Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67651) powerup2 válasza BBéci (#67649) üzenetére


powerup2
addikt

Milyen vásznad van ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#67652) powerup2 válasza VoidXs (#67650) üzenetére


powerup2
addikt

Hát ne irogassák random :D vagy a vásárló is random fog fizetni :D viccet félre téve ez amúgy komoly megtévesztés.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#67653) kzkz


kzkz
őstag

Sziasztok!

Abszolút kezdőként kérnék segítséget, előre elnézést ha tárgyi tévedések lesznek a leírtakban.

Adott az alábbi félszoba, ahol jelenleg egy 2.1-es PC-s Genius hangfalszettre van kötve a TV-ből a hang a fejhallgató kimeneten keresztül egy stereo jack kábellel.

Kék egy 122cm széles TV, a piros a kanapé, sárga a fejem, a zöld pedig az elképzelt 2.1.2-es Dolby Atmos kialakítás.

Aztán ahogy néztem, nem is találtam olyan filmet, aminél a magyar hangsáv DD+, vagy Dolby TrueHD lenne, általában DD5.1 szerepel mindenhol, így elgondolkodtam, hogy van-e értelme Atmos rendszerbe ölni a pénzt. Jól látom, hogy a magyar szinkronok általában nem Atmos ready-k?

Ha az Atmos-t innentől kezdve el kell vetnem (mert továbbra is magyar szinkronnal szeretném nézni a filmeket), akkor marad a "sima" 5.1-es kialakítás?!

Van egy tök régi Philips HTS3100 szettem, aminek van sztereo AUX bemenete. Ha ezt rákötöm a TV-re a hozzá lévő 5+1 hangfallal, akkor a TV (LG OLED55A1) ki tudja rá tolni a sztereo kábelen keresztül úgy a hangot, hogy valóban minden hangszórón a megfelelő hang fog megszólalni, vagy ezt csak HDMI ARC-on vagy optikai kábelen keresztül tudom elérni?

Vagy ez mind felejtős, és egy új 5.1-es szettet kellene vennem, aminek van HDMI ARC bemenete, és/vagy bluetooth-os?

Mivel kicsi a hely és oldalt/hátul is fal van, így nagy teljesítmény igényem nincs, illetve nem vagyok vájtfülű, nem fogom meghallani hogy a drágább szett jobban szól, tehát budget megoldásban gondolkodom, csak a térhangzás kell, hátha valamit emel a filmnézési élményen.

A soundbar nem igazán játszik, mert oldalra nem tud lőni, mivel az egyik oldalon a fal, a másikon egy szekrény van közvetlen a TV mellett, és TV alatt is kb. 10cm van csak. (A mostani hangfal is csak fektetve fért be alá).

Előre is köszi minden segítséget!

(#67654) mályva válasza I'am Dony (#67646) üzenetére


mályva
aktív tag

Csak a youtube megy hdmi-vel, automatikusan..hdmi arccal a tv-n lévő youtube
ahogy rádugom az usb-t amin a film van, már megint nincs hang..és villog a jel. ez mitől van?
:W :W :W :W

Megbízhatóságom: 209 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#67655) VoidXs válasza powerup2 (#67652) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Persze. Amikor a 100k-s projektorra ráírják a 4000-et, a mindennél világosabb RGB lézer projektorokra (darabja 80 millió) pedig az 1500-at, akkor nem tudod, mihez kezdj ezzel a számmal. Mint a 2.83 Volton mért érzékenység hangszóróknál, ahhoz is kellene tudnod az impedanciagörbét és a frekvenciát, hogy össze tudd bármivel hasonlítani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67656) VoidXs válasza kzkz (#67653) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Inkább a sima 5.1-et válaszd, Atmos szinkron még csak moziban létezik, ott is talán összesen 5 filmhez 3 év alatt. DTS-HD szinkron már van, így érdemes a HDMI-t megcélozni, de az optikai sem túl nagy veszteség.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67657) powerup2 válasza VoidXs (#67655) üzenetére


powerup2
addikt

Hát szomorú mert ha valaki akar projektort venni és megnézi a sony-t vagy jvc-t és az adatok egyformák attól még lehet nagy eltérés az ansi lumenbe. Sok helyen kis sem tudod próbálni a projektort amit venni akarsz.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#67658) kzkz válasza VoidXs (#67656) üzenetére


kzkz
őstag

A sztereo jack kábelen akkor nem tudom kitolni az 5.1-es a Philips erősítőre?

Van még a nappaliban egy Pioneer VSX-322-es erősítő, amit be tudnék hozni, de erre itt se jó a sztereo kábel? (Mondjuk ennél nem gond, mert ennek van HDMI ARC bemenete.) A sztereo kábelen nem tud átmenni a térhangzás?

(#67659) VoidXs válasza powerup2 (#67657) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az izzó típusát és teljesítményét kell nézni, az a legközelebbi összehasonlítható dolog. Nyilván sem a belső, sem a lencse veszteségét nem mondják meg, de általában közel azonos.

kzkz: nem, a sztereó két diszkrét jel, neked 6-ot kellene átvinni. Ehhez mindenképp digitális kábel kell. A Pioneer tökéletes, elég lesz csak néhány hangszórót venni hozzá.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67660) powerup2 válasza VoidXs (#67659) üzenetére


powerup2
addikt

Majd ha esetleg akarok projit megnézem ezeket az adatokat.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#67661) kzkz válasza VoidXs (#67659) üzenetére


kzkz
őstag

Értem, köszi. Remélem a Philips magas hangszóróit fel tudom használni erre a célra, illetve a passzív mélyet is.

Még azért megnézem, mennyi a legolcsóbb 5.1-es bluetooth-os PC-s hangfalszett, mert azzal lesz a legkevesebb meló, és a Pioneert se kell kiszerelnem, mert az igazából használatban van.

[ Szerkesztve ]

(#67662) Dorian válasza powerup2 (#67652) üzenetére


Dorian
félisten

ANSI-t nem igazán lehet egységesen ezt mérni. Persze ettől még igaz, hogy össze vissza hazudnak ezekkel a számokkal.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#67663) Dorian válasza kzkz (#67653) üzenetére


Dorian
félisten

Én ide csak egy sztereót tennék. Még az is bőven kompromisszumos.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#67664) powerup2 válasza Dorian (#67662) üzenetére


powerup2
addikt

Más területen is ez megy sajnos .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#67665) VoidXs válasza kzkz (#67661) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Inkább a soundbar, mint a Bluetooth. Jobb minőség, nincs késleltetés, sem zavar.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67666) kzkz válasza VoidXs (#67665) üzenetére


kzkz
őstag

Mármint soundbart vegyek, és HDMI-n vagy optikain csatlakozzak hozzá, ne bluetooth-on?

Dorian: valóban kicsi a hely itt, ezen sajna nem tudok változtani :( Még a stereo-t hallani, de a hátsó hangszórók igen közel, kb. 60cm-re lennének a fülemtől, hacsak nem teszem mindegyiket magasra, és onnan irányítom lefelé őket. Így tudnék egy kis távolságot növelni.

(#67667) Aurig@ válasza VoidXs (#67635) üzenetére


Aurig@
őstag

Egyébként mi a baj az R-12SW-vel, hogy az R-112SW-ét és a nagytestvérét ajanljátok?
Gondolom, mikor hozzájutott még nem volt 112SW.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#67668) BBéci válasza kzkz (#67666) üzenetére


BBéci
titán

Valamivel jobb lehet, ha magasabbra teszed a háttérsugárzókat, de attól még nem fognak oldalról és mögüled érkezni a hangok, ami igencsak gyakori a filmekben. Tehát sztereó rendszer vagy soundbar a jó választás. A Bluetooth átvitel hangminősége elmarad a kábelestől, ezért ajánlott a HDMI.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67669) BBéci válasza Aurig@ (#67667) üzenetére


BBéci
titán

Az a baj vele, hogy vacak a hangja és portzajos. Nagyjából ugyanakkor jelent meg a 12, mint a 112, csak kategória különbség van köztük.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67670) mazdacomprex válasza ada19 (#67632) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

Igen volt vele gondom.Valami hasonlót keresnék nem nagyon akarok feljebb lépni. :R

(#67671) VoidXs válasza Aurig@ (#67667) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Teljesen más liga. Az R-12-t a fele annyiba kerülők verik, az R-112 pedig a kétszer drágábbakat is gyakran veri.

kzkz: igen, az lenne talán itt a legjobb irány. Elfér, olcsó, és elég jól szól.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67672) mazdacomprex válasza VoidXs (#67635) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

Beruházok majd egy 115sw-re csak a denont már eladtam így kell helyette más. :R

(#67673) ada19 válasza mazdacomprex (#67672) üzenetére


ada19
senior tag

Elég rossz időben akartál AVR-t cserélni. Mi volt pontosan a gond vele, miben keresel mást? Nem sokat osztottál meg eddig a témáról, így nehéz ajánlani :D

Mégsenem

(#67674) achilleuss válasza BBéci (#67647) üzenetére


achilleuss
tag

Ez egy komoly cucc és az ára is az volt új korában. A használt piacon mostanság megjelenik e ilyen vetítő és milyen árban, ha igen. Vannak e hozzá forgalomban cserealkatrészek manapság.

[ Szerkesztve ]

(#67675) Bugarov válasza mályva (#67654) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Szia! Van külön hangprojektor topic, ott talán jobban képben vannak ezekkel a nyavajákkal.

Szerk: látom közben megtaláltad

[ Szerkesztve ]

(#67676) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!

Egy középkategóriás 5.1-es soundbarról (hátsó hangfalakkal együtt kb 200k értékű) váltottam z906-ra, ezek után senki nem tudna meggyőzni hogy bármi esélye is lehet egy ilyen modern csodának rendes rendszerekkel szemben :D.

Olyan kérdésem lenne ha PC-vel használom (only gaming) ugye hangkártyáról kapja a jelet de ha feldobnék 2 plusz hangfalat a plafonra és azt csatlakoztatnám a lapomra pluszban menne így a rendszer a z906-al együtt? (vannak is aprón külön satelitek z906-ból. windowshoz meg ingyenes Atmos driver. vagy az atmos hangfalaknak mindenképp specifikusnak kell lenniük?

a másik kérdésem hogy most cseréltem bútorokat kevesebbre és kissé vízhangos a szobám. Van valamilyen budget ajánlat panel szobába? (24 m2) vízhang és akár hangszigetelés szempontjából? Szívesen nyomatnám kicsit nagyobb hangerőn ezt a kis kompakt csodát. És ha rendesen le tudnám szigetelni a szobát (nyáron festés is tervben van és ajtó csere) lehet nézelődnék kicsit komolyabb hang szegmensben is. :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#67677) proci985 válasza achilleuss (#67674) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

par helyen latni oket hasznaltan, neha megjelenik egy. Budapesten van 2-3 szaki aki ert hozzajuk, tippre ok tartjak eletben a Runco / Sim2 / Barco modelleket.

egyebkent ahogy neztem forum alapjan a hasonlo modellek kibirnak 4-5 lampat rendesen karbantartva es a kepminoseguk mai napig jo (jo optika), igaz a chip amit hasznal es a maga koraban mar csucs volt mara boven meghaladott

ami nem jo, hogy:
- jellemzoen 1.6-2.4 koruli throw ratio, adott esetben 6-7 meter kell a vaszontol ha 100-135"et akarsz vetiteni (igen, van mas optika, de az meg egyszer annyi, mint amennyiert a projektort jelenleg venned)
- zaj
- rovid elettartamu, mai szemmel gyenge es nagyon draga lampa
- "szervizhalozat"
- erzekenyek a szobara, kell vaszon, le kell sotetiteni
- ujabb featurek, pl HDR es 4K felejtos
- a hasznalt aruk jellemzoen 1000 euro folott van ebayen ahogy nezem es azert annyibol ujonnan is lehet normal projektort kapni

szoval ja, a tobbsegnek ezek felejtosek

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67678) achilleuss válasza proci985 (#67677) üzenetére


achilleuss
tag

köszi. Egy ilyen projektor is jó lehet? ez LCD. Epson EH-TW7000 4K PRO-UHD projektor 409e [link] Az unokaöcsém ilyet vett, Epson EH-TW5650 házimozi Full HD projektor 320e-ért [link] , néztük, tetszett, de ez már kifutó széria, nemigen lehet kapni.

(#67679) proci985 válasza achilleuss (#67678) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

van dedikalt projektoros topik, ott szerintem jobban tudunk segiteni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67680) RiddKrisz


RiddKrisz
újonc

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy mennyire lehet jó ötlet az alábbi rendszerben: Marantz SR6011, Polk Signature S30e, S20e, S15e és egy Bronze W10. A hátsó hangfalakat (S15e) lecserélni Monitor Audio Bronze FX (6G) hangfalra az s15e pedig felkerülne magasságinak a frontok fölé.

(#67681) jambiyya válasza RiddKrisz (#67680) üzenetére


jambiyya
őstag

Ökölszabály gyanánt azt szokás mondani, hogy a hangszóróknak ugyanazon gyártó lehetőleg azonos szériájából kerüljenek ki.

(#67682) I'am Dony válasza RiddKrisz (#67680) üzenetére


I'am Dony
őstag

Én inkább S20 -at tennék oda is. Egységes maradna és jól hallhatóan jobb lenne mint az S15-el. Bár SR nál túlságosan nem tűnik fel, ha más gyártó dobozát használod, jó méretben.

(#67683) RiddKrisz válasza I'am Dony (#67682) üzenetére


RiddKrisz
újonc

Nem rossz ötlet, de az s15 Vogel's VLB 200 konzolon van helyhiány miatt, az s20 azon a konzolon nem lenne jó megoldás. Nagyobb konzol kérdést azért átgondolom.

(#67684) BBéci válasza achilleuss (#67674) üzenetére


BBéci
titán

Nem figyelem a használtak kínálatát, ha majd kell hozzá alkatrész, akkor felveszem a kapcsolatot valamelyik szakemberrel. Cseneles kitisztította és lámpát cserélt, kiváló állapotúnak minősítette.
Úgy emlékszem, újonnan 7-7500 euró között volt az ára.

#67677proci985
Darkchip 4 van benne, az sok minden, csak nem "meghaladott". :N
Sajnos a két valóban hozzáértő (Batyo és Cseneles) egyike sem budapesti. :(
35000 Ft a gyárival pontosan megegyező Osram lámpa, 4000 óra az élettartama, 4400-nál cseréltettem, akkor már jelentősen gyengült a fényereje. A következő cserét 6-700 órával korábban fogom megejteni, az saccra 2025 második félévében lesz.
5,2 m hosszú a nappalim, a vetítő a hátulsó falon, könyvespolcon áll, a vászon a szemben lévő faltól 15 centire lóg, így nem kell koppanásig tekerni a zoomot a 110 colos átlójú képhez. Annál nagyobbra nincs szükségünk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67685) mazdacomprex válasza ada19 (#67673) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

Az volt a gond hogy néha gondolt egyet az erősítő és kb fél mp-re elment a hang,majd vissza jött.Ez random szerűen produkálta volt hogy 10percenként volt hogy havonta egyszer.Olyan volt mintha hangzást váltogatott volna magától. Pl:néztem a tv-t multichannel stereo-ban és gondolt egyet átváltott dolbyra de csak a kijelzőn láttam utána egyből vissza.Szóval ez volt a konkrét oka a váltásnak.

(#67686) Dorian válasza BBéci (#67684) üzenetére


Dorian
félisten

Na igen, ehhez még hozzátenném, hogy
- zaj:
Milyen zaj? Sztem pl. az enyém kifejezetten csendes.
- erzekenyek a szobara, kell vaszon, le kell sotetiteni
Melyik vetítőnek nem kell vászon, és nem kell sötétíteni?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#67687) proci985 válasza BBéci (#67684) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ok, akkor valamit elneztem, ahogy lattam az meg Darkchip3 volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67688) BBéci válasza proci985 (#67687) üzenetére


BBéci
titán

Amikor 2012-ben írtam róla, nem tudtam kideríteni, hogy pontosan milyen chip van benne. A forgalmazó sem tudta megmondani.
Csenelesnek is van egy LS-5 gépe, amikor az enyémet pucolgatta, akkor mondta, hogy megvizsgálta és Darkchip4, ami nem meglepő a képminőséget, kontrasztot látva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67689) embe


embe
nagyúr

A Tidal telefonos alkalmazásban lehet állítani a streamelés minőségét.
Denon erősítőnél a Heosban nem lehet állítani ezt. Vajon milyen minőségben stremel? Az előfizetésnek ( HIFI Plus ) megfelelő legjobb minőségben?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#67690) jambiyya válasza embe (#67689) üzenetére


jambiyya
őstag

Nálam FLAC, 44.1kHz.

(#67691) sagit válasza embe (#67689) üzenetére


sagit
addikt

Tidal android tv-s app(shield tv) ha masterre van állítva vált szépen 88,2 és 96 kHz-te, felljebb nem vált. Heos approl nemtudok nyilatkozni, viszont a telefonos app megfelelő teloval és dac-al megy bitperfect, vált szépen mqa-ra is.

Android tv-n is megoldható ugyan ez egy dac-al de ott már problemassab, uapp(usb android player Pro) app kell hozzá, és a vezérlése nem a legjobb, nincs tv-re optimalizálva, én a shield beepitett trackpad appjat használom, úgy kis kompromisszummal de streamer csinalhato a shieldbol pl.

Bitperfect tidal streamhez hogy igazán kényelmes is legyen dedikalt streamer kell, pl node 2i, vagy épített raspberry-s cucc szintén daccal de az nekem túl macera.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#67692) zozy84 válasza embe (#67689) üzenetére


zozy84
senior tag

Ez a téma engem is érdekelne mert barátok miatt tegnap fizettünk elő családi Spotify premiumra. Ha a Denon X4400on hallgatok nem lehet állítani a minőséget. Akkor milyen minőséget küld? 256?

(#67693) sagit válasza zozy84 (#67692) üzenetére


sagit
addikt

Statust nyomogasd az erősítő elején, ott ugyan csak a mintavetelezest tudod nézni, de ha jól tudom spotynak nem is kell 44,1 nel több, mert nincs fent rajta jobb, de javítsatok ki ha tévedek. Az hogy hány kbps, fene tudja.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#67694) embe


embe
nagyúr

Igazán az érdekelne, hogy az erősítő milyen mintavételezéssel játsza le. De gondolom a maximummal amit tud kezelni, persze figyelembevéve az előfizetés esetleges korlátait.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#67695) sagit válasza embe (#67694) üzenetére


sagit
addikt

Tidal oldaláról masolva:
[link]
There is no visual icon or settings to control what you stream. As long as you have a valid TIDAL HiFi subscription it will automatically stream HiFi. TIDAL HiFi streams in Lossless FLAC 16bit/44.1kHz and TIDAL Premium streams in AAC 320kbps.

Meglepne ha menne 24 bit vagy 44,1 felett, de a tévedés jogát szintén fenntartom, írjatok mi a helyzet vele pls mert engem is érdekel

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#67696) proci985 válasza sagit (#67695) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gyakorlatilag ugyis 16bit/44.1kHz eseten is a master a szuk keresztmetszet

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67697) sagit válasza proci985 (#67696) üzenetére


sagit
addikt

mqa kapcsolhato ki-be uapp-n pl, es akkor azert van felhozatal 24/96+-os zenekbol, az az app kiirja szepen hogy jon a zene, szegyen szemre az origi tidal app nem
illetve ha nem mqa kepes a dac akkor eleve nem kell kapcsolgatni, es akkor azert lehet valogatni 24 bites zenekol

engem is meglepett, viszont a sima hifi elofizut erdemes lehet venni szerintem mert azert előfordulnak 1500+ kbps-es zenek de nem sok, a legtobb bentmarad az 1400 kbps-es hartaron

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#67698) proci985 válasza sagit (#67697) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, de ha ugyanaz a master jellemzoen nincs hallhato kulonbseg.

DVDA/SACD jellemzoen ahol jobb volt, ott mindig a specialis master es nem a formatum volt ennek az oka.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67699) sagit válasza proci985 (#67698) üzenetére


sagit
addikt

szerintem is tobbet er egy dac csere, mert az avr-em dacjan valoban nem hallani

vaktesztbe nem mennek azért bele, lehet a szokasos behaluzom dolog hogy jobban adja nekem bitperfect , de jobban adja :DDD

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#67700) proci985 válasza sagit (#67699) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

DAC cseret hallani, az itthoni kisse moddolt asus xonar one es pioneer ddj-sb3 egyertelmuen mashogy szol :).

24/96nal es 24/192nel en nem hallottam kulonbseget, pedig kerestem. flac es 320 kozott hallottam neha, de az enkodolastol is fuggott.

viszont amikor veletlenul visszall a spotify normal minosegre premiumrol azt 10 percen belul vakon is fel szoktam ismerni lanctol fuggetlenul (moddolt xonar one / beyer dt990ed250; xonar one / fidelio x3, korg ds-dac + MSR7).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.