Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) MCs88


MCs88
aktív tag

Sziasztok!

Lenne lehetőségem megszerezni vadi újan egy Denon X2300W + Jbl Arena 170 + 120 + 125 + SUB 100 szettet 380ezerért. Szerintetek egy így megérné?

(#15452) Nemir Ombe válasza MCs88 (#15451) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Kb. ennyi pénzért már lehet jobbat is venni ill. a "belépő" JBL dobozokhoz meg (szinte) felesleges a 2300-as Denon .... de ha tetszik akkor vedd meg nyugodtan .... ;)

Hmm ....

(#15453) MCs88 válasza Nemir Ombe (#15452) üzenetére


MCs88
aktív tag

Egy példát tudnál esetleg írni, ami jobb összeállítás lenne?

(Az X2300W egyébként csak amiatt jött képbe, mert 170ezerért megkapnám és a hangfalakat később is cserélhetem jobbra, csak egyelőre ez a keret.)

(#15454) Nemir Ombe válasza MCs88 (#15453) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azt a Denon-t 150e körül bármikor megveheted [link] , dobozokra meg talán tegnap (vagy tegnap előtt) írtam példát .... ;)

Hmm ....

(#15455) Norbi 72 válasza MCs88 (#15453) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha belefér Canton szett a 2300-ashoz,sub meg később,ha lesz rá keret.

Egy cserétől megkíméled magad. :)

(#15456) Nemir Ombe válasza Norbi 72 (#15455) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Majdnem ugyanez a szett "nem kishazánkból" meg van nagyjából 700€-ból és akkor maradhat "valami" sub-ra is .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#15457) Norbi 72 válasza Nemir Ombe (#15456) üzenetére


Norbi 72
veterán

Úgy is jó.

(#15458) MCs88 válasza Nemir Ombe (#15456) üzenetére


MCs88
aktív tag

És Németországból ezek ide is szoktak érni egyben? Garancia az nemzetközi?

(#15459) Nemir Ombe válasza MCs88 (#15458) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igen és nem.

Hmm ....

(#15460) IreN!CuS válasza MCs88 (#15458) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Ha az említett Denon magyar garos akkor ennyi "felárat" megérhet , persze ez személye válogatja valakinek ez szempont valakinek nem.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#15461) Krisztian101


Krisztian101
tag

Megpróbálom még egyszer átfogalmazva, kiegészítve plusz kérdéssel :-)

Véleményetek szeretném kérni!

Adott egy Kef Model 30B mélyláda 60ezerért, állitólag 200ezer volt új korában. Ez mennyire hozna javulást a Wharfedale VR-10 SUB-omhoz képest és úgy általában van vagy volt már vele tapasztalatotok?

A másik, hogy szeretnék egy minőségi SUB kábelt és ezt a kettőt néztem ki:

Véleményetek szeretném kérni!
Adott egy Kef Model 30B mélyláda. Ez van olyan jó, mint ELACielvtárs Canton sub 85-e? Állitólag 200ezer volt új korában.

Oehlbach NF214

KÁCSA KCO-SUB3

A véleményeket előre is köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#15462) Nemir Ombe válasza Krisztian101 (#15461) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azt a Kef sub-ot nem ismerem, de kábelből az NF214 egy jó választás .... ;)

Hmm ....

(#15463) Krisztian101 válasza Nemir Ombe (#15462) üzenetére


Krisztian101
tag

Az isten áldjon meg a válaszért! :-) :R

Igen erről írt ELACielvtárs, ezért is estem gondolkodóba, de akkor +1 az Oehlbach-nak :C

(#15464) Lacielvtárs válasza Krisztian101 (#15463) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

'Az isten áldjon meg a válaszért! :-)'

Mint egy falat kenyér, úgy kellett ez a válasz ;] :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15465) Krisztian101 válasza Lacielvtárs (#15464) üzenetére


Krisztian101
tag

:))

(#15466) Nemir Ombe válasza Krisztian101 (#15461) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A "sub témára" visszatérve, ha hosszabb távra tervezel és nem akarsz "több lépcsőben" fejleszteni sub-ot (és ha van rá keret), akkor javaslom ezt [link] vagy ezt [link] .... ezekkel és ennyiért nem nyúlsz mellé .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#15467) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#15466) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Uhhh azok a szubok...
Lehet meg kellene vennem a 125.2est,es eladni Krisztiánnak a 85osom :D

Amúgy volna értelme számomra?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15468) Krisztian101 válasza Nemir Ombe (#15466) üzenetére


Krisztian101
tag

Köszi, hu azta a CANTON AS 125.2 SC 23kg! :Y

(#15469) Lacielvtárs válasza Krisztian101 (#15468) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Egy valamire való szub, súlyos 'egyéniség ' :K

Upsz, elnézést, szerkeszthettem volna.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15470) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#15467) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A 85-ös elég kb. 20-22nm-re, az AS meg kb. 20-30nm-re, hallhatóan mélyebbre sem megy, nem is erősebb .... a Sub 80 és 85 kicsit kisebb, de minőségibb darab .... de ahogy gondolod .... ;)

Hmm ....

(#15471) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#15470) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Csak egy kósza, kötözködo gondolat volt.
Én nagyon elégedett vagyok a 85el.
Es igen, igazad van a szobám mérete nem változott fel év alatt :D
A véleményed nagyon köszönöm :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15472) Krisztian101 válasza Lacielvtárs (#15471) üzenetére


Krisztian101
tag

Én abszolúte a poént láttam benne...

Mondjuk jó tudni, hogy minőségibb a 85-ös, de kissebb. :-)

(#15473) belu891003


belu891003
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!
Kedves onkyo tulajok 2 kérdésem lenne hozzátok!
1.Music optimizer ha be van kapcsolva akkor Spotyfi,Airplay,Bluetooth is torzít az adót zene szám ez miért lehet?
Rádión és filmeknél ez nem jelentkezik!
2.Intellivolume ezt mennyire szabad tekergetni pontosan mi lenne a szerepe azon kívül hogy emeli a hang erőt?!

(#15474) Beni2360 válasza Lacielvtárs (#15471) üzenetére


Beni2360
félisten

Itt a tavasz lehet kapálni, locsolni azt majd növekszik. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#15475) Lacielvtárs válasza Krisztian101 (#15472) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nemir Ombe szerintem ismer engem, mint a rossz pénzt ;]
Es mint korabban írtam, itt a tavasz, elfogy a fűtés számla, es amilyen széllel bélelt vagyok, fejleszteni fogok :DDD

Beni2360 még az is lehet ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15476) gxyb válasza Nemir Ombe (#15433) üzenetére


gxyb
aktív tag

Üdv!
Félre ne érts, nem kötekedni akarok, de bekavart a google...:)
Kicsit utánaolvastam a Canton GLE sorozatnak, az AV Online-on van egy teszt róla amiben ezt írják:

"Végszó

Ahhoz képest, hogy a GLE sorozat a legkisebb fadobozos termékcsalád a Canton kínálatában, az eredeti listaár igencsak húzós. A mostani akciós szett-árral már sokkal jobban beilleszkedik a vetélytársai közé, ráadásul, mint kiderült, egy megfizethető házimozi erősítővel is tud bőven jól szólni. Különc, zeneileg válogatós hangfalszettet hallottunk, első sorban azoknak ajánljuk, akik leginkább akciófilmeket néznek, de néha mégiscsak felraknak egy kis könnyed, akusztikus zenét (arra nagyon jó választás), ám a dinamikus pop/rock muzsikákat viszont messziről kerülik."

Az utolsó mondat megkevert, jó lesz ez nekem arra amire használnám?
Köszönöm!

(#15477) Nemir Ombe válasza gxyb (#15476) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szépen sikerült "körmondat", szerintem aki írta sem érti, hogy mit akart vele .... de van itt a topikban 1-2 gle tulaj, kérdezz rá náluk is, az a biztos .... ;)

Hmm ....

(#15478) #98221312


#98221312
törölt tag

Gondolkodom egy médialejátszón, de van egy két megválaszolatlan kérdés számomra. Pl:hogy lehet tartalmat tenni az eszközre? Van belső merevlemez? Vagy külsőt kell venni hozzá? Milyen módon csatlakoztatom a pc-hez? Esetleg pc bevonása nélkül tudok rátenni tartalmat?

[ Szerkesztve ]

(#15479) arcitec válasza #98221312 (#15478) üzenetére


arcitec
addikt

Kérdésedre:[link] Egyébként szinte mindent ...

[ Szerkesztve ]

(#15480) Norbi 72 válasza Krisztian101 (#15461) üzenetére


Norbi 72
veterán

Azt a subot én se ismerem,de a vélemények alapján minimum 17 éves,alaposan át kell vizsgálni.

Pontosabban 96-tól gyártották.

[ Szerkesztve ]

(#15481) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#15480) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

96ban volt 200 ezer? :Y
Akkoriban a postán dolgoztam és 25 ezer volt a fizetésem...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15482) BBéci válasza Lacielvtárs (#15475) üzenetére


BBéci
titán

A képet kellene fejlesztened. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15483) gxyb válasza Nemir Ombe (#15477) üzenetére


gxyb
aktív tag

Köszönöm!
Canton Gle tulajok!
Pop zenével milyen a gle? :)

(#15484) Lacielvtárs válasza BBéci (#15482) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Azt most 'fejlesztettem' ;]
És épp ma cseréltem állványt is...
Igaz az erősítő felett sajnos csak 3-4cm van, bár van benne ventilátor.
Viszont ez az állvány sokkal, sokkal stabilabb.
Az előző, mivel kivettem a hátoldalán a merevitot, hogy ne legyen dobozba a center, így eléggé imbolygott.
Ez maximalisan stabil, vagyis roppant gondos építmény, szilárd mint a beton...
Majd figyelem hogy melegszik e az erősítő.

Szerk : es igy sokkal kényelmesebb hason tevezni es tényleg nem kell annyira 'emelnem a fejem' ...
De meg keresem a megfelelő nyugalom foteleket is :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15485) Krisztian101 válasza Lacielvtárs (#15481) üzenetére


Krisztian101
tag

Ha kb. 1 éves fizu volt az ára akkoriban, akkor nem lehet rossz :-), na de nem mai darab és az ember vidéken lakik, nekem meg nincsen kocsim, így felejtős lesz a dolog.

Gyűjtök Cantonra :K

Köszönöm a hozásszólásokat! :C :R

(#15486) Lacielvtárs válasza Krisztian101 (#15485) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Van posta is...
Bár igaza van Norbinak (csak meg ne szokja ;]) öreg szub az, es lehet hogy van már valami hibája.
Jó döntés lesz a Canton, szerintem :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15487) Krisztian101 válasza Lacielvtárs (#15486) üzenetére


Krisztian101
tag

Hát igen vagy nagyobb az esélye, hogy kijön valami hiba, akkor meg lehet szervizeltetni :((

(#15488) dombi81


dombi81
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó topikban járok..

Szeretném kérdezni, ha a philips htb3520g házimozimat szeretném optikai kábelen keresztül összekötni a pc-vel (az alaplapon, sabertoothx79, van optikai kimenet), akkor nem kell semmit "trükköznöm" a házimozi vagy a pc beállításaival, egyből lesz hang?

(#15489) Lacielvtárs válasza dombi81 (#15488) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, összekötöd, pcn beallitod hogy az optika kimenet legyen az alapértelmezett, ha minden hangot at akarsz vinni a házimozi szettre.
Es a pcrol akarsz filmezni?
Ha igen, akkor meg szükség lehet erre a beállításra is.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15490) dombi81 válasza Lacielvtárs (#15489) üzenetére


dombi81
senior tag

Köszi a választ!

PC-n hol kell beállítani, hogy az optikai kimenet legyen az alapértelmezett?
És egy utolsó kérdés..
Ha így küldöm át a hangot, a stereo is 6 hangfalon fog szólni, vagy csak 2.1-ben?
Megoldható, csak optikai kábelen, hogy a stereo jel is 6 hangfalon szóljon?

(#15491) Lacielvtárs válasza dombi81 (#15490) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Pcn a vezérlő pult, hangbeallitasoknal.
Ha 'áll' 5.1et akarsz, azt szerintem a házimozi szetten kell beallitanod.
Olyat keress a hazimozin hogy Dolby pro logic vagy ilyesmi.
Ez esetben a hazimozi szét 'dobja ' az összes hangfalra a hangot.
Az optikan az a hang megy at, ami a tartalomban van.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15492) nrbx


nrbx
tag

Hello, házimozi építéshez kezdenék a közeljövőben, mivel nagyon sok időm nincs filmezésre, ezért nem szeretnék nagyon elszállni a költségekkel.

Jelenleg egy belépő szintű, 10 évnél is öregebb Marantz PM4000 sztereó erősítőm van, B&W DM303 hangfalakkal, egy Marantz CD6000 valamint egy HTPC. Hallottam már jobban muzsikaló összeállítást is, de alapjában véve ez a szint nekem megfelel (zene hallgatást illetően). Az első dilemma:

- vegyek használtam egy olcsóbb 5/6.1-es AV receivert, amit csak mozizásra fogok használni. Ha zenét hallgatok, a frontok a sztereó erősítőre lesznek kötve, ha filmet nézek, akkor meg az AV receiverre. Kicsit macerás, de nem kell foglalkoznom azzal, hogy az AV milyen zenére, mert ebből a szempontól marad minden a régiben.Kb. 30-60ezret szánnék a receiverre. Nagy hátrány lenne, ha csak optikai/koax digitális bemenet lenne rajta?

- eladom a Marantz erősítőt, a rendelkezésre álló összegből, szóval kb. 70-90000-ert kellene olyan használt AV receivert venni, ami zenén hozza a jelenlegi szintet (ha kevesebb is folyna be a Marantz eladásából, hajlandó lennék hozzáfizetni kényelem miatt, hogy nem kell szórakozni a hangszórókkal, kevesebb berendezés). Reális ennyiért olyan használt AV receivert venni, ami hozza egy alap sztereó szintjét? Most ilyeneket találtam: DENON AVR-3805, Denon AVR 1713, Onkyo TX-NR 616, Marantz SR5600, Pioneer VSX 916, Harman Kardon AVR141, Cambridge Audio Azur 640r.

- mivel a Marantz CD6000 egyre kevesebb CD-t képes hiba nélkül olvasni, minden CD-met FLAC formátumban ráraktam a HTPC-re. Tervezem venni valami USB DAC-ot is, 80-100 EUR-ert (pl. Musiland 01 mk2). Ha tudnék olyan AV receivert venni, amiben jó a DAC, úgy ezt az összeget is hozzá tudnám csapni az erősítőhöz.

Ami hangszórókat illeti, frontnak maradna a DM303, hátulra B&W LM1-et tervezek, centernek meg B&W VM1 vagy B&W LCR 3 lenne ideális, vagy valami hasonló.

Köszönöm a tanácsokat.

(#15493) kenand válasza nrbx (#15492) üzenetére


kenand
veterán

Ha nem akarsz Dolby true HD/ DTS mater audio (angol) hangsávokat hallgatni és nem szeretnél sok HDMI-s kütyüt rákötni és váltani (media plyer, BD lejátszó, Xbox stb) akkor nem kell ragaszkodni a HDMI-s erősítőhöz.

(#15494) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Mélynyomónál a port zaj mit jelent? A subcső surrogását esetleg?

Arcam AVR5 és Yamaha RX-A2080 Aventage erősítők, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15495) kenand válasza Lacielvtárs (#15481) üzenetére


kenand
veterán

95-ban kezdtem, mint orvos, 32 000Ft volt a fizetésem. Akkor indultak a bankkártyák, volt Visa elektron, meg Mastercard. Utóbbit szerettem volna, de az OTP-ben kinevettek, hogy ilyen fizetéshez nem jár, tegyek be a folyószámlámra 200 000Ft-ot néhány hónapra akkor talán kaphatok.

Ennél lehangolóbb, csak 2001-ben már mint belgyógyász szakorvos volt a banki kapcsolatom....
Szerettünk volna áru hitelre e gy 65 00Ft-ost gáztűzhelyet....de a fizetésem miatt hitel képtelennek minősítettek...

(#15496) liszi70 válasza embe (#15494) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Mélynyomónál a port zaj mit jelent?"

A reflexnyílásból kiáramló levegő súrlódásának hangja. Elkerülésére tüneti kezelés a szivacsdugó, de gyógyulást a szubcsere hoz. :D

(#15497) jeni válasza kenand (#15495) üzenetére


jeni
félisten

Az a banki előadó majd remélem akkor nem lesz kedve nevetni a pénzen mikor ő kerül majd bajba egészségügyileg és egy szakorvoshoz kellene beülnie,esetleg várakozni hosszú hónapokat.

(#15498) embe válasza liszi70 (#15496) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Csak amiatt kérdeztem, mert 1-2 hirdetésben láttam azt a szófordulatot, hogy nincs port zaj.

Arcam AVR5 és Yamaha RX-A2080 Aventage erősítők, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15499) VoidXs válasza embe (#15498) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Port zaj vagy mérhető utórezgés minden reflexes hangszórón van. Utóbbi megnyilvánulását úgy hívják ebben a topikban (hibásan), hogy lassú. Ennek a jelenségnek ugyanúgy "frekvenciaválasza" van, mint magának a hangszórónak, helyesen alkalmazott szűrőkkel egyébként nagyrészt meg lehet tőle szabadulni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#15500) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#15486) üzenetére


Norbi 72
veterán

csak meg ne szokja

Az idő ellene dolgozik.Perem,membrán,IC,Relé,stb....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.