Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) yodamester10 válasza z123456789 (#41050) üzenetére


yodamester10
őstag

:DDD Visszamenőleg nem akarok,csak amit én javíttatok,rendes gazdája szeretnék lenni,hátha egyszer cserélek egy újabbra.

(#41052) sunny84 válasza yodamester10 (#41048) üzenetére


sunny84
senior tag

miért ne pecsételnének bele ? amit ők csináltak simán , nem számít hogy az előtte való periódusok nincsenek max áthúzzák azokat , hogy ne lehessen sumák bejegyzéseket tenni visszamenőleg ... sajnos olyan mocsok világ van hogy bele is pecsételnek a sumákok jó pénzért visszamenőleg

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#41053) yodamester10 válasza sunny84 (#41052) üzenetére


yodamester10
őstag

Kíváncsi leszek,pénteken beszámolok.

(#41054) szabonagyur válasza yodamester10 (#41048) üzenetére


szabonagyur
félisten

Már nincs fizikális pecsét, digitálisan megy csak a könyv, márciusban én is kérdeztem amikor hozzám került a kocsi és voltam olaj, stb. cseréken.

(#41055) Winner_hun válasza VIBO (#41043) üzenetére


Winner_hun
félisten

Másfél éve volt (ki cseréltette?) és még várnál fél évet. Én biztosan nem várnék.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41056) Kornel válasza Winner_hun (#41055) üzenetére


Kornel
veterán

Biztos olcsóbb lesz a motor generál😂

(#41057) Jaffa75 válasza VIBO (#41043) üzenetére


Jaffa75
őstag

Tudomásom szerint (majd kijavítanak a nálam képzettebbek :)) ), illik évente legalább cseréltetni az olajat, futásteljesítménytől függetlenül!

(#41058) Kornel válasza Jaffa75 (#41057) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyi.
Olaj (eneos 5w30) olajszuro levegoszuro nem volt 10k...

(#41059) z123456789 válasza yodamester10 (#41051) üzenetére


z123456789
addikt

Persze világos, de egyetlen tett többet ér 100 szónál. Én is így voltam vele, meg hogy szakszervizbe viszem, de aztán rájöttem, hogy azon kívül, hogy többet fizetnék, mint az eddigi megbízható szerelőmnek, nem is biztos, hogy jobban dolgoznának...
Mondjuk én nem tervezem ezt a kocsit már eladni, pont ezért akarok rá minél jobban vigyázni. :)
A cél valami istenverte km rekord megdöntése. :D Pláne, hogy a hetekben beszélgettem egy szülinapi partin egy környékbeli szerelővel, és mondta, hogy egy Audi 80-asa van, ~700e km-rel. :DDD A beszélgetést folytatva, nem tudtam min csodálkozzak jobban? Azon, hogy ~700e km-t futott, azon, hogy egy Audi 80-as, vagy azon, hogy 1.6/1.8 (?) benzin. :DDD :C

(#41060) yodamester10 válasza z123456789 (#41059) üzenetére


yodamester10
őstag

Az alkatrész beszerzése a bárdi autónál mivel gyári alkatrész,így 86-ért kaptam volna meg a Hondánál megrendelték 83-ért és kb 6 ezerért beszerelik garanciával.Nekem is van jó szaki ismerősöm a gázolaj szűrőt ő cserélte 1000 forintért :D Ha minimális eltérés lesz a továbbiakban anyagilag egy ilyen cserénél akkor inkább a márkakereskedést választom,persze nem célom lehúzatni magam ;)

(#41061) VIBO


VIBO
őstag

Újpesten tudtok vki jó szerelőt aki megcsinálja?

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#41062) Kornel válasza yodamester10 (#41060) üzenetére


Kornel
veterán

Iminel és typeV lacinal is megkérdezted?
Ami markaszervizben/autos boltokban 90k, náluk 40-60 között megvan általában.

(#41063) bbubby00 válasza VIBO (#41061) üzenetére


bbubby00
őstag

Mobilstar autosokhoz hordtam eddig az autot, rosszat nemtudok roluk mondani! Ujpest mellett van, kb a hataron 13/4. A magyar autoklub es a vaci uti tesco kozott!

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#41064) yodamester10 válasza Kornel (#41062) üzenetére


yodamester10
őstag

Az oké,de csak így vállalt garit a kereskedés.Meg nekem Pécs egy köpésre van.

(#41065) Kornel válasza yodamester10 (#41064) üzenetére


Kornel
veterán

Kinek mi mennyit ér :)
Én futarral kértem le az alkatrészeket, 100%-ban meg voltam elégedve.

(#41066) VIBO válasza bbubby00 (#41063) üzenetére


VIBO
őstag

:R

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#41067) demars válasza VIBO (#41043) üzenetére


demars
addikt

Olajat, szűrőket nem nézik műszakin. Mielőbb cseréld le, szűrőkkel együtt! Egy évig, vagy 10 k km-ig nincs dolgod vele.
Az olaj kényes téma, úgy értelmezve, hogy azt mindig le kell cserélni. Vagy egy év után (hiába állt a járgány pl 10 hónapot), vagy 10 ezer km után.
Olajszűrő és levegő szűrő szintén.
Nem gond, ha nem gyári, drágát veszel de egy jó utángyártott ajánlott (Mannfilter).
Hidd el, meghálálja a kocsi! :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#41068) honda23 válasza demars (#41067) üzenetére


honda23
aktív tag

Levegő szűrő 40e km :)

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#41069) z123456789 válasza yodamester10 (#41060) üzenetére


z123456789
addikt

Így világos, hogy márkaszervizbe vitted. :)

(#41070) demars válasza honda23 (#41068) üzenetére


demars
addikt

Minden olaj cserénél újat kap nálam. Pollen szűrőt pedig gyakrabban is (időjárás függő picit). Pl most aratás van, száll a por, ha jön az ősz, a nyirkos idő már dobom is be az újat.
Azt hiszem BlacKSoul írta még, hogy ő mosni szokta mert drágább, jobb fajtát (szénszűrőset) használ. Én olcsó papirt veszek.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#41071) yodamester10


yodamester10
őstag

Na a várva várt pillanat,917 kilométernél kigyulladt a sárga lámpa a tanknál :DD Még nem tudom mennyi lehet benne de most kipróbálom a shell legdrágább gázolaját az ömv prémium helyett.Kíváncsi leszek azzal mennyit megy el.

(#41072) Snoop-y válasza VIBO (#41043) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hu bazzeg te is olyan user vagy hogy jolesszazmeg amig nem zorog csorog robban....

Aztan meg megy a panasz hogy hondam van de szar mert meghalt es nem is birja mindhazudik aki arra eskuszik hogy jo auto. :(((

Basszus huzzal el egy muhelybe es csinaltassal rajta olajcseret a belevalo olajjal plusz gyari szurok.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#41073) honda23 válasza demars (#41070) üzenetére


honda23
aktív tag

Nálam nem, gyárit használok , kiveszem, megnézem, hibátlan.

Viszont évente 2 pollenszűrőt kap szénszűrőst.

Más, végre megjöttek az elveszett lovak, dupla paragi kipuf rendszer, 50-es csövezés, szép y-nal elválasztva, műbizonylattal megspékelve. 1 dobbal nem ment felül az autó, fojtott...

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#41074) zolynet


zolynet
addikt

Végre megjött a piros led köd izzó, így megejthettem a cserét. :)

Feliratokkal még gondolkodóban vagyok:
1. Accord jelet a helyére vissza
2. S jelet levenni
3. S + H jelet levenni és a H jel helyére ep3/fn2/tsx piros jelet -> jelenleg ez a befutó
Mondjuk ez mehetne is fel: peros H jel :U

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#41075) LógaGéza válasza zolynet (#41074) üzenetére


LógaGéza
addikt

Magyarba olcsóbb: [link] :)

Mondjuk én nem tennék fel piros jelet - ne mutassa azt az autó ami végülis nem is.
Ha letisztultat akarsz, akkor szerintem vedd le az S jelet, ha azt akarod, hogy minden nyúl tudja, hogy mid van, akkor rakd fel az Accord logót is. Mondjuk aki érdekel és ért hozzá, annak pont nem a logó fogja megmondani :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#41076) -cobra- válasza zolynet (#41074) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Csomagtartón lévő spoilerről van valami infód? Esetleg közelebbi képet tudsz mutatni róla? Én most gondolkozok trunk + roof spoileren 8gen Accordra. Fyralip a márkát találtam, sokan dícsérik. Roof spoilerből nekem az Alto befutó (Legato furán eláll, Forte nekem túl sportos). Trunk lip-ből pedig Coda vagy Coda Tondo (talán a Coda jobban illeszkedik a széleken mert nem annyira lekerekített).

(#41077) z123456789 válasza yodamester10 (#41071) üzenetére


z123456789
addikt

(#41078) zolynet válasza LógaGéza (#41075) üzenetére


zolynet
addikt

Tudom, már beszéltem is Zse-vel.
Előre 15k, hátra 18k,szinte ingyen van.
Nem sietek vele, alszok rá még párat. :K

#41076 -cobra-: crxforumon Patrik86-ot keresd, őt tud segíteni a beszerzésben is.
Én így vettem, mákom volt, mert amúgy is ilyet tettem volna rá.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#41079) tboy93 válasza zolynet (#41078) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem szar az ára :Y

(#41080) Snoop-y válasza LógaGéza (#41075) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ezt en sem ertettem soha. Miert kell Type-R jel arra ami nem az? Meg lattam mar Euro R feliratot is nem egy type-S -en.

Ez olyan bucsus mint regen a turbo felirat mindenen amire ra lehetett ragasztani :D

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#41081) zolynet válasza Snoop-y (#41080) üzenetére


zolynet
addikt

VTi-re nem raktam volna soha TypeR jelet, max a mocitetőre egy piros ek9 jelet, de az ugye még belefért volna. Ezzel a piros H hátsó accord jellel úgy vagyok, ha már erőben euro-r szinten vagyok akkor szinte még dukál is. :) (majd mérés után kiderül)

Azon a fehér type-s accordon ami euroR-re volt megcsinálva, szerintem egyáltalán nem búcsús. Kapott hideget meleget a srác, mondtam neki le ne merje szedni, annak ott helye van.

Life is too short to stay stock!

(#41082) Snoop-y válasza zolynet (#41081) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem tudom nekem ez idegen volt mindig is.
ha pl az STI helyett "csak" egy WRX -em lett volna nem cserelek rajta szarnyat motorhaztetot es pattintom fel az STI jelet meg akkor sem ha belenyomok egy csippet es felhuzom 280-ra.

Az a feher accord szep de maga a jelenseg nekem bucsus. Hiszen bal kormanyos es euro R sosem volt balosban :DDD

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#41083) zolynet válasza Snoop-y (#41082) üzenetére


zolynet
addikt

Ha már 80-90%-ban hozza az euroR szintjét akkor szerintem már egy jó copy.
Nem tudom most megfogalmazni de talán nem is kell. Egyik 19 másik 20-1.

Life is too short to stay stock!

(#41084) Kobe válasza zolynet (#41074) üzenetére


Kobe
veterán

A ködlámpa honné jött ? :)

(#41085) zolynet válasza Kobe (#41084) üzenetére


zolynet
addikt

Zsemito alias Zsellér Tomi
Ködös funkciója sem vészett ám el!

Ontja a lummmmeneket! :K

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#41086) yodamester10 válasza z123456789 (#41077) üzenetére


yodamester10
őstag

Ahogy mondod,ez a kocsi termeli a gázolajat :DDD 922km-nél mentem be tankolni fullra és 53 litert sikerült rányomnom.Ez a vegyes 5,7 literes fogyasztás nagyon tuti.

(#41087) LógaGéza válasza yodamester10 (#41086) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mióta cseréltem üzemanyagszűrőt, azóta nekem is termel - múltkor mentem egy olyan 100km-es túrát, és még feljebb ment a mutató, ahhoz képest ahogy induláskor volt :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#41088) BigBlackDog válasza LógaGéza (#41087) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem a vízhőfok mutatót nézted? ;]

(#41089) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Honda Jazz vásárlása előtt állok.

[link]

Ők lennének a kiszemeltek.

Mire figyeljek?
Tudnátok adni tanácsokat?

Előre is köszönöm.

(#41090) zolynet válasza HwAdokVeszek (#41089) üzenetére


zolynet
addikt

Azt a 198ekm-es feketét megnézném, tuti magánjürgen. :)
Típushibákban nem tudok segíteni.

Life is too short to stay stock!

(#41091) VIBO válasza Snoop-y (#41072) üzenetére


VIBO
őstag

köszi a tanácsokat :R

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#41092) LógaGéza válasza BigBlackDog (#41088) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az nem, az felmegy közép alá kettővel, és oda be van betonozva, nem mozog semerre, ameddig meg nem állok :P

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#41093) Kobe


Kobe
veterán

Tolatóradart szeretnék majd rakatni a kocsiba, csak nem tudom pontosan milyet kene.
Lattam van mar vezetek nelkuli, meg rendszam keretbe epitheto is, ezek mennyire defektesek egy sima 4 szenzoros lokharitoba furt valtozathoz kepest ?

Nyilvan a legkenyelmesebb egy vezetek nelkuli, rendszsmkeretes valtozat lenne :DDD

Pittyegos eleg lenne, max szamkijelzos, de meg tan az sem kellene.
Ti milyet javasolnatok ? Lehetoleg minel kevesebb barmolassal

(#41094) LógaGéza válasza Kobe (#41093) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ezt nézted? Legalább nem kell fúrni.
Én is ilyenen gondolkodok egy ideje, csak előtte le kéne fújatni a lököst :U

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#41095) Kobe válasza LógaGéza (#41094) üzenetére


Kobe
veterán

Detto....multkor sikerult meghuznom a kvaszuk garazsbealloban + valami majom nekicseszte a bevasarlokocsit....annyi kisebb szar van rajta h lassan mar inkabb komplett fujasban gondolkozom :D mondjuk arban nem tom az hol kezdodik

(#41096) Peter.70 válasza LógaGéza (#41094) üzenetére


Peter.70
őstag

Kérdés, hogy ha ezt belülről rá ragasztod a lökháritóra, akkor mennyire marad stabilan rajta? Sár és víz éri, nem fog leválni egy idő után?

(#41095) -=Libria=-: [link]

De van ennyiért is : [link]

[ Szerkesztve ]

(#41097) yodamester10 válasza Kobe (#41093) üzenetére


yodamester10
őstag

Az enyémben gyári 4 szenzoros van és szerintem a rendszámos nem "lát" annyit jobbra balra mint a 4 szenzoros.

(#41098) Kobe válasza Peter.70 (#41096) üzenetére


Kobe
veterán

engem az árán túl inkább az érdekel, hogy mennyire működőképes ez a fajta emgoldás, technikailag :)

(#41099) Kornel


Kornel
veterán

Sracok.
Nagyobb melegben fordulaton sípoló hangot hallok a motortérbol.
100%, hogy motor felől jön, mivel a fordulatszámtol fugg, minél nagyobb, annál hangosabb a sípoló hang.
Hajtastol sem függ,tehat tuti nem váltó s kuplung.
A motortérben fülelve szerintem a generátor ekszij és/vagy a feszítő lehet a ludas, mintha onnan jönne a hang.
Nem volt egyik se cserélve a vételekor, létezik, hogy az okozza a hibát?
Melegben hallani jobban, hidegebben eddig észre se vettem.
Holnap hívom Imit, hogy fuleljen ra 😉
Remélem raszan 5 percet 😂
Mennyibe fog ez nekem fájni anyagkoltsegbe?

(#41100) LógaGéza válasza Kobe (#41095) üzenetére


LógaGéza
addikt

Autós topikban jött fel ez a típus, ott van is valakinek, és jókat írt róla.
Nyugi, nekem nincs egy ép elem az autón, sőt olyan se, aminek csak polír kell... :U

Peter.70
Sőt, ennyiért is. U301 Parking Sensor a keresőszó.

kornelka
Csak akasztottál rá csigát, nem bírtál magaddal? ;]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.