Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) BBéci válasza Lacielvtárs (#16782) üzenetére


BBéci
titán

Mielőtt bármit vennél, cserélnél, az akusztikával foglalkozz egy kicsit, mert az a sok üres fal és padló felület kőkemény ellenségei a jó hangzásnak!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16802) Lacielvtárs válasza BBéci (#16801) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Most már azzal is foglalkozni fogok.
Egy kicsit , nah jo, nagyon elszaladt velem a ló de ezt az ELACot nem volt szabad nem meg venni.
Neha tesztket vissza vissua dugom meg a regit es nagyon kijon a hang különbség, az a durva számomra, hogy gitár és a zongora hangja nagyon élethű.
Eddig is annak tűnt, de most, huuu.
A réginek a gitár hangja olyan volt mint a lányom jatek gitár hangja, ezen pefig mint egy valódi gitár hang. Dirva de eddig fel sem tűnt a különbség.
A beszéd hangon is szinte kihallom hogy a sorozatban aki beszél éppen ki van e szaradva a szája vagy nincs...
Nem tudom hogy ezt be beszélem e magamnak, éppen ezért az ilyen érzésnel vissza dugom a régit, es azon ezt nem hallom.
Igy biztos vagyok benne hogy objektív véleményem.

No de igazad van, mar sokat olvastam az akusztikarol, es most mar tenyleg kell ezzel is kezdenem valamit :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16803) migabi24


migabi24
nagyúr

Fázishelyes csatlakoztatásra van valami bevált módszer? mert én csak most olvastam erről, hogy az se mindegy hogy dugom be

[ Szerkesztve ]

(#16804) claire78 válasza T_Stark (#16800) üzenetére


claire78
senior tag

:D

(#16805) migabi24 válasza migabi24 (#16803) üzenetére


migabi24
nagyúr

A konektort le tudom ellenőrizni fázisceruzával, de ezen a dugvillán nem igazodom el

(#16806) xxxxxxxxx válasza migabi24 (#16805) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Másik végén nincs jelölés hol kellene lennie a fázisnak?
szerk: borotvacsatin nekem volt. Itt a jobb oldali a fázis, L betű a jele. (Live) Ezen a kábelen innen nézve a jobb oldali az. :)

[ Szerkesztve ]

(#16807) zs198 válasza migabi24 (#16805) üzenetére


zs198
aktív tag

Szerintem is a másik végét nézd meg .

Üdv. -Zsolt-

(#16808) migabi24


migabi24
nagyúr

Sajnos az csak kijön az erősítőböl nem ez a levehető tápkábeles, azért vagyok bajba a másik fajtánál a D jelöli a fázist

[ Szerkesztve ]

(#16809) Pazolini válasza migabi24 (#16805) üzenetére


Pazolini
senior tag

Nagyon egyszerű! Meghallgatod, felcseréled, majd újra meghallgatod, amit korábban hallgattál, énekhangon nagyon ki tud jönni a különbség. Végén - nagyon fontos - a finomabb, szétáradóbb, természetesebb hangot produkáló beállítást választod. :DDD

(#16810) jeni válasza xxxxxxxxx (#16806) üzenetére


jeni
félisten

Boccsi szerintem amit most linkeltél annak semmi értelme nem volt!

Ugyanis a készülékbe dugható rész az mindig FIX helyen van se jobbra se balra se fordítva nem lehet bedugni.
Amúgy ha így nézzük egy ilyen jelölésű kábelt akkor az ki is lámpázható és bejelölhető a másik végén melyik is a FÁZIS és azt kilámpázva a konnektorban és ez így meg van oldva a helyes bekötés. De olyanon hogy elforgatva is betehető a földelt dugvilla ott már ez nehezebb a dolog ,hogy ha annak a másik vége már be van kötve fixen az adott elektronikus eszközön!

Így nem marad más mint a fülhallgatózás!

[ Szerkesztve ]

(#16811) #46129152


#46129152
törölt tag

Sziasztok!
Harman/kardon BDS 580 + JBL cinema 510 összállításban SONY 55W809 megjelenítővel kezdem a házimozizást.
Kb. 3x3-as a "moziterem" így gondolom a teljesítmény elég lesz.
Tegnap összedugtam mindent, a megfelelő helyekre, alapbeállítást használtam.
Szépen szólt minden, majd egy bemenet választás után a Sub láda StandBy módra vissza ált, és csak akkor kapcsolt vissza,ha kihúztam az erősítőből,majd visszadugtam.
Ma reggel bekapcsoltam a rádiót, és ugyanúgy nem szólt a láda, csak egy ki-be csatlakozás után.
Gondolom ez valami beállítási lehetőség.
Esetleg használ valaki ilyen készüléket?
A bemérő mikrofonnal csináljak egy beállítást?
Köszi a segítséget.

(#16812) Pazolini válasza Lacielvtárs (#16802) üzenetére


Pazolini
senior tag

Nem tudom, hogy ezt bebeszélem-e magamnak...
Meg, hogy mennyire objektív?!

Nyilván az, a te szubjektiv hallásoddal, körülményeid és vásárlási választásaid iránti elfogultsággal számolva...
Ha már az előző rendszeredről áradoztál, ami a mostani összehasonlításban ilyen nagyon alulmaradt, milyen lenne ez a fantasztikusan élethű új egy sokkal jobbal összevetve, pláne úgy, hogy minimálisan legalább javítasz az akusztikán???

Objektív, objektív, de hogy ki vagyunk szolgáltatva a fülünknek, a szívünknek! Annak a tapasztalatnak, amit minőségben hallhattunk életünkben egyáltalán!

Mert ugye - objektíve - ha ilyen kompromisszummentes lehet egy 710-es Onkyo és egy 207-es ELAC összeillesztése, akkor nem is lenne már feljebb...
Micsoda áldás, hogy - szubjektíve - mindig becsapjuk magunkat, s a kapott hang mindig jobb, sőt közel tökéletes lesz... Így legalább e heurisztikus hatás erejéig, de ELÉGEDETTEK voltunk. :))

(#16813) claire78 válasza #46129152 (#16811) üzenetére


claire78
senior tag

Az erősítő kimeneti csatornák szintjénél vedd feljebb a sub kimenetet és a sub-on pedig csökkentsd ennek megfelelően. Túl alacsony jelet kap, ami nem billent ki standby-ból. ;)

(#16814) #46129152 válasza claire78 (#16813) üzenetére


#46129152
törölt tag

Köszönöm. Logikus, én láma, pont fordítva csináltam,hogy ne legyen nagy basszus (már pedig nagyon van)
Így mindig bekapcsolva lesz, a ládán a potméterrel beállítom a megfelelőt...
Köszi

(#16815) polcsa


polcsa
aktív tag

Sziasztok! Egy sony bravia (kdl 48w705c) tv-n jatszom le filmeket, a dd5.1 át is megy az erősitőbe (vsx-d511), optikával összekötve, jelzi is az erősítő, de ha dts foramátumú a film hangja, akkor csak sima surroundként adja. Az erősítő tudja a dts-t, régen, dvd-ről legalábbis ment.
Ki a ludas? Tv, optikai, erősítő, hangsáv? Lehet, hogy dts-hd és azt már nem bírja az erősítőm? Vagy?

(#16816) zsoika válasza polcsa (#16815) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Még ha bírná is, de optikain csak a sima DD, DTS megy át a HD hangok nem....ahhoz HDMI kell.

(#16817) polcsa válasza zsoika (#16816) üzenetére


polcsa
aktív tag

Aha, ezt nem tudtam, köszi!
+fél kiló az "erősítőt cserélni" serpenyőbe.
Amúgy digitális koaxon átmenne?

(#16818) #54715584 válasza polcsa (#16815) üzenetére


#54715584
törölt tag

A tévéd nem tud dekódolni DTS-t, a Dolby a max, ez benne van a leírásában is.

(#16819) polcsa válasza #54715584 (#16818) üzenetére


polcsa
aktív tag

Ok, de pass-olni sem tudja? Pass-nál nem a tv dekódol, nem? Vagy a pass-hoz is ismernie kellene?

(#16820) VoidXs válasza polcsa (#16819) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Pass-hoz elég annyit tudni, hogy miféle hangsáv is az, elvégre vakon nem küldünk semmilyen adatot, de az optikai útvonal kompatibilitási okokból 1536 kbitre van korlátozva, hiába tudna sokkal többet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#16821) polcsa válasza VoidXs (#16820) üzenetére


polcsa
aktív tag

Ok, ez mar kicsit bonyi. Az egészet csak annyira szeretném érteni, hogy ha erősítőt cserélnék (tv-t mostanában nem fogok) és hdmi-vel kötném, akkor a dts-es filmek atmennek-e dts-ben? ... a tv-mről, ami nem tud dts-t?

(#16822) johnywalker válasza polcsa (#16821) üzenetére


johnywalker
őstag

Egy médialejátszó nem célszerűbb, olcsóbb lenne?

(#16823) #54715584 válasza polcsa (#16821) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem, nem fog átmenni.

(#16824) polcsa válasza #54715584 (#16823) üzenetére


polcsa
aktív tag

johnywalker, Crisp Rat: Köszi! De, lehet, hogy jobb lenne.
Apropó, az erősítőkben nem szokott lenni média lejátszó?

[ Szerkesztve ]

(#16825) johnywalker válasza polcsa (#16824) üzenetére


johnywalker
őstag

Belépőben ritkán, középkategóriásokban már szokott lenni.Viszont zenefájlok lejátszásán kívül másra nem ajánlottak azok sem, vannak gyenge pontjaik (kadenciahelyesség, nagy bitrátájú filmek stb).

(#16826) polcsa válasza johnywalker (#16825) üzenetére


polcsa
aktív tag

Rendben, akkor ez egyelőre így marad.
Köszi!

(#16827) embe válasza polcsa (#16824) üzenetére


embe
nagyúr

Vegyél egy Raspberry Pi-t, és 4K kivételével elleszel vele! És olcsón megúszod.

Arcam AVR5 és Yamaha RX-A2080 Aventage erősítők, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16828) Nemir Ombe válasza johnywalker (#16825) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Melyik az a nem belépő erősítő amiben van médialejátszó .... erre kivácsi lennék ....!!??

(a zenelejátszást tegyük félre .... ;) )

Hmm ....

(#16829) johnywalker válasza Nemir Ombe (#16828) üzenetére


johnywalker
őstag

pl: Marvell Qdeo, a márkát is írjam?

(#16830) Nemir Ombe válasza johnywalker (#16829) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha lennél oly' kedves, hogy márkát és pár típust is írsz .... ;)

Hmm ....

(#16831) johnywalker válasza Nemir Ombe (#16830) üzenetére


johnywalker
őstag

Onkyo Qdeo, s a googli a barátod... :)

(#16832) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Van olyan avr ami egyben média player? :Y
Az engem is érdekelne...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16833) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Most lehet, hogy ritka nagy baromságot fogok kérdezni: van a 30 méteres Oehlbach kábelem, amit rendeltem, és most darabolnám szét a szükséges méretekre. Mivel szokás szétvágni/darabolni a kábelt? Kés/olló/harapófogó?

(#16834) Lacielvtárs válasza Gabesz87 (#16833) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szerintem azzal ami kéznél van ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16835) #54715584 válasza Lacielvtárs (#16832) üzenetére


#54715584
törölt tag

Szerintem nincs. :N

(#16836) Nemir Ombe válasza johnywalker (#16831) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Érzem én, hogy Onkyo meg QDEO, meg a Google is a barátom, de csak 1 tipust.... kérlek csak 1-et írj, ami legalább egy kis sd videot is lejátszik, mégha hd-t nem is.... ;) :D

(és nem csak a kapott bemenő jelet "javítja" fel .... ;) )

Gabesz87:

Lehet kapni kimondottan Oehlbach kábelekhez való "vágókütyüt", ha azzal vágod még jobb hangja lesz .... keress rá .... ;) ;]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#16837) johnywalker


johnywalker
őstag

Ha igazán jó képességű grafikus chip is kerülne, az erösítőkbe, ki venne Bd,Dvd vagy dedikált média player-t?
A kérdező is ezért lett utóbbi irányába orientálva...

Gabesz87: a 4mm-es kábeleket a kés, olló csak "elnyalja", ott már inkább harapófogó.

[ Szerkesztve ]

(#16838) Lacielvtárs válasza #54715584 (#16835) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én is ugy tudom, főleg azért mert anno is megkérdeztem, es 'megkaptam' a magamét :D
Engem anno a dlna zavart meg...
Majd helyre tettek az itteni Urak.

Más : elac 207.2.
Új szerelmem lett.
Eszméletlen, ez már egy élet érzés. Fantasztikusan tiszta, élethű, természetes hangzás.
Ha tudna kávét főzni es mosogatni, nő nem is kellene ;]

Nemir Ombe úr : ;] :C el fogsz karhozni

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16839) zs198 válasza Gabesz87 (#16833) üzenetére


zs198
aktív tag

Ami elviszi simán :)
Csípő fogó. A lényeg, hogy jól vágja :)

Üdv. -Zsolt-

(#16840) Nemir Ombe válasza johnywalker (#16837) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Például azok, akik lemezről nézik a filmeket és nem a netről "kalózkodják" össze .... ;) .... de várom a mediaplayer-es középkategóriás AVR-ek listáját .... de legalább 1-et .... légyszi .... ;)

Amúgy meg a kérdezőnek az a gondja, hogy nincs a TV-ben DTS dekóder, így csak 2 csatornás hang jön a DTS helyett, amiből surround-ot csinál az AVR .... neki azért kellene egy MP .... ;)

Elvtárs:

Attól nem félek, hogy elkárhozok.... mert isten bizony, hogy ateista vagyok .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#16841) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#16840) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :)) istenbizony? Ezt megkonnyeztem :DD
És meg rímel is...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16842) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Inkább kérdezek, mint hogy hülyeséget csináljak. Elvégre ez a HM belépő topic na....:)
Viszont van két zseniális kérdésem megint: ha nincs külön feltüntetve, mindegy, hogy melyik a jobb, meg a bal hangfal? Semmi erre utaló jelölést nem látok a hangfalakon, és a használatijában is csak annyi van írva, hogy némelyik modellnek fel van tüntetve a címkéjén. Másik, hogy a 4 csatlakozó közül mindegy, hogy az alsó, vagy a felső kettőt használom?

(#16843) Nemir Ombe válasza Gabesz87 (#16842) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az 1. mindegy, a 2. kösd átlósan (+ a felső + ba, - az alsó -
ba .... ;)

Hmm ....

(#16844) Gabesz87 válasza Nemir Ombe (#16843) üzenetére


Gabesz87
veterán

Köszönöm. Most komolyan, vagy megint csak szivatás? :)

(#16845) Nemir Ombe válasza Gabesz87 (#16844) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez most komoly .... :D

Hmm ....

(#16846) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#16845) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Istenbizony? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16847) zs198 válasza Gabesz87 (#16844) üzenetére


zs198
aktív tag

Komoly !

Üdv. -Zsolt-

(#16848) Gabesz87 válasza Nemir Ombe (#16845) üzenetére


Gabesz87
veterán

(#16849) zsoika válasza Gabesz87 (#16844) üzenetére


zsoika
addikt

A szivatásnál van egy ;] jel.

(#16850) Nemir Ombe válasza Gabesz87 (#16848) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Látom neked már segíteni sem lehet .... :D ;)

Hmm ....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.