Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) HussarF válasza deicide (#18076) üzenetére


HussarF
addikt

Én most vettem Vorti-t 235/45R18-ban. 11-én rakatom fel. Én bízom benne, hogy jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#18102) deicide válasza HussarF (#18101) üzenetére


deicide
veterán

Hamarosan kiderül, március közepén megrendelem én is.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18103) spiky03


spiky03
veterán

Ki mikor teszi fel a nyári gumikat?
Mi haverral azt beszéltük, hogy majd március végén.
Utána meg elviszem egy futóműállításra, biztos, ami biztos. :)

Szerintetek a télivel meglehet még tenni nagyobb távot ezekben az időkben?
Jövő héten mennénk 4 napra Miskolctapolcára.
Vagy cseréljem már át a nyárira?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#18104) xEon1337 válasza spiky03 (#18103) üzenetére


xEon1337
őstag

Nyugodtan elindulhatsz vele messzebbre is, maximum egy kicsit jobban kopik, de ennyi. Március utolsó hetétől fog majd megindulni szerintem a roham a gumisoknál, onnantól lesznek éjszaka is olyan hőfokok.

"Less but better" - Dieter Rams

(#18105) Speeedfire válasza gabor9991 (#18100) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

16 euro nem vészes, egy felni garnitúrához képest. Ezek szerint akkor nem olyan nagy gond, mint az osztókör módosító.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18106) Ádám16


Ádám16
addikt

Sziasztok!

Toyota Avensis 2003 alá keresek új nyári gumikat.
205/50 R16 lenne a mérete, darabárért pedig maximum 23.000Ft-om van.

Melyik a legajánlottabb gumi jelenleg ilyen paraméterekkel?

(#18107) kmarci25 válasza spiky03 (#18103) üzenetére


kmarci25
veterán

Nekem épp most érkezett meg a rendelt nyári, úgyhogy egy héten belül - a roham előtt - fel is tetetem. Remélem idén nem lesz márciusi hó... :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#18108) HussarF válasza spiky03 (#18103) üzenetére


HussarF
addikt

Én most szombaton. Napközben már így rosszabb időben is 10 fok feletti hőmérsékletek vannak, de hétvégén inkább 15-20 fok volt. Autópályán már nem merek 120-nál gyorsabban menni, hogy ne gyaluljam le a gumikat. Ebben az időben már puhák is, a kanyarban is érzem, hogy nem a legjobb. Ez az idő már bőven a nyári gumi komfortzónája.

(#18109) spiky03


spiky03
veterán

Köszönöm a válaszokat.

Akkor még kitalálom, hogy mi legyen. Mondjuk én is csak napközben használom az autót, azt is főleg hétvégén.
Mondjuk mi itthon cseréljük haverral, azért nem megyünk gumishoz.

Nah ha úgy alakul akkor lehet szombaton mi is lecseréljük.

Akkor a télivel ne menjek majd autópályán 130al? Mert jobban fog kopni a 10 fok feletti hőmérsékletben?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#18110) diegho válasza Ádám16 (#18106) üzenetére


diegho
nagyúr

Firestone Tz300.

(#18111) HussarF válasza spiky03 (#18109) üzenetére


HussarF
addikt

Nem a 120 és a 130 km/h közötti különbség a vízválasztó a kopás szempontjából, de ebben az időben már nem érzem olyan jónak a téli gumi úttartását. Jobban is kopik, ezért kímélően autókázok most vele. (ezért megyek mondjuk csak 120-al autópályán).
Ha felkerül az új nyári gumi az új 18-as felnikkel, akkor végre megint lehet nyomni neki.
Fel kell tenni a felnikre a gumikat, plusz centríroztatni, gondolom ezt azért ti sem oldanátok meg haverral :)

(#18112) rbalint88 válasza Ádám16 (#18106) üzenetére


rbalint88
addikt

Rakj ra nyugodtan 205/55r16-ot. Nekem is az volt rajta, nem er bele semmibe, teljesen jo vele az auto.
Ha meg masodik generacios mar, akkor annak ez mar a gyari merete, nem a /50.

(#18113) kmarci25 válasza HussarF (#18111) üzenetére


kmarci25
veterán

Kivéve ha az adott haver éppen gumis. :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#18114) Ádám16 válasza rbalint88 (#18112) üzenetére


Ádám16
addikt

diegho: Köszi, ez jónak tűnik vélemények alapján is.

bálint: 2.gen már, igen, úgyhogy tényleg /55 kellene neki 16"-ban. Te milyen gumit használtál?

Szerk.: Melyik oldalról érdemes leginkább abroncsokat beszerezni? A gumik.hu-ról vettem anno, attól fogok találni megbízható boltot jobb áron?

[ Szerkesztve ]

(#18115) diegho válasza Ádám16 (#18114) üzenetére


diegho
nagyúr

Az Uniroyal Rainsport3-at mondanám, ha nem a balkánon lennénk és normálisak lennének az utak, de így nem merném, régebben elég sok Uniroyal szállt el a szar utak miatt.

Most nézem 23k a max, ami belefér, ennyiért, kapsz prémiumot is, ha feltétlenül el akarod költeni. Pl van Dunlop Blueresponse is 20-ért: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18116) Qru válasza Luck Dragon (#18087) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hankook K117 vagy Vredesetein Ultrac Satin. Azok jók és árban sem vészesek, 23k/db körül megkapod.

#nincsbennetarcsi

(#18117) Ádám16 válasza diegho (#18115) üzenetére


Ádám16
addikt

Nem akarom feltétlenül elkölteni. Ha a Firestone TZ300 is hozza nekem azt, hogy esőben is szépen tapad, és biztonságos, nem erősen kopó hoki gumi, akkor nem fogok pluszt ráfizetni.

Qru, a te véleményedet is kikérhetem?

Szerk2: huhuu, király. :)

[ Szerkesztve ]

(#18118) Qru válasza Luck Dragon (#18087) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hankook K117 vagy Vredesetein Ultrac Satin. Azok jók és árban sem vészesek, 23k/db körül megkapod.

mod:

Ádám16: [link]

#nincsbennetarcsi

(#18119) Qru válasza Ádám16 (#18106) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hankook K125 sportosabb ha pedig keményebb/jobb kopásállóságú kell akkor meg Hankook K425.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#18120) spiky03 válasza HussarF (#18111) üzenetére


spiky03
veterán

Értem.
Nekem szerencsére csak le kell szedni a télieket az acéllal, majd felrakni a nyárikat az aluval.
Ehhez meg elég csak haver. :D
De majd meglátjuk mikor lesz kész a kocsi szombaton, mert ha belefér akkor vsz feltesszük a nyárit mi is.
Ahogy nézem jövő héten szerdától szombatig 9-10 fok lesz nappal meg eső, este me 0-3 fok.
Akkor ezeket bírja már a nyári?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#18121) Timer


Timer
veterán

Holnap jön a Yokohama ADVAN Fleva 701 205/50 R16-ban, illetve egy szett Bridgestone T001 EVO 205/55 R16-ban. Hétvégén szerintem mindkettő felkerül majd (reméljük, nem 1 autóra :)), már nagyon kíváncsi vagyok a Fleva-ra.

Ádám16: én a gumidirektről rendeltem a 3 téli szettet is, és most a 2 nyári szettet szintén, korrekt a hozzáállás az ügyfélhez, engem például fel is hívtak, hogy az általam választott méret nem pontosan passzol az autómra, biztos nem tévedés-e.

[ Szerkesztve ]

(#18122) Safranek válasza Ádám16 (#18117) üzenetére


Safranek
aktív tag

Tavaly vettem 2004-es Avensis kombira.

GoodYear

Vagy szóba jöhet még Conti

[ Szerkesztve ]

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#18123) Luck Dragon válasza Qru (#18118) üzenetére

Köszi, megnézem őket.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#18124) rbalint88 válasza Ádám16 (#18114) üzenetére


rbalint88
addikt

Nekem meg T22 volt, csak volt egy 2000km-t futott Ventus Prime 2 garnituram, ezert az ment ra. Most az Alfan van Ventus Prime 3, nagyon jo gumi. Kopasallosaga is rendben van, viszont tapad is jol, a a Kinergy Ecorol nem annyira mondhato el.

(#18125) Ádám16 válasza rbalint88 (#18124) üzenetére


Ádám16
addikt

Oké, köszi Neked is, és a többi segítőnek is. Így lesz miből választani. :)

(#18126) r0by válasza Ádám16 (#18106) üzenetére


r0by
addikt

Én is pár hete ilyen dilemmában voltam.
Én az ajánlások miatt a vp3 mellett döntöttem. Remélem jól :)

(#18127) aginor


aginor
veterán

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy 16" sok küllős könnyűfém felnit átlagosan mennyiért fényezhetnek? :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#18128) rbalint88 válasza aginor (#18127) üzenetére


rbalint88
addikt

Annyiert, mint keves kullost :) nagysagrendileg 30-60 kozott barmi lehet. Erdemes a fenyezes elott gorgoztetni is, csak kerdes erdemes-e ennyit kolteni ra vagy veszel mar annyibol egy patika garniturat.

(#18129) focvis válasza aginor (#18127) üzenetére


focvis
veterán

Tegnap kaptam árajánlatot 4 db 18"-as felni fényezésére előkészítéssel együtt; 60 ezer Ft és nem egy drága helyről van szó Érden.

Görgőzés ott 5000/db; ez utóbbit megcsináltattam a XI. kerületben 6000-ért (6500/db a hivatalos árlista alapján, mind a 4 kereket csekkolták, de csak egyet kellett görgőzni).

Szerk: 60-ért inkább kihagytam, legalább a továbbiakban nem kell vigyázni a felnire (se). :D

[ Szerkesztve ]

(#18130) Richard! válasza focvis (#18129) üzenetére


Richard!
addikt

Most milyen állapotban vannak? Nagyon gatya?

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#18131) rbalint88 válasza focvis (#18129) üzenetére


rbalint88
addikt

erősen a low budget projekt rovására menne, ha fényeztetnéd 60-ért :) (főleg, hogy gumiból meg csak kettőt vettél) amúgy otthon is megoldható, ha nincs nagyon leperemezve :)

(#18132) focvis válasza Richard! (#18130) üzenetére


focvis
veterán

A jobb oldaliaknak jól áll a félhomály és az 5 méter távolság. :) A bal oldal elmegy. Ez az egész autóra igaz.

@Balint: a másik 2 gumi 6,5 mm-es, 3-4 éves. De éppen garanciáztatom őket, mert alaposan megvizsgálva kiderült, hogy azok is jönnek szét (Nokian).
Szóval 4 új gumi lesz, garival vagy gari nélkül.

Jelenleg 1 felnin van gumi, 3 kopasz. Átfutott a fejemen, hogy magam megcsinálom, de nem akarom elrontani.

[ Szerkesztve ]

(#18133) Qru válasza focvis (#18132) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem a Nokian helyett jött a Laufenn?

#nincsbennetarcsi

(#18134) focvis válasza Qru (#18133) üzenetére


focvis
veterán

Az első tengelyen az egyik szálszakadt volt, így vettem a helyükre 2 db Laufennt. A gumisnál kiderült pénteken, hogy a másik gumi is rossz, a belső oldalán feslik szét.
Utána itthon nagyon alaposan megnéztem a hátsó tengely abroncsait; sajnos azok is elkezdtek szétrepedezni a belső oldaluknál. Most várok az importőr válaszára, hogy cseréli-e gariban a hátsó kettőt (a hibás első egyből kukázva lett).

Tehát még kettő gumi kell:
A. veszek még 2 Laufennt, és írok a fogyasztóvédelemnek / valakinek elpasszolom kedvezményesen a garis gumik levásárlási lehetőségét.
B. veszek 4 egyforma olyan gumit, amit a Nokian importőr forgalmaz és eladom a 2 db nem használt Laufennt.

[ Szerkesztve ]

(#18135) Qru válasza focvis (#18134) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2 új Laufenn-t elég bukóval tudnád eladni és mivel nem marad meg hosszú távon úgy sem én vennék rá még 2 Laufenn-t a garis levásárlást meg elpasszolnám. Így jársz a legjobban szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#18136) bsh


bsh
őstag

üdv,
új felniket és gumikat vennék (235/45/R17), de a gumiban nem vagyok túl biztos. jelenleg michelin primacy hp van (225/55/R16). ezzel azért nyáron óvatosan kell gázt adni, mert hajlamos kipörögni és eldobja a seggét. a télim is michelin, azzal nincs semmi bajom.

amiket néztem:
- michelin primacy 3, ez lenne a primacy hp utódja elvileg. előnye, hogy van belőle peremvédős és megerősített kivitel is. amiben bizonytalan vagyok, hogy nem mindenhol írnak róla jókat...
- michelin pilot sport 4. erről csupa jót írnak, de nincs peremvédője. meg gondolom kopik is rendesen ez a gumi? állítólag már gyárilag is kisebb a profilmélysége a szokásostól?
- falken ziex ze914. ilyenem már volt másik autón, nem volt olyan rossz. van peremvédős megerősített kombó, és olcsóbb a michelineknél. mondjuk tesztek szerint nem olyan jó...

szerintetek megéri a michelin a felárat? és ha igen, akkor melyik?

(#18137) HussarF


HussarF
addikt

Érdemes lesz bevásárolni gyorsan :)
Komolyan nő a gumiabroncsok ára

(#18138) Qru válasza bsh (#18136) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Primacy az egy túra abroncs a Pilot Sport 4 meg a sport abroncsok legfelső ligája...

Szóval mire kellene? És milyen autóra? Mert ha egy 316i-re akkor jó a Primacy de ha pl egy 330i-re akkor meg inkább Pilot Sport...

#nincsbennetarcsi

(#18139) bsh válasza Qru (#18138) üzenetére


bsh
őstag

lexus gs300

(#18140) bsh válasza Qru (#18138) üzenetére


bsh
őstag

ja az kimaradt, hogy mire kellene: semmi extra, nem racsingolok meg nem sportoskodok, de azért nem is nagypapásan vezetek. nekem inkább az a szempont, hogy azért jól tapadjon, de strapabíró is legyen (szarok az utak erre is), csendes legyen, esőben se dobjon le az útról, és ne kopjon azért el 15e km alatt.
ja a mostani primacy hp nem is erősített kivitelű, ezért gondolom komfortosabb. most meg eggyel nagyobb felnit vennék, azaz kevesebb gumi lesz, biztos rosszabb lesz a komfort is. érdemes még ezt tetézni egy xl-es gumival? vagy inkább egy sima puhafalú?

(#18141) Qru válasza bsh (#18139) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na azzal azért már arrébb lehet parkolni ha kell. :))

Egy közepesen sportos abroncsot néznék rá. Árban ami még moderált de már jó az a Hankook K117/K120 vagy a Vredestein Ultrac Satin.

#nincsbennetarcsi

(#18142) focvis válasza Qru (#18135) üzenetére


focvis
veterán

Igen, ez lenne a célszerű. A garis levásárlásra még keresem majd a jelentkezőket. :)

Bár vélhetően a 2 db 235/40R18 Laufennt előbb-utóbb elvinnék ~18 k/db áron, null kilométeresek és most a legolcsóbb helyen 21 k/db az ára. Valamint nem Nokiant vennék (soha!) a garanciális levásárlás keretében, hanem Matador Hectorrat (22-23 k/db).

A lényeg, hogy 4 db egyforma gumit szeretnék. :)

@(#18136) bsh

michelin pilot sport 4. erről csupa jót írnak, de nincs peremvédője. meg gondolom kopik is rendesen ez a gumi? állítólag már gyárilag is kisebb a profilmélysége a szokásostól?

100%, hogy a Pilot Sportnak van peremvédője.
A Michelin (is) elkezdte csökkenteni a gyári profilmélységet. Hivatalos indoklás: 1. tartósabbak az új gumik; 2. csak így tudnak hozni az EU-s energiacimkén jobb értéket.

Korábban 8 mm profilmélység volt az iparági sztenderd az új nyári gumiknál, most a fenti Laufennt lemértem és zsír újan is csak 7 mm.

[ Szerkesztve ]

(#18143) Qru válasza focvis (#18142) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hectorra jó, az átcímkézett Conti gumi.

Saintnek olyan van 17"-ban. Értekezz vele ha érdekel milyen.

#nincsbennetarcsi

(#18145) F_Zolee válasza HussarF (#18137) üzenetére


F_Zolee
veterán

Örömteli hír. Minden addigra drágul mire majd vennék...

(#18146) choco01 válasza #45553408 (#18144) üzenetére


choco01
addikt

Nyugdíjas autózáshoz ezek szinte már túl jók :D de ha belefér a keretbe én is a Dunlopot venném vagy a Contit, esetleg GoodYear Eff.Grip. Perf., de az olcsóbb ventus prime 3 is jó lehet! :K

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18147) Qru válasza #45553408 (#18144) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Felesleges ilyen drágát venned nyugger autózáshoz. :(

17k körül van Hankook K125 vagy Vredestein Sportrac 5, amik bőven-bőven elegek.

mod:

focvis: A CC is gyárilag 7 mm-es. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#18149) F_Zolee válasza #45553408 (#18148) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én igen. Plusszok vannak bőven. Na meg valamelyik téli kerék szar mert nagyobb sebességnél vibrál. Ki kéne dobni a garnitúrát úgy ahogy van. :D

(#18150) Qru válasza #45553408 (#18148) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég sokan. Ha nem autózol a hajnali meg késő esti hidegebb időben akkor mehet fel simán. És most még nem is lesz tömegnyomor a gumisnál. :K

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.