Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) NomadND1 válasza Dorian (#20548) üzenetére


NomadND1
senior tag

MKV-ra ott a NAS, aztán szépen gyarapodni fog a Blu-ray gyűjtemény, mert "kicsit" más lesz minden mint mkv-n.
Persze ízlések és pofonok.

Bár jobban belegondolva inkább ez legyen a Blu-ray: [link]

#20549: ilyen magasságokba még nem értünk,de igen optikán nem megy át HD hang.

[ Szerkesztve ]

(#20552) Dorian válasza NomadND1 (#20551) üzenetére


Dorian
félisten

Mitől lenne más egy BD, mint egy BD remux akár mkv-ban?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#20553) MasterMark válasza Dorian (#20552) üzenetére


MasterMark
titán

Pedig csak 1 meg 0... :DDD

Switch Tax

(#20554) zsoika válasza NomadND1 (#20551) üzenetére


zsoika
addikt

Ha ilyen magasságokba még nem értünk akkor minek is a
"Ehhez QED kábel olyan 2-4e/fm a banándugó meg átlagban 2000/db."
Banándugó fölösleges(hacsak nem cserélgeti az avr-t vagy hangszórókat) , hsz kábel pedig 1000ft -ig elég.

Szerk. Sub nélkül pedig nincs házimozi

[ Szerkesztve ]

(#20555) NomadND1 válasza Dorian (#20552) üzenetére


NomadND1
senior tag

Jól mutat a polcon pl? :DDD

Visszatérve a kérdésedre:
Komolyan kérdezed, vagy csak hülyéskedsz?

#20554:
"Banándugó fölösleges(hacsak nem cserélgeti az avr-t vagy hangszórókat) , hsz kábel pedig 1000ft -ig elég."

Egészen idáig vettelek komolyan. Ne írj már butaságokat.... No offense. :R

[ Szerkesztve ]

(#20556) Dorian válasza NomadND1 (#20555) üzenetére


Dorian
félisten

Nem, nem kérdezem, állítom.

Ok, ne végy komolyan, csak magyarázd el, hogy egy BD-ből készített remux (tudod mi az?) mitől lesz más, mint a lemezen lévő film?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#20557) Nemir Ombe válasza Antonio (#20550) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A TV lejátszójából nem lesz HD hangod, kis Marantz-ok a "népszerű német webshopokban" szoktak leárrazva lenni (400€ környékén), a 15xx/16xx között végfokszám/szolgáltatás különbség van max. a hang ua. .... a Dali-k helyett is inkább a fent említett helyeken nézz dobozokat, olcsóbban és jobbat is kaphatsz.... szerintem .... ;)

balage25:
Én az MA Silver helyett inkább egy Vento szettet néznék a fent említett wenshopokban (hacsak nem "nagyon olcsó" az az MA szett), de ez már ízlés dolga is .... de a galloktól lehet még rendelni Focal. 8-as szettet is, de minden attól (is) függ mennyi a keret rá .... ;) (itt nézz körül: hifi fabrik, elektrowelt24, homecinesolution)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#20558) NomadND1 válasza Dorian (#20556) üzenetére


NomadND1
senior tag

A korong nekem szebben szól mint bámelyik mkv.
Nem fogjuk tudni meggyőzni egymást, de nem is cél :)

#20557: Onnan nem is, de ha direktbe az avr-re köti a megfelelő anyagot, akkor már igen!

[ Szerkesztve ]

(#20559) Dorian válasza NomadND1 (#20558) üzenetére


Dorian
félisten

Ismét kérdezem: Tudod mit jelent az, hogy remux?
Az mkv pedig csak egy konténer, nem jellemez minőséget.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#20560) johnywalker válasza Dorian (#20556) üzenetére


johnywalker
őstag

Az MKV az BD-Rip, hasonlóan a Remux-hoz.Ha csak a bitrátáját megnézed, már látható különbség, s a többit nem is sorolva.

(#20561) zsoika válasza Antonio (#20550) üzenetére


zsoika
addikt

Visszaolvasva nem találtam az hm-re szánt összeget és hogy újban vagy használtban gondolkodsz?

(#20562) Dorian válasza johnywalker (#20560) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogyis, basszus, alap dolgok:

A remux pont azt jelenti, hogy érintetlen a kép és a hang, csak a menüt és a felesleges hangsávokat, feliratokat szedik ki belőle.
Az MKV pedig csak egy konténerformátum, olyan minőségű anyagot teszel bele, amilyent akarsz.
A BD rip pedig a tovább tömörített, gyengébb kép és hangminőségű kisebb méretű anyag.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#20563) Lacielvtárs válasza johnywalker (#20560) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az mkv egy konténer file, azt raksz bele amit akarsz.
A remux viszont az erintetetlen képet es hangot ergo olyan filet rak bele az ember amit akar bd lemez remuxakent az m2ts filét ugyanugy mint ahogy a bd lemezen is található, és nem osszekeverendo az 1080p-s rippekkel...

Dorian megelozott :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#20564) Nemir Ombe válasza Dorian (#20562) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez így igaz, de azért érdemes figyelni azt is, hogy a "készítő" megtartotta e az eredeti br-át a képnél hangnál vagy csak odaírta, hogy "remux" .... a nem annyira "neves" kölcsönzőkben bele lehet futni 1-2 gagyiba is .... ;)

Hmm ....

(#20565) zsoika válasza Lacielvtárs (#20563) üzenetére


zsoika
addikt

Srácok én hozom a popcornt! :DDD

(#20566) Lacielvtárs válasza zsoika (#20565) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Csak nyugodtan, a400 vagy a500at kéred? ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#20567) NomadND1 válasza Nemir Ombe (#20564) üzenetére


NomadND1
senior tag

:K

Ettől függetlenül azt mondom, hogy aki minőségi mozit akar, az korongról nézze.

[ Szerkesztve ]

(#20568) Dorian válasza Nemir Ombe (#20564) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, mindig megnézem. Ill. nekem nem fontos, h a kijön vmi azonnal megnézzem, ezért sokszor előfordul, hogy vmelyik régióban jobb kép, másban jobb hangot pakolnak a BD-re, így a remux adott lemeznél jobb is lehet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#20569) Nemir Ombe válasza Dorian (#20568) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Látom "nagy kölcsönzős" vagy te is .... :D ;)

Hmm ....

(#20570) NomadND1 válasza Nemir Ombe (#20569) üzenetére


NomadND1
senior tag

Minek is megvenni a korongot, hisz milliókat visznek haza a színészek ;]

[ Szerkesztve ]

(#20571) Pizsi085


Pizsi085
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni 5.1 ügyekben.
Van egy asztali pc-m win7-el és benne egy Sound Blaster Z hangkártya. A kártya egy optikai kábellel volt összekötve egy LG 5.1-es rendszerrel. Ez ilyen gigyigagyi valami, de elkezdtem fejleszteni es először lecserélten a blu-ray lejatszot (ami egyben az erősítő is) egy Yamaha htr 2071-re. A hangfalak még lg-k.
A problémám az, hogy az lg lejatszo alatt működött a térhatás, de a yamaha erősítővel már nem.
Ha a gépen hangtesztet csinálok, a surround hangfalak egyszerre szólalnak meg és nem külön külön.
A gépen és az erősítőn is be van kapcsolva a dts. Mégis mintha sztereóban szólna minden. Van valakinek ötlete hogy mi lehet a baj? Ha visszateszem az lg lejatszot, ismét van térhatás.

(#20572) BBéci válasza NomadND1 (#20567) üzenetére


BBéci
titán

Mondhatod, a szabad vélemény nyilvánítás joga megengedi, hogy butaságokat irkáljon az ember.
Nem csak erre a hozzászólásodra vonatkozik. :(

"Sub csak akkor ha nagyon mélyeket akarsz." :W

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20573) Nemir Ombe válasza NomadND1 (#20570) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nincs a korongvásárlással semmi baj, sőt én még a "kölcsönzőkben" is fizettetnék a néppel .... nem várom el, hogy bármi is ingyen legyen és legalább annyit megyek moziba (4fő a család) amennyit "kölcsönzök" .... a lényeg az "egyensúly" .... ;) .... de korábban nem ez volt a "lényeg", de látom technikai járatlanságodat "mókás" tereléssel próbálod helyrehozni .... hajrá, szeretek hülyeségeket olvasni .... ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#20574) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#20573) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Azt a diplomatikus választ, főleg a vége felé :C ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#20575) Quetz válasza NomadND1 (#20547) üzenetére


Quetz
őstag

Arra a dali mélyládára felesleges pénzt kiadni, az alsó átviteli értéke 37hz ami alig nevezhető mélynek. inkább arra jó, hogy a vásárló kipipálja a mélynyomót a listájában.

(#20576) zsoika válasza Lacielvtárs (#20574) üzenetére


zsoika
addikt

Alakul...megyek pattogtatok még1et. :DDD
Nem volt kedvem Sárkánnyal vitatkozni ....BBéciben és Nemirben sem csalódtam.

Quetz: Pontosan ezt érzem én is a hkts 16,60 -al kapcsolatban....az 45Hz től indul.... :((( siralmas.

[ Szerkesztve ]

(#20577) NomadND1


NomadND1
senior tag

#20572-575:

16nm-ről beszélünk....Persze nyugodtan verjük bele akár milliókba is szerencsétlent, mert az alatt nincs házimozi, de hifi sem..... :W

(#20578) Antonio válasza zsoika (#20561) üzenetére


Antonio
senior tag

Igen, mivel nem is gondoltam hogy ennyien ráugrotok a kérdésre és rögtön ajánlotok.(csak az első kérdésemre vártam választ) :D

én csak az első lépés után akartam erősítő/hangfalakra koncentrálni.

Erősítő: lehet használt, sőt szinte csak abban gondolkodtam, mivel gyors körképet nézve, erősítőből talán hamarabb találok valami számomra megfelelőt új árnál kevesebbért. ~80-150 eFt

Hangfal: ez inkább új. használtan kisebb az esély ill többet kell várni a megfelelőre hogy felbukkanjon, persze ha az embernek van már egy működő rendszere akkor könnyeben válogat, vár stb. ~300 eFt körül (5.1)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#20579) NomadND1 válasza NomadND1 (#20577) üzenetére


NomadND1
senior tag

.....belépőszintem, mert ugye ez a fórum elnevezése.

Ettől függetlenül mindenkinek azt javaslom, hogy hallgassa meg amit meg akar venni és ne vakon vásároljon, csak mert valaki azt mondta. Béke :R

(#20580) zsoika válasza NomadND1 (#20579) üzenetére


zsoika
addikt

Na most igazat szóltál!
Antonio: jól gondolod...avr-t hamarabb veszel használtat ès hsz-t újat. Arra figyelj hogy új listaár szerinti avr -hez, 2x összegű új listaárú hsz illik + sub. Tehát ha 300eft az új hsz szettre szánt összeg akkor inkább 80eft legyen a használt avr(erősítő)
Szerk: gondold át milyen ficsörök,szolgáltatásokat szeretnèl használni...majd nèzz szèt a használt piac on ès gyere vissza.

[ Szerkesztve ]

(#20581) Antonio válasza zsoika (#20580) üzenetére


Antonio
senior tag

Akartam is írni, hogy majd inkább ráhúzok hangszórókra ha kell, mert az időtállóbb "befektetés"

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#20582) Quetz válasza NomadND1 (#20577) üzenetére


Quetz
őstag

A dali sub új ára 159k huf. egy SVS pb1000, ami lemegy 19Hz-ig 179k huf. De én pont azt írtam, hogy nem érdemes megvenni azt, amit szerinted meg kellene. Akkor ki ver kit milliós beruházásba? ;]

(#20583) zsoika válasza Quetz (#20582) üzenetére


zsoika
addikt

Ja meg belépőszintű sporolás Sárkányosan: "Ehhez QED kábel olyan 2-4e/fm a banándugó meg átlagban 2000/db."
10 banándugó 2000-el az 20eft+ nekem 18m2 nappalimba belement 25m hsz kábel 2-4eft-al az 50-100eft .... :Y és mindez egy 80eft-os erősítőhöz.

(#20584) NomadND1 válasza zsoika (#20583) üzenetére


NomadND1
senior tag

Nem véletlenül QED airloc
Van amin nem érdemes spórolni.

(#20585) zsoika válasza NomadND1 (#20584) üzenetére


zsoika
addikt

Jaj nemár..... :((

(#20586) Quetz válasza NomadND1 (#20584) üzenetére


Quetz
őstag

A qued airloc szereléséhez célszerszám szükséges. Mivel azt valószínűleg nem akarod külön megvenni 300 font körüli összegért, ezért marha pontosan kell előre meghatároznod, hogy milyen hosszú kábelekre lesz szükséged. Amit aztán ha elszámolsz, akkor költhetsz még egy halom pénzt...
Célszerűbb lenne azt javasolni, hogy kb-ra lemérni a szükséges hosszt, ráhagyni pár métert és helyben méretre vágni és dugózni a kábeleket.

Az átlag felhasználónak pedig megfelelő választás a 2.5mm2-es qed kábel 1000Ft/m áron, de találni ilyen méretben olcsóbb portékát is.

(#20587) NomadND1 válasza Quetz (#20586) üzenetére


NomadND1
senior tag

Nekem sincs hozzá, mert feleslegesnek tartom, de a szakboltok rendelkeznek vele. Tisztában vagyok vele, hogy nagyon drága a kábel. A kocsiba sem vénusz napraforgóolajat töltesz, hanem normális adalékot.

Igen, marha pontosan kell mérni, hogy utólag ne otthon kelljen házi barkácsolni, vagy épp a szemétbe dobni 8e forintot.

(#20588) zsoika válasza Antonio (#20581) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor vedd meg először a hsz szettet és az már meg is határozza az AVR-ert.
A minap rakott össze és ajánlott pont Nemir egy 16m2 (és azon túlmutató) szettet.
A GLE sorozat olcsóbb....nem tudom az mennyire ajánlott, de ismerve a Cantont nem lehet rossz.

[ Szerkesztve ]

(#20589) Dorian válasza NomadND1 (#20587) üzenetére


Dorian
félisten

Belépő rendszerekhez totál pénzkidobás a drága kábel, a banándugók pedig megspórolhatóak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#20590) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Genius SW 5.1 rendszerem van, számítógéphez. A centert hova tegyem, ha velem szembe sehogy sem tudom összehozni? (Max 1 méterrel fölém, vagy a földre az asztal alá, vagy balra-jobbra..)

(#20591) Lacielvtárs válasza RAiN91 (#20590) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia.
Egy fotó lehet hasznos lenne...
De a földre semmiképp se tedd, szerintem :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#20592) junkpod válasza Antonio (#20537) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ahogy írtad az tokeletes.
Adatok áramlanak lan kábelen, hang+kép áramlik hdmi kábelen.

Box's don't touch!

(#20593) junkpod válasza NomadND1 (#20539) üzenetére


junkpod
nagyúr

Dlna a házimozi ellensége, nem jó itt ezt ajánlani. Max végső esetben egy szükséges rossz.

Box's don't touch!

(#20594) Nemir Ombe válasza Antonio (#20578) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ebből a keretből már újban is egész jó dolgokat össze lehet tenni .... pl. [link] + 4x [link] (állványt meg érdemes használtban venni a frontokhoz) + 1x [link] + [link] vagy [link] hsz kábelből meg pl. ez [link] több, mint elég (és "féláras").... persze lehet összerakni ennyi pénzből belépő rendszert is (mint valaki írta), de ha a keret engedi, akkor miért ne legyen jobb .... és 16nm-en is lehet "jó" a hang, a helység mérete ebben nem játszik szerepet (vagy legalábbis más formában).... ;)

Hmm ....

(#20595) junkpod válasza NomadND1 (#20567) üzenetére


junkpod
nagyúr

Meg dlna-rol, hang optikain tvbol avrbe...
Kicsit ellentmondást érzek.

Box's don't touch!

(#20596) BBéci válasza RAiN91 (#20590) üzenetére


BBéci
titán

Azért centersugárzó a neve, mert pontosan középen a helye. Ha ez nem megoldható, akkor iktasd ki a rendszerből.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20597) junkpod válasza Antonio (#20578) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem a kérdésedre ugrottak rá hanem a sárkány gyerek válaszára:D bármit vehetsz csak rá ne hallgass!

Box's don't touch!

(#20598) Antonio válasza junkpod (#20593) üzenetére


Antonio
senior tag

Ezt ha lehet kitudnád fejteni ? köszönöm.

Ha most rá van kötve NAS a rendszerre ethernettel DLNA val vagy anélkül mi a különbség? (egyébként meg csak most olvasgatok utána mi is a DLNA)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#20599) kenand válasza Antonio (#20598) üzenetére


kenand
veterán

Samba sokkal jobb, érdemesebb azt használni a dlna helyett, ha a lejátszód támogatja. (Kodi kedveli a sambat)
DLNA sajna nem egységes, vannak lejátszók amik ezt, vannak amik at a DLNA szervert szeretik.Hol támogatják a feliratot hol nem...

(#20600) junkpod válasza Antonio (#20598) üzenetére


junkpod
nagyúr

Dlna-nak mindig kínlódás a vége. Fölösleges szerver járatni a nason ha úgyis csak lan-on keresztül nezned a filmet. Lassabb és korulmenyesebb lesz minden.
Használj fájl megosztást, és mediaplayer eszközt, ahogy azt első tervdben leírtad.

Box's don't touch!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.