike (#1893) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az nvidia oldalán a letöltésnél eleve ki kell választanod a VGA sorozatát, a mobil VGA-k (GeForce Go) külön kategóriában vannak, ott válaszd ki a tiédhez legközelebbi sorozatot, és automatikusan felajánlja a szerinte legoptimálisabb drivert.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1898) parandroid válasza tuzpenge (#1892) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Attól függően, hogy milyen környezetben használod, évente-kétéventte elég tisztítani. Persze ha extrém helyen (műhelyben, szabadban) használod, akkor sűrűbben is ráfér.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1899) tuzpenge válasza parandroid (#1898) üzenetére


tuzpenge
őstag

Még olyan kédésem lenne, hogy ez a gép (nx6310) mehet e 0-24 órát folyamatosan egész héten? Vagy néha azért ki kell kapcsolni. Árt e neki ha állandóan megy (letöltés)?

ˣ

(#1900) yash válasza tuzpenge (#1899) üzenetére


yash
senior tag

elvileg nem árt, az enyém éjjel-nappal megy, de ez nc széria. 3 év garival :U a letöltés nem egy nagy cucc, azzal mehet éjjel nappal szerintem. monitort állitsd auto-kikapcsra, letöltöprogid minél magasabb memoriahasználattal gyorsitotárazzon (pl 30 megás szeletenként irkálja csak ki vinyora), minden procipörgető alkalmazást állits le... tehát, minél kevesebb alkatrész legyen aktiv, amikor éppen nem használod a gépet intenziven... ja és, keress neki egy hüvös helyet, az sem árt. ezek csak tippek, de az alkatrészek élettartamát növelhetik. én félig be is szoktam hajtani a kijelzöt (még éppen nem aktiválódik a sleep), igy még poros sem lesz annyira a belseje ;)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.