Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#951) RexpecT


RexpecT
addikt

Majd köv gépindításnál megnézem.
Nekem összesen 1 Gb van a gépbe a sajátgépnél 896 mb ramot mutat.Tehát 128 megát vesz le.

(#952) frizso


frizso
senior tag

Hi, prószálgattam a A T5600 procim alap feszét (1,15v) csökkenteni NHC-vel és arra jutottam, hogy 0,95 volton 1833Mhz mellett stabil :Y Ez a minimális fesz ami adható neki!
Ez normális, hogy ilyen alacsony feszen is stabil, vagy minden notinál így van :F

(#953) BluEyes válasza frizso (#952) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem noti, hanem proci függő, és teljesen normális. Gondolj bele, hogy ha egy proci feszemelés nélkül megy stabilan mondjuk 30%-kal a gyári sebesség fölött, akkor miért is ne menne kisebb fesszel is a gyári sebességen?
Teszteld be jól leterhelve, és ha stabil, örülj neki oszt hagyd így.


[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#954) frizso válasza BluEyes (#953) üzenetére


frizso
senior tag

Most is 2 Orthos fut rajta, meg egy film! Eddig atom stabil :D
Minimál feszt, miért nem engedi 0,95voltál jobban csökkenteni?

Tuningolni hogyn lehet noti procit?
Van rá valami progi?
Clockgen progit prószáltam, de nincs benne az alaplapi chipsetem :(((

[Szerkesztve]

(#955) Greeman válasza westlake (#918) üzenetére


Greeman
csendes tag

Hardverelem sérült? De mitől? Én nem dobáltam :Y :F
Amugy az a baja az akkunak, hogy régen 2:45ig birta. Most elöször 2:05-t ir ki. Aztán 1:45, aztán 1:05, és össze-vissza ingadozik...

(#956) westlake válasza Greeman (#955) üzenetére


westlake
félisten

irany a hp markaszerviz... majd jol letesztelik

[Szerkesztve]

Play nice!

(#957) kippa válasza cucka (#941) üzenetére


kippa
csendes tag

Valami ilyesmire gondoltam. Akkor ez HDD független és vehetek másikat nyugodtan?
Az illetéktelen hozzáférés megakaályozása DriveLock néven szerepel a bios-ban.
köszi

(#958) cucka válasza Darth_Revan (#949) üzenetére


cucka
addikt

hát ha a szabad memória mennyiségét nézed, akkor nem. nálam most 2 gigából 17 mega szabad, ~1.5giga pedig cache. ez, akármennyire hihetetlen, de jó dolog, ugyanis a rengeteg kihasználatlan memóriától nem lesz gyorsabb a gép, ha viszont igyekszünk minél hatékonyabban cache-elni a vinyó tartalmát, akkor meg igen. a vista pontosan ezt csinálja, ha meg éppen valamelyik programnak memóriára van szüksége, akkor a cache-elt cuccokat úgyis azonnal kidobálja.

(#959) cucka válasza kippa (#957) üzenetére


cucka
addikt

igen, vehetsz. a gyári hp vinyók (és memóriák) meg az ''utángyártottak'' között annyi különbség van, hogy a gyári háromszor drágább. (az én nx7400-amban is egy kutyaközönséges fujitsu (?) vinyó volt, pedig annál is alapfelszerelés ez a protection micsoda)

[Szerkesztve]

(#960) westlake válasza cucka (#959) üzenetére


westlake
félisten

egy notebooknal csak a burkolati elemek, a muanyagok, az alaplapok es a billentyuzetek nem kompatibilisek egymassal... minden mas igen ;)

Play nice!

(#961) Adrián29 válasza frizso (#952) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Nem is tudtam,hogy a notebook-at is szokták tunningolni:)
Én tuti nem merném kipróbálni.

Üdv!

(#962) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#944) üzenetére


Darth_Revan
veterán

up (az 1. pontban kérdezettnek :) )

(#963) yash


yash
senior tag

Hát, sajnos be kell, hogy véssek egy óriási fekete pontot a HP-nak. Az 525ezres gépem alja kopott, és kiderült, hogy nem anyagában festett a müanyag... :(((

(#964) westlake válasza yash (#963) üzenetére


westlake
félisten

m ia pontos tipusa?
mod: oke, mar latom..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#965) xcbiker válasza westlake (#964) üzenetére


xcbiker
addikt

ott van az adatlapján! ;)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#966) Adrián29 válasza yash (#963) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Úhh ez nagyon gáz :(

(#967) Darth_Revan válasza RexpecT (#946) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nah kipróbáltam én is a 7.7-es drivert (korábban csa ka 7.6ost próbáltam ki),edig nekem ugyanolyannak tűnik,mint a régi. Half Life 2-ben próbáltam...1 grafikai bugot,ami a régivel volt,javított az új,viszont megjelent 1 új grafikai bug a régi helyébe (ami talán még idegesítőbb is)... :(

[Szerkesztve]

(#968) RexpecT válasza Darth_Revan (#967) üzenetére


RexpecT
addikt

Végülis eddig egész jó ( leszámítva a Control Centeres cuccot és az eseménynaplós cuccot) majd ha lesz idöm meg kedvem felrakom a Wow-ot megnézem azzal mi a helyzet.

(#969) Darth_Revan válasza RexpecT (#968) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Én inkább visszateszem a régi drivert,mert a HL2-ben a bug amit az új hozott,2-3x idegesítőbb,mint a régi.

(#970) frizso válasza Adrián29 (#961) üzenetére


frizso
senior tag

Azt nem tudom, hogy szokás-e tunigolni, de én kipróbálnám!!!
Azaz a videókarit go7600 már sikerült is a a Gyári 450/380-ról felhúzni 565/460-ra és itt még stabil és semmivel sem melegszik jobban!!! De a teljesítménye nagyon sokat nőtt!
Alap 3dmark2005: 3447pötty
Tuning 3dmark2005: 4463pötty

(#971) Darth_Revan válasza frizso (#970) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Milyen progi(ka)t használsz a tuningoláshoz?

(#972) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#969) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nah ennyit erről,visszatettem a régi eredeti drivert,ennek köszönhetően már nincs a korábban tapasztalt grafikai bug a HL2-ben,viszont(!) megjelent egy újabb bug,ami még a másik 2nél is idegesítőbb...nemtom,de amint hozzányúlok a VGA driverhez,csak rosszabb lesz... :W Lehet inkább ledúrom az egész XP-t és megnézem Vista hogy megy rajta...

(#973) Adrián29 válasza Darth_Revan (#971) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Ugyanerre vagyok én is kiváncsi.Gondolom ha valami gond lesz igy akkor ugrott a garancia...

(#974) frizso válasza Darth_Revan (#971) üzenetére


frizso
senior tag

Videókarit simán, COOLBITS.reg + Riva Tuner, bár a riva nem is kellene, mert a Coolbits.reg regisztrálás után az Nvidia panelen feldobja az órajelek tuningolási lehetőségét! Van olyan funkció, hogy optimál órajel beállítás észlelése, ott nekem 490/460-at állított be, de a GPU még sokkal tovább bírta a tuningot, a memómak 460 a vége! :O e felett már szemetel :(((

Proci tunig még nem jött össze :W
Próbálkoztam a Clockgen progival, de ebben sajna nincs beleintegrálva az én alaplapi chipsetem beállítása, és így a tuning elején rossz memória címzéseket ad meg. Pár másodperc és fagyi! :O Biosból sajna nem lehet tuningolni!

(#975) Adrián29 válasza Darth_Revan (#972) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Fura,de nekem elösször Vista volt fent,de ott bizony nekem gondjim voltak.Párszor a kép elhomályosodott olyan volt mintha áramütés érte volna.
Felraktam a XP-t és minden jól működik.

(#976) frizso válasza Adrián29 (#973) üzenetére


frizso
senior tag

Mi gond lehetne?
Annyira túl vannak biztosítva a notik, hogy a tuning felső határa előtt figyelmeztetett a progi, hogy hé öreg ez má kicsit sok lesz, vegyé vissza, és autómatán visszaállt!!!
Ha COOLBITS-al húzod a vidókarit, akkor kárt nem tudsz tenni benne, mert végleges beállítás előtt teszteli az általad beállított értékeket és ha nem megfelelő (tehát hibázik, vagy káros) autómatán visszaállítja az uccsó jó beállított értéket!!! A lényeg, hogy ne nagy léptékben menjél felfelé, mert akkor előfordulhat az is, hogy kifagy a gép :DDD

(#977) Adrián29 válasza frizso (#976) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Ok,most már minden világos. ;)

(#978) Sücizoli válasza snowflake (#897) üzenetére


Sücizoli
csendes tag

Szia!

Ubuntu 7.04 disztóm van.

Hol tudom ezt a boot paramétert megadni?
pci=noacpi

(#979) RexpecT válasza Darth_Revan (#972) üzenetére


RexpecT
addikt

Én ha találok valami uj drivert akkor mindig ujrarakom az Xp-t is.

(#980) Adrián29 válasza RexpecT (#979) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Bármilyen új drivert találsz te ujrarakod teljesen a rendszert?

(#981) RexpecT válasza Adrián29 (#980) üzenetére


RexpecT
addikt

Letöltöm és ha ujrarakom a rendszert akkor már azzal a driverrel rakom fel.(Kb havonta szoktam telepíteni a Windowst).

(#982) polip válasza RexpecT (#981) üzenetére


polip
addikt

nem akarok semmiképp kötekedőnek tűnni...de ennek mi az értelme? én boldog vok, ha stabil a cuccom :) eszembe nem jut újrarakni, ha kijön vmi driver :C

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#983) Adrián29 válasza polip (#982) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Minden ember más.Valakinek igy,valakinek úgy a jó :)

(#984) polip válasza Adrián29 (#983) üzenetére


polip
addikt

no igen...erről kár lenne vitát nyitni...

én a miértet keresem :) miért jó így? :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#985) CartoonN


CartoonN
csendes tag

Üdv. emberek!

HP 510-hez Vista alá nincs semmi driver?
Legalábbis nem találok az oldalukon, csak a HP Update van ott.

Ill. XP Prof. alá melyik chipset-et kell felrakni?

Intel Chipset Installation Utility for ICH7
vagy ezt?
Intel Chipset Installation Utility

:R

(#986) Adrián29 válasza polip (#984) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Azt nem tom :)
Talán valaki nagy jelentőséget tulajdonít a driver frissitésnek.
Múlthéten vettem meg a notimat,feltelepítettem a rendszert.És minden ok.Tudom,ált több idő kell míg egy rendszer beáll,de most megvagyok vele elégedve.
Eszem ágában sincs ujratelepíteni a rendszert :R

(#987) Adrián29 válasza CartoonN (#985) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Igaz nekem más a gépem,de én ezt raktam fel:Intel Chipset Installation Utility for ICH7
Bár nem 100%-ék.

Üdv!

(#988) westlake válasza RexpecT (#979) üzenetére


westlake
félisten

szerintem te nem ezt akartad irni, hanem azt, hogy midig leszeded a legujabb drivereket es ha valamilyen oknal fogva ujra kell telepitened az xp-t, akkor mar a legujabb drivereket telepited fel.. nem? (szal szerintem inkabb eloszor kerdezzetek ra, hogy az illeto mit is akart valojaban irni, aztan ha biztositott afelol, hogy ''igen, azt'', akkor utana nyugodtan lehet rajta csodalkozni ;) )

Play nice!

(#989) Adrián29 válasza westlake (#988) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Azért így már mindjárt más az értelme :B

(#990) westlake válasza CartoonN (#985) üzenetére


westlake
félisten

segitenek:

intel chipset driver 8.4.0.1010 (vista & xp) [link]

en meg nem telepitettem vistat hp-s notira, igy nem tudom megmondani, hogy mennyire tamogatja driver szinten oket.. vegulis ez egy eleg uj oprendszer (tele mindenfele driverrel), igy elkepzelheto, hogy mindenhez tarsit viszonylag friss drivert.. raadasul a windows update is csidakra kepes! ne legyunk lustak hasznalni ;)

conexant hangvezerlo drivert a gyarto oldalan egyaltalan nem talaltam, intel 915 integralt videohoz agyarto oldalan nincs vistas driver, az intel wifi-hez van majusi driver, de eppen nem elerheto a letoltesi link, mashoz meg igazan nem kell driver..
,

Play nice!

(#991) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Használ valaki ilyen típusú notit? [link] HP 530 GJ269AA
Ha igen, mondana róla valami véleményt? Vistát használ hozzá? Megbízható? Egyben van a gép?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#992) RexpecT


RexpecT
addikt

Letöltöm és ha ujrarakom a rendszert akkor már azzal a driverrel rakom fel.Tehát letöltöm a drivereket és ha ugy gondolom hogy kellene egy uj Xp akkor azokkal telepítem ujra.
Pontosan azért csinálom így hogy stabil legyen a rendszerem.

(#993) Adrián29 válasza RexpecT (#992) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Teljesen igazad van! :R
Én is hasonlóan szoktam csinálni.

Üdv!

(#994) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Nem is gondoltam volna, hogy a memset ilyen jól működik a hp nx7400as gépemen winrarba 910KB/s-ről 1070KB/s-re sikerült feltornázni 2X1GB DDR2 667es mempárt, és Everestben is megugrottak az értékek!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#995) westlake válasza Sárpac (#994) üzenetére


westlake
félisten

a chipsete elegge ugyanaz, mint az asztali gepeknel.. miert ne mukodne? :U ;)

Play nice!

(#996) parandroid válasza westlake (#990) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az nc4200-on a Vista minden hardverkomponenst felismert, egyedül a hanghoz és a kártyaolvasóhoz javasolt frissítést, de azok is mentek rendesen frissítés előtt is. Persze ez nem egy új gép, ellenben elég elterjedt részegységekből épül fel.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#997) Sárpac válasza westlake (#995) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mert állítólag a notikat nem lehet tuningolni, de úgy fest mégis!:)
Már csak a clockgent kellene kipróbálni, de állítólag nem megy!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#998) westlake válasza parandroid (#996) üzenetére


westlake
félisten

a gyari vistaban levo driverekhez javasolt az update frissitest, vagy a hp.com-rol leszedheto, legfrissebb driverekhez? egyebkent erdekes, hogy a hp.com-on van vistas i915 integralt vga driver, az intel.com-on pedig nincs.. a hang es a vga driver januar 30-ai, a broadcom wlan pedig januar 15-ei..

Play nice!

(#999) westlake válasza Sárpac (#997) üzenetére


westlake
félisten

allitolag, allitolag... ki allitotta?? en mar 3 evvel ezelott felhuztam egy dothan-os asus notit 1.8 gigarol 2.6-ra ;) szerencsem volt, mert az orajel generatorat eppen tartalmazta a clockgen.. egyebkent a mostani notikkal felesleges probalkozni, mert (sajnos) a hp sajat maganak gyartatja a generatort.. magyarul olyan egyedi, hogy meg pdf sem letezik hozza, igy modosito progit sem tudnak hozza kesziteni..

Play nice!

(#1000) parandroid válasza westlake (#998) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Letöltöttem a HP oldaláról a Vista drivereket, de nem volt rájuk szükség. A Vista beépített drivereivel is ment minden. Az említett két dolognál pedig ő javasolta, hogy frissítsem.

Ezeket raktam csak fel:

SP34473 - Synaptics Touchpad
SP34478 - Media Card Reader Driver
SP34562 - Essential System Updates for Microsoft Vista
SP34702 - ADI SoundMAX AC97 Vista Audio Driver

A touchpad drivert is csak azért, mert így tudtam csak letiltani a tapipadon duplakattintást, ami az agyamra megy, amikor görgetés közben egy link fölött úgy dönt, hogy ő most duplakattint. Az Essential Systm Updates nem tudom mi, de jól hangzott, feltettem. A két ajánlott frissítést a Vista töltötte le és tette fel, miután beleegyeztem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.