Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) Norbi 72 válasza tomyka74 (#21536) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nagyon bekavarodtál. :DDD

Zsoika megírta a választ.

De érdekelne a frontok,és az 5.1 tipusa.

(#21544) ELACielvtárs

Nálam egy szép török szőnyeg van 2 réteg padlószőnyegen.

[ Szerkesztve ]

(#21552) Lacielvtárs válasza nubreed (#21549) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Drága uram, megegyszer leírom, a pure audio módban, a teljes hang tartományt kiadja az avr a fronoktra.
Mindegy mit allitasz, mit kapcsolsz ki vagy be, ha pure audio módot bekapcsolod, akkor mindent ami 'beleszol a hangba' , azt lelovi az avr :K

Pure módban, azt a hang tartományt is amit más modokban a szub kap, azt is a frontok kapják meg.

Norbi72 : köszönöm a tippet :R
Akkor nálad minden lépésnél, 'nyaral' a tapad :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#21553) Norbi 72 válasza nubreed (#21549) üzenetére


Norbi 72
veterán

ellenben a frontokon basszus nélkül élvezhetetlen a zene

Akkor nagyon ratyi cuccod van,gyüjtsél jobbra! ;] :D

Ha van valamikor kedved,gyere át hozzám zenét (is) hallgatni. :K

(#21554) Nemir Ombe

Ankarában lett vásárolva a társaival együtt 82'-ben... ;)

[ Szerkesztve ]

(#21554) Nemir Ombe válasza Norbi 72 (#21551) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha meg még kéziszövésü is az a "török", lehet hogy egy komolyabb "mozi upgrade" is kijönne az árából .... dehát "nem úr aki nem pazarol" .... :D ;)

(szerk. - akkor még "antik" is .... nem semmi .... én már tutira hivtam volna egy becsüst, miközben bőszen nézegetném a HM shopok oldalait .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#21555) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#21553) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No, látod en milyen hosszan írtam, de a velős lényeg ez, amit írtál ;]
Norbi megmondja a frankót.
Jah es úgy hallottam Norbinal van fogadó ital, mely felkeszit az élményre :DD

Egy mondatba, ki Norbihoz belép, hagyjon fel minden reménnyel ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#21556) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#21555) üzenetére


Norbi 72
veterán

hagyjon

;]

Jah es úgy hallottam Norbinal van fogadó ital, mely felkeszit az élményre

Persze,amit hozol,annak akár a fele is a tied! :))

Félre gépeltem... :P

[ Szerkesztve ]

(#21557) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#21556) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jogos, a franc abba a műveletlen fejembe :W
... Vagyis akarom mondani, felre gepeltem mobilon ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#21558) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#21555) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Norbinál az már nem is mozi, hanem "házi 4DX" szinte .... :D ;)

(néha még a szőnyeg is megmozdult, de most már értem - török, ha nem lenne rajta a fotel + asztal lehet repülne is a komolyabb jelenetek alatt .... :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#21559) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#21558) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C ;]

Norbi72 : :DDD ;]
Az ékezet hiány a mobil es lustaság kombinációja ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#21560) BBéci válasza Norbi 72 (#21553) üzenetére


BBéci
titán

Mindegy, milyen a cucc, ha a 80 Hz alatti frekit nem kapja meg a frontsugárzó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21561) nubreed válasza Lacielvtárs (#21552) üzenetére


nubreed
veterán

+(#21553) Norbi 72:

Teljesen félre értettetek mind a ketten. :) És én pontosan értettem amit te írtál, ezzel én is tisztában vagyok, hogy mi a Pure Direct mód vagy csak simán pure.

Én azt mondtam, hogy (úgy rémlik, mert már rég használtam de ma már nem próbálom ki), hogy a frontok PURE módban nem kapnak basszust nálam, csak akkor ha a bass out "both" értéken van. De holnap kipróbálom, ma már álmos vagyok ehhez. Lehet, hogy ez Yamaha sajátosság, vagy én emlékszem mindenre rosszul, mert olyan régen használtam ezt a módot. Holnap kiderül.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#21562) Norbi 72 válasza BBéci (#21560) üzenetére


Norbi 72
veterán

De pure direkt/audioban megkapja,erről beszélünk.

Más,picit elgondolkodtam azon,melyik nagyobb cég tér vissza valamikor a komolyabb vasakra?

Hét csatorna folyamatosan 8 ohm terhelésig
terjed : 0,1 százalékos torzítás 139,4 wattban

Pfff... :Y

(#21563) BBéci válasza Norbi 72 (#21562) üzenetére


BBéci
titán

Beállításon múlik, ha megkapná, nem panaszkodna.

Akik az olyan nagyvasak iránt érdeklődnének, választhatnak az elő/végfok párosok közül. Én is inkább arra szavazok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21564) Norbi 72 válasza BBéci (#21563) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hát igen,csak pl. a Yami 5000-es végfoka nem kicsit gyengébb a Z11-nél..

7

1 kHz Psweep

78 watt

8 ohm

0,1%

Mérések.

(#21565) VoidXs válasza Norbi 72 (#21562) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

300 watt 32 csatornán vagy 600 watt 16 csatornán megfelel?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#21566) Norbi 72 válasza VoidXs (#21565) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez egy mozimotyó,nem ér. ;] :DDD

(#21567) VoidXs válasza Norbi 72 (#21566) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az csak ajánlás. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#21568) Beni2360 válasza Lacielvtárs (#21544) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem a rendszered hűtés technikája tetszik nagyon az ütős. :D

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#21569) Lacielvtárs válasza Beni2360 (#21568) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

a ventilátorra gondolsz? :D
a mobil klímát már elpakoltam, most a hétvégén elrakom az álló ventilátort is, amikor is remélhetőleg az új kábelt és tüskéket is beüzemelem :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#21570) arcitec válasza Norbi 72 (#21562) üzenetére


arcitec
addikt

Az a jó amit BBéci mond. Pure audio módban NEM megy a sub , sőt még a kijelző is kikapcsolva van. A direkt mód az kicsit más. (Benne a nevében is ahány csatona a forrás, azt adja ki ) A pure meg CSAK a fontokat hajtja. Az RZ900 így , de szerintem a Marantz,Denon , no meg a Yamaha is . Az újabbak biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#21571) sinci01


sinci01
aktív tag

A hsz kábel hosszúságának azonosnak kell lennie, front, meg sorround hangsugárzók esetében? Az erősítő nem középen van, így egyik oldalra elég lenne rövidebb vezeték is, vagy maradjak a szimmetriánál?

(#21572) arcitec válasza sinci01 (#21571) üzenetére


arcitec
addikt

Elvileg, de annyi még belefér ... ( Esetleg arra lehet gondolni, ha még is változik, nehogy akkor meg rövid legyen ) ... A hátsók nálam tuti nem egyforma hosszú , nem is lehetett volna másképp megoldani, észrevehetetlen .. sőt lehet még az Atmos sem ..

[ Szerkesztve ]

(#21573) Dorian válasza sinci01 (#21571) üzenetére


Dorian
félisten

Páronként egyformának

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21574) dave118 válasza arcitec (#21570) üzenetére


dave118
senior tag

Pure módban nekem szól a sub. Ha a frontok "small" állásra vannak állítva, szép magyarsággal a "mélyhangok kezelve vannak" akkor a vágási freki alatti hangokat ugyanúgy továbbítja a subnak, a pure abba nem szól bele. A 2ch stereo amiről te beszélsz, viszont akkor a vágási (Feri :D ) freki alatti hangoknak lőttek (szerintem). Gyanítom a különböző AVR-ek máshogy kezelik a pure funkciót.

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#21575) nubreed válasza dave118 (#21574) üzenetére


nubreed
veterán

Neked milyen erősítőd van? :) Egyre érdekesebb ez a téma. Nekem Yamaha és általában csak Straight módban használom. De lehet, hogy próbálgatnom kéne pl az említett 2ch stereot is. Na majd ma később próbálgatok.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#21576) arcitec válasza dave118 (#21574) üzenetére


arcitec
addikt

Igen ez érdekes, mert a Pure az "mindent visz", illetve felül ír(RZ900). Értem ez alatt, hogy figyelmen kívül hagyja az egyéb beállításokat, talán az EQ veszi figyelemebe (távolság mérés stb ) . A direkt az meg nem a sztereó, a sztereó az egy másik audió mód. Persze ha a forrás sztereó, akkor a direkt is nyilván sztereó módban működik, illetve sztereót ad ki. Igen,(jó kérdés) milyen erősítőd is van?

Mitől lenne fekete bárány, ha meg vagy vele elégedve , az neked úgy jó ahogy van, legalábbis amíg van és hallgatod..

[ Szerkesztve ]

(#21577) dave118 válasza nubreed (#21575) üzenetére


dave118
senior tag

Sony str-dn1040 a fekete bárány :) lehet, hogy nálam ezért van minden fordítva :D Ellenben pure módban is nagyon szépen szól, annak ellenére, hogy megy a sub ... szeretek vele sztereózni. (Wharfedale Pacific Pi szettet hajt, Pi-20 frontokkal)
Volt Yamahám még a kezdetekben, annál nagyon csíptem, hogy a funkciók között 1 gomb nyomással lehetett váltani, átváltottam straight-re, aztán 1 dedikált gombbal vissza lehetett váltani több csatornás állásba. A Sony űrtávirányítóján úgy lehet váltani, ha végignyomogatod mintha tv csatornát váltanál :)

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#21578) Beni2360 válasza Dorian (#21573) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor nálam nagy gubanc van?
Mert az AVR-től balra megy minkét vezeték egy csatornába és ebből kifolyólag a bal hátsó sr-nél 1.8 m-rel rövidebb. De azért a belőtt kanapéhoz képest 2 m-re oldat az ebédlő asztalnál ülve is mondta a feleségem, hogy hátulról is csiporognak a madarak. :)
Más kérdés ha már itt vok.
Létezik, hogy egy 3 éves 5.0 MISSION használt szett ne lenne bejáratva? Mert most kezdem hallani, hogy szépen változik a hangja. :F
---------------------
LACI.... IGEN, de balzsamozd be elrakás előtt. :D

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#21579) zsoika válasza dave118 (#21577) üzenetére


zsoika
addikt

Pont most készültem venni egy 1040-est ,de olvastam róla hogy bonyolult a távija...ezért inkább 1050-est nézek. Annak már az újabb ,egyszerűbb a távija.

(#21580) Dorian válasza Beni2360 (#21578) üzenetére


Dorian
félisten

Nem számít túl sokat, inkább a sztereó-kifinomultságú rendszereknél.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21581) Lacielvtárs válasza Beni2360 (#21578) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

okés, így fogok tenni ;]
mondjuk azok az eszközök nem a rendszert hűtötték, hanem engem :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#21582) nubreed válasza dave118 (#21577) üzenetére


nubreed
veterán

Nem tudom, nem ismerem a Sony erősítőket. :) Szerintem Yamahánál semmilyen mód nincs arra, hogy az általuk Pure Direct módnak hívott módban szóljon a subwoofer is, de ez ebben a módban nem is cél. De mondom, majd ma később próbálgatok mindenfélét az erősítőn.
Ha majd erősítőt újítok, maradok Yamaha vonalon valószínűleg, eddig is szerettem a hangjukat, az Aventage sorozatra fáj a fogam. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#21583) dave118 válasza zsoika (#21579) üzenetére


dave118
senior tag

Inkább úgy mondanám, hogy rengeteg funkciót ráhalmoztak, és egy kicsit nagy lett és sűrű. Ellenben mindent lehet vele irányítani, nekem a tv-től kezdve a beltéri egység, a MP, az AVR, minden ezzel a távval megy. Igaz a TV is Sony, bár ez az ARC miatt lényegtelen.

(#21582) nubreed: Igen, ha jól emlékszem ott nem szólt a sub straight funkcióban. Szerettem a kis belépő Yamahát, amilyen áron hozzájutottam több volt mint elegendő! (rx v367), a Sony-nak is hasonló karakterisztikája van, viszont sokkal dinamikusabb és részletesebb (de nyilván ez a kategória különbségnek is köszönhető)

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#21584) sinci01


sinci01
aktív tag

Denon-osok!
A Dinamic EQ-t, és a Dinamic Volume-t használjátok mozizás közben? Sok külföldi tesztben írták, hogy jobb ha ki van kapcsolva

(#21585) Krissz80 válasza BBéci (#21510) üzenetére


Krissz80
senior tag

Pedig ez a WH-2 megmozgatta a fantáziám.

Lenne hozzá Center is, de a frontok mindenképpen maradnának.

És az kevésbé számít, hogy a frontok az egy 90-es évekbeli szeretó pár széria, míg a center egy házimozi széria.

Yamahából tud esetleg valaki egy kisebb surroundot?

(#21586) dave118 válasza Krissz80 (#21585) üzenetére


dave118
senior tag

Esetleg még elgondolkodtatnál azon a megoldáson, hogy eladod a mostani darabokat és beruházol egy szettre. Kis költségvetésből is lehet kihozni elég jó dolgokat a használt piacon.
Egy darabig volt WH-2 es dipól hátterem, nem volt rossz, de a jó nem olyan :D Ideiglenesen megfelelhet egyébként.

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#21587) hm15 válasza sinci01 (#21584) üzenetére


hm15
senior tag

Nem!

Ha késő éjjel filmezel és nem akarsz nagyobb dinamikai eltéréseket hangerőben, akkor a D Volume bekapcsolható lakótárs kímélőnek.

(#21588) szivacs1987 válasza arcitec (#21576) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Nálam a DENON AVR-X6200W és a DENON AVR-X2300W is az alábbi módon működik Pure Direct módban.

Ha sub : LFE, és a front: small vagy large, akkor a frontok megkapják a teljes frekvenciasávot, sub nem szól
Ha sub : LFE + MAIN(igaz ez szentségtörés :) ), és a front: small vagy large, akkor a frontok megkapják a teljes frekvenciasávot, és a sub is szól, igaz nem tudom milyen vágással.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#21589) blakey válasza szivacs1987 (#21588) üzenetére


blakey
titán

LFE esetén a szubláda szól és a frontok a vágási freki alatt nem szólnak.
LFE+MAIN esetén van az, hogy a frontokra is ráküldi a mélyhangokat.
SMALL esetén megjelenik +1 menmüpont ahol be lehet állítani, hogy milyen freki alatt küldje a hangokat a szubládára.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21590) sinci01 válasza hm15 (#21587) üzenetére


sinci01
aktív tag

Köszi! És a Cinema EQ? Az ki ki van kapcsolva?

(#21591) sinci01 válasza blakey (#21589) üzenetére


sinci01
aktív tag

Az az érték lenne az alul áteresztő szűrő értéke?

(#21592) Norbi 72 válasza arcitec (#21570) üzenetére


Norbi 72
veterán

Yamahánál Pure Direct a neve, kijelző,sub lekapcsolva,csak a frontok szólnak!

(#21583) dave118

Straight funkcióban a kiválasztott hangformátum szól.

[ Szerkesztve ]

(#21593) Krissz80 válasza dave118 (#21586) üzenetére


Krissz80
senior tag

A front tetszik azt nem bántanám, a center az lehetne kicsit jobb is, a háttér meg tök más.
A Phillips lx8000sa szériából való.

Ezt szeretném lecserélni valami kisebb jobb surroundra.

Pl az NS-M225 tetszik, de az elég ritka, és húzós.

Most egy darab van fet 25-ért.

Az NS-M125 talán gyakoribb, majd megpróbálok egy szebbet abból levadászni.

[ Szerkesztve ]

(#21594) blakey válasza sinci01 (#21591) üzenetére


blakey
titán

Igen, beállítod pl. 120Hz-re akkor azalatt már bekapcsol a láda, helyesebben fogalmazva már kapja a jelet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21595) sinci01 válasza Krissz80 (#21593) üzenetére


sinci01
aktív tag

Nekem WH2 van régóta és szerintem tökéletesek. Meg kell hallhatni és utána tudsz dönteni.

(#21596) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Igazi fan lettem :D
Onkyo Fan :DD
jah és a kábel kupac, akkor mint a fejem :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#21597) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#21596) üzenetére


Norbi 72
veterán

Elég eső esett,nem kell locsolni! ;] :C

(#21598) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#21597) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

úgy úgy :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#21599) #98221312


#98221312
törölt tag

Pure direct mód:

Az ideális mozira ha az összes hangsugárzó small-ra van állítva, a vágás pedig 80 hz-re. Magyarul a mélytartomány a sub-ra kerül teljes mértékben.

Zenére a pure mod használata javallott. Ilyenkor a két front megkapja a teljes tartományt, ahogy azt már írták. Abban az esetben ha nincs elegendő mély, az azért van mert a rendszer valamely eleme nem megfelelő minőségű. Sajnos tapasztaltam én is ezt a jelenséget, amikor a kis 520-as Denon-t használtam Yamaha-ns50-el.

(#21600) Ragadozó válasza #98221312 (#21599) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ez kicsit félreérthető vagy nem így gondoltad.
A legtöbb erősítőnél:
Auto: minden korrekció
Ditect: kevesebb korrekció
Pure direct: nincs beavatkozás, esetleg csak a távolságokba.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.