Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1651) _Hunter_ válasza Patentcsávó (#1649) üzenetére


_Hunter_
őstag

Drive Encryption service szolgáltatásod fut?
Kollega kikapcsolta és utána érzékelte, hogy vagy 2-3 perc a boot. Miután visszakapcsolta megjavult a dolog.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1652) polip válasza BobChemistry (#1648) üzenetére


polip
addikt

nem illik egy hp topikban ilyet íri, de jó döntés :) bár a hp-k is nagyon jók, enm mellesleg eladási statisztikákban az USA-ban megelőzik a dell-t...ez sem véletlen

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1653) Patentcsávó válasza _Hunter_ (#1651) üzenetére


Patentcsávó
tag

Hazamegyek megnézem!
Vista alatt a service résznél?

Köszi

Majd én tudom...

(#1654) _Hunter_ válasza Patentcsávó (#1653) üzenetére


_Hunter_
őstag

Jaja. Vagy msconfig -> szolgáltatások (windows szolgáltatások elrejtését bepipálod)

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1655) zedii válasza Damage (#1470) üzenetére


zedii
aktív tag

ja, dettó ez történt velem is, bár nekem 64vistaról 32re majd xpre kellett átálnom. kaptam szépen a dvdket! :K jóhogy örülünk neki de belegondolva alap.

(#1656) zedii


zedii
aktív tag

hp 6715b noti vettem a nyáron igen sok reménnyel, aztán a hülye kompatibilitási dolgok miatt (vista 64 bit, vista 32bit) nemkevés bajom volt. igazából eslő laptopom asztali cucchozvoltam hozzá szokva így az átálás se volt egyszerű..most már viszont valamelyest összeszoktunk.
Ami még mindig zavar ,h állandóan szól a ventilátor, és alapból 46fokon van a proci és az alaplap, azán 50 fölött kezdi a rázendítést 60 tájt meg méginkább. ezzel nehezen barátkozom. meg a hülye hibaüzenetekkel is amit a vista köpött ki folyton...a héten érkezik a jóöreg xp reméljük stabil lesz.
a monitor része kiváló! azt nagyon szeretem, sebességét még mindignem merem beskatujázni, mert néha nemtudom ,h a softver - oprendszer - driver miatt vacakol vagy sem. a vista 3.0-at adott az értékelésén. :F
Kényelmes jó a billenytűzetének a kioztása , és szeretem tuladonképpen nyomkodni. hülye helyen vannak viszont az usb és hang cuccos bemenetek -eztnem értem miért nem lehetett a monito mögé tenni?-. Ami még gázos a wlan de csak is odahaza, tehát vlszínüleg bennem lesz a hiba, mert ha alvóra teszem majd wakup olom képes 10perceket is szarozni ,h meglelje a hálózatot meg csatlakozzon..mindez inetrnet kávézókban nincs, ott gondnélkül pikpak, csak az itthoni ruoterrel szarakszik . :F
összeségébe örülök neki és igen hasznos gépezet, bár lehet ,h intel mellé állnék legközelebb a hangok miatt.

(#1657) Viktor X


Viktor X
tag

Valaki nem tudja, hogy nx6325-ben "hova rejtette" a HP a másik memória foglalatot? Mert a szokásos helyen csak egy van én meg a gyárilag belerakott 512-es modult is cserélni szeretném 1gb-osra és nem akarom feleslegesen mindenfele szétszedni...

(#1658) polip válasza Viktor X (#1657) üzenetére


polip
addikt

billentyű alatt van :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1659) polip válasza zedii (#1656) üzenetére


polip
addikt

engem is szivatott a HP-m WLAN-ja a több perces töprengésekkel...de nem jöttem rá mi lehetett a gond...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1660) Viktor X válasza polip (#1658) üzenetére


Viktor X
tag

ettől tartottam :W Van valami leírás vagy tipped, hogy hogy lehet úgy szétszedni, hogy semmit nem törjek közbe el? mert előző HP-mnál cdrom csere miatt kellet lebontanom a billentyűt de annál egyszerűen lejött a "felső kis takarócsík" itt meg a billentyű felöl kioldottam a tartókat, kipattintottam mindent és fel is jön, de a kijelző felöli oldalon valami makacsul tartja, és hát sajnos elég egy törékeny darabnak nézem azt a műanyagot, úgyhogy nem nagyon mertem "feszegetni"...

(#1661) xcbiker válasza Viktor X (#1660) üzenetére


xcbiker
addikt

a 3db csavart az akku alatt kicsavartad?
bár ahhoz hogy meriát cserélj a takarót nem kell levenned.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1662) kew válasza zedii (#1656) üzenetére


kew
senior tag

64bites vistával nekem is elég lomha volt, de 32-essel szépen pörög :) XP-vel még nem próbáltam.
Neked nem nyekereg a tapipad mellett bal oldalon a ház (ha odarakom a kezem, vagy megnyomkodom, sőt még mikor a fedelet csukom le, akkor is hallani)? Engem az idegesít baromira, gondoltam futok is egy kört a HPnál ezzel kapcsolatban, bár nemtudom, van-e értelme. Olvastam asszem nx7400 tesztben, hogy az is nyekergett.. ez mitől lehet vajon? Elmúlik idővel a használattól?

AMúgy megkaptam a HP-tól a kért vista és driver dvdket. Viszont képzeljétek, mindkét lemezre a drivereket tették, Vista sehol sincs :( Hívhatom őket újra, hogy figyeljenek már, mit írnak ki...:)

(#1663) soccerfan válasza Viktor X (#1660) üzenetére


soccerfan
csendes tag

Hátha segít... [link]

A tűzbiztonság nem tréfa fiam!

(#1664) Viktor X válasza xcbiker (#1661) üzenetére


Viktor X
tag

Köszi. közbe megtaláltam hogy itt nem a fedlap alatti csavarok, hanem alul vannak a csavarok amik fogják a billentyüt. és akkor az simán kijön.

(#1665) Viktor X válasza soccerfan (#1663) üzenetére


Viktor X
tag

Köszönöm, akkor már azt is tudom, hogy hol vannak azok a bizonyos csavarok :)

(#1666) polip válasza Viktor X (#1665) üzenetére


polip
addikt

sima ügy az egész :) látod..

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1667) Viktor X válasza polip (#1666) üzenetére


Viktor X
tag

Sima ügy lesz már csak csavarnyúzót kell szereznem hozzá, mert persze hogy oda nem tudtak "normális" csavart tenni... :DD

(#1668) polip válasza Viktor X (#1667) üzenetére


polip
addikt

ja télleg, emléxek...ilyen normálatlan hatcsillag alaku vagy mifene :) lehet kapni ilyen készletet filléreké pl teszkóban, ami egyik fele csillag, a másik ilyen

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1669) zedii válasza kew (#1662) üzenetére


zedii
aktív tag

hello, nekem nem nyekereg nekem csak pörög a ventije ezerrel és mindig.

(#1670) sompetike válasza zedii (#1656) üzenetére


sompetike
aktív tag

tegyél fel rá uj biost,s nem fog forogni a venti állandoan...nekem is ez oldotta meg.ja egyébként nekem 4.5pontot adott a vista a gépre.

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#1671) kew válasza zedii (#1669) üzenetére


kew
senior tag

akkor nekem mi a francér nyikorog... szerintetek érdemes ezért zaklatni a szervizt? hp foglalkozni fog vele?:)
nx7400nál olvastam csak, hogy többeknek nyekereg ezen a ponton a gép... jo nyikorogjon, ha rátenyerelek, de ha nyitom-csukom a képernyőt, akkor azért ne.. főleg ennyi pénzé :) aztse tudom, miért húzza a váz azon részét a nyitás? :(

(#1672) _Hunter_ válasza kew (#1671) üzenetére


_Hunter_
őstag

Szerintem ha a nyikorgás nagyon zavaró, célszerű lenne HP szervízt megkeresni, hogy nézzék meg mi a gond.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1673) #25954560 válasza polip (#1668) üzenetére


#25954560
törölt tag

ugy hijak torx

(#1674) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Ma a következő történ a gépsárkánnyal (nx6310):
BOLT-ból vett verbatim cd kibont, betesz a meghajtóba és megírom a kívánt képeket.
CD írás kész!, jött az üzenet. Mondom megnézem már hogy milyenek lettek a képek. Itt jött a pofára esés: nincs a cd-n semmi!! Ezután semmilyen cd-t, dvd-t nem fogadott el a gép. Mindre azt írta nincs ilyen meghajtó. Levert a víz! Gép újraindít. Ezután már a régi lemezeket beolvasta. Mondom OK, mivan a bolti verbatimmal? Semmi nincs rajta. Mondom megirom mégegyszer-> ugyan az mint előbb. Harmadjára egy másik progival írtam és az eredmény ugyan az! Azaz semmi nincs a lemezen.
Utánna írtam probaképp egy imation cd-re és egy verba dvd-re amit az itmedia-tol rendeltem. Azokat szépen megírta.
Tapasztalt valaki már ilyet?

ˣ

(#1675) _Hunter_ válasza tuzpenge (#1674) üzenetére


_Hunter_
őstag

Nem lehet, hogy a verba korong a ludas? Próbáltál másik gépen a verba cd-re írni?

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1676) zedii válasza sompetike (#1670) üzenetére


zedii
aktív tag

aha..ebben a kérdésben láma vagyok. sose frissítettem még biost. letöltöm a drivert aztán futtatom? elvesznek az adatok ilyenkor? thx

(#1677) zedii válasza kew (#1671) üzenetére


zedii
aktív tag

küldj egy mailt nekik, mit szólnak hozzá és miként lehet orvosolni a dolgot, meg milyen feltételek mellett.. ez idődbese meg pénzedbe se kerül. nekem sehol sem nyekereg..

(#1678) jgabor


jgabor
csendes tag

Szervusztok!

A HP gépemben van bluetooth, és elvileg működik telefon kihangosítóként is. Sajnos a másik fél visszahallja saját magát. Van valakinek ötlete ez ellen?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1679) zedii válasza sompetike (#1670) üzenetére


zedii
aktív tag

na, tettem fel új biost, leszami leesz alapon ezt:[link] és hát nem hozott eredményt. illetve annyit igen ,h frissült a bios, de a ventik nem csendesedtek el cseppet sem :F

(#1680) _Hunter_ válasza zedii (#1679) üzenetére


_Hunter_
őstag

Esetleg valamilyen fans control program?

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1681) wwhy


wwhy
veterán

Van vkinek HP 6715b GB835EA (1680 x 1050)? nagyon ki van nézve megvételre, jó lenne pár infó :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1682) Messzilátó válasza zedii (#1679) üzenetére


Messzilátó
csendes tag

Hello!
Nekem 6710b gépem van. Ebben is szinte mindig megy a venti. Probáltam biost frissíteni, de nem segített. Az ügyfélszolgálat szerint szenzor probléma és szervízt igényel. :F

(#1683) ANT válasza wwhy (#1681) üzenetére


ANT
őstag

Én pont egy ilyen gépet rendeltem tegnap, de sajna dec. elejéig kell várnom rá. :O (Munkáltatótól veszem kedvezményesen. :K )

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1684) kew válasza ANT (#1683) üzenetére


kew
senior tag

csak nem reflex? :))

(#1685) Api(cs:s)


Api(cs:s)
tag

Sziasztok

Lenne egy olyan problémám, hogy nemrég vásároltam, egy HP DV 2000-es notebookot (nVIDIA GeForce 7200 / 64+256MB video
• Core-Duo T2250 (1.73GHz/2MB/533) • 1024MB DDR-2)
És meg akartam próbálni, hogy muzsikál játékokban, erre felraktam az NFS : Most Wantedot, erre minimum grafikán, éppenhogy csak kb 10-15 fpsel elment, de úgy, hogy közben kb 2 percenként úgy 20 másodpercre teljesen megakad a kép és a hang is utána megy tovább. Ezek után megpróbáltam az Underground 2-t, mert gondoltam annál már csak nem lesz gond, de teljesen ugyan az volt a jelenség :S

Lenne valami tippetek, hogy ez mivel lehetne orvosolható? (nvidia driverből a legújabb van fent)

(#1686) polip válasza Api(cs:s) (#1685) üzenetére


polip
addikt

uj noti vásárlása...amiben értelmes, - nem ilyen gagyi 64bites - videokari van (minimum 7600 vagy x1600 radeon)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1687) Api(cs:s) válasza polip (#1686) üzenetére


Api(cs:s)
tag

Elsősorban nem játékra vettem, de kicsit zavart, hogy ilyen intel 950es kártyákkal azért láttam már ilyesmi játékokat játszani, elég tűrhető módon.
De ha megnézed ezt , itt HL2-t tol ugyanilyen videokarival max gráfón..

(#1688) polip válasza Api(cs:s) (#1687) üzenetére


polip
addikt

ha nem gémelni vetted akkor miért zavar? nem is játékra való....szvsz semmire nem való :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1689) pIIrash


pIIrash
tag

Szaisztok!

Segítségre lenne szükségem. Egy NX7300-asom van. kubuntu -val szeretném valahogy felismertetni a WLAN-t. Elvileg az eszközt látja, de nem tudja elindítani. Végigcsináltam már pár leírást, de egyik sem ment. Mert hasonló eszközre volt leírás, de konkrétan erre nem. Ha valakinek sikerült már felismertetnie, akkor az please ossza meg velem. THX!!

(#1690) ANT válasza kew (#1684) üzenetére


ANT
őstag

Csak de. :K

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1691) Nand_i válasza pIIrash (#1689) üzenetére


Nand_i
tag

Hali!

Pontosan milyen Kubuntu, es milyen kartya? Ubuntu 7.04 es 7.10 alatt nekem gond nelkul felismerte a 3945-os intel wlant (nc6400ban). Ha jol emlekszem kubuntu 7.04 alatt sem volt vele problema. Itt talan jobban tudnak segiteni : [link]

Udv

(#1692) Deo32


Deo32
csendes tag

sziasztok, tudna valaki privátba felhomályositást adni hogy a HP 6715s-ben levő ATI x1250 mennyi memoriát kell hogy lefoglaljon? illetve hogy lehet beállitani ha lehet egyáltalán ? mert olvastam 128-512ig minden féle adatot..nekem 128at fog le...illetve nem volt még laptopom , igy a bios is furcsa nekem.. szal lehet ezeket is valahogy pörgetni? (turion 1,8GHz) vagy pl memoria időzitéseket lehet e ill. érdemes e turkálni? előre is köszi!

(#1693) kew válasza Deo32 (#1692) üzenetére


kew
senior tag

nekem 6715b-ben 2g ram mellett is 128mb memot mutat a videokarira.
HP szerint automatán osztja magának, ha úgy érzi kell neki, kézzel nem lehet állítani.

amúgy furcsállom, hogy pl dizájnosabb vista képernyövédőnél már szaggat, akkor pl nemtom miért nem kap még memóriát?:)
de igazából nem érdekel, XP-t tettem, és nem játszok :)

amúgy a touchpad melletti nyikorgására visszatérve, szombat este elvitte a szeríz, azt mondták még nem hallottak ilyenről, ugyhogy megnézik és hívnak, hogy milegyen.

(#1694) BobChemistry


BobChemistry
őstag

van jelentős különbség a HP Compaq és a HP Pavilion notebook-ok között?
összeszerelés minősége, felhasznált anyagok, stb.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#1695) kisninja


kisninja
őstag

sziasztok volna egy kérdésem, hogy hp nx8220 notiba bármilyen minipci wlan kari belemegy ? valami nagyobb teljesítményüt néznék bele.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1696) xcbiker válasza kisninja (#1695) üzenetére


xcbiker
addikt

mi van most benne?

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1697) wwhy


wwhy
veterán

Megkérdezném a T. HPQ tulajokat, h mi az általános vélemény a HPQ notikról?:) jó ez költői:D A lassan szűkülő listába bekerült a HP 6720s (GR649EA) és a HPQ 6720s (GR777ES). Ezek - kutatásaim szerint- csak OS-ben térnek el, ez adhatja az árkülönbséget:G (215e/199e):F Hangosság tekintetében milyenek ezek az új HPQ-k?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1698) marsu válasza wwhy (#1697) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Aki HP notit választ, az elsősorban a minőség és a tartósság miatt veszi. Hangosság tekintetében lehetnek eltérések, de általánosságban a HP notik elég csendesek. Mindenképpen jó választás, csak ajánlani tudom.

;)

Press any key to continue ...

(#1699) wwhy válasza marsu (#1698) üzenetére


wwhy
veterán

szia Marsu:) te (sem) vagy az utcán?:) köszi a + pontot, egyelőre 3 gép van a listán (HP, Dell, Toshiba), elég nehéz lesz kiválasztani. A HP a maga 2 GHz-es C2C-vel+GM965nyerőbb, mint a Dell az 1,5+M690G viszont a Dell javára szól a 3 év gari. A chipset-ek milyenségében nem vagyok biztos, h a 965 jobb-e mint a 690:F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1700) marsu válasza wwhy (#1699) üzenetére


marsu
addikt

Szia wwhy!

Jobb nekem itthon.

;)

Erről a gépszerkezetről mi a véleményed? HP Core2 2,2GHz noti][link]

Nagyon szeretnék valami ilyesmi gépet a mostani helyett ....

Press any key to continue ...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.