Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) vH2 válasza focvis (#18599) üzenetére


vH2
újonc

Off: Sok oromteli es balesetmentes km-t kivanok, fentebb lattam h automata valto es ha meg Aero is, akkor gyanitom h raadasul egy 2.0t(ha nem a v6 szornyeteg). Esetleg egy teljes kepet az autorol teszel fel?

On: Amugy a 20e 2 drb ra ertettem, te nem tudom:)

Tovabba vmi otlet a masik gumi meretben(205/65/r15 c)

(#18602) focvis válasza vH2 (#18601) üzenetére


focvis
veterán

Köszi, viszont kívánom! :)
1.9 TTID
Tiéd milyen?

Én egy darabra értettem a 18-at, a C-s gumit passzolom.

[ Szerkesztve ]

(#18603) vH2 válasza focvis (#18602) üzenetére


vH2
újonc

Off: 2006 Tid. Szep Aero ! :) Amugy kek v feteke?

On: en a 20k t kettore ertettem, es ez is szinte szoros:), probalok linkelni kepet, nem tudom mennyire fog sikerulni

(#18604) vH2 válasza focvis (#18602) üzenetére


vH2
újonc

(#18605) focvis válasza vH2 (#18603) üzenetére


focvis
veterán

Akkor alig idősebb, gondolom a 150 lovas, az a legjobb 1.9, a 120-se kutya.
Jet black = fekete, de más is kérdezte már, hogy kék-e.

A 20k / 2db igen jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#18606) vH2 válasza focvis (#18605) üzenetére


vH2
újonc

Igen a 150 lovas, 4 eve mult februar vegen h megvan. Nagyon halas auto, meg nem hagyot az uton(se az ut szelen xD) Kicsit kulsoleg rendbe szeretnem szedni most tavasszal, par elemet festeni majd polir es wax

Enis igy gondoltam, mindenaron nem kell vegyek de ennyit meger, csak osszel veszem elo, pikkpakk.

(#18607) #32577792


#32577792
törölt tag

Esetleg privátban az autós dolgokat???

(#18608) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Tegnap kaptam egy defektet egy kb. 9 hónapos Michelin CCvel... Elvileg van rá egy év gyártói garancia. Érdemes ezzel próbálkozni, vagy totál felesleges? Ha igen, milyen lépéseket kellene tenni? Illetve elég lehet most egyetlen új gumit venni, ha mégsem jönne össze? (kb. 9 hónap különbség lenne köztük.)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18609) choco01 válasza Ramito (#18598) üzenetére


choco01
addikt

Milyen használatra?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18610) focvis válasza pocokxx (#18608) üzenetére


focvis
veterán

Nem javítható a defektes gumi?

(#18611) pocokxx válasza focvis (#18610) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Szerintem nem. Körben a szélén, nagyjából a gumi közepén végig hasadt. Sokat mehetett "laposan".

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18612) focvis válasza pocokxx (#18611) üzenetére


focvis
veterán

Hát ez valóban kuka :/
Elég lehet egy db új, ha a hátsó tengelyen​ használod az eltérően​ kopottakat. (Elsőkerekes autó)

Normál gyártói garancia erre nem fizet. De próbáld meg, hátha... Keresd fel a gumist ahol vetted, vidd magaddal a vásárláskor kapott számlát.

[ Szerkesztve ]

(#18613) B-L-A-C-K válasza focvis (#18612) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem is tudtam fel lehet rakni a hátsó tengelyre 2 különböző kopású gumit (de persze azonos típust), azt hittem ilyenkor elkerülhetetlen a 2 egyforma új, vagy használt azonos kopású beszerzése.

(#18614) kmarci25 válasza B-L-A-C-K (#18613) üzenetére


kmarci25
veterán

Ezt én is így tudom. Ha az egyik kuka, akkor a másik is.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#18615) HussarF válasza focvis (#18599) üzenetére


HussarF
addikt

Kicsit olcsó jános lehetett akkor az előző gazda. A 235/40R18 egy jóval olcsóbb méret, mint a 225/45R18. Ráadásul jó messze is van a váltómérettől.
Az ilyen jelek azok, amiket ha meglátok, akkor nem biztos, hogy megvennék egy autót. Vagy legalábbis nagyon-nagyon alaposan nézném körbe előtte. Ha ezen spórolt, akkor valószínűleg más tételeknél sem nagyon költött a kocsira.

Ja, most nézem, hogy te is ezt a méreted vetted rá. Gratulálok :D

[ Szerkesztve ]

(#18616) Qru válasza B-L-A-C-K (#18613) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elméletileg lehet (jogszabály nem tiltja) gyakorlatilag egyáltalán nem ajánlott. Ha nincs nagy futáskülönbség akkor nem gáz de ha nagy a kopottságukban a különbség én nem játszanám be. Az első esős kicsit elmért kanyarban árok lesz a vége...

#nincsbennetarcsi

(#18617) kmarci25 válasza HussarF (#18615) üzenetére


kmarci25
veterán

Kicsit olcsó jános lehetett akkor az előző gazda. A 235/40R18 egy jóval olcsóbb méret, mint a 225/45R18. Ráadásul jó messze is van a váltómérettől.
Az elérhető váltóméret kalkulátorok szerint belefér 2% az átmérőkülönbség, és elvileg 2,5-ig mehet.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#18618) pocokxx válasza Qru (#18616) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

9 hónap kb. 8000 km nagyon eltérőnek számít....?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18619) HussarF válasza kmarci25 (#18617) üzenetére


HussarF
addikt

2,3%-al kisebb. Én már nem tartom túl jó ötletnek meg. A /40-es gumi az átlag, mondhatni olcsóbb méret 18-on, a /45 meg drágább, alaphangon guminként 5000-el, de ha nem az alsó polcról választasz, akkor 10k is lehet a különbség. Ezért, ha én azt látom, hogy egy olyan kocsin, aminek 18-on /45-ös profilt írnak elő, /40-es gumin fut, akkor megszólal a csengő. Lehet, hogy egy Saab-nál mondjuk ez nem jelent különösebb problémát, de az enyémnek hosszú orra van és ültetés nélkül is aránylag alacsonyan az alja, így egy ilyen gumitól mindenhol felhasalna meg leérne az orra. Igaz nem is 225/45R18 a gyári mérete, hanem 235/45R18. De 17-en meg 225/50R17, ami a méretet nézve a 225/45R18-nál egy lehelettel kisebb, szóval ez utóbbi is jó váltóméret lehetne. Valszeg nem véletlen lett mégis inkább 235, a jelenlegivel sem lehet orral padkához parkolni.

[ Szerkesztve ]

(#18620) pelenka35


pelenka35
őstag

ezek szerint nem ajánlot a két első (kopottabb) gumit hátra rakni ? (elsö kerék hajtású a jármű)

Gamertag:Rob3rt75

(#18621) Speeedfire válasza pelenka35 (#18620) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A jó gumikat szoktál hátra tenni.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18622) Qru válasza pocokxx (#18618) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, arra mehet fel még simán. Éven belül 10k alatt simán mehet nem nagy eltérés (pár tized mm).

mod:

pelenka35: Elvileg 10k km után fel kéne cserélni az elsőt meg a hátsót, hogy egyenletesen kopjanak de ezt kb senki nem tartja be.

Ha viszont választani kell a hogy a jobb vagy rosszabb hova menjen akkor a jobbat szokás hátra rakni mert az alulkormányozottságot könnyebb kezelni mint a túlkormányzottságot.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#18623) pelenka35 válasza Qru (#18622) üzenetére


pelenka35
őstag

Két eltérő válasz :-(

Gamertag:Rob3rt75

(#18624) Qru válasza pelenka35 (#18623) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hogy érted hogy eltérő? Ugyanazt írtam amit Speedfire csak indoklással megtámogatva. :D

#nincsbennetarcsi

(#18625) kmarci25 válasza Qru (#18622) üzenetére


kmarci25
veterán

Elvileg 10k km után fel kéne cserélni az elsőt meg a hátsót, hogy egyenletesen kopjanak de ezt kb senki nem tartja be.

Nekem minden évben nyári-téli cserekor cserélik első-hátsó tekintetben is. Jó, hogy nem pont 10k, kb. 12-13 ezer kilométer.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#18626) Qru válasza kmarci25 (#18625) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az tökéletes. Most megnéztem az enyém manualjában 12k km-t ír. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#18627) Speeedfire válasza Qru (#18626) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ilyet is írnak a manuálban? :Y
Lehet este én is megnézem majd kiváncsiságból, hogy mit írnak a seat-hoz.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18628) pelenka35 válasza Qru (#18624) üzenetére


pelenka35
őstag

24 órás szolgálat után aludni kéne,félreolvastam ,bocsánat.

Gamertag:Rob3rt75

(#18629) Qru válasza Speeedfire (#18627) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

pelenka35: Semmi gáz, velem is előfordult már. :K

#nincsbennetarcsi

(#18630) focvis válasza HussarF (#18615) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm a biztatást, nekem belefér :D 200-nál 2-3 km/h-t csal az óra ezzel a gumival - magam is meglepődtem.

Amúgy ha nem 3 részletben kellett volna vásárolnom a gumit, akkor nyilván 225/45R18-at veszek, de így alakult. (Először azt gondoltam csak 2-t kell venni, megvettem a 2 db 235/40-et. Felgumizás után kiderült, hogy a hátsó 2 is kuka - ezeket cserélték gariban. Amikor láttam, hogy rendben lesz a gari, akkor rendeltem 2+2-t opcionálisan, hátha nem sikerül eladni az először vett 2 db 235/40-et. Végül sikerült eladni egy hét alatt; így maradt a 2+2=4, de ez legalább 4 db egyforma 235/40).

Hangsúlyozom; hogy kb. 500 Ft (ötszáz forint) az árkülönbség a 235/40R18 és a 225/45R18 között, ha „B” márkát veszel (Matador, Laufenn esetén konkréten ennyi, Barumnál 1500 Ft/db).

Nagyjából elég biztos vagyok a saját döntéseimben; nem szoktam fél éveket azon töprengeni, hogy vanília vagy puncs fagyit vegyek, de azért megnéztem, biztos-ami-biztos alapon, hogy mit írnak róla. A „szent adatbázis” az 1.9TTID-hez nem ír 18-as kereket (gyárilag pedig ezzel jött, a kesztyűtartóban is 225/45R18-at írnak, a lenti adatbázisban 15"-ös kerék is szerepel, de az nem menne fel a fék miatt), más motorhoz viszont elfogadott a 235/40R18.

A fenti döntésemmel teljesen elégedett vagyok. Eddig a gumival is; ha vizes aszfalton nem öl meg, akkor best buy. A kopásállósága nem érdekel.

BTW a télim 205/55R16 a gyári 215/55R16 helyett, volt olyan csápos emelő amire nem sikerült felállni.

[ Szerkesztve ]

(#18631) betyarr


betyarr
veterán

felniket hol kapok olcsón?a marso honlapját néztem,ott valami 12k körül lenne darabja a kia ceedre.ettől kapok olcsóbban is újat?
itt nyíregyháza környékén a bontóknak nincs kia alkatrészük :(

(#18632) Speeedfire válasza Qru (#18629) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

:R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18633) tomcsi23 válasza Speeedfire (#18627) üzenetére


tomcsi23
veterán

Km-t nem írnak, de szezononként azért meg szoktam cseréltetni. Így kb mindig egyenletesen koptatja, mert alapban a hátsó máshogy áll, mint az első ugyebár.
Ehhe, legutóbb az elsőket keresztbe is cserélték, utána vettem észre a kúton, aztán mentem is vissza gyorsan, hogy háheló'. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#18634) HussarF válasza focvis (#18630) üzenetére


HussarF
addikt

Ha gyáriban is írja, akkor mindegy. Bár amikor láttam, hogy Laufenn meg Matador, akkor rájöttem, hogy itt nem a méretekkel van a legnagyobb baj. Ajánlhatok esetleg egy Linglongot vagy Tristart? Nem lesz 500 ft különbség sem ;]

(#18635) focvis válasza HussarF (#18634) üzenetére


focvis
veterán

Utángyárott olasz felnire? ;]

(#18636) HussarF válasza focvis (#18635) üzenetére


HussarF
addikt

Inkább maradok a Vredi-nél. Hátha így kanyarban is az úton maradok ;]

(#18546) Qru
Felhívtam egy futóművest, aki azt mondta, hogy gyári felnivel ajánlott elvinni, mert a gép a gyári geometriát tudja és nincs erre egy képlet, hogy ha más az ET, akkor hogy kell állítani. De ha a gyári beállítással gyári felnin nem kopik félre a gumi, akkor más ET-vel sem fog. Csak a már ismert dolgokra kell figyelni, hogy máshogy terheli a futóművet, más lehet a kormányzás stb.
Nincs kedvem most végigtelefonálni a fél ország futóműveseit, hogy reprezentatív véleményt kapjak, de mivel most semmi problémát nem tapasztalok a futóművel, így nem viszem el.

[ Szerkesztve ]

(#18637) Qru válasza HussarF (#18636) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezért ragaszkodtam a gyári méretű felnihez. :K Ha félrekopik akkor azt észreveszed és annak fényében tudnak utólag állítani rajta.

#nincsbennetarcsi

(#18638) HussarF válasza Qru (#18637) üzenetére


HussarF
addikt

Áh, csak nem bírtam ki, péntek fél négyre bejelentkeztem a futóműveshez. Amíg a gyári van rajta, megnézetem. Bajt csak nem csinálok vele.

Amúgy az Apollo Alnac 4G-ről mi itt a vélemény? Barátnőm Matizára úgy gondolom jó lesz. Nem kell legalább gumicserével kínlódnia, meg elég jó árban láttam. Apollo-s ismerősöm azt mondta, hogy az egy elég jól sikerült gumi lett, nem is sokkal van elmaradva a Quatrac-tól.

[ Szerkesztve ]

(#18639) Speeedfire válasza tomcsi23 (#18633) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Thx! :R
Neked megvan digitális formában is a könyv? Vagy honnan szedted a képet?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18640) Qru válasza HussarF (#18638) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ártani nem fog az tuti. :K

Nekem CC van de a többieknek akiknek az van itt dícsérték nagyon. Ar/érték arányban bestbuy.

#nincsbennetarcsi

(#18641) evo87 válasza HussarF (#18638) üzenetére


evo87
őstag

Autónavigátoros tesztben jól megb@szta a Quatrac5-öst, úgyhogy rossz gumi nem lehet. Mondjuk a Quatrtac5-öst a 10 éves, felkeményedett, használt téli gumi is 3 méterrel megverte fékezésnél.... úgyhogy Quatrac5-öst ne vegyen senki. :DDD :DDD :DDD

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#18642) Qru válasza Speeedfire (#18639) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

#nincsbennetarcsi

(#18643) HussarF válasza evo87 (#18641) üzenetére


HussarF
addikt

Ha az autónavigátoros teszt ezt mondja, akkor azt akár magamra is tetováltatom ;]

(#18644) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Sziasztok! Nyárigumiból 185/60 R14 melyik lenne a jobb választás:
Barum Brillantis 2, vagy
Hankook K425

Fiat Punto 2-re kellene. Illetve lehet-e probléma abból hogy ennél a kerékméretnél 82H-s van előírva a müszaki adatokban, de 82T-t vennék Hozzáteszem sose mentem ezzel a kocsival 150-el többel, és remélem nem is fogok:)

[ Szerkesztve ]

(#18645) Ramito válasza choco01 (#18609) üzenetére


Ramito
csendes tag

Átlagos napi közlekedésre.

Hadd tegyek fel egy másik kérdést! A wheel-size oldalon az 1.2 TSi modellnél a 215/55 R16 gumi méret a legnagyobb a listában. [link]
Most ez itt az ami még elfogadottnak számít? Vagyis nem ajánlott felrakni az autóra egy 17-es felnit 225/45 gumival?

Elsősorban esztétikai okokból szeretném ezeket a méreteket. Persze csak akkor ha az autó futóműjének vagy másnak nem ártok vele.

(#18646) rbalint88 válasza Ramito (#18645) üzenetére


rbalint88
addikt

a 225/45r17 külső átmérője ugyanakkora, mint a 205/55r16-é. a 215/55r16 átmérője ettől minimálisan nagyobb. rohadt drága méret, semmi előnye nem lesz, szóval azt biztos ne rakd fel. 17"-os kerék ezzel a mérettel elég elterjedt, nem olyan drága rá a gumi, futómű tekintetében is egy vállalható kompromisszum a menetkomfort-futómű élettartama-sportosság háromszögben.

(#18647) Richard! válasza Killer01 (#18593) üzenetére


Richard!
addikt

Október 15-től, Április 15-ig.

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#18648) Killer01 válasza Richard! (#18647) üzenetére


Killer01
őstag

Köszönöm :R Akkor elvileg mehetnék nyárin is... csak nem tudom mi vár a hegyeken :B Viszont az új téli gumimat sem kéne lekoptatni az osztrák autópályán... Eh, ezen még eltöprengek kicsit.

(#18649) choco01 válasza Ramito (#18645) üzenetére


choco01
addikt

Akkor felesleges a sport gumi..

Most akkor melyik méret mellett döntesz?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18650) lenko válasza Ramito (#18645) üzenetére


lenko
aktív tag

Felteheted, de ezeknek direkt nagyobb a kerékátmérőjük már.
Nekem nem tetszik 225/45 R17-el, mert látni, hogy kisebb a kerék mint kéne. 235/45-el ok a dolog.
Faternak passat B7-nél a nyári 235/40 R18(ez ok) télinek 215/55 R16-nak kellene lennie, de csak 205/55 van rajta, és szerintem idétlen...

Az embereknek fáj az igazság!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.