Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80801) grizlisandor válasza eLit-MiLan (#80798) üzenetére


grizlisandor
addikt

Blz tegnapi streamjén derült ki, hogy ezzel mekkora újjítást hozott be a Blizzard. Régen így voltak a csillagok. ;]

(#80802) Doom


Doom
aktív tag

80g csere EU, Maramon #21563

(#80803) Doom válasza Doom (#80802) üzenetére


Doom
aktív tag

Elkelt

(#80804) Demizson92 válasza eLit-MiLan (#80798) üzenetére


Demizson92
aktív tag

Egyik barátom most kezdte el a játékot, Rank 50-25ig minden 5-ik ranknál kapsz 3 kártyát 25-nél pedig asszem 10et vagy 15-t.

Nem rossz ez a rank rendszer, lehet csinálok én is 1 új accot megnézem majd, hogy lehet haladni újoncként :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#80805) whitezo88


whitezo88
nagyúr

80G csere!

(#80806) lm83 válasza whitezo88 (#80805) üzenetére


lm83
őstag

Van nekem is :)

(#80807) whitezo88 válasza lm83 (#80806) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Nem vagyunk egymásnak már felvéve? Zoley 2316

(#80808) lm83 válasza whitezo88 (#80807) üzenetére


lm83
őstag

Eddig nem :)

(#80809) fausto


fausto
addikt

Tudom, hogy Hunterstone van, de én sokkal jobban utálom a retardált druidokat, akik 6 kör alatt felhúzzák a paklijukat és közben 50+ armort pakolnak magukra. Ami különösen dühít, hogy az utolsó körig nem lehet eldönteni, hogy mi lesz, CThun vagy Hakkar. A CThun-t még meg tudom fogni (Cornered Sentry és megölöm a saját lényem), de Hakkar ellen nincs ötletem.

Tudtok adni tippet, hogy mivel lehetne counter-elni vagy egyáltalán kitalálni hogy melyik druid ellen játszom?

(egyébként szerintem a druid nerfnél nem a ramp lapokhoz kellett volna nyúlni, hanem a végtelen armorhoz, több páncélt szed magára, mint egy odd warrior, ami egy kicsit nonszensz)

(#80810) fausto válasza fausto (#80809) üzenetére


fausto
addikt

Ok, átgondoltam és egy geist+silence lap lesz a megoldás :)

(#80811) whitezo88 válasza fausto (#80810) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Mojomaster Zihi.

(#80812) grizlisandor válasza whitezo88 (#80811) üzenetére


grizlisandor
addikt

Esetleg még Skulking Geist.

(#80813) fausto válasza whitezo88 (#80811) üzenetére


fausto
addikt

Jó tipp, köszi!
#80812 grizlisandor aha, a geist közben beugrott

(#80814) rocket


rocket
nagyúr

Ujabb nerfek jonnek februar 5-en.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#80815) blackydan válasza rocket (#80814) üzenetére


blackydan
senior tag

Istenem ilyen gyorsan elérkeztünk volna a két kieg közötti részhez, amikor a blizz elkezdi nerfelni a top paklik kulcs kártyáit?! ( ösztönözve kicsit a közösséget dust/gold esetleg pénz szórására ) ;] Ejjj rohan az idő skacok :DDD

(#80816) lm83 válasza rocket (#80814) üzenetére


lm83
őstag

Hát megint azt lehet mondani erre, hogy nevetséges...
Én nem tudom milyen adatokat látnak ezek a játékból...
Az even shaman aztán sok vizet zavar, 4% játszik a shamannal. Token shaman idején nem volt gond a lappal?
Even paladin nehogy már le tudja szedni a.sok beast et, amit egy kör alatt kirak a.full boardra...

Megint classic meg Basic lapokat kell gyengíteni, meg max rare, szép az irány...

Spellstone meg kap plusz egy mannát? Plusz egy secret kellett volna, nevetséges!

(#80817) rocket válasza lm83 (#80816) üzenetére


rocket
nagyúr

Shaman totem nerf inkabb Wild miatt van, 60%+ winrateje van Even Shamannak.
Viszont megint sikerult ugy nerfelniuk, hogy a legkevesebb dustot kelljen visszaadni.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#80818) feri1014 válasza rocket (#80817) üzenetére


feri1014
senior tag

Gondolom kimatekozták, hogy a rendszeres balance-olással túl sok potenciális pakk vásárlástól esnek el, ha epic és legendary lapokat nerfelnek.

(#80819) lm83 válasza rocket (#80817) üzenetére


lm83
őstag

Hát akkor valami wild lapot kellett volna nerfelni megint, nem ezeket.
Tényleg hihetetlen ahogy ezek dolgoznak.

Most aztán tényleg vége lesz a hunterstone-nak...

(#80820) grizlisandor válasza rocket (#80814) üzenetére


grizlisandor
addikt

Végre valami változtatás.

CB: Ráfért a nerf, csak nem most lett volna erre szükség.
FT: Ez a lap egy betegség, még a The League of Explorers/The Grand Tournament környékén kellett volna rá a nerf.
EQ: 3 manára váltás elég lett volna, de csak az even palában akarják játszatni Blizzardék.
HM: Végre, hunter nerf, de ettől még játszható marad.
LES: T5 helyett T6ban jönnek majd a kutyusok. ;]

Én tolnék még nerfet a Hyenára, legyen 3-4 mana. Odd warrior hero power csak +3 armor. Odd hunter hero power 3 dmg. Branching Paths kapott volna 6 armor helyett 4.

(#80821) lm83


lm83
őstag

Tier 1

Odd Paladin 54.86%

Even Paladin 54.65%

Even Shaman 54.03%

Secret Hunter 54.00%

Deathrattle Hunter 53.88%

Odd Rogue 53.83%

Spell Hunter 53.62%

Akkor even pala, even shaman, odd rugú kiesik...
Marad az odd pala meg a sok hunter, szuper!
Még szerencse tényleg nem 3 mannára rakták eq-t mert akkor aztán még jobban elszabadult volna az odd pala...

(#80822) rocket válasza grizlisandor (#80820) üzenetére


rocket
nagyúr

Hunter spellstone nerf egyetlen elonye, hogy coin nelkul nem lehet majd egy korben kijatszani Rhinoval, igy nem surun jon majd a 2/5-3/3-3/3-3/3-3/3 charge kombo :D

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#80823) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Wildon hiába nerfelik kicsit az even shamant, de a resurrect pap továbbra is top marad ott, hiába van benne hibahatár az rng miatt. Wild se sokkal jobb mint Standard. Amúgy hiába 60% a shaman, ma 1w 3l eddig (rank15!). Azért ha elején megfognak, ott vége. van pár spell a maradék élethez de húzás nincs, se heal ha a hunter smorcol jobban.

[ Szerkesztve ]

(#80824) fausto


fausto
addikt

Kíváncsi leszek, lesz-e használható even hunter. Secretek, spellstone, Rexxar, Zuljin adott hozzá.

(#80825) F-ECT$ válasza whitezo88 (#80823) üzenetére


F-ECT$
titán

Én wildon mecha lockkal tolom, igaz csak rank 15-20 környékén, de olyan 80% wr.

Dive ever, work never.

(#80826) lm83 válasza fausto (#80824) üzenetére


lm83
őstag

Ott a hiéna meg szimba hirtelen, viszont pár jó páratlan cucc kiesik, plusz a fegyverek...

(#80827) grizlisandor válasza rocket (#80822) üzenetére


grizlisandor
addikt

Igen, az se rossz combo. :D

Más:
Múlt havi season-ben nem sikerült felmenni legend-be, IRL dolgok miatt. Vége előtt 3 nappal R2 4 csillagon maradtam. Blizzard ezt a hihetelen teljesítményt egy golden Academic Espionage-el jutalmazta. :DDD Így az idei szezont R6 5 csillagról kezdtem, így könyebb volt kiharcolni a R5-öt, ami ma sikerült. :B

(#80828) lm83 válasza grizlisandor (#80827) üzenetére


lm83
őstag

Milyen dekkel játszol ott?
Tényleg jók ott azok, amiket a meta jelentésben olvasok?

(#80829) grizlisandor válasza lm83 (#80828) üzenetére


grizlisandor
addikt

Odd palát csapattam.

Egyszerű recept vált be, ha te kezdesz hard mulligan 1 dropra; ha nem te kezdesz a jó 3 dropok maradhatnak, mert a coin+hero power is brutál erős kezdés a 2 tityityával. Ezt a decket(katt) használtam. Őrületes kombinációkat lehet csinálni, vannak kint 1/1-ek és egy Raid Leader, arra kicsapod a Void Ripper-t instant 2/2 lesznek a tetyák. :B Jó a doomsayerek/voidlordok ellen, meg a boardon lévő Corridor Creeperből csinálsz könnyen 5 attackot és azt nem szokták körbe játszani. Unidentified Maul meg OP, ha nem Tauntot ad battlecry-ként.

Gondolkoztam rajta mivel lehetne jobb a deck, egy silence és egy fegyó leszedés jó lenne. Sokszor azon megy el a game, hogy szembenézel a voidlorddal/fent van a Skull of the Man’ari és dobálja le a tauntos demon-okat és nem tudsz velük mit csinálni, ha nincs VoidRipper.

Az újabb deckben(katt) meg az üstöt(katt) techelnek, de valahogy a random Shaman spell-ek nem vonzanak. Biztos kipróbálom majd.

A fenti jelentésből a warlock hiányzik, aki csúnyán becsicsikítja ezt a paklit.

(#80830) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

El szeretném kezdeni nulláról a játékot, hogyan érdemes jelenleg belekezdeni, tudtok adni pár tippet?

Köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#80831) feri1014 válasza freelanced (#80830) üzenetére


feri1014
senior tag

Kezdőként a legfontosabb lap, amit meg kell szerezned minél hamarabb, az a bankkártyád. :)) Esélytelen, hogy free-to-play-ben utolérd a metát.

Már a classic szett minél hamarabbi összeszedése sem megoldás, mert folyamatosan nerfelik azokat a lapokat is. Szóval most már inkább kimondottan egy-egy paklira érdemes ráhajtani, aztán lassan gyűlnek a lapok.

[ Szerkesztve ]

(#80832) freelanced válasza feri1014 (#80831) üzenetére


freelanced
addikt

Értem. Ez nagyjából mekkora összeg így kezdésnek, és mibe érdemes fektetni?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#80833) whitezo88 válasza freelanced (#80832) üzenetére


whitezo88
nagyúr

tízezrek. Vannak bundlek, azokat először, aztán Classicból legalább 40 packot, és az utóbbi 3 kiegből is bőven. Akkor már lehet olyan paklikat csinálni (ha megismered a játékot és a classokat) amivel élvezhető is a játék mert nem vesztesz 10ből 9et.

(#80834) szinesz.bob válasza freelanced (#80830) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

[link]

Olcsó deck, ha sok időd van rá akár még legend is lehetsz vele.

(#80835) tPedro_


tPedro_
őstag

80g csere Tpedro#2141

(#80836) fausto válasza tPedro_ (#80835) üzenetére


fausto
addikt

Tartsátok meg holnapig, jön egy event, a gold mellé dust is jár

(#80837) tPedro_ válasza fausto (#80836) üzenetére


tPedro_
őstag

Köszi.

(#80838) tomazin válasza fausto (#80836) üzenetére


tomazin
veterán

a kutyás event? ;]

[ Szerkesztve ]

(#80839) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Holnap kezdetét vissza a kínai újév ünneplése a Hearthstone-ban, és nagyon jó küldetések fognak járni.

Legjobb opció:
Ma (február 4-én) egy küldetést hagyjatok meg.

Miért?
Holnap (február 5-én) kezdődik az esemény, ezért holnap már nem a szokásos küldetéseket kapjátok, hanem az esemény alatt járó Gold+Dustot is adó küldetéseket.
Korábbi eseményekből kiindulva elképzelhető, hogy akár 2, vagy 3 új küldetést is ad a játék (lásd Taverns of Time esemény), bár nem kellene.
Ha 1 küldetést ma meghagytok, úgy jártok a legjobban, mert ha esetleg nem 1 új küldetést a játék, akkor van helyetek a másodikra is, sőt a mai napon meghagyott küldetést is lecserélhetitek, így még egy új Gold+Dustos küldetést kaphattok.
Ha a mai napon 3 küldetést hagynátok meg, akkor holnap már nem kaptok újat, tehát legfeljebb csak egyet tudtok cserélni újra.
Ha pedig ma minden küldetéseteket megcsináljátok, és a játék megfelelően csak 1 új küldetést ad, akkor nem lesz egy régi küldetésetek, amit lecserélhettek.
Sajnos egyelőre nem ismerjük az esemény küldetéseit. Várhatóan a nerfekkel együtt fognak bekerülni a játékba még ma este.

forrás(katt)

Én kiürítem a qt listámat, biztos ami biztos. ;]

(#80840) h3lios


h3lios
addikt

Jó régen írtam már ide is... :D De leszoktam a Rage quitelésről, szóval így nyugalmasabbak is a játékaim.
Gyerekek... Nagyon durva, hogy hova lecsúszott ez a játék.

A dev. csapat teljesen szétesett, Ben távozásával a vezetőség fele elment, aztán a másik fele fél éven belül távozott. Maradtak azok az arcok akik görcsösen próbálják utánozni azt a stílust, amit Brode kisujjból tolt. Ennek pedig csak 1 izzadtság szagú végeredménye lesz.

Az becsülendő, hogy gyakrabban nyúlnak hozzá bizonyos lapokhoz, viszont a clasiss / basic set lassan teljesen szét lesz nerfelve. Wild-ra pedig továbbra is csak 1 szemetesként gondolnak, ahova a rota után be lehet söpörni a lapokat és le is van tudva a probléma. EQ nélkül konkrétan megszűnik az egyetlen értelmes paladin board clear a játékban.

A profi játékososk 99%-a, valamint a streamerek nagy része otthagyta a játékot a francba. Elég megnézni Twitch-en a statisztikán. Egyedül Thijs és Kripp tart ki a játék mellett, a többiek már mind dotáznak vagy MTG-znek. Hozzáteszem teljesen jogosan. Ezzel ugyanakkor csak az a baj, hogy ők nagyban hozzájárutal az új kieg sikeréhez, generálták a hype-ot.

Attól félek a mostani standard rota akkora pofára esés lesz, hogy abból nehezen áll fel a játék. Kb. ugyan az megy már 3 éve 0 változással. Kíváncsi vagyok mikor veszik észre, hogy drasztikus változások kellenek. De gyanítom, hogy soha.

B-tag: H3lios#2825

(#80841) whitezo88 válasza h3lios (#80840) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Egy ideje nem tudok twitchet nezni mert a followolt streamerek mind mast nyomnak a maradek meg unalmas. Most pl 20k Hs nezo van ebbol 12k Kripp :D nagyon rossz most a meta, nem hiszem h rotaig jobb lesz.

(#80842) DJGABI válasza h3lios (#80840) üzenetére


DJGABI
addikt

addig amíg magamfajta hülyék megcsinálják a napi q-t (már csak amiatt is h ne ugorjon az évek alatt befektetett idő, azt az 1-2 welcome bundlit nem számolom) nem fognak változtatni semmit

even küldim volt, [link] ezt a lockot összeraktam, minusz a DK. de az a vicc még így is egész tűrhető. oké csak r20

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#80843) Tyler Durden válasza DJGABI (#80842) üzenetére

Egy ideig sokakat vitt ez a lendület, aztán ez is kifullad. Én se hittem volna, hogy valaha el fogom engedni, de annyi más játék van ami szórakoztat is, hogy mióta letöröltem, azóta vissza se néztem, pedig béta óta játszottam..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#80844) h3lios válasza whitezo88 (#80841) üzenetére


h3lios
addikt

Én tegnap délután néztem, amikor csúcsidőben régen 50-60k néztő volt, most csak 26, ebből 12k orosz streamen, a maradék meg ilyen 500-600-as streamereken szétszórva. Egyedül Jackie-t ismertem a streamerek közül, de nála is csak 1200-an voltak.

A Magic érdekelne, de most nincs hirtelen fél- 1 millám arra, hogy beszálljak. Emellett szerintem a stream követése körülményesebb mint a HS. Jobban oda kell figyelni, de akkor már magam játszanék..

A metával szerintem nincs baj, sokkal jobb mint a pirate warrior-os időkben, ahol már a 2-3. körben eldőlt, hogy ki nyeri a játékot. Persze sok az OTK deck, de a hunter azért elég rendesen sakkban tarjta őket. Ha meg valaki mazoista játszon Odd Warriort amivel esélye sincs a paladinok ellen...

Kíváncsi vagyok mivel fogják pótolni a Death Knight -okat, mert a meta 90% róluk szól.

Hunter: Rexar miatt életképes a pakli, mert nem fullad ki a late game-re.
Paladin: Uther a végére majdnem minden control pakliba bekerült, mert kangorral OP, valamint másodlagos win con a cica mellé.
Mage: Jaina nélkül nincs mage jelenleg.
Warlock: Gul'dan nélkül nincs semmilyen lock pakli, mert amúgy nincs mivel nyerni 1-2 takarítás után.
Warrior: Talán az egyik olyan kaszt, ahol Boom sokkal jobb, mint a Frozen Throne-os hős.
Shaman: Akár csak Warriornál, itt is jobb a második hero, mint a Death Knight.
Rogue: Rotál az OTK összes fontos lapja, szerintem nagyon gyenge lesz majd. De a hero itt sem volt olyan fontos.
Priest: Raza kiesés után nem volt olyan számottevő Anduin, mert van másik OTK -ja.
Druid: Malfurion minden pakliban ott van amióta kijött.

Szóval kíváncsi vagyok. Rengeteg meghatározó lap fog kiesni, úgyhogy brutális power level lesz az új kieg esetében. Mert az utolsó 2 kieg lapjai olyan gyengére sikerültek, hogy muszáj lesz valami használhatót adni a népnek. Mert kb. aréna szintre süllyed vissza a szinergiák szintje.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#80845) tomazin válasza DJGABI (#80842) üzenetére


tomazin
veterán

El kell felejteni. Én ettől a hsztől nem játszom. Kb. 1hete töröltem le a telefonomról a hs-t, mert feleslegesen van fent. Onnantól kezdve, hogy elolvastam, hogy a blizzt szétverik kikristályosodott bennem, hogy ez nem lesz jobb és nincs miért belerakni az időmet. Most ahogy olvastam, hogy hujj de jó, hogy adnak dustot is a gold mellé majdnem triggereltek a régi maxoljuk ki berögződések. De nem. Láttam az EQ nerfet. Leglább 2golden van. Belépjek és betörjem? Hogy ott álljon még 2-3kdust?
Amúgy attól a pillanattól kezdve, hogy a fentit eldöntöttem nem nézem troldent/rageorc/dailyhst sem. Van más ami szórakoztat.béta óta toltam én is

Ide is csak amiatt járok vissza, mert ez a legrégibb könyvjelzőm (és mert érdekel a 80g csere ;] )

[ Szerkesztve ]

(#80846) DJGABI válasza tomazin (#80845) üzenetére


DJGABI
addikt

nem azt mondom hogy hardcore tolom, napi questek aztán cső. ha bejön 1-1 deck azzal nyomom amíg ki nem tiltelek. nem az hogy függőség, nyaraláskor is pl napokra simán hanyagoltam, de tényleg egyelőre még azért fájna elhagyni a kollekciót

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#80847) tomazin válasza DJGABI (#80846) üzenetére


tomazin
veterán

nem az hogy függőség<=> de tényleg egyelőre még azért fájna elhagyni a kollekciót

szerintem az. egy, a játékba alapjaiba beleépített pszichikai gát, ami azt használja ki, hogy nem engeded kukázni az eddigi energiát/pénzt, annak ellenére, hogy nem leled benne örömöd, azért, hogy a jövőben ne kelljen még többet költeni rá.
Ha nem találod meg a fenti relációban valahol a hibát, akkor továbbra is benne fogsz maradni.
Nekem ugyanez volt. Csak a napi, hogy ne maradjak le, amit a hátam közepére nem kívántam.

nade befejeztem, nem akarok itt 2mana 0/7 lenni :DDD

i knew it ;]

(#80848) grizlisandor válasza whitezo88 (#80841) üzenetére


grizlisandor
addikt


Vesztettek a Blizz játékok az érdeklődésből.

(#80839) grizlisandor:
Frissítés: Úgy tűnik, hogy az esemény csak február 5-én 19:00-kor fogja kezdetét venni. Lehetőleg 1 nem befejezett küldetéssel várjátok az esemény kezdetét.

(#80849) sagem válasza grizlisandor (#80848) üzenetére


sagem
addikt

Hát nemtom, én azt látom, hogy az OW és a WoW óraszáma is nőtt , csak a HS droppolt egy kicsit, és összességében helyeket vesztettek, nem nézettséget (de pl. feltűnt a 2018-as listán egy "chat/irl kategória is" + megjelent a Fortnite, szóval természetesen hogy két hellyel hátrébb mentek akik hátul voltak)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#80850) h3lios


h3lios
addikt

Összeszedtem melyik kaszt melyik lapkat veszti el, amik fontosabbak voltak az elmúlt 2 év során. A pirosak azok, amik kritikusak, mert folyamatosan mindenhol játszották őket.

Kíváncsi vagyok milyen meta lesz, mert pl. a Warlock elveszti az összes Démon szinergiát, azon kívül meg nem nagyon volt neki más mostanában.

B-tag: H3lios#2825

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.