Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) duvi válasza Raidon (#6550) üzenetére


duvi
nagyúr

Már régóta :( (talán január 28 volt a pontos dátum?)
Viszont van guest (vendég) lehetőség és azzal tudsz játszani másik szerveren is. :K Karakter képernyőn kiválasztod a kívánt szervet és már mehetsz is arra játszani.

[ Szerkesztve ]

(#6552) Raidon válasza duvi (#6551) üzenetére


Raidon
őstag

Az hogy tudnek valtani az jobb megoldas lenne mert pl multkor is amikor Guest ben voltam bizonyos ido utan szepen atdobott a masik vilagra es en meg kerestem a barataimat es nem vagtam mivan....

[ Szerkesztve ]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#6553) duvi válasza Raidon (#6552) üzenetére


duvi
nagyúr

A váltás sajna fizetős már. Ha nagyon fontos és hosszútávon, akkor egyszeri gem költséged lesz.
A régi árak így alakultak:
"Ha egy magas populációjú szerverre akarunk váltani, akkor 1800 gem-et kell kifizetnünk.
Ha egy közepes populációjú szerverre akarunk váltani, akkor 1000 gem-et kell kifizetnünk.
Ha egy alacsony populációjú szerverre akarunk váltani, akkor 500 gem-et kell kifizetnünk."

(Forrás Variance)
Elképzelhető, hogy azóta változtak az árak...

(#6554) Sousuke90 válasza Raidon (#6552) üzenetére


Sousuke90
aktív tag

Guestből magától semmilyen körülmények között nem dob ki a játék. Csak akkor kerülsz ki guestből, ha kilépsz character selectre (vagy a játékból). Feltételezem, hogy azért nem láttad a barátaid, mert overflowra kerültél, ami teljesen független a guesteléstől.
Az igaz, hogy a soft cap és a hard cap közötti pop különbség tekintetében a játék az adott szerveren játszókat részesíti előnyben, de ha a partidból valaki bent van már, akkor nem tesz különbséget guest és home serveres között.
Egyedül WvW miatt számít, hogy melyik a home servered, még guild missionöket is lehet guest közben csinálni.

(#6555) Raidon válasza Sousuke90 (#6554) üzenetére


Raidon
őstag

Koszonom mindkettotoknek!

Valamint Bulid be kellene segitseg erre vonatkozoan nem sokmindent talatam szereny angol tudasom mellett....
A sztori nem tudom mennyire befolyasolja a bildet...
Fire-t valasztottam ismeretlen szulok commoner dignity es balthazar...
Skillpontokat gondolom minden meglesz traiteket egyenlore nem osztottam el amint latom ennek ujraosztasa is gemes...

Ha tudtok segiteni megkoszonnem!

:R

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#6556) Chabe89 válasza Raidon (#6555) üzenetére


Chabe89
addikt

Traiteket bármikor újra tudod osztani Lions Arch-ban a Mystic Forge mellett. Sorban állnak az NPC-k és amelyiknek egy kis könyv van a feje felett. Azt hiszem 4 silver az ára bár nem mostanában traiteltem újra, de gembe tuti nem kerül.

(#6557) duvi


duvi
nagyúr

:) Békés Boldog Karácsonyt kívánok minden fórumtársunknak! :)

(#6558) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Szintén Kívánok én is mindenkinek Kellemes Ünnepeket! :)

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#6559) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok.
Van nekem most egy Phenom II x4 955+8gb ddr3+hd7850 2gb.
Szeretnék gépet bővíteni.
Vajon Fx 8320al járnák jobban vagy i5 4570 el ?
Ha jól olvastam még anno, akkor a gw egyszálon fut csak?

(#6560) ProEvoFan válasza Kreash (#6559) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

A GW2 Intel párti.Sajnos, eléggé erősen.
i5 2500K procim, maximum grafikán, tömegben, átlag 80-90%ban dolgozik a 4 mag.

[ Szerkesztve ]

(#6561) qad válasza Kreash (#6559) üzenetére


qad
senior tag

Nem, nem már régen megcsinálták hogy több szálon fusson és rendesen optimalizálták már.

Visszakerestem 1 régi tesztem.

Ha lehet inkább hyper tradinget használó procit válassz, főleg úgy hogy a te választott procid sem K-s jelű volt intel oldalon.

(#6562) donki válasza DeltaPower (#6547) üzenetére


donki
aktív tag

Ha úgy érzed nekróval, hogy hátul is ledarálnak, akkor jó hírem van: a necróval a legkönnyebb loot-ot és xp-t gyűjteni wvw-n, csak gyakorolni és tanulni kell.
Well-ekkel kell operálni, és a plague form-ot, valamint death shroud-ot használni a megfelelő időben.
Egyik kézbe staff, másikba axe/warhorn.
A felszerelés gyakorlatilag lehet full knight, de szintlépés ideje alatt berserker is. Egy példa a pontelosztásra:
0
6,8
0
5,8
2,9,11

Amikor a két zerg összecsap lerakod a két well-t, majd warhorn 5 (locust swarm), és már aktiválod is a plague form-ot, és bele a csata közepébe 2-est nyomkodva vadul. Igyekezz mindenkit megérinteni. Amikor megszűnik a plague form, akkor azonnal death shroud, 4,5 aktiválás, és menekülés a csata forgatagából. Persze autoattack-kal azért lőhetsz egyet-kettőt, 2-3000-et sebez...
Közbe ne felejtsd el minél többször az F betűt nyomkodni, hogy a rengeteg bag-et összeszedd... :)

(#6563) Louro válasza donki (#6562) üzenetére


Louro
őstag

Köszi a tippet. Ha minden igaz, ma meglesz a 80. Ha jól látom krit és vita kell inkább a henteléshez :) Lich form szerencsére már megvan, de fejlődéshez flesh golem jobb.

Mess with the best / Die like the rest

(#6564) DeltaPower válasza donki (#6562) üzenetére


DeltaPower
őstag

Valóban ennyivel nehezedne a játék a 70-es feletti területeken? 80-as elementalisttal, szinte full 80-as fine/master (nagyrészt berserker) cuccokban elég gyakran halok... Straits of Devastation-on a spéci skill challengek, ahol ezek az aurás szobrok vannak, egyelőre esélytelennek tűnnek. Én rontok el valamit vagy tényleg ennyit nehezedik 70 felett? :F Esetleg a power/prec/crit mellé nem ártana némi toughness/vitality? Ahogy látom a renown vendoroknál mindenhol csak power/toughness/vitality cuccok vannak, ezt szánták volna fejlődő gírnek 70 felett?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6565) batai15


batai15
félisten

Régen elkezdtem a játékot,de valahogy nem értettem hozzá. Vajon törölték az accomat? Ill van azóta ujj dlc? Pikkenen sok magyar van még?
inditok egy ujj karit,volt nekem egy lvl20 nordom
milyen classt ajánlotok? Mindenképen greatsword lenne amivel szeretnék menni.előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6566) aizen92 válasza batai15 (#6565) üzenetére


aizen92
addikt

Accot 100% hogy nem fognak törölni soha. emiatt ne aggódj.
DLCk nincsenek csak sok új content, world event, stb. szóval nem kell semmit megvenned pluszba, gondolom erre gondoltál :)
ha greatsword és nem érezted annyira a játékot, akkor egy warriort lenne érdemes kezdened. Egyszerű vele a fejlődés ( power+ precision, signetekkel ), könnyű a harc. 4 gombot nyomkodsz folyamatosan, group eventeken is hatásos vagy. Távolsági fegyvernek meg ami bejön : longbow inkább területi, a rifle pedig veteránok/championok legyűrésében hatékony.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#6567) Louro válasza DeltaPower (#6564) üzenetére


Louro
őstag

Hát nem annyira lassul be. Inkább cska az, hogy rengeteg minden van és szeretnénk mindent azonnal bejárni.

A power+crit+prec szerintem minden kaszt alapja fejlődésnél. A Vita és thoug inkább WvW-re kell. Fejlődésnél a 3-5 szinttel erősebbek is simán letudnak menni, ha már megismerted a karaktered. Az 5 szinttel nagyob veteránok is már simán mennek a nekróval, pedig az elején féltem, hogy "papírkutya".

Mess with the best / Die like the rest

(#6568) donki válasza DeltaPower (#6564) üzenetére


donki
aktív tag

Az a terület lvl 80-on, exotic cuccokban sem triviális. Az a terület nyilvánvalóan nehéz, mert minden szörny lassít, condition-t rak rád, és sokat is sebez, meg sokan is vannak.
Felszerelésre nehéz tanácsot adni, mert a te játékstílusod határozza meg, hogy neked mi való. Mindazonáltal én vitality-re is szoktam rakni, hogy legalább 16000 hp meglegyen, meg thoughness-re, hogy min 1600 legyen. Így kisebb a sebzés, de jobban életben maradok.
Szintlépés ideje alatt viszont csak berserker.

(#6569) Chabe89


Chabe89
addikt

Ennél szebb karácsonyi ajándékot nem is dobhatott volna Kholer AC-ban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6570) batai15 válasza aizen92 (#6566) üzenetére


batai15
félisten

Köszönöm! Sok a magyar a pikkenen?

(#6571) batai15


batai15
félisten

Azt hiszem nagyon sok bepotolni valóm lesz.tehát inkább ujra kezdem a játékot.

(#6572) Louro válasza batai15 (#6570) üzenetére


Louro
őstag

Én is friss hús vagyok és úgy látom sok honfitárs van ott.

Mess with the best / Die like the rest

(#6573) batai15 válasza Louro (#6572) üzenetére


batai15
félisten

Akkor jó. Valami warrior buildet,vagy ahol tanulhatok linkelnétek?

(#6574) aizen92 válasza batai15 (#6573) üzenetére


aizen92
addikt

[link]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#6575) ProEvoFan válasza batai15 (#6570) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nem az a lényeg hogy sok magyar van a szerveren, vagy éppen nincs.
Legfontosabb egy jó magyar klán, ahol nagy az aktivitás.Ha ez megvan, akkor minden adott a jó játékhoz.

(#6576) aizen92 válasza ProEvoFan (#6575) üzenetére


aizen92
addikt

+1. ez tényleg így van. ha min naponta 6-8 ember aktívan fent van és játszik, na akkor a legélvezhetőbb a játék, egymás segítése, dungik, klánküldik , jumping puzzlen baromkodni stb. stb. és ha mindezt TS-en csináljátok akkor véleményem szerint nagyon jó a játékélmény.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#6577) batai15 válasza ProEvoFan (#6575) üzenetére


batai15
félisten

És vannak jó magyar klánok?
köszönöm a buildet!

[ Szerkesztve ]

(#6578) ProEvoFan válasza batai15 (#6577) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Én a BEGben vagyok, ez egy pve klán.Sok az aktív ember.Van dungizás, fraktálozás stb...
Március végén csatlakoztam a klánhoz.Nyár végén már ki volt maxolva a Dungeon Hobby acsi ;)

(#6579) aizen92
Ne viccelj... :D

[ Szerkesztve ]

(#6579) aizen92 válasza ProEvoFan (#6578) üzenetére


aizen92
addikt

ide is kell írni 10 oldalas motivációs levelet? :DDD

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#6580) fuwiradis válasza donki (#6568) üzenetére


fuwiradis
tag

alapból elképesztő papír az ele, nekem lvl 80-on armorból van valahol 1600 felett, nem hogy toughnessből :D mondjuk már elkezdtem összeszedegetni az egyik dungeon szettet power+prec+crit változatból, szóval nem érdekel. majd valószínűleg össze kell szedegetni knight változatban is. kíváncsi leszek a > lvl 70 zónákra, egyelőre még mount maelstromot maxolgatom, utána viszont az jön.

[ Szerkesztve ]

(#6581) DeltaPower válasza fuwiradis (#6580) üzenetére


DeltaPower
őstag

Mount Maelstorm még nem tűnt annyira durvának, egyedül a vulkánnál voltak érdekes pillanatok, a burn immune destroyerek nem igazán fekszenek a fire-arcana buildnek. Tegnap kipróbáltam a lightning hammeres rotát, kisebb szintű területeken iszonyat gyorsan lehet vele darálni :)

Whiteside-on tud valaki jó magyar guildet? Meghívtak egy név alapján skandináv guildbe, de ha lehet inkább honfitársakkal játszanék együtt :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6582) batai15 válasza ProEvoFan (#6578) üzenetére


batai15
félisten

Lvl mennyitől van tagfelvétell? Amit soha nem értettem.jobb ruhákat,fegyvereket akkor csak dungeon tokenekből tudok szerezni? Illetve,amig nincs dungeon,akkor addig amik esnek? Szakmából mit érdemes csinálni?

(#6583) batai15 válasza batai15 (#6582) üzenetére


batai15
félisten

Lejárt a szerkesztési idő,a játék kb hány giga perpill? Nekem valami 35 volt kb még. Azért kérdezem hogy tudjam mennyi hely kell.

(#6584) Kreash válasza batai15 (#6583) üzenetére


Kreash
aktív tag

Nekem 17,2 -t foglal jelenleg.

(#6585) batai15 válasza Kreash (#6584) üzenetére


batai15
félisten

Tuti? Hmm akkor nem tudom miért 35 gigára emlékszem..

(#6586) aizen92 válasza batai15 (#6585) üzenetére


aizen92
addikt

Nekem is ugyanannyi, mindig 16 körül mozgott.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#6587) batai15


batai15
félisten

Egyébként a fegyver skinneket sem értem. Kokrétan miért skinek? jobb ez így hogy a tulajdonságot viszi át az ember egy másik skinbe? ilyen skinneket hogy lehet készíteni? illeve ascended , exotic legendary fegyverek cuccok azért már nem skinnek hanem egyedi fegyverek igaz?
Illetve kezdésnek néhány tipp? főleg a gearelődésbe és az anyagi javak miatt kérdezem.Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6588) batai15 válasza batai15 (#6587) üzenetére


batai15
félisten

+ van egy 18 as nord warriorom, a kezdő karira át lehetne vinni a cuccokat?

(#6589) aizen92 válasza batai15 (#6587) üzenetére


aizen92
addikt

most ez az én taktikám 5 karit húztam fel eddig így 80ra. ha valakinek van jobb akkor majd leírja.
-én kb 10 levelenként cserélem le az összes geart. ( armor, fegyverek, ékszer )
-level 80-ig mire felfejlődsz tök mind1 mit veszel. úgy szoktam hogy 40ig csak zöld cuccokkal nyomom fel magam, 50től 80ig gold cuccok. ( az ékszer egyedül ami mindig zöld ).
- 80ig tökmind1 mert sok választék nincsen. kb ugyanúgy néznek ki a ruhák
Én mindig Trading Postban ( AH )veszem meg a ruhát,fegyvert,mert amit összefarmolok 10 szint alatt az általában pont fedezi.

ha a 80-an megvan akkor lions archban meg lehet nézni a különböző dungeonokban összeszedhető armorokat.

de az a lényeg hogy bármennyire csilivili 500 goldot érő 80as cucc az ugyanakkora gépességgel rendelkezik mint a sima 5 goldot érő exotic. Képességben semmivel sincs előrébb akinek legendary fegyvere van.

remélem erre gondoltál.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#6590) batai15 válasza aizen92 (#6589) üzenetére


batai15
félisten

Pl ha van egy twilight akkor nem is ér semmivel se többet?
Akkor tiszta sor.
Main questeket toljam, meg ez eventeket, fejlődjek. Majd ha meg van az lvl80 akkor jön az élet igaz?
Addig meg azt használjak amit tudok venni, esik?

[ Szerkesztve ]

(#6591) aizen92 válasza batai15 (#6590) üzenetére


aizen92
addikt

igen-igen és igen.

a legkönnyebben úgy fejlődsz hogy megcsinálod a zöld kiscsillagos questet, majd ha 2 szinttel nagyobb mint amekkorán állsz 100%-ra maxolod a mappot. és a mappon folyamatosan eventezzél, csináld a sziveket, skill point stb. a lényeg hogy 100%-ra csináld meg és akkor általában elég nagy leszel a következő questhez. nagyjából ez mindig bejött eddig. ha elakadnál akkor keresni kell a szintednek megfelelő mappot és oda átmenni és azt kimaxolni.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#6592) batai15 válasza aizen92 (#6591) üzenetére


batai15
félisten

Köszi! No de jön a bonyolultabb kérdés, hiába nem szeretek tudatlanul lenni. Akkor ha lenne egy twilight akkor miért nem megyek vele többre? avagy miért kílódik érte az ember ha úgyse "éri" meg?
Akkor lehet érdemes lenne folytatni a norn wariorromat?

[ Szerkesztve ]

(#6593) aizen92 válasza batai15 (#6592) üzenetére


aizen92
addikt

norn warrit folytasd egyszerű vele a fejlődés és élvezetes ( nekem van egy fullos 80-as )

azért szerzik és farmolják mert erre nincs jobb szó: GuildWars. ez a játék kultúrája hogy csilivili FEKETE abyss dye, twilight cucc. hú dejó..... ennyi. ugyanannyit sebez az ezred annyiba kerülő exotic fegyó is. e-penis mérésére jó szerintem.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#6594) batai15 válasza aizen92 (#6593) üzenetére


batai15
félisten

Rendben,! vele ugyis 2 mapot felfedeztem már stb. a napi és havi questet is csináljam?

(#6595) batai15


batai15
félisten

Nagyon szokatlan az egész... :( a skillekhez is polip ujjak kellenek xD

(#6596) duvi válasza batai15 (#6595) üzenetére


duvi
nagyúr

Pedig a warrior a legegyszerűbben játszható kari ;]

(#6597) fuwiradis válasza DeltaPower (#6581) üzenetére


fuwiradis
tag

30 fire és 30 arcana? :DDD nekem is, bár fórumokat olvasgatva azt vettem észre, hogy arcana+water amit a túlnyomó többség használ. valószínű azért, mert pvp-ben enélkül leginkább csak a respawn képernyőt lehet nézegetni. én eddig még nem foglalkoztam pvp-vel, de amiket olvasgattam, azok alapján úgy tűnik, rendesen el van szúrva az ele, még ha pve-ben lehet is vele boldogulni.

anet próbálta volna a legutóbbi patchben kissé támogatni a buildek változatosságát (legalábbis a használt traitekre vonatkozóan), aztán pont az ellenkezőt tudta elérni.

(#6598) batai15


batai15
félisten

280-310 dps greatsword kevéske 26. szinten? Gyengének érzem a karit.

(#6599) aizen92 válasza batai15 (#6598) üzenetére


aizen92
addikt

nekem a level 32-es engim nem képes 300 dmg feletti critet adni semmivel ( most direkt megnéztem neked ) szóval az egész jónak számít.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#6600) batai15 válasza aizen92 (#6599) üzenetére


batai15
félisten

ja csak 2-3 mob egyszerre szét kap... de mivel általába nem egyedül vannak meg is halok.
Most így vagyok

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.