Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67801) hash99 válasza achilleuss (#67799) üzenetére


hash99
senior tag

Há rá van írva hogy 2000 watt… biztos fasza :) bocs ez nem volt építő jellegű. Én nem merném bevállalni.

(#67802) ctrlaltdel13 válasza hash99 (#67801) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

250w folyamatos van írva hozzá.

(#67803) hash99 válasza ctrlaltdel13 (#67802) üzenetére


hash99
senior tag

Igen és 2000w peak…az 8x-os rms…

(#67804) achilleuss válasza ctrlaltdel13 (#67802) üzenetére


achilleuss
tag

igen, az még igaz is lehet, és akkor oké.

hash99: azt lenne jó tudni, hogy miről másolták, és meg lehetne nézni az adatait valahol :DDD
az aliexpress-en vettem már kínai digitális koax-ot, 1.5 m 7000 Ft és kínai sub.kábelt 3m, 16 000 Ft, jól működik mind a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#67805) hash99 válasza achilleuss (#67804) üzenetére


hash99
senior tag

Attól hogy én nem merném bevállalni még lehet jó :) kábeleket és rengeteg vízhűtés kiegészítőt vettem már én is aliról azokkal nem volt gond de a nagyobb dolgoktól parázok hogy silány lesz.

(#67806) achilleuss válasza hash99 (#67803) üzenetére


achilleuss
tag

ha a 200/400-at tudná, az már jó

(#67807) achilleuss


achilleuss
tag

Ez volt, amit elsőnek kinéztem, olcsóbb, mint a Dayton és nem lehet rossz . Lavoce SSF122.50L 12 coll 30.48 cm Mélysugárzó 30 - 2500 Hz 400 W 8 Ω [link]

(#67808) Zigi válasza achilleuss (#67806) üzenetére


Zigi
senior tag

A "kasztni" nem túl vészes, de a lényeget a "motort"nem látni, vagy nincs infó róla. Mekkora tekercs, milyen kitérés, pille stb. Ha már DIY, nem szabad a hangszórón spórolni. Egy jó alapanyaggal sokkal könnyebb dolgozni, ráadásul egy minőségi hangszóróhoz megadják az adatokat is ami alapján kiszámolhatod a ládát. Inkább vennék egy használt autós subot és azzal kísérleteznék.

(#67809) I'am Dony válasza achilleuss (#67807) üzenetére


I'am Dony
őstag

Szerintem kár kisérletezni. Autós volnalról emlékszem még ezekre. Szubnak kiválóak voltak. [link] [link] [link] .

(#67810) achilleuss válasza I'am Dony (#67809) üzenetére


achilleuss
tag

A második linkednek, a 250 w-os Focal 12 " sub hangszóró-nak vajon mennyi a bolti ára. De azt tudjátok, hogy nekem ez nem kocsiba, hanem egy 4.rendű bandpass dobozba, Quad405-ös erősítőhöz lesz? A kínai 250 w-os DR-1218 nem erről a 250 w-os Focal sub hangszóróról lett másolva? :) szerintem hasonlít

Zigi: na igen, a hangszóró paramétereiről jó volna tudni valamit

[ Szerkesztve ]

(#67811) VoidXs válasza achilleuss (#67810) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Kb. 60k, ekörül megy minden ekkora sub. Én javaslom inkább az Eminence LAB12-t, az sokoldalúbb és jobban terhelhető.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67812) powerup2 válasza VoidXs (#67811) üzenetére


powerup2
addikt

Imaxbe is ezek vannak elvileg csak jó pár darab :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#67813) VoidXs válasza powerup2 (#67812) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Tudom, innen jött az ötlet, hogy nekem is az kell. Teljesen megérte, nagyságrendi ugrás volt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67814) achilleuss válasza VoidXs (#67811) üzenetére


achilleuss
tag

Már csak az lenne a kérdés, hogy a bandpass láda, zárt 51 l, reflex 33l részét hogyan kell átalakítani, hogy megfelelően működjön az Eminence Lab12 hangszóró. 70e-ért találtam ilyet eddig.

(#67815) VoidXs válasza achilleuss (#67814) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az Eminence minimum 45 litert javasol a reflex részhez, ugyanakkor minél nagyobb kell legyen a zárt rész, hogy a nyomáskülönbség ne gerjessze, mert attól csúnyán be fog lassulni. Minimális tranziensekhez reflexes vagy hatodrendű láda kell.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67816) powerup2 válasza VoidXs (#67813) üzenetére


powerup2
addikt

Ebből pár darab a szobába :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#67817) BBéci válasza achilleuss (#67814) üzenetére


BBéci
titán

Csak akkor használnék bandpass ládát, ha fegyverrel kényszerítenének rá. Jó néhányhoz volt szerencsém, egy ideig az autómban is volt olyan, soha többet!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67818) powerup2 válasza VoidXs (#67813) üzenetére


powerup2
addikt

Nézd mit találtam :) [link]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#67819) achilleuss válasza VoidXs (#67815) üzenetére


achilleuss
tag

A most létező bandpass doboz 84l-es. Ezt két részre tudom osztani, ahogy akarom. A zárt résznek nagyobbnak kéne lenni, mint a reflexnek, nem? Így akkor elvileg kevés lesz hozzá a doboz jelenlegi mérete. Ha maradna így, ahogy most van, 51l zárt, 33l reflex, mi történne?

(#67820) achilleuss válasza BBéci (#67817) üzenetére


achilleuss
tag

Akkor készítsek egy zárt ládát valami jó sub. hangszóróval és használjam fel hozzá a bandpass-ban lévő quad405 erősítőt, vagy ez az erősítő se nagy szám?

(#67821) VoidXs válasza achilleuss (#67819) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A zárt résznek nem feltétlenül kell nagyobbnak lennie, csak elég nagynak. Ez a hangszórótól, illetve az erősítő csillapítási képességeitől függ. Ha túl kicsi a zárt rész, a hangszóró lengeni fog, nagyon lassú lesz, ha pedig túl kicsi a reflexes rész, erős lesz a turbulencia és drasztikusan megnő a portzaj.

#67820 achilleuss: Jó a bandpass, csak erős EQ kell neki. Aki ehhez nem ért, nyilván nem fog neki tetszeni. A zárt láda egy vakvágány, kevés a nyűg vele, de sokra nem jó. DIY vonalon erősen kerülendő.

#67818 powerup2: Ez gyönyörű, csorog a nyálam :D

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67822) powerup2 válasza VoidXs (#67821) üzenetére


powerup2
addikt

Szépen dolgozik biztos jól is szól

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#67823) I'am Dony válasza achilleuss (#67819) üzenetére


I'am Dony
őstag

A bandpass egy ökörség. Amúgy marha nehéz is jót tervezni. Ez inkább csak találgatás. Csinálj egy jó refit.

[ Szerkesztve ]

(#67824) achilleuss válasza VoidXs (#67821) üzenetére


achilleuss
tag

Mi az az EQ?

(#67825) VoidXs válasza achilleuss (#67824) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A doboz/szoba hibáinak javítása szoftveresen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67826) BBéci válasza achilleuss (#67820) üzenetére


BBéci
titán

Lehet basszreflex, ízlés dolga. Nekem a zártak hangja jobban tetszik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67827) hcs57


hcs57
őstag

Az egy dolog, hogy miként hallja a mikrofon a szobát, létezik a személy füléhez igazítás?
Gondolok itt arra, hogy idővel a fülünk hallása változik, pl. a Samsung Galaxy S10+ audió beállításánál van egy "adapt sound" .. ilyesmit keresek.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#67828) mettek válasza hcs57 (#67827) üzenetére


mettek
addikt

Sztem ugyanazt éred el ha ízlesed szerint tehát saját fülre állítod be a hangszínt. Nem kell a samsung hozzá hogy azt halld amit szeretnél.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#67829) VoidXs válasza hcs57 (#67827) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ilyet azért nem érdemes használni, mert lehet, hogy a mobilod hangját úgy hallod, mintha jó lenne a füled, de ettől még a valóságban a megváltozott hallásodhoz szoksz hozzá.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67830) hcs57 válasza VoidXs (#67829) üzenetére


hcs57
őstag

Pedig hirtelen úgy éreztem, újra fiatal a fülem...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#67831) VoidXs válasza hcs57 (#67830) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ez a célja, erre nagyon jó :D Ha tetszik, meg tudod mérni, és át tudod tenni más eszközre.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67832) achilleuss válasza VoidXs (#67825) üzenetére


achilleuss
tag

Azt hogy kell elképzelni, hova van kötve?olyan mint a bemérő mikrofon?

(#67833) VoidXs válasza achilleuss (#67832) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Pontosan. Ha a rendszeredhez van, az be is illeszti a bandpass ládát.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67834) achilleuss válasza BBéci (#67826) üzenetére


achilleuss
tag

Front, sourrand, center nekem is a zárt az oké. A sub-nál az a helyzet, hogy a bandpass van vagy 15 éve, nem volt más sub.-om, nem tudok véleményt mondani róluk.

(#67835) achilleuss válasza VoidXs (#67833) üzenetére


achilleuss
tag

Az nem képzelhető el, hogy aki a quad405 erősítőt készítette, épített bele ilyet? vagy azt külön kéne készíteni hozzá?

(#67836) VoidXs válasza achilleuss (#67835) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nincs benne, az egy végfok. Ilyen helyzetben viszont semmiképp ne negyedrendűt építs, azt nem lehet gyárilag jóra gyártani. Legkisebb eséllyel a zárttal lősz mellé, szimulációkkal még a hatodrendű lehet jó választás.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67837) BBéci válasza achilleuss (#67834) üzenetére


BBéci
titán

A rendszeremben mindegyik hangdoboz basszreflex felépítésű, a szubládám is, de azt az utóbbi 10 évben csak azért kapcsoltam be, hogy megmozgassam a membránját és a csatolt részeit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67838) achilleuss válasza BBéci (#67837) üzenetére


achilleuss
tag

Ahhoz képest, hogy a zárt ládák hangját csíped, mégis minden hangfalad basreflex-rendszerű. Nem azt mondom, hogy nem értem, ja, de, azt mondom. :D

(#67839) achilleuss válasza VoidXs (#67836) üzenetére


achilleuss
tag

Akkor szerintem az a képlet, hogy a Monacor SP-302 C-vel felszerelem a bandpass-t és ami most a legjobban tetszik hangszóró, a Dayton Audio RSS315HFA-8 12" Reference HF Subwoofer 8 Ohm [link] , azzal készítek egy zárt sub.-ot/azt viszontt meg is kéne tervezni, belülre rétegeltlemezből megtervezni a formát és beborítanám színfával/, csak valakivel el kell készíttetni hozzá egy jó erősítőt. Gondolom ahhoz a quad405 nem a legmegfelelőbb, vagy az is jó hozzá vajon?

(#67840) VoidXs válasza achilleuss (#67839) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Bőven jó, de erősítőt csak drága kategóriában éri meg készíttetni, alatta senki nem tud versenyezni a gyártósorok ár/érték arányával, ahol az anyag drágább, mint a késztermék.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67841) BBéci válasza achilleuss (#67838) üzenetére


BBéci
titán

Ne keverjük össze a 30-40 hertztől 20-40 kHz-ig megszólaló hangdobozokat a szubbasszusra specializált ládákkal! Utóbbiakból rengeteg basszreflex volt nálam, 22 éve magamnak is olyat vettem, nagyon jókat lehet velük mozizni. De ha most kellene vennem vagy választanom egyet, az tutira zárt lenne. [link] [link] [link] [link] [link]
Elnézést kérek, amiért belépő topikban csúcskategóriás termékeket linkeltem!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67842) achilleuss válasza BBéci (#67841) üzenetére


achilleuss
tag

Brutálisak, amiket belinkeltél. Gondolom aranyárban mérik őket. :) Majd utánanézek az áruknak a net-en, kíváncsiságból.

Akkor azt mondod, hogy a mozizáshoz a bassreflex a legjobb? Vagy az 5 belinkelt is van olyan jó mozizáshoz? mivelhogy azt írod, hogy most már zártat választanál. Mozizáshoz is zárt sub.okat választanál?

[ Szerkesztve ]

(#67843) VoidXs válasza achilleuss (#67842) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A zárt csak zenére jó, mozihoz egyszerűen nem lehet elég gyors ilyen kis méreten. Van olyan zárt, ami a nyomába érhet egy reflexes gyorsaságának, de azt úgy hívják, hogy infinite baffle.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67844) #62435328 válasza achilleuss (#67842) üzenetére


#62435328
törölt tag

Több tényezőtől függ, meg ugye ízlés kérdése is.
Nálam pl egyértelműen jobban működik a zárt, filmekre is.

[ Szerkesztve ]

(#67845) achilleuss válasza VoidXs (#67843) üzenetére


achilleuss
tag

És a véleményed szerint a bandpass hol helyezkedik el a házimozizásban. A zárt előtt? A legjobb, mozizáshoz pedig, a bassreflex?
"A zárt csak zenére jó..." akkor ezek szerint a zárt ládát kihúzhatom a listáról, mert nekem kifejezetten házimozi sub.láda kell.

[ Szerkesztve ]

(#67846) achilleuss válasza #62435328 (#67844) üzenetére


achilleuss
tag

Gondolom az, hogy mennyire akarod rengetni a szobát, nem?! :)

(#67847) VoidXs válasza achilleuss (#67845) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

zárt < bandpass 4 < bandpass 6 < reflex < infinite baffle

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67848) achilleuss válasza VoidXs (#67847) üzenetére


achilleuss
tag

Ezt hogy kell értelmezni? hogy a zárt a leggyengébb a házimozihoz, aztán az enyém :DDD , és a legjobb az infinite baffle? e legutóbbit nem ismerem

(#67849) Dorian válasza #62435328 (#67844) üzenetére


Dorian
félisten

A szub és az elhelyezés/ kalibráció minőségi szintje sokkal többet számít, minthogy zárt vagy reflexes.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#67850) BBéci válasza achilleuss (#67842) üzenetére


BBéci
titán

Nem nem mondom azt, hogy a basszreflex a legjobb. Szerinted miért linkeltem ötféle zártat?
Vannak nagyon jó basszreflexek, de a zártak sok szempontból még jobbak, kivéve a maximális hangnyomást, különösen 20 Hz környékén.
Itt egy korrekt összehasonlítás: [link]
A cikk írójának otthoni mozijában zárt JL Audio e112 szubládák vannak. Bizonyára nem ezért, mert mazochista és direkt rosszat akar hallgatni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.