Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) Lmh


Lmh
őstag

Milyen nagy WvW-s guild jött Pikenre?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6752) batai15


batai15
félisten

A dungis armorok statjait lehet változtatni? Vagy ezek is csak a skin miatt mennek? Azért kérdezem ,mert én power,vita és toughness statosokat akarok,mert a skill kalkulátorral nézegettem hogy így lenne olyan 25k életem. Az pedig a full berzi 18k helyett elég jó. Az ékszerekre power,crit precisiont akarok, igy a dps se lesz rosz szerintem.

(#6753) Lmh válasza batai15 (#6752) üzenetére


Lmh
őstag

nem lehet. csak transmute-tal.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6754) batai15 válasza Lmh (#6753) üzenetére


batai15
félisten

Akkor rosszul kérdeztem
ezek az dungis exotic armorok elég jók,vagy eshet jobb exotic armor is helyettük?

(#6755) DeltaPower válasza batai15 (#6754) üzenetére


DeltaPower
őstag

Exotic az exotic. Ha kinézel egy típust, pl power-vita-toughness, akkor a különböző forrásból beszerezhető itemeken ugyanannyi és ugyanolyan stat lesz, csak kinézetben (és a gyárilag esetleg benne levő upgradeben) fognak különbözni.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6756) .OM.


.OM.
aktív tag

Sziasztok,

Már tavasz óta nem játszottam, kicsit ráuntam mert akkor nagyon rápörögtem.
- lvl 80 Ranger - berzi COF, longbow
- lvl 80 Mesmer - berzi COF, GS
- lvl 80 Warrior - exotic condi+toughness, sword+shield
- lvl 80 Ele - Healing+dot (water)
- lvl 80 Thief - berzi backstabber

Véleményem szerint a
- Warrit és Ranger-t volt a legkönnyebb felhúzni 80-ra, Mesmert és a Thiefet a legnehezebb
- A Mesmer a leghatékonyabb a dungeonban dea Warriort szeretik invitálni
- PvE-ben a condis Ranger változatot szeretem a legjobban (sword+torch)
- WvW-ben a berzi Ranger a kedvencem
- PvP-ben az Ele-t szoktam a legtöbbet használni 2 dagger-rel, és berzi statokkal

Most Diablo-ra áltam rá, de néha eszembe jut megnnyivel jobban szerettem emberek ellen játszani nagy tömegben,. mint 4-en cooperatívban nyomulni AI-ellen..

ex .Oldman.

(#6757) -kdM-


-kdM-
senior tag

Mesmerrel kapcsolatban lenne kérdésem (bár tudom, nem a legnépszerűbb profession).
Jelenleg Berserker felszereléssel, Greatsword/Sword+Pistol (sokan inkább Focust ajánlanak, de nekem hasznosabbnak tűnik a Magic Bullet) használom. Érdemes lenne-e átállni condition-re (pláne annak fényében amit #6750 bajtokarpi írt)? Esetleg tud-e valaki erre egy életképes buildet?

(#6758) CactuS válasza -kdM- (#6757) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Itt az összes életképes buildet megtalálod. Én Osicat buildjeit használtam javarészt, jó fej a srác, beszélgettem vele párszor. A condi buildje WvWre jó, PvEben kicsit lassan indul be, de a videóiban beszél is erről. Van saját weboldala is, ha onnan jobb keresni.

A lesz majd egyszer miatt felesleges beruházni egy condi settre (sok minden lesz majd, amit ígértek, vagy nem...), de egy akár elfér a tatyóban, hátha évek múlva tényleg űbertáp lesz. (részemről full zerk (és ne berzi könyörgöm) Shatter builddel le is van tudva a PvE)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#6759) bajtokarpi válasza -kdM- (#6757) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Én is izgatottan várom a fejleményeket. Azt ígérték, hogy a héten több információt fogunk kapni. De igen, sok mindent ígértek már.

battletag: bossi#2666

(#6760) ProEvoFan válasza -kdM- (#6757) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Játékosok több mint 50%a warrior...nem hinném hogy kondi sebzést annyira felerősítenék.Inkább arról van szó, hogy a bossokat átvariálják úgy, hogy nem csak a direkt bevitt fizikai sebzés számítson.Tehát a bersekerek mellé mehetnek a kondis kasztok is.Szerintem...

(#6761) #57919488 válasza ProEvoFan (#6760) üzenetére


#57919488
törölt tag

Mivel keves tudassal is eros. Ele-bol sokkal tobb bena jatekost latni vagy engi-bol :DDD
Mesmer meg total a casual-ok karaktere :) (habar ez igy eros de tenyleg nem kell sok skill spvp-hez es ugyis utos).

[ Szerkesztve ]

(#6762) FehérHolló válasza ProEvoFan (#6760) üzenetére


FehérHolló
veterán

dungeon bossoknál jól jönne, de world bossoknál totál felesleges, így is maxon van rajtuk a condi sebzés..

Skynet is real. It's called Google.

(#6763) CactuS válasza #57919488 (#6761) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát azért azt megnézém, hogy egy shatter-build - jól használva - a casualok kedvenc karaktere lenne. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#6764) FehérHolló válasza CactuS (#6763) üzenetére


FehérHolló
veterán

Pedig legalább akkora poén, mint egy bombás engi.
Most ezzel szórakozom, és nem izzad le az agyam tőle.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#6765) CactuS válasza FehérHolló (#6764) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A burstje miatt a zerker armoros randomokat könnyű leverni sPvPben, attól elhiszem, hogy nem izzadsz le.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#6766) Egonyolc válasza FehérHolló (#6762) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

A legegyszerűbb az lenne, hogy ha felvinnék a bleed stackjét 50-re. A posion és burn meg stackelhető lenne szintén 50ig.
Így már lenne értelme conditionre pakolni.
szvsz

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#6767) FehérHolló válasza CactuS (#6765) üzenetére


FehérHolló
veterán

PvE.

Mellesleg mindenkinek azt tanácsolnám, hogy ne hagyja, hogy mások mondják meg, hogy egy játékot hogy kell játszani. :)
Ez tipikusan az a játék, ahol minden kreatív buildnek van helye. Sőt, a változatossága miatt jobb is a saját build, mint a szokványos.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#6768) FehérHolló válasza Egonyolc (#6766) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ennek csak world bossokon lenne értelme, minenhol máshol overpowered lenne. Inkább a vurnerability-precision kettőst illene végre nerfelni, minden classra.
Persze ezt félig meg lehetne oldani baromi magas armour szintű, de kis vitality-jű ellenek berakásával. Szerintem ezt tervezik.

Skynet is real. It's called Google.

(#6769) Louro válasza batai15 (#6701) üzenetére


Louro
őstag

Én ezt mindig a H gombon levő panelen ellenőrzöm. Oldalsó ikonoknál alulról a 2. . Majd a Daily Monthly sort választva szoktam megnézni, hogy melyik öcsivel hogyan állok.

Mess with the best / Die like the rest

(#6770) batai15 válasza #57919488 (#6761) üzenetére


batai15
félisten

Na engem pont a mesitől intenek hogy nehéz kari.
nem baj ugyse most akarok másikat inditani. Szerencse hogy a kis warim már lvl65 :):)
igaz hamarabb is fel lehetne huzni ,de élvezni akarom a játékot.

(#6771) CactuS válasza FehérHolló (#6767) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

PvEben melyik class nehéz? Vagyis pontosabban van valami ami nehéz? ;]

A buildekkel azonos véleményen vagyunk. Az alapokat érdemes ellesni az aktuális meta-buildekből, de a többi már a felhasználón múlik. (pl: engivel ezért nem használtam sokáig a 100nades buildet, mert bár volt motiváció, a franc se akarta verni a billentyűzetet az auto-attack hiánya miatt, így kicsit átalakítottam, ahogy szerintem sokan mások is. Erről meg egyből eszembe jut, hogy persze víz alatt már akkor is működött az auto-attack...)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#6772) donki válasza -kdM- (#6757) üzenetére


donki
aktív tag

Ne becsüld alá a focus-t. A 4-es skillel össze tudod rántani a falhoz a szörnyeket, hogy aztán az aoe jól hasson rájuk, és a warrior-ok a GS 3 skill-el is sebezzék. A focus phantasm ráadásul igen nagyot sebez.

(#6773) FehérHolló válasza CactuS (#6771) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hát nem WvW-ben fogom felhúzni 80-ra, az biztos.
PvE is elég nagy kihívás tud lenni, ha 5-10 szinttel magasabb szörnyeket csépelsz a gyorsabb fejlődés érdekében. Lehetőleg olyan helyen, ahol a madár sem jár, a "régóta itt élősködött"-ért járó plusz XP reményében.

Skynet is real. It's called Google.

(#6774) batai15


batai15
félisten

Ha már wari gs, néztem vidiket és a 3. Skillel 1 helyben pörögtek,azt hogy?

(#6775) -kdM- válasza batai15 (#6774) üzenetére


-kdM-
senior tag

Most, hogy (#6772) donki írta nekem is leesett. Gondolom ha közvetlenül fal mellett egy csoportban vannak a mobok akkor a warrior Whirlwind Attack-ja 100%-ban "hasznosul" rajtuk.

(#6776) Egonyolc válasza CactuS (#6771) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

én felhúztam eddig az engi és ez ele kivételével mindent. Eddig az Ele tűnik a legnehezebbnek, amin azt értem, hogy 1v1-be is kell dogolni, és nem igazán érzetem még rá, hogy pve-ben hogy menne az 1v5 hatékonyan.

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#6777) batai15 válasza -kdM- (#6775) üzenetére


batai15
félisten

Én pvp videóba láttam konkrétan.

(#6778) Sousuke90 válasza batai15 (#6774) üzenetére


Sousuke90
aktív tag

Valószínűleg immobilize volt rajtuk.

(#6779) .OM. válasza batai15 (#6774) üzenetére


.OM.
aktív tag

úgy emlékszem, hogy a 3-as skill lenyomásának pillanatában kell lenyomni valamit, talána dodge-ot, de nem biztos.
Akkor bebugzik és végtelenül forog 1helyben (csak látszat, nem sebez..)

ex .Oldman.

(#6780) fuwiradis


fuwiradis
tag

nézegettem, hogy miket ígérgetnek a living world s1 végeztével. állítólag komolyan át akarják formálni a világot. ez vajon hogyan hatna a personal story-ra? mert állítólag az egész jó, de még nem csináltam meg. vajon azt az eredeti formájában végigcsinálni living world s1 után már nem is lehetne?

[ Szerkesztve ]

(#6781) Sousuke90 válasza fuwiradis (#6780) üzenetére


Sousuke90
aktív tag

a personal story 99.99%-a instance-olt, úgyhogy emiatt nem aggódnék

(#6782) Lmh válasza fuwiradis (#6780) üzenetére


Lmh
őstag

Szerintem biztos nem lesz hatással a personal storyra. Ahhoz nem fognak nyúlni, ne aggódj.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6783) CactuS válasza fuwiradis (#6780) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ha lesz living world season 1 vége, akkor talán végre elkezdenek majd állandó tartalmat is belevinni a játékba. (Kell is, mert ugye lassacskán érkezik a Wildstar, meg a TESO)

Ahogy előttem is írták a pesonal story végig instanceolt, így nem lesz gond.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#6784) batai15


batai15
félisten

Megittam egy kodan lötyit,eléggé ki vannak dolgozva az animációk(sit,sleep parancsra is van)hátha bekerülnek egyszer.

(#6785) Egonyolc válasza CactuS (#6783) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

A teso 15$/ per hónap, nem ez a kategória... :(((

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#6786) #57919488 válasza Egonyolc (#6785) üzenetére


#57919488
törölt tag

Wildstar is elofizetos. De ugyeskedok es bot tulajok kitermelik majd a havidijat. TESO meg total nem jott be beta alapjan pedig The Elder Scrolls az egyik legjobb RPG vilag szvsz.
Nalam marad GW2 + majd uj WoW kieg ha kijon. Ennyi eleg is lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6787) Chabe89 válasza batai15 (#6784) üzenetére


Chabe89
addikt

(#6788) CactuS válasza Egonyolc (#6785) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Előfizetős, de jelenleg nincs jó alternatíva a fizetős mezőnyben sem. (A wow nem az, azzal már csak megszokásból játszik az emberek 90%-a. Meg azért, mert sajnálja otthagyni 20k achis karakterét, amivel 6 évet lehúzott)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#6789) XTheTagX


XTheTagX
csendes tag

Szerintetek erdemes megvenni most a gw 2ot? Sokan jatszanak rajta? Ja es szinte egy boltban se lattam raktaron...na mind1 ha ajanljatok akkor csak megtalalom vhol
Koszi elore is :)

(#6790) duvi válasza XTheTagX (#6789) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
Igen, érdemes megvenni :K Menj vissza ez előző oldalra és olvasd el a (#6730) duckload hozzászólástól a kommenteket. Guild Wars2 kapható rengeteg helyen. Ha dobozos kell akkor pl. CD Galaxis. Ha elég az online digitális kiadás, akkor ITT nézz körül.

(#6791) #57919488 válasza CactuS (#6788) üzenetére


#57919488
törölt tag

A WoW legnagyobb problemaja a rendezetlen realm-ek. Annyira egy penzehes banda az egesz Blizzard, hogy nem kepesek engedni semmit az egeszbol es a free tansfer meg egy vicc. A sorban allas meg elfogadhatatlan egy havidijas jateknal mikozben GW2 mar joval fejlettebb ilyen teren (is). Neha jo azert visszaterni 1 honapra idokozonkent oda :)

[ Szerkesztve ]

(#6792) Lmh válasza XTheTagX (#6789) üzenetére


Lmh
őstag

Rengeteg helyen lehet kapni. Érdemes. Én is játszom pl, szóval ketten már tuti leszünk.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6793) donki válasza #57919488 (#6786) üzenetére


donki
aktív tag

Az elder scroll-s tényleg jó világ, de ez nem jelenti azt, hogy multi player környezetben is az lesz. :)
Single Player módban ugye mindannyian hősök vagyunk, az MMO-kban viszont a többség a béka rottyantója alatt van a kevés 'no life' játékoshoz képest.
Nem elég, hogy ezek a megszállottak ügyesebbek és tapasztaltabbak, de már a felszerelésük eleve garantálja, hogy az átlagos játékos esélytelen legyen ellenük.
Sajnos ez már a GW2 világában is kezd trend lenni az ascended felszerelés miatt. Akinek nincs felesleges 5-10 ezer dollárja (most a felszerelés megszerzésének az idejét átváltottam pénzre egy átlagosan normális fizetést véve alapul, hiszen az idő pénz) az labdába sem rúg.

(#6794) Sousuke90 válasza donki (#6793) üzenetére


Sousuke90
aktív tag

A teljesítmény nem azon a 4-5%-on fog múlni, amit az ascended ad. Csak fractalhoz kell, de ahhoz is majd csak ha behoznak végre újabb szinteket, mert az 50-55 AR nélküle is simán megvan.

Ilyen szempontból jó a gw2, mert tényleg visszafogták a gear treadmillt. Exoticban már remekül el lehet lenni mindenhol, és megszerezni is könnyű.

(#6795) DeltaPower válasza Sousuke90 (#6794) üzenetére


DeltaPower
őstag

Biztos én tudom vagy értelmezem rosszul, de 50-55 AR-t hogy hozol össze ascended cuccok nélkül? AR infusiont nem csak ascended cuccba lehet rakni?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6796) Gerdor válasza donki (#6793) üzenetére


Gerdor
csendes tag

Tapasztalatom és "tudásom" szerint ebben a játékban nem lesz sebzési vagy védekezési képességekben jobb felszerelésed attól, hogy sok pénzed van. Az ascended cuccoktól nem lesz releváns különbség, plusz casual játékos is hamar megtudja csinálni őket, ha oda figyel.
Csak a karakter kinézete, szépsége vásárolható meg. Persze a sok tárhely, bank slot is megvehető, de ha már ott vagy, hogy szükséged van rá, lesz annyi gemre átváltható goldod, hogy megvedd.
Az meg hogy jobban játszik (vagy nem) az, aki éjjel-nappal ezt csinálja, természetes. De ez a játék lehetőséget ad az ő elkerülésükre is, már ha nem szereted a kihívást.

(#6797) donki válasza Sousuke90 (#6794) üzenetére


donki
aktív tag

1. Van amelyik armor rész 5%-ot ad, van amelyik 10-et.
2. Ha mondjuk berserker armor-nál power, precison és crit dmg-hez is ad 5%-ot, akkor a sebzés biztosan 5%-kal fog nőni? ...
Az ascended-es player erőből lenyomja az exotic-osat.
A gear trademill visszafogása pedig nem tudom miben nyilvánul meg, vagy hogy mihez képest? A Silkroad a viszonyítási alap?

(#6798) Sqveeze válasza donki (#6797) üzenetére


Sqveeze
tag

Alig 1-2 statal jobb az Ascended egy exotichoz képest... A külömbség az infusion slot amibe belerakhatsz egy +5 Power + Agony Res. infusion-t. Ezt saját magadnak craftolva kb 40G-ből jön ki darabja.

GeTreKt!.hu - Magyar Teamspeak Közösség

(#6799) Sousuke90 válasza donki (#6797) üzenetére


Sousuke90
aktív tag

Olyan biztos voltam benne, hogy valaki hasraütésszerűen fog adatokat mondani, ezért raktam be linkbe a pontos adatokat még az előző hszbe. A legnagyobb különbség 6.25% 1, azaz 1 staton a háromból. Ha hozzáveszed a másik kettőt is, akkor könnyedén kiszámítható, hogy nem éri el a 6%-ot se.
A treadmill hiánya többek között abban nyilvánul meg, hogy nem kell 2-3 havonta mondjuk egy új garnitúrát beszerezned, hogy releváns maradj a játékban.

"Az ascended-es player erőből lenyomja az exotic-osat"
Jah, maximum CoF1-en, de még ott se olyan érezhető a különbség.
Hál' Istennek az aktív harcrendszerű játékokban igenis számít a skill. WvW-n nem az fogja el dönteni hogy ki nyer, hogy exoticban, vagy ascendedben van-e.

@Delta:Ascended alatt most főleg az armort értettem, mert az az, amihez igazán kell pénz és/vagy idő. Az ékszerekbe lehet tenni 45-öt. (ezek elég könnyen kiszedhetők csak azzal, hogy felhúzod a karit 80-ra, és játszol) A maradék 10-hez már kell legalább a fegyver, de én azt nem éreztem különösebben macerásnak lecraftolni. Plusz én vagy 4 hónapig 50 AR-el szambáztam a t5-ös fraktálokban is, és soha nem lett belőle bajom, tehát nem kell az 1%-os AR ahhoz, hogy könnyedén lehessen vinni ezeket.

(#6800) ProEvoFan válasza donki (#6793) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ezt nagyon rosszul látod. A GW2 pont nem erről szól.Az ascended armor csak 50es fraktálhoz kell, az is csak az agony res miatt, mert oda 70 res kell. Összeségében kb 2%al lesz jobb a statod mint exotic armorban. A GW2 nem Diablo3 ahol a gear a minden.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.