Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) junkpod válasza Nemir Ombe (#16297) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na, meg egy ok a hasznaltpiac igénybevételére.
Eddig minden erősítőm használt volt és gond nélkül adtam tovább.

Box's don't touch!

(#16302) Piftuka


Piftuka
veterán

Lennétek olyan kedvesek, és segítenétek nekem ezzel kapcsolatban? ;)

"Aquila non captat muscas."

(#16303) MasterMark válasza Piftuka (#16302) üzenetére


MasterMark
titán

Hát például lejátszóban benyomod a Dolby átkódolást, akkor minden fog menni 5.1-ben.

Switch Tax

(#16304) Nemir Ombe válasza Piftuka (#16302) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha rendes garanciát kapsz hozzá, akkor mi baj lehet ....?? Ha gond van hívod a szervizt.... ;)

(de ezt már mintha írtam volna máshoz is .... :D )

Hmm ....

(#16305) jeni válasza Piftuka (#16302) üzenetére


jeni
félisten

Gondolom erre is vonatkozik a 2év gari.
Így nem kell tartani tőle. A Yamaha 6 Ohm ír elő a hangfalra. A tied 8 vagy 10 ebből adódóan nem lehet gond.
Ezekben milyen módon lehet kivenni,hogy ennyi órát ment az fene se tudja.
Karcok lehetnek rajta,talán ebből kivehető,hogy mennyire kímélték meg.
Videó

[ Szerkesztve ]

(#16306) jeni válasza Piftuka (#16302) üzenetére


jeni
félisten

hátrányként az olcsóság ellenére fel lehet hozni neki,hogy az előlapon semmilyen külső forrást nem tud fogadni,sőt hátul sincs USB csatlakozás a média eszközökre.

(#16307) Nemir Ombe válasza jeni (#16306) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Meg még nem is wifis meg azt atmost is kihagyták belőle a szemetek .... és ráadásul van pofájuk még így is 50.000-et elkérni érte .... ;]

Hmm ....

(#16308) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#16307) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

;] :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16309) BBéci válasza jeni (#16306) üzenetére


BBéci
titán

A Primare SPA23 erősítőn semmiféle előlapi csatlakozó nincs, USB a hátulján sincs, mégis az egyik legjobb, amit valaha hallottam és a házimozisok többsége a seggét verné a földhöz örömében, ha olyanja lehetne.
Szóval hagyjuk az efféle csilivili mókusvakító truvájokat. :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16310) jeni válasza BBéci (#16309) üzenetére


jeni
félisten

4000 euró (kb. 1 260 000 Ft)
Szolgáltatások terén messze elmarad versenytársaitól és az árkategóriájában megszokottól.
Egy hétköznapi ember,zenét szeretető és mozit néző egyén nem biztos,hogy lenne erre ideje.
Kivéve ha nem tudja mire elkölteni a pénzét!

Szolgáltatásait tekintve maradt bennünk egy kis hiányérzet (nincs DSD dekódolás, nem rendelkezik phono bemenettel, nincs HDMI passthrough,nincs 7.1), így ár/érték szerint a többi csúcs házimozi erősítőhöz képest kissé drágának tűnik, de ne feledjük, ezzel a készülékkel már beléptünk a high-end világba és ott nem divat a csilivili, csak a hangminőség számít és arról csak szuperlatívuszokban lehet beszélni.

(#16311) Piftuka válasza MasterMark (#16303) üzenetére


Piftuka
veterán

"Hát például lejátszóban benyomod a Dolby átkódolást, akkor minden fog menni 5.1-ben."

Arra gondolsz, hogy a Pioneer BDP-170 lejátszóm menüjében állítsam át a digitális kimenetet "Bitstream"-ről "PCM"-re?

Az ötlet valóban költséghatékony, mert nem kell vásárolnom semmit, viszont sajnos 2 csatornás hangot kapok végeredményként! Ugyanis a lejátszó AC3 kimenete "Coax" kábellel csatlakozik az erősítő AC3 bemenetéhez.

"Aquila non captat muscas."

(#16312) MasterMark válasza Piftuka (#16311) üzenetére


MasterMark
titán

Nem PCM-re, hanem Dolby-ra. Már persze ha tud olyat.

szerk.: Ha jól látom a manualban van olyan hogy Reencode.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#16313) Piftuka válasza Nemir Ombe (#16304) üzenetére


Piftuka
veterán

Írtad. :) Majd válaszolok arra is.

Viszont inkább mennék biztosra, azért kérdeztem, hogy általában ezek a demo példányok mennyire vannak "nyaggatva", széthajtva... Gondoltam, talán az ide író hozzáértőknek ilyen téren is nagy(obb) tapasztalata van.

"Aquila non captat muscas."

(#16314) Piftuka válasza jeni (#16306) üzenetére


Piftuka
veterán

Az USB csatlakozás nekem nem hiányzik, a BD lejátszón úgyis van, de amúgy meg DVD és BD filmeket nézek, így nincsen rá szükség. Még a Wi-Fi hiányával is maximálisan meg tudok barátkozni.

Pár kérdés még:

- Hosszú távra is jó lehet-e ez a belépő szintű Yamaha erősítő? Úgy látom, hogy a 3D mellett, 4K jelet is tud továbbítani...

- Mi van, ha majd később vásárolok hozzá egy komolyabb hangfalszettet? Vagy ehhez nem érdemes?

- És mi van, ha esetleg a jelenlegi hangfalaim mégis 4 Ohm-osak, és úgy használom? Tönkreteszi az erősítőt? (Sajnos nem tudom szétszerelni őket, hogy megnézzem belül a pontos értéket, mert speciális csavarral szerelték össze őket.)

"Aquila non captat muscas."

(#16315) Nemir Ombe válasza Piftuka (#16313) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Vásároltam már itthon is és külfödről is demo darabokat, eddig még soha nem volt gondom velük .... de lehet csak szerencsés vagyok. :D .... de általában ezekhez rendes 2év garit adnak, ha gond lenne javítják/cserélik .... ha elég egy "full belépő" avr, ez ennyiér jó .... ha mégsem jönne be, árában simán eladható .... ;)

Ez a 4 vs 8 ohm dolog nem akkora gáz mint sokan gondolják, az új(abb) avr-ekben van védelem, max. lekapcsolgat, akkor meg "mint fent" és nézel egy másikat .... ;) (vagy másik dobozokat hozzá)

("TV ügyben ugyanez a helyzet, ha gond lenne gari -> szerviz és vagy panelt vagy elektronikát cserélnek .... mást ezekben nem is igazán lehet .... egy "hátránya" lehet, a HDR hiánya, de jelenleg amennyi tartalom van nem igazán kár érte .... )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#16316) MCGaiwer válasza jeni (#16310) üzenetére


MCGaiwer
addikt

lehet, hogy ezt pont BBéci írta... :D

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#16317) Piftuka válasza MasterMark (#16312) üzenetére


Piftuka
veterán

Van bizony. Viszont furcsa módon úgy nem szól. :F Csak akkor van hang, ha "PCM"-re állítom a kimenetet.
(Éppen az imént végeztem el a tesztet a "Rush" BD-mmel...)

"Aquila non captat muscas."

(#16318) BBéci válasza Piftuka (#16314) üzenetére


BBéci
titán

Szétszereléssel nem lehet megállapítani egy hangdoboz valós impedanciáját, csakis műszeres méréssel.

Nem teszi tönkre.

(#16316) MCGaiwer
:K

(#16317) Piftuka
Ha PCM-re állítod a kimenetet, akkor a lejátszó végzi a dekódolást. Fülelés alapján tudod eldönteni, melyik a jobb.
Az, hogy nem szólal meg, beállítási hiba.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16319) VoidXs válasza Piftuka (#16314) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Szolgáltatások miatt ne tervezz vele hosszútávra, a hangminőség a legfontosabb. A csere attól függ, hogy mit szeretnél venni. 4 Ohmot még nem láttam problémát okozni, a bajok 2 alatt kezdődnek, de annyi védelem van az erősítőkben, hogy kárt lehetetlen így okozni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#16320) arcitec válasza VoidXs (#16319) üzenetére


arcitec
addikt

Ezzel csak az baj, hogy ezen véleményen van mindenki más, csak nem a gyártó és pl nem a szerviz.Nyilván ezen mondatra is lesz-lenne megfelelő válasz. Nem igazán tud(na) meggyőzni.(Az úgy is leold a védelem mondat). Egyébként meg lehet van védelem , de a tartós maximumon való terhelést már nem fogja lekapcsolni(pont a határon üzemelést) ami már pedig kinyírhatja az erősítőt - hosszútávon -, főleg , ha a gyártó is kihangsúlyozza: CAUTION: Connect speakers with 6 Ω to 16 Ω impedance.Using a speaker with less impedance than the setting may result in failure. A jócskán 2 ohm alatti meg már közelít a "rövidzár"-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#16321) Nemir Ombe válasza arcitec (#16320) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ezzel az a baj, hogy ha alacsony az "ellenállás", akkor nehogy tartósan, de rövid ideig sem tudod "maximumon terhelni" , ha esetleg mégis, akkor meg valami hiba csúszott a gyártásba.... ;)

Hmm ....

(#16322) arcitec válasza Nemir Ombe (#16321) üzenetére


arcitec
addikt

Na ja ... ;) Nyilvánvaló :D

[ Szerkesztve ]

(#16323) Szappann28


Szappann28
újonc

Helló Pioneer VSX-322K hoz milyen 5.1/5.0-át ajánlanátok 100ezer a plafon és új kellene

(#16324) Nemir Ombe válasza Szappann28 (#16323) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Annyiért pl. egy Harman HKTS szettet .... ;)

Hmm ....

(#16325) Szappann28 válasza Nemir Ombe (#16324) üzenetére


Szappann28
újonc

Azt elfelejtettem hogy a front mindenkép álló legyen

(#16326) MasterMark válasza Szappann28 (#16325) üzenetére


MasterMark
titán

Miért dísz lesz, vagy azt akarod hogy jól szóljon?

Switch Tax

(#16327) Nemir Ombe válasza Szappann28 (#16325) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Túl sokat szeretnél .... :D ;)

Hmm ....

(#16328) Szappann28 válasza MasterMark (#16326) üzenetére


Szappann28
újonc

nem tudom felfurni nincs jó furom ami meg van az nem igazán panel barát

(#16329) MasterMark válasza Szappann28 (#16328) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kell felfúrni.

Switch Tax

(#16331) Szappann28 válasza jeni (#16330) üzenetére


Szappann28
újonc

Köszi Esetleg ezekröl vélemény?
[link] [link] [link][link]

(#16332) jeni válasza Szappann28 (#16331) üzenetére


jeni
félisten

a Sony-t utolsónak hagynám,amúgy Emagról nem szívesen vesz az ember! még ha ingyenes a szállítása.
Sony alapszériában sosem voltak olyan jók hangfalakban.
a netdepónál ki is próbálhatód és ott tudnak segíteni tanáccsal ,ellenben a román Emag NEM!

az a kérdés,hogy a többiek mit javasolnak a Pioneer házimozi erősítődhöz?

[ Szerkesztve ]

(#16333) Szappann28 válasza jeni (#16332) üzenetére


Szappann28
újonc

nem ott venném Euronics vagy Edigital azok vannak helyben

(#16334) johnywalker


johnywalker
őstag

A Sony legutóbb 10-20 évvel ezelőtt képviselte talán a jó hangminőséget alsó-középkategóriában.De akkor még teljesen, mostanság a High-end-ben még tisztelhető a munkássága!

[ Szerkesztve ]

(#16335) VoidXs válasza johnywalker (#16334) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Akkor ment tönkre a Sony, amikor elkezdte a partiszutykokat gyártani. Az SS szériája még legendás volt, én használtam is házimozira, de az már nagyon ősi.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#16336) johnywalker válasza VoidXs (#16335) üzenetére


johnywalker
őstag

Igen, akkor egyetértünk!Jelenleg a kínai szutykokkal egyenértékű, de nem szeretnék degradáló lenni.De a valóság mégis ez...!Legyen teló vagy hangszórószett is.

[ Szerkesztve ]

(#16337) jeni válasza johnywalker (#16336) üzenetére


jeni
félisten

Sony az innovációkat és a minőséget felvitte a felsőkategóriába!

(#16338) VoidXs válasza jeni (#16337) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Most látom az oldalukon, hogy van valami utód SS széria, és vannak is darabok a nem luxus árkategóriában. Valaki hallotta őket?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#16339) polcsa


polcsa
aktív tag

Amatőr kérdés, FLAC-ot már minden usb-s erősítő lejátszik, ugye?

(#16340) Beni2360 válasza attiati (#16195) üzenetére


Beni2360
félisten

Esetleg itt Fali konzol lapos tévékhez több segítséget kapnál.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16341) VoidXs válasza polcsa (#16339) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem igazán. Pioneerek pl USB-ről nem, csak hálózatról. Fogalmam sincs, miért, de ezt írják a specifikációk.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#16342) Szappann28


Szappann28
újonc

Helló erről vélemény? [link]

(#16343) Nemir Ombe válasza Szappann28 (#16342) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Jól tud mutatni egy színben hozzá illő nappaliban.... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#16344) Szappann28 válasza Nemir Ombe (#16343) üzenetére


Szappann28
újonc

És nem tudod szól is későbbiekbe lenne hozzá mely is

(#16345) MCGaiwer válasza Szappann28 (#16344) üzenetére


MCGaiwer
addikt

biztosan szól valahogy, elvégre hangszóró

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#16346) Nemir Ombe válasza Szappann28 (#16344) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha mindenképp ilyesmit szetetnél, akkor inkább vedd pl. ezt, ez szebb [link] ;)

Hmm ....

(#16347) Szappann28 válasza Nemir Ombe (#16346) üzenetére


Szappann28
újonc

Arról nem tálaltam semmit a neten hogy jó rossz stb

(#16348) Nemir Ombe válasza Szappann28 (#16347) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mert a net az "örök igazságok kimeríthetetlen forrása" .... ;]

(vedd amelyik jobban tetszik, úgysem fogod tudni, hogy a másik esetleg milyen lett volna .... ;) )

Hmm ....

(#16349) MCGaiwer válasza Szappann28 (#16347) üzenetére


MCGaiwer
addikt

de van nekem egy eladó PC szettem az aprón, azt méllyel együtt olcsóbban megkapod ;)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#16350) jeni válasza Szappann28 (#16347) üzenetére


jeni
félisten

Miért nem kérdezzel rá,hogy a hangminőségben melyik a jobb?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.